Fejm się chyba powoli podbija na yt Panie Kamilu ;) ogólnie coraz fajniejszy ten polski yt z takimi ludźmi jak Pan, Norbert Bączyk z Kamilem Kawalcem, Darek Rybacki, Szablotłuk polski, Na bitewnym szlaku, Zbir-mroczne wieki, Kowalowe TV troche się tu klasowych twórców przez lata nazbierało i jeszcze świeczka dla historii wojny nieznanej który dzień po dniu opisywał ruchy wszystkich wojsk i politykę wszystkich zaangażowanych stron w I wojnie światowej, robicie Panowie wspaniałą robotę która pozostanie dla przyszłych pokoleń, za co serdecznie dziękuje
Prawie wszystkich subskrybuję. A wszustkich znam co najmniej z jednego filmu. A tych pozytywnych twórców na polskim Yutube jest znacznie więcej. W przeróżnych branżach: Astrofaza, NaukowoTV, Naukowy Bełkot, Nauka To Lubię, Kasia Gandor, Motyl i Globus, Świat Wciąga, Budnik i Pokrzywiński, Moto z innej perspektywy, Balszoj, Wolski o wojnie, ...
1. Jest bardziej malownicze i ma ciekawe liternictwo mające klimat "chłopski" po przez te prześwity w znakach w słowie "życie", kolory naturalistyczne bardziej stonowane, bardziej sielska okładka ale też pokazująca taką surowość chłopską. Duży wizerunek drzewa mega pasuje no i sami chłopi obok chałupy są bardziej "chłopscy" w moim skojarzeniu niż chłopi wewnątrz chałupy którzy są w tym przypadku bardziej "folkowi" - Pierwsza okładka wydaje się być lekturą lżejszą, przyjemniejszą i bardziej popularno-naukową, dostępną dla szerszego grona odbiorców, co w mojej opinii marketingowo może wpłynąć na plus. 2. Bardzo ładny układ. Jest to design, który epatuje czytelnika dosyć prostym i surowym podziałem na informację wizualną oraz tekst, nasuwając na myśl lekturę bardziej naukowo-historyczną i poważną, która powinna trafić w ręce osób bardziej doświadczonych i zagłębionych w poszerzanie swojej wiedzy o historii. Elegancki układ sprawia, że ułożył bym taki egzemplarz na regale z encyklopediami i leksykonami historycznymi. Wydaje mi się, że marketingowo bardziej niszowy ale nadal ładny design, szczególnie że dobór obrazu piękny. W mojej opinii, z moich osobistych preferencji, wybrał bym pierwszą opcję, informacja że to książka historyczna czy też popularno-naukowa znajdzie odbiorca/klient na regale w sklepie ewentualnie w zakładce w sklepie internetowym, wiec raczej będzie wiedział że patrzy na książkę historyczną, a sama atrakcyjność i przyjemność płynąca z patrzenia na okładkę, którą odczuwam, jest większa przy właśnie pierwszej opcji. Bardziej też przywodzi mi na myśl te emocje, które towarzyszą mi przy oglądaniu okładki Chłopki - opowieść o naszych babkach Joanny Kuciel-Frydyszak. Co z punktu widzenia marketingowego wydaje się na plus. Dodatkowo mając te dwa designy zestawione obok siebie, moje oczy usilnie uciekają do wielkiego słowa ŻYCIE, bardzo magnetyzuje ono, co sprawia że mam takie przeczucie, że na półkach sklepu i www będzie przyciągać uwagę. Wiem, że marketing to marketing, a liczy się głównie zawartość, ale myślę, że każda z osób, która pojawia się na tym kanale chciałaby, żeby takie fajne treści wpadały do jak największej ilości głów, bo to po prostu jest dobre :D Więc z mojej kalkulacji wynika, że pierwsza okładka by zażarła mocniej. Ale nie jestem alfą i omegą w tym względzie to podkreślam :D
zdecydowanie wersja okładki nr 1, dzięki za kolejny materiał ale .. ten materiał pozostawia jednak spory niedosyt, bo jest - akurat dla mnie - bardzo ciekawy.
Oczekiwałbym odcinka na temat tego jak przebiegały zmiany położeń traktów pomiędzy miastami w średniowieczu a dziś. Wpływ na to miały zmiany znaczenia poszczególnych ośrodków miejskich, czy kultu religijnego. Dzięki za ciekawy materiał. Zdecydowanie opcja okładki numer 1.
Transport był tak słaby, że Wenecji zamieszkiwanej przez 45.000 ludzi nie dałbyś rady zaopatrzyć od strony lądu ( ani tego wybudować bez sprzętu. ( A mowa o marmurowych pałacach, placach i nadbrzeżach. Bez twardych dróg wogóle nie ma szans wybudowania miasta i wzniesienia kolumn na wysokość koloseum Rzymskiego. Szkoda ,że Autor milczy o Baalbek. Taka to już sfałszowana historia
O nie nie! Nie chcę, aby moje miasto (Wrocław) obróciło się w gruzy - jak wiele innych po upadku Rzymu - zarosło mchem, a władzę nad nim przejęły Pana kocucury - dlatego od razu polubiłam ten odcinek i zostawiam właśnie od siebie komentarz:) Pozdrowionka - super odcinek - choć szkoda, że Wrocławia nie było wtedy pewnie w ogóle na mapie...:)
Bez zastanowienia chętniej sięgnąłbym po książkę z okładką po lewej stronie. Ciekawsza ilustracja i dobrze dobrane do niej napisy. Nie ma nad czym się zastanawiać. To zdecydowanie lepszy projekt.
Zdecydowanie opcja 1. I ładniejsza. I ciekawsza wizualnie. I pełniejsza , tzn ma mniej pustych przestrzeni. No i bardziej pokazuje jak mogła wyglądać wieś w tamtym okresie. Opcja 2 może się odnosić nawet do 19 wieku.
👍 Materiał bardzo interesujący i wciągający. Dzięki niemu dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Tylko jedna prośba na przyszłość - błagam, nie machaj tak rękoma 🙂
Druga okładka bardziej wpada w oko, ale pierwsza jest bliższa prawdy, ukazująca szerszą perspektywę. Jednak to pozycja numer dwa będzie bardziej przyciągać potencjalnych klientów i chętniej moim zdaniem będzie przez ludzi z półki brana do rąk.
Moim zdanie obydwie okładki są fajne, choć pierwsza bardziej mi się podoba ze względu na zapełnienie całej przestrzeni tłem oraz tekstem. Z kolei druga okładka ma mocno przykuwający oko obraz, choć reszta białego tła wygląda trochę jałowo. Mimo wszystko w obydwu przypadkach książka będzie dobrze wyglądać:)
ale którym? ten wielki rode x który ostatnio testowałem niestety robił w kołko problemy, rozłączał się, gubil sygnal. I łapał echo w mojej bibliotece. Więc teraz próbuje z Shure, trochę zbyt basowy, ale działa jak złoto :)
Wersja nr 1. Zdecydowanie. Pozdrawiam i czekam na książkę.
tak! 2 zbyt piękna
@@wowo-cz5vh A tam 2 - piękna - taki wyidealizowany obraz wsi nie pasuje do stylu autora.🙂
Ja też . Drugi jest zbyt wyidealizowany . Pachnie socrealizmem.
@@ObstruktorAlBionista Pachnie broszurką Świadków J...
Dziękuję za odcinek. Wersja 1. Pozdrawiam.
Zdecydowanie okładka nr 1
Okładka nr.1 jest pięknie stonowana a słowo "ŻYCIE" przykuwa oko. A koty są świetne fajny przerywnik filmowy w historycznych dywagacjach.
Opcja 1. Ciekawy material. Dziekuje
Opcja nr.1 zdecydowanie
Okładka po lewej zdecydowanie lepsza.
Ta po lewj lepiej wygląda
Dzięki. Opcja 1 .
Zdecydowanie okładka nr 1. Dziękuję za materiał.
Okładka nr 1. Jak zawsze - odcinek bardzo ciekawy
Fejm się chyba powoli podbija na yt Panie Kamilu ;) ogólnie coraz fajniejszy ten polski yt z takimi ludźmi jak Pan, Norbert Bączyk z Kamilem Kawalcem, Darek Rybacki, Szablotłuk polski, Na bitewnym szlaku, Zbir-mroczne wieki, Kowalowe TV troche się tu klasowych twórców przez lata nazbierało i jeszcze świeczka dla historii wojny nieznanej który dzień po dniu opisywał ruchy wszystkich wojsk i politykę wszystkich zaangażowanych stron w I wojnie światowej, robicie Panowie wspaniałą robotę która pozostanie dla przyszłych pokoleń, za co serdecznie dziękuje
Prawie wszystkich subskrybuję. A wszustkich znam co najmniej z jednego filmu. A tych pozytywnych twórców na polskim Yutube jest znacznie więcej. W przeróżnych branżach: Astrofaza, NaukowoTV, Naukowy Bełkot, Nauka To Lubię, Kasia Gandor, Motyl i Globus, Świat Wciąga, Budnik i Pokrzywiński, Moto z innej perspektywy, Balszoj, Wolski o wojnie, ...
@@iowa406o Balszoi zapomniałem z historycznych o cholerra jasna, on mi tego nie wybaczy ;)
@@Ziemas88 Ale to nie wszystkie. "..." nie na darmo jest na końcu mojego posta ;)
To jest 1/4-1/3 tych na których ma suba.
Dzięki za ten film 👍
Okładka nr 2 to gotowy materiał do kolejnej książki "Dzień Kobiet w Chłopskiej Chacie" - Pozdrawiam i Dziękuję za ciekawy odcinek - Czekam na kolejny!
Dobre dobre 😄
1. Jest bardziej malownicze i ma ciekawe liternictwo mające klimat "chłopski" po przez te prześwity w znakach w słowie "życie", kolory naturalistyczne bardziej stonowane, bardziej sielska okładka ale też pokazująca taką surowość chłopską. Duży wizerunek drzewa mega pasuje no i sami chłopi obok chałupy są bardziej "chłopscy" w moim skojarzeniu niż chłopi wewnątrz chałupy którzy są w tym przypadku bardziej "folkowi" - Pierwsza okładka wydaje się być lekturą lżejszą, przyjemniejszą i bardziej popularno-naukową, dostępną dla szerszego grona odbiorców, co w mojej opinii marketingowo może wpłynąć na plus.
2. Bardzo ładny układ. Jest to design, który epatuje czytelnika dosyć prostym i surowym podziałem na informację wizualną oraz tekst, nasuwając na myśl lekturę bardziej naukowo-historyczną i poważną, która powinna trafić w ręce osób bardziej doświadczonych i zagłębionych w poszerzanie swojej wiedzy o historii. Elegancki układ sprawia, że ułożył bym taki egzemplarz na regale z encyklopediami i leksykonami historycznymi. Wydaje mi się, że marketingowo bardziej niszowy ale nadal ładny design, szczególnie że dobór obrazu piękny.
W mojej opinii, z moich osobistych preferencji, wybrał bym pierwszą opcję, informacja że to książka historyczna czy też popularno-naukowa znajdzie odbiorca/klient na regale w sklepie ewentualnie w zakładce w sklepie internetowym, wiec raczej będzie wiedział że patrzy na książkę historyczną, a sama atrakcyjność i przyjemność płynąca z patrzenia na okładkę, którą odczuwam, jest większa przy właśnie pierwszej opcji. Bardziej też przywodzi mi na myśl te emocje, które towarzyszą mi przy oglądaniu okładki Chłopki - opowieść o naszych babkach Joanny Kuciel-Frydyszak. Co z punktu widzenia marketingowego wydaje się na plus. Dodatkowo mając te dwa designy zestawione obok siebie, moje oczy usilnie uciekają do wielkiego słowa ŻYCIE, bardzo magnetyzuje ono, co sprawia że mam takie przeczucie, że na półkach sklepu i www będzie przyciągać uwagę. Wiem, że marketing to marketing, a liczy się głównie zawartość, ale myślę, że każda z osób, która pojawia się na tym kanale chciałaby, żeby takie fajne treści wpadały do jak największej ilości głów, bo to po prostu jest dobre :D Więc z mojej kalkulacji wynika, że pierwsza okładka by zażarła mocniej. Ale nie jestem alfą i omegą w tym względzie to podkreślam :D
Dziękuję za tak przemyślany komentarz, oczywiście przekaże w całości wydawcy :)
Wersja nr 1.
zdecydowanie wersja okładki nr 1, dzięki za kolejny materiał ale .. ten materiał pozostawia jednak spory niedosyt, bo jest - akurat dla mnie - bardzo ciekawy.
To chyba dobrze, że zostawia trochę niedosytu, będzie powód, by wrócić za tydzień po kolejny odcinek :)
@@WielkaHistoria i do książki :D
Świetny materiał, pozdrawiam. Okładka nr 1
Okładka nr 1 jest ładniejsza ❤
Ciekawy odcinek, bardzo lubię Pana słuchać. Pozdrawiam
Ha Ha Ha Dziękuje za ciekawy film !!! Końcówka mnie ubawiła ;D !
Opcja nr 1 absolutnie. Dzięki Panie Kamilu za świetne odcinki i super książkę! Czekam na kolejne.
Dziękuję za odcinek i nr1
Wersja nr 1 , czekam na wydanie,pozdrawiam 👍
Mi do gustu bardziej przypadła opcja nr 2. Obie są fajne :) dzięki za ciekawy odcinek.
Okladka nr 1.
Lubię te groźby obowiazkowe :)
A odcinek zacny, jak zwykle.
Jak zwykle ciekawe informacje. Dziękuje za nie. Proponuję okładkę nr 1. Pozdrawiam
Okładka nr 1. Dzięki za film. Pozdrawiam.
1 zdecydowanie
Opcja 1 dzięki za filmy, szacunek i pozdrowienia! ;)
Nr. 1 Super robota panie Kamilu. Pozdrawiam.
Dziękuję za fascynujące opowieści. Okładka nr 1
Zdecydowanie nr 1 okładki. Pozdrawiam.
Nr. 1 Panie Kamilu zdecydowanie najlepsza. Pozdrawiam
Ciekawy materiał. Bardzo dziękuję 😊 jeśli chodzi o okładkę, to mi podoba się wersja nr 2.
Opcja 1. Ciekawy odcinek. Dziękujemy.
Oczekiwałbym odcinka na temat tego jak przebiegały zmiany położeń traktów pomiędzy miastami w średniowieczu a dziś. Wpływ na to miały zmiany znaczenia poszczególnych ośrodków miejskich, czy kultu religijnego. Dzięki za ciekawy materiał. Zdecydowanie opcja okładki numer 1.
Transport był tak słaby, że Wenecji zamieszkiwanej przez 45.000 ludzi nie dałbyś rady zaopatrzyć od strony lądu ( ani tego wybudować bez sprzętu. ( A mowa o marmurowych pałacach, placach i nadbrzeżach.
Bez twardych dróg wogóle nie ma szans wybudowania miasta i wzniesienia kolumn na wysokość koloseum Rzymskiego.
Szkoda ,że Autor milczy o Baalbek.
Taka to już sfałszowana historia
Dziękuję za odcinek. Według mnie wersja pierwsza jest lepsza.
O nie nie! Nie chcę, aby moje miasto (Wrocław) obróciło się w gruzy - jak wiele innych po upadku Rzymu - zarosło mchem, a władzę nad nim przejęły Pana kocucury - dlatego od razu polubiłam ten odcinek i zostawiam właśnie od siebie komentarz:) Pozdrowionka - super odcinek - choć szkoda, że Wrocławia nie było wtedy pewnie w ogóle na mapie...:)
Okładka nr. 1 Pozdrawiam
Dzięki
Jeśli chodzi o okładkę to nr1 zdecydowanie.Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuję! Bardzo ciekawa informacja! A KOTEK 🐈 to zasługuje na owacje! 👏❤️
Zdecydowanie wersja 1. PS. Uwielbiam Pana kanał i to co Pan w nim prezentuje. Pozdrawiam 🙂
Dziekuje bardzo
Ależ cudnie Pan opowiada. Wg mnie okładka nr 1 😊 Kocury kochane 💗
Wersja nr 1 wg mnie.
Pozdrawiam
Wersja 1 👌
Wersja 1 czytelniejsza i bardziej rzucająca się w oczy
Bardzo fajny odcinek, okładka nr 1 zdecydowanie lepsza. Obrazek nr 2 lepszy byłby na ścianie :)
Pierwsza opcja okładki.
Dzięki za odcinek!
Komentuję że owy podcast był ok i że warto wspierać twórcę!
fajny film pozdrawiam
Bez zastanowienia chętniej sięgnąłbym po książkę z okładką po lewej stronie. Ciekawsza ilustracja i dobrze dobrane do niej napisy. Nie ma nad czym się zastanawiać. To zdecydowanie lepszy projekt.
Opcja 1 Zdecydowanie
Wersja nr 1. Pozdrawiam!
Zdecydowanie opcja 1. I ładniejsza. I ciekawsza wizualnie. I pełniejsza , tzn ma mniej pustych przestrzeni. No i bardziej pokazuje jak mogła wyglądać wieś w tamtym okresie. Opcja 2 może się odnosić nawet do 19 wieku.
Zdecydowanie Nr 1!
Opcja 1. Jest super i stylowa!
🎉zaskakujące liczby mieszkańców. Bardzo ciekawy materiał, inaczej trochę patrzę na średniowiecze.
Ciekawy materiał, dodatkowy plus za kota :) Jeśli chodzi o okładkę to ta po lewej według mnie lepsza.
Wersja nr 1. Pozdrawiam
Według mnie nr. 1 widać na niej taki szerszy kadr i przyrody trochę a to zawsze do mnie przemawiało
Świetny materiał tak jak okładka numer jeden.
Dziękuję, głosuję na okładkę nr 1
Okładka nr 1
Wersja 1😊wielka historia jest fantastycznym podkastem😊
Dziękuje za kolejny ciekawy odcinek 👍 Moim zdaniem, wersja pierwsza jest lepsza "1" 😊
Dobrze że wybraliście nr 1
Opcja nr 1, pozdrawiam serdecznie.
Okładka po lewej ! :) Ps: kupiłam Twoją książkę „Średniowiecze w liczbach” - jest genialna! Czyta się z zapartym tchem, naprawdę :)
Super odcinek. Ciekawi mnie jak to wygladalo na poczatku unii polsko-litewskiej, a dokladnie u schylku 14 wieku
👍 Materiał bardzo interesujący i wciągający. Dzięki niemu dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.
Tylko jedna prośba na przyszłość - błagam, nie machaj tak rękoma 🙂
Okładka nr 1. Ciekawy materiał
Zdecydowanie propozycja okładki numer 1 jest fajniejsza! :D
Akurat odbierałem ziemniaki gdy lista pojawiła się na ekranie :) PS. Okładka nr. 1
Druga okładka bardziej wpada w oko, ale pierwsza jest bliższa prawdy, ukazująca szerszą perspektywę. Jednak to pozycja numer dwa będzie bardziej przyciągać potencjalnych klientów i chętniej moim zdaniem będzie przez ludzi z półki brana do rąk.
Lepsza prawa, druga. Dziękuję i pozdrawiam.
Jak dla mnie opcja 1. Pozdrawiam serdecznie
Wersja nr 1 :)
wersja nr 1 oczywiście i zapewne i nie zaprzeczalnie ... oczywiście w rzeczy samej 😀
Opcja nr 1 zdecydowanie 👍👍👍
zdecydowanie nr 1 🤘
Okladka po lewej bardziej pasuje do tematu...tak mi się wydaje...
Witam .Lubię słuchać i oglądać,ale czytam też ksiązki Pana Kamila.W mojej bibliotece jest ich dużo i mam co czytać
Zdecydowanie też z lewej. Super ma Pan głos. Proszę tylko tak nie gestykulować.
czasem mnie ponosi jak już zacznę mówić :D
Moim zdanie obydwie okładki są fajne, choć pierwsza bardziej mi się podoba ze względu na zapełnienie całej przestrzeni tłem oraz tekstem. Z kolei druga okładka ma mocno przykuwający oko obraz, choć reszta białego tła wygląda trochę jałowo. Mimo wszystko w obydwu przypadkach książka będzie dobrze wyglądać:)
Żadna okładka nie zachwyca szczerze mówiąc, ale jeśli już to pierwsza.
Okładka po lewej podoba mi się najbardziej ❤
Nie spodziewałem się takich różnic, ale okładka w wersji 2 jest dla mnie bez porównania lepsza...
Wersja nr 1. Bezapelacyjnie.
Opcja nr 1 - chata musi być!
Zdecydowanie numer 1 bo daje idee otoczenia i zabudowy wiejskiej; oraz typograficznie jest mocniejsza. Pozdrowienie z Kolonji/BRD
Mi się bardziej podoba wersja nr. 1 i bardziej pasuje mi do tytułu
Wybrałbym opcję nr 1 🙂. Fajne te Pana koty 😀👍!
Życie w chłopskiej chacie propozycja 1.
Zdecydowanie ładniejsza i trafniej oddaje zagadnienie. Pozdrawiam.
Wersja 1, pozdrawiam.
Zdecydowanie okładka nr 1 bardziej mi się podoba.
Nr 1 lepsza. Zieleń ładnie kojarzy się z gospodarką, roślinami itp. Bierz Pan i nie zastanawiaj się;)
Opcja nr 1 ta okładka przedstawia esencję życia chłopa
Jak zawsze przyjemnie się słucha. Dziwne że na mapce nie było stolicy Wielkiej Lechii która miała 1000 kościołów.
i miliard mieszkańców :)
Wielka Lechia byla imperium nomadycznym dlatego tak trudno znaleźć jakiekolwiek ślady po tej cywilizacji;)
Wersja nr. Ta po lewej zdecydowanie lepiej wygląda i pasuje stylistycznie do poprzednich pozycji.
oczywiście, że opcja numer 1. a miałem jeszcze dopytać co zrobiłeś z starym mikro?
ale którym? ten wielki rode x który ostatnio testowałem niestety robił w kołko problemy, rozłączał się, gubil sygnal. I łapał echo w mojej bibliotece. Więc teraz próbuje z Shure, trochę zbyt basowy, ale działa jak złoto :)