Dziękuję za ten filmik! Zaczynam przygodę z korepetycjami w języku angielskim i chcę dowiedzieć się jak zacząć 😊. Dałaś mi też nowe pomysły i wskazówki.
Bardzo fajny filmik. Często mam problemy z zainteresowaniem moich uczniów materiałem a pomysł z państwami miastami i tą drugą grą jest Świetny! Na pewno wykorzystam! 💙
U mnie inaczej zajęcia wyglądają. 1. Kluczowa sprawa to zdobycie informacji czy ktoś chce się nauczyć angielskigo, czy mieć dobre oceny/dobrze napisany egzamin. W zależności od decyzji zajęcia powinny wyglądać inaczej, bo to ja jestem dla ucznia, a nie odwrotnie. 2. Większość osób u mnie przynajmniej wybiera naukę na 8klasisty/maturę. Wtedy nie lecę z tematami szkolnymi, bo a) są zwykle gównianie wytłumaczone, bez ciekawych mnemotechnik, b) wiele z nich jest nie przydatnych, tzn. znaczenie dla egzaminu /=/ szkolnej długości poświęconego czasu na zagadnienie. 3. W zależności czy jest potrzeba pomocy do szkoły, czy nie (zwykle nie ma takowej) to uczę zgodnie z moim planem czasy, frazy, zastosowanie tak aby wiedzieli kiedy owych użyć, po czym ćwiczymy na moich przykładach i ew. szukamy na egzaminie jak i kiedy omawiane zagadnienia występują albo im pomagam do szkoły i zwykle zostaje trochę czasu. 4. Jeżeli uważam za potrzebne dostosowuje kolejność tematów do aktualnych umiejętności. Tzn jeżeli osoba umie jakąś grupę zagadnień to powoli zmniejszam częstotliwość powtórki. 5. Do słówek polecam ankiapp. Zrobiłem talie dla 8klasisty/matury po analizie wielu egzaminów. Wrzuciłem tam słówka/zwroty, które nie są podobne w PL i występują nadmiarowo w egzaminach. Dzieciaki wręcz same chcą to ćwiczyć, bo grywalizacja jest wygodna i przyjemna. (Jeśli ktoś chciałby którąś z tych list można dać znać, sporo czasu spędziłem nad nimi i za opłatą jestem w stanie ją podarować). 6. Mowę oprócz ćwiczeń w tworzeniu zdań (co uważam za o niebo lepsze pod względem pamięciowym niż jakieś uzupełnienia luk, czy wybieranie poprawnych odp.) wtłaczam kiedy naukowiec rozumie stosowanie czasów, pytajników, modali (może je tworzyć błędnie, jednak chodzi o to czy wie co mówi, czy dobiera słowa, basic czasy losowo). Po jakoś 2-5mies. zaczynamy rozmawiać przez 20-40% zajęć. 7. Dla tych co chcą nauczyć się angielskiego a nie szkolego angiełeleskiego mam inny plan. Bo to są 2 zupełnie odmienne języki. Osoba z 5 w liceum nie ogarnie co to znaczy gonna, czasowniki frazowe, skracanie słów i wiele innych. 8. Spoko gierki na koniec mam też swoje. Pozdro, spoko inicjatywa z tym nagraniem.
W piątek prowadzę pierwsze korepetycje i filmik bardzo mi pomógł zaplanować zajęcia. Przeczucie było dobre ;)
Cieszę się, że pomogłam, pozdrawiam!
Jak Ci poszło? ;) przymierzam się do udzielania korków z angielskiego
Dziękuję za ten filmik! Zaczynam przygodę z korepetycjami w języku angielskim i chcę dowiedzieć się jak zacząć 😊. Dałaś mi też nowe pomysły i wskazówki.
Mega się cieszę, że mogłam pomóc 😇
Bardzo fajny filmik. Często mam problemy z zainteresowaniem moich uczniów materiałem a pomysł z państwami miastami i tą drugą grą jest Świetny! Na pewno wykorzystam! 💙
Bardzo mi miło, powodzenia🤗
jutro czekają mnie pierwsze korepetycje i filmik okazal sie bardzi przydatny :) dzięki wielkie
Bardzo się cieszę!
pomcny filmik, dziękuję, włączyłam subscribe
Bardzo dziękuję za ten filmik ♥
Super
Dzięki Oskar!
Dziękuję! Well done:)
Dobra robota 🙂🙌🏼
Dziękuję💙
Super 🙂
👏🏻👏🏻👏🏻
U mnie inaczej zajęcia wyglądają.
1. Kluczowa sprawa to zdobycie informacji czy ktoś chce się nauczyć angielskigo, czy mieć dobre oceny/dobrze napisany egzamin. W zależności od decyzji zajęcia powinny wyglądać inaczej, bo to ja jestem dla ucznia, a nie odwrotnie.
2. Większość osób u mnie przynajmniej wybiera naukę na 8klasisty/maturę. Wtedy nie lecę z tematami szkolnymi, bo a) są zwykle gównianie wytłumaczone, bez ciekawych mnemotechnik, b) wiele z nich jest nie przydatnych, tzn. znaczenie dla egzaminu /=/ szkolnej długości poświęconego czasu na zagadnienie.
3. W zależności czy jest potrzeba pomocy do szkoły, czy nie (zwykle nie ma takowej) to uczę zgodnie z moim planem czasy, frazy, zastosowanie tak aby wiedzieli kiedy owych użyć, po czym ćwiczymy na moich przykładach i ew. szukamy na egzaminie jak i kiedy omawiane zagadnienia występują albo im pomagam do szkoły i zwykle zostaje trochę czasu.
4. Jeżeli uważam za potrzebne dostosowuje kolejność tematów do aktualnych umiejętności. Tzn jeżeli osoba umie jakąś grupę zagadnień to powoli zmniejszam częstotliwość powtórki.
5. Do słówek polecam ankiapp. Zrobiłem talie dla 8klasisty/matury po analizie wielu egzaminów. Wrzuciłem tam słówka/zwroty, które nie są podobne w PL i występują nadmiarowo w egzaminach. Dzieciaki wręcz same chcą to ćwiczyć, bo grywalizacja jest wygodna i przyjemna. (Jeśli ktoś chciałby którąś z tych list można dać znać, sporo czasu spędziłem nad nimi i za opłatą jestem w stanie ją podarować).
6. Mowę oprócz ćwiczeń w tworzeniu zdań (co uważam za o niebo lepsze pod względem pamięciowym niż jakieś uzupełnienia luk, czy wybieranie poprawnych odp.) wtłaczam kiedy naukowiec rozumie stosowanie czasów, pytajników, modali (może je tworzyć błędnie, jednak chodzi o to czy wie co mówi, czy dobiera słowa, basic czasy losowo). Po jakoś 2-5mies. zaczynamy rozmawiać przez 20-40% zajęć.
7. Dla tych co chcą nauczyć się angielskiego a nie szkolego angiełeleskiego mam inny plan. Bo to są 2 zupełnie odmienne języki. Osoba z 5 w liceum nie ogarnie co to znaczy gonna, czasowniki frazowe, skracanie słów i wiele innych.
8. Spoko gierki na koniec mam też swoje.
Pozdro, spoko inicjatywa z tym nagraniem.
Zastanawiam się, jak prowadzić zajęcia dla 4 klasy. Rodzice ucznia chcą się skupić na mówieniu, ale wiadomo, że uczeń nie wie za dużo. Co robić?
Polecam tego typu ćwiczenia:
wordwall.net/pl/resource/1282776/angielski/warm-up-kids
Gotowe pytania dostosowane do wieku i poziomu.
A co jeśli uczniowie przerabiają w szkole różne materiały?
Szukam dla początkujących lat mam 49nigdy pomożesz
Mogę spytać z której dokładnie gry korzystasz w Wordwall?
wordwall.net/pl/resource/1262626/angielski/gmf-4-warm-up-questions
wordwall.net/pl/resource/6498849/angielski/basic-questions-warm-up