MTZ 1221.3 + Agro Masz Runo, 2022.12.05 szántóföldi kultivátorozás, Horsch LD kapával

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 авг 2024
  • Szántóföldi kultivátor Horsch LD kapával használva búza árvakelésben.

Комментарии • 18

  • @imrevella1864
    @imrevella1864 Год назад +1

    Nagyon jó videó
    Jó hogy így meg osztod a tapasztalataidat köszönöm 👌🙂👍

    • @vagnerdenes
      @vagnerdenes  Год назад +1

      Helló
      Köszönöm szépen! Igyekszem ahogy lehet. Hátha segít sok embernek.

  • @zoltantolosi2633
    @zoltantolosi2633 Год назад +1

    Szuper

  • @sandorszucsagrophoto
    @sandorszucsagrophoto Год назад +1

    Szép estét!
    Jó a talajállapot, tetszik. A runo-nak szep munkája van, jó a menetdinamikája a trakinak tudja amit kell! Szeretnek erdeklodni hogy az apromag vető egység milyen márkájú és ki forgalmazza?

    • @vagnerdenes
      @vagnerdenes  Год назад

      Jó reggelt!
      Köszönöm szépen! Még irtó sok a meló vele, de igyekszem :D
      Az aprómag vetőegység Technik Plus gyártmány, Turbo Jet Super 8 típus. Az Axiál forgalmazza. Az enyém kicsit másabb, de alapjaiban az.
      Üdv

    • @sgaguitars
      @sgaguitars Год назад

      @@vagnerdenes szia! miben másabb, a sebességarányosságot oldottad meg? hogyan? én is erősen gondolkodom egy ilyen levegős aprómagvetőre váltani az öreg gandy-ról. köszi! g.

    • @vagnerdenes
      @vagnerdenes  Год назад

      @@sgaguitars Helló!
      Igazából gyári megoldás, így nem az én érdemem, hogy jól működik. Kell neki egy forgó valami, amiről veheti a jelet. Én a behúzó tárcsasorról vettem jelet. Eléggé jól működik, bár 30cm-el hátrébb kell tenni. Mondjuk ez speckó típus, de amit Magyarba lehet kapni az is bőven megfelel zöldítés vetésére.
      Üdv

  • @IstvanSebestyen-fv6bs
    @IstvanSebestyen-fv6bs Год назад

    Üdvözlöm! Említette a videóban hogy tavaly meghagyta idénre a terület megmunkálását. Mi volt a tapasztalat, miért nem volt jó?

    • @vagnerdenes
      @vagnerdenes  Год назад

      Jó napot!
      Azért nem volt jó, mert abban is több egyszikű komponens volt, ami a kombinátorozás után gyökérgócok kiforogtak. A nagyobb mennyiségű szár a talajt nagymértékben kiszárította, illetve a nagyobb felület is könnyebben kiszáradt a szelek hatására. Törekedni kell a minél kisebb felszínre, illetve, hogy a biológia ahogy beindul tavasszal a benn lévő szárat kezdje el megbontani, így ha száraz tavasz is lesz, nem akkor kezd el kiszáradni a magágy mikor nem kéne. Addig meg ha egyenes a felszín szépen fel fog nedvesedni vagy jobban tartja a vizet magában és össze is érik. Ami által mag közelében nem lesz annyi szár sem, így a csirázás is jobb lesz. Bár az idén nem ezen ment el a dolog sajnos.
      Direktvetés más téma, de én azt nem preferálom az alacsonyabb termés miatt, illetve a nagyobb befektetési oldala miatt sem. Más lenne, ha lenne 200ha, akkor természetesen a direktvetést eröltetném.

    • @IstvanSebestyen-fv6bs
      @IstvanSebestyen-fv6bs Год назад

      @@vagnerdenes Köszönöm a választ. A direkt vetést hogy érti? Grugerolásba direkt vagy no tillbe? Az miatt kérdem mert tapasztalatot véleményt szeretném kérni forgatás nélküli technológiába. Idén én is vetettem takarónövényt elvileg kifagyó keverék, de nagyon feljött az árva kelésű gabona is. Az első gondolatom az volt hogy megvárom míg kifagy kap egy grubert és tavasszal kukorica, napraforgó vetés magágykészítés nélkül. Mi lenne a meglátása ezzel kapcsolatban?

    • @vagnerdenes
      @vagnerdenes  Год назад

      @@IstvanSebestyen-fv6bs A direktvetést úgy, hogy művelés nélkül a tarlóba. Kultizásba nem kunszt vetni SPC-vel sem.
      Attól függ milyen kultivátor van, ha nem hagy egyenes felszínt semmiképp nem reckíroznám meg, hogy nem kap magágykészítést a terület. Kifagyásra nem alapoznék, mert alig van már elég hideg. Mindenképp ledolgoznám valamivel első körben. Glifozát sem olcsó és hidegben nem is működik olyan jól, szóval azért óvatosan kell ezt kezelni, márciusban már bedolgozni sem jó, mert már akkor eső nélkül gond lehet.

  • @mgzsombeey-agrovideo
    @mgzsombeey-agrovideo Год назад

    Szia!Milyen termésátlagaid voltak ebben az évben ezzel a technológiával?

    • @vagnerdenes
      @vagnerdenes  Год назад +2

      Helló
      Hozta a környék átlagát bőven és a költségek is alacsonyabbak jóval. A művelési mód jó, csak a felvásárlási ár alacsony jelenleg. De még örülhetünk, hogy ennyit is adnak érte.
      Üdv

  • @terdev119
    @terdev119 Год назад

    Kukorica fog kerülni bele?
    Mik a konkrét terveid vele tavasszal? totál + rt ?

    • @vagnerdenes
      @vagnerdenes  Год назад +1

      Helló
      Tavasszal nem glifózátozom, csak direktvetés esetén. Simán elmegy az AU 50 kombinátor ilyen talajon, ha mégse akkor marad a rövidtárcsa, de az csak a második opció.
      Igen, kukorica lesz vetve bele, majd korai posztban gyomírtózva.
      Üdv!

    • @terdev119
      @terdev119 Год назад

      Nem marad életben túl sok az árvakelésből? Ahogy látom lényegében csak becsíkozod a földet a kultivátorral, nyilván lazít-kavar rajta, vagy amit rádob földet attól is kipusztul a növény?

    • @vagnerdenes
      @vagnerdenes  Год назад +1

      @@terdev119 Biztosan sok életben maradt, jól látod. Azért van rajta ez a kapa, de el is mondom, hogy még ígyis sokat kever. Ha a növény megmarad akkor a víz le tud szépen menni és nem lesz rajta víztenger, illetve nem iszapolódik össze az egész. A kultivátornak az a lényege, hogy lazítson, ha szántás minőséget szeretnék, akkor szántanom kellene. De nem az a cél. Úgy értem, hogy ha úgy átdolgozom a kultivátorral a területet, hogy hasonló porozitás legyen, mint szántás után akkor semmivel nem lenne ez a művelés hatékonyabb. Sőt akkor a szántás minden bizonnyal olcsóbb eljárás lenne, mert az eke erre van kitalálva. Sajnos most már látszik, hogy ami télen jön víz azt kell nagyon jól megfogni, mert nyáron nem lesz víz esők formájában. Ennek a megoldása lehet ez az LD kapa, de paraplow/agrisem jellegű altalajművelők is megfelelnek erre a célra, vagy még jobbak is.
      Szép napot! Itt már be is havazott. :)