Volt szerencsém Misi bácsival együtt dolgoznom. Sok borescope inspection-t csináltam vele sok-sok éjszakás műszak alatt. Nagy tudású volt mindig, és azon kevesek közé tartozott a műszaknál aki mindig szívesen segítette a fiatalokat, és sose félt megosztani a tudását. Nagyon jók ezek e dokumentum filmek, mert végre egy igazi szakembert hallhatunk és nem olyat aki csak messziről nézte a technikát.
Nekem is ez ugrott be rögtön Misiről, hogy milyen szívesen adta át a tudását nekünk, akkori fiataloknak. Jó volt vele dolgozni. Márton Gabi is hasonló hozzáállású volt. Már-már megszállottak voltak😂
@@balazsegressy3788 szomszédomék voltak újpesten, a fiaival fociztam a grundon. Jó fej és egy technaikai zseni volt az úgy ismertem meg,mindig bütykölt itthon valamit.
Hát ez újfent nagyon jó rész volt. Látszik Mihályon, hogy ez számára nem "csak egy munka" volt, hanem az élete. Elhivatottság, profizmus, mind kihallatszódott a mondanivalójából...és hallgatnám és hallgatnám tovább a sztorikat üzemanyag rendszerről, futóművekről, segéd berendezésekről a vizsgálatok során talált esetleges meghibásodásokról...mert bizonyára a sok év alatt volt olyan is. Köszönöm a videót. 😃
Abszolut. Vilagosan latszik, hogy az alanyok kivalasztasanal nem csak az szamit, hogy jo legyen a sztori, hanem az is, hogy jo ember legyen, aki beszel. Vegig lehet erezni a szakma iranti alazatot itt is, a legegyertelmubbe akkor valt, amikor az apolas szot hasznalta a karbantartas helyett :)
Egy más világ volt ez a két gép, le se tudom írni milyen érzés volt mikor először barátkoztunk Aladárral, és mutatták meg nekünk, hogy miben különbözik az addig tanult IL-18 és Tu-134/154, és egyéb keleti típusoktól. Aztán más felé vitt az élet, de ugyan olyan szörnyű látni, hogy mi történt később, mint azoknak, akik végigkísérték a gépek életét. Akik miatt ide jutott a dolog, valószínű nekik csak egy darab vas, és egy leltári szám volt minden és üzlet, másoknak viszont az élete és a családja volt, amit tönkre tettek. Tehát jók ezek a videók, jó nézni őket, de egyben nagyon szomorúak is.
"Balázs, ez az én harmadik gyerekem" Ez mindent elmond arról, hogy milyen szinten végezte a munkáját, rajongott érte és mindig a maximumot adta, ilyen amikor valakinek a munkája a hívatása is egyben! Bár minden ember ilyen lenne!
Csatlakozom az elöttem hozzászólókhoz: Nagy élmény volt hallgatni ezt az epizódot, nemcsak azért mert az egyébként roppant fontos műszaki kiszolgálásról ritkán hallani, de azért is, mert Horváth Mihály repülőgépszerelő úr egy igen jó mesélő. A szerkesztő úrat is külön dícséret illeti, mind az izgalmas tematika, mind az intejú alany kiválasztásáért.
Az életben nem gondoltam volna, hogy ennyire precízen, összeszedetten, kellő szakmai alázattal és elméleti tudással hallok manapság szerelőt nyilatkozni. Nem vagyok műszaki beállítottságú, viszont Misi bácsi elmondása alapján értettem, mit miért kellett tenni. Nagyon örültem volna, ha ilyen szakember mellé kerülök ifjoncként pl.: gyakorlatra.
Lehet, hogy hülye ötlet, de én el tudnám képzelni, hogy nem eredeti, csak "úgy kinéző" alkatrészekkel lehetne pótolni a hiányzó részeket. Mint mint amikkel pl. a díszletépítők dolgoznak. Talán ha Thomast a gőzmozdonyt meg lehet csinálni életnagyságban akkor egy orrkúpot és két gondolát is lehetne csinálni pl. műanyagból vagy egyéb hasonlóból. De ez csak álom.
Nagyon jó lett ez a videó is érdekes dolgokat lehet így meg tudni remélem mihamarabb jön még ilyen videó😊 Mindenkinek ajánlani tudom az összes megjelent videót😊
Most fedeztem fel ezt a sorozatot és nagyon sajnálom, hogy a férjem már nem láthatja. Ő is "megszállottan" szerette a szakmáját. Jó kis kollektívában dolgozott, jól érezte magát a kollégái között. Papp József sárkány-hajtómű repülőmérnökként dolgozott a MALÉV-nál.
Kedves Ildikó! A kijevi egyetemen végzett Papp Józsi nevét mindenki ismerte a Malév-nél.Igen, sokat tanultam én is Tőle,hosszú ideig dolgoztunk együtt a"jó kis kollektívában". Aztán később Ő sem szégyellt kérdezni az új -nyugati gépekkel kapcsolatban tőlem, aki sikeresen magáévá tette a típusváltásokat.Nehéz volt, de mindenképpen sikerélményem van az elért eredményeim miatt és ezt Józsinak is köszönhetem..........Ha érdekli Ildikó, ezen a videón kívül még a 35.és 42.-számú videóban szerepelek,melyeket Kránitz Balázs kitűnően szerkeszt. Tisztelettel :Horváth Mihály
@@mihalyhorvath91 Kedves Mihály! Ahogy nézegettem a felvételeket, rögtön emlékeztem Önre. Valóban elismerendő az Ön tudása, a hozzászólásokban is pozitív véleményeket olvastam. Köszönöm, hogy itt is megemlékezik férjemről, Papp Józsefről. Voltak kollégák, akiket csak névről ismertem, mert emlegette őket, Ön is közéjük tartozott. Élvezettel mesélte a vicces történeteket, de soha nem rosszindulatúan nevetett rajtuk. A kisebbik lányunk hívta fel a figyelmemet erre a sorozatra, most én ajánlom neki a 35. és 42. számú videót. Gratulálok, hogy Ön is szerepelt a videókban, nagy kár, hogy Jóska ezt már nem láthatta. Jó egészséget kívánok: Ildikó
Édes Istenem.Gyerekként hatalmas élmény volt számomra Amerikába utazni a géppel. A Duna Club lounge-ban ülni és várni az indulásra...Olyan kiszolgálást, hozzáértést, stìlust és nìvòt amit a nemzeti légitársaság adhatot, azòta sem találhatunk sehol. A légiutas kìsérők pedig igazi nagybetűs NŐK voltak, profik, stílusosak, kedvesek.Mi maradt nekünk? Várni a fapados felszállására a flaszterre épített pléhcsarnokból, hallgatni a nívó nélküli locsogást és röhögcsélést a fapados stewardessektől, esetleg Bécsből utazgatni. Vissza a Malévot, vissza a büszkeségünket de gyorsan! Óriási veszteség..
Így van. Az Air Canada 143-as járata volt. Robert Pearson kapitány csúsztatással tette le a gépet. Emiatt kapta a Gimli-sikló "becenevet" C-GAUN volt a lajstromjele.
Azt remélem kitaláltam, mire gondolt a kedves kommentelő: -A hajtómű közvetlen belépőéle a szívótorok/nose cowl/, ami szerkezetileg egy megfelelő formára sajtolt alu ötvözetből áll.Ez a nagyon fontos eleme a hajtóműnek jegesedés ellen forró levegővel igény szerint fűthető, ezért nincs festve.Tehát. alu színe van, de ez nem szalag, hanem egy fontos szerkezeti elem. Köszöntem a figyelmet.............
@@aeroparkbudapest Kedves Aeropark! És annak lehet értelme, hogy a további állagromlástól megmenteni azt a gépet? Gondolom ha már nem repülnek a 767-esek, akkor talán olcsóbban átalakítható múzeumi bemutatódarabbá, mint ahogy a Tu-154-es (HA-LCA). Illetve idővel akár "rossz" alkatrészeket szerezni (egy nem menthető hajtómű kinézetre ide tökéletes, és az ára sem egy igazié). De a lényeg, talán az állagmegóvás nem kerülne olyan sokba, és később talán lehetne belőle valami. Egyébként zseniálisak a videók :)
@@thomyka még csak nem is a késedelem miatt, ha nem késlekednek, akkor is elhatározták, hogy el kell indulni. Viszont a szövegben nem szerepel, hogy csak bérgép. Érdekesség, hogy így két LHC szolgált.
Durva azért, hogy 66 év után megszüntették az állami tulajdont!🕵️♀️🤔Hmm biztos meg volt rá a megfelelő ok. Az Aeropark legalább emlékeztet arra, hogy volt légitársaságunk!
Néha elgondolkodok rajta, hogy mennyivel jobb ötlet lett volna a Malév saját gépeit megvenni állambácsi által honvédségi, ill. kormánygép feladatokra, mint amik ugye most vannak. Azok (legalábbis a 767-esek) tényleg használhatóak lettek volna azokra a feladatokra, amilyen indoklással az A319-eseket vették.
Az alap probléma, hogy *amire* elvileg az A319-eseket vették, arra alkalmatlanok. A 767-esek viszont jók lettek volna. Meg még alkalmilag kormánygépnek (nagyon küldöttséggel) használni is értelmesebb lett volna azokat, legalább egyből el lehetne repülni a távol-keletre, vagy USA-ba, ..
Az a gyönyörű kék orr ott a film végén.... Felejthetetlen! Egyszerre szép és nagyon szomorú ezt látni; nagy veszteség, hogy mindez már nincs velünk...
Volt szerencsém Misi bácsival együtt dolgoznom. Sok borescope inspection-t csináltam vele sok-sok éjszakás műszak alatt.
Nagy tudású volt mindig, és azon kevesek közé tartozott a műszaknál aki mindig szívesen segítette a fiatalokat, és sose félt megosztani a tudását.
Nagyon jók ezek e dokumentum filmek, mert végre egy igazi szakembert hallhatunk és nem olyat aki csak messziről nézte a technikát.
Nekem is ez ugrott be rögtön Misiről, hogy milyen szívesen adta át a tudását nekünk, akkori fiataloknak. Jó volt vele dolgozni. Márton Gabi is hasonló hozzáállású volt. Már-már megszállottak voltak😂
@@csehakos3486 ők tudták motiválni az érdeklődő fiatalokat. Példát mutatni.
Esetleg nem ismersz egy Vígh Károly nevű urat?
@@CampusMaci Dehogynem! Egy műszakban dolgoztam vele, egy Aranyember. Nagyon rendes ember és kiváló szakember. És jó humor érzéke is van.
@@balazsegressy3788 szomszédomék voltak újpesten, a fiaival fociztam a grundon. Jó fej és egy technaikai zseni volt az úgy ismertem meg,mindig bütykölt itthon valamit.
Hát ez újfent nagyon jó rész volt.
Látszik Mihályon, hogy ez számára nem "csak egy munka" volt, hanem az élete.
Elhivatottság, profizmus, mind kihallatszódott a mondanivalójából...és hallgatnám és hallgatnám tovább a sztorikat üzemanyag rendszerről, futóművekről, segéd berendezésekről a vizsgálatok során talált esetleges meghibásodásokról...mert bizonyára a sok év alatt volt olyan is.
Köszönöm a videót. 😃
Abszolut. Vilagosan latszik, hogy az alanyok kivalasztasanal nem csak az szamit, hogy jo legyen a sztori, hanem az is, hogy jo ember legyen, aki beszel. Vegig lehet erezni a szakma iranti alazatot itt is, a legegyertelmubbe akkor valt, amikor az apolas szot hasznalta a karbantartas helyett :)
ETOPS: Engines Turning Or Passengers Swimming ;)
Így tovább, jó a szakmájukat szerető emberek emlékezéseit hallgatni.
Micsoda kontraszt... A 767 és a Barkas... :) Köszönet az újabb nagyszerű videóért. Kár, hogy az egyetlen megmaradt a fák között búsul elhagyatva...
Egyszerűen jó hallani ahogy a mester beszél ezeknek a monstrumoknak a technikai kihívásairól. Köszönjük a videót!
Megint egy remek videó, és most kiderült, még bonyolultabb ezek karbantartása mint gondoltam.
Egy más világ volt ez a két gép, le se tudom írni milyen érzés volt mikor először barátkoztunk Aladárral, és mutatták meg nekünk, hogy miben különbözik az addig tanult IL-18 és Tu-134/154, és egyéb keleti típusoktól. Aztán más felé vitt az élet, de ugyan olyan szörnyű látni, hogy mi történt később, mint azoknak, akik végigkísérték a gépek életét. Akik miatt ide jutott a dolog, valószínű nekik csak egy darab vas, és egy leltári szám volt minden és üzlet, másoknak viszont az élete és a családja volt, amit tönkre tettek. Tehát jók ezek a videók, jó nézni őket, de egyben nagyon szomorúak is.
Legendák vagytok, hála és köszönet 🙏😘🥇🛫
"Balázs, ez az én harmadik gyerekem" Ez mindent elmond arról, hogy milyen szinten végezte a munkáját, rajongott érte és mindig a maximumot adta, ilyen amikor valakinek a munkája a hívatása is egyben! Bár minden ember ilyen lenne!
Csatlakozom az elöttem hozzászólókhoz: Nagy élmény volt hallgatni ezt az epizódot, nemcsak azért mert az egyébként roppant fontos műszaki kiszolgálásról ritkán hallani, de azért is, mert Horváth Mihály repülőgépszerelő úr egy igen jó mesélő. A szerkesztő úrat is külön dícséret illeti, mind az izgalmas tematika, mind az intejú alany kiválasztásáért.
Köszönöm szépen. Élmény volt.☺
Nagyon izgalmasak a videok🥰köszönet èrte...
Egy újabb érdekfeszítő remek, köszönetek érte!
Nagyon jó kis sorozat ez igényes és informatív
Az életben nem gondoltam volna, hogy ennyire precízen, összeszedetten, kellő szakmai alázattal és elméleti tudással hallok manapság szerelőt nyilatkozni. Nem vagyok műszaki beállítottságú, viszont Misi bácsi elmondása alapján értettem, mit miért kellett tenni.
Nagyon örültem volna, ha ilyen szakember mellé kerülök ifjoncként pl.: gyakorlatra.
Jó volt hallgatni, nagyon jó információk, köszönet érte!
Lehet, hogy hülye ötlet, de én el tudnám képzelni, hogy nem eredeti, csak "úgy kinéző" alkatrészekkel lehetne pótolni a hiányzó részeket. Mint mint amikkel pl. a díszletépítők dolgoznak. Talán ha Thomast a gőzmozdonyt meg lehet csinálni életnagyságban akkor egy orrkúpot és két gondolát is lehetne csinálni pl. műanyagból vagy egyéb hasonlóból. De ez csak álom.
Fantasztikus tudás. Köszönöm!
Szuper volt!! Köszönet és gratula!!
Számomra ez volt a legizgalmasabb kisfilm az utóbbi időben. Minden pillanatát élveztem. Köszönöm!
Nagyon jó lett ez a videó is érdekes dolgokat lehet így meg tudni remélem mihamarabb jön még ilyen videó😊 Mindenkinek ajánlani tudom az összes megjelent videót😊
Nagyon jó lett srácok! Köszi a részletes, remek riportot! 🙂
Klassz repülős videó :)
Most fedeztem fel ezt a sorozatot és nagyon sajnálom, hogy a férjem már nem láthatja. Ő is "megszállottan" szerette a szakmáját. Jó kis kollektívában dolgozott, jól érezte magát a kollégái között. Papp József sárkány-hajtómű repülőmérnökként dolgozott a MALÉV-nál.
Kedves Ildikó! A kijevi egyetemen végzett Papp Józsi nevét mindenki ismerte a Malév-nél.Igen, sokat tanultam én is Tőle,hosszú ideig dolgoztunk együtt a"jó kis kollektívában". Aztán később Ő sem szégyellt kérdezni az új -nyugati gépekkel kapcsolatban tőlem, aki sikeresen magáévá tette a típusváltásokat.Nehéz volt, de mindenképpen sikerélményem van az elért eredményeim miatt és ezt Józsinak is köszönhetem..........Ha érdekli Ildikó, ezen a videón kívül még a 35.és 42.-számú videóban szerepelek,melyeket Kránitz Balázs kitűnően szerkeszt. Tisztelettel :Horváth Mihály
@@mihalyhorvath91
Kedves Mihály!
Ahogy nézegettem a felvételeket, rögtön emlékeztem Önre. Valóban elismerendő az Ön tudása, a hozzászólásokban is pozitív véleményeket olvastam. Köszönöm, hogy itt is megemlékezik férjemről, Papp Józsefről. Voltak kollégák, akiket csak névről ismertem, mert emlegette őket, Ön is közéjük tartozott. Élvezettel mesélte a vicces történeteket, de soha nem rosszindulatúan nevetett rajtuk.
A kisebbik lányunk hívta fel a figyelmemet erre a sorozatra, most én ajánlom neki a 35. és 42. számú videót. Gratulálok, hogy Ön is szerepelt a videókban, nagy kár, hogy Jóska ezt már nem láthatta.
Jó egészséget kívánok: Ildikó
Én a torzót is bejárhatóvá tenném, ha nem is a múzeumban de a közelében hisz a repülőgép szerkezeti felépítése is fontos tudásanyag és látnivaló.
Szuper! Köszönet!
De okos bácsi!!!! Nagyon gratulálok!!!
Édes Istenem.Gyerekként hatalmas élmény volt számomra Amerikába utazni a géppel. A Duna Club lounge-ban ülni és várni az indulásra...Olyan kiszolgálást, hozzáértést, stìlust és nìvòt amit a nemzeti légitársaság adhatot, azòta sem találhatunk sehol. A légiutas kìsérők pedig igazi nagybetűs NŐK voltak, profik, stílusosak, kedvesek.Mi maradt nekünk? Várni a fapados felszállására a flaszterre épített pléhcsarnokból, hallgatni a nívó nélküli locsogást és röhögcsélést a fapados stewardessektől, esetleg Bécsből utazgatni. Vissza a Malévot, vissza a büszkeségünket de gyorsan! Óriási veszteség..
Ha jól emlékszem, Ghimlinél is a RAM Air Turbine segítségével sikerült letenni a gépet. 🤔
Így van. Az Air Canada 143-as járata volt. Robert Pearson kapitány csúsztatással tette le a gépet. Emiatt kapta a Gimli-sikló "becenevet" C-GAUN volt a lajstromjele.
Tudja valaki, hogy LHB miért lett szétszedve? Amint látom, LHA el lett adva és még repült néhány évig.
Also Lot - Polish Airlines had 767...Alitalia too but only in leasing
2015-ben mi vittük el az utolsó Malév Airbus CF56-os turbináit a Lufthansa Technikből Amsterdamba a KLM bázisára 😥
Talán nem idevágó kérdés. Mire szolgál a hajtóművekre körben tekert, duct tapehez hasonló aluszalag?
Azt remélem kitaláltam, mire gondolt a kedves kommentelő: -A hajtómű közvetlen belépőéle a szívótorok/nose cowl/, ami szerkezetileg egy megfelelő formára sajtolt alu ötvözetből áll.Ez a nagyon fontos eleme a hajtóműnek jegesedés ellen forró levegővel igény szerint fűthető, ezért nincs festve.Tehát. alu színe van, de ez nem szalag, hanem egy fontos szerkezeti elem. Köszöntem a figyelmet.............
Nagyon kár érte, és az egész Malévért.
Csak utaskent volt vele szerencsém. Rég volt
Megváltozott a zene
Szeptemberben meglatogatom a parkot.
Azt a 767-est ami ott van a műszaki tároló helyen, ha lehet kerüljön valahogy az aeropark közel, mert ott méltó helyen lehet
Kedves Tamás! A film végén elhangzik, hogy miért nincs erre lehetőség.
@@aeroparkbudapest köszönöm szépen a választ. Bár jó lenne egy ilyen gépet bővíteni a gyüjteményt. Akár egy más légitársaság felajánlásából.
@@aeroparkbudapest Kedves Aeropark! És annak lehet értelme, hogy a további állagromlástól megmenteni azt a gépet? Gondolom ha már nem repülnek a 767-esek, akkor talán olcsóbban átalakítható múzeumi bemutatódarabbá, mint ahogy a Tu-154-es (HA-LCA). Illetve idővel akár "rossz" alkatrészeket szerezni (egy nem menthető hajtómű kinézetre ide tökéletes, és az ára sem egy igazié). De a lényeg, talán az állagmegóvás nem kerülne olyan sokba, és később talán lehetne belőle valami. Egyébként zseniálisak a videók :)
👍👍👍
Micsoda tudás!!!!
megint csak egy remek "szemet nedvesítő" videó, hogy ilyen is volt...
100000kp= 100Mp( Megapond) azaz 1000MN 1GN de akármilyen mértékegységben, mindenképpen sok
Az eredetiség kedvéért: az első 767-es -ami már járatokat teljesített-1992-ben érkezett.
Így van, viszont az csak egy bérelt 300-as kölcsöngép volt a MALÉV által vásárolt 200-asok késedelmes leszállítása miatt.
@@thomyka még csak nem is a késedelem miatt, ha nem késlekednek, akkor is elhatározták, hogy el kell indulni. Viszont a szövegben nem szerepel, hogy csak bérgép. Érdekesség, hogy így két LHC szolgált.
@@erikaalexandraandor1713 Yepp. A 15 éves futás említése alapján néz ki úgy, hogy a videó inkább a két saját 767-esről szól.
@@thomyka akár, de a szöveg más:))) Mindegy tulajdonképpen. Az LHD meg egy szutyok volt.
@@nicolasprt nem gondolnám.
Durva azért, hogy 66 év után megszüntették az állami tulajdont!🕵️♀️🤔Hmm biztos meg volt rá a megfelelő ok. Az Aeropark legalább emlékeztet arra, hogy volt légitársaságunk!
Pintér Sándor kezet ráz mint pilóta :)
bakker én is azt hittem hirtelen :D
Oszeczky kapitány.
Első pillantásra én is Pintérnek néztem. :-)
4:20 től 4:30 ig valaki zene cîmet tud? :(
senki? :(
A rokk az a Rendőri Oktatási és Kikiépző központ
Elfogadjuk a "rokk" rendőri értelmezését ,a kedves kommentelő pedig fogadja el a R.O.K.repülésben értelmezett jelentését
Niki Lauda:) hát honnan jött? Övé volt a Lauda air csak elhunyt a nagy legenda:(
Krisztián Lőrincz, ezt úgy mondod mint ha mások nem tudnák!
Össze lehetne legòzni
Néha elgondolkodok rajta, hogy mennyivel jobb ötlet lett volna a Malév saját gépeit megvenni állambácsi által honvédségi, ill. kormánygép feladatokra, mint amik ugye most vannak. Azok (legalábbis a 767-esek) tényleg használhatóak lettek volna azokra a feladatokra, amilyen indoklással az A319-eseket vették.
a 2 gépnek sem méretben sem gazdaságosságban köze nincs egymáshoz :D
Az alap probléma, hogy *amire* elvileg az A319-eseket vették, arra alkalmatlanok. A 767-esek viszont jók lettek volna. Meg még alkalmilag kormánygépnek (nagyon küldöttséggel) használni is értelmesebb lett volna azokat, legalább egyből el lehetne repülni a távol-keletre, vagy USA-ba, ..
thomyka fghjll
mkkkk
Misibácsi😀
I. T
De nagy kár a Malév-ért... Mint sok mindent ezt is sikerült letérdeltetni..
A katonai gépek izgalmasabbak…
777 is better