Irytujące się dziecko i nastolatek w spektrum autyzmu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 мар 2023

Комментарии • 18

  • @TheRzusiaPL
    @TheRzusiaPL 4 месяца назад +2

    NAJLEPSZE SZKOLENIA U P.Magdy! Dziekuje ❤😊

  • @bozenagab998
    @bozenagab998 10 месяцев назад +3

    Bardzo dziękuję.
    Pomocny wykład.
    Jestem mamą syna ASA.
    Życie z nim jest niezwykłe, to bardzo ciekawy człowiek, wiele się przy nim uczę.Zanim postawiono mu diagnozę (jak wielu rodziców
    ), wydeptałam długą drogę do pedagoga, poradnii, nauczycieli.
    W stu procentach zgadzam się co do niskiej wiedzy na ten temat tak wśród nauczycieli, jak i wśród ludzi.Też jestem na etapie zbierania wiedzy.
    Długo szukałam pomocy, ze strony nauczycieli przeżyliśmy niestety tylko rozczarowania...wręcz byliśmy wyśmiewani...
    Orzeczenie zatrzymało ten proces, za to usłyszałam jak wychowawczyni podkreśliła, że takie dziecko to dla niej PROBLEM.
    Syn często odczuwał na sobie bycie problemem, aż doszło do samookaleczania.
    Teraz jest w innej szkole, na terapii indywidualnej.
    Na szczęście byłam uparta i od zawsze pracuję z nim na kontaktem, staram się być obok blisko( z miłością), tj.takim wczuwaniem się w jego trudności.
    Nie zawsze natychmiast reaguję na jego złość, i to jest najlepszym rozwiązaniem.

  • @karzenowanie
    @karzenowanie Год назад +4

    madry wykład, dziekuje

  • @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA
    @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA  4 месяца назад

    Kochani już 3 i 4 sierpnia 2024 będę w Poznaniu. Zapraszam Was na 2-dniowe szkolenie stacjonarne - Zrozumieć, pomóc i wspierać nastolatków z ASD (ze szczególnym uwzględnieniem nastolatków z ZA i dziewcząt). Szczegóły i zapisy tutaj: puzzleszkolenia.eu/events/poznan-2-dniowe-szkolenie-stacjonarne/

  • @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA
    @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA  Год назад +1

    Dużo więcej informacji znajduje się w mojej książce pt. "Puzzle autyzmu jak je ułożyć".
    Jest dostępna na mojej stronie:
    puzzleszkolenia.eu/produkt/ksiazka-puzzle-autyzmu-jak-je-ulozyc/
    natomiast kolejna część w całości poświęcona zespołowi Aspergera = spektrum autyzmu ukaże się już w wakacje.

  • @millusia777
    @millusia777 Год назад

    Dziękuję

  • @tomitoja
    @tomitoja 3 месяца назад

    Pani Magdo chciałbym na wstępie bardzo podziękować za podzielenie się bezcenną wiedzą a tym samym ogromnym wsparciem dla jak sądzę ogromnej rzeszy rodziców dzieci zarówno neurotypowych jak i neuroróżnorodnych.
    Sam jestem ojcem 14-letniego chłopca z ASD i mam do Pani bardzo dużo pytań Jednakże kwestią która na tą chwilę najbardziej mnie nurtuje jest fakt że po trzymiesięcznym urlopie wracam do pracy za granicą w systemie rotacyjnym (2tyg. pracy - 3tyg. wolne).
    Moje pytanie brzmi:
    - Czy aby zminimalizować stres syna związany z moim wyjazdem lepiej jest go do tego przygotowywać?
    - Czy lepiej po prostu nic nie mówić mu na ten temat?
    Oczywiście mam świadomość pochodzenia określenia neuroróżnorodność ale jeżeli mogłaby Pani jakkolwiek się wypowiedzieć to będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam serdecznie !

  • @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA
    @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA  4 месяца назад

    Warszawa 27-28.07 szkolenie dla rodziców i nauczycieli - Zrozumieć i wspierać dziecko w spektrum autyzmu w nurcie rozwojowym - puzzleszkolenia.eu/events/warszawa-2-dniowe-szkolenie-stacjonarne/

  • @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA
    @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA  Год назад

    @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA
    0 seconds ago
    Już jest nowiutka i całkiem świeżutka książka pt. "Niedoskonała doskonałość" w całości poświęcona dzieciom, młodzieży i młodym osobom dosrosłym ze spektrum autyzmu (dawnym zespołem Aspergera). Książka dostępna tylko i wyłącznie tutaj: puzzleszkolenia.eu/produkt/ksiazka-niedoskonala-doskonalosc/

  • @takietam88
    @takietam88 2 месяца назад

    co to jest neurotypowosc??? bylabym dozgonnie wdzięczna za odpowiedz❤

  • @ewachojnowska5400
    @ewachojnowska5400 9 месяцев назад

    Mam problem z dziećmi niezdiagnozowanymi. Rodzice nie chcą diagnozować dziecka, które bardzo łatwo wpada w irytację i zdarzają mu się reakcje agresywne wobec rówieśników i nauczycieli. Próbujemy przekonać rodziców, ale widać opór. Niestety okłamują nas co do diagnozy (nie przeprowadzili jej) i nie reagują na informacje o coraz trudniejszych zachowaniach chłopca w szkole.

  • @barneydenstad2148
    @barneydenstad2148 10 месяцев назад +1

    Nie jestem pewien czy aspergare rozrabia na lekcji i naumyslnie rozwala lekcje. Na odwrót, oni staraja sie trzymac sie regul... Natomiast dziecko ADHD bardzo czesto rozrabia... Chyba ze nauczyciel potrai wykorzystac nadbór energii, i np posylac ucznia na posylki itd... Ale to tez indywidulnie od ucznia...

    • @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA
      @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA  10 месяцев назад

      W oczach nauczycieli często jest to złośliwość. Może to tak wyglądać, ale zachowanie ma inne podłoże, na pewno nie złośliwość.

  • @euroefekt
    @euroefekt Год назад +1

    Czy posyłanie dzieci ze spektrum do masowych szkół średnich publicznych jest dobrym rozwiązaniem dla dziecka? Czy nie byłoby bardziej korzystne dla tych dzieci uczęszczanie do małych i wyspecjalizowanych szkół. Mam wrażenie że przebywanie tak wrażliwych dzieci w przepełnionych klasach z 30 innymi uczniami potęguje jeszcze bardziej frustrację tych dzieci jak również ich rodziców. Nauczyciel z jednej strony okazuje dziecku empatię i pomoc a za zwyczaj jako podziękowanie wysłuchuje od dziecka na forum klasy obraźliwe komentarze, przekleństwa. Tak samo inni uczniowie za namową wychowawcy starają się pomóc koledze ze spektrum a w zamian za to mogą liczyc tylko na krytykę, np nie siadaj obok mnie jesteś gruby, smierdzisz itp. Myślę że rodzice dzieci ze spektrum powinni właśnie walczyć o szkoły wyspecjalizowane w edukacji tych dzieci i zapewniajace wyspecjalizowana terapię na miejscu.

    • @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA
      @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA  Год назад +1

      Wszystko zależy od natolatka i placówki. Oczywiście cudownie byłoby, gdyby szkołą zapewniała optymalne warunki rozwoju, a kadra pedagogiczna miała szeroki zarees wiedzy o spektrum. Do tego wszystkiego brakuje jeszcze empatii i zrozumienia ze strony rówieśników neurotypowych, którzy wiele ze swych postaw, wynoszą z rodzinnego domu.

    • @michalgranitum
      @michalgranitum 5 месяцев назад

      ​@@PUZZLESZKOLENIAITERAPIA A czy sądzi Pani, że łatwiej będzie dziecku z ZA w malutkiej szkole podstawowej na wsi, gdzie jest około 8-10 dzieci w jednej klasie (A więc cała szkola 8 klas to Ok. 70-80 dzieci)? Czy warto wybrać właśnie taką placówkę, czy jednak kilkukrotnie większą w mieście (200-250 dzieci)?

    • @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA
      @PUZZLESZKOLENIAITERAPIA  5 месяцев назад

      ​@@michalgranitumjak zawsze wszystko zależy od wielu czynników: z czym dziecko ma największy kłopot, jak przygotowana jest kadra i jaką posiada wiedzę. Na pewno mniejsza ilość dzieci w klasie, to mniejsze rozproszenie i przebodźcowanie. To także większe możliwości interakcji. Mniejsze miejscowości statystycznie są mniej inwazyjne. Jeśli to ja miałbym decydować o swoim dziecku wybrałabym mniejszą szkole. Dziecko z ZA nie ma większych trudności z nauką, niż przeciętny uczeń. Ma za to dużo więcej trudności z relacjami. W klasie 20 osobowej grupy relacje jest trudniej. Reklama różnorodność pod każdym względem jest ogromna, a więc i ryzyko wykluczenia jest większe.

    • @michalgranitum
      @michalgranitum 5 месяцев назад

      @@PUZZLESZKOLENIAITERAPIA Dziękuję Pani bardzo za opinię. Jeśli mogę mieć jeszcze jedno pytanie to bardzo proszę o opinię czy słusznie sądzę, że warto opóźnić o rok pójście naszego ASa do podstawówki?
      W prawdzie zdaniem opiekunów z przedszkola młody pod względem wiedzy merytorycznej jest mocno powyżej średniej i mógłby iść już nawet do 3 klasy (syn ma 6 lat, bardzo ładnie mówi, ma bogate słownictwo, płynnie czyta, zna dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, radzi sobie nawet z dużymi liczbami, wiedza o ciele i biologii bardzo szeroka i szczególowa itd. - większości tych rzeczy nauczył się sam z bajek i ksiazeczek edukacyjnych, generalnie chłonie wiedzę jak gąbka) jednak sucha wiedza to nie wszystko. Syn niestety ma problemy z koncentracją, wykonywaniem poleceń, nawiązywaniem znajomości. Jest bardzo delikatny psychicznie, trudno mu się odnaleźć w grupie czy nawiązać kontakt z rówieśnikami- nawet tymi których zna od 2 lub 3 lat w przedszkolu. Niestety najczęściej bawi się sam bo ma potrzebę bawienia się po swojemu a inne dzieci nie chcą mu ulegać. Czy ten dodatkowy rok to rozsądna szansa na podszkolenie umiejętności społecznych?