Symulacja obwodów SRK - Blokada liniowa typu PUS.
HTML-код
- Опубликовано: 15 ноя 2024
- W filmie przedstawiona jest symulacja obwodów urządzeń SRK typu E i zwłaszcza blokady liniowej typu PUS (Pomocnicze Urządzenia Szlakowe) stosowanej niegdyś na kolejach piaskowych.
ERRATA:
1. Na mijance nie świeci się szczelina PwlOj a powinna (zrobiłem literówkę w nazwie żarówki).
[copyright notice]
Tekstury pulpitów kostkowych wykorzystane w symulacji wykonane zostały z pomocą programu "Edytor Pulpitów Kostkowych" autorstwa Pana Pawła Okrzesika (http:\\bsk.isdr.pl).
Film świetny. Mam nadzieję, że pojawi się więcej takich nt. przekaźnikowych urządzeń SRK na PKP
Oczywiście, subik poleciał od razu.
Jak będzie materiał źródłowy (schematy, albumy projektowania) to jak najbardziej! Cierpię chociażby na brak starszych wersji urządzeń typu E, o tych pierwszych pod banderą "LM Ericsson Signalbolaget" niewspominając!
Jest gdzieś do pobrania ten symulator?
Gdzie zdobyłeś skan tego albumu?
Którego albumu ? Album urządzeń E aktualizacja 1989? Wisi na pewnym serwisie z lubiącym kołowrotki gryzoniem w nazwie. W plikach poniżej 50MB więc bez płacenia haraczu da się pobrać.
@@Przekaznikownia dziękuję. Jakbyś chciał coś o blokadzie EAP czy EAC to mam w swoich materiałach.
@@uzyszkodnikaplikacji5757 Mam album Eap wydanie CBPBBK Warszawa 1991/1994 oraz dokumentacje z strony pphu-mgrot.pl.
Ale odpowiadając. Chcieć chcę i nie tylko o tym. Jak tylko będzie na to czas i przygotuję sobie materiał to na pewno coś nagram. A co do materiałów "biere wszystko i nic się nie zmarnuje" ;) mail mam podany na filmach i w zakładce "o mnie".
is this great simulator released for download somewhere? Greetings Max
P.S. I want to compare these polish signalbox circuits with those circuits we use in germany.
At the moment the simulator is not ready for release, still much work to do.
But about circuits, i would like to compare them too, but at this moment i don't have any documentation of circuits used in germany.
@@Przekaznikownia And there is also no Beta to download?
To the German Circuits, i have some documentation about a lot of diffrent types.
Unfortunately, I can only give you a few small documents. With the other documents I had to promise not to pass them on.
When you want, i can write you an e-mail, so we can talk there.
@@Maxi_420 Hi, can you give me these documents? I am very interested in your self-setting way.
ciekawy symulator. Czy gdzieś jest udostępniony?
Na ten moment nigdzie. Jeszcze trochę mu brakuje do doskonałości
@@Przekaznikownia pytam gdyż pomagam trochę w projekcie ISDR Pawła Okrzesika i pomyślałem że mogli byście współpracować nad wspólnym tworzeniem edytora, gdyż Twój algorytm wydaje się być brakującym elementem edytora Pawła
@@mcgiwer Rozumiem, niestety zupełnie nie znam projektu ISDR od strony edytora. Po za tym programy mają rózne cele - ISDR ma symulować pracę dyżurnych ruchu i stanowić narzędzie szkoleniowe. Zaś mój symulator skupia się wyłącznie na kwestii samej automatyki i jest dziełem czysto hobbystycznym. Aczkolwiek powiązanie istnieje takie że wykorzystałem tekstury kostek i edytor EPK. Przynajmniej do czasu aż nie zastąpię tego autorskimi grafikami.
@@Przekaznikownia Twój algorytm był by świetnym uzupełnieniem edytora Pawła. Ułatwił by znacznie projektowanie pulpitów kostkowych i tras. projektujący mógł by się skupić tylko na trasach, a twój algortym sam by dbał o zależności pomiędzy elementami i kostkami w pulpicie
@@mcgiwer Zdecydowanie nie, ja tu sobie muszę od zera porysować obwody, poustawiać parametry przekaźnikom (napięcia czasy itp.) i to sobie ewentualnie zaczyna działać.
dźwięki przekaźników psują ten film i poprzedni
Czy psują kwestia gustu, a dźwięki są rzeczywiste, no może pomijając fakt że każdy egzemplarz ma delikatnie inne brzmienie a ja na razie używam po jednym samplu na typ.
A że JRK brzęczy jak stara wersalka to reklamacje do Ericsson'a. :D
@@Przekaznikownia Oj, tam, ślicznie słychać JRK, a szczególnie JRM z ampułkami rtęciowymi :)
@@jarosawmochnacki8899 No i o to chodzi, zamiar jest taki że ma się w symulacji tłuc jak w prawdziwej przekaźnikowni.