Чому відеоігри - це НЕ справжнє мистецтво

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 янв 2025

Комментарии • 252

  • @oleksaderzybis9052
    @oleksaderzybis9052 4 месяца назад +98

    Нарешті Ігор визнає, що ніякий він не Теорія, а лишень слабенька Гіпотеза. І що жодне медія, крім Священних текстів мінімум 1700-річної давнини, претендувати на звання "мистецтва" НЕ МОЖУТЬ!

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +10

      😁😁😁😁

    • @gegi4577
      @gegi4577 4 месяца назад +6

      як раз таки смішно те, що кіно мистецтвом вважається ледве не з початку свого існування, а ігри багато хто не визнає

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +21

      @@gegi4577 насправді ні) Кіно так само спочатку не визнавали мистецтвом, потім визнавали новою формою театру. Лише після робіт авангардистів (а це 20-30 роки) почали ставитися до кіно як до окремого виду мистецтва зі своїми правилами. Тож ігри в цьому сенсі не сильно відрізняються, хіба що знадобилося тріішки більше часу щоби до них ставилися серйозно)

    • @КрейвенМисливець
      @КрейвенМисливець 4 месяца назад +3

      @@teoriaihor зараз навпаки занепад ігор як мистецтва. Раніше було краще.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад

      @@КрейвенМисливець що саме ви маєте цим на увазі?

  • @НікОвс
    @НікОвс 4 месяца назад +55

    відео ще не вийшло, а я вже повівся на байт

  • @НазарійШейгец-б9ы
    @НазарійШейгец-б9ы 4 месяца назад +15

    Через 500 років десь в школі:
    Діти, задаю вам на домашнє завдання пройти Darck Souls першу, другу і третю частини.

    • @FIRUIN
      @FIRUIN 4 месяца назад +6

      А другу - аж до NG+2 включно.

    • @MsUndertaker99
      @MsUndertaker99 4 месяца назад +9

      На що більшість дітей відреагують: "Нііі, тільки не Дарк Соулс 2"
      І тільки один дуже дивний хлопчик з задньої парти, який колупається в носі, коли думає, що ніхто не бачить скаже сам собі, бо друзів у нього нема: "Ура, про мою улюблену частину не забули*

  • @Anton_Nazarenko
    @Anton_Nazarenko 4 месяца назад +42

    Обожнюю ваш канал - дуже круте і глибоке відео про ігри. Круто коли про ігри виходять не тільки "топ 100 пасхалок" і перекази ігор, а і справді цікаві думки і роздуми.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +4

      Дякую, дуже приємно це чути!

    • @KoJoT_NSF
      @KoJoT_NSF 4 месяца назад +5

      Пане Антоне, пане Єгоре, я повинен зізнатись. Я згрішив. Я посмів заплямувати ці чудові думки і роздуми своїм переглядом, так ще й отримав від цього задоволення. Каюсь навіть був подумав, що вони мені близькі, та має бути міра цьому блюзнірству. Кожному своє, я теж повинен знати своє місце, цікаві ж теми повинні стосуватись цікавих людей. Вибачте, я помилився один раз, але не обіцятиму, що не повторю цього знову, адже є заручником власних слабкостей за що теж перепрошую

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +3

      @@KoJoT_NSF КоЙоТе, не ображайся: ТВОЇ перекази я обожнюю

    • @KoJoT_NSF
      @KoJoT_NSF 4 месяца назад +3

      @@teoriaihor ❤

  • @redbaron9420
    @redbaron9420 4 месяца назад +5

    14:25 - Шановний пан каже так, наче в більшості "мейнстрімних" фільмів сюжет не на тому ж рівні. Та й якщо брати старі ігри, то інтегрувати якийсь наратив в них було дуже складно через ті самі технічні обмеження заліза. Німі фільми з акторами, що переграють на рівні мімів, за сучасними мірками теж в своїй більшості складно сприймати серйозно.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +4

      Нууу, так, це не найкращий мій тейк у відео😅 Треба було це все скіпнути й одразу проголосити геймплей центральним у відеогрі

  • @sun_bro_sif
    @sun_bro_sif 4 месяца назад +8

    Як на мене, мистецтво це спосіб автора або групи творців донести якусь емоцію або думку іншим у вигляді чогось унікального та неповторного. Тому я вважаю все створене людиною з метою донесення емоції може бути мистецтвом від архітектури до мобільних ігор. А от щодо градації мистецтва високого або ні зараз межі максимально розмиті, а тому для кожної людини різна планка і точно її визначити неможливо.

  • @Zell64
    @Zell64 4 месяца назад +16

    Як завжди все зводиться до емпіричних знань стосовно теми дискусу, зацікавленості в ній, та зацікавленості соціального оточення в якому знаходишся. Спроби донести "мистецькість" відеоігр до людини ззовні, завжди буде зводитись до розбирання гри на звичні для співбесідника медіа елементи, при цьому розповідь про мистецтво геймплею буде звучати десь так само, як спроба розповісти письменнику про мистецтво математики чи програмування.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +3

      Все правда)

  • @oleksandryt
    @oleksandryt 4 месяца назад +11

    Після перегляду деяких відео на цю тему і своїх роздумів у мене з'явилося бажання власноруч зробити подібне відео. І я думав над тим, щоб донести таку думку: хоч "логічно"/математично ігри є мистецтвом, оскільки вони включають в себе інші "класичні" види мистецтва, як от література та живопис, це НЕ робить їх мистецтвом, бо саме геймплей є тим визначником, який вирізняє ігри поміж іншого. І що візуал, звук, історія світу тощо є доповнюючими елементами, які в синергії з геймплеєм його збагачують, але НЕ визначають(зазвичай). Я радий був побачити, що на вашому каналі з'явилося відео саме на цю тему, бо розумів, що ви більш обізнані в подібних питаннях + зможете аргументовано все пояснити. Не прогадав)

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +3

      @@oleksandryt Дякую! Радий чути і що наші думки співпадають, і що я далеко не один думаю в цьому напрямі)

  • @kanzasorpov1479
    @kanzasorpov1479 4 месяца назад +6

    Поділюся потоком свідомості
    Будь-яка творчість може бути як мистецтвом, так і ремеслом. Залежить тільки від ставлення творця та спостерігача до об'єкту творчості. До прикладу музика може створюватися як вираз емоцій та переживань автора, так і як функціональний продукт для заробітку або ж фон для іншого медіа, наприклад тема боса гри. Але навіть, якщо у випадку заробітку та створення фону автор не сприймав результат як мистецтво, то в свою чергу спостерігач (слухач) може відчути новий досвід під час прослуховування, емоційно прив'язатися до даного твору, можливо знайти якийсь додатковий сенс, і вважати його мистецтвом.
    Ну і так по суті будь з чим. Що кіно, що гра, що телефон чи чайник [промисловий дизайн може добряче впирати 😅]
    Офтоп. Одна зі старіших pvp-ігор, шахи, дає відчуття симулятору бога, так як гравці не тільки командують арміями, а навіть правителями сторін 🫠

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +4

      @@kanzasorpov1479 підписуюся під усім) Якщо творчість і можна розмежовувати на "мистецтво" та "немистецтво", то тільки якщо це "немистецтво" - це ремесло. Мені треба було це адресувати у відео, насправді - я пам'ятав про це розділення коли писав сценарій, але забув саме слово "ремесло"😅 Ну і особливо-добре підмічено, що мистецтво робить мистецтвом сприймач, обираючи бачити щось у творі. Дякую за такий розумний коментар

    • @kanzasorpov1479
      @kanzasorpov1479 4 месяца назад +3

      @@teoriaihor дякую) приємненько 😊

  • @0lxndr
    @0lxndr 4 месяца назад +10

    Вже майже 400 годин награв в кіберпанк, просто неймовірне задоволення отримую від історії Ві, персонажів і взагалі подачі. Гра безумовний шедевр в плані досвіду, який надає.
    Думав вже зайти розносити в коментарі, а ж тут ніт, автор просто робить своє діло як ютубер і одночасно загортає в яскравий пакунок добру начинку.
    Тому лайк в підтримку залишаю)

    • @МаксимКруглик-п2ж
      @МаксимКруглик-п2ж 4 месяца назад +1

      Які блін 400 я за тиждень пройшов на релізі з усіма побічними квестами. Ну хіба ви пройшли кілька разів тоді розумію.

    • @virtual_0wl
      @virtual_0wl 4 месяца назад

      ​@@МаксимКруглик-п2ж Інколи і 600 мало. Просто історія, гра, сам найт сіті та головне персонажи. Навіть вторинні або які всого на 2 хвилин вони цікаві. В них є харизма та своя історія. Цім і підкупляє гра.

    • @LiquidMurky
      @LiquidMurky 4 месяца назад

      ​​@@МаксимКруглик-п2ж ну там типу з того моменту ще діелсі релізнулось, 2.0 і в цілому геймплей покращився (і графоній), тобто тепер можна гуляти по найтсіті хоч 600 годин

  • @vlad_churukanov
    @vlad_churukanov 4 месяца назад +2

    це.просто.охуєнно.дякую за ессей
    ще також в захист TLOU2 скажу, що геймплей був значно покращений у порівнянні з першою частиною(хоча мені і перша зайшла, головний лайфхак це обирати "складну" складність).
    Проблема TLOU2 полягає в контексті її обговорення у медіа і того, як її продавали.Через успіх першої TLOU більшість екзів Соні були проклятими на те, щоб бути TPS з серйозним голівудським сюжетом, і очевидно що гра пушилась до нагород якраз за допомогою сюжету, за допомогою "високого мистецтва". Певен що якщо б гравець отримав би набір тільки бойових сиквенцій з мінімальним контекстом він би охуїв і без натужних моралізаторств абдрахмана. А так геймдиректор лише виснажив гравця під кінець гри, хоча мабуть того і добивався.

  • @KoJoT_NSF
    @KoJoT_NSF 4 месяца назад +5

    Я недавно почав цікавитись франшизою ніндзя гайден, звісно спочатку в контексті загального тренду слешерів і дмс як антипода зокрема. Надто не занурювався, бо занурюватись хочеться не з піратки, але достатньо, щоб полізти до витоків франшизи і мені стало дико любо від того, як в процесі проходження цих ігор, вибудовувалось розуміння певного бачення творців, на ігровий процес і головного героя, якого ти починаєш відчувати, чи що, бачити, яким він є зважаючи на ті перешкоди в вигляді боїв і платформингу, та вже твій підхід до їх подолання. Це ніби не новинка, в ідеалі так і повинні працювати схожі ігри, але зважаючи на те, що сюжет ніндзя гайденів не зовсім то вибагливий сам по собі, їх геймплей якраз відповідає тому абсурдному образу, який відображається в сюжеті. Найбільше мені зімпонувало, що з 1988 року, навіть попри зміни технологічні, та людей які творили ігри, ті умудрялись навіть змінюючи свою структуру, всеодно давати досвід, такого собі серйозного і вивіреного ніндзя між тотального хаосу навколо і не важливо чи ти вникаєш в гру чи ні, ти його точно здобудеш і відчуєш, якщо просто продовжуватимеш грати. Геймдизайн постійно спонукає реагувати чітко і ефективно на здавалось рандомні проблеми.
    .
    .
    .
    Ну тупо аніме, тільки тепер ти аніме

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      Іронічно, що я відносно-скоро планував робити відос по Нінджа Ґайдену теж - тільки по старому😅

    • @KoJoT_NSF
      @KoJoT_NSF 4 месяца назад +2

      @@teoriaihor ну не теж, бо я таких планів не мав), але те твоє відео чекатиму десь так як і про каслу, якщо не більше.
      До речі. Дивна в мене фігня з несівськими нг. Проходив вже дві гри але фінальних босів обох завершував на ютубі і проблеми в цьому не бачив

  • @ooo2379
    @ooo2379 4 месяца назад +6

    Мабуть таки пояснення, чому "мистецтво" та "розвага для дітей та інфантилів" - то не якісь несумісні чи то протилежні поняття, можна було закрити в перші 5 хв, бо це дуже примітивний погляд на світ рівня "мультки лише для дітей", який руйнується доволі легко. А далі вже розкрити теми "різниця між мистецтвом (art) та творчістю(creativity)" та "що таке художня цінність і як її визначити". Бо з такого пояснення на прикладі ActRiser глядач, який до цього ділив мистецтво на "високе / ілітне" і "немистецтво / розвага для дітей" тепер буде ділити ігри на "мистецтво", на кшталт ActRiser, і "конвеєрний шлак / розвага", на кшталт Калафдуті чи Тетріс. Тож якщо метою ролику було завдати нищівного удару по упередженим поглядам на мистецтво, то цей щит з упереджень було погнуто, але не знищено. Це власне і є підстава для подальших відео на цю тему ;)

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      @@ooo2379 Дуже влучно підмічено, я теж думав трохи дослідити тему творчості та конвеєрності. Але це не найближчим часом, бо поки чіткого концепту відео в голові не маю)

  • @D_TR_
    @D_TR_ 4 месяца назад +5

    Насправді в дуже багатьох РПГ ГГ є персонажем-функією, оскільки вкрай рідко, персонаж має якусь особисту мотивацію виконувати другорядні квести. Часто, гравець за них береться заради досвіду, або історії. Але чому за них береться персонаж? В кращому разі, його мотивом є гроші, але, на приклад, у Відьмак 3, за більшість другорядних завдань платять так мало, що будь я Ґеральдом, нізащо за них не брався б

  • @akiruaUazammetra
    @akiruaUazammetra 4 месяца назад +4

    Дякую за працю! Вподобайка і коментар на підтримку та просування цього відео.

  • @videdirec5033
    @videdirec5033 4 месяца назад +8

    Обкладинка і назва це звісно лютий клікбейт.) Для постійних глядачів цілком очікувано, що в цьому відео не будуть розказувати що Ігри це бруд з під нігтів і розвага для дітей, але люди які вперше бачать канал, можуть цього і не зрозуміти.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +3

      Я до останнього відстоюватиму, що це не клікбейт😂
      Ну бо я ж дійсно довів, що відеоігри - це не "справжнє мистецтво", й перша половина відео була про розбір поняття "справжнє мистецтво"
      Як інший коментатор писав - назва ця може й не клікбейт, але провокативна, й із цим я погоджуся 100%)

    • @zemixboy
      @zemixboy 4 месяца назад +2

      байтим нових людей 😂

  • @D_TR_
    @D_TR_ 4 месяца назад +8

    В моїй парадигмі визначення поняття мистецтва, максимально просте: Мистецтво, це будь-який результат творчої роботи.
    Тобто, навіть табурет, в моїй парадигмі, може бути мистецтвом.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +7

      Це доволі просте і стабільне визначення, власне приблизно таке й у мене)

    • @alekseygoi5449
      @alekseygoi5449 4 месяца назад +4

      Ну тоді слід розібрати що таке творча робота? І чому щось не може стати мистецтвом в результаті не творчої роботи.
      Як на мене все є мистецтвом і не є ним, бо залежить лише від субєктивної оцінки кожної окремої людини в якийсь момент часу.

    • @vlad_churukanov
      @vlad_churukanov 4 месяца назад

      @@alekseygoi5449 погоджуюсь,я це визначаю для себе по ступіню впливу на особистість , типу на скільки те,що ти побачив/послухав/пограв/вжив дало тобі їжу для роздумів

    • @Techno_Beat
      @Techno_Beat 4 месяца назад +3

      Так і є. Тай коли вже один чувак зафарбовані полотно чорною фарбою, а купа мистецтвознавців так званих знайшли там купу сенсу і назвали те шедевром, то вже й будь що може бути мистецтвом. Просто дивно коли група певних впливових осіб тупо назначають, що має бути мистецтвом

  • @PesPatronPlayingSuperMario64
    @PesPatronPlayingSuperMario64 3 месяца назад +1

    Тепер я побачив гру, головного героя якого Теорія Ігор взяв собі на аватарку!😮

  • @rilov-23
    @rilov-23 4 месяца назад +2

    Із новіших прикладів ігорового мистецтва для мене показовий приклад "Papers please". Так, візуальний стиль і звукове наповнення витримане в стилі й працює на наратив. Проте, вся інтеракція у грі це вибір яку печатку жамкнути, при чому в жоден момент гра його не забирає, і пару разів вистрілити по мішені (або не вистрілити).
    І мистцетво саме в цій, здавалося б простій ігромеханіці, заберіть із "Papers please" інтерактивність і вона стане стильним майже нічим.
    Саме ігровий процес робить цей витвір мистецтвом.

  • @xxCAH4EZxx
    @xxCAH4EZxx 4 месяца назад +4

    12:10 21:40 32:33
    Називати персонажа DikСok- це справжнє мистецтво❤

  • @watchmananime
    @watchmananime 4 месяца назад +4

    Ну Теорія Ігорь і задушив, мій технарський розум закипів на сьомій хвилині

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      Приємно чути

  • @Laska_Halya
    @Laska_Halya 4 месяца назад +4

    Прочитала назву, тригернуло, скіпнула. Прочитала назву каналу, зрозуміла що то клікбейтний заголовок і повернулася)

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      Ахах😅
      Все ще не вважаю це клікбейтним заголовком. Ну бо ж я дійсно показав чому ігри - це не "справжнє мистецтво"😁😁

    • @Laska_Halya
      @Laska_Halya 4 месяца назад +2

      @@teoriaihor поправлю себе . Назва провокативна)

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      @@Laska_Halya от оце так)

  • @mudrus9355
    @mudrus9355 4 месяца назад +4

    Я взагалі-то читав роман. Називався стіл болл ран

  • @M.I.Y.
    @M.I.Y. 4 месяца назад +8

    Тому що вони стоять НАД мистецтвом))

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +4

      🤔у певному сенсі мова піде й про це)

  • @andriyhumeha9547
    @andriyhumeha9547 4 месяца назад +2

    В спойлерній частині побачив Wii, дуже зрадів, а потім розбачив Will 😔

  • @MutSoy_Oomer
    @MutSoy_Oomer 4 месяца назад +6

    "Привітики, ви на каналі Теорія Ігор"
    "Великий Бос..."
    "Людина, що продала світ...."

    • @МирославЧорноокий
      @МирославЧорноокий 4 месяца назад +1

      Вітаю всіх з оутер хевен з вами Казухіра і сьогодні у нас огляд на викра- кгм, добровільців та привезину ними техніку з афганістану та африки, ми також порівняємо це все з тим що добули в коста ріці щоб довести шо ж все таки краще

    • @MsUndertaker99
      @MsUndertaker99 4 месяца назад

      ​@@МирославЧорноокий"а ще у нас тут є діти. Вони тут добровільно. Ми не змушуємо їх прибирати базу. Ми НЕ використовуємо дитячу працю. Клянуся моїм рестораном бургерів"

  • @Proidysweet
    @Proidysweet 4 месяца назад +3

    Для мене ігри завжди були мистецтвом. Я ніколи не ставив навіть таке питання. Це щось настільки очевидне.
    Як ігри можуть ним не бути?
    Але я ніколи не думав поставити запитання таким критикам: "А що таке мистецтво?"

  • @LysenkoYar
    @LysenkoYar 22 дня назад +1

    Крутий розбір!
    Дякую, тепер я в очікуванні нових відео)))

  • @Slawa_Saporogez
    @Slawa_Saporogez 4 месяца назад +4

    Для мене відеоігри є найбільш складним видом комунікації та самовираження з найбільшою кількістю простих елементів. Як наслідок людина не буде розбиратися що воно та як, навіть якщо людина у тій самій темі. Це призводить до дуже неприємного факту, люди не вміють грати та розуміти відеоігри. Тому всі відеоігрові сфері можливо що ніколи і не перестануть бути підлітковою забаганкою що найбільше, тому що ви бажаєте у цих взаємодіях розбиратися, можете у них розбиратися та маєте час на розбори цих самих взаємоій саме коли ви є підлітком або старою людиною з вже прожитим життям.

    • @Slawa_Saporogez
      @Slawa_Saporogez 4 месяца назад +1

      Корекція: *взаємодій

  • @ІванБаран-у4ь
    @ІванБаран-у4ь 4 месяца назад +7

    Відеоігри - це унікальний вид мистецького контенту. Якщо відеоігри схожі на кіно чи книги, тоді чому перегляд на Ютубі не дорівнює проходженню?

    • @MsUndertaker99
      @MsUndertaker99 4 месяца назад +4

      Тому що відеоігри на відміну від інших медіа - це інтерактивний вид мистецтва. І мова навіть не про рпг з купою виборів. Один лиш той факт, що ти 10 раз вмер на одному босі, а не 8, як Оля, і не 15 як Діма, уже робить весь твій досвід від інтенсивності унікальним і неповторним

  • @PavloPudak
    @PavloPudak 4 месяца назад +2

    Забайтився на назву, а отримав чергову культурознавчу лекцію. Дякую за стабільно якісний контент.)

  • @jezhy
    @jezhy 4 месяца назад +1

    Чергове прекрасне відео. Таке враження, що провів раунд полеміки, у якому програв, не відкриваючи рота)))
    P.S. На "Батька" підписався.

  • @Proidysweet
    @Proidysweet 4 месяца назад +2

    На цьому каналі завжди можна почути унікальні думки.
    І я радий бачити, що ти не напряму залучив ютуберів, що вже висловились на цю тему!
    Бережи себе і до наступного разу. )

  • @kingslayer13
    @kingslayer13 4 месяца назад +3

    imaging 5 роців на істфаці а потім безбідне життя в айті сфері)

  • @alekseygoi5449
    @alekseygoi5449 4 месяца назад +4

    Ну. Майже все є мистецтвом, і ні в той ж час. Мені вважається що щось стає мистецтвом лише тоді і для тих, коли стає цікавим.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      Так. Дуже часто слово 'мистецтво" використовується просто як комплімент - як "твір, який мені подобається".

  • @virtual_0wl
    @virtual_0wl 4 месяца назад +4

    "Only to fly
    Only to live
    Can you hear me?
    Can you fight on?"
    Коментарі існує тільки щоб існувати.

  • @zeeep_2720
    @zeeep_2720 4 месяца назад +2

    Дуже цікаве відео, дяка автору за працю)

  • @PintorXIII
    @PintorXIII 4 месяца назад +2

    Хочу ще таких відосів. Будь ласка.
    Велика дяка. 😊

  • @oleksandrboiko6150
    @oleksandrboiko6150 4 месяца назад +5

    Глянув відео... Ну і як завжди - купа філологічної води😂 Не якогось там пива/квасу і тд. А дуже чистої, корисної, смачної, прозорої та якісної води. Артезіанської води - 80м мінімум. Бо копнув глибше, ніж низка поверхнєвих та прохідних блогерів🤣 Красава👍
    P. S. все вище сказане було на похвалу автору і не в пред'яву іншим блогерам🙈 А саркастичне забарвлення застосовувалося для надання комедійного характеру☝

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      Мої роботи вперше похвалили словом "вода"

    • @oleksandrboiko6150
      @oleksandrboiko6150 4 месяца назад +3

      @@teoriaihor так, це теж свого роду мистецтво🤌😉

  • @notoriuscaitsithvii9608
    @notoriuscaitsithvii9608 4 месяца назад +1

    12:36 - Назвіть назву моби, будь ласка. Пам'ятаю грав в дитинстві, але гедь назву забув.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад

      Strife. Вже припинила існування, але є програмка, яка дозоляє запускати матч із ботами. Якщо хочете - можу скинути)

  • @МаксимПлутенко-ь2м
    @МаксимПлутенко-ь2м 4 месяца назад +1

    Дякую автору за працю! Як на мене, одне з найбазованіших відео на каналі. Неіронічно спонукає до мислительних процесів.

  • @RomanYouTube_DIY
    @RomanYouTube_DIY 4 месяца назад +2

    Дякую за думку, справжнє мистецтво!)

  • @vovagrinenko3225
    @vovagrinenko3225 4 месяца назад +4

    Супер. Гарний ролик, багато цікавого👍

  • @OlexanderZnaharenkoUA
    @OlexanderZnaharenkoUA 4 месяца назад +2

    Ку-ку. Тримай добра. 😊 Привіт від експерта з усіх питань.

  • @oleksandryt
    @oleksandryt 4 месяца назад +14

    Годний байт

  • @dmytrokostash837
    @dmytrokostash837 4 месяца назад +3

    Неймовірно душний контент про відеоігри після якого в мене болить мозок)))

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      Буквально те, що я й хотів робити🤩

  • @АртемБурлик
    @АртемБурлик 4 месяца назад +2

    Бачив я ролик Назаренка про відеоігри як мистецтво, і там в мене склалася думка, що він просто вирішив зняти про це ролик під великим враженням від гри DOOM, яку він там часто згадував. Коротше кажучи, дуже вузький погляд, адже ігор трохи більше...) А тема і справді дискусійна, хоч я сам працюю в творчій сфері, але не кожну назвав би витвором мистецтва, адже ігри бувають різні, і усі брати під загальний ярлик "мистецтва" було б не вірно.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      А що тоді таке мистецтво?

  • @yuviolium
    @yuviolium 4 месяца назад +1

    Не дивився відео тиждень бо читав книжки

  • @IcapapalotlPopocatepepetl
    @IcapapalotlPopocatepepetl 4 месяца назад +1

    Доволі сумненько існувати у всесвіті, де людоньки навіть не здогадуються про існування Planescape: Torment, Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer або принаймні Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura. Доволі сумненько...

  • @KJloyH.
    @KJloyH. 4 месяца назад +4

    Файне відео, чекаю ще! Замітив одну маленьку помилочку, де ви протагоніста з Persona 3 прирівняли героєм-функцією, що насправді не так, адже його передісторія цілком зв'язана зі сюжетом.
    Д о р е ч і : З нетерпінням чекаю відео по чомусь з Nihon Falcom.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      @@KJloyH. ой, можливо, можливо. Бо я набагааато більше грав у Персону 4 ніж Персону 3, й прирівняв протагоністів з цих ігор, бо мені вони просто видавалися схожими.

    • @goddamnpavuk1099
      @goddamnpavuk1099 4 месяца назад +2

      ​@@teoriaihorЦе загалом проблема протагоністів багатьох японських рпгшок. Вони мають свою історію, мають особистість і свій шлях, просто розробники рогами впираються і роблять їх безіменними і безголосими, аби гравці себе проєктували на них, тільки от із цією задачею вони абсолютно не справляються.
      Зараз будуть величезні спойлери до дев'ятого Ісу:
      Там це взагалі в абсурд зведено. Більшу частину гри ми граємо за клона Адола, коли ж оригінал та копія зустрічаються, ми остаточно беремо контроль саме над оригіналом, копія різко починає говорити і не просто по слову чи фразі, а, господи прости, цілими складними реченнями, хоча всю гру він мовчав.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      @@goddamnpavuk1099 чув про це (я про спойлери). Що цікаво при цьому, в "старих" і неканонічних версіях Ісів 2-4 Адол без проблем говорив, навіть якщо нечасто. Але у Фалкомів, видимо, інше бачення на персонажа)

    • @redbaron9420
      @redbaron9420 4 месяца назад +2

      До речі, як вже зайшла мова про Falcom: вони нещодавно анонсували рімейк першої частини Trails'ів на 25ий рік.

    • @KJloyH.
      @KJloyH. 4 месяца назад

      @@redbaron9420 так я теж бачив. З нетерпінням чекаю, гадаю що дякуючи цьому ремейку до цієї серії доєднається ще купа людей. На разі я зупинився на 10 частині і чекаю певного натхнення на повернення.

  • @Stepan_Klysa29
    @Stepan_Klysa29 4 месяца назад +4

    Почніть нарешті читати комікси Арчі по Соніку 😂❤
    До речі, вже вийшов трейлер по Сонік 3, ви вже дивилися?)

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +3

      Дивився) Сподіваюся, у фільмі будуть якісь сюрпризи - бо трейлер виглядає так, ніби він спойлерить сюжет усього фільму😅 В будь-якому разі піду на нього коли вийде в кіно.

    • @Stepan_Klysa29
      @Stepan_Klysa29 4 месяца назад +2

      @@teoriaihor також сподіваюся.
      Хоча які іще здається можуть бути сюрпризи, коли на екрані показали доктора Джеральда!

  • @m.fozjer
    @m.fozjer 4 месяца назад +2

    останнім часом поділяю відеоігри на 'містецтво' - ті, які передають якийсь досвід (умовно, навіть симулятор кухаря це мистецтво) і ігри-функції (іграшки) типу кіберспортивно-направлених або аркадних ігор. так можно охопити увесь спектр жанрів і чесно відділити гри мистецького і більш розважально-спортивного направлення.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      @@m.fozjer здебільшого так, але є й виключення. Я, наприклад, за Дотою 2 певний час слідкував виключно через її лор😅 Ну й аркадки дуже часто були не просто зацикленим одним екраном, як це прийнято уявляти, а могли потягатися з консольними лінійними екшенами.

    • @m.fozjer
      @m.fozjer 4 месяца назад +2

      @@teoriaihor про аркади більше це сучасні мобілки або osu! якісь, а ось про лор в таких іграх я можу сказати те що здебільшого він існує поза грою, тому що якими б друзями у лорі персонажі не були вони усе одно один-одного вбивають. так, є войслайни і наратив на локаціях, але всеодно це не можна назвати насправді якимось сюжетом у класичному плані. мабуть одна гра це зробила добре з популярних більш-менш і це The Finals де геймплей і лор перетинаються і пов'язані (може Valorant ще, але там сінематики і гра виглядають дуже по різному)

    • @МаксимПлутенко-ь2м
      @МаксимПлутенко-ь2м 4 месяца назад +1

      Ну, поділ на "витвір мистецтва" і "продукт" - це досить стара тема. Принаймні по відношеню до кіно цю тезу чую постійно. А до того використовували терміни "високе мистецтво" і "масове мистецтво", як і зазначав Теорія в даному відео.

    • @m.fozjer
      @m.fozjer 4 месяца назад

      @@МаксимПлутенко-ь2м скоріш не продукт, а спорт або інструмент-гра

  • @TopTrandLife
    @TopTrandLife 4 месяца назад +2

    Дякую за цікаву працю, я просто в захваті від неї

  • @Lev_nemean_ua
    @Lev_nemean_ua 4 месяца назад +12

    Ти забув додати dark souls в превью

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +5

      @@Lev_nemean_ua як я міг

  • @TigorCat
    @TigorCat 4 месяца назад +1

    Ого, ігри що ціляться виключно на геймплей це "дегенеративна забава для дітей" - якісь підтвердження цієї гіпотези будуть, чи то так аби висерти?

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
      Переслухай фрагмент той. Я кажу про те, що ЯКЩО ми вважаємо мистецтвом тільки все не відеоігрове у відеогрі, коли ми аргументуємо проти людини, яка вважає відеоігри дегенеративною забавою для дітей - то відповідно ми не змінимо думку цієї людини, й виключно-геймплейні ігри вона продовжить вважати дегенеративною забавою для дітей.
      Тобто, я буквально це відео записую щоби продемонструвати, що виключно-геймплейні ігри - це НЕ дегенеративна забава для дітей, а, насправді, теж мистецтво. Я вперше бачу щоби мої слова НАСТІЛЬКИ неправильно почули😶

  • @antonhohol2195
    @antonhohol2195 4 месяца назад +8

    Самий клікбейтний байт всія ютуб юей🎉

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +3

      Ви ще навіть не уявляєте наскільки

  • @daniloemelyanenko8666
    @daniloemelyanenko8666 4 месяца назад +2

    Відео подивився пізно, але я радий за те що відео зібрало свої перегляди, і буде набирати. Дивлюся його в свій день народження. Відео класне. А і музика із Смт Strange journey база

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      Ооо, з денриком🤩

  • @Techno_Beat
    @Techno_Beat 4 месяца назад +2

    Кумедно те, що колись читання книг теж вважалось марним заняттям. Батьки прямо лаяли дітей за те, що ті весь свій час з книгами проводили))

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      @@Techno_Beat до речі правда)) Могли б у полі пахати, а вони книги читають

    • @МаксимПлутенко-ь2м
      @МаксимПлутенко-ь2м 4 месяца назад +1

      Можливо, просто люди в масі своїй досить консервативні. Тому для суспільства все нове - це бяка, але потім, коли звикають, то наче норм. До прикладу можна навести зміну відношення суспільств до таких явищ як скрипка, театр, DnD, ну і, звісно ж, рок-музика.

  • @МаксимПлутенко-ь2м
    @МаксимПлутенко-ь2м 4 месяца назад +1

    Одного разу Ігора Теорію попросили викопати картоплю. Але після того більше не просили ні разу. Надто глибоко копає)

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      @@МаксимПлутенко-ь2м Пхахаххахп))
      Так, це я

  • @vovagrinenko3225
    @vovagrinenko3225 4 месяца назад +5

    Очікуватиму, дуже цікаво.

  • @limbocats9130
    @limbocats9130 4 месяца назад +2

    Теорія Літератури, волаю))

  • @TheVaporsDevices
    @TheVaporsDevices 4 месяца назад +2

    Ще одна людина яка думає що вища освіта дає знання ))).
    P.s я магістр...
    Двічі

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +3

      @TheVaporsDevices Вища освіта сама по собі й не дає знання, я не мав це на увазі й моєю метою було не виставити себе вищим лише за фактом володіння дипломом. Знання даєте ви собі самі, й важлива причина, з якої ви отримуєте цю вищу освіту. Якщо вам просто потрібна "корочка" чи "відкос від армії" чи навіть практичні знання в певній професії - то вища освіта звичайно ж вам нічого не дасть. Якщо ви, як і я, йшли в університет зі специфічною метою зайнятися науковою діяльністю - то знайдуться люди, які допоможуть вам і обрати сферу інтересів, і розібратися в ній якомога глибше. Важливо лише бажання цим займатися, й ви самі здобуватимете знання, ВНЗ - це лише посередник.

  • @Lavayar
    @Lavayar 3 месяца назад +1

    Настільки душно що не можна пройти мимо і не підписатись! Дякую за роботу!

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  3 месяца назад

      Оце по-нашому😁 Дякую)

  • @pandacaptain1633
    @pandacaptain1633 4 месяца назад +2

    Яка твоя ціль для перегонів(Руху)? Завоювати всі зони? Перемогти всіх суперників... Тобі не потрібна причина. Тобі лише потрібен бажання до гонки)
    Ну або можно посперечатися з моїм кривим перекладом)

  • @TrashAdeptus
    @TrashAdeptus 4 месяца назад +8

    Почніть нарешті грати в Dark Souls!

    • @Gubastik66
      @Gubastik66 4 месяца назад +2

      Але навіщо мені грати в лайно?

    • @TrashAdeptus
      @TrashAdeptus 4 месяца назад

      ​@@Gubastik66За ДС і двір, стріляю в упір.

    • @НазарійШейгец-б9ы
      @НазарійШейгец-б9ы 4 месяца назад

      ​@@Gubastik66а ну мовчати там. Нікому не дам котити бочку на Dark Souls

  • @MasterNik23
    @MasterNik23 4 месяца назад +1

    Боже, нарешті зміг подивитись цей відосик, не души так сильно)

  • @divinelandscapes3581
    @divinelandscapes3581 4 месяца назад +2

    Потужний аналіз👍

  • @NatatheKiller
    @NatatheKiller 4 месяца назад +2

    Дякую за ролик

  • @Lvomb
    @Lvomb 4 месяца назад +2

    Для тих хто реально в темі це відео - шикарне та в деяких моментах прорвуться хихоньки (особливо початок), та особливо для мене не є душним, якщо порівнювати з іншими відео на цю тему (*кхем* антона *кхем* знаєте кого *кхем*).
    *Скопійовано із засраним ілоном лаймаском Твіттером*

    • @Lvomb
      @Lvomb 4 месяца назад +2

      Знаю давно не писав коментарі в відео, але постараюсь віправитись😅

  • @Pavlyshyn_Vasyl
    @Pavlyshyn_Vasyl 4 месяца назад +4

    10:42 "серіальчики від Нетфлікс", то ще нормально. раптом та людина взагалі російські серіали дивиться 🤢

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +3

      Хех, такі теж бувають - в особливості серед тих, хто розповідають про деградацію молодого покоління

  • @antonhohol2195
    @antonhohol2195 4 месяца назад +2

    Ледь дочекався відоса!

  • @staxx5693
    @staxx5693 4 месяца назад +4

    Ух, який класний ОСТ в Guilty Gear. Чи можна його вставляти в кожен ролик? Навіть можеш нічого не говорити у своїх роликах, а вставляти одну тільки музику і буде вже круто)

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      Ахах, я подумаю про це😂

  • @МаксимПлутенко-ь2м
    @МаксимПлутенко-ь2м 4 месяца назад +3

    Скільки там до прем'єри? 44 години? Ну от якраз одну книгу встигну прочитати. Дякую за пораду.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      😁😁😁

    • @M.I.Y.
      @M.I.Y. 4 месяца назад +2

      Вже 39 годин. Тік-так, мазафака 😁

    • @M.I.Y.
      @M.I.Y. 4 месяца назад +2

      Залишилося 15 годин. Пришвидшуйся 😁

  • @M.I.Y.
    @M.I.Y. 4 месяца назад +6

    ПОЧНІТЬ НАРЕШТІ ЧИТАТИ КНИГИ ПО DARK SOULS! 😅😂

  • @KinoVodka
    @KinoVodka 4 месяца назад +3

    теорія ігор не розуміє шо таке відеоігри)

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      Буквально

  • @МаксимПлутенко-ь2м
    @МаксимПлутенко-ь2м 4 месяца назад +1

    Я просто залишаю коментарі для просування. Не звертайте уваги.

  • @evtihii
    @evtihii 4 месяца назад +5

    Блін, я думав вже вийшло((

  • @taraskashuk1069
    @taraskashuk1069 3 месяца назад +1

    Давно тебе не було у вуличних перегонах

  • @Turritopsis.Nutricula
    @Turritopsis.Nutricula 4 месяца назад +1

    Мистецтво це трансляція гуманних та високоморальних цінностей, виховання шкіряних мішків.
    Все інше це розвага, або заробіток на виданні того чи іншого продукту.
    І так, є ігри що транслюють ці важливі сенси. Їх повно.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      @@Turritopsis.Nutricula Проблем у цього визначення багато.
      По-перше, гуманізм - це дуже новітнє явище, й виходить що абсолютна більшість творів до епохи Відродження не є мистецтвом.
      По-друге, уявлення про мораль є вкрай несталими як у часі, так і в просторі, й тож твори, які вважатимуться мистецтвом за цим визначенням у нас зараз, не вважатимуться мистетцвом у Японії XII-го сторіччя.
      По-третє, в усі часи існувало чимало творів, які порушують складні суспільні проблеми, але не дають на них відповідей, викликаючи дискусію шляхом руйнування уявлень про мораль та ідеали - тож, виходить, такі твори за цим визначенням не є мистецтвом.
      Найголовніше для мене, мабуть, те, що саме ідея про те, що мистецтво має виховувати людей, породило в ХХ сторіччі такі напрями як соціалістичний реалізм (в срср) та героїчний реалізм (в нацистській німеччині): твори в цих стилях були формульними, виконували пропагандистську функцію, й усе, що не підпадало під ці напрями, визначалося відповідними державами як "дегенеративне мистецтво". Дуже нехороший прецедент для такого уявлення про мистецтво, як на мене.

    • @Turritopsis.Nutricula
      @Turritopsis.Nutricula 4 месяца назад

      @@teoriaihor Так, гуманізм - новітнє явище. Головне питання наступне: "намалювати картину чи написати твір, щоб що?".
      Якщо довго задавати це питання то дуже швидко знаходиться відповідь. Я і сам є людиною, яка чи не належить культурі.
      Музикант із двома вищими академічними освітами. Тому егоїстичні забаганки артиста \ митця, досить добре зрозумілі. Та мені відомі лише одиниці, хто дійсно мав абсолютно не егоїстичну мету.
      В більшості випадків все починається з Его. Що у 100% відноситься до шоу-бізнесу. І маємо ми як завжди циркову, розважальну виставу.
      Мораль звісно що відрізняється від культури кожного регіону, кожної області. Але знову ж питання - "кому?". Якщо людині, то - "щоб що?".
      Гаразд, розглянемо ваш приклад. А саме вісвітлювання тієї чи іншої проблеми. З якою метою та яка ефективність цього методу? Це не змінює тут і зараз саму людину.
      Їй як мінімум треба лібретто, екскурсія, кураторство для ознайомлення із витворами що спрямовані на трансформацію.
      Інакше це все закінчується разважальним відвідуванням галереї, зйомками селфі та на завершення якоюсь сумнівною міркувальною гумкою в голові.
      Бо здебільшого ми маємо справу із людьми які не мають приналежності до абстрактного "високого".
      І тому ми маємо dota, pubg різноманітні mmo, платформери і тому подібне. Замість таких ігр як under the deep waves, що сіє зерно в голові людини.
      Чи не на всі питання відповів стоїцизм. Людина із низьким рівнем свідомості що керована маніпуляціями є джерелом усіх проблем.
      У світі знову і знову піднімаються питання моралі. Та нажаль дублюються відповіді написані ще за часів античності.

    • @МаксимПлутенко-ь2м
      @МаксимПлутенко-ь2м 4 месяца назад +1

      "високоморальних цінностей" - обожнюю визначення розмитих термінів через ще більш розмиті терміни)))

    • @Turritopsis.Nutricula
      @Turritopsis.Nutricula 4 месяца назад

      ​@@МаксимПлутенко-ь2м Хто Вам їх розмив? Який черговий художник акварелькою? 🙂 Зі словами "я так бачу".
      Почитайте Біблійні заповіді. Чи ті самі заповіді Карану. А ще краще вивчайте Тору.
      В ідеалі всі 3. Це те що має вивчатись ще зі школи без приналежності до конкретної релігії. Суто вивчати, аби не було питань відносно "високоморальних цінностей" і "чому ж це саме так".
      Там досить доступно пояснюється закономірність та наслідки.
      Або хоча б послухати записи Ігоря Козловського, релігіознавця.

  • @galerianmarlon
    @galerianmarlon 4 месяца назад +2

    А розгадка проста : постмодерн - маячня, а автор відео отримує - 1 до інтелекту й штраф 50% для дослідженнь з електроніки за недоречні жарти на початку

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      @@galerianmarlon урааа, тепер у мене від'ємний інтелект🤩🤩

  • @Barbitura
    @Barbitura 4 месяца назад +2

    Був футаж з каслою - є і лайк!

  • @Marsel-UA
    @Marsel-UA 4 месяца назад +1

    Пане Теорія Ігор, вийшла Castlevania Dominus Collection. Чи будете робити огляд order of ecclesia?

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад

      @@Marsel-UA буду звісно)

  • @mar4uk309
    @mar4uk309 4 месяца назад +1

    Привіт, а ви колись грали в Adventure island 4 на nes? Чи можна цю гру назвати передметроідванією, наскільки близька вона до того, щоб її можна було такою назвати? Дякую.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      Вітаю) Не грав повноцінно, але, скажімо так, ЗАПУСКАВ четвірку: не зовсім у ній розібрався, але це точно пригодницький платформер, і якщо там у подальшому з'являються здібності пересування, які ведуть на нові локації - то й метроїдванія теж. Однак її наврядчи можна назвати ПЕРЕДметроїдванією, бо вона вийшла в той же рік що й Super Metroid (а це вже третя й найвизначніша частина в серії з історичної точки зору).
      Не знаю чи знаєте ви про ці ігри, але про всяк випадок іще пораджу познайомитися з: 1) Super Adventure Island 2 - вона вийшла в той же рік і була дуже близькою по формулі з метроїдваніями, та й загалом це дуже весела грулька; 2) серією Wonder Boy, від якої "відпочкувався" Adventure Island, і в особливості з The Dragon's Trap - дуже ранньою повноцінною метроїдванією, деякі тропи якої наслідував і сам Super Metroid.

    • @mar4uk309
      @mar4uk309 4 месяца назад +1

      @@teoriaihor дякую за відповідь.
      Так, у AI4 доступ в інші локації здійснюється завдяки предметам, які відкриваєш по мірі відкриття світу, також деякі з цих предметів можна використати для бою чи навіть у міні-іграх. Хоча, система не така досконала як в справжніх метроідваніях, все ж здається набагато ближчою до метроідванії, чим в тій же Орі. Також, в грі присутній справжній інвентар, що для малого мене в свій час було шоком. Таким же шоком, як система повноцінного збереження на нес за рахунок паролю.
      А на рахунок ваших порад - вандербоя я уже давно хочу зіграти, оце може саме наберуся рішучості.
      А от Андверчур айленди до 4 мені чомусь не заходять, хоча я намагався(
      Загалом, дякую за відповідь.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      @@mar4uk309 насправді інвентар та сейви через паролі - доволі поширена штука вже тоді, особливо в екшен-пригодах та РПГ-шках) У першій/другій Зельді 1986/87 років виходу взагалі сейви були без паролів і зберігалися на батарейці. Ну а четвертий Едвенчур Айленд - це дуже пізня гра на Famicom (1994 рік), і остання яка офіційно вийшла в японському регіоні на цю консоль, тому не дивно що вона витискає з неї всі соки.
      Щодо Super Adventure Island 2: це якраз не стара частина й не рімейк. Це оригінальна гра на SNES, і вона якраз грається доволі близько до Adventure Island 4 - тому я й раджу її)

    • @mar4uk309
      @mar4uk309 4 месяца назад +1

      @@teoriaihor я її грав, можливо якби я не грав її в дитинстві, то зараз би сподобалася. Але у мене про неї тільки погані згадки.

  • @westlion1164
    @westlion1164 4 месяца назад +1

    Можливо мені вже набридла сама тема відеоігор хз, але останні 2-4 відео мене не покидало відчуття шо якось все стало сухіше чи шо і все більше на лекції перетворюється. І якось канал ніби трохи відійшов від тієї фішки, з якою він був на початку. Так скоро можна буде вмикати ваші відео перед сном і кимарити під них як якийсь Всесвіт UA чи Брудна Стіна.
    З повагою ваш душніла)

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад

      🤔🤔 мені пару разів виставляли в претензію останнім часом, що у відосах стало менше мемів) Можу погодитися, я раніше себе змушував вставляти меми, потім перестав - але це вже не останні 2-4 відоси, а десь... Відосів 10-20?😅
      Але загалом згоден, що треба більше сміхуйочків вставляти протягом УСЬОГО відео, а не тільки напочатку. Ну а що ж до лекцій - я й задумував першопочатково відосики робити своєрідними лекціями з інфою, та думками, які складно знайти деінде) Це відео так і взагалі я намагався зробити максимально серйозним. Розумію якщо воно вам не так заходить, як іншій групі моїх підписників, спробую трошки більше мемити, так би мовити, й не тільки у візуалі, а й в аудіалі)

  • @zemixboy
    @zemixboy 4 месяца назад +1

    О, це відео виглядає так, ніби Теорія Ігор вирішив провести майстер-клас з того, як можна довести до сказу всіх фанатів відеоігор! 😄 Очікую побачити, як літературний магістр влаштовує справжній інтелектуальний спаринг з усіма, хто вважає, що грати в ігри це більше, ніж просто натискати на кнопки. А коли дійде до **ActRaiser**, сподіваюсь, він покаже, як 'будівництво' в містобудівних іграх перевершує навіть архітектуру 'Ейфелевої вежі'! 🎮👏 Друзі, беріть 🍿 попкорн, зараз почнеться найцікавіше!
    👍🖊️Дякую за відео, чекаю на інші теми чогось подібного.
    пс. з виразністью зачитки трохи перебрав, на мою думку.

  • @ivankovtun5999
    @ivankovtun5999 4 месяца назад +1

    Як на мене, цьому відео пасувало б згадати такі ігри як Dwarf Fortress, Space Station 13, чи Spore.

  • @enufsax8393
    @enufsax8393 4 месяца назад +2

    Я знав що то клікбейт але від теорії не міг не подивитись

  • @Andrii1833
    @Andrii1833 4 месяца назад +2

    Теорія ігор та буквально всі нічого не знають про відеоігри та мистецтво. Взагалі як казав один філософ, «Я знаю що я нічого не знаю» дуже дотичне до цього класного відео 🌚

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      Ахах, а це ж і дісно буквально те про що було відео😂

  • @МаксимПлутенко-ь2м
    @МаксимПлутенко-ь2м 4 месяца назад +1

    Стислий переказ відео для тих, хто поспішає:
    Чи є ігри мистецтвом? Але зачекайте, а що таке мистецтво? Немає жодного загальновизнаного визначення терміну "мистецтво". Тому хз взагалі))) А я ж вам кажу: бережіть себе, і до наступного разу!

  • @pandacaptain1633
    @pandacaptain1633 4 месяца назад +2

    Яка цікава література)

  • @Artem-go5xf
    @Artem-go5xf 4 месяца назад +2

    1. А що таке гра? Не будь-яка інтерактивність є грою. З того що знаю, основа гри є виклик (challenge) який ставиться перед гравцев і подолання цього виклика гравцем. Викликом може бути інший гравець (шутери, файти) або створені розробниками (ті ж платформи). З того де ви знайшли мистецтво в актРайзені, я бачу інтерактивність, але не гру.
    2. Проблемаю визначення мистецтва через творчість (англ creativity) є те що з таким підходом майже все можна називати мистецтвом. Якщо на фронті ЗСУ креативно підішли до виконання завдання, виманили противника нестандартним шляхом і знищили його, креативність/творчість тут присутня, чи буде це мистецтвом?

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      @@Artem-go5xf 1. Я не можу погодитися що виклик, який ставиться перед гравцем, є обов'язковою складовою гри. Щонайменше тому, що існує креативний режим у Minecraft, де виклик якщо й є, то він ставиться самим гравцем. Але навіть так, той аспект інтерактивності, який я аналізував в АктРайзері, містить і виклик, а саме - вирішення проблем населення в грі шляхом битви зі злом та перемоги над ним.
      2. Я не бачу проблеми в тому, що будь-що можна назвати мистецтвом. Люди зазвичай бачать у цьому проблему тому, що інтуїтивно відчувають зв'язок між мистецтвом і чимось високим, але за великим рахунком мистецтво - це вся та творчість, яку ми як сприймачі наділяємо сенсом (не утилітарним, як-то полегшення життя, а саме посилом чи вираженням майстерності); все, що подібним сенсом не наділяється - це ремесло. І так само я не бачу проблеми визначати роботу наших Збройних Сил як мистецтво, якщо в ньому людина може побачити деякий сенс (наприклад, символізм у тому, як чи коли була виконана ця робота).

    • @Artem-go5xf
      @Artem-go5xf 4 месяца назад +1

      @@teoriaihor 1. креативний режим у Minecraft - це просто інструмент, як фотошоп, це не робить Minecraft мистецтвом.
      2. Ок, має сенс. Але тоді я б додатково вводив поняття "високого мистецтва" для позначення такого явища. Суб'єктивно ігри мені не подарували і малої долі тих емоцій або естетичних вражень (до речі я вважаю що естетика важлива) як живопис, поезія, проза, музика і кіно.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад

      @@Artem-go5xf 1. Мова не про те, чи робить це Майнкрафт мистецтвом. Мова про те, чи перестає від відсутності виклику в цьому режимі Майнкрафт бути грою. Я вважаю, що ні, бо якщо брати не тільки відео-, а й інші ігри, ми можемо знайти купу прикладів "пісочниць", у яких виклику як такого немає, але це вони ще вважаються іграми.
      2. Ключове слово тут "суб'єктивно". Кожного разу коли мистецтво ділиться на "високе" та "низьке", все часто впирається у вподобання та сприйняття людини, й чесніше це було б назвати "мистецтво, яке мені подобається" й "мистецтво, яке мені не подобається". І це абсолютно нормальне явище, звісно ж - просто воно тоді, по-перше, за визначенням необ'єктивне й не може мати визначення чи суттєвого впливу на аналіз твору; по-друге, наврядчи може стосуватися цілих видів мистецтва. Все залежить від конкретного твору, й так само "невисоким" мистецтвом може бути конкретний роман чи малюнок. Але категорично ігри можуть викликати ті самі почуття.

    • @Artem-go5xf
      @Artem-go5xf 4 месяца назад +1

      @@teoriaihor Розкидане лего без інструкції, пісочниця з піском, креативний режим в Майнкрафт, фотошоп - є просто об'єктами та інструментами. Коли людина береться за них, вона вже створюю сама собі гру в яку вона хоче грати. Але ці об'єкти і інструменті самі по собі не є грою. В старі і не дуже часи люди могли гратися з камінчиками, палками та іншими речима. Просто в сучасному світі з'явились об'єкти спеціалізовані ДЛЯ гри, але вони не є самою грою.

    • @Artem-go5xf
      @Artem-go5xf 4 месяца назад +1

      Це як сказати що футбольне поле і м'яч є грою. Футбол є грою, м'яч і поле - є спеціальними об'єктами для гри.

  • @ВреднаПтаха
    @ВреднаПтаха 4 месяца назад +2

    27:09 давай

  • @OLWerdffelynir
    @OLWerdffelynir 4 месяца назад +2

    створення відео ігор це мистецтво. щоб ви там собі думали)))

  • @andyb111
    @andyb111 4 месяца назад +2

    Інстант лайк+підписка на бейсмоно! Усім рекомендую!

  • @yalony
    @yalony 4 месяца назад +2

    Забайтився на назву

  • @oleksandrboiko6150
    @oleksandrboiko6150 4 месяца назад +3

    Ого, бачу футаж зі Страйфом😮 вона що, жива?

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +2

      Ні, але є програмулінка, яка дає запускати ігри з ботами

  • @МаксимПлутенко-ь2м
    @МаксимПлутенко-ь2м 4 месяца назад +4

    О, круть! Це відео я довго чекав і... ще трішки почекаю)

  • @gr3fth835
    @gr3fth835 4 месяца назад +3

    Заінтригував )

  • @VDeysak
    @VDeysak 4 месяца назад +2

    Ой це все так суб'єктивно що пипец

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад +1

      Бо й мистецтво - суб'єктивне явище, бо значення тим чи іншим творам надаємо ми самі)

  • @ExtraPidlyva
    @ExtraPidlyva 4 месяца назад

    Якось пропустив момент, коли ігор теорія раптом став самозакоханим та самовдоволеним на пустому місці. Аж гидко дивитись останні ролики.

    • @teoriaihor
      @teoriaihor  4 месяца назад

      @@ExtraPidlyva Хотілося б трохи конкретики🤔