Вечірня зустріч Групи USV тема Метахондріальний днк аналіз

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 окт 2024

Комментарии • 13

  • @robotverder4121
    @robotverder4121 2 года назад

    дякую молодці і вперед

  • @alexfox6477
    @alexfox6477 2 года назад

    Цікаво і приємно послухати спеціалістів які розбираються в генетиці бджіл. Дякую вам за працю.

  • @НадіяЯровець-х9ч
    @НадіяЯровець-х9ч 2 года назад +1

    Череватов в кількох місцях говорить про опубліковані результати досліджень. Прохання нехай окремо подасть список таких публікацій у відкритих джерелах. Або вкаже де можна знайти посилання на них.

  • @НадіяЯровець-х9ч
    @НадіяЯровець-х9ч 2 года назад

    Ще одне питання до Череватова. Вкажіть правильність вживання саме "наукових" термінів: вид - підвид - тип - екотип - популяція - лінія. Де (у якому місці ланцюжка) вживати термін раса "порода"?

    • @АртемМайстерчук
      @АртемМайстерчук  2 года назад

      тут 2 ланцюжка біологічних і зоотехнічних термінів. у нас так сталось історично вони сплутані. біологічні - вид, підвид, екотип . зоотехнічні - порода, тип, лінія. Популяція відповідає породі , екотип відповідає типові. На рахунок раса- порода. це копіювання інозмених термінів без розуміння своїх. тобто в інших мовах наприклад Вид : Франц. - espece Нім. - spezies Англ. - species. Підвид : Англ. - subspecies .Порода :Франц. - race Нім. - rasse Англ. - race, breed, rain

  • @НадіяЯровець-х9ч
    @НадіяЯровець-х9ч 2 года назад

    Завершення лекції. Говорить про три варіанти української "македоніки", які відрізняються між собою. Як це кореспондується зі "стабільністю" матахондріальної ДНК? Чи можемо говорити про три екотипи "української степової"(або про популяції), якщо це підтвердиться у подальших дослідженнях?

    • @АртемМайстерчук
      @АртемМайстерчук  2 года назад

      підвид Македоніки досить великий і займає дуже немалий ареал, тому само собою що екотипів багато. питання скільки їх існувало в Україні відкрите. Якщо не помиляюсь там мова була про те що знаходили вони в своїх дослідженнях. екотипи можуть відрізнятись в один - два нуклеотида. мтх ДНК теж змінюється просто зміни ці повільні. по суті генетичні відмінності які накопичуются з часом і ділять підвиди на екотипи, а потім з накопиченням генетичної відміності з екотипів можуть утворюватись нові підвиди

  • @НадіяЯровець-х9ч
    @НадіяЯровець-х9ч 2 года назад

    Прохання в наступній темі пояснити: Морфометричні ознаки крила визначаються мітохондріальним ДНК чи ядерним ?!!! Чи і тим і тим одночасно?

  • @НадіяЯровець-х9ч
    @НадіяЯровець-х9ч 2 года назад

    Матеріал "важко переварюється". Ілюстративний матеріал неможливо проаналізувати через низьку якість слайдів. Слайд потрібно подавати значно збільшеним шрифтом. Зменшити об"єм інформації на ньому. В принципі коментарі спримаються. Та мова лектора повинна бути більш чіткою і голосною, бо це ролик а не аудиторія. Багато чого не можна вловити через мовні неголосні "відступи". А це ж специфічні терміни. Прохання звернути увагу на це "молодого" Череватова. Ось до його тата таких претензій немає.

  • @domanleon
    @domanleon 2 года назад

    Добрый день. 1:10:00 - выводы из поданной научной информации неверны! Причем тут экспансия Карники Австрийской на Карнику Карпатскую. Сказано, что Скленар схож с Карпатикой, кстати это видно по более "мясному" типу. Сохранность генетического разнообразия и селекция по ХПП - это абсолютно разные, взаимоисключающие задачи. ВСЕ селекционеры стремятся к получению ОДИНАКОВЫХ признаков, удобных для пчеловодческой отрасли. Австрийцы и Немцы продвинулись в этом направлении дальше. Все остальные доводы, такие как: "это наше поэтому лучше" - безосновательны! Пчелы, в отличие от людей, не имеют национальности, а тот кто продвигает подобные мысли, всего лишь пытается продвинуть свой ЛИЧНЫЙ бренд. Конкурировать надо в качестве материала, остальное от лукавого. С уважением. Докладчику отдельное спасибо.