Оцифрування графічних творів з колекції музею ім. Верещагіна

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 окт 2024
  • У Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна оцифрували велику колекцію графіки, яка раніше не виставлялася широкій аудиторії. А отримані цифрові копії експонатів перетворять в 3D моделі.
    В рамках проєкту будуть оцифровані й каталогізовані 500 графічних творів XVIII - середини XX століття (акварель, пастель та малюнок). Це роботи В.А. Сєрова, О.М. Бенуа, І.Є. Рєпіна, І.К. Айвазовського, І.І. Шишкіна, К.О. Коровіна, О.Е. Єгорова, В.В. Верещагіна, М.В. Добужинського, С.Ю. Судейкіна, П.Ф. Соколова, П.А. Малявіна, А.П. Рябушкіна, Е.Ф. Крендовського, С.Ф. Колеснікова, К.В. Чеського, Л.С. Бакста, Г.К. Савицького, А.П. Остроумової-Лебедєвої, В.С. Бальца, Є.П. Чемесова, А.Е. Мартинова, О.М. Беклемішева, С.Ф. Галактіонова, І.Г. Щедровського та інших видатних митців, чиї імена стали гордістю вітчизняного та європейського образотворчого мистецтва. Ці твори мають виняткову історичну, художню, наукову та культурну цінність. При цьому більшість з них раніше не експонувалися.
    Цифрові копії стануть доступні для перегляду в форматі веб-ресурсу та окремого друкованого каталогу. Крім того, для додаткового промо музею на основі п'яти графічних робіт будуть створені 3D-моделі в форматі доповненої реальності AR, а також проведені онлайн-лекції з діджиталізації культурної спадщини.
    Проект з оцифрування музейних фондів реалізує КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки Українського культурного фонду.
    Відео: «TPK MAPT»

Комментарии •