@@yuriy_karabyn Робіть свою справу і не зважайте ні на кого. Диванних філософів, які і цвяха забити не можуть, завжди вистачатиме. Вам добре, вам тепло-от і добре. А те, що ділитеся тим добром з людьми, то чудово.
@@yuriy_karabyn Як мені це відомо, я таке зробив ще десь 8 років тому і мені також говорили що я займаюсь фігньою, повага однозначно. Я багато чого цікавого роблю, якщо цікаво скиньте мейл поспілкуємось
Світло - на даний момент це актуально, а гідроакомулятор можна сонячними батареями або в інший спосіб зарядити в залежності від ситуації, а водяна тепла підлога єдине що може конкурувати з настінним підігрівом. З слів автора в його ситуації як я це бачу реалізовано обгрунтовано та успішно!
@@Zpvct Привычные старые названия... Так Днепр и есть привычное название, больше 30 лет живу в этом городе, и редко когда слышал, чтобы люди называли "Днепропетровск"
Дуже підтримую Ю.Карабина за ПРАВИЛЬНИЙ вибір СИСТЕМИ - це АКУМУЛЮЮЧИЙ БАК (можна на 4-10 тон (М.куб) - БЕЗ ЖАРТІВ і починати гріти такий бак з водою ще з осені за допомогою СОНЯЧНОГО КОЛЕКТОРА, а вже в холодні часи ДОГРІВАТИ потрібно ХТО ЧИМ.Бак ДОБРЕ УТЕПЛИТИ до ,,0,, ТЕПЛОВТРАТ!!!! Це НАЙКРАЩИЙ МЕТОД ОБІГРІВУ, а Вам вирішувати чим і як!!!!!
Дякую за підтримку, нарешті хтось дійсно розуміє для чого такі системи потрібні, бо зазвичай чую лише: нащо така бочка, вона ніколи не нагріється, це не буде працювати і так далі...
Любое отопление будет дешевым, если теплопотери ограждающих конструкций имеют минимальные теплопотери. Ваш вариант это только лично для вас дешевый и экономически выгодный. Я использую электрический теплый пол. Местами. Только там где есть плитка. Санузлы, кухня, пприхожая. Она очень хороший теплоаккумулятор. Общая мощность около 2кВт. Для 90м2 и температуры внутри 20-22 градуса - достаточно. Но перед этим я максимально для своего бюджета уменьшил теплопотери в доме.
@@gl5400 К такому решению я пришел, к сожалению, не сразу. Не вначале стройки. А в ходе перестроек-достроек. Увеличивая площадь я уменьшал теплопотери. У меня получилось не добавлять мощности отопления, а наоборот уменьшать. Были конвекторы - я их полностью убрал. Есть печь-камин. Она как резерв и помогает когда холода -15 и ниже. 90м2 - это только отапливаемая площадь. Любое отопительное оборудование это расходы на приобретение, монтаж, обслуживание, оплата энергоресурса, и т.д. Это никогда не окупится. Это называется эксплуатационные затраты. Утепление это затраты одноразовые. Окупаються каждый день в любое время года. Зимой на отоплении, летом на охлаждении. Кондиционера нет и он не нужен. Удачи вам!
В хаті є газ, є газовий котел, є 3 фази, лічильника 2-х тарифного не ставив, палю дровами, є котел на дрова - варив сам, працює 19 років. Я живу на Прикарпатті, дрова заготовлюю сам, можна сказати, безкоштовно, але є свій трактор, бензопили, дровокол, і, все одно заготівля дров дуже важка праця, автор правильно каже, що легше заробити і оплатити за опалення, бо палити дровами при теперішній ціні газу і електроенергії то не дуже вигідно, і тепла підлога великий плюс👍.
Як це де знайду. Це цілими днями шукати треба. А я купую два газони дров. В цьому році це 13000грн. Осінню один предлагають за 12000грн. Так іх треба разпиляти це два дня, порубати 2000 заплатив та внести 4 дня. А потім топити грубу тож самому. Дешевше та комфортніше топити "вонючим газом' але його в селі немає.
Віталій вас підтримую на всі 100 відсотків.Газ є газ лягаєш спати тепло прокинувся вночі тепло.Вранці прокинувсь тепло.Десь поїхав повертаєшся в хаті тепло.А ну його на фіг ті дрова.Молю Бога щоб тільки був газ.Чистота і красота.
Перед тим як робити будьяке опалення треба зробити теплоаудит будивли. З приводу теплої підлоги згоден. В мене знайомий дуже прогорів на газовому, потім електрокотлі, потім на кірамічних панеляхна твердопаливному, все пробував. Поки не зробив теплоаудит, запросив фахову фірму. Йому на глибину промерзання утеплили фундамент, зробили теплу підлогу, уткплили горище і все стало норм.тому все воно індивідуально, а дрова то прошле сторічча навіть з піролізним котлем, брікети також. Якшо немає точної автоматики, діла небуде. Автоматика точна тільки в газу і електриці.
Нема вже такого тарифу ,а по новим тарифам електроопалення вас роздягне Я теж раніше дровами грівся, гемор страшний ,тому зробив тепловий насос ( як зробити у мене на каналі) зараз кінець 2021 плачу за опалення близько 300 грн на місяць і ніякого гемору !
@@yuriy_karabyn дурня повна, не ведіться на ті казки. Найдорожчий тип опалення по разових вкладеннях в 1 кВт потужності, вимагає якісної енергії, невеликий ресурс в дешевих компресорів, дорогі також вимагають сервісу. Про самопальні навіть не пробуйте, це вічний геморой. Перевірено на власному досвіді, в сусідів та знайомих за 15 років то все в лом пішло, робить 3 з десяти. Я просто вважаю повною дурнею теплові насоси в наших умовах, але вирішувати вам.
Дякую, цікаво. Коли будете робити продовження, то зверніть увагу на освітлення: якось воно відволікає від Вашої розповіді. Якщо його зовсім не вмикати, то буде набагато цікавіше.
Шановний, все добре колись закінчується і низькі тарифи теж. Будинок 80м.кв. Житомирська обл. маю дозвіл на електроопаленя, лічильник 2 зони твердопаливний котел 15квт, електрокотел 4квт, тепловий насос 18вті. повітря вода. До -5 працює теп.насос ( на 1квт ел. енер. отримуєм 2-2,5 квт. тепла ) При -5 автоматично вимикється ТН і вмикається електрокотел а при -10 переходим на твердопаливний котел. ТН після -5 немає сенсу ганяти 1 квт ел. енерг. = 1 квт тепла.
А для мене опалювати дровами - це хоббі. Мабуть тому що виріс в багатоповерхівці. Маю дома шахтника то до нього не так і часто треба підходити. Але ви - молодчина.
Сорри - но газом выгоднее топить - если он у Вас есть. 1квт электро - стоит 1.68 грн. а 1 куб газа - 10.14 грн. 1 куб газа = 10 квт электро. т.е 16.80 против 10.14. Пока газ не скаканёт - исходя из мировых цен на газ. И дрова были по 850-900, а сейчас 1400 - 1500 грн за складометр. Вот и головоломка - чем топить.
@@yuriy_karabyn Согласен - качество газа -оочень де**мовое! Даже если 6 Квт - то на равных! Это пока - наши правители ещё что нибудь придумают - щоб нам "краще жилося!" Я поки топлю дровами з аккумулятором на 370 літрів. Ну а далі, як у анегдоті - як що не буде чого палити - будемо палити сільраду. Поставить 3х зонный счётчик - 50000 гривен ннада - це вібачте - занадто!
@@vladimirreshetnikov3615 1 квтч-ночью стоит 0.9 коп. До отмены льготного тарифа эл.отопления дома стоил 0.45 коп.ночью и 0.9 коп днем.Самое выгодно топить инверторными кондиционерами,что я и делаю уже четвертую зиму.
Ви забули про нічний тариф з коефіцієнтом ,0,45. При сьогоднішніх цінах дрова в електрика вночі приблизно однаково. У мене для ночі електрокотел, вдень підпалюю газом по 3_4 години На сильний мороз є дров'яний котел довгого горіння. Все об'єднано автоматичною.Будинок 150 кВ.м. в середньому при наших зимах обходиться до 2000 грн На дві сім'ї думаю терпимо. Думав про теплоакумулятор, але
За рахунок "нічного тарифу" буде дешеве ніж газом + обов'язково встановлення ТО. ТН звісно дешевше в кВ/ч. Але вартість найдешевшого ТН повітря/вода значно перевищує вартість ел.котла і там з'являється питання про доцільність встановлення ТН. Ціна ТН потужністю 10кВт приблизні від 5 т. $ (середньої якості), ціна аналогічного по якості і потужністю ел.котла приблизно 500$. До того ж ціна встановлення ТН обійдеться набагато більшою ( десь в 2-3 рази) ніж ел.котла. Тут з'являється питання економіки і окремо взятого випадку, але однозначно кожен має для себе вирішувати і рахувати сам. На даний час ще з'явилась додаткова проблема в лиці рашиської федерації і багатьом стає зрозуміло, що дрова по можливості не потрібно зовсім відкидати так як завжди має бути альтернатива.
Многие не правильно сравнивают кпд. газа и электрики. Вся энергия потраченая электронагревателем остается в помещении. А часть тепла произведенная при сгорания газа вылетает в выхлопную трубу на улицу. И кпд.зависит от конструкции газового котла.
Правильно і ще газ дуже поганої якості, навмисне знижують тиск, щоб газ став більш легший а лічильник крутив більше, з електрикою такий фокус не пройде - завжди чітко знаєш за що платиш.
Просто молодець ! Є різні способи опалити хату! Пояснив дуже чітко і зрозуміло ! Зараз листопад 2021 , цікаво би послухати, як сьогодні опалюєте ? Вітання з Коломиї !
Дякую!!! Біля будинку було два величезні ясені в аварійному стані, довелось їх зрізати в результаті багато дров, так що цей сезон опалююсь твердопаливним котлом. В наступному році планую ставити тепловий насос...
Ну подорожчало "світло", і що далі робити? Тепловий насос вода-вода + сонячні панелі + зелений тариф. Конвективні потоки від радіаторів під вікнами значно покращують перемішування повітря, якщо немає примусової вентиляції в приміщенні.
Два года назад - это хорошо, но не в Украине. Сегодня цена 1,68 грн. Я год назад установил Эл. счётчик, купил 11 кВт, Эл. котел и на пенсию - топлю углем. С уважением Федор.
Тут потрібно враховувати як працюватиме система, скільки загрузок на добу, заситиметься котел чи ні, яка ємність теплового акумулятора а тоді підбирати потужність котла. Із фірмою точно не підкажу...
Поки ще систему не запускав вистачає спліт кондиціонера та в принципі не складно порахувати с середньому при теперішньому тарифі приблизно 1600-2000 грн за місяць в залежності від погоди.
Так дрова, газ пілпти теж піднімутся. Рахував, то наче хтось сидить і рахує. І прийщов до висновку, якщо немає безкоштовного палива, пали чим хоче ціна одна на все. Газ тілтки може бути мотлох. А дрова чи вугілля одне і теж
Дякую за відео, я останнім часом теж задумуюсь над таким варіантом опалення, в мене правда вже стоїть твердотопливний котел але ще не обвязаний, ви сказали що у вас система може працювати без світла, а можна зробити схему підключення, такою ж простою і доступною мовою як і відео, щоб я і собі зробив таке опалення( я досвіду немаю взагалі у підключені котлів, але труби паяти поліпропиленові трохи вмію) :) Мене цікавить схема саме щоб котел працював без світла, від розширюваного баку. Наперед дякую вам!!!
Малось на увазі, що циркуляція між тепловим акумулятором і котлом можлива без світла і в такому виконанні обв'язка тільки металевою трубою 40 мм, система опалення без світла не працює так як циркуляція по трубах теплої підлоги тільки примусова від насосу.
Саме краще цієї зими буде мати маленький глиняний будинок з грубкою посередині . Бо коли ні світла ні газу небуде тоді всі модні вимерзнуть , а бідові виживуть.
Мудрий ти чоловік і з ГУМОРОМ!!!! Чому, Бо по життю ТАК Є- всі ,,мудрі,, а в селі ,,дураки,, - тоді як ПРАВДА ЖИТТЯ НАВПАКИ!!! Я живу в селі, НЕ ГІРШЕ МІСТА, але -КУХОННЕ ВОГНИЩЕ,ПІЧКИ,КОНВЕКТОРИ - МАЮ!!!!!Хочу зробити СОНЯЧНЕ ПОВІТРЯНЕ ОПАЛЕННЯ!!!! А ПІДКАЗКОЮ БУЛО відео від НІМЦІВ - все будь яке опалення в місті ЗАЛИШИЛИ (вугілля,дрова,газ.пічне.парове і державне!!!!) Гріються як ПО ЦІНІ ЇМ ВИХОДИТЬ!!!!! Памятаю і СОБІ ТЕЖ все ЗАЛИШИВ, на АВОСЬ!!!! А ,,АВОСЬ,, може і НАСТАНЕ, та краще щоб НІ!!! З повагою...
@@sergeibogdan9002 тоже у будинку планував собі викинути гравітаційну систему отоплення з громоздкими трубами і чугунними батареями __ планував зробити по модному лучеву систему щоб менше води було і легко балансувалася , але зупиняло одне - це незалежність від електрики ___ тому поставив на кожну батарею крани і успокоївся - регулюю і балансую як хочу і саме головне що опалення працює самотьоком
@@yuriy_karabyn Потрібно бурити скважини чи тільки можна встановити тепловий насос повітря вода на вулиці .Дякую томущо я некомпетентний в цих питаннях.?Що краще?
@@ДмитроГорбовий ТН вода-вода найкращий варіант, тому що його ефективність не залежить від температури на вулиці, та потрібно робити грунтовий теплообмінник або мати свердловину або криницю з достатнім дебетом щоб отримати потрібну теплову потужність а також мати можливість кудись дівати охолоджену воду. ТН повітря-вода простий в установці, та його ефективність падає із зниженням температури на дворі
Із звичайної сталі, немає сенсу робити із нержавійки, якщо не змінювати воду тому, що корозія металу відбувається тільки на першому етапі заливки водою, далі вільний кисень із води поступово закінчується і вода стає котловою і вже не шкодить металу. Пластик можна хіба, що на невисоких температурах...
Добрый день,мне очень интересна эта тема,так как стою перед выбором чем отапливать дом 120кв м,какой минимальная кубатура должна быть бочки,и чем вы греете воду для бытовых целей.
Нарід!!! На сьогоднішній день вигіднішого за сонячні панелі і теплові насоси повітря-повітря, я поки що нічого вигіднішого не зустрічав, сам користуюсь вже третій сезон і щасливий від того, що не збагачую олігархів і ні від кого не залежу. Для забезпечення будинку вистачає навіть пятикіловатної СЕС !!!
Це так, та СЕС та теплові насоси задоволення не з дешевих, потрібно робити документи, 5 кВт взимку навряд вистачить навіть для опалення 100 м.кв, тепловий насос вода-вода ефективніше ніж повітря-повітря, в нього ефективність постійна а в повітря-повітря падає із збільшенням морозу на вулиці.
А где стоит наружный блок? Если на улице то при минус 15 он уже мало эфетивен? Я вот думаю, может ставить наружный блок где-то в гараже или в ангаре или на чердаке, как считаешь?
@@TemaposhlA наружный блок нужно ставить в подвале и использовать тепло земли, звучит дико но работает тогда и кпд 100% и мороз тоже ни по чем где то у меня есть видео тепловой насос с гидромодулем. Площадь дома 115 м стоит 8 квт лессар с потреблением 2 квт , вводной мощности хватает с головой!!!
Якщо дозволяють фінанси встановіть сонячні панелі, 10шт.по 300Вт. полікристал (вони дешевші $/Вт.від монокристала) підключіть напряму без інверторів до тенів у теплоакумулятор і опалення буде ще дешевшим. 10панелей по 12-18В.і по 300Вт,це 3 кВт.у сонячну погоду / на 8 год. у грудні (найкоротші дні) це 10-24 кВт.тепла щодня.
Якби все так було добре, взимку ефективність СП падає в рази і не буде такої потужності, та і 24 кВт в день це мало для опалення хоч 80-100 кВт а це вже потрібна сонячна станція на мінімум на 20 кВт.
Тобто з того що я зрозумів, найкращий варіант для будинку це тепловий насос?. А якщо звичайна квартира, то що буде краще газовий котел чи електричне опалення? Маю на увазі якщо є вибір.
При теперішніх тарифах дешевше електричне опалення, якщо використовувати нічний тариф, але потрібно акумулювати тепло необхідне на день. В день вартість опалення що газом що світлом приблизно однакова та ви платите за чисті кіловати а не зрозуміло якої якості газ. В міжсезоння добре виручають спліт системи.
В нас навіть тепер коли скасували тариф на опалення 100 кВт = 84 грн (нічний тариф) еквівалент газу 160 грн, в день практично на рівних, в принципі так і має бути...
Спробував знову дровами та мене не вистачило навіть на місяць, тому опалювався і надалі електрикою виходило десь 1200-1400 грн на місяць. Цього року буду думати, рахувати як заощадити на опаленні.
В мене дім 180 метрів квадратних. Всю систему робив з нуля. Перший поверх теплі підлоги 80 метрів квадратних, а другий поверх самі радіатори. Спочатку плануємо жити на першому поверсі , а другий живучи будемо доробляти ремонт. Тепер в мене є цікаве питання що краще поставити електродний котел чи поставити акумулюючий бак в одну тонну з 12 кВт теном в середині. Іще потім пізніше поставлю твердотопливний котел. Що на твою думку краще поставити? Акумулюючий бак з теном чи електродний котел?
Звісно краще тен, та потрібно передбачити можливість його заміни і напевне знадобиться насос для перемішування так як вода може нерівномірно нагріватись, для електродного котла потрібен спеціальний розчин і ще якись контролер і він нічим не краще за тен. І ще якщо ви схочете оформити тариф на опалення то краще поставити найпростіший електрокотел бо потрібно з пакетом докумунтів здавати копію паспорта котла а потім можуть прийти і перевіряти наявність котла...
І ще якщо хочеш користувати тільки нічний тариф наявність пепловрго акумулятора обов'язкова, тоді на електродний котел всю систему потрібно заправити сольовим розчином. Я навпаки після трьох років на дррвах перейшов на електрику виходить на одні гроші зате ніякої мороки натиснути дві кнопки і система працює автоматично весь сезон і нічого не потрібно крутити, рубати, чистити, палити...
Доброго вечора! Як ваш електро котел? Все працює надійно? На сьогоднішній день є якісь альтернативи економного опалення? Наприклад сучасні пеллетні котли?
Доброго дня. Все працює ідеально вже декілька років. Крім теплового насосу на разі дешевше немає. Ще як варіант, наприклад поставити СЕС на 8-10 кВт з підключенням до мережі. Електрики за літо повністю вистачить на опалення в зимку.
Це система, яка працює на низькій температурі теплоносія, тобто подача теплої води 27-35 градусів обратка 20-25 градусів, замість подачі 50-60 градусів, обратка 40-45 градусів.
@@yuriy_karabyn Ну вы конечно молодец👍👍 А как по поводу инфракрасных обогревателей? Можно ли подключить такой барабан собиратель энергии ....чтобы только по ночному тарифу платить?
А в кого є тварини і треба зварити їм взимку теплого до ,,січки,, ??? Кожен Іван має свій план... розповім свій варіант, як закінчу. А так; дуже мудро!!!
Доброго дня. 1,68 грн в день, 0,84 грн в ночі, поки ще не має морозів приблизно 1000-1200 грн це на 120 м2 ще не повністю утепленої хати за нічним тарифом, у вас будуть інші цифри в залежності від площі та тепловтрат.
Доброго вечора. Бочка може бути будь яка якщо використовувати теплообмінник. Якщо бочка буде під тиском, то тільки із сферичними днищами бо інакше її розірве. На світло тариф скасували, зараз опалююсь світлом виходить вдвічі більше ніж торік.
@@yuriy_karabyn Я отапливаю дом тремя инверторными кондиционерами.Даже в минус 15 они давали достаточное количество тепла.Но морозных дней у нас не много на юге Украины.В основном температура колеблется вокруг нуля,что обеспечивает наилучший КПД для кондиционера. Единственное что надо было доработать, это положить и подключить кусок обогревающего саморегулирующего кабеля для обогрева поддона испарителя т.к. у меня простые кондиционеры зима-лето а не арктического исполнения.
цікавить обігрів котеджа лише теплою підлогою(і там лише де треба, а не меблі, холодильник і тд гріти) + тепловий насос( я читав є різні, від землі, від повітря але не розбираюсь), ось такий варіант поставити я думаю буде дорого але я думаю найефективніше якщо брати в довгу (15+ років)
На мою думку ТП краще робити по всій площі, це запобігає появі плісняви позаду меблів, а також одяг на нижніх полицях буде в безпеці. Холодильнику це ніяк не шкодить, навпаки попереджує передчасне ржавіння від конденсату. Моя порада, де ТП ставити тільки плитку інакше сильно падає ефективність. ТН найкраще вода-вода, та є багато нюансів.
@@yuriy_karabyn на щастя сонячні панелі працюють круглий рік і чітко працюють на отримання пасивного доходу, який можна потратити в тому числі і на опалення в осінньо зимовий період.
@@vladkooleksiuk8587 зимой, когда всё небо, большую часть дней затянуто тучами, нет никакой прибыли о панелей. Имею станцию на 30 кВт. С декабря по конец февраля очень мало солнечных дней. И это я на юге Украины живу.
то, о чем вы рассказываете - это не ночной тариф. это тариф ,,для отопления не газифицированного дома,, плюс ночной тариф. сейчас ,,тариф для не газифицированного дома,, отменили. ночной остался. тепловой насос не будет в пять раз экономичнее. если вы сделаете водяной тепловой насос, то он для отопления площади прим. 80 кв м будет потреблять около 7 квт. за эти деньги дешевле отапливать электро при ночном тарифе. успехов вам.
У меня был газ,ночной тариф, тариф эл.отопления дома и печное отопление.В техпаспорте официально были внесены три вида отопления.Одно не исключало другого.Было очень выгодно отапливать дом кондиционерами ночью и заряжать эл.мобиль.Выходило 6 грн/100 км.Газом почти не пользовались. Но наш мудрый нарiд выбрал новую власть,которая увидев что потребление газа стало снижаться,ввела оплату за доставку газа,чтобы ты все равно платил, если даже его не потребляешь.Но этого им оказалось мало и они решили отменить тариф эл.отопления дома и вместо того чтобы потреблять отечественную эл.энергию,стало выгодней днем отапливаться газом.Опять сели на газовую иглу.
@@yuriy_karabyn это если летом и воздушный тепловой насос. если зимой и тепловой насос водяной то 2 квт будет очень мало. я имею ввиду потребляемую мощность.
@@volodymyrbelorus1368 8 не будет с 2 кВт. Максимум 6 в идеальных условиях. Не верьте брехунам на 1к 4. 1 к 3 в погоду до минус 5. Вода вода будет 1 к 3 круглый год возможно. Воздух вода только пока нет минуса
Офіційно тариф скасували у січні, та до кінця опалювальгого сезону давали компенсацію. Ходять чутки, що будуть переглядати це питання так, як більше 400 тис будинків перейшли на електроопалення...
@@yuriy_karabyn Зауважте ! Ви знаєте скільки Україна спалює вугілля для видобутку електроенергії і ви думаєте якщо всі перейдуть на ел. опалення то ціна буде такою ж малою , що буде вигідно !!!? За дрова ще з 2014 року Яценюк кричав переходьте на дрова ! І яка тепер ціна на ті дрова 🤑☝️
@@sergiosang11 В Украине много энергии вырабатывается атомными эл.станциями.Для них существует проблема понижения потребления энергии в ночное время.Поэтому людей стимулируют ночным тарифом потреблять эл.энергию в ночное время для выравнивания нагрузки.
Суть в тому щоб підключити світло або три фази або підняти кількість кіловат до 10 хотя би то треба мінімум 1000 у.е віддати. А далі поставити лічильник зонний. Та й то якщо є можливість. В мене обленерго каже не тягне трансформатор , а другий звичайно ніхто ставити не буде. Газу нема от і виходить тільки дрова, дорого, неудобно. А що далі буде уже дрова купити все складніше та складніше тільки (запрет на дуб). Тай вобще де у нас тих лісів набратися.
Зроблено ДАВНО і МУДРО!!!! ПРОТЕ??? БАЖАНО ЩЕ на ДРОВА з ПРИРОДНОЮ циркуляцією води або насосами на 12 вольт із звязаною в системі СОНЯЧНОЮ ПАНЕЛЛЮ та Li-Ion акумулятором на 12Квт (можна і більше) і 37 Вольт від електроавто !!! Це було б на 100% ,,САМ собі ГАЗДА,, - ДОРОГО, але МАЙБУТНЕ майже таке....
Вы такой молодец как вы это сделали, где вы живёте у меня частный дом 🏡 отапливаю электрикой но я очень плачу много денег за электроэнергию квадратура дома 340 подскажите, что делать остаюсь с вами лайкосик
Hot-Well , вже два сезони працює, і ще два підключав вроді працюють без проблем. Та по суті вони всі однакові (ті що зроблені в Україні), лиш наліпки різні.
@@yevheniikr.540 Стоїть трьоходовий клапан із виносним датчиком для регулювання температури та насос, наразі все. Контролюю потоки по витратомірах на гребінці. Можна встановити електроприводи на кожен контур і термостати в кожній кімнаті, тоді буде можливість регулювати температуру індивідуально по кімнатах...
Дрова,- паливо нашого минулого і майбутнього. А, коли врахувати той момент, що дрова,- паливо багаторазового використання. На кожному періоді заготівлі та підготовки дров для опалення, чуб завжди мокрий. Навіть після повного спалювання дров їх попіл використовується в якості цінного добрива в полі. А, враховуючи декількакратне здорожання мін добрив,- попіл здорожає в ціні. Дрова безвідходна енергія. Дрова були, є і будуть найефективнішою і безвідходною ще й Зе леною енергією. Наше майбутнє,- це ДРОВА!!!
Дуже поважаю таких людей, як Ви. Не сидіти і плакати як все погано, а щось робити. Достойно поваги.
Дякую за підтримку, рідко хто це розуміє, зазвичай навпаки кажуть - нащо тобі це, чи ти не маєш що робити...
@@yuriy_karabyn Робіть свою справу і не зважайте ні на кого. Диванних філософів, які і цвяха забити не можуть, завжди вистачатиме. Вам добре, вам тепло-от і добре. А те, що ділитеся тим добром з людьми, то чудово.
@@yuriy_karabyn Як мені це відомо, я таке зробив ще десь 8 років тому і мені також говорили що я займаюсь фігньою, повага однозначно. Я багато чого цікавого роблю, якщо цікаво скиньте мейл поспілкуємось
Не хвали світло, бо і воно подорощає ...🤣
Лайк за роз'яснення ! 👍
Уже подорожчало
Уже отменили. Тариф электро отопление
Остался только. "Ночной тариф"
Світло - на даний момент це актуально, а гідроакомулятор можна сонячними батареями або в інший спосіб зарядити в залежності від ситуації, а водяна тепла підлога єдине що може конкурувати з настінним підігрівом. З слів автора в його ситуації як я це бачу реалізовано обгрунтовано та успішно!
@@romanhuk5045
Дякую за лекцію ... 🤔
Дякую, дуже толково!
Слушал украинский язык)))все понимал,наслаждался!Днепр житель я)))
Радий чути, нещодавно був у Дніпрі, дуже гарне і привітне місто, сподобалось більше ніж Київ.
@@yuriy_karabyn чим саме Дніпропетровськ краще столиці ?
@@Zpvct Нет уже петровска,есть Днепр.
@@volodymyrbelorus1368 Я знаю, но мне привычнее старые названия .
@@Zpvct
Привычные старые названия...
Так Днепр и есть привычное название, больше 30 лет живу в этом городе, и редко когда слышал, чтобы люди называли "Днепропетровск"
Дякую за корисний контент!)
Відео переглянув 👍. Нічний тариф +бак акумулятор це добре. Бажаю успіхів у справах ⚡
Дякую, навзаєм!
@@yuriy_karabyn зараз вже нема цих тарифів
@@pavelpanchenko3550 відмінили тариф "до 3ооо кВт в опалювальний сезон", а нічний тариф ніхто не відмінить, це основа балансування потужностями
І як цього року збираєтесь перезимувати ?
@@джм-о8ы в нього є твердопаливний котел, якщо ви бачили це відео.
Дуже підтримую Ю.Карабина за ПРАВИЛЬНИЙ вибір СИСТЕМИ - це АКУМУЛЮЮЧИЙ БАК (можна на 4-10 тон (М.куб) - БЕЗ ЖАРТІВ і починати гріти такий бак з водою ще з осені за допомогою СОНЯЧНОГО КОЛЕКТОРА, а вже в холодні часи ДОГРІВАТИ потрібно ХТО ЧИМ.Бак ДОБРЕ УТЕПЛИТИ до ,,0,, ТЕПЛОВТРАТ!!!! Це НАЙКРАЩИЙ МЕТОД ОБІГРІВУ, а Вам вирішувати чим і як!!!!!
Дякую за підтримку, нарешті хтось дійсно розуміє для чого такі системи потрібні, бо зазвичай чую лише: нащо така бочка, вона ніколи не нагріється, це не буде працювати і так далі...
Німці взагалі такі баки планують на етапі проектування і вони проходять через весь будинок.
В Швейцврии в середине дома стоит цистерна,все лето греется от солнечных батарей,зимой отдает тепло.
Тепловий насос - оце тема , але коли світла небуде усі всерівно перейдут на дрова
Любое отопление будет дешевым, если теплопотери ограждающих конструкций имеют минимальные теплопотери. Ваш вариант это только лично для вас дешевый и экономически выгодный. Я использую электрический теплый пол. Местами. Только там где есть плитка. Санузлы, кухня, пприхожая. Она очень хороший теплоаккумулятор. Общая мощность около 2кВт. Для 90м2 и температуры внутри 20-22 градуса - достаточно. Но перед этим я максимально для своего бюджета уменьшил теплопотери в доме.
Так, це цілком можливо, якщо з будинку зроботи термос .
@@gl5400 К такому решению я пришел, к сожалению, не сразу. Не вначале стройки. А в ходе перестроек-достроек. Увеличивая площадь я уменьшал теплопотери. У меня получилось не добавлять мощности отопления, а наоборот уменьшать. Были конвекторы - я их полностью убрал. Есть печь-камин. Она как резерв и помогает когда холода -15 и ниже. 90м2 - это только отапливаемая площадь. Любое отопительное оборудование это расходы на приобретение, монтаж, обслуживание, оплата энергоресурса, и т.д. Это никогда не окупится. Это называется эксплуатационные затраты. Утепление это затраты одноразовые. Окупаються каждый день в любое время года. Зимой на отоплении, летом на охлаждении. Кондиционера нет и он не нужен. Удачи вам!
Дякую
І вам усього найкращого
Все верно говорите. Автор ведь сказал что дом ещё не утеплён до конца. Вот как закончат с утеплением будет вообще сказка 👍
Дякую за корисну інформацію.
Дякую за обгрунтовану інформацію. Взяв до уваги. Однозначно лайк +++ !
Дуже дякую!
В хаті є газ, є газовий котел, є 3 фази, лічильника 2-х тарифного не ставив, палю дровами, є котел на дрова - варив сам, працює 19 років. Я живу на Прикарпатті, дрова заготовлюю сам, можна сказати, безкоштовно, але є свій трактор, бензопили, дровокол, і, все одно заготівля дров дуже важка праця, автор правильно каже, що легше заробити і оплатити за опалення, бо палити дровами при теперішній ціні газу і електроенергії то не дуже вигідно, і тепла підлога великий плюс👍.
Красавчик молодець хороша ідея
Дякую
Найдешевше зиму перебути в Єгипті
В мене хата 60кв.топлю грубу з16до18години спалюю 2відра дрів 20л або два оберемки в хаті 26-23гр.дрова збираю де знайду клен ясен,верба,верболоз
Як це де знайду. Це цілими днями шукати треба. А я купую два газони дров. В цьому році це 13000грн. Осінню один предлагають за 12000грн. Так іх треба разпиляти це два дня, порубати 2000 заплатив та внести 4 дня. А потім топити грубу тож самому. Дешевше та комфортніше топити "вонючим газом' але його в селі немає.
Віталій вас підтримую на всі 100 відсотків.Газ є газ лягаєш спати тепло прокинувся вночі тепло.Вранці прокинувсь тепло.Десь поїхав повертаєшся в хаті тепло.А ну його на фіг ті дрова.Молю Бога щоб тільки був газ.Чистота і красота.
@@ОксанаНечепоренко-ш6ю в мене чистота і красота з електроопаленням. Газом не користуюсь 8 років. І всім рекомендую .
Дякую вам за інформацію …, що помагає людям як зробити щоб дім був теплий бо коли дім не тримає тепло це дуже погано.
Перед тим як робити будьяке опалення треба зробити теплоаудит будивли. З приводу теплої підлоги згоден. В мене знайомий дуже прогорів на газовому, потім електрокотлі, потім на кірамічних панеляхна твердопаливному, все пробував. Поки не зробив теплоаудит, запросив фахову фірму. Йому на глибину промерзання утеплили фундамент, зробили теплу підлогу, уткплили горище і все стало норм.тому все воно індивідуально, а дрова то прошле сторічча навіть з піролізним котлем, брікети також. Якшо немає точної автоматики, діла небуде. Автоматика точна тільки в газу і електриці.
Да если большие теплопотери может и мартеновская печь не поможет. Лучшее отопление это утепление.
Дякую! Серед купи переглянутих роликів Ваше вийшло саме інформативне.
Дякую і Вам.
Нема вже такого тарифу ,а по новим тарифам електроопалення вас роздягне
Я теж раніше дровами грівся, гемор страшний ,тому зробив тепловий насос ( як зробити у мене на каналі) зараз кінець 2021 плачу за опалення близько 300 грн на місяць і ніякого гемору !
Та я над цим уже давно міркую, на наступний сезон скоріш за все встановлю ТН.
@@yuriy_karabyn та що там міркувати, беріть і складайте по моїх відео ,мій тепловий насос настільки простий що його кожен може скласти !
@@igornesadim Це насправді казки про теплові насоси.
@@yuriy_karabyn дурня повна, не ведіться на ті казки. Найдорожчий тип опалення по разових вкладеннях в 1 кВт потужності, вимагає якісної енергії, невеликий ресурс в дешевих компресорів, дорогі також вимагають сервісу. Про самопальні навіть не пробуйте, це вічний геморой. Перевірено на власному досвіді, в сусідів та знайомих за 15 років то все в лом пішло, робить 3 з десяти. Я просто вважаю повною дурнею теплові насоси в наших умовах, але вирішувати вам.
Дуже розумно, друже! Але наша країна - це поле чудес! Стрижуть нарід з кожного боку!
Дякую
Дуже актальна інформація)))👌
Дякую, цікаво. Коли будете робити продовження, то зверніть увагу на освітлення: якось воно відволікає від Вашої розповіді. Якщо його зовсім не вмикати, то буде набагато цікавіше.
Дякую, оператор з мене не дуже, візьму до уваги наступного разу.
Шановний, все добре колись закінчується і низькі тарифи теж. Будинок 80м.кв. Житомирська обл. маю дозвіл на електроопаленя, лічильник 2 зони твердопаливний котел 15квт, електрокотел 4квт, тепловий насос 18вті. повітря вода. До -5 працює теп.насос ( на 1квт ел. енер. отримуєм 2-2,5 квт. тепла ) При -5 автоматично вимикється ТН і вмикається електрокотел а при -10 переходим на твердопаливний котел. ТН після -5 немає сенсу ганяти 1 квт ел. енерг. = 1 квт тепла.
Потрібно ставити тепловий нанос вода-вода, не залежить від погоди і коефіцієнт при певних умовах можна досягти 4 а то і 5.
Молодець, хто не лінується в того все получається.
А для мене опалювати дровами - це хоббі. Мабуть тому що виріс в багатоповерхівці. Маю дома шахтника то до нього не так і часто треба підходити. Але ви - молодчина.
Дякую
Дякую, росмішив=))
Відео все в пікселях і тут '' от бачите, нічого не видно, тут всьо плитка і потайний підвал''🤣
Дякую,цікаве відео! Успіхів вам !
Дякую
Підписка однозначно. Щиро дякую.
Сорри - но газом выгоднее топить - если он у Вас есть. 1квт электро - стоит 1.68 грн. а 1 куб газа - 10.14 грн. 1 куб газа = 10 квт электро. т.е 16.80 против 10.14. Пока газ не скаканёт - исходя из мировых цен на газ. И дрова были по 850-900, а сейчас 1400 - 1500 грн за складометр. Вот и головоломка - чем топить.
По перше з того газу, що нам зараз продають якщо 5-6 кВт вийде то добре, якщо користувати тільки нічний тариф все рівно буде дешевше...
@@yuriy_karabyn Согласен - качество газа -оочень де**мовое! Даже если 6 Квт - то на равных! Это пока - наши правители ещё что нибудь придумают - щоб нам "краще жилося!" Я поки топлю дровами з аккумулятором на 370 літрів. Ну а далі, як у анегдоті - як що не буде чого палити - будемо палити сільраду. Поставить 3х зонный счётчик - 50000 гривен ннада - це вібачте - занадто!
@@vladimirreshetnikov3615 1 квтч-ночью стоит 0.9 коп. До отмены льготного тарифа эл.отопления дома стоил 0.45 коп.ночью и 0.9 коп днем.Самое выгодно топить инверторными кондиционерами,что я и делаю уже четвертую зиму.
Ви забули про нічний тариф з коефіцієнтом ,0,45. При сьогоднішніх цінах дрова в електрика вночі приблизно однаково. У мене для ночі електрокотел, вдень підпалюю газом по 3_4 години
На сильний мороз є дров'яний котел довгого горіння. Все об'єднано автоматичною.Будинок 150 кВ.м. в середньому при наших зимах обходиться до 2000 грн
На дві сім'ї думаю терпимо. Думав про теплоакумулятор, але
@@ОлександрЛукяненко-й9х Тариф 0.45 коп отменили прошлую зиму.
Респект. Сподобалось. Україномовний канал взагалі рідкісь. Шкода, не можу адаптувати під свій проект опалення. Успішних проектів.
Дякую!
Респект.
А що таке респект? Чи повага???
Нащо писати англійське слово rispect кирилицею?
За рахунок "нічного тарифу" буде дешеве ніж газом + обов'язково встановлення ТО. ТН звісно дешевше в кВ/ч. Але вартість найдешевшого ТН повітря/вода значно перевищує вартість ел.котла і там з'являється питання про доцільність встановлення ТН. Ціна ТН потужністю 10кВт приблизні від 5 т. $ (середньої якості), ціна аналогічного по якості і потужністю ел.котла приблизно 500$. До того ж ціна встановлення ТН обійдеться набагато більшою ( десь в 2-3 рази) ніж ел.котла. Тут з'являється питання економіки і окремо взятого випадку, але однозначно кожен має для себе вирішувати і рахувати сам.
На даний час ще з'явилась додаткова проблема в лиці рашиської федерації і багатьом стає зрозуміло, що дрова по можливості не потрібно зовсім відкидати так як завжди має бути альтернатива.
Многие не правильно сравнивают кпд. газа и электрики. Вся энергия потраченая электронагревателем остается в помещении. А часть тепла произведенная при сгорания газа вылетает в выхлопную трубу на улицу. И кпд.зависит от конструкции газового котла.
Правильно і ще газ дуже поганої якості, навмисне знижують тиск, щоб газ став більш легший а лічильник крутив більше, з електрикою такий фокус не пройде - завжди чітко знаєш за що платиш.
Молодець клас
Дякую
Задоволення як завжди продовжується не довго!!!!
Підтримую канал 👍 👍 👍 👍 👍
Дякую
Все добре , особливо бак-акумулятор , електрику потрібно замінити сонячними батареями і можна відпочивати.
Нажаль ефективність СБ сильно падає взимку і потрібна потужна станція а це великі кошти.
Просто молодець ! Є різні способи опалити хату! Пояснив дуже чітко і зрозуміло !
Зараз листопад 2021 , цікаво би послухати, як сьогодні опалюєте ?
Вітання з Коломиї !
Дякую!!! Біля будинку було два величезні ясені в аварійному стані, довелось їх зрізати в результаті багато дров, так що цей сезон опалююсь твердопаливним котлом. В наступному році планую ставити тепловий насос...
Поставиш тепловий насос, поділись враженнями брат
Відео круте молодець👍
Ну подорожчало "світло", і що далі робити? Тепловий насос вода-вода + сонячні панелі + зелений тариф.
Конвективні потоки від радіаторів під вікнами значно покращують перемішування повітря, якщо немає примусової вентиляції в приміщенні.
На жаль звичайній українській родині ці блага не доступні по кишені сонячні батареї
дорожает ВСЁ , выгоднее Ваше предложение.
Велике спасибі.
Два года назад - это хорошо, но не в Украине. Сегодня цена 1,68 грн. Я год назад установил Эл. счётчик, купил 11 кВт, Эл. котел и на пенсию - топлю углем. С уважением Федор.
Це країна "чудес", та я не розчаровуюсь, знайду вихід у будь якому випадку і це робить нас сильнішими...
Все ,, це ,, робить нас біднішими ....
Дякую я також такої думки треба реалізовувати. На 180 квадратів будинок з газоблоку який котел брати і якої фірми?
Тут потрібно враховувати як працюватиме система, скільки загрузок на добу, заситиметься котел чи ні, яка ємність теплового акумулятора а тоді підбирати потужність котла. Із фірмою точно не підкажу...
Доброго дня,яка потужність електрокотлів і якого виробника?
Доброго дня. Потужність котла 12кВт, український виробник , наче ТЕНКО називається.
Скільки сьогодні платите за електрику? Дякую.
Поки ще систему не запускав вистачає спліт кондиціонера та в принципі не складно порахувати с середньому при теперішньому тарифі приблизно 1600-2000 грн за місяць в залежності від погоди.
Аккумулятор что собой представляет?
@@vimaksim ёмкость с водой. Внутри теплообменнник. Хорошо утеплена должна быть ёмкость по наруже.
Та через пару лет прижмут и здесь, то пока так, у нас заскучать не дадут, если уже свет повысился за 5 лет в 10 раз
,,всі біди від бідності і всі ваші проблеми від того самого‘‘ а решта то ваші фантазії. Готуйтесь до подорожчання електроенергії ( дуже скоро )
Так дрова, газ пілпти теж піднімутся. Рахував, то наче хтось сидить і рахує. І прийщов до висновку, якщо немає безкоштовного палива, пали чим хоче ціна одна на все. Газ тілтки може бути мотлох.
А дрова чи вугілля одне і теж
зробіть розповідь про свій бак водяного акулятора.
Дякую за огляд .Питання є. Як Ви зараз виходите з ситуації ,коли світло часто вимикають ?
Мені поки пощастило, вулиця маленька і біля самого РЕМу поки не вимикали
Та на всяк випадок готую із підручних матеріалів щось на подобі інверторного генератора, і як видно з відео є твердопаливний резервний котел
Толково. Дякую.
Дякую за відео, я останнім часом теж задумуюсь над таким варіантом опалення, в мене правда вже стоїть твердотопливний котел але ще не обвязаний, ви сказали що у вас система може працювати без світла, а можна зробити схему підключення, такою ж простою і доступною мовою як і відео, щоб я і собі зробив таке опалення( я досвіду немаю взагалі у підключені котлів, але труби паяти поліпропиленові трохи вмію) :)
Мене цікавить схема саме щоб котел працював без світла, від розширюваного баку.
Наперед дякую вам!!!
Малось на увазі, що циркуляція між тепловим акумулятором і котлом можлива без світла і в такому виконанні обв'язка тільки металевою трубою 40 мм, система опалення без світла не працює так як циркуляція по трубах теплої підлоги тільки примусова від насосу.
Дякую за хороші поради
З чого зробленна буферна ємкість на 3 тони, чи зможу я це зробити якщо маю таку ж хорошу бочку із металу?
Із звичайної бочки 3мм стінка, можна зробити практично із будь-якої бочки
@@yuriy_karabyn
Дуже дякую вам🙂
Саме краще цієї зими буде мати маленький глиняний будинок з грубкою посередині .
Бо коли ні світла ні газу небуде тоді всі модні вимерзнуть , а бідові виживуть.
Мудрий ти чоловік і з ГУМОРОМ!!!! Чому, Бо по життю ТАК Є- всі ,,мудрі,, а в селі ,,дураки,, - тоді як ПРАВДА ЖИТТЯ НАВПАКИ!!! Я живу в селі, НЕ ГІРШЕ МІСТА, але -КУХОННЕ ВОГНИЩЕ,ПІЧКИ,КОНВЕКТОРИ - МАЮ!!!!!Хочу зробити СОНЯЧНЕ ПОВІТРЯНЕ ОПАЛЕННЯ!!!! А ПІДКАЗКОЮ БУЛО відео від НІМЦІВ - все будь яке опалення в місті ЗАЛИШИЛИ (вугілля,дрова,газ.пічне.парове і державне!!!!) Гріються як ПО ЦІНІ ЇМ ВИХОДИТЬ!!!!! Памятаю і СОБІ ТЕЖ все ЗАЛИШИВ, на АВОСЬ!!!! А ,,АВОСЬ,, може і НАСТАНЕ, та краще щоб НІ!!! З повагою...
@@sergeibogdan9002 тоже у будинку планував собі викинути гравітаційну систему отоплення з громоздкими трубами і чугунними батареями __ планував зробити по модному лучеву систему щоб менше води було і легко балансувалася , але зупиняло одне - це незалежність від електрики ___ тому поставив на кожну батарею крани і успокоївся - регулюю і балансую як хочу і саме головне що опалення працює самотьоком
Як встановити тепловий насос і що для цього потрібно? Дякую!
Там багато нюансів і варіантів, в двох словах не напишеш
@@yuriy_karabyn Потрібно бурити скважини чи тільки можна встановити тепловий насос повітря вода на вулиці .Дякую томущо я некомпетентний в цих питаннях.?Що краще?
@@ДмитроГорбовий ТН вода-вода найкращий варіант, тому що його ефективність не залежить від температури на вулиці, та потрібно робити грунтовий теплообмінник або мати свердловину або криницю з достатнім дебетом щоб отримати потрібну теплову потужність а також мати можливість кудись дівати охолоджену воду. ТН повітря-вода простий в установці, та його ефективність падає із зниженням температури на дворі
А зараз яка альтернатива опалення будинку?
Поки що краще теплового насосу я не знаю...
Дякую ✌️
А теплоаккумулятор з пластмасової бочки чи нержавійки
Із звичайної сталі, немає сенсу робити із нержавійки, якщо не змінювати воду тому, що корозія металу відбувається тільки на першому етапі заливки водою, далі вільний кисень із води поступово закінчується і вода стає котловою і вже не шкодить металу. Пластик можна хіба, що на невисоких температурах...
Добрый день,мне очень интересна эта тема,так как стою перед выбором чем отапливать дом 120кв м,какой минимальная кубатура должна быть бочки,и чем вы греете воду для бытовых целей.
В залежності від робочої температури в системі і якості утеплення будинку, якщо приблизно 800-1000 л мало б вистачити, воду грію електробойлером.
Як виходить в теперішній час по грошах та кіловат в чутку?
30-60грн в залежності від погоди по нічному тарифу
якщо є електрокотел, який може включатися кожної ночі, то акумулятора достатньо буде на 1т?
Все залежить від тепловтрат, опалюваної площі та температурного режиму
Краще чим більше.
Мороз -30 тиждень. І чього не вистачить витяне с баку. А коли +5 то зарядить
Нарід!!! На сьогоднішній день вигіднішого за сонячні панелі і теплові насоси повітря-повітря, я поки що нічого вигіднішого не зустрічав, сам користуюсь вже третій сезон і щасливий від того, що не збагачую олігархів і ні від кого не залежу. Для забезпечення будинку вистачає навіть пятикіловатної СЕС !!!
Це так, та СЕС та теплові насоси задоволення не з дешевих, потрібно робити документи, 5 кВт взимку навряд вистачить навіть для опалення 100 м.кв, тепловий насос вода-вода ефективніше ніж повітря-повітря, в нього ефективність постійна а в повітря-повітря падає із збільшенням морозу на вулиці.
А где стоит наружный блок? Если на улице то при минус 15 он уже мало эфетивен? Я вот думаю, может ставить наружный блок где-то в гараже или в ангаре или на чердаке, как считаешь?
Тепловий насос дуже швидко витягне тепло із цих приміщень і температура стане така як на вулиці а з часом і навіть нижча
@@yuriy_karabyn понял, спасибо. Буду ставить C&H ICY-3 на подставке на отмостке.
@@TemaposhlA наружный блок нужно ставить в подвале и использовать тепло земли, звучит дико но работает тогда и кпд 100% и мороз тоже ни по чем где то у меня есть видео тепловой насос с гидромодулем. Площадь дома 115 м стоит 8 квт лессар с потреблением 2 квт , вводной мощности хватает с головой!!!
А якщо остигне ваш теплоакумулятор, то скільки часу потрібно щоби він набрав знову робочу температуру?
Електрокотел 12 кВт або ТП котел 15кВт розігрівають приблизно за 12 год
Якщо дозволяють фінанси встановіть сонячні панелі, 10шт.по 300Вт. полікристал (вони дешевші $/Вт.від монокристала) підключіть напряму без інверторів до тенів у теплоакумулятор і опалення буде ще дешевшим. 10панелей по 12-18В.і по 300Вт,це 3 кВт.у сонячну погоду / на 8 год. у грудні (найкоротші дні) це 10-24 кВт.тепла щодня.
Якби все так було добре, взимку ефективність СП падає в рази і не буде такої потужності, та і 24 кВт в день це мало для опалення хоч 80-100 кВт а це вже потрібна сонячна станція на мінімум на 20 кВт.
Молодець, дуже цікавий канал.Підписався, заходьте і Ви а гості.
Тобто з того що я зрозумів, найкращий варіант для будинку це тепловий насос?. А якщо звичайна квартира, то що буде краще газовий котел чи електричне опалення? Маю на увазі якщо є вибір.
При теперішніх тарифах дешевше електричне опалення, якщо використовувати нічний тариф, але потрібно акумулювати тепло необхідне на день. В день вартість опалення що газом що світлом приблизно однакова та ви платите за чисті кіловати а не зрозуміло якої якості газ. В міжсезоння добре виручають спліт системи.
Шара скінчилась. Тариф скасували. Тепер я опалююсь переважно дровами
А 1000$ пішло на 3 фази
Купуєте?
@@ЕвгенийСагайдак-ь1д дрова, умовно-бещкоштовні. Поруч будуються котеджі - звідти навозив залишків будівництва.
Под Минском 100 кВт стоит 21 руб.
При курсе 2,45 руб за бакс .
Совсем не выгодно топить электрокотлом .
В нас навіть тепер коли скасували тариф на опалення 100 кВт = 84 грн (нічний тариф) еквівалент газу 160 грн, в день практично на рівних, в принципі так і має бути...
Я теж ввалив 18 тисяч на три фази і тариф ....... одну зиму погрівся по людські . Прийшло покращення . слів немає .
Самое экономное,в своем доме выключить газ и дольше идите в гости к соседу к одному к другому
Дякую за пораду, та нажаль сусіди мене трохи недолюблюють через мою діяльність...
@@yuriy_karabyn бджоли чи може свині?
Компресор, болгарка і гиблярка...
Як опалюєте після відміни тарифу на електроопалення?
Спробував знову дровами та мене не вистачило навіть на місяць, тому опалювався і надалі електрикою виходило десь 1200-1400 грн на місяць. Цього року буду думати, рахувати як заощадити на опаленні.
В мене дім 180 метрів квадратних. Всю систему робив з нуля. Перший поверх теплі підлоги 80 метрів квадратних, а другий поверх самі радіатори. Спочатку плануємо жити на першому поверсі , а другий живучи будемо доробляти ремонт. Тепер в мене є цікаве питання що краще поставити електродний котел чи поставити акумулюючий бак в одну тонну з 12 кВт теном в середині. Іще потім пізніше поставлю твердотопливний котел. Що на твою думку краще поставити? Акумулюючий бак з теном чи електродний котел?
Звісно краще тен, та потрібно передбачити можливість його заміни і напевне знадобиться насос для перемішування так як вода може нерівномірно нагріватись, для електродного котла потрібен спеціальний розчин і ще якись контролер і він нічим не краще за тен. І ще якщо ви схочете оформити тариф на опалення то краще поставити найпростіший електрокотел бо потрібно з пакетом докумунтів здавати копію паспорта котла а потім можуть прийти і перевіряти наявність котла...
І ще якщо хочеш користувати тільки нічний тариф наявність пепловрго акумулятора обов'язкова, тоді на електродний котел всю систему потрібно заправити сольовим розчином. Я навпаки після трьох років на дррвах перейшов на електрику виходить на одні гроші зате ніякої мороки натиснути дві кнопки і система працює автоматично весь сезон і нічого не потрібно крутити, рубати, чистити, палити...
Буду дивитися що ставити теновий котел чи електродний до акумулюючого баку
@@yuriy_karabyn а які тепер тарифи на світло з ел. котлом. буде вигідно ??
Ти що в сільраді живеш,чи в тебе інтернат,навіщо тобі стільки квадратів ?🤔
Доброго вечора! Як ваш електро котел? Все працює надійно?
На сьогоднішній день є якісь альтернативи економного опалення? Наприклад сучасні пеллетні котли?
Доброго дня. Все працює ідеально вже декілька років. Крім теплового насосу на разі дешевше немає. Ще як варіант, наприклад поставити СЕС на 8-10 кВт з підключенням до мережі. Електрики за літо повністю вистачить на опалення в зимку.
@@yuriy_karabyn Дякую👍
Що таке система з низькою температурою?Хочу зробити теплу підлогу.Підскажіть.
Це система, яка працює на низькій температурі теплоносія, тобто подача теплої води 27-35 градусів обратка 20-25 градусів, замість подачі 50-60 градусів, обратка 40-45 градусів.
Спасибо за видео👍поделитесь пожалуйста к какой компании вы обращались по установки?
Все робилось своїми силами.
@@yuriy_karabyn То есть вы покупали электрический котёл и сами всё устанавливали? Делали тёплый пол сами и бочку для сбора энергии по ночному тарифу?
@@yuriy_karabyn То есть вы покупали электрический котёл и сами всё устанавливали? Делали тёплый пол сами и бочку для сбора энергии по ночному тарифу?
Так, там немає нічого складного.
@@yuriy_karabyn Ну вы конечно молодец👍👍 А как по поводу инфракрасных обогревателей? Можно ли подключить такой барабан собиратель энергии ....чтобы только по ночному тарифу платить?
А в кого є тварини і треба зварити їм взимку теплого до ,,січки,, ??? Кожен Іван має свій план... розповім свій варіант, як закінчу. А так; дуже мудро!!!
З якого матеріалу люк зробили жилізний чи дерев'яний в підвал ? чим плитку прикриплювали чи склеювали ?
Люк - рама профіль 50х50 зашита бляхою, зверху залита стяжка із підігрівом 4 см, плитка на клею для плитки
Дякую підписався. В кімнаті де спите також теплі поли?
Так
Хорше відео.але щоб можна було в живу поспілкуватися.був би дуже вдячний.
Доброго дня. Скажуть, будь ласка,
яка ситуація з опаленням при теперішніх цінах? Скільки за місяць виходить?
Хочу просто собі таку систему поставити.
Доброго дня. 1,68 грн в день, 0,84 грн в ночі, поки ще не має морозів приблизно 1000-1200 грн це на 120 м2 ще не повністю утепленої хати за нічним тарифом, у вас будуть інші цифри в залежності від площі та тепловтрат.
Дуже дякую за інформацію.
Як система себе почувала у 2021/2022 році?
Чудово
Добрий вечір , бочка від чого може бути і як тепер зі світлом, дякую за роз'яснення, все зрозуміло.
Доброго вечора. Бочка може бути будь яка якщо використовувати теплообмінник. Якщо бочка буде під тиском, то тільки із сферичними днищами бо інакше її розірве. На світло тариф скасували, зараз опалююсь світлом виходить вдвічі більше ніж торік.
А тепловий насос, якщо що, ви який плануєте ставити? На основі свердловин, чи кондиціонери?
Тепловий насос вода-вода на двох свердловинах, кондиціонер в мороз не ефективний
@@yuriy_karabyn Я отапливаю дом тремя инверторными кондиционерами.Даже в минус 15 они давали достаточное количество тепла.Но морозных дней у нас не много на юге Украины.В основном температура колеблется вокруг нуля,что обеспечивает наилучший КПД для кондиционера.
Единственное что надо было доработать, это положить и подключить кусок обогревающего саморегулирующего кабеля для обогрева поддона испарителя т.к. у меня простые кондиционеры зима-лето а не арктического исполнения.
Доброго дня! На другому поверсі також тепла підлга?
Доброго дня. Так тепла підлога всюди
цікавить обігрів котеджа лише теплою підлогою(і там лише де треба, а не меблі, холодильник і тд гріти) + тепловий насос( я читав є різні, від землі, від повітря але не розбираюсь), ось такий варіант поставити я думаю буде дорого але я думаю найефективніше якщо брати в довгу (15+ років)
На мою думку ТП краще робити по всій площі, це запобігає появі плісняви позаду меблів, а також одяг на нижніх полицях буде в безпеці. Холодильнику це ніяк не шкодить, навпаки попереджує передчасне ржавіння від конденсату. Моя порада, де ТП ставити тільки плитку інакше сильно падає ефективність. ТН найкраще вода-вода, та є багато нюансів.
До цього опалення не вистачає одного сонячних батарей на даху або біля будинку.
Нажаль сонячні батареї якраз у опалювальний сезон сильно втрачають свою ефективність, сонце надто низько і мала тривалість світлового дня.
@@yuriy_karabyn на щастя сонячні панелі працюють круглий рік і чітко працюють на отримання пасивного доходу, який можна потратити в тому числі і на опалення в осінньо зимовий період.
@@vladkooleksiuk8587 зимой, когда всё небо, большую часть дней затянуто тучами, нет никакой прибыли о панелей. Имею станцию на 30 кВт. С декабря по конец февраля очень мало солнечных дней. И это я на юге Украины живу.
то, о чем вы рассказываете - это не ночной тариф. это тариф ,,для отопления не газифицированного дома,, плюс ночной тариф. сейчас ,,тариф для не газифицированного дома,, отменили. ночной остался.
тепловой насос не будет в пять раз экономичнее. если вы сделаете водяной тепловой насос, то он для отопления площади прим. 80 кв м будет потреблять около 7 квт. за эти деньги дешевле отапливать электро при ночном тарифе.
успехов вам.
У меня был газ,ночной тариф, тариф эл.отопления дома и печное отопление.В техпаспорте официально были внесены три вида отопления.Одно не исключало другого.Было очень выгодно отапливать дом кондиционерами ночью и заряжать эл.мобиль.Выходило 6 грн/100 км.Газом почти не пользовались.
Но наш мудрый нарiд выбрал новую власть,которая увидев что потребление газа стало снижаться,ввела оплату за доставку газа,чтобы ты все равно платил, если даже его не потребляешь.Но этого им оказалось мало и они решили отменить тариф эл.отопления дома и вместо того чтобы потреблять отечественную эл.энергию,стало выгодней днем отапливаться газом.Опять сели на газовую иглу.
Тепловий насос на 80 кв м буде споживати 2 кВт максимум!
@@yuriy_karabyn это если летом и воздушный тепловой насос. если зимой и тепловой насос водяной то 2 квт будет очень мало. я имею ввиду потребляемую мощность.
@@yuriy_karabyn А тепла выдавать на 8 кВтч.
@@volodymyrbelorus1368 8 не будет с 2 кВт. Максимум 6 в идеальных условиях. Не верьте брехунам на 1к 4. 1 к 3 в погоду до минус 5. Вода вода будет 1 к 3 круглый год возможно. Воздух вода только пока нет минуса
А как с электрикой сейчас на сезон 2021-2022?
Офіційно тариф скасували у січні, та до кінця опалювальгого сезону давали компенсацію. Ходять чутки, що будуть переглядати це питання так, як більше 400 тис будинків перейшли на електроопалення...
@@yuriy_karabyn Зауважте ! Ви знаєте скільки Україна спалює вугілля для видобутку електроенергії і ви думаєте якщо всі перейдуть на ел. опалення то ціна буде такою ж малою , що буде вигідно !!!? За дрова ще з 2014 року Яценюк кричав переходьте на дрова ! І яка тепер ціна на ті дрова 🤑☝️
@@sergiosang11 В Украине много энергии вырабатывается атомными эл.станциями.Для них существует проблема понижения потребления энергии в ночное время.Поэтому людей стимулируют ночным тарифом потреблять эл.энергию в ночное время для выравнивания нагрузки.
@@volodymyrbelorus1368 Заметно как много , что ещё правительство Пороха продвигало схему Уголь Роттердам + )))
@@sergiosang11а Бубочка, что сейчас задвигает?
А де Ви знаходитесь ? Чи можна з вами зв'язатись?
Івано-Франківськ
Суть в тому щоб підключити світло або три фази або підняти кількість кіловат до 10 хотя би то треба мінімум 1000 у.е віддати. А далі поставити лічильник зонний. Та й то якщо є можливість. В мене обленерго каже не тягне трансформатор , а другий звичайно ніхто ставити не буде. Газу нема от і виходить тільки дрова, дорого, неудобно. А що далі буде уже дрова купити все складніше та складніше тільки (запрет на дуб). Тай вобще де у нас тих лісів набратися.
піноблок власного виробництва? це як?
Виготовлений власноруч на саморобному обладнанні, доречі якраз запускаю свій невеликий завод.
Зроблено ДАВНО і МУДРО!!!! ПРОТЕ??? БАЖАНО ЩЕ на ДРОВА з ПРИРОДНОЮ циркуляцією води або насосами на 12 вольт із звязаною в системі СОНЯЧНОЮ ПАНЕЛЛЮ та Li-Ion акумулятором на 12Квт (можна і більше) і 37 Вольт від електроавто !!! Це було б на 100% ,,САМ собі ГАЗДА,, - ДОРОГО, але МАЙБУТНЕ майже таке....
А скільки вартує тепловий акумулятор?
Мені обійшовся близько 3500 грн. Куплялася бочка б/в, лист металу 3мм, вата для утеплення, теплообмінник із підручних матеріалів...
Це не підвал, а схрон...
Правильно,схрон,криївочка,прошу пана.
Молодець
Дякую
Вы такой молодец как вы это сделали, где вы живёте у меня частный дом 🏡 отапливаю электрикой но я очень плачу много денег за электроэнергию квадратура дома 340 подскажите, что делать остаюсь с вами лайкосик
Дякую, живу у передмісті Івано-Франківська, пишіть на пошту georgkys@gmail.com
Наберите в гугле-отопление дома кондиционерами по ночному тарифу.
Так у вас дом, размером с дворец, понятно его отопить будет дорого. Сколько комнат стоит без дела, пять?
Всі кімнати задіяні, їх всього 4, площа 120 м2
А якої фірми в тебе котел, і скільки він в тебе вже служить? І чи можеш його рекомендувати..
Hot-Well , вже два сезони працює, і ще два підключав вроді працюють без проблем. Та по суті вони всі однакові (ті що зроблені в Україні), лиш наліпки різні.
@@yuriy_karabyn а яке ще додаткове обладнання на гребінці встановлював? Як ты контролюєш на який контур яка подача йде?
@@yevheniikr.540 Стоїть трьоходовий клапан із виносним датчиком для регулювання температури та насос, наразі все. Контролюю потоки по витратомірах на гребінці. Можна встановити електроприводи на кожен контур і термостати в кожній кімнаті, тоді буде можливість регулювати температуру індивідуально по кімнатах...
Доброго дня, я хотів би з вами порадитись!
Чи можна ваш телефон?
Доброго дня, пишіть на пошту georgkys@gmail.com
@@yuriy_karabyn Певно я не вмію цим користуватись, не знаходить вас gmail...
Просто відправте з будь якої поштової скриньки мені листа
клас !!!!!!! молодець!!!!!! а як таку бочку запхати
Дякую за інформацію. Доступно і аргументовано..
Разбирать стену
Дрова,- паливо нашого минулого і майбутнього. А, коли врахувати той момент, що дрова,- паливо багаторазового використання. На кожному періоді заготівлі та підготовки дров для опалення, чуб завжди мокрий. Навіть після повного спалювання дров їх попіл використовується в якості цінного добрива в полі. А, враховуючи декількакратне здорожання мін добрив,- попіл здорожає в ціні. Дрова безвідходна енергія. Дрова були, є і будуть найефективнішою і безвідходною ще й Зе леною енергією. Наше майбутнє,- це ДРОВА!!!
На дрова вже зараз ціна така, що виходить майже як користуватись нічим тарифом що набагато зручніше.
Супер, дякую за ролик, приємно дивитися і слухати. Опшето я то шераз придумав тиждень тому 😀
Дякую, що був корисним