Stúdióvaku vs. kisvaku

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 дек 2024

Комментарии • 9

  • @gyongyilingg7577
    @gyongyilingg7577 2 года назад

    Köszönöm. Ismét elmondtal pár dolgot, amit vagy nem tudtam, vagy- a közel 10 ev kihagyás miatt, teljesen elfelejtettem. Nekem meg regi Mikrosat Hobby 400c lámpáim, es az akkor időből, canon 580Ex II vakum van... Ezért külön örülök minden régebbi információnak!!!

  • @noleszk
    @noleszk 6 лет назад +4

    Szia!
    Érdekes videó. Kezdem azt gondolni, hogy egy jó fotóhoz többet ad hozzá a fény formálás, mint a gép maga 😀.
    Szívesen vennék egy olyan videót, ahol össze szeded, hogy milyen formálási lehetőségek vannak. Itt pl elhangzott számos eszköz hozzá, de jó lenne tudni, általánosan melyik, mire való.
    Köszönöm az eddigi videóid is. Ment a like

  • @antalpapp3524
    @antalpapp3524 6 лет назад +2

    Van-e különbség az élettartalmuk alapján! Én 2 db Yongnuo 568 Ex-et használok házi stúdiómban és helyszíneken ( Pl balett verseny) és nagyon szeretem őket. Néhány ezer fotót készítettem már velük. Felmerül azonban a kérdés bennem! Vajon hány ezer villanásra tervezik a rendszervakukat? A stúdió vakuk többet bírnak? Nyilván jobb a hűtésük, és több vagy nagyobb méretű kondenzátorokat használnak bennük. Vajon a rendszervakuk jobban csúcsra vannak járatva, általában mint a stúdió vakuk? Mert ez sokat elvehet az élettartamból!

    • @BudaiPetur
      @BudaiPetur  6 лет назад

      Ezt általánosan nem lehet megmondani, ahogy azt sem, egy személy, vagy egy teherautó bírja tovább.
      Itt is van elhasználódás, de a legnyilvánvalóbb a villanócső cseréje házilag is megoldható, mert könnyű hozzáférni, míg egy "lefáradt" kisvakut általában egy az egyben cserélünk egy újra.

  •  5 лет назад

    Már elmondták a többiek amik az én agyamban is megjelentek.
    Amit még nem, hogy én pl csináltam egy 12V-os akku-ból és egy szinuszos inverterből hordozható 230V-t és így bárhova el tudom vinni a stúdióvakuimat is.
    Nyilván macerásabb, de a sok fényfomrálóval több mindenre is használható mint egy kisvaku.
    Viszont, van olyan adapterem amibe beletehető 3-4 kisvaku, így az már egész jól használható nagyobb szoftboxok meghajtására is.
    Egyébként összesen 3 kisvakum van :) Ezeket inkább a háttér megvilágításához, vagy haj megvilágításához, ilyesmikhez használom, ha stúdiófotózok.
    Szerintem a leggagyibb 150Ws-os studióvakuim is (amik eléggé gyerekjátékok - az áruk is az volt (kb 10-15 ezer Ft)) erősebb fényt adnak stúdió körülmények között, mint a 60as kulcsszámú vakuim.

  • @TheCoat005
    @TheCoat005 5 лет назад +1

    Évekig használtam mindkét félét termékfotósként. A kisvaku csak az IGBT vezérlése miatt volt, minden másra jobbak a stúdiófejek. Aktív hűtéssel egész nap elmentek, még langyos is csak akkor volt ha huzamosan ment magasabb teljesítményen. Évekig semmi gond nem volt velük, igáslovak. A kisvakuk melegedtek rendesen, a spektrális eloszlásuk a teljesítménnyel kicsit változott is, a fényformálókat pedig el se bírták ( és a villanási szög miatt ki sem tudták villantani) , az akku is örök macera. Modellfény fontos! el van bagatelizálva a videoban, de egy pontos világításhoz elengedhetetlen segítség. Egy üvegfotó gradienséhez, címkedíszfényhez, vagy modellnél díszfényhez, egy felület pontos beállításához, háttérfényhez, az egész munkafolyamathoz. Órákat spórol egyetlen munkanap! A gond az, ha rövid villanási idő kell akkor még mindig a kisvaku a legolcsóbb alternítva, de erre azért ritkán van szükség. Amúgy utáltam amikor elő kellett venni emiatt. Lehet kapni olyan stúdiófejet ami tudja a rövid villanási időt, akksija is van, de bent egyszerűen hálózatra köthető és a teljesítménye is kielégítő. Csak az ára.. még ha ki is termeltem volna, akkor sem szívesen költöttem volna annyit, hogy abból felépítsem a rendszeremet. Teljesítményt egyébként nem lehet átszámolni aránypárra és értelme sincs. Egyszer egymás mellé raktam a kisvakut (gn58) és a 400-as fejemet. Kb 1/6 teljesítményen tudott annyit a stúdiófej mint a rendszervaku 1/1-en standard reflektorral. Egy kisvakut ha 1/1-ben használtam volna 1 órát, a szalonna sercegett volna rajta. A 400-as fej 6-8 órán keresztül akár 1/4-ed teljesítményen is hűvös maradt. Tudni kell, hogy minek hol a helye és mi mire jó.

  • @nicksoad494
    @nicksoad494 3 года назад

    Kilajkoltam hogy belajkoljam😄