Dziękuję za przedstawienie laikowi o co w tym wszystkim chodzi. Stwierdzam, że strasznie dużo z tym p....lenia, a mówię to z perspektywy kogoś kto generalnie lubi sam wszystko robić:)
Najlepszy film jaki znalazłem o serwisowaniu Moarcha! Ale mam pytanie. Konkretnie dotyczy modelu RT3. W zestawie uszczelek do "małego" serwisu jeden z tych trzech oringów na komorę powietrzną (15:53) jest nieco większy. Nie udało mi się ustalić, w które miejsce należy ten większy wsadzić. Próbowałem jako skrajny obok gwintu ale nie da się potem puszki założyć - marszczy się i wyłazi. W końcu założyłem z powrotem, jeden ze starych. O co tu chodzi? Potem, po fakcie pomyślałem, że może ten większy idzie pod gwint (tam do środka) - wcześniej jakoś uznałem, że to nie idzie do wymiany w małym serwisie. Ale jeżeli by tak było, to dlaczego by w zestawie były tylko dwa oringi na komorę powietrzną zamiast trzech? Nic mi nie pasuje.
Tak tylko sprawdź sobie ifp głębokość bo różnica jest 0,5mm na tym samym rozstawie. Powinno i tak działać jak byś się pomylił o te pół milimetra. Różnica jest jedynie w iglicy ale tak to to samo.
Nie wiem czy dobrze mi się wydaje ale jak byś spuścił ciśnienie w wersji beż HV i debonair i zrobiłby się stuckdown to damper zamieniłby się w granat dlatego przynajmniej według mnie ciśnienie powinno spuszczać się stopniowo najlepiej pompką Edit: z ciekawości obejrzałem do końca i myślałem że złożysz damper z blokadą w pozycji zamkniętej 😜 ale zastanawia mnie czemu używałeś do smarowania pm600 zamiast sram butter slick honey albo dynamic seal grease? Przecież na tych smarach pracowałby lepiej no i według mnie fuida powinno być troszkę więcej conajmniej 5-7ml szczególnie w debonair, a jeszcze lepiej sprawdził by się gold 20
Nie ma tego problemu o którym piszesz. Jak damper jest już zapadnięty lekko to bez siłowego naciągania go nie zejdzie ciśnienie z części negatywnej, zawsze będzie granat. Ostatnio dodałem filmik z tego na TT.
Wielkie dzięki za doskonały tutorial :)
Dziękuję za przedstawienie laikowi o co w tym wszystkim chodzi.
Stwierdzam, że strasznie dużo z tym p....lenia, a mówię to z perspektywy kogoś kto generalnie lubi sam wszystko robić:)
Najlepszy film jaki znalazłem o serwisowaniu Moarcha! Ale mam pytanie. Konkretnie dotyczy modelu RT3. W zestawie uszczelek do "małego" serwisu jeden z tych trzech oringów na komorę powietrzną (15:53) jest nieco większy. Nie udało mi się ustalić, w które miejsce należy ten większy wsadzić. Próbowałem jako skrajny obok gwintu ale nie da się potem puszki założyć - marszczy się i wyłazi. W końcu założyłem z powrotem, jeden ze starych. O co tu chodzi?
Potem, po fakcie pomyślałem, że może ten większy idzie pod gwint (tam do środka) - wcześniej jakoś uznałem, że to nie idzie do wymiany w małym serwisie. Ale jeżeli by tak było, to dlaczego by w zestawie były tylko dwa oringi na komorę powietrzną zamiast trzech? Nic mi nie pasuje.
Czemu jak pompowałem damper to on wybuchł i się nie chce pompować?
Na co wpływa poziom cisnienia cisnienie w komorze kompensacyjnej? Czy można zalac tłumik olejem o wiekszej gęstości aby uzyskać wieksze tłumienie ?
Poziom powietrza wpływa na wysokość sagu. Olej można dać gęstszy ale nie znacznie bo można uszkodzić shimy.
taktyczny komentarz dla zasięgu
🤙
Czy RockShox Monarch RT3 z 2012 roku bez debonair'a identycznie się serwisuje?
Tak tylko sprawdź sobie ifp głębokość bo różnica jest 0,5mm na tym samym rozstawie. Powinno i tak działać jak byś się pomylił o te pół milimetra. Różnica jest jedynie w iglicy ale tak to to samo.
Hej, miałbym pytanie, otóż jakich pików używasz do sciągania usczelek?
Piki dentystyczne
Nie wiem czy dobrze mi się wydaje ale jak byś spuścił ciśnienie w wersji beż HV i debonair i zrobiłby się stuckdown to damper zamieniłby się w granat dlatego przynajmniej według mnie ciśnienie powinno spuszczać się stopniowo najlepiej pompką
Edit: z ciekawości obejrzałem do końca i myślałem że złożysz damper z blokadą w pozycji zamkniętej 😜 ale zastanawia mnie czemu używałeś do smarowania pm600 zamiast sram butter slick honey albo dynamic seal grease? Przecież na tych smarach pracowałby lepiej no i według mnie fuida powinno być troszkę więcej conajmniej 5-7ml szczególnie w debonair, a jeszcze lepiej sprawdził by się gold 20
Nie ma tego problemu o którym piszesz. Jak damper jest już zapadnięty lekko to bez siłowego naciągania go nie zejdzie ciśnienie z części negatywnej, zawsze będzie granat. Ostatnio dodałem filmik z tego na TT.
no to grubo... ile za taka przyjemnosc trzeba wyłożyć?
230 zł robocizna