Для захисту від блискавки використовується сталь. температура плавлення сталі 1500 алюмінію 660. Заприскає плавленим алюмінієм сонячні панелі. Краще замінити. Дякую Вам за ваші відео.
Добрий день дякую за інформацію правильно говорите про захист підписався, в мене так само зроблено, в мене іще є вимиач панелей бо на інверторі не було
Питання чи можна заземлювати пзіп з сонячного поля та інвертор на одне заземлення? Я чув що сонячні панели та інвертор повинні бути заземленні на різних контурах, а вот пзіп куди заземлювати на контур зазелмення панелей чи інвертора?
ну тобто вони мають заземлюватись на різні штирі щоб йти у ту саму землю? )) можна в один і той самий контур заземлення. більше того той же контур може бути поєднаний і з контуром заземлення для блискавкозахисту. принаймні дозволяються обидві схеми - як поєднувати так і розділяти. тому насправді не має значення як - аби лише земля була добра і чесна (щоб хоча б 4-5 Ом опір був, а краще менше)
Яким чином запобіжник захищає від наведеної напруги? При розплавленні плавкої вставки під навантаженням виникне дуга, котра успішно проводить струм і робить шкоду. гадаю слід встановлювати газорозрядний захист, щоб наведена напруга грозового розряду ініціювала газорозрядну лампу включену між заземленням і лінією до запобіжників.
Богдане, підкажіть, як на Вашу думку, заземлення сонячних панелей і блискавкозахист можна поєднати в сенсі під'єднання до тих самих забитих в землю "штирів", чи треба робити окремо? Якщо треба робити окремо, то чи можна використати заземлення будинку чи треба робити окремо під сонячні панелі? Вдячний за відповідь.
в стандарті по блискавкозахисту передбачено два ваніанти: 1. або окремі опуски кожен у свій земляний штир 2-4 метри - не менше 2-х шт, краще 4 шт, там по опору треба дивитись. 2. або вив'язувати це із загальним контуром заземлення, і обводити навколо будинку. а заземлення панелей цілком можна і треба поєднати з блискавкозахистом загальним. це навіть вимога стандарту
привіт. з того як це розумію я: 1. обрати за напргуою масиву, класично бувають пристрої на 500, 600, 800 чи 1000 вольт (можливо є і чіть менші і чуть більші, але ці найбільш ходові). тут за напругою має бути з запасом для Voc + невеликий запас 2. автомати як і запобіжник обрати треба на + одну сходинку від значення Isc на масиві. як правило це або 16 або 20 Ампер, в принципі 20 загалом (дуже в загальному усереднюю) можливо навіть чуть краще бо не вибиватиме занадто рано
Доброго, питання щодо Deye... я так розумію там є лінія load яка підключається до мережі. Питання, чи працює підмішування від сонячних панелей і чи будуть панелі живити цю лінію без мережі, тобто у режимі SUB? Дякую
Что лучше, при питаении на инвертор 3,2 kWt, и с инвертора, отрубать сразу фазу/ноль. Или только фазу? Думаю какие автоматы поставить, спаренные, или одинарные?
Так, нулі все одно, із загальної шини головного щита йдуть, от і мучаюся, провести Нуль наскрізний через додатковий щиток, розрізавши тільки фазовий і через автомат його, або всеж розривати обидва.
@@bogdankushlyk А підкажіть будь-ласка Ви на 6й хвилині ви перелічуєте напругу на стрінгах Huawei, а пзіп Салтек в щиті на 500V. Я натрапив на таке правило підбору - Вибір максимального робочого напруги ПЗІП: UCPV ≥ 1,2× UOC STC. Виходить це не критично. і 500В серія спокійно витримує... 730...690V? Дякую
це теж варіант. просто не забувайте про захист за принципом "конуса" від точки блискавкоприймача. і працюватиме воно точно краще ніж відсутність захисту. це в принципі також може кваліфікуватись як катанка, коли по даху з неї роблять відповідний контур.
А рамка(каркас) панелей окремо заземлена? Чи все під'єднано до блискавкозахисту. Катанка громовідводу, зазвичай кріпиться до даху на ізоляторах (пластикових). Цікавить саме, чи є електричний контакт панелей, даху та блскавкозахисту.
ні не треба нічого вигадувати додатково, ну бо воно і так має прямий контакт через кріплення і гвинт-шурупи з металевим дахом. а дах має прямий контакт із блискавкоприймачами. як каже старндарт - у випадку пасивного блискавкозахисту все має бути поєднано, щоб ніде раптом не виникнуло дуги.
А самі панелі на даху заземляли? Наземна конструкція зрозуміло , сьогодні бачив відео, де кажуть що дахові станції крім громозахисту потрібно ще заземлити
обов'язково. панелі на даху заземлені тим же громовідводом що там на дахах є. без цього ніяк. от тільки інсталятори цього не роблять, тому блискавкозахист (він же заодно і заземлення панелей) - то вже інша історія
а дарма, бо я бачив як горять і панелі і інвертор після влучання блискавки. ну і у мене окрема ситуація. я у полі майже один та і найвищий точно. тож якщо прилітатиме - то точно мені, тому тут було не до жартів і не до "може пронесе".
працювало півтора роки чудово. перевіряли і тестували неодноразово. інвертор має режим глобального МРРТ сканування, тому все гут. він витягував з 7-ї панелі десь 80-85% від її можливостей. тому то був правильний хід. зараз вже панелей по 8 на кожному, але тепер вони під різними азимутами і кутами скатів. і теж все працює чудово (ну бо з оптимізаторами).
Відключати панелі через запобіжник, на мою думку, це все одно, що кабель теж ніхто не забороняє різати, щоб розімкнути мережу.😊 І придумали люди вимикач... Навіщо вигадувати знову...
ну а можна було б не дьоргати, якби захисти стояли ) просто колись може бути такий момент що в даний конкретний момент дьоргати нема кому, а гроза ось вона тут.
Розряд блискавки несе до міл'ярду вольт та 100 000 ампер. 100 000 000 000 кВт. 8 алюміньки :слабувато. ) Взагалі цікаво що в характеристиках КЗІП вказано клас 2 запобігає прямому попаданню. Яким чином ? Якщо така влупить то ті антенки та КЗІП перетворить на сонячну плазму.
Було сказано що запобіжники і узіп це різні рівні захисту, тобто можуть працювати окремо один від одного. Цікаво 🤔 яким чином узіп повинен розірвати ⛓️💥 потік?😅 ви знаєте що там всередині? не вводьте людей в оману, в даному відео багата нісенітниць і помилок. А те що вся система працює «і нічого не сталося» це не означає що вона побудована правильно. (Наприклад вперше бачу алюмінієвий громовідвід, якщо в нього попаде блискавка ⚡️ то це буде схоже на вибух фосфорнрго заряду. Потрібно ще розкласти всюди вогнегасники)🧯
Цікавий ти дядько. А як по твоєму в АС системах працює ПЗІП без запобіжника? А нічого що на алюмінієвих громовідводах встановлені чавунні наконечники? Стандарт хоча б відкрий по грозозахисту перш ніж писати про нісенітниці.
якщо ви про ті що на 2 позиції і на 3 - то між ними різниця в тому на які нормальну напругу сонячного поля вони розраховані - менші на 500В, трипозиційний на 1000В. ну і все одно в тому ПЗІП, що на три картриджі все одно задіяні лише два, а інакше і не буде, бо в нас всього "+" та "-", тобто два проводи. якщо питання по класу - то тут має бути ПЗІП комбінованих класів 1+2, можна також і 1+2+3.
@@bogdankushlyk Це ясно. То я хотів розібратись по виконанню самих ПЗІП- чому вони займають 3DIN. розібрався: виконані по Y-схемі, завдяки чому забезпечують захист не тільки від синфазних (провід-земля), але і від диференціальних перешкод (провід-провід)
Начну с далека: без отмостки фундамент может дать очень большую усадку. Почемуже на городе УЗО есть, а на Дее УЗО нет? Думаешь Дее генерируя свою 220 фазу от аккумов как-то простит тебе это? Ну и конечно реле контроля напряжения нужно поставить, ато навесил 3кБаксов инверторного оборудования и сделал молниезащиту, а отгорание нуля и переполюсовка фазы и нуля остались не закрыты
@@stix13laaa 1. Фундамент вже 7 років стоїть, всі усадки давним давно вже пройшли. Відмостку роблю якраз цього року, половина готова. 2. На Деє є своя земля для скидання зайвого потенціалу. В автономній роботі все працює, вже 1.5 роки без жодних проблем. 3. Реле зайве - це все вже є вбудоване у інвертор, там відбуваються всі потрібні відсікання. Для чого захищати захист?
@@bogdankushlyk По фундаменту: то что тебе везет это не отменяет риски. Узнай что такое морозное пучение грунтов, а вода возле фундамента это его провокатор. Вообще, отмостка это часть фундамента. 2. По электрике: рекомендую тебе взять консультацию у электрика. УЗО это выклячатель дифф тока который может течь по человеку или оборудованию. Какие мои слова заставили тебя говорить о том что что-то хорошо работает уже 1.5 года? Я тебе про защиту. она может и через 20лет сработать. 3. Реле в составе устройства с 1000 других компонентов и программного обеспечения и специализированное реле с 3мя компонентами это две большие разницы... Заметь, эсть вопросы к работе даже специализированных однофункцтональных компонентов, а ты надеешся на срабатывание реле напряжения в Дее...
1. при глибині залягання фундамету від 100 до 130 см (це так - тому що перепад висоти є по ділянці невеликий) - мене не колишуть ніякі пучіння. бо мороз ніколи в моїх широтах туди не добереться. додатково внизу у фундаменті трапецієвидне розширення. ще додатково - грунт перед фундаментом ніколи не виймався, тому там природнім чином злежана десятиліттями земля, яка не пропускає воду на відміну від того випадку коли копають котлован. все буде добре. всі ці моменти враховані. 2. дифи встановлені в потрібних міцях по потрібних споживачах по мокрих зонах. але до чого тут Deye? дифи у мене стояли там ще коли і Deye не було і близько. 3. я все ж не розумію нащо захист на захист, додатково врахуйте що у мене свій транс, не буде там ні перекосів ні сусідів які начудити можуть.
@@bogdankushlyk по фундаменту: съеду с базара т.к. не по теме видео, по 2му - еще раз проконсультируйся у электрика. УЗО не только для мокрых зон... по 3му т.е несколько уровней защиты по молнии ты сделал, а тут у тебя вопросы? если ты посмотришь ремонты инверторов, то поймешь о чем я тебе толкую. Простой сценарий, ты обновил прошивку, скажи, а конфиг по уровням напряжения в инверторе может слететь?
конфіг може звісно злетіти. на такий випадок - кожна АКБ має свою BMS, яка теж має свої контролери і захисти. вона піде собі у алярм і у захист та і все. як її з захисту вивести - то вже інше питання. я прихильник ставити ті захисти які необхідні, і вибачте не бачу яким чином реле напргуи додатково домоможе. пасивний блискавкозахист - це крайня необхідність у мене - я один у полі високий і нема вищого будинку в радіусі 1 км... тому я і є магніт для блискавок. ще на етапі будівництва якось коли гнав дві центральні конькові колони, то з них торчала арматура бетонної серцевини - і от наближалась якось влітку гроза - і я чую - гуде між арматуринами, напруга там ВЖЕ виникала. я тоді звідти бігом дав драла і зрозумів що без блискавкозахисту ніяк, зовсім. тому його і поставив.
эх лучшебы оно от снарядов защищало бо молния то такое опасно конечно но снаряд или ракета малость по опаснее будет да и фосфор бегать собирать горящие шарики в ведро то ещё веселье ...
такі були в наявності у інсталяторів, а мені було непринципово, тому то так сталось випадково. от по автоматичних вимикачах побутових і розетках домашніх у мене пристрасть до Legrand і з цим нічого не вдієш.
Ще питання. А нащо ставити на панелі запобіжник і на плюс і на мінус? Чи не досить одного запобіжника? Ланцюг буде перервано у любому випадку, якщо спрацює запобіжник на "+" Дякую за відповіді!
насправді хороше питання - бо на АКБ так і ставлять - лише на плюс... і якщо чесно я можу лише здогадуватись чому на панелі ставлять і на плюс і на мінус. ймовірно причина у високих напругах. бо на АКБ ну скільки там? 12/24/48 вольт (умовно, ясно що напруга заряду вища). а на системах PV там і 300 і 500 і 800 вольт буває... власне через те що можуть виникати на високовольтових системах дугові розряди - додатково перестраховуються двома запобіжниками, бо один може не спрацювати і залишить по собі дугу зі всіма наслідками. але ще раз, це лише моя здогадка, правий я чи ні - тут не знаю.
@@yogasagar..sagarpuri..6616 у мене на каналі є відео про зібраний ящик від TOMZN, в принципі непоганий виробник і ціни адекватні ruclips.net/video/vREMSc-NA-8/видео.html
Для захисту від блискавки використовується сталь.
температура плавлення сталі 1500
алюмінію 660.
Заприскає плавленим алюмінієм сонячні панелі.
Краще замінити.
Дякую Вам за ваші відео.
Дякую за відео ❤
будь ласка
Добрий день дякую за інформацію правильно говорите про захист підписався, в мене так само зроблено, в мене іще є вимиач панелей бо на інверторі не було
Питання чи можна заземлювати пзіп з сонячного поля та інвертор на одне заземлення? Я чув що сонячні панели та інвертор повинні бути заземленні на різних контурах, а вот пзіп куди заземлювати на контур зазелмення панелей чи інвертора?
ну тобто вони мають заземлюватись на різні штирі щоб йти у ту саму землю? ))
можна в один і той самий контур заземлення. більше того той же контур може бути поєднаний і з контуром заземлення для блискавкозахисту. принаймні дозволяються обидві схеми - як поєднувати так і розділяти. тому насправді не має значення як - аби лише земля була добра і чесна (щоб хоча б 4-5 Ом опір був, а краще менше)
Дякую.
будь ласка
Яким чином запобіжник захищає від наведеної напруги? При розплавленні плавкої вставки під навантаженням виникне дуга, котра успішно проводить струм і робить шкоду. гадаю слід встановлювати газорозрядний захист, щоб наведена напруга грозового розряду ініціювала газорозрядну лампу включену між заземленням і лінією до запобіжників.
для грозового розряду існує ПЗІП. запобіжник від грозового розряду не захистить.
Як обирали номінали пзіп (опн)?
за напругою масиву
Богдане, підкажіть, як на Вашу думку, заземлення сонячних панелей і блискавкозахист можна поєднати в сенсі під'єднання до тих самих забитих в землю "штирів", чи треба робити окремо? Якщо треба робити окремо, то чи можна використати заземлення будинку чи треба робити окремо під сонячні панелі? Вдячний за відповідь.
в стандарті по блискавкозахисту передбачено два ваніанти:
1. або окремі опуски кожен у свій земляний штир 2-4 метри - не менше 2-х шт, краще 4 шт, там по опору треба дивитись.
2. або вив'язувати це із загальним контуром заземлення, і обводити навколо будинку.
а заземлення панелей цілком можна і треба поєднати з блискавкозахистом загальним. це навіть вимога стандарту
@@bogdankushlyk Дякую за відповідь!
Доброго дня! Хотів би поцікавитися як правильно розрахувати параметри для пристроїв захисту. Розрядник і автомати?
привіт. з того як це розумію я:
1. обрати за напргуою масиву, класично бувають пристрої на 500, 600, 800 чи 1000 вольт (можливо є і чіть менші і чуть більші, але ці найбільш ходові). тут за напругою має бути з запасом для Voc + невеликий запас
2. автомати як і запобіжник обрати треба на + одну сходинку від значення Isc на масиві. як правило це або 16 або 20 Ампер, в принципі 20 загалом (дуже в загальному усереднюю) можливо навіть чуть краще бо не вибиватиме занадто рано
Доброго, питання щодо Deye... я так розумію там є лінія load яка підключається до мережі. Питання, чи працює підмішування від сонячних панелей і чи будуть панелі живити цю лінію без мережі, тобто у режимі SUB? Дякую
нема такого терміну підмішування.
все праюватиме залежно як задасте пріоритети
Что лучше, при питаении на инвертор 3,2 kWt, и с инвертора, отрубать сразу фазу/ноль. Или только фазу?
Думаю какие автоматы поставить, спаренные, или одинарные?
@@sallypets краще двополюсні. Але нулі все одно ж будуть поєднані
Так, нулі все одно, із загальної шини головного щита йдуть, от і мучаюся, провести Нуль наскрізний через додатковий щиток, розрізавши тільки фазовий і через автомат його, або всеж розривати обидва.
@@sallypets краще через двополюсний автомат
Доброго дня! А чого саме алюмінієва палка? Бо наче як треба стальну 1см діаметром
@@roman-p7x алюміній трошки кращий провідник ніби. Ну і легкий
Ви так імен сказали як називаються пристрої, що стоять перед розрядниками?
Ви про запобіжники?
Дякую. А як правильно вибрати номінал апобіжника для панелей?
+1 рівень від Isc по масиву.
тобто якщо Isc у вас наприклад 13.25А, то дивитесь який наступний вищий за нього є запобіжник. 16А в даному випадку.
@@bogdankushlyk Дякую
@@bogdankushlyk А підкажіть будь-ласка Ви на 6й хвилині ви перелічуєте напругу на стрінгах Huawei, а пзіп Салтек в щиті на 500V. Я натрапив на таке правило підбору - Вибір максимального робочого напруги ПЗІП: UCPV ≥ 1,2× UOC STC. Виходить це не критично. і 500В серія спокійно витримує... 730...690V?
Дякую
@Alex_B_ytube на Deye у мене 2х500 та один на 1000. А на Хуавеї там всі три на 1000.
А якщо над "коньком" пустити трос з "нержавійки" на висоті 40 см від конька?
це теж варіант. просто не забувайте про захист за принципом "конуса" від точки блискавкоприймача. і працюватиме воно точно краще ніж відсутність захисту.
це в принципі також може кваліфікуватись як катанка, коли по даху з неї роблять відповідний контур.
Вітаю. Як підключали нуль, після інвертора?
@@sigmaoleg класично
Як заземлені панелі, ті що на даху? Мають окремий спуск?
окремі блискавкоприймачі і 4 окремі опуски кожен зі своїм заземленням на 3м вниз - це з хати так. з гаража 2 опуски.
А рамка(каркас) панелей окремо заземлена? Чи все під'єднано до блискавкозахисту. Катанка громовідводу, зазвичай кріпиться до даху на ізоляторах (пластикових). Цікавить саме, чи є електричний контакт панелей, даху та блскавкозахисту.
ні не треба нічого вигадувати додатково, ну бо воно і так має прямий контакт через кріплення і гвинт-шурупи з металевим дахом. а дах має прямий контакт із блискавкоприймачами. як каже старндарт - у випадку пасивного блискавкозахисту все має бути поєднано, щоб ніде раптом не виникнуло дуги.
А самі панелі на даху заземляли? Наземна конструкція зрозуміло , сьогодні бачив відео, де кажуть що дахові станції крім громозахисту потрібно ще заземлити
обов'язково. панелі на даху заземлені тим же громовідводом що там на дахах є. без цього ніяк. от тільки інсталятори цього не роблять, тому блискавкозахист (він же заодно і заземлення панелей) - то вже інша історія
хмм... а мені інсталятори тільки на інвертор поставили, і якщо чесно нівкого не бачив грозозахист на PV в мережевих станціях.
а дарма, бо я бачив як горять і панелі і інвертор після влучання блискавки.
ну і у мене окрема ситуація. я у полі майже один та і найвищий точно. тож якщо прилітатиме - то точно мені, тому тут було не до жартів і не до "може пронесе".
@@bogdankushlyk а якщо сонячне поле на наземній конструкції, по логіці заряд піде в землю?
@@nickwhite6590 так, але треба додати блискавкоприймачі по краях для грозозахисту.
@@bogdankushlyk типу такий я ви на відео показували?
@@nickwhite6590 так, алюмінієву штиряку вверх на 4-6 метрів з кожного краю
Якщо у вас стоять на pv1 паралельно 6 і 7 панелей, то 7-ма панель не буде працювати, потрібні одинакові панелі, однакової кількості..
працювало півтора роки чудово. перевіряли і тестували неодноразово. інвертор має режим глобального МРРТ сканування, тому все гут.
він витягував з 7-ї панелі десь 80-85% від її можливостей. тому то був правильний хід.
зараз вже панелей по 8 на кожному, але тепер вони під різними азимутами і кутами скатів. і теж все працює чудово (ну бо з оптимізаторами).
Відключати панелі через запобіжник, на мою думку, це все одно, що кабель теж ніхто не забороняє різати, щоб розімкнути мережу.😊
І придумали люди вимикач...
Навіщо вигадувати знову...
@@semenpetrovych370 ну а якщо людина не передбачила вимикач, а вимкнути треба?
у меня нет никаких защит, просто дёргаю рубильник во время грозы) сэс на крыше 9-этажки)
ну а можна було б не дьоргати, якби захисти стояли )
просто колись може бути такий момент що в даний конкретний момент дьоргати нема кому, а гроза ось вона тут.
@@bogdankushlyk так и есть. но заземление негде найти, к сожалению.
@@smirnovd не повірю що на висотці нема громовідводів. То ж і є земля.
@@bogdankushlyk громоотводов нет. чего-то похожего на шину заземления тоже не видел( дом 1991 года постройки.
@@smirnovd думаю там контур в щитовій. по старинці колись робили землю на корпуси кріплень. ну але щоб знати точно треба міряти чимось опори.
Панелі панелями але дрова під масивами зберігає. )))
Автор ,а можна вказати переріз проводу з даху на заземлення щоб по мізинцю не вираховувати ?
8 мм діаметр
@@bogdankushlyk , залізо, алюміній ... ? )
@@ОксанаСтешенко-с3д алюміній звісно. Можна ще мідь, але то дуже дорого.
Розряд блискавки несе до міл'ярду вольт та 100 000 ампер.
100 000 000 000 кВт.
8 алюміньки :слабувато. )
Взагалі цікаво що в характеристиках КЗІП вказано клас 2 запобігає прямому попаданню. Яким чином ? Якщо така влупить то ті антенки та КЗІП перетворить на сонячну плазму.
@@bogdankushlyk ,можна й залізо . Металева полоса 30мм на 4 коштує 27 грн метр. 120 переріз. по залізу то десь 22 по міді та дешевше ніж 8 алюмінію .
Непогано)
Було сказано що запобіжники і узіп це різні рівні захисту, тобто можуть працювати окремо один від одного. Цікаво 🤔 яким чином узіп повинен розірвати ⛓️💥 потік?😅 ви знаєте що там всередині? не вводьте людей в оману, в даному відео багата нісенітниць і помилок. А те що вся система працює «і нічого не сталося» це не означає що вона побудована правильно.
(Наприклад вперше бачу алюмінієвий громовідвід, якщо в нього попаде блискавка ⚡️ то це буде схоже на вибух фосфорнрго заряду. Потрібно ще розкласти всюди вогнегасники)🧯
Цікавий ти дядько.
А як по твоєму в АС системах працює ПЗІП без запобіжника?
А нічого що на алюмінієвих громовідводах встановлені чавунні наконечники?
Стандарт хоча б відкрий по грозозахисту перш ніж писати про нісенітниці.
У вас 2 ПЗІП по DC. Дргугий та третій тип?
якщо ви про ті що на 2 позиції і на 3 - то між ними різниця в тому на які нормальну напругу сонячного поля вони розраховані - менші на 500В, трипозиційний на 1000В. ну і все одно в тому ПЗІП, що на три картриджі все одно задіяні лише два, а інакше і не буде, бо в нас всього "+" та "-", тобто два проводи.
якщо питання по класу - то тут має бути ПЗІП комбінованих класів 1+2, можна також і 1+2+3.
@@bogdankushlyk тобто ті які на 3 позиції (де Huawei) Ви спарили 2*500V на "+" = 1000V, а "-" залишився на 500V ?
@Alex_B_ytube ні. Кожен стрінг має свого пзіпа. Інакше ніяк, ніяких спарених
@@bogdankushlyk Це ясно. То я хотів розібратись по виконанню самих ПЗІП- чому вони займають 3DIN. розібрався: виконані по Y-схемі, завдяки чому забезпечують захист не тільки від синфазних (провід-земля), але і від диференціальних перешкод (провід-провід)
@@bogdankushlyk Чому не спарені 2 стрінга в одному трекері?
як казав мій батько - лучше перебдить чем не добдить.
Розтікання через бетон? Не думаю.
@@ВіталійЛапко-о1щ не зрозумів
@@bogdankushlyk опори конструкції в бетоні?
@@ВіталійЛапко-о1щ вони спершу забиті в землю і вже по боках забетоновані. Тому працюватиме.
Первое - не убей панель диодом.Второе - не замочи.Остальное уже помимо панелей.
Начну с далека: без отмостки фундамент может дать очень большую усадку.
Почемуже на городе УЗО есть, а на Дее УЗО нет? Думаешь Дее генерируя свою 220 фазу от аккумов как-то простит тебе это? Ну и конечно реле контроля напряжения нужно поставить, ато навесил 3кБаксов инверторного оборудования и сделал молниезащиту, а отгорание нуля и переполюсовка фазы и нуля остались не закрыты
@@stix13laaa 1. Фундамент вже 7 років стоїть, всі усадки давним давно вже пройшли. Відмостку роблю якраз цього року, половина готова.
2. На Деє є своя земля для скидання зайвого потенціалу. В автономній роботі все працює, вже 1.5 роки без жодних проблем.
3. Реле зайве - це все вже є вбудоване у інвертор, там відбуваються всі потрібні відсікання. Для чого захищати захист?
@@bogdankushlyk По фундаменту: то что тебе везет это не отменяет риски. Узнай что такое морозное пучение грунтов, а вода возле фундамента это его провокатор. Вообще, отмостка это часть фундамента.
2. По электрике: рекомендую тебе взять консультацию у электрика. УЗО это выклячатель дифф тока который может течь по человеку или оборудованию. Какие мои слова заставили тебя говорить о том что что-то хорошо работает уже 1.5 года? Я тебе про защиту. она может и через 20лет сработать.
3. Реле в составе устройства с 1000 других компонентов и программного обеспечения и специализированное реле с 3мя компонентами это две большие разницы... Заметь, эсть вопросы к работе даже специализированных однофункцтональных компонентов, а ты надеешся на срабатывание реле напряжения в Дее...
1. при глибині залягання фундамету від 100 до 130 см (це так - тому що перепад висоти є по ділянці невеликий) - мене не колишуть ніякі пучіння. бо мороз ніколи в моїх широтах туди не добереться. додатково внизу у фундаменті трапецієвидне розширення. ще додатково - грунт перед фундаментом ніколи не виймався, тому там природнім чином злежана десятиліттями земля, яка не пропускає воду на відміну від того випадку коли копають котлован. все буде добре. всі ці моменти враховані.
2. дифи встановлені в потрібних міцях по потрібних споживачах по мокрих зонах. але до чого тут Deye? дифи у мене стояли там ще коли і Deye не було і близько.
3. я все ж не розумію нащо захист на захист, додатково врахуйте що у мене свій транс, не буде там ні перекосів ні сусідів які начудити можуть.
@@bogdankushlyk по фундаменту: съеду с базара т.к. не по теме видео, по 2му - еще раз проконсультируйся у электрика. УЗО не только для мокрых зон... по 3му т.е несколько уровней защиты по молнии ты сделал, а тут у тебя вопросы? если ты посмотришь ремонты инверторов, то поймешь о чем я тебе толкую. Простой сценарий, ты обновил прошивку, скажи, а конфиг по уровням напряжения в инверторе может слететь?
конфіг може звісно злетіти. на такий випадок - кожна АКБ має свою BMS, яка теж має свої контролери і захисти. вона піде собі у алярм і у захист та і все. як її з захисту вивести - то вже інше питання.
я прихильник ставити ті захисти які необхідні, і вибачте не бачу яким чином реле напргуи додатково домоможе.
пасивний блискавкозахист - це крайня необхідність у мене - я один у полі високий і нема вищого будинку в радіусі 1 км... тому я і є магніт для блискавок. ще на етапі будівництва якось коли гнав дві центральні конькові колони, то з них торчала арматура бетонної серцевини - і от наближалась якось влітку гроза - і я чую - гуде між арматуринами, напруга там ВЖЕ виникала. я тоді звідти бігом дав драла і зрозумів що без блискавкозахисту ніяк, зовсім. тому його і поставив.
❤
эх лучшебы оно от снарядов защищало бо молния то такое опасно конечно но снаряд или ракета малость по опаснее будет да и фосфор бегать собирать горящие шарики в ведро то ещё веселье ...
від цього що ви кажете захисту нема. точніше є, але нам не дають.
А чому Saltek використовуєте? А не інший бренд?
такі були в наявності у інсталяторів, а мені було непринципово, тому то так сталось випадково. от по автоматичних вимикачах побутових і розетках домашніх у мене пристрасть до Legrand і з цим нічого не вдієш.
@@bogdankushlyk Дякую за відповідь, бо ці Салтекі досить дорогі, ось і стало цікаво, невже вони дійсно суперові.
да вклався ти конкретно в ці дві сес, сподіваюся, що мережева сес компенсує витрати
чесно? авто моє коштувало дорожче )
не шкодую про станцію ані трошки.
@@bogdankushlyk звісно річ космічна, а користь очевидна для розумних людей
Ще питання. А нащо ставити на панелі запобіжник і на плюс і на мінус? Чи не досить одного запобіжника? Ланцюг буде перервано у любому випадку, якщо спрацює запобіжник на "+"
Дякую за відповіді!
насправді хороше питання - бо на АКБ так і ставлять - лише на плюс...
і якщо чесно я можу лише здогадуватись чому на панелі ставлять і на плюс і на мінус. ймовірно причина у високих напругах. бо на АКБ ну скільки там? 12/24/48 вольт (умовно, ясно що напруга заряду вища). а на системах PV там і 300 і 500 і 800 вольт буває... власне через те що можуть виникати на високовольтових системах дугові розряди - додатково перестраховуються двома запобіжниками, бо один може не спрацювати і залишить по собі дугу зі всіма наслідками.
але ще раз, це лише моя здогадка, правий я чи ні - тут не знаю.
Дякую дуже! Будь ласка порадьте моделі, виробника "пакетників" для щитка. Якщо це до 450В
@@yogasagar..sagarpuri..6616 у мене на каналі є відео про зібраний ящик від TOMZN, в принципі непоганий виробник і ціни адекватні
ruclips.net/video/vREMSc-NA-8/видео.html
@@bogdankushlyk дякую