Як проектувати лоббі та коридори у ЖК? поради архітекторам-початківцям

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 июл 2024
  • Виходячи з власного досвіду та аналізу великої кількості збудованих житлових будинків в Україні та закордоном, ми вивели 10 аспектів, які варто врахувати про проектуванні коридорів типових поверхів та вестибюлів/лоббі житлових будинків.
    Користуючись цими принципами, вам вдасться запроектувати комфортний простір для життя.
    Якщо у вас є питання чи вам потрібна порада - пишіть нам у коментарях або у дірект у наші соцмережі.
    🟡 AIMM - це команда професіоналів у галузі архітектурного проектування, інжинірингу та урбаністики, яка втілює проектні рішення у життя.
    🟡 Дивись наші проекти тут aimm-group.com
    🟢 FOLLOW / aimm_architecture
    з питань співпраці info@aimm-group.com
    Анна Іскіердо:
    🔵 facebook: / annaiskierdo​
    🔵 instagram: / annaiskierdo

Комментарии • 4

  • @kyivtransbud
    @kyivtransbud 3 месяца назад +1

    Абсолютно з Вами згодні!
    Ми будуємо промислові будівлі і часто підмічаємо подібні моменти та вчасно їх виправляємо. Скажемо по правді - саме через 100500 правок замовника, переносів, перепланувань... недосвідчені архітектори і допускають такі помилки. А от у досвідчених - це рідкість. Хоча тверезий погляд зі сторони ніколи не завадить.
    Ми категорично проти будівництва старих недосконалих проектів, дещо підправлених під нові вимоги: застарілі планування, відсутність підземних парковок (хоча є всі умови їх застосування), неефективне утеплення, відсутність благоустрою, максимальне поєднання всіх пом'якшень норм та здешевлення будівництва і тому подібне. Вже на стадії первинного огляду наші інженери все помічають і задаються питаннями:
    - А чи будемо ми гордитись цим об'єктом?
    - Ми будемо ОЦЕ додавати собі в портфоліо?
    - Чи потрібні там ці нарікання і "згадування не злим тихим" нових власників та користувачів?
    Тому і відмовляємо потенційним замовникам, якщо ті не погоджуються на зміни.
    Ті, хто тяжкою працею збудував своє ім'я, вже не хочуть його бруднити!

    • @AIMM_VLOG
      @AIMM_VLOG  3 месяца назад +1

      Радіємо чути однодумців! Тільки на основі таких підходів ми маємо Розбудовувати Україну!

  • @Illiasydorov
    @Illiasydorov 3 месяца назад +2

    Варто зазначити ще те, що не кожна будова передбачає в своєму проекті сценарій евакуації ММГН під час пожежі ліфтами. На цей випадок потрібен ліфт пожежний ЛТПП згідно EN81-82. Це не просто вогнетривкі двері, а спеціальний режим роботи з додатковою ізоляцією кабіни ліфта та електрики для гасіння вогню під час пожеж на поверсі або евакуації ММНГ під час пожежної тривоги. Згідно діючих норм при поверховості до 45 метрів у житлі і 22м у офісах і відсутності паркінгу аж до -2 поверху є можливість не закладати ліфти ЛТПП, цим користуються забудовники, бо це інший ступінь відповідальності. Найчастіше рішення на заміну евакуації ліфтом - незадимлювані сходи,але стає питання щодо реальності евакуації людини на візку з 14 поверху,наприклад. Тому за вимогою нашого часу я би закладав в кожному проекті ліфт ЛТПП для евакуації ММГН для забезпечення всіх мешканців можливістю бути евакуйованими з найменшими зусиллями. Для цього достатньо кабіни ліфта 1100х2100, або інший розмір з глибиною кабіни не менше 1400мм,з дверима від 900мм, та шахтою 1800х2700.

    • @AIMM_VLOG
      @AIMM_VLOG  3 месяца назад +2

      Згодні, це пріоритет. Але поки є «пом‘якшуючі норми», то всі ними користуються