Zgadzam się z tobą odnośnie bitula, po co brać produkt posiadający rozwiązania ułatwiające zakładanie skoro nie działają oraz i tak wymuszają dodatkowe dokręcanie kluczami. Bitula za każdym razem należy rozkręcać i skręcać ale jest sztywny i powtarzalny.
Piszę komenatrz raz jeszcze, gdyż pomyliłem filmy. 😂 Ten cudowny film opowiada jak wtopić kasę na dziadostwo. Nie oplaca sie nawet za 10 zł. Zdrowie psychiczne i nerwy ważniejsze. Kierownik jest super !
To samo chciałem napisać... Na bank był kolo usztywnilo, a z drugiej strony już nie przesadzajmy, ile czasu zajmie zamknięcie samozamykacza... 5sek?? A większość problemów, o którym mówisz w filmie by przestało istnieć :)
@@unbrokenreed to umówmy się tak... Nagraj shortsa, a nie cały odcinek:), a ja wplacac już nie będę bo właśnie mikołajkowo wracam z jednego z hospicjow gdzie że znajomymi porobiliśmy paczki na większą kwotę:) I żeby była jasność, mój komentarz opieram na tym co widzę, że Ci koło co chwilę wypadalo z tych haczyków. W żaden sposób nie zamierzam negować Twojej wiedzy bo ja ze swoją jestem mały miki przy Tobie:))))
Amator to odwraca rower do góry nogami, montuje zegar na rurce i centruje raz do roku. Do serwisu to trzeba mieć już porządny sprzęt. Mi to by było szkoda miejsca na stole na taką centrowicę 🙂.
A miałem sobię to kupić właśnie i dzięki Tobie nie kupię!😂 Amazon ma w Tobie wroga no ale lipa bo z opisu i zdjęć Amazona myslelem, że na użytek domowy będzie git ale zależy mi aby nie było plastikowych mocowań na koło.Dzieki jak zwykla dobra dawka wiedzy!👍👍👍
W tych pieniądzach tylko bitul. Zaplecione na nim kilkadziesiąt kół, wycentrowanych setki. Jest mega. Nie wiem z czym jest toporny, najważniejsze że jest sztywny.
Najbardziej użyteczne narzędzie na Twoim blacie do centrowani to chyba Knipex. Ja sobie kupiłem na Ali taki zegar i sam z tego co miałem zrobiłem centrowanie . Pare listewek, garść śrub i centrowania gotowa
Szajbajk używa trytytek na potrzeby pokazania domowego patentu. Swoją drogą... W domowych warunkach da się nimi zrobić centrowanie dostatecznie dobrze :)
Szajbajk. 🤣😂 Fajny maniak, ale gdy zobaczyłem jak odkręca nyple. Praca rąk + centrowanie. Moim zdaniem nie powinien zajmować się kołami. Ale stara się Pan Szajbajk. ❤️🤗🎺
@@wojciu95W domowych warunkach bez centrownicy, zmieniłem szprychę w High- windowych obręczach, niemieckie cuda i tylko można kupić przez serwis. Koła w pudełku do złożenia. DT 350 i SPull uwielbiam za szybką wymianę i obręcze DT.
Najlepsze są stare poczciwe rowery, kolekcjonerski stan najlepiej, nie elektroniczny/elektryczny zabójca "terminator" najlepsze rowerki to rowery miejskie, bogowie dróg rowerowych. Taka gazelle/batavus full suspension to Citroen wśród rowerów miejskich. 😋😋😃🤗
Kupiłem centrownicę od Westbiking, ale tę zieloną, złożoną z trzech blach. W rękach wydawała się solidna, dopóki nie założyłem na niej koła, a zrobiłem to z trudem, bo rozstaw ramion nie pozwala na założenie zwykłej piasty 135mm. Zastanawiałem się nad kupnem modelu, który pokazałeś na filmie i cieszę się, że tego nie zrobiłem. Mimo wszystko ten najtańszy model ma chyba więcej sensu. Ciekaw jestem czy miałeś do czynienia z centrownicą od Bike Hand?
też sie zastanawiałem nad tą tanią zieloną od westbiking bo były bardzo niskie ceny ale właśnie jak się człowiek zagłębił to niskie ceny miały pierwsze jej wersje które obsługiwały piasty do 130mm i koła 27,5. Drugie wersje już miały rozstaw do 155mm i pod większe koła.
@@Rafal87xc Widocznie nie doczytałem w specyfikacji maksymalnego rozstawu. Była za to informacja, że koła 700c pasują, więc założyłem, że 29' bez opony też nie będą miały problemu. No coż, na moje potrzeby będzie wystarczająca. W pracy mam ParkToola, więc jakoś to przełknę :)
Niestety biorąc przykład z Ts 2.2 którego użytkowałem kilka lat szukam centrownicy która tego nie wymaga. Mam więcej kół na sztywną oś niż bez niej, więc jeszcze do tego dochodziłoby skręcanie całości tą przejściówką... I cały montaż koła trwałby dłużej niż centrowanie, bez sensu.
@@januszpiotrkowski4770 Ciekawe co piszesz, bo skorzystałem z materiału instruktażowego od producenta w którym nie zapina koła na centrownicy i w ten sposób centruje. Wynika z tego, że to ty nie zapoznałeś się z zaleceniami producenta. Owszem mogłem mimo wszystko zapiąć, co zmieniłoby tylko wypadanie koła, niestety nie naprawia to sztywności.
No dobra ale ten zacisk qr to mogłeś zapiąć to jakoś by się dało centrować. W sumie na bitulu też trzeba zapinać, tyle że tam się plastiki nie rozlecą.
@@MichalSzul Dziękuję za komentarz, ale zapięcie koła rozwiązuje jeden problem dokładając kolejny... zapobiega to jedynie przestawianiu się koła. Spowalnia to cały proces, a w tym systemie z ramionami rozszerzającymi się równolegle na śrubie chodzi o prędkość.
Ta poprzednia centrownica co testowałeś (posiadam taką) i do użytku domowego jest ok jak się osie skręci albo zapnie zamykacz jest sztywno (powstało na niej już wiele kółek i to nie takich tanich)
@@unbrokenreed Właśnie o to chodzi, algorytm promuje za konwersację 😀 A chodzi o Trytytki dostępne za grosze. Do wycentrowania w domowych warunkach najlepsze 👌
Ja uzywam zwyklej centrownicy tacx za 2 stowki, na wiosce uzywam moze z 5 razy na miesiac i do tego nadaje sie idealnie, a jak ktos robi kilka/kilkanascie kol dziennie to chyba dla wlasnej wygody lepiej kupic cos profesjonalnego zamiast bawic sie w chinszczyzne, przy duzym obrocie zwroci sie momentalnie, a jak sie robi od swieta to nie trzeba systemow przyspieszajacych zapinanie
Sztywność zależy od modułu Younga. Na dzień dobry 3x mniejsza niż stal. Różne stopy aluminium będą miały podobne moduły Younga. W przypadku Alu, sztywność = grubość
Rozważałem tą centrownicę, jednak oglądając Twój film o centrownicy toopre tak coś czułem że to nie będzie warte tych pieniędzy. Postawiłem na konstrukcję DIY, haki pod oś mam z druku 3D a sama konstrukcja polega na tym że jedna strona z hakiem jest ruchoma w poziomie coś jak w centrownicy Parka TS-8. Oczywiście podstawa to zamknięcie QR lub skręcenie osi jak piasta pod sztywne osie bo to daje nam to że koło tak się nie rusza na boki (nie wyskakuje z haków). Do domowej zabawy pewnie wystarczy, jak ktoś na serwis szuka no to tu uważam że nie ma co oszczędzać.
@@radarian5097 Jest jakiś mikro promil osób które doceniłyby ten produkt, ale to trzeba byłoby naprawdę mieć cierpliwość i robić to hobbystycznie, nie za pieniądze.
...przetestujesz? 🤪Centrownica zrobiona w godzinę, potrzeba chwili to ucięte w stojaku cztery szprychy w kole systemowym Ulegra. Zrobione na zero, następny dzień ściganie w zawodach. Po zawodach koło sprawdzone w centrownicy prawilnej. Poprawek brak, tensometr równo...czary😊
Chyba źle testowałeś tą centrownicę, wygląda to tak, jakby producent oczekiwał zaciśnięcia szybkozamykacza na tych czarnych plastikach u góry. Ja nigdy nie używałem centrownicy, więc bardzo możliwe że pieprze głupoty, ale jeżeli mam rację to cały test nie ma sensu.
Masz rację, poprawiłoby to sztywność. Ale nie tego szukam pod nazwą centrownica. Moja opinia spatrzona jest przez lata używania Parktoola Ts-2.2. Jeśli miałbym polecać chiński sprzęt, to musiałby on działać przynajmniej podobnie do pierwowzoru i być za mniejsze pieniądze. Ale jeśli za mniejszy pieniądz dostajemy jeszcze większe dziadostwo, to w ogóle to mija się z celem. Trochę taniej od tej centrownicy jest Bitul a jest dużo sztywniejszy, nie z aluminium. Trochę drożej (okolice 800-900) wypada Bike Hand który już moim zdaniem bije ten sprzęt jakością obsługi na głowę. Podsumowując, mogłem bronić tego sprzętu, ale i tak nie widzę dla niego miejsca na rynku.
@@michals2000 Nie wypadałoby, owszem. Ale nie poprawia to niczego przy samym centrowaniu :( Poza tym ciężko bardzo jest zapiąć na niej oś, te plastiki mają zaledwie 4mm. To tyle samo co wystająca część osi z piasty i trzeba dowalić na max żeby chwyciło na tym plastiku.
Owszem, ale tak jak inni tu komentują, pozbawia to sensu tę centrownicę. Skoro i tak miałbym zapinać oś, to już lepiej kupić tańszego Bitula (też pasuje go zapinać przy osi) który będzie znacznie sztywniejszy.
gdybyś przeczytał instrukcje obsługi, to byś wiedział, ze felge zapina sie szybko-zamykaczem. Amator centruje kola na swoim rowerze (o ile wogole, bo to przecież czarna magia).
@@unbrokenreedśrednio widzę co by tu miało zmienić, skoro końcówki są ze śliskiego tworzywa, nie dość że można je połamać, to jeszcze nawet po spięciu nie naprawisz braku sztywności. Ta druga przynajmniej sama w sobie nie ma luzów a po zapięciu koła jest bardzo sztywno i trzyma środek.
@@unbrokenreed ok, jednak test urządzenia z prawidłowo zapiętym kołem dopiero miałby jakiś sens. Sporo lekkich/tanich centrownic dostępnych na rynku jest zbudowanych na profilu aluminiowym z plastikowym wkładem do montażu ośki. Takie modele wymagają zapięcia koła. Ten model nie jest wyjątkiem. Pozdro!
Na wstępie zaznaczę że nie jestem zawodowcem ani kimś kto "katuje rower", nie prowadzę też serwisu, ot rowerzysta amator. Sam zbudowałem od podstaw dwa koła. Do centrowania służyła rama roweru, do niej za pomocą jednej centralnie wkręconej śruby skręcone dwie cienkie deseczki i wbita w jedną z nich szpilka. Nic innego nikomu nie będę polecać. Te koła mają już trochę lat i po dziś dzień ponowne ich centrowanie jest zbędne. Wystarczy dbać o poprawne naprężenie każdej szprychy, a nie tylko skupiać się na centrowaniu koła. Testowany przyrząd, jak i każdy inny, nawet "topowy" można przestawić zarówno w złym (tak odbieram tu, tylko z racji tego że wyszukałem film jak to poprawnie się nim robi) jak i dobrym świetle. Jeśli koło zostało wycentrowane, to spełnił swoje zadanie.
Zgadzam się z tobą odnośnie bitula, po co brać produkt posiadający rozwiązania ułatwiające zakładanie skoro nie działają oraz i tak wymuszają dodatkowe dokręcanie kluczami. Bitula za każdym razem należy rozkręcać i skręcać ale jest sztywny i powtarzalny.
I to jest super podsumowanie tego co miałem na myśli, a może nie wybrzmiało tak dosłownie, dziękuję :)
Film od unbroken reed robi dzień! Dziękuję 😊
Piszę komenatrz raz jeszcze, gdyż pomyliłem filmy. 😂 Ten cudowny film opowiada jak wtopić kasę na dziadostwo. Nie oplaca sie nawet za 10 zł. Zdrowie psychiczne i nerwy ważniejsze. Kierownik jest super !
Git malina, niech zasięg tego filmu będzie większy 👍
a czy samozaymykacza nie po9winienes zamknac?? moze by bylo sztywniej?
@@wysa13 Dziękuję za komentarz. Mógłbym ale wydłuża to cały proces, a poprawa bardzo skromna :(
To samo chciałem napisać... Na bank był kolo usztywnilo, a z drugiej strony już nie przesadzajmy, ile czasu zajmie zamknięcie samozamykacza... 5sek?? A większość problemów, o którym mówisz w filmie by przestało istnieć :)
@grzegorzc421 To zróbmy tak: ja nagram jeszcze raz, ale jak nie zniknie większość problemów to wpłacasz 500zł na cel charytatywny?
@@unbrokenreed to umówmy się tak... Nagraj shortsa, a nie cały odcinek:), a ja wplacac już nie będę bo właśnie mikołajkowo wracam z jednego z hospicjow gdzie że znajomymi porobiliśmy paczki na większą kwotę:)
I żeby była jasność, mój komentarz opieram na tym co widzę, że Ci koło co chwilę wypadalo z tych haczyków. W żaden sposób nie zamierzam negować Twojej wiedzy bo ja ze swoją jestem mały miki przy Tobie:))))
Amator to odwraca rower do góry nogami, montuje zegar na rurce i centruje raz do roku. Do serwisu to trzeba mieć już porządny sprzęt. Mi to by było szkoda miejsca na stole na taką centrowicę 🙂.
@@FoHsi Dziękuję za komentarz, podzielam z Tobą tę opinię :)
Amator montuje trytytkę na rurce i centruje wystarczająco dokładnie żeby mu to dobrze działało 😊
@FoHsi. Dlatego do dziś jesteś amatorem. 🤣😂
A miałem sobię to kupić właśnie i dzięki Tobie nie kupię!😂 Amazon ma w Tobie wroga no ale lipa bo z opisu i zdjęć Amazona myslelem, że na użytek domowy będzie git ale zależy mi aby nie było plastikowych mocowań na koło.Dzieki jak zwykla dobra dawka wiedzy!👍👍👍
A co sądzisz o centrownicy bitula ?
ruclips.net/video/mZOxVffJaoc/видео.html
W tym materiale jest kilka słów o niej.
W tych pieniądzach tylko bitul. Zaplecione na nim kilkadziesiąt kół, wycentrowanych setki. Jest mega. Nie wiem z czym jest toporny, najważniejsze że jest sztywny.
Jaka jest rzeczywista dokładność tego zegaru?
Najbardziej użyteczne narzędzie na Twoim blacie do centrowani to chyba Knipex. Ja sobie kupiłem na Ali taki zegar i sam z tego co miałem zrobiłem centrowanie . Pare listewek, garść śrub i centrowania gotowa
Szanuję i gratuluję :) takie podejście się ceni.
U mnie knipex doskonale sprawdza się do prostowania rantu obręczy (lepiej niż narzędzie bitul wh011)
to plastelina...bitull tez bez cudow...polecambike hand...lub Kovys..brac co tansze bo to to samo z grubsza.Pozdrawiam.
Jaka marka i od jakiej ceny zaczynają się dobre centrownice? ......pomijając SzajBajkowe trytytki
Szajbajk używa trytytek na potrzeby pokazania domowego patentu. Swoją drogą... W domowych warunkach da się nimi zrobić centrowanie dostatecznie dobrze :)
Szajbajk. 🤣😂 Fajny maniak, ale gdy zobaczyłem jak odkręca nyple. Praca rąk + centrowanie. Moim zdaniem nie powinien zajmować się kołami. Ale stara się Pan Szajbajk. ❤️🤗🎺
@@wojciu95W domowych warunkach bez centrownicy, zmieniłem szprychę w High- windowych obręczach, niemieckie cuda i tylko można kupić przez serwis. Koła w pudełku do złożenia. DT 350 i SPull uwielbiam za szybką wymianę i obręcze DT.
Najlepsze są stare poczciwe rowery, kolekcjonerski stan najlepiej, nie elektroniczny/elektryczny zabójca "terminator" najlepsze rowerki to rowery miejskie, bogowie dróg rowerowych. Taka gazelle/batavus full suspension to Citroen wśród rowerów miejskich. 😋😋😃🤗
A gdyby tak filmik o smarach jaki do czego i gdzie. Szosa MTB gravel. Stery piasty suport
@@maciej4881 Jest już :) ruclips.net/video/dzv8xp8dLJI/видео.html
Kupiłem centrownicę od Westbiking, ale tę zieloną, złożoną z trzech blach. W rękach wydawała się solidna, dopóki nie założyłem na niej koła, a zrobiłem to z trudem, bo rozstaw ramion nie pozwala na założenie zwykłej piasty 135mm. Zastanawiałem się nad kupnem modelu, który pokazałeś na filmie i cieszę się, że tego nie zrobiłem. Mimo wszystko ten najtańszy model ma chyba więcej sensu. Ciekaw jestem czy miałeś do czynienia z centrownicą od Bike Hand?
też sie zastanawiałem nad tą tanią zieloną od westbiking bo były bardzo niskie ceny ale właśnie jak się człowiek zagłębił to niskie ceny miały pierwsze jej wersje które obsługiwały piasty do 130mm i koła 27,5. Drugie wersje już miały rozstaw do 155mm i pod większe koła.
@@Rafal87xc Widocznie nie doczytałem w specyfikacji maksymalnego rozstawu. Była za to informacja, że koła 700c pasują, więc założyłem, że 29' bez opony też nie będą miały problemu. No coż, na moje potrzeby będzie wystarczająca. W pracy mam ParkToola, więc jakoś to przełknę :)
Najpierw trzeba przypiac kolo szybozamykaczem do centrownicy, jak lata luźno wiadomo że ni nie jest sztywne ;)
Niestety biorąc przykład z Ts 2.2 którego użytkowałem kilka lat szukam centrownicy która tego nie wymaga. Mam więcej kół na sztywną oś niż bez niej, więc jeszcze do tego dochodziłoby skręcanie całości tą przejściówką... I cały montaż koła trwałby dłużej niż centrowanie, bez sensu.
to w ogóle działa z boost 15, czy 12 mm
@@rtrtrtdrdded Po dokupieniu osi montażowej.
Kiedyś zastanawiałem się czy jest sens kupować markowych narzędzi np unior. Teraz wiem że biedy nie oszukasz :)
może zanim recenzja wystarczy poczytać instrukcję - lub wpaść na to żeby do centrowania zapiąć szybkozamykacz...
@@januszpiotrkowski4770 Ciekawe co piszesz, bo skorzystałem z materiału instruktażowego od producenta w którym nie zapina koła na centrownicy i w ten sposób centruje. Wynika z tego, że to ty nie zapoznałeś się z zaleceniami producenta.
Owszem mogłem mimo wszystko zapiąć, co zmieniłoby tylko wypadanie koła, niestety nie naprawia to sztywności.
No dobra ale ten zacisk qr to mogłeś zapiąć to jakoś by się dało centrować. W sumie na bitulu też trzeba zapinać, tyle że tam się plastiki nie rozlecą.
@@MichalSzul Dziękuję za komentarz, ale zapięcie koła rozwiązuje jeden problem dokładając kolejny... zapobiega to jedynie przestawianiu się koła. Spowalnia to cały proces, a w tym systemie z ramionami rozszerzającymi się równolegle na śrubie chodzi o prędkość.
Wszystko wszystkim tylko temu taki kawalek stali tyle kosztuje ? :/
Ta poprzednia centrownica co testowałeś (posiadam taką) i do użytku domowego jest ok jak się osie skręci albo zapnie zamykacz jest sztywno (powstało na niej już wiele kółek i to nie takich tanich)
@@yaro0001 Bardzo dziękuję za komentarz :)
Mogę polecić bardzo dobrą i tanią centrownicę do domowego użytku. Często używana i niezawodna.
@@patrykwrobel8543 To polecaj, a nie rób zapowiedzi :D jaki model?
@@unbrokenreed Właśnie o to chodzi, algorytm promuje za konwersację 😀 A chodzi o Trytytki dostępne za grosze. Do wycentrowania w domowych warunkach najlepsze 👌
Ale to jest do zaciskania na pewnym przyrządzie męskiej uciechy czyli raz a dobrze :p
zamiast takiej centrownicy wolę paczkę zipów/trytytek i centrować koło bez zdejmowania w ramie....
Ja uzywam zwyklej centrownicy tacx za 2 stowki, na wiosce uzywam moze z 5 razy na miesiac i do tego nadaje sie idealnie, a jak ktos robi kilka/kilkanascie kol dziennie to chyba dla wlasnej wygody lepiej kupic cos profesjonalnego zamiast bawic sie w chinszczyzne, przy duzym obrocie zwroci sie momentalnie, a jak sie robi od swieta to nie trzeba systemow przyspieszajacych zapinanie
@@paweolszewskiKR4PR Dziękuję za racjonalny komentarz :)
Aluminium może jak najbardziej być sztywne, ale zależy od stopu. Tutaj widać że zostosowali typowy chiński goownolit.
@@neomagnet0108 Dziękuję za komentarz, to racja, nie znam się na stopach. Jedno jednak wiem, ten jest słaby.
Sztywność zależy od modułu Younga. Na dzień dobry 3x mniejsza niż stal. Różne stopy aluminium będą miały podobne moduły Younga. W przypadku Alu, sztywność = grubość
@@Lemegton Konkretną odpowiedź, szanuję, dziękuję ;)
Rozważałem tą centrownicę, jednak oglądając Twój film o centrownicy toopre tak coś czułem że to nie będzie warte tych pieniędzy. Postawiłem na konstrukcję DIY, haki pod oś mam z druku 3D a sama konstrukcja polega na tym że jedna strona z hakiem jest ruchoma w poziomie coś jak w centrownicy Parka TS-8. Oczywiście podstawa to zamknięcie QR lub skręcenie osi jak piasta pod sztywne osie bo to daje nam to że koło tak się nie rusza na boki (nie wyskakuje z haków). Do domowej zabawy pewnie wystarczy, jak ktoś na serwis szuka no to tu uważam że nie ma co oszczędzać.
Pamiętam że w którymś z filmów padła informacja które cętrownice są dobre do użytku warsztatowego. Poproszę o przypomnienie
Ups...wyrwało się niecenzuralnie 😮 Ale rozumiem... Bo ten bubel zabolał! Ale inni uratowani... Choćby dlatego się opłacało kupić. Pozdrawiam 😊
@@jadwigakmiecik206 Jestem tego samego zdania. Jako inwestycja w Wasze oszczędności, było warto.
O, siema
@@Arcipellaggio Albo się nie ma... Dobrej centrownicy :D
„Badziewie do badziewia”. Produkcja śmieci na masową skalę.
@@radarian5097 Jest jakiś mikro promil osób które doceniłyby ten produkt, ale to trzeba byłoby naprawdę mieć cierpliwość i robić to hobbystycznie, nie za pieniądze.
...przetestujesz? 🤪Centrownica zrobiona w godzinę, potrzeba chwili to ucięte w stojaku cztery szprychy w kole systemowym Ulegra. Zrobione na zero, następny dzień ściganie w zawodach. Po zawodach koło sprawdzone w centrownicy prawilnej. Poprawek brak, tensometr równo...czary😊
Z tanich centriwnic to ode mnie 3min19sec Truing Stand
A ja myślałem z moja centrowniva pt jest mało sztywna i jest do przeróbki 😂
Jaki masz model? :)
@unbrokenreed 2.2 jak dobrze pamiętam, ale i tak mysle aby go ulepszyć o lozyska igielkowe itd
Chyba źle testowałeś tą centrownicę, wygląda to tak, jakby producent oczekiwał zaciśnięcia szybkozamykacza na tych czarnych plastikach u góry. Ja nigdy nie używałem centrownicy, więc bardzo możliwe że pieprze głupoty, ale jeżeli mam rację to cały test nie ma sensu.
Masz rację, poprawiłoby to sztywność. Ale nie tego szukam pod nazwą centrownica. Moja opinia spatrzona jest przez lata używania Parktoola Ts-2.2. Jeśli miałbym polecać chiński sprzęt, to musiałby on działać przynajmniej podobnie do pierwowzoru i być za mniejsze pieniądze. Ale jeśli za mniejszy pieniądz dostajemy jeszcze większe dziadostwo, to w ogóle to mija się z celem. Trochę taniej od tej centrownicy jest Bitul a jest dużo sztywniejszy, nie z aluminium. Trochę drożej (okolice 800-900) wypada Bike Hand który już moim zdaniem bije ten sprzęt jakością obsługi na głowę.
Podsumowując, mogłem bronić tego sprzętu, ale i tak nie widzę dla niego miejsca na rynku.
ja wycentrowałem tym cyckiem z ali co się dotegowuje do ramy, pokazywałeś to kiedyś, o dziwo, dałem radę +- 2mm 😂
@@rtrtrtdrdded Takie proste rozwiązania są spoko :)
a jakbyś zapiął koło w centrownicy samozamykaczem nawet tak lekko nie byłoby sztywniej?
@@michals2000 Nie wypadałoby, owszem. Ale nie poprawia to niczego przy samym centrowaniu :( Poza tym ciężko bardzo jest zapiąć na niej oś, te plastiki mają zaledwie 4mm. To tyle samo co wystająca część osi z piasty i trzeba dowalić na max żeby chwyciło na tym plastiku.
Można było ten QR dokręcić 😆
Owszem, ale tak jak inni tu komentują, pozbawia to sensu tę centrownicę. Skoro i tak miałbym zapinać oś, to już lepiej kupić tańszego Bitula (też pasuje go zapinać przy osi) który będzie znacznie sztywniejszy.
Przestań zaciśnij qr sztywność się poprawi
@@Pitvas-g6s Poprawia się tylko niewypadanie koła z centrownicy, elastyczność całego układu pozostaje na tym samym poziomie.
Gówno nie centrownica. Dzieki za test.
Gówno absolutne. Nie nadaje się do niczego.
Ale szit 😅
pieniadze wyzucone w bloto
gdybyś przeczytał instrukcje obsługi, to byś wiedział, ze felge zapina sie szybko-zamykaczem.
Amator centruje kola na swoim rowerze (o ile wogole, bo to przecież czarna magia).
@@Bigos12 Dziękuję za komentarz. To samo pojawiało się w komentarzach pod materiałem o poprzedniej centrownicy, niestety nie zmienia to za wiele :(
@@unbrokenreedśrednio widzę co by tu miało zmienić, skoro końcówki są ze śliskiego tworzywa, nie dość że można je połamać, to jeszcze nawet po spięciu nie naprawisz braku sztywności. Ta druga przynajmniej sama w sobie nie ma luzów a po zapięciu koła jest bardzo sztywno i trzyma środek.
@@unbrokenreed ok, jednak test urządzenia z prawidłowo zapiętym kołem dopiero miałby jakiś sens.
Sporo lekkich/tanich centrownic dostępnych na rynku jest zbudowanych na profilu aluminiowym z plastikowym wkładem do montażu ośki.
Takie modele wymagają zapięcia koła. Ten model nie jest wyjątkiem. Pozdro!
@Bigos12 Dziękuję za uwagi w takim wypadku rozważę nagranie tego ponownie :)
Na wstępie zaznaczę że nie jestem zawodowcem ani kimś kto "katuje rower", nie prowadzę też serwisu, ot rowerzysta amator. Sam zbudowałem od podstaw dwa koła. Do centrowania służyła rama roweru, do niej za pomocą jednej centralnie wkręconej śruby skręcone dwie cienkie deseczki i wbita w jedną z nich szpilka. Nic innego nikomu nie będę polecać. Te koła mają już trochę lat i po dziś dzień ponowne ich centrowanie jest zbędne. Wystarczy dbać o poprawne naprężenie każdej szprychy, a nie tylko skupiać się na centrowaniu koła. Testowany przyrząd, jak i każdy inny, nawet "topowy" można przestawić zarówno w złym (tak odbieram tu, tylko z racji tego że wyszukałem film jak to poprawnie się nim robi) jak i dobrym świetle. Jeśli koło zostało wycentrowane, to spełnił swoje zadanie.
Totalny szajs
Ale gównolit ;) Jestem w połowie filmu ale już wiadomo że to się do niczego nie nadaje ;)
Kupa panie a nie centrownica
Parktool robi ciężkie rdzewiejace ale dobre centrownice. Za 300-400 US $ dostaniesz produkt który napewno nas przeżyje. Pozdrawiam!