Szerencsére Szabó Dávid nyitott a konstruktív beszélgetésre, vitára... A "riporter" pedig én vagyok, egy azok közül, akik pár évtizedes pénzügyi tapasztalattal is több kérdéssel, mint válasszal rendelkeznek a bitcoint illetően...
Az emberek többsége mai napig csak ingatlanban és állampapírban gondolkodik, mint befektetési lehetőség. Ha majd az emberek többsége elkezd TBSZ-re S&P500-at vásárolni, akkor onnantól egy 3-5 év és Bitcoint is elkezdenek majd többen venni. Addig valóban csak egy szektás "csak a Bitcoin" lesz a legtöbb ember számára, a lakosság nagyobb része meg nem fogja megérteni a lényegét.
@@NémethÁdámBefektetés A kriptovilághoz kell egyfajta képzetség szerintem.Ingatlant vasárolni és kiadni sokkal egyszerűbb és stabilabb. Elhiszem, hogy a kriptok tudnak 2-10Xet ugorni, de esni is lehet.. Én annak a mondasnak vagyok a hive, hogy nem gyorsan kell meggazdagodni, hanem nagyon...
Az miért jó, hogy a riporter mindig belevág a szakértő szavába, okoskodik egy sort, majd feltesz egy kérdést, amit saját maga megválaszol? Ebben a formában lehetett volna ez egy egy személyes videó is.
Ezt a videót egy dialógusnak szántuk, nem egy interjúnak. Balázs nem riporter, hanem egy szakértő, akinek nem a crypto a területe, így elhívott valakit, akivel meg tudja vitatni azokat a kérdéseket a témában, amik sokakban (akár pénzügyekhez értő, de nem specifikusan crypto-ban jártas emberekben) felmerülnek. Ha okoskodni szeretett volna nem hívott volna meg olyan vendéget, akiről ő maga mondja ki, hogy jobban ért ehhez nála. Készült kérdésekkel, témákkal, ilyen helyzetben vezetnie kell az adást, hogy ezekre legyen idő, még akkor is, ha esetleg ezzel megszakítja a vendéget. Úgy gondoljuk mindig árnyaltabb a kép, ha a szakértő kérdéseket kap közben, és azokat végül jól meg is válaszolja (ahogy történt itt is, ezért örülünk, hogy ilyen vendéget sikerült elhívnunk).
Ha a Bitcoinnál az előállítására fordított energiát nem nézzük, akkor igaz. Viszont itt azért árnyalja a képet az, hogy a devizák mögött sincs sok fedezet és a bankban és a tartalékráta általában egyszámjegyű, ami azt jelenti, hogy pl az 1 millió forintunkból 50-100 ezer forintot tart csak a bank ott, a többit hitelezi. Tehát a modern pénzügyi világ nagy része hitre épül. A kérdés az, hogy az emberek jobban bíznak kormányokban, bankokban, vagy egy pártatlan decentralizált rendszerben.
Aranymalac malacka De érdemes lett volna megkérdezni, hogy mik azok a tényezôk amik emelhetik az értékét a kereslet kinalat mellett. Pl felezés, állami adaptáció stb
Ez végre egy nagyon jó adás lett. Érdemes volt készülni a műsorvezetőnek, mert nagyon jó kérdései voltak. A vendég pedig az eddigi legértelmesebb kriptós, akit hallottam. Eddig is úgy gondoltam, hogy a befektetési pénzek 1 %-át érdemes lenne kriptóba tenni (konkrétan ethereumba), ez a véleményem most megerősödött. Persze most, a csúcson nem. Majd, ha esik. De aztán valószínűleg akkor se, merr olyan jó befektetéseim vannak jelenleg, hogy azokból nem lépnék ki. Az állampapírok jövőre esedékes kamatcsökkenése után meg azért nem, mert az állampapírnak pont az a szerepe nálam, hogy legyen egy biztos, ugyanakkor likvid eszköz a portfólióban. No meg egy kezdőnek túl sok utánajárásba kerülne az első kriptóbefektetés.
Mivel mág az utolsó mondat is arról szólt, hogy "hit" és nem arról, hogy megértés, így ez talán a az egyik legrosszabb beszélgetés volt ebben a témában. Ugyanis itt elvileg nem fogalmatlan emberek beszélgettek dolgokról, hanem elvileg pénzügyi szakemberek, de a riporter annyira nem volt képben mint egy ovodás. Mondjuk, hogy csak az előző estét száénta a témára így nem is csoda. Ez volt az első videó amit a csatornán láttam, de asszem az utolsó is.
El. Balck Rock veszi csőstől. Csomó vállalat is veszi csőstől. Államok aranytartalék helyett vezették vagy vezetik be. Szerintem már nagy összeomlás sem jön.
@csxyn Mivel a Blackrock kereskedik vele, így nyilván vesz. Spot ETF esetén neki kell tartania a coint a ETF vásárlói nevében. A jutalékon jól degeszre is keresi magát. Tök mindegy, hogy btc-t, államkötvényt, vagy részvényeket veszel náluk, a jutalék az jutalék. Vállalatok közül csak a "vallásosak" veszik csőstől, legtöbbjül szándékosan és megfontoltan marad tőle távol, bár a kriptolobbi az ellenkezőjét harsogja minden csatornán. Ennek pont a Microsoftos Microstrategy tukmálás volt a legutóbbi ékes példája. Saylor meg akarta győzni a Microsoftot, hogy tartson Bitcoint. A részvényesek több mint 99%-a erre nemet mondott. Legközelebb a nagyok közül az Amazont próbálják behúzni, várhatóan hasonló sikerrel. De az biztos, hogy addig mennek, míg valakinek le nem sikerül tolni a torkán, aztán majd büszkén világgá kürtölik. Államokban valóban felmerült Trump részéről, hogy képezzenek belőle tartalékot, de ez a jövő zenéje. Arról egy pillanatig nem volt szó, hogy valami helyett lenne bitcoin reserve, hanem a meglevők mellett. De valószínűleg ezt még át fogja gondolni Trump. A legnagyobb rizikót egy nagy arányú btc portfolió kiépítésében két dolog okozza: 1. Mi lesz, ha Satoshi aktiválja magát és gyors eladásokkal lenyomja az árfolyamot? 2. Mi lesz, amikor megjön az első érdemi kvantum számítógép?
Balázsnál érezni a FOMO-t, nem is csodálom. :D Az, hogy a Bitcoin lufi-e (nem a crypto, a Bitcoin) jó kérdés, simán lehetséges, hogy az. De attól még ez nem azt jelenti, hogy most nem érné meg befektetni akár BTC-ba, főleg így, hogy Trump kormány lesz (bár valójában itt még lehetnek meglepetések :)). Maga a technológia szerintem nem kérdés, hogy előremutató, ha meg tudja ugrani a crypto világ, hogy nem csak a BTC-ről beszélnek, az lesz majd az aranykor :D
Tegyük tisztába a FOMO jelentését -> kimaradástól való félelemben végrehajtott befektetés, azaz felugrás a vonatra... én nagyon jól tudok aludni anélkül, hogy bitcoin befektetésem lenne (van helyette rengeteg más)
@@balazssandorfi nem kötekedni szeretnék, de a FOMO jelentésének semmi köze semmilyen befektetésekhez, csupán annyit jelent, hogy félelem a kimaradástól. Ha nagyon bele magyarázza az ember, akkor talán értheted úgy, hogy "felugrás a vonatra" ahogy Te fogalmazol, de inkább úgy, hogy félsz hogy kimaradsz belőle pont azért mert nem fektettél be. Pont ettől van benned a FOMO érzés. Természetesen félig viccből írtam, de egy kicsit azért beléd akartam csípni! :D Mindenki abba fektessen amitől jól tud aludni, ez így igaz.
A számok a charton vannak, a hit pedig a a számok tagadóié. Kicsit több alázat, kicsit több utánajárás, kicsit több objektivitás, és két év múlva 80k alatt BTC nagybevásárlás😎😎
Azt mondod, amíg nem tér át amerika a német útra , addig felfelé megy a BTC .. úgy érted ha Amerika is elkezdi eladni 60ezresével a btc-t akkor az jó lesz ? Lehet rossz volt az analógia :D
Nehéz két ember között értelmes beszélgetést lefolytatni valamiről úgy, hogy az egyikük teljesen fogalmatlan még az alapokkal kapcsolatban is. Ráadásul egy csomó kérdés is arra utalt hogy felületes a felkészülés. pl MStrat. úgy lett beállítva mintha most vett volna egy nagy összegből BTC-t közben évek óta DCA vásárolja... Plusz sokaknak meg kéne érteni hogy a BTC globális és saját szemszögből vizsgálni valamit úgy hogy a föld lakosságának a szerencsés max 20%-ához tartozol eléggé félrevisz... Viszont legalább megpróbáltátok (és hívtatok valakit aki érti a témát) amit díjazok. Köszi
A btc nek nincs"ára" A btc a belé épített kód miatt abszolút standard. Az hogy egyelőre ingadozik az egyrészt a spekuláció miatt van. Kereslet- kínálat meg a hozzá kapcsolódó hirek-alhirek határozzák meg. Erről a btc nem tehet O csak működik tovább. A működése tükrözi a a felhasználók szándékát. Továbbá mindig stabil , az aringadozas az a mellette futó fiatokkal történik. Innét kéne nézni a dolgokat. A pénzt meghatározni olyan mint gatyagumival mérni a métert.
Bitcoin=szabadság. Pénzt kibocsátó központi bankoktól való függetlenség. Ha valaki veszi a fáradtságot, és csinál magának saját pénztárcát (publikus/privát kulcspárral), magyarul nem exchangenél vezeti számláját, az a kereskedelmi pénzintézetektől is függetlenítheti magát. A Bitcoin értékét a kibányászásához szükséges számítási teljesítmény fedezi, manapság már mivel fix mennyiség áll Bitcoinból rendelkezésre, és nagyrészét már kibányászták, így a bányászathoz szükséges (elektromos) energia adja értéke nagyobb részét.
De hogy árnyaljam is a képet: az egyetlen veszélyt a kvantumszámítástechnika jelenthetné, de még a legnagyobb techcégek ilyen irányú fejlesztései is mind vaporwarek. Szomorú vagyok, hogy ezek nem hangzottak el. Fabatka.
@@viktikeha a kvantumgepek meghekkelnek a btc t, ami jelenleg a a legvedettebb,akkor gondolj bele mit tudna csinálni a hagyományos bankrendszerrel,ami sokkal kevesebb védett. Akkor először a bankok mennének tönkre. Akkor úgyis mindegy, minden összeomlott K. Marad a kapálás ,meg bogracsozas😂
Ki garantálja, hogy a befizetett pénz nem tűnik el? Ha 100 EUR-t leváltok Dollárra vagy fordítva, akkor van vmi a kezemben, de itt senki és semmi sem ad hátteret. Aranymalac.
De ad, mégpedig a közösség. A node-ok tárolói és a bányászok a rendszer üzemeltetői akik világszerte vannak. Ők tárolják az információt azt, hogy neked (és persze másoknak) mennyi bitcoinod van. Ez az adatbázis (blokklánc) szerte a világban szinkronban van.
Ez hülyeség hiszen mivel egyre nő a gazdaság mérete ezért egyre több devizára tehát $-ra stb-re van szükség a gazdaság működtetéséhez. A kripto mesterségesen létrehozott spekulatív kamuvaluta aminek semmilyen gyakorlati fizetési funkciója nincs hiszen a többség nem fogadja el.
@@budfox9912 Milyen többség? Nem is gondolnád, hány ember tart kriptót világszerte és mennyien kereskednek vele. Lehet, hogy te kimaradtál belőle és nem érted a működését, de attól hogy a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Érdekes ez a btc mert gyakorlatilag használhatatlan, ha meg használnám az meg drága. Vannak ennél jobbak, szerintem ha ezt felismerik a tömegek akkor kuka a magas árfolyam és le fogja nyomni valamelyik meglévő vagy jövőbeli alt. Szóval szerintem magasabb a kockázat mint a várható profit.
Gyakorlatilag annak az aki nem használja ;) miért lenne drága? Drága ha esetleg többszáz ezer (vagy több millió) Euró-t vagy USD-t 3-5 USD -ért ki tudsz utalni a világ bármely pontjára 10 percen belül? 🤔 vagy esetleg egy Layer2-es rétegével a Lightning Network-kel 1 másodperc alatt? Irtó sok előnye van… Sok alt igen gyorsabb lehet (de nem előzik le csak az alap réteget, mert a Lighning az összessel felveszi a versenyt.. De ezek az altok labdába nem tudnak rúgni pl a biztonság terén… (vagy a megbízhatóság) a 750-850 EH/s-el.. és a POW bányászati megoldásával.. naaagyon jól ki van ez találva! Ezen kívül a BTc is folyamatosan fejlődik és egyes altok (pl Cardano) olyan megoldással rukkolt elő hogy egy réteget-hidat képez a BTC-re amivel már DeFI okos szerződéseket tudnak futtatni.. (BitcoinOS =BOS) Nincs itt semmi baj a Bitcoin-nal csak a megfelelő híreket információkat kell figyelni;)
Kedves Róbert! Köszönjük a hozzászólást! Balázs nem hívta volna meg vendégként Dávidot, ha zártan állna a crypto-hoz. Igyekezett azokat képviselni kérdéseivel, akik hasonlóan hozzá sokat foglalkoznak pénzügyekkel, azonban akiknek a crypto bármilyen oknál fogva kimaradt. Ezeket vetette fel, olyan dolgokat, amik valóban kérdésesek a szemében, de Dávid meggyőzően reagált ezekre és magyarázta el a saját nézőpontját azzal a crypto tudással, amit sok év alatt szerzett.
Általános fizető eszköz azért nem lesz soha a btc, mert bár infláció ellen valóban védett, de ez a hátránya is, hogy fix mennyiség van belőle. És amíg mindenki arra játszik, hogy emiatt egyre drágább lesz, senkinek nem fog érdekében állni az, hogy ma vegyen 1 zsemlét x darab satoshiért, ha másnap már 1 kiló kenyeret tud venni érte. Szóval lekereskedni a btc-t jó, de ennél több nincs benne.
Aha, majd akkor mindenki éhenhal, mert másnap olcsóbb a kenyér :D Egyébként, attól, hogy fix a pénz mennyisége, attól még csak akkor lesz olcsóbb a kenyér, ha több ember lesz, vagy azok több kenyeret esznek, avagy a pék gyorsabban dolgozik. Ezek egyébként most is fennálnak, az a nem normális, hogy mégis drágább lesz a kenyér, hiába növeljük a hatékonyságot. Ez az igazi átverés.
@@tickettothemoon1762 Aha, akkor azért olcsóbb ma egy számítógép mint 50 éve, mert nincs rá kereslet. Nem. Azért olcsóbb, mert sokkal fejlettebb a technológia és sokkal több számítógépet gyártunk és adunk el, nagyobb a kereslet, mégis olcsóbb a portéka.
📢 Ne legyél azok között, akik lemaradnak a legfrissebb pénzügyi infókról! Iratkozz fel csatornánkra! 🔔
Igaza volt a vendégnek, ki kellett volna menned, ahoz hogy a vendég kibontakozhasson rendesen!! 🤣
A riporter gyerekek.... minden tiszteletem a vendéggè hogy ezt kibírta...
Szerencsére Szabó Dávid nyitott a konstruktív beszélgetésre, vitára... A "riporter" pedig én vagyok, egy azok közül, akik pár évtizedes pénzügyi tapasztalattal is több kérdéssel, mint válasszal rendelkeznek a bitcoint illetően...
A komment szekció olyan, mintha a 70-es években beszélnénk az okostelefonokról
Az emberek többsége mai napig csak ingatlanban és állampapírban gondolkodik, mint befektetési lehetőség.
Ha majd az emberek többsége elkezd TBSZ-re S&P500-at vásárolni, akkor onnantól egy 3-5 év és Bitcoint is elkezdenek majd többen venni. Addig valóban csak egy szektás "csak a Bitcoin" lesz a legtöbb ember számára, a lakosság nagyobb része meg nem fogja megérteni a lényegét.
@@NémethÁdámBefektetés
A kriptovilághoz kell egyfajta képzetség szerintem.Ingatlant vasárolni és kiadni sokkal egyszerűbb és stabilabb.
Elhiszem, hogy a kriptok tudnak 2-10Xet ugorni, de esni is lehet..
Én annak a mondasnak vagyok a hive, hogy nem gyorsan kell meggazdagodni, hanem nagyon...
egyszerű ember vagyok, ha meglátom Szabó Dávid nevét, kattintok
Az miért jó, hogy a riporter mindig belevág a szakértő szavába, okoskodik egy sort, majd feltesz egy kérdést, amit saját maga megválaszol? Ebben a formában lehetett volna ez egy egy személyes videó is.
Ezt a videót egy dialógusnak szántuk, nem egy interjúnak. Balázs nem riporter, hanem egy szakértő, akinek nem a crypto a területe, így elhívott valakit, akivel meg tudja vitatni azokat a kérdéseket a témában, amik sokakban (akár pénzügyekhez értő, de nem specifikusan crypto-ban jártas emberekben) felmerülnek. Ha okoskodni szeretett volna nem hívott volna meg olyan vendéget, akiről ő maga mondja ki, hogy jobban ért ehhez nála. Készült kérdésekkel, témákkal, ilyen helyzetben vezetnie kell az adást, hogy ezekre legyen idő, még akkor is, ha esetleg ezzel megszakítja a vendéget. Úgy gondoljuk mindig árnyaltabb a kép, ha a szakértő kérdéseket kap közben, és azokat végül jól meg is válaszolja (ahogy történt itt is, ezért örülünk, hogy ilyen vendéget sikerült elhívnunk).
Ezen lovagolni,hogy fizető eszköz nem fizető eszköz . Crypto Visa kártya olcsón váltod cryptódat pluszban,realizálod € ban,boltban fizetsz vele.Bitcoint tartod,tartod és tartod.
Sok értékes információt kaptam. Aranymalac.
Ameddig az emberek hisznek benne, addig az ára( nem az értéke) megy felfelé.
Ha nem tolunk bele pénzt, akkor nincs mitőp növekednie..
Ha a Bitcoinnál az előállítására fordított energiát nem nézzük, akkor igaz. Viszont itt azért árnyalja a képet az, hogy a devizák mögött sincs sok fedezet és a bankban és a tartalékráta általában egyszámjegyű, ami azt jelenti, hogy pl az 1 millió forintunkból 50-100 ezer forintot tart csak a bank ott, a többit hitelezi.
Tehát a modern pénzügyi világ nagy része hitre épül. A kérdés az, hogy az emberek jobban bíznak kormányokban, bankokban, vagy egy pártatlan decentralizált rendszerben.
Ez sokfele befektetesi formara elmondhato.
@kaktusz77 Teljesen igazad van.Ez is bizonyitsa, hogy a kripto nem sokkal több, mint más befektetés. Az biztos, hogy a befektetések világában divat.
Aranymalac malacka
De érdemes lett volna megkérdezni, hogy mik azok a tényezôk amik emelhetik az értékét a kereslet kinalat mellett. Pl felezés, állami adaptáció stb
Ez végre egy nagyon jó adás lett. Érdemes volt készülni a műsorvezetőnek, mert nagyon jó kérdései voltak. A vendég pedig az eddigi legértelmesebb kriptós, akit hallottam. Eddig is úgy gondoltam, hogy a befektetési pénzek 1 %-át érdemes lenne kriptóba tenni (konkrétan ethereumba), ez a véleményem most megerősödött. Persze most, a csúcson nem. Majd, ha esik. De aztán valószínűleg akkor se, merr olyan jó befektetéseim vannak jelenleg, hogy azokból nem lépnék ki. Az állampapírok jövőre esedékes kamatcsökkenése után meg azért nem, mert az állampapírnak pont az a szerepe nálam, hogy legyen egy biztos, ugyanakkor likvid eszköz a portfólióban.
No meg egy kezdőnek túl sok utánajárásba kerülne az első kriptóbefektetés.
Elképesztő hogy még mindig itt tartotok.Ezzel semmi baj,de így miért csináltok belőle műsort?
Mert ez nem a kriptósoknak szól, hanem azoknak, akik szkeptikusok, vagy legalábbis óvatosak. Az ő kérdéseiket tette fel a műsorvezető.
Mivel mág az utolsó mondat is arról szólt, hogy "hit" és nem arról, hogy megértés, így ez talán a az egyik legrosszabb beszélgetés volt ebben a témában. Ugyanis itt elvileg nem fogalmatlan emberek beszélgettek dolgokról, hanem elvileg pénzügyi szakemberek, de a riporter annyira nem volt képben mint egy ovodás. Mondjuk, hogy csak az előző estét száénta a témára így nem is csoda. Ez volt az első videó amit a csatornán láttam, de asszem az utolsó is.
Ezzel a kommenteddel megsporoltal kozel 1 orat az eletembol. Koszonom!
Nagyon szépen köszönöm, nagyon szépen köszönjük!🙏
Malacka ❤
💬📊 Szerinted elérheti a bitcoin az egymillió dollárt? Igen vagy nem?
El. Balck Rock veszi csőstől. Csomó vállalat is veszi csőstől. Államok aranytartalék helyett vezették vagy vezetik be. Szerintem már nagy összeomlás sem jön.
Igen,mert alul van ertekelve
@@zoltanszmutku7609 A BR és a többi bálna nem venné, ha nem bízna a jövőjében. Sztem már 2025-ben megnézzük a 180 -200 000 -es árat.
@csxyn Mivel a Blackrock kereskedik vele, így nyilván vesz. Spot ETF esetén neki kell tartania a coint a ETF vásárlói nevében. A jutalékon jól degeszre is keresi magát. Tök mindegy, hogy btc-t, államkötvényt, vagy részvényeket veszel náluk, a jutalék az jutalék. Vállalatok közül csak a "vallásosak" veszik csőstől, legtöbbjül szándékosan és megfontoltan marad tőle távol, bár a kriptolobbi az ellenkezőjét harsogja minden csatornán. Ennek pont a Microsoftos Microstrategy tukmálás volt a legutóbbi ékes példája. Saylor meg akarta győzni a Microsoftot, hogy tartson Bitcoint. A részvényesek több mint 99%-a erre nemet mondott. Legközelebb a nagyok közül az Amazont próbálják behúzni, várhatóan hasonló sikerrel. De az biztos, hogy addig mennek, míg valakinek le nem sikerül tolni a torkán, aztán majd büszkén világgá kürtölik.
Államokban valóban felmerült Trump részéről, hogy képezzenek belőle tartalékot, de ez a jövő zenéje. Arról egy pillanatig nem volt szó, hogy valami helyett lenne bitcoin reserve, hanem a meglevők mellett. De valószínűleg ezt még át fogja gondolni Trump. A legnagyobb rizikót egy nagy arányú btc portfolió kiépítésében két dolog okozza:
1. Mi lesz, ha Satoshi aktiválja magát és gyors eladásokkal lenyomja az árfolyamot?
2. Mi lesz, amikor megjön az első érdemi kvantum számítógép?
Sima liba
Balázsnál érezni a FOMO-t, nem is csodálom. :D
Az, hogy a Bitcoin lufi-e (nem a crypto, a Bitcoin) jó kérdés, simán lehetséges, hogy az. De attól még ez nem azt jelenti, hogy most nem érné meg befektetni akár BTC-ba, főleg így, hogy Trump kormány lesz (bár valójában itt még lehetnek meglepetések :)). Maga a technológia szerintem nem kérdés, hogy előremutató, ha meg tudja ugrani a crypto világ, hogy nem csak a BTC-ről beszélnek, az lesz majd az aranykor :D
Tegyük tisztába a FOMO jelentését -> kimaradástól való félelemben végrehajtott befektetés, azaz felugrás a vonatra... én nagyon jól tudok aludni anélkül, hogy bitcoin befektetésem lenne (van helyette rengeteg más)
@@balazssandorfi nem kötekedni szeretnék, de a FOMO jelentésének semmi köze semmilyen befektetésekhez, csupán annyit jelent, hogy félelem a kimaradástól. Ha nagyon bele magyarázza az ember, akkor talán értheted úgy, hogy "felugrás a vonatra" ahogy Te fogalmazol, de inkább úgy, hogy félsz hogy kimaradsz belőle pont azért mert nem fektettél be. Pont ettől van benned a FOMO érzés.
Természetesen félig viccből írtam, de egy kicsit azért beléd akartam csípni! :D Mindenki abba fektessen amitől jól tud aludni, ez így igaz.
A számok a charton vannak, a hit pedig a a számok tagadóié. Kicsit több alázat, kicsit több utánajárás, kicsit több objektivitás, és két év múlva 80k alatt BTC nagybevásárlás😎😎
én is azt mondom. A kisbüfiket ki kell rázni, ha egymillióra viszik fel az árfolyamot. Tehát, lesz nem egy visszaomlás, mielőtt 1000k lenne.
Malacka. Mivel semmi nincs mögötte csak a hit egyszer nagyot fog pukkanni
Aranymalac! Aranymalac! 😊
Jo lenne ha Balazs vegig hallgatna a vendeget...nem vagna kozbe mindig, mikor nem ugy valaszol ahogy varna
kuultimik puulukit
Dávid 0:1 Balázs részemről
Azt mondod, amíg nem tér át amerika a német útra , addig felfelé megy a BTC
.. úgy érted ha Amerika is elkezdi eladni 60ezresével a btc-t akkor az jó lesz ? Lehet rossz volt az analógia :D
Elhamarkodtam a kommentet,a vendég érti a lényeget.
Méghogy nem lehet fizetni a boltban...pár napja ez egyik bécsi karácsonyi vásáron ki volt írva az egyik pultnál, hogy btc-t elfogadnak :D
🐖💰 Hallottál valami érdekeset vagy újat? Dobj egy aranymalacot! Ha nem, jöhet egy fabatka is! 🐷👇
Aranymalac! Hasznos volt!
Köszönjük!
Nehéz két ember között értelmes beszélgetést lefolytatni valamiről úgy, hogy az egyikük teljesen fogalmatlan még az alapokkal kapcsolatban is. Ráadásul egy csomó kérdés is arra utalt hogy felületes a felkészülés. pl MStrat. úgy lett beállítva mintha most vett volna egy nagy összegből BTC-t közben évek óta DCA vásárolja...
Plusz sokaknak meg kéne érteni hogy a BTC globális és saját szemszögből vizsgálni valamit úgy hogy a föld lakosságának a szerencsés max 20%-ához tartozol eléggé félrevisz...
Viszont legalább megpróbáltátok (és hívtatok valakit aki érti a témát) amit díjazok. Köszi
A btc nek nincs"ára"
A btc a belé épített kód miatt abszolút standard.
Az hogy egyelőre ingadozik az egyrészt a spekuláció miatt van. Kereslet- kínálat meg a hozzá kapcsolódó hirek-alhirek határozzák meg.
Erről a btc nem tehet
O csak működik tovább. A működése tükrözi a a felhasználók szándékát.
Továbbá mindig stabil , az aringadozas az a mellette futó fiatokkal történik. Innét kéne nézni a dolgokat. A pénzt meghatározni olyan mint gatyagumival mérni a métert.
Azerr egy likviditas biztositas egy solana napi 1-3% hozam/map nem rossz befektwtes
Bitcoin=szabadság. Pénzt kibocsátó központi bankoktól való függetlenség. Ha valaki veszi a fáradtságot, és csinál magának saját pénztárcát (publikus/privát kulcspárral), magyarul nem exchangenél vezeti számláját, az a kereskedelmi pénzintézetektől is függetlenítheti magát. A Bitcoin értékét a kibányászásához szükséges számítási teljesítmény fedezi, manapság már mivel fix mennyiség áll Bitcoinból rendelkezésre, és nagyrészét már kibányászták, így a bányászathoz szükséges (elektromos) energia adja értéke nagyobb részét.
De hogy árnyaljam is a képet: az egyetlen veszélyt a kvantumszámítástechnika jelenthetné, de még a legnagyobb techcégek ilyen irányú fejlesztései is mind vaporwarek. Szomorú vagyok, hogy ezek nem hangzottak el. Fabatka.
@@viktikeha a kvantumgepek meghekkelnek a btc t, ami jelenleg a a legvedettebb,akkor gondolj bele mit tudna csinálni a hagyományos bankrendszerrel,ami sokkal kevesebb védett.
Akkor először a bankok mennének tönkre. Akkor úgyis mindegy, minden összeomlott K.
Marad a kapálás ,meg bogracsozas😂
Ha te tudnád a tuti bizniszt, azt elmondanád másnak?
Malacka.
Malacka
Ki garantálja, hogy a befizetett pénz nem tűnik el? Ha 100 EUR-t leváltok Dollárra vagy fordítva, akkor van vmi a kezemben, de itt senki és semmi sem ad hátteret. Aranymalac.
De ad, mégpedig a közösség. A node-ok tárolói és a bányászok a rendszer üzemeltetői akik világszerte vannak. Ők tárolják az információt azt, hogy neked (és persze másoknak) mennyi bitcoinod van. Ez az adatbázis (blokklánc) szerte a világban szinkronban van.
Hiába van a kezedben, ha egyre értéktelenebb lesz. Ki garantálja a pénzed vásárló értékét? Senki.
Ez hülyeség hiszen mivel egyre nő a gazdaság mérete ezért egyre több devizára tehát $-ra stb-re van szükség a gazdaság működtetéséhez. A kripto mesterségesen létrehozott spekulatív kamuvaluta aminek semmilyen gyakorlati fizetési funkciója nincs hiszen a többség nem fogadja el.
@@budfox9912 Milyen többség? Nem is gondolnád, hány ember tart kriptót világszerte és mennyien kereskednek vele. Lehet, hogy te kimaradtál belőle és nem érted a működését, de attól hogy a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Érdekes ez a btc mert gyakorlatilag használhatatlan, ha meg használnám az meg drága. Vannak ennél jobbak, szerintem ha ezt felismerik a tömegek akkor kuka a magas árfolyam és le fogja nyomni valamelyik meglévő vagy jövőbeli alt. Szóval szerintem magasabb a kockázat mint a várható profit.
Gyakorlatilag annak az aki nem használja ;) miért lenne drága? Drága ha esetleg többszáz ezer (vagy több millió) Euró-t vagy USD-t 3-5 USD -ért ki tudsz utalni a világ bármely pontjára 10 percen belül? 🤔 vagy esetleg egy Layer2-es rétegével a Lightning Network-kel 1 másodperc alatt? Irtó sok előnye van… Sok alt igen gyorsabb lehet (de nem előzik le csak az alap réteget, mert a Lighning az összessel felveszi a versenyt.. De ezek az altok labdába nem tudnak rúgni pl a biztonság terén… (vagy a megbízhatóság) a 750-850 EH/s-el.. és a POW bányászati megoldásával.. naaagyon jól ki van ez találva!
Ezen kívül a BTc is folyamatosan fejlődik és egyes altok (pl Cardano) olyan megoldással rukkolt elő hogy egy réteget-hidat képez a BTC-re amivel már DeFI okos szerződéseket tudnak futtatni.. (BitcoinOS =BOS)
Nincs itt semmi baj a Bitcoin-nal csak a megfelelő híreket információkat kell figyelni;)
Több millió dollárt lehet megmozgatni fillérekért. Ez a bankban mennyibe fájna?
Mi van ha áramszünet lesz mondjuk egy hétig vagy csak két napig?
Semmi😂
Akkor nem fog működni a bankkártyád, a számítógéped és a mobiltelefonod sem. Az lesz a legkisebb problémád, hogy nem férsz hozzá a bitcoinodhoz.
@@akosmolnar683 egyébként ha áramszünet van,a bankból se tudsz pénzt kivenni.😀
Marad a készpénz, arany stb. de a bizalom átèrtèkelődik!
Ülj le fiam egyes!!! holnapra nézd át az anyagot /BTC/ újra... 🤣
Fuu de fájdalmas a műsorvezető úr okoskodása. A probléma hogy nem egy nyitott befogadó hozzáállást látok, hanem egy dogmatikus elfogult okoskodást.
Kedves Róbert!
Köszönjük a hozzászólást!
Balázs nem hívta volna meg vendégként Dávidot, ha zártan állna a crypto-hoz. Igyekezett azokat képviselni kérdéseivel, akik hasonlóan hozzá sokat foglalkoznak pénzügyekkel, azonban akiknek a crypto bármilyen oknál fogva kimaradt. Ezeket vetette fel, olyan dolgokat, amik valóban kérdésesek a szemében, de Dávid meggyőzően reagált ezekre és magyarázta el a saját nézőpontját azzal a crypto tudással, amit sok év alatt szerzett.
Fabatka
Általános fizető eszköz azért nem lesz soha a btc, mert bár infláció ellen valóban védett, de ez a hátránya is, hogy fix mennyiség van belőle. És amíg mindenki arra játszik, hogy emiatt egyre drágább lesz, senkinek nem fog érdekében állni az, hogy ma vegyen 1 zsemlét x darab satoshiért, ha másnap már 1 kiló kenyeret tud venni érte. Szóval lekereskedni a btc-t jó, de ennél több nincs benne.
Aha, majd akkor mindenki éhenhal, mert másnap olcsóbb a kenyér :D Egyébként, attól, hogy fix a pénz mennyisége, attól még csak akkor lesz olcsóbb a kenyér, ha több ember lesz, vagy azok több kenyeret esznek, avagy a pék gyorsabban dolgozik. Ezek egyébként most is fennálnak, az a nem normális, hogy mégis drágább lesz a kenyér, hiába növeljük a hatékonyságot. Ez az igazi átverés.
@tamaskolossvary1165 Ez nem így van. Ha nő a kereslet nő az ár, alap gazdasági dinamika. Akkor lesz olcsóbb vmi ha nincs rá kereslet.
@@tickettothemoon1762 Aha, akkor azért olcsóbb ma egy számítógép mint 50 éve, mert nincs rá kereslet. Nem. Azért olcsóbb, mert sokkal fejlettebb a technológia és sokkal több számítógépet gyártunk és adunk el, nagyobb a kereslet, mégis olcsóbb a portéka.
21shares bitcoin etf/ borse frankfurt/ erste bank itt kell venni bitcointot :D a bitcointos janko modta$$$$ :D fabatka!!!
Malacka