Привітання зі Святим Вечором!/Смачної куті/Гучної коляди /Красиве музичне привітання

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 сен 2024
  • 6 січня - Святий вечір
    За давньою традицією різдвяне святкування починається ще ввечері напередодні Різдва з духовних і матеріальних приготувань. Вечір цей зветься Святим чи Свят-Вечором, або ж Навечір'ям Різдва Христового.
    Це один з найбільш шанованих днів для всіх християн - та одне з найважливіших родинних свят, магічний день, коли кожна сім'я створює в оселі атмосферу затишку, достатку та злагоди.
    Весь православний український народ, від малюків до людей похилого віку, з радісним очікуванням готувався до зимових свят. Старші навчали дітей старовинним українським колядкам та щедрівкам. Молодь активно готувалася до колядок. Парубки і дівчата збиралися компаніями, придумували і розучували пісні та жарти для колядок, виготовляли костюми та інвентар.
    За день до Різдва, шостого січня за новим стилем, господарі до світанку починали готувати кутю, а також узвар, які вважалися Божої їжею. Приготування Божої їжі велося з дотриманням старовинного українського ритуалу. Дрова в печі укладали по-особливому, а запалювали «живим» вогнем - іскрою від кресала або тертя двох деревинок, які пізніше замінили сірниками. Воду для їжі використовували «непочату», тобто набрану до світанку. Так само «до світла» потрібно було спекти книш, який замішувався як звичайний хліб, але з невеликим хлібцем зверху, який називали душею. Цей хлібець призначався душам померлих родичів. Після книша ставили в піч пісні пироги. Потім готувалися на непочатій воді в новому посуді інші пісні страви. На святковому столі в Святвечір мали стояти дванадцять пісних страв.
    Весь цей день всі домочадці, крім малюків, нічого не їли, бо це останній день Різдвяного посту. Всі чекали появи першої зірки на нічному небі. До святкової вечері на Святвечір люди надягали гарний одяг, спеціально приготовану для цього свята.
    Діти вибігали у двір, намагаючись першими помітити появу зірки. Коли зірка починала сяяти на небі, діти радісно повідомляли про це рідним. Свято Святого Вечора починалося. Господар урочисто сідав за стіл, а за ним, по черзі, сідала вся родина, від старшого до молодшого.
    На столі в Святвечір завжди стояли дванадцять різних пісних страв. Зазвичай, крім куті та узвару, це були вареники, млинці, каша, борщ, рибні та грибні страви, голубці і пиріжки. Вечеря тривала протягом кількох годин.
    Вечеря закінчувалася, але свято продовжувалося. Вся родина співала колядки, закликаючи в свій будинок гарний врожай, багатий приплід домашньої худоби і птиці, приємні, радісні події.
    Господарі роздавали подарунки, в першу чергу дітям, а потім і всім членам сімейства, а ті теж дарували господарям приготовані заздалегідь подарунки. Обряд дарування подарунків символізував побажання багатства і благоденства, а також демонстрував любов членів сім'ї один до одного.
    У Святий Вечір люди не спали, святкували до самого ранку. Якщо хотіли відпочити, то лягали прямо в одязі, намагаючись не заснути. Свічки не гасили, вони сяяли довго, поки повністю не догорали, тому вікна будинків світилися всю ніч, створюючи в селі святковий вигляд.
    #ПривітаннязіСвятимвечором
    #Святийвечір
    #Смачноїкуті
    #Гучноїколяди
    #вітаю
    #привітання
    #музичналистівкапривітаннязСвятимвечером
    #музичнепривітаннязСвятимвечером
    #КрасивемузичнепривітаннязСвятимвечером
    #ЗРіздвомХристовим
    #СРождествоим

Комментарии • 5

  • @stasamars1473
    @stasamars1473 9 месяцев назад +2

    Дякую за привітання дуже приємно. Навзаєм!

  • @RodicaChevka
    @RodicaChevka 8 месяцев назад +1

    Дякую дуже гарне прівитаня вас теж з старим новім роком бажаемо щастья

  • @Вєра-ц8к
    @Вєра-ц8к Год назад +3

    Дякую тобі за привітання і також смачної куті і мирного неба над головою

  • @ЛюдмилаГрозик
    @ЛюдмилаГрозик 9 месяцев назад +1