Марко Кропивницький - батько українського театру | Велич особистості | жовтень '16

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 31 окт 2016
  • Марко Лукич Кропивницький - український письменник, драматург, театральний актор. З іменем Кропивницького пов'язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.
    Після скасування (1881) заборони українського театру (хоча ще залишились численні обмеження й застереження) почали виникати українські трупи - у Києві, Харкові, Одесі. Та робота в них не задовольняла Кропивницького, який прагнув кардинальних змін у сценічній творчості. У 1882 р. він організовує свою трупу, яка приблизно через рік зливається з трупою Михайла Старицького, де Кропивницький стає провідним режисером. Починається нова епоха в історії українського професійного театру, на сцені якого виступали, визначаючи його творче обличчя, Марія Заньковецька, Микола Садовський, а дещо пізніше - М. Садовська-Барілотті, Г. Затиркевич-Карпинська, Панас Саксаганський, Іван Карпенко-Карий. Виставляючи твори І. Котляревського, Т. Шевченка, Г. Квітки-Основ'яненка і власні, видатні митці утверджували принципи народності й реалізму.
    На честь Марка Лукича Верховна Рада України 14 липня 2016 року згідно із законом про декомунізацію перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький.

Комментарии • 6

  • @rulyakosh6495
    @rulyakosh6495 7 лет назад +30

    Не розумію, чому безцінні лекції пані Ірини так мало мають переглядів... Це ж клондайк цінної інформації!!!!
    !

    • @IrynaFarion
      @IrynaFarion  7 лет назад +16

      Поширюйте цю цінну українську інформацію! Все в наших руках!

    • @peace3713
      @peace3713 5 лет назад

      Тому що Ірина Фаріон чи бреше, чи сама не розуміє того, що каже. У цьому відео вона підносить Кропивницького за те, що він без знання російської ідеально виконує роль. А через хвилину радіє з вимоги Марка до Марії Заньковецької знання української, бо "Театр це передусім - мова". Де логіка?

    • @user-gq2wq4ip6u
      @user-gq2wq4ip6u 4 года назад +5

      @@peace3713 Ідіотище!!!! Насмішив.

    • @IrynaFarion
      @IrynaFarion  3 месяца назад

      Іди нах.@@peace3713

  • @TetianaGapicheva
    @TetianaGapicheva 4 года назад +5

    Наскільки знаю, - пропозицію залишитися в московії, імератор висловлював Миколі Садовському та Марії Заньковецькій. Й перший був у роздумі, але Марія Заньковецька категорично відмовилася за обох одразу. Та Садовський дуже довго намагався зрозуміти, чого вона так вчинила. Хоча це зрозуміло, - бо хотіла залишитися вільною людиною у Рідній Державі, а ні лялькою на побігеньках в московії, адже ж: "Хто платить, той замовляє музику!"То ж краще замовляти її самому. А от Щепкин пристав на пропозицію московії, але він народився кріпаком й був улюбленцем пані. Але по при все, він не зрадив своєї рідної Української мови й все своє життя, навіть у московських театрах продовжував нею розмовляти, а московити йому це дозволяли з огляду на його талант. Та то вже зовсім інша історія.