Řezání cihel - Alligátor nebo diamantová rámová pila?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 дек 2024

Комментарии • 18

  • @ssstoleee
    @ssstoleee 3 года назад +2

    Len drobná poznámka k rezaniu aligátorom, treba s ním hýbať dopredu a dozadu, ako keby ste mali obyčajnú pílu (samozrejme nie tak rýchlo, ako s klasickou pílou), kvôli rovnomernejšiemu opotrebovaniu zubov, u plynosilikátov (prípadne pri tehlách s výplňou) to zabezpečuje odvod odrezaného materiálu.
    Ak by niekto potreboval odpíliť pár tehál a má doma chvostovú pílu, dá sa do nej kúpiť list na tvárnice, väčšinou bývajú tieto listy dierované.
    U týchto listov je pohyb, ako pri pílení klasickou pílou nevyhnutný, nakoľko sa do týchto otvorov dostáva prach, ktorý sa pri pílení ubije a list zasekne.

  • @petrsmilek2242
    @petrsmilek2242 3 года назад

    Dobrý den, myslíte si po vaší zkušenosti, že je tedy možné řezat cihly horizontálně na přesný rozměr? Třeba 8,2 cm?

  • @giorgiocorleone2747
    @giorgiocorleone2747 6 лет назад +2

    Ja bych rekl, dle tech zaberu, ze ten aligator ma jeste jednu nevyhodu. A sice, ze prasi.
    Kdyby se s nim delalo nekolik/hodne cihel najednou, tak si muze vzit ten delnik ochranou masku. Na jednu cihlu to ale malokdo udela.
    Samozrejme, pro toho, co si stavi jenom jeden dum, se ten spolykany prach da i prezit.
    Ale pro stavebniho delnika, ktery ma tu pilu pouzivat cely rok a i nekolik let, je ten aligator spatny naradi.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 лет назад +1

      Ahoj, s prasnosti musim souhlasit, nicmene ochrana zdravi je vec toho samotneho delnika respektive jeho zamestnavatele. Ten by mel dbat na to aby mu koupil aspon zakladni respirator stejne jako sluchatka na usi. Ale k tomuto pristupu mame v CR myslim dost daleko v bezne praxi. Ale jinak ma kazdy stroj svoje vyhody i nevyhody. Aligator prasi ta ramova pila se musi zase casto cistit a vylejes z ni kazdy den docela dost litru cihloveho slemu ktery taky bude prasit az vyschne.

    • @giorgiocorleone2747
      @giorgiocorleone2747 6 лет назад

      Samozrejme, ze kdyz ten slem vyschne, je z neho prach. Ale nez vyschne, tak se da lit nekam (treba do vykopu zakladu, nebo extra na to vykopane diry. Takze se da tomu praseni ze slehu vyhnout.
      To s tim pouzivanim ochranych pomucek (jakychkoliv), to je rovnez zase jenom v lidech. Tutove budou v CR normy/zakon/povinnost zamestnavatele vybavit remeslnika (sveho zamestnance) ochranymi pomuckami. Ale hodne zamestnacu je stejne nepouziva (a ne jenom v CR) a hodne tech remeslniku jedou na sebe, takze by si je museli poridit sami.
      Ja osobne bych si vybral tu pilu...a sluchatka a bryle.

    • @vojtisekdudek7731
      @vojtisekdudek7731 6 лет назад

      Aligátora máme ji v práci a je to super nářadí.

    • @MrNumip
      @MrNumip 6 лет назад

      Aligátor není tak hroznej, dá se připojit na vysavač a sníží se prašnost. Jinak je super, že jde říznout i otvot pro zapomenutý dveře nebo řezat rovnou u štítu a člověk nemusí běhat s každým kouskem dolů na kotoučovku. Jinak co aligátor nemá rád, tak to jsou mokrý cihly a hřebíkytrčící z palety nebo podlážky..

  • @gopropes
    @gopropes 3 года назад

    Kolik jste prosím Vás uřezal cihel s Aligatorkou na jeden plátek ? A řezal jste i nějaké cihly podélně ? Jakoby snižoval výšku cihly. Nebo sikminy když se dělají. Zatím jsem slyšel na Aligatorku jen kritiku a reklamní videa mi přijdou jen jako propagace. Jedna suchá cihla která se sype sama je rozdíl než celá stavba a ještě občas je ta cihla tvrdší. Slyšel jsem i něco o nových plátcích na P20. Děkuji moc.

  • @PavelMarek-pt2uk
    @PavelMarek-pt2uk Год назад +1

    Mně to úplně probrousilo mozek já to vůbec nechápu

  • @pepafekal963
    @pepafekal963 6 лет назад +3

    zdarec, k tem cihlam, prvni barak jsem stavel z porothermu, ten dalsi budu ted stavet z ytongu, poloz ytong a cihlu do kaluze, rano tam prijdes, ytong bude mit natahlou vodu max 2 cm od okraje a cihla bude kompletne nachcana, vyzkouseno na stavbe ;)

    • @MrNumip
      @MrNumip 6 лет назад +1

      Mě příjde, že ytong se líp rozpadá když je mokrej a když je mokrej, tak je těžkej. Hlavně je nepohodlný ho řezat ruční pilou oproti porothermu řezanýmu aligátorem.

    • @filipnovy8036
      @filipnovy8036 6 лет назад +3

      Pepo nastuduj si někdy výrobu a vlastnosti materiálů. Pórobeton se vyrábí autoklávováním (nasycená vodní pára) takže na stavbu ti dojede s 30% vlhkostí. Cihla se vyrábí pálením a na stavbu dorazí s 0,5% vlhkostí. A teď jen jednoduchý kvíz, když hodíš na kaluž suchou houbu (cihla) a mokrou houbu (pórobeton), která toho do sebe nasaje víc?

    • @pepafekal963
      @pepafekal963 6 лет назад

      @@filipnovy8036 Filipku, obe cihly byly cele leto v tom vedru na slunku, obe byly naprosto suche, vyzkousej a uvidis ;) a hlavne se me neptej kde se tam vzala ta kaluz, proste jsem ju vytvoril ;)

    • @pepafekal963
      @pepafekal963 6 лет назад

      @@MrNumip tak asi rezat aligatorem na ytong

    • @pepafekal963
      @pepafekal963 6 лет назад

      @@filipnovy8036 V pórobetonu, jak už napovídá samotný název, najdeme velké množství mikropórů zabraňujících vzlínavosti. Naproti tomu dobře vypálená a zhutněná keramická tvárnice je velmi málo porézní a při ponoření do vody dojde k jejímu velmi rychlému nasáknutí. Tím je také dána lepší mrazuvzdornost tvárnic z pórobetonu vůči keramice. Pro použití na stavbu rodinných domů velmi cenná vlastnost.

  • @MadnessJoe
    @MadnessJoe 3 года назад

    Úplne nefér porovnanie. Tá stolová píla stojí pri priemere kotúča 700mm okolo 100 000 Kč, aligátor je pod 10k. Navyše len kotúč do tej stolovky stojí viac, ako ten aligátor. Pre požičanie na 1-3 dni OK.