Psychologia więzienna - jak wygląda praca psychologa penitencjarnego? Mjr dr Katarzyna Dechnik

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 фев 2022
  • Obecnie w jednostkach penitencjarnych przebywa 72 tysiące osób pozbawionych wolności, z czego blisko 9 tysięcy to osoby tymczasowo aresztowane. Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, psycholog więzienny obejmuje oddziaływaniami psychologicznymi grupę nie większą niż 200 osadzonych, jednak jak wynika z Raportu Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, czyli instytucji, która została powołana w celu zapobiegania i prewencji tortur osób pozbawionych wolności poprzez wizytacje w miejscach odosobnienia, w 2020 r. przedstawiciele organizacji spotkali się z przypadkami niestosowania się do tego standardu. Czy psycholog penitencjarny odczuwa w swojej codziennej pracy dolegliwości związane z obecną sytuacją? Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się osoby pozbawione wolności na rozmowę do psychologa? Jak psycholog radzi sobie z emocjami i stresem związanym z pracą w zakładzie karnym? Na te i inne pytania odpowie mjr dr Katarzyna Dechnik - starsza psycholog Działu Penitencjarnego Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu w rozmowie z Karoliną Świętochowską - przewodniczącą SNKP na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
    Mjr dr Katarzyna Dechnik - starsza psycholog Działu Penitencjarnego Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2008 roku obroniła doktorat na Uniwersytecie SWPS, którego tematem była „Osobowość a style radzenia sobie ze stresem u osób pozbawionych wolności”. W latach 2001-2016 pełniła funkcję psycholożki penitencjarnej w Areszcie Śledczym w Warszawie Mokotowie.
    Karolina Świętochowska - studentka II roku studiów prawniczych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie Przewodnicząca Studenckiego Naukowego Koła Penitencjarnego, wcześniej pełniła funkcję I Zastępczyni Przewodniczącej SNKP. Po pierwszym roku studiów odbywała praktyki w Kancelarii Prawniczej WMKN. Na co dzień wokalistka w zespole muzycznym.
    Strefa Prawa Uniwersytetu SWPS jest projektem popularyzującym wiedzę z dziedziny prawa na wysokim merytorycznie poziomie. Skomplikowane zagadnienia prawne przybliżamy w przystępny i ciekawy sposób.
    Więcej informacji o projekcie: prawo.swps.pl.
    #psychologpenitencjarny #służbawięzienna #zakładkarny

Комментарии • 1

  • @vedamaster7253
    @vedamaster7253 5 месяцев назад +1

    dlaczego wszystko co robione przez uniwersytety musi byc tak nieludzko sztywne? wystarczyłaby naturalna intonacja. merytoryka oczywiście top.