Ez nagyon jó! Sokkal jobb mint ezek az "új építésű" házak! Nagyon örülök hogy, vannak még ilyen emberek, akiknek fontos a természet és a természet védelme!
Laci engem érdekelne, hogy hogyan lesz egy szalmabála ház passzív ház? Láttam a neten néhány full extrásra megépített házat,a ami szinte teljes egészében szalmából volt, nyilván a keretszerkezete fából, vagy fémből ami a tetőt is tartotta, de a falak szalmából voltak, amire azt mondták, hogy egy élő szellőző alapanyag. Teljesen modern műanyag nyílászáról voltak felszerelve a házra de kérdem én, hogyha ez a fal átereszti valamilyen szinten a levegőt, tehát természetes szellőzése is van akkor ez mégis hogyan lehet egy jó hőszigetelő alapanyag egy passzívházhoz? Csináltak különböző tűzvédelmi tesztet is és gyakorlatilag ha a ház külső fala megfelelően lett befedve vályogvakolattal, akkor biztonságosabb lett mint egy hagyományos téglaház. De a nagy kérdés, hogy ha belülre villanyvezetéket, csatornarendszert, vízvezetéket is bevezetünk akkor nem lesz-e ezzel probléma a szalma miatt? Nem fog-e a szalma elektromos zárlat esetén kigyulladni, ha belül nem ilyen mixből áll, mint a külső réteg, hanem csak szalma? Nem fog-e a külső vakolat az acél, vagy műanyag csövek hőtágulása miatt károsodni, leperegni?
Hú, elég sok kérdés egyszerre. Tudom hogy ezzel nem leszek népszerű, ám én sem könnyűszerkezetes, sem. Szalmabálas megoldást nem alkalmaznék Lakóépületen. Igen tudom, ekkor rögtön kérdésessé válik hogy akkor mit. Most ezen még nekem is gondolkoznom kell a Veranda kialakításánál. A hobbit házam at természetesen én is szalmával készítem majd. Nemcsak kívülről hanem belülről is szükséges a három 4 cm vastagságú hogy a borítás azért hogy tűzhatlan legyen a szalma. A szervezést illetően: a falakon sohasem fog annyi levegő átáramlani, mint ahogy nyílás zárók résein. Nem beszélve a nyitott ablakokról, szellőztetés közben. Megismerkedtem egy szellőzés technikai szakember az is, akitől elég érdekes belső infókat tudtam meg. Azon még gondolkozom hogy ezeket nagy nyilvánosság előtt megosszam- e. Pont ezért kérdezősködtem a Construmán is, a kereszt áramú hővisszanyerős rendszerekkel kapcsolatban. Legyen elég annyi, hogy volt olyan ember aki azt mondta hogy azt a pénzt amit erre szánunk, azt nyugodtan tegyük ki a kuka tetejére. Most nem részleteznem mindezt. Ha lesz rá alkalom esetleg bele mehetünk majd ennek a részleteibe is, talán legjobb lenne ha megmutatnánk a gyakorlatban, hogy mi is ezekkel a probléma. A mai világ trendi őrülete a mindenáron mindent legjobban le szigetelés. Nem senkiben sem merül fel a kérdés, hogy milyen minőségű levegő van egy éjszakai alvás után két három ember után. Volt akik ezt meg mértéke 50 modern épületben. Az eredmény katasztrofális. A fűtésszámla csökkentése érdekében hajlandóak az emberek az egészségüket beáldozni. Olyan mértékű reggelre a széndioxid koncentráció, hogy sokszorosa a normál érték nek. Ez bárki tapasztalhatja amikor reggel felkel kimegy a friss levegőre majd visszatér a szobába. Ezt egy hagyományos ablakokkal rendelkező Vályog épületben nem lehet érezni. Sokszor olyan embereknek készül, olyan emberekbe fektetünk bizalmat, akibe nem kellene. Ez nem az első és nem az utolsó eset sajnos. Sokszor nem értik hogy miért ellenzem a jó záró műanyag vagy fa ablakok behelyezését egy Vályog épületben. Most azért mert a tapasztalat és a gyakorlat beszél belőlem. Még csak Vályog épület meg sem kell lennie ahhoz, hogy egy év múlva visszahívják az ablakos céget, hogy tegyem be rés szellőzőket mert minden penészedik. Na de órákig tudnék még beszélni és mesélni gyakorlati példákat ezen témákról is. Mint tudjuk mindenről lehet beszélni amiről szabad. 😉
Jó napot kívánok! Szeretnék érdeklődni, hogy a tetőre helyezett "oszlop" faanyag mekkora méretű? Illetve akácfa használható, vagy jobb a fenyő? Válaszát előre is köszönöm.
Csatlakozom! Engem egy tető rétegrend is érdekelne. Meg fogom építeni a sajátom, de ez még nem tiszta a fejemben... 40 cm-ig át tud fagyni a föld. Annál több meg már nagyon nehéz.
Nagyon csecse! Ritának van esetleg elérhetősége? A hőhíd miatt betonalap kizárására mi a legjobb megoldás? Fdbe süllyesztett változatnál,és mondjuk lélegezzen,és természetes anyag legyen. Csak ennyi😀
Ritának van elérhetősége ám ő szeretne a háttérben maradni. Ha lesz legközelebb Workshop, akkor természetesen majd értesítünk benneteket. Ennél az épületnél nincs betonalap sőt az oszlopok is csak be vannak ásva a földbe. Ez működő megoldás hiszen nincs nagy súly az épületen. Így nincsenek hőhidak sem., Amikor én majd az enyémet építem, és A talajba süllyesztettem, akkor én mindenképp elhatároló majd a nedvesség miatt. Ám csak egy kavicságy ott leszek majd, tehát lassítson a nedvesség áramlást, Ám nem zárom ki azt. Elég sok saját ötletem van ezzel kapcsolatban. A fűtést is úgy szeretném megoldani, hogy az egész padlózat alá egy füst járatot készítek, és rakéta kályhát alkalmaznék. Így gyakorlatilag padlófűtés lenne az épületben. Már alulról ki is tudna száradni ha szükséges.
@@nepazarolj Ezen a módszeren filóztam én is,a finnek a faházukba,amit eleve nem kell sokat fűteni,egy tömegkályhát építenek,és valóban a füstjárat padlófűtésként működik. Akkor szinte kijukadtunk a búboskemencénél,ami tömeges,és ha jól van építve elgázosítja a tüzelőanyagot. Végül nem kell gondolkodnunk,mert már feltalálták a melegvizet. 😀
@@nepazarolj Kedves László! Úgy tűnik hasonlóan gondoljuk az épületeinket.. Van valahol olyan közösség akik gyakorlati tapasztalatokkal bírnak vagy lehet eszmét cserélni? Ha ws lesz,engem mindenképpen érdekelne! Üdv I
@@nepazarolj Azt mondtad a teteje meg lesz hordva földdel. aztán ha az még meg is ázik, meg még hó is esik rá akkor aztán lesz súlya rendesen. A leásott tartó oszlopokat eléggé fogja nyomni.
Ez nagyon jó! Sokkal jobb mint ezek az "új építésű" házak!
Nagyon örülök hogy, vannak még ilyen emberek, akiknek fontos a természet és a természet védelme!
Engem érdekelne egy ilyen workshop! És nagyon jó lett szerintem! Nekem rendkívül tetszik ez a stílus! Legszívesebben magamnak is készítenék egyet. :)
Az álmom, hogy ilyen hazám legyen majd!! :)
Laci engem érdekelne, hogy hogyan lesz egy szalmabála ház passzív ház?
Láttam a neten néhány full extrásra megépített házat,a ami szinte teljes egészében szalmából volt, nyilván a keretszerkezete fából, vagy fémből ami a tetőt is tartotta, de a falak szalmából voltak, amire azt mondták, hogy egy élő szellőző alapanyag. Teljesen modern műanyag nyílászáról voltak felszerelve a házra de kérdem én, hogyha ez a fal átereszti valamilyen szinten a levegőt, tehát természetes szellőzése is van akkor ez mégis hogyan lehet egy jó hőszigetelő alapanyag egy passzívházhoz? Csináltak különböző tűzvédelmi tesztet is és gyakorlatilag ha a ház külső fala megfelelően lett befedve vályogvakolattal, akkor biztonságosabb lett mint egy hagyományos téglaház. De a nagy kérdés, hogy ha belülre villanyvezetéket, csatornarendszert, vízvezetéket is bevezetünk akkor nem lesz-e ezzel probléma a szalma miatt? Nem fog-e a szalma elektromos zárlat esetén kigyulladni, ha belül nem ilyen mixből áll, mint a külső réteg, hanem csak szalma? Nem fog-e a külső vakolat az acél, vagy műanyag csövek hőtágulása miatt károsodni, leperegni?
Hú, elég sok kérdés egyszerre.
Tudom hogy ezzel nem leszek népszerű, ám én sem könnyűszerkezetes, sem. Szalmabálas megoldást nem alkalmaznék Lakóépületen. Igen tudom, ekkor rögtön kérdésessé válik hogy akkor mit. Most ezen még nekem is gondolkoznom kell a Veranda kialakításánál. A hobbit házam at természetesen én is szalmával készítem majd.
Nemcsak kívülről hanem belülről is szükséges a három 4 cm vastagságú hogy a borítás azért hogy tűzhatlan legyen a szalma. A szervezést illetően: a falakon sohasem fog annyi levegő átáramlani, mint ahogy nyílás zárók résein. Nem beszélve a nyitott ablakokról, szellőztetés közben.
Megismerkedtem egy szellőzés technikai szakember az is, akitől elég érdekes belső infókat tudtam meg. Azon még gondolkozom hogy ezeket nagy nyilvánosság előtt megosszam- e. Pont ezért kérdezősködtem a Construmán is, a kereszt áramú hővisszanyerős rendszerekkel kapcsolatban.
Legyen elég annyi, hogy volt olyan ember aki azt mondta hogy azt a pénzt amit erre szánunk, azt nyugodtan tegyük ki a kuka tetejére. Most nem részleteznem mindezt. Ha lesz rá alkalom esetleg bele mehetünk majd ennek a részleteibe is, talán legjobb lenne ha megmutatnánk a gyakorlatban, hogy mi is ezekkel a probléma.
A mai világ trendi őrülete a mindenáron mindent legjobban le szigetelés. Nem senkiben sem merül fel a kérdés, hogy milyen minőségű levegő van egy éjszakai alvás után két három ember után. Volt akik ezt meg mértéke 50 modern épületben. Az eredmény katasztrofális. A fűtésszámla csökkentése érdekében hajlandóak az emberek az egészségüket beáldozni. Olyan mértékű reggelre a széndioxid koncentráció, hogy sokszorosa a normál érték nek. Ez bárki tapasztalhatja amikor reggel felkel kimegy a friss levegőre majd visszatér a szobába. Ezt egy hagyományos ablakokkal rendelkező Vályog épületben nem lehet érezni.
Sokszor olyan embereknek készül, olyan emberekbe fektetünk bizalmat, akibe nem kellene. Ez nem az első és nem az utolsó eset sajnos.
Sokszor nem értik hogy miért ellenzem a jó záró műanyag vagy fa ablakok behelyezését egy Vályog épületben. Most azért mert a tapasztalat és a gyakorlat beszél belőlem. Még csak Vályog épület meg sem kell lennie ahhoz, hogy egy év múlva visszahívják az ablakos céget, hogy tegyem be rés szellőzőket mert minden penészedik.
Na de órákig tudnék még beszélni és mesélni gyakorlati példákat ezen témákról is.
Mint tudjuk mindenről lehet beszélni amiről szabad. 😉
Pont egy ilyet tervezunk epiteni! Workshop minket is erdekel.
Nagyon tetszik nekem is. Kiváncsi lennék a tervezés és engedélyeztetés menetére. Ugytudom elég komoly feltételek szükségesek az ujj ház építéséhez.
Tanyán leszarják az ilyet, varosokban es falvakban viszont neccesebb
Jó napot kívánok!
Szeretnék érdeklődni, hogy a tetőre helyezett "oszlop" faanyag mekkora méretű? Illetve akácfa használható, vagy jobb a fenyő? Válaszát előre is köszönöm.
Csatlakozom! Engem egy tető rétegrend is érdekelne. Meg fogom építeni a sajátom, de ez még nem tiszta a fejemben... 40 cm-ig át tud fagyni a föld. Annál több meg már nagyon nehéz.
Szia Laci! Jó minőségű lett a videó. Milyen kamerával vetted fel?
Pansonic FZ300
Kedves Lukács László!
Most találtam rá a videóra.
Érdekelne, hogy idén lesz-e valamikor workshoppos összejövetel?
Üdvözlettel :Ráblné Ibolya
Elvileg igen lesz. Érdemes figyelni a korepitok.hu weboldalon a naptárt.
@@nepazarolj
Köszönöm.
Figyelem. Jobbakat!
Szia Laci!Emgem is érdekelne a workshop,mikor és hol lesz a következő?
Még nem tudom mikor és hol lesz. ha tudok valamit majd jelzem.
Nagyon csecse! Ritának van esetleg elérhetősége? A hőhíd miatt betonalap kizárására mi a legjobb megoldás? Fdbe süllyesztett változatnál,és mondjuk lélegezzen,és természetes anyag legyen. Csak ennyi😀
Ritának van elérhetősége ám ő szeretne a háttérben maradni. Ha lesz legközelebb Workshop, akkor természetesen majd értesítünk benneteket.
Ennél az épületnél nincs betonalap sőt az oszlopok is csak be vannak ásva a földbe. Ez működő megoldás hiszen nincs nagy súly az épületen. Így nincsenek hőhidak sem.,
Amikor én majd az enyémet építem, és A talajba süllyesztettem, akkor én mindenképp elhatároló majd a nedvesség miatt. Ám csak egy kavicságy ott leszek majd, tehát lassítson a nedvesség áramlást, Ám nem zárom ki azt.
Elég sok saját ötletem van ezzel kapcsolatban. A fűtést is úgy szeretném megoldani, hogy az egész padlózat alá egy füst járatot készítek, és rakéta kályhát alkalmaznék. Így gyakorlatilag padlófűtés lenne az épületben. Már alulról ki is tudna száradni ha szükséges.
@@nepazarolj Ezen a módszeren filóztam én is,a finnek a faházukba,amit eleve nem kell sokat fűteni,egy tömegkályhát építenek,és valóban a füstjárat padlófűtésként működik. Akkor szinte kijukadtunk a búboskemencénél,ami tömeges,és ha jól van építve elgázosítja a tüzelőanyagot. Végül nem kell gondolkodnunk,mert már feltalálták a melegvizet. 😀
@@nepazarolj Kedves László! Úgy tűnik hasonlóan gondoljuk az épületeinket.. Van valahol olyan közösség akik gyakorlati tapasztalatokkal bírnak vagy lehet eszmét cserélni? Ha ws lesz,engem mindenképpen érdekelne! Üdv I
@@nepazarolj Azt mondtad a teteje meg lesz hordva földdel. aztán ha az még meg is ázik, meg még hó is esik rá akkor aztán lesz súlya rendesen. A leásott tartó oszlopokat eléggé fogja nyomni.
Hulye kérdés de ha sokáig esik az akkor ez nem dől össze!