Rab Árpád - Sági Ferenc: Élet 3.0 - Elveszi-e munkádat az AI?
HTML-код
- Опубликовано: 5 ноя 2024
- Fedezd fel velünk a mesterséges intelligenciáról alkotott társadalmi véleményt! Rab Árpád és Sági Ferenc izgalmas beszélgetésében az NRC legújabb AI kutatásának eredményeit elemezzük, és feltárjuk, hogyan formálják a technológiai újítások a közgondolkodást. Ne hagyd ki!
Műsorszakaszok:
00:02:12 - Beszélgessünk Rab Árpáddal és Sági Ferenccel
00:05:40 - Történések a mesterséges intelligencia világában.
00:09:10 - Hogyan áll összefüggésben az adatmennyiség és a fejlesztés költsége?
00:11:00 - A technológia harcának geopolitikai körülményei
00:14:16 - A társagalom és a mesterséges intelligencia kapcsolata: hogyan hat az AI az emberek életére?
00:21:30 - Mennyire tudatos az AI használat a különböző szakmákban?
00:26:00 - Mit érez jelenleg a társadalom a mesterséges intelligencia iránt?
00:30:35 - Társ vagy versenytárs a mesterséges intelligencia az emberek számára? Van okunk félni tőle?
00:36:30 - Helyettesíthető a szaktudásunk?
00:43:30 - Hogyan veszi le a technológia a terhet a vállunkról?
00:50:45 - Kultúra váltás az emberek és a robotok között: Csökkent a bizalmunk?
Ebből a beszélgetésből megtudhatod, hogyan alakítja át a mesterséges intelligencia a világunkat, és milyen iparágakat érintenek leginkább a technológiai forradalmak. Beszélgetünk arról is, hogy vajon az AI képes-e valóban átvenni az emberek szerepét, helyettesíteni a kreativitásunkat és döntéshozatali képességeinket. Tényleg van okunk félni tőle, vagy inkább egy új szövetségest látunk benne? Hallgasd meg Te is, hogyan formálhatja a jövőt a mesterséges intelligencia, és milyen lehetőségek rejlenek benne a mindennapi életben.
Tartsatok velünk, hallgassatok ránk!
Engem leginkább arról érdekelne Rab Árpád jövőkutató véleménye, hogy lesz-e 5 éven belül újabb világháború vagy sem? Erről nem hallottam még nyilatkozni, pedig egy jövőkutatótól leginkább erről szeretnék hallani, mert legalább olyan fontos kérdés (ha nem fontosabb), mint az AI jövője, ami kb. borítékolva van.
Már zajlik, csak még ukrajnába és a közelkeleten.
@@andraslukacs6007ha néhány különálló országban lévő háború világháború lenne, akkor folyamatos világháború lett volna a világon mióta országok/annak megfelelői léteznek.
@@fragebogenvbc Nem követed az eseményeket. Tisztázd magadban ezeket a dolgokat. A második világháború (1939-1945) idején, amíg zajlott, az emberek általában csak háborúként vagy a nagy háború folytatásaként hivatkoztak rá. Az elnevezés „második világháború” csak a háború lezárulta után terjedt el, amikor már egyértelművé vált, hogy az első világháború után ez volt a következő globális konfliktus.
@andraslukacs6007 vicces vagy:). 2, ill. Koreàval 3 ország katonái harcolnak. Ez nem világháború
@@andraslukacs6007 vicces vagy:). Európában pl. 2 ország harcol, Koreával együtt 3. Izrael pedig nem áll háborúban, s egyébként is független konfliktus. Ez nem világháború.