Гарний огляд! Ще хотiлося би порiвняння з якимось бюджетним бомж-варiантом, щоб побачити наскiлькi все погано буде у порiвняннi з еталонним по якостi Hager
вони і так відносно не дорогі, мені було такий потрібно минулого року при блекаутах, в магазині однополюсного не було, і я придбав двополюсний Hager на 16 А за 450 чи 470 грн, точно не памятаю. Розсвердлив зєднювальні штифти і отримав два однополюсних, другий який можна було продати. Веду до того, що китайські ноунеймові перемикачі тоді продавали по 200-300 грн за однополюсний, плюс доставка, і китаєть получався дорожче за добротну фірму.
@yuriyura2023 Made in Poland і Made in France - це вже Китай?)) Про імениті бренди цікаве питання. Ви питаєте чому вони не заходять на ринок чи чому в них не має аналогів? До речі є перемикачі іншого типу. Подивіться ABB, та той самий Hager кулачкового типу. Вони дорожчі і більші габарити (напевно і надійніші). А перемикачі SFT - це масове рішення норм якості для побуту та малого бізнесу.
Цікаво чому чому не представлені на ринку аналоги по типу SFT у ABB, Schneider, Dopke.. Було б ще цікаво порівняти кулачкові Hager і той же ABB, різниця в ціні суттєва
Існує думка, що такі перемикачі неможна переключати під навантаженням. Але є документація виробника, де для серії SFT до 40А (!) вказана категорія використання AC-22A по стандарту EN 60947-3 - це комутація активних та індуктивних навантажень, включно з помірним перенаватаженням. Тобто для побутових цілей такі перемикачі цілком придатні. Токож заявлена механічна ізносостійкість 100000 перемикань і електрична 25000. А ось для перемикачів SFT на 63А заявлена вже категорія AC-20A - комутація без навантаження, це слід враховувати. Двигуни і високоіндуктивні навантаження стандартом виділені в окрему категорію АС-23А, з якою сумісність не заявлена, тому для відповідного виробництва, майстерень і.т.п. ці перемикачі краще не використовувати. Стосовно китайських подібних перемикачів. При зовнішній схожості відповідність стандарту EN 60947-3 заявлена у небагатьох, а з категорією АС-22А у ще менших - я зустрічав відповідне маркування лише у GEYA та ETEK. У Tomzn стандарт заявлений, але без категорій. EARU за все це взагалі мовчить. Може є ще якісь, виглядають вони всі як брати-близнюки. Ізносостійкість у китаців заявлена (якщо взагалі заявлена) набагато скромніша - механічна 8500-10000 перемикань і електрична 1500. Як то кажуть - висновкі робіть самі... На ютубі зустрічав розбірку TDM - ззовні такий самий китаєць. Під навантаженням я би китайців перемикати дійсно не радив.
Це, на жаль, ніхто не читає. Десь хтось про китайське гівно написав, що не можна під навантаженням і побігли усюди копіювати навіть на нормальну техніку. Або автомат такого ж номіналу як і перемикач без урахування, що автомат з характеристикою С тримає довгостроково перевантаження в 1.45 і треба брати перемикач на номінал більше, через що контакти горять і починаються байки про погану якість та що не можна перемикати під навантаженням. Одиниці лізуть в інструкцію чи даташит подивитись як воно там насправді.
Бла блабла. тут любий електрик хто з головою дружить розуміє шо чим більший струм при перемиканні тим більше іскра і дуга. Тому категорії читати шо мол на 63А вже менше )) ну треба ж головою думати. То і так ясно шо менше. Цеж не тип з гасінням дуги. а простий.
Дякую, нормальний огляд. Коли всі кинулися купувати генератори такі перемикачі були у великому дефіциті. Прийшлося ставити кулачковий перемикач 1-0-2. На металевій шафі ще й непогано вийшло.
@@lviv_electrics Hager тоді ішов під замовлення, чекати десь місяць, ну і ціна була - космос. Та й китайських навіть не було. А зараз нормально, все є.
Такое встречается в рубильниках некоторых производителей - что 16А, что 63А - количество металла внутри одинаковое. Например, старые рубильники АВВ Е200.
Зовні цей перемикач виглядає краще ніж його начиння! Як завжди пишеться одне (струм навантаження), але це не відповідає фактично встановленим елементам! Фактично це обман покупця виробником. Брати таке можна лише за умови завищення струму. Написано 40А, можливо на 25А підійде. Але тоді виникає закономірне питання - а може купити щось інше - де ціна більш відповідає якості? Дякую оглядачу, який показує реальний стан речей!
Ставити можна. Тільки зробіть якісний перехід з алюмінія на мідний провід(можна використати клему або інші способи). Якщо напряму, то як варіант перемикач фірми ETI. Там контакти латунні.
Доброго дня, на двополюсному зазвичай просто перемикається. От чотириполюсний значно складніше. Має бути добре закріплений, і кришка щитка фіксувати додатково. Перемикайте спочатку в середнє положення, потім "один" або "два".
Добрий день. Підскажить будь ласка, чи існують такі перемикачи для постійного струму? Якщо ні, точи можна цей перемикач використати наприклад для підключення двох аккумуляторів різного типу до одного інвертора при умові що переключення буде відбуватись коли інвертор буде вимкнений?
Я думаю, якщо в колах, які він буде перемикати струму не буде, теоретично до 30-35А протягне. Можете ті кола розімкнути рубильниками або автоматами перед перемиканням. Але то, вже потрібна певна послідовність дій, хтось може наплутати.
@@lviv_electrics Дакую.Ну практично струму не буде, оскільки перед перемиканням з одного аккумулятора на другий, інвертор буде вимикатися, за виключенням можливо невеликої дуги, яка може утворитися при перемиканні (типу як коли при накидуванні клеми на аккумулятор то інколи клема іскрить). Тобто якщо я Вас вірно зрозумів навантаження 300 - 350 ватт цей перемикач мав би витримати?
Я не рекомендую використовувати ці перемикачі для постійного струму, хоч вони і витримають певне навантаження в перемкнутому положенні. Але ви або хтось може їх перемкнути в момент коли буде споживання. А це вже ризик - чи погаситься дуга? чи не підгорять контакти? і чи не буде КЗ між двома акумуляторами? І чому 300-350Вт? у вас по постійному струму яка напруга? 12, 24В? Є подібні перемикачі і на більший струм, але також змінний.
@@lviv_electrics Ну певні ризики звісно є, але я думаю що окрім мене туда ніхто не полізе😊. А на рахунок 300 - 350 ватт, то це навіть завищені цифри від навантаження мого інвертора. Та нехай, при 12 вольтах це 30 ампер. Але сьогодні знайшов перемикач на 125 ампер. Можливо його контакти витримають "мої" 30 ампер?
@@lviv_electrics інтернет магазини так пишуть в своїх описах до товару. Але я ось дістав інструкцію з коробки - там ніде явно такого не пишуть. Перемикач SSQ 25-40A
@@lviv_electrics в каталогах ЕТІ нічого такого нема. я дивився україниський за 22 рік та останній англомовний на офіційному сайті. тож звдкіля продавани вщяли цей текст (який виглядає наче однаковий на багатьх сайтах) - невідомо.
У вас, напевно, не має місця в щитку? Перемикач не має функцій захисту і перед перемиканням потрібно вимикати навантаження (або ввідним або відходящими). Тому не рекомендую так робити.
@@lviv_electrics местечко как раз на переключатель и осталось)) разрешите еще вас потревожить и узнать, почему в обычной розетке есть фаза и ноль которые можно выявить с помощью отвертки индикатора, а в розетке от зарядной станции , генератора, инвертора фазу показывает в двух отверстиях ?
Тому що на трансформаторній підстанції один з виводів трансформатора (N) заземлений. Його потенціал відносно землі = 0 (індикатор не світиться). Також є повторні заземлення вже у споживачів. А в ЗС виводи не мають зв.язку із землею, тому потенціал кожного вивода приблизно 70-150В відносно землі.
на часі 19:03 наочний доказ що любе опресування квадратом чи 6-гранними матрицями це велике зло і бомба сповільненого часу, а хто це застосовує злодії і спонсори тероризму
@@lviv_electrics я маю на увазі що любе опресування гнучких провідників тонкостінними трубчастими наконечниками що підлягають стисненню між двома площинами це величезне зло рівноцінне не використанню таких наконечників. При затисканні такого наконечника між двома площинами він починає деформуватися і розлазитися і з часом контакт ослаблюється як з алюмінієм. А коли наконечник не пресувати матрицею а зважати декілька раз наприклад плоскогубцями то він набуває плоску форму із закругленими краями і при стисканні між двома площинами подальша деформація обмежується міцністю на розрив трубки наконечника
@user-tq1io6ov5c Він розплющується від великого зусилля-і це навіть добре, бо максимально щільно прилягає до контактної пластини. Але нічого подібного з алюмінієм. В алюмінії - ефект повзучості! Деформація при сталому навантаженні(тобто коли вже закрутили і з часом). Мідь і наконечний мають одинакові властивості і в неї не має такого ефекту. Після припинення затискання контакт може послабитись, але не на стільки, щоб була аварійна ситуація. З якісно опресованими наконечниками і затиснутими клемами ніколи не бачив проблем. Шестигранник мені подобається меньше через те, що меньше площа контакту. Але це моя суб'єктивна думка, там все одно площа значно більша за перетин провідника.
@@lviv_electrics ви так і не зрозуміли. Квадрат розплющуєтья не до кінця, залишається можливість далі з часом розповзтися. Тому на великих струмах після перегріву контакту приходилося переробляти після електриків з пресом бо
Ви також мене не чуєте) Квадрат не буде розповзатись - для того там і утворюються поперечні ребра жорсткості під час опресування. Крім того - це мідь, а не алюміній. І перегрівів не буде, якщо автомат підібраний вірно до перетину провідника. От якість затискачів в тих автоматах і сила затягування могли створити проблему. Я Вашу думку чи теорію зрозумів. Чи є підтвердження? Відомі виробники роблять різні матриці. Вони та інститути роблять дослідження. Якщо я таке б побачив про квадрат, я б, звичайно, замислився. Наприклад, нещодавно завантажив подібне дослідження загалом про різніі наконечники.
17 липня 2024 замовив встановлення накладного щитка з 3 позиційним перемикачем у цього майстра-електрика (Lviv Electrics) для ecoflow у своїй квартирі у Львові (вул. В.Великого 49а). Прийшов майстер Андрій і так мені підключав що ЗГОРІВ мій ecoflow. Каже що це в нього перший раз, але мені від цього не легше. Робіть висновки самі.
@@maxx5906 Відремонтував мій екофло той хто його поламав, тобто (Lviv Electrics). Але як відомо все що вже хочаб раз ремонтувалося вже ніколи не буде працювати як раніше. Так і з моїм екофло (при роботі після ремонту чути дивні звуки , і чути запах горілого з вентилятора). Питання підключення вирішив так що використовую метод вилка-вилка як і раніше, це звичайно небезпечний метод, але за 2 роки він мене ніколи не підводив, поки я не повівся на відео і перегляди на цьому каналі @lviv_electrics і вирішив подзвонити і попросити цього горе-майстра мені підключити 3 позиційний перемикач. Я був в шоці, коли за 5 хвилин роботи цього майстра побачив як екран мого екофлов замиготів, з нього пішов дим і на екрані появився напис overload. Що мене найбільше розчарувало, що Андрій нехотів повністю визнавати своєї вини, хоча сам мені казав, що він допускає що можливо він під час підключення мого екофлов переплутав провід і не так підключив. Людина не готова брати відповідальність за свої помилки.
Здравствуйте подскажите пожалуйста Если Я с подвала дома выведу кабель в квартиру 1-етаж (не легально) Могут вычислить если я буду потреблять +/- 2500 W - в час
Модульний втоматичний вимикач має тепловий та електромагнітний розчіплювачі ( хоча б один з них ) та камери дугогасіння . Вимикач навантаження не має розчіплювачів , але має камери дугогасіння . Перемикач та рубільник не мають розчіплювачів і не мають камер дугогасіння . Саме так їх можна розрізнити .
@@lviv_electrics ні , модульний перемикач як ї модульний рубільник можна перемикать під напругою, але без навантаження . При вимкненні навантаження може бути дуга , а гасить її немає чим . Тобто потрібен вимикач навантаження . На жаль це так .
понятно очередной неоправданно дорогой хлам. 4.5 квадрата в тесном корпусе без охлаждения это дай боже чтоб 20 ампер без нагрева держал. да кратковременно до 5 минут оно может 45 ампер держать но не забывайте это не просто перемычка - с одной стороны соединение с проводом которое есть "подогревом" а с другой - контакт который тоже является источником тепла. Дальше - где дугогашение...ну хоть какоето....где система резкого разведения? Скорость разведения контактов зависит от резкости пальцев "оператора" - тоесть его уже сходу сразу нельзя переключать под нагрузкой. вообще. Дальше - пружинка давящая мостики и пластиковая рамка...это ж пипец...если мостик приварится изза перегрева - те пластиковые упоры уйдут в нирвану бо всегда в прямом контакте с перегретым металлом - соответственно малейшего усилия хватит чтоб перегретую пластмассу деформировать и нижний контактик пойдет вниз при том что верхний пригорел....бабах обеспечен....кароче хлам полнейший.
Бред написал, полный. Hager это достойная по качеству аппаратура не по цене ABB (которую еще найди не поддельную). У меня щиток на 72 модуля на Хагере собран и работает не один год уже.
а ты даташиты не пробовал читать? например IRFP4110 - кристалл держит ток 180 ампер при этом написано ID (Package Limited) 120A а потом на прафике термозависимости написано сколько МИКРОСЕКУНД эти 120 ампер этот корпус держит и при каком качестве платы(читай теплоотводе от ножки). тут же теплоотвода не просто нет - там пластиковый корпус невентилируемый - читай - ТЕПЛОИЗОЛЯЦИЯ - плюс нагрузка долговременная! да я не спорю что 40 ампер за 5 минут с состояни простоя оно вытерпит. но после этого час на остывание. физику не обманет никакой наклейкой и никакой опыт" а вот у меня 100500 лет работает и хорошо" у меня тоже 40 лет абб работают и все хорошо. Но закон ома мать его беспощаден. на 1 квадрат меди чистой без примесей - 5 ампер долговременно с охлаждением, 3 ампера долговременно без охлаждения и 10 ампер сверхкратковременно с холодного. та можно и 20 ампер на пол секунды - она не испарится но после этих пол секунды - пол часа без нагрузки вообще - остываем.@@ggrisha87
@@clawham Дядя, я с этими полевиками не одно устройство разработал и сделал, некоторые уже лет 15 работают. И все там нормально работает, если понимать что к чему и делать охлаждение. И Хагер нормально работает и ничего там не перегревается. Более того - даже китайский хлам типа TOMZN у людей видел, тоже работает. И автоматы ИЭК работают даже, вот невидаль! Единственное, от чего горят автоматы и прочая модулька - от хренового контакта провода в клемме. И тут пофиг - АББ у тебя или Сименс за 50 баксов за бытовой автомат 4.5кА.
@clawham Критика -це добре! На чому базується теза про нагрів? Що на 1 мм2 міді 5А??? Це звідки? Якщо проаналізуєте таблиці і нормативи видно, що допустимі струми до 40А приблизно 10А на 1мм2. А вже для 6мм2 і струмах від 50А менше 10А на 1мм2(тому що нагрів непропорційний). На шинах 63А - 10мм2. То вже 6,3А. Отже 5А звідки? І яку температуру Ви очікуєте при 40А? В перемикачі, як і любому автоматі умовно є тепловідвід. Це самі нерухомі контакти і мідні провідники(на 40А будуть підключені 4-6мм2), які будуть підключені. Повірте, всі елементи будуть майже однієї температури і не більше 40-50 градусів. Якась частина тепла буде виходити через корпус. От сам мостик і сама щільність контакту під питанням, бо може замикатись кожного разу в іншій точці. Про зварювання контакту думаю, що це вже аварійна ситуація, і після цього може бути все що завгодно. І розвалитись, поплавитись півперемикача, і відвалитись провідник та подібне. Тут важливіше наскільки реальне і часте зварювання контактів.
круто, але 40А він не потяне. при постійному навантженні будуть перегріви і підгари. менше як 4 квадрати на латуні це ваще не айс. Тобто на якщо брати Хейгер то треба розраховувати на 75% від вказаного максималу.
дякую за обзор!!!
дуже було цікаво що там встановлено....
Дякую!
Гарний огляд! Ще хотiлося би порiвняння з якимось бюджетним бомж-варiантом, щоб побачити наскiлькi все погано буде у порiвняннi з еталонним по якостi Hager
Дякую, ну чого ж одразу погано?! Можливо там все більш менш)) Я ставив і дешевші. Буде час та ентузіазм, розберу!
вони і так відносно не дорогі, мені було такий потрібно минулого року при блекаутах, в магазині однополюсного не було, і я придбав двополюсний Hager на 16 А за 450 чи 470 грн, точно не памятаю.
Розсвердлив зєднювальні штифти і отримав два однополюсних, другий який можна було продати.
Веду до того, що китайські ноунеймові перемикачі тоді продавали по 200-300 грн за однополюсний, плюс доставка, і китаєть получався дорожче за добротну фірму.
Hager це той же якісний китай. Цікаво чому відсутні на ринку варіанти від іменитих світових брендів?
@yuriyura2023 Made in Poland і Made in France - це вже Китай?)) Про імениті бренди цікаве питання. Ви питаєте чому вони не заходять на ринок чи чому в них не має аналогів? До речі є перемикачі іншого типу. Подивіться ABB, та той самий Hager кулачкового типу. Вони дорожчі і більші габарити (напевно і надійніші). А перемикачі SFT - це масове рішення норм якості для побуту та малого бізнесу.
Цікаво чому чому не представлені на ринку аналоги по типу SFT у ABB, Schneider, Dopke..
Було б ще цікаво порівняти кулачкові Hager і той же ABB, різниця в ціні суттєва
Дякую за огляд.Супер
Приємно чути!
Огляд доволі інформативний, дякую.
Ок, добре, що цікаво!
Було цікаво.Давно користуюся такими перемикачами,а от як влаштовано все всередині не знав
Так, і мені!
дякую, ну дуже цікаво і детально
Дякую!
Дякую! Добрий огляд!
Дякую!
Дякую, гарний якісний огляд.
Існує думка, що такі перемикачі неможна переключати під навантаженням. Але є документація виробника, де для серії SFT до 40А (!) вказана категорія використання AC-22A по стандарту EN 60947-3 - це комутація активних та індуктивних навантажень, включно з помірним перенаватаженням. Тобто для побутових цілей такі перемикачі цілком придатні. Токож заявлена механічна ізносостійкість 100000 перемикань і електрична 25000. А ось для перемикачів SFT на 63А заявлена вже категорія AC-20A - комутація без навантаження, це слід враховувати. Двигуни і високоіндуктивні навантаження стандартом виділені в окрему категорію АС-23А, з якою сумісність не заявлена, тому для відповідного виробництва, майстерень і.т.п. ці перемикачі краще не використовувати.
Стосовно китайських подібних перемикачів. При зовнішній схожості відповідність стандарту EN 60947-3 заявлена у небагатьох, а з категорією АС-22А у ще менших - я зустрічав відповідне маркування лише у GEYA та ETEK. У Tomzn стандарт заявлений, але без категорій. EARU за все це взагалі мовчить. Може є ще якісь, виглядають вони всі як брати-близнюки. Ізносостійкість у китаців заявлена (якщо взагалі заявлена) набагато скромніша - механічна 8500-10000 перемикань і електрична 1500. Як то кажуть - висновкі робіть самі... На ютубі зустрічав розбірку TDM - ззовні такий самий китаєць. Під навантаженням я би китайців перемикати дійсно не радив.
Це, на жаль, ніхто не читає. Десь хтось про китайське гівно написав, що не можна під навантаженням і побігли усюди копіювати навіть на нормальну техніку. Або автомат такого ж номіналу як і перемикач без урахування, що автомат з характеристикою С тримає довгостроково перевантаження в 1.45 і треба брати перемикач на номінал більше, через що контакти горять і починаються байки про погану якість та що не можна перемикати під навантаженням. Одиниці лізуть в інструкцію чи даташит подивитись як воно там насправді.
Бла блабла. тут любий електрик хто з головою дружить розуміє шо чим більший струм при перемиканні тим більше іскра і дуга. Тому категорії читати шо мол на 63А вже менше )) ну треба ж головою думати. То і так ясно шо менше. Цеж не тип з гасінням дуги. а простий.
Крутий огляд!!! Цікаво інших виробників автоматів так подивитись.
Дякую, нормальний огляд. Коли всі кинулися купувати генератори такі перемикачі були у великому дефіциті. Прийшлося ставити кулачковий перемикач 1-0-2. На металевій шафі ще й непогано вийшло.
Дякую, кулачкові теж варіант!
@@lviv_electrics Hager тоді ішов під замовлення, чекати десь місяць, ну і ціна була - космос. Та й китайських навіть не було. А зараз нормально, все є.
Дякую! Було цікаво
Дякую за коментар!
Дякую!
Гарний огляд!
Стоїть такий дома двохполюсний для підключення генератора.
Хагер на висоті!!!
Дякую за коментар!
спаибо за обзор
Дякую за відео!
Цікаво було б розглянути різні серії та види перемикачів та їх застосування
Superrr Огляд!!!
Дякую!
Красень! Відмінне відео.
Дякую!
хоча я купив якийсь китайський але радий шо побачив таке
Та і китайський послужить))
Merci beaucoup
Merci pour le commentaire )
Є в нас в Харкові виробник электро монтажного обладнання Такел. В них теж з'явилися перемикачі
Це добре, що розвивають виробництво. Ви працюєте там? Монтували їх? У Львові бачив автомати.
@@lviv_electrics я в них замовляю розхідні метеріали, Стяжки, гільзи, трубки, ізоленту. Контактори 2 шт. замовляв. Мені пободається їхня продукція
Ясн. То треба спробувати. Потримати в руках))
Гарне відео, було б цікаво розібрати на 16А, я думаю, що там все теж саме. Тільки номінали різні написані.
Ага! В мене теж була така думка. Можливо наступне зроблю таке!
Такое встречается в рубильниках некоторых производителей - что 16А, что 63А - количество металла внутри одинаковое.
Например, старые рубильники АВВ Е200.
Спасибо@@АлександрТимошенко-м3т
Тепер би таке ж відео, тільки з ETI, чи ще іншим брендом, в якого конструкція дещо відрізняється ;)
Ок, подивлюсь ETI. Думаєте все так само?)
@@lviv_electrics можливо будуть схожі по параметрах комплектуючих, але навряд 1 в 1, тому що заводи що роблять по їх замовленню, різні)
Мені здається, є запатентовані конструкції. Дешевші виглядають всі подібно крім кольору і надписів)
Зовні цей перемикач виглядає краще ніж його начиння!
Як завжди пишеться одне (струм навантаження), але це не відповідає фактично встановленим елементам!
Фактично це обман покупця виробником.
Брати таке можна лише за умови завищення струму. Написано 40А, можливо на 25А підійде. Але тоді виникає закономірне питання - а може купити щось інше - де ціна більш відповідає якості?
Дякую оглядачу, який показує реальний стан речей!
Дякую за коментар. А чому Ви думаєте, що не відповідає? Які саме елементи? І які мали б бути?
Де відео зборки?
Ви пропонуєте зібрати назад і записати відео?) Я зібрав, але він вже не такий міцний)
У Hager є ще аналогічна модель, тільки з загальним контактом знизу - SFB. Не можу знайти такі ж варіанти інших брендів.
А що ви порадите з приводу АВР?
Для порівняння ще би який-небудь китайський типу TOMZN перевірити...
Ок)
Не зрозумів. Ці перемикачі можна ставити в квартири зі старою алюмінієвою проводкою? Як контакт з'єднаний з мідною шиною?
Ставити можна. Тільки зробіть якісний перехід з алюмінія на мідний провід(можна використати клему або інші способи). Якщо напряму, то як варіант перемикач фірми ETI. Там контакти латунні.
Придбав собі подібний, 2-х полюсний на 25А. Перемикання дуже туге. Потрібно прикладати багато зусиль :(
Доброго дня, на двополюсному зазвичай просто перемикається. От чотириполюсний значно складніше. Має бути добре закріплений, і кришка щитка фіксувати додатково. Перемикайте спочатку в середнє положення, потім "один" або "два".
А 4р ЕТІ буде тримати струм в еквіваленту 14-15 кВт хочу такий (ЕТІ)поставити після трифазного вводу для підключення інвертора
4р краще не беріть, нуль не рвіть.
@@arhy4759 поставив не на воді, а далі 2р
А чому не розібрали після перемикань під навантаженням, як заявляє хагер, щоб подивитися на оті контакти в роботі?
Ідея цікава. Але то треба десь зняти той перемикач, ще й було хоч ампер 20-30 )
Добрий день. Підскажить будь ласка, чи існують такі перемикачи для постійного струму? Якщо ні, точи можна цей перемикач використати наприклад для підключення двох аккумуляторів різного типу до одного інвертора при умові що переключення буде відбуватись коли інвертор буде вимкнений?
Я думаю, якщо в колах, які він буде перемикати струму не буде, теоретично до 30-35А протягне. Можете ті кола розімкнути рубильниками або автоматами перед перемиканням. Але то, вже потрібна певна послідовність дій, хтось може наплутати.
@@lviv_electrics Дакую.Ну практично струму не буде, оскільки перед перемиканням з одного аккумулятора на другий, інвертор буде вимикатися, за виключенням можливо невеликої дуги, яка може утворитися при перемиканні (типу як коли при накидуванні клеми на аккумулятор то інколи клема іскрить). Тобто якщо я Вас вірно зрозумів навантаження 300 - 350 ватт цей перемикач мав би витримати?
Я не рекомендую використовувати ці перемикачі для постійного струму, хоч вони і витримають певне навантаження в перемкнутому положенні. Але ви або хтось може їх перемкнути в момент коли буде споживання. А це вже ризик - чи погаситься дуга? чи не підгорять контакти? і чи не буде КЗ між двома акумуляторами? І чому 300-350Вт? у вас по постійному струму яка напруга? 12, 24В? Є подібні перемикачі і на більший струм, але також змінний.
@@lviv_electrics Ну певні ризики звісно є, але я думаю що окрім мене туда ніхто не полізе😊. А на рахунок 300 - 350 ватт, то це навіть завищені цифри від навантаження мого інвертора. Та нехай, при 12 вольтах це 30 ампер. Але сьогодні знайшов перемикач на 125 ампер. Можливо його контакти витримають "мої" 30 ампер?
Родовід Перемикача . Батько Рубільник , мати - Пакетниця , дочка Пакетника .
))
@@lviv_electrics ))
Цікаво. Тобто хагер можна переключати під навантаженням? В мене еті і там писалося що під навантаженням не можна перемикати
По цьому питанню я ще шукаю підтвердження в правилах і інструкціях. А де саме про ETI було написано? В каталозі?
@@lviv_electrics інтернет магазини так пишуть в своїх описах до товару. Але я ось дістав інструкцію з коробки - там ніде явно такого не пишуть.
Перемикач SSQ 25-40A
То може бути в каталогах. Але ще потрібно порівняти з правилами з електробезпеки і експлуатації : що пишуть для таких пристроїв.
@@lviv_electrics тож начитавшись продаванів я поставив 40А двополюсний автомат після перемикача для вимкнення навантаження коли перекидаю
@@lviv_electrics в каталогах ЕТІ нічого такого нема. я дивився україниський за 22 рік та останній англомовний на офіційному сайті. тож звдкіля продавани вщяли цей текст (який виглядає наче однаковий на багатьх сайтах) - невідомо.
Можно ли заменить вводной автомат квартиры на переключать ввода ?
У вас, напевно, не має місця в щитку? Перемикач не має функцій захисту і перед перемиканням потрібно вимикати навантаження (або ввідним або відходящими). Тому не рекомендую так робити.
@@lviv_electrics местечко как раз на переключатель и осталось)) разрешите еще вас потревожить и узнать, почему в обычной розетке есть фаза и ноль которые можно выявить с помощью отвертки индикатора, а в розетке от зарядной станции , генератора, инвертора фазу показывает в двух отверстиях ?
Тому що на трансформаторній підстанції один з виводів трансформатора (N) заземлений. Його потенціал відносно землі = 0 (індикатор не світиться). Також є повторні заземлення вже у споживачів. А в ЗС виводи не мають зв.язку із землею, тому потенціал кожного вивода приблизно 70-150В відносно землі.
на часі 19:03 наочний доказ що любе опресування квадратом чи 6-гранними матрицями це велике зло і бомба сповільненого часу, а хто це застосовує злодії і спонсори тероризму
?? що Ви маєте на увазі? Опресовка наконечників квадратом - це найкращий варіант для гнучких проводів!
@@lviv_electrics я маю на увазі що любе опресування гнучких провідників тонкостінними трубчастими наконечниками що підлягають стисненню між двома площинами це величезне зло рівноцінне не використанню таких наконечників. При затисканні такого наконечника між двома площинами він починає деформуватися і розлазитися і з часом контакт ослаблюється як з алюмінієм. А коли наконечник не пресувати матрицею а зважати декілька раз наприклад плоскогубцями то він набуває плоску форму із закругленими краями і при стисканні між двома площинами подальша деформація обмежується міцністю на розрив трубки наконечника
@user-tq1io6ov5c Він розплющується від великого зусилля-і це навіть добре, бо максимально щільно прилягає до контактної пластини. Але нічого подібного з алюмінієм. В алюмінії - ефект повзучості! Деформація при сталому навантаженні(тобто коли вже закрутили і з часом). Мідь і наконечний мають одинакові властивості і в неї не має такого ефекту. Після припинення затискання контакт може послабитись, але не на стільки, щоб була аварійна ситуація. З якісно опресованими наконечниками і затиснутими клемами ніколи не бачив проблем. Шестигранник мені подобається меньше через те, що меньше площа контакту. Але це моя суб'єктивна думка, там все одно площа значно більша за перетин провідника.
@@lviv_electrics ви так і не зрозуміли. Квадрат розплющуєтья не до кінця, залишається можливість далі з часом розповзтися. Тому на великих струмах після перегріву контакту приходилося переробляти після електриків з пресом бо
Ви також мене не чуєте) Квадрат не буде розповзатись - для того там і утворюються поперечні ребра жорсткості під час опресування. Крім того - це мідь, а не алюміній. І перегрівів не буде, якщо автомат підібраний вірно до перетину провідника. От якість затискачів в тих автоматах і сила затягування могли створити проблему. Я Вашу думку чи теорію зрозумів. Чи є підтвердження? Відомі виробники роблять різні матриці. Вони та інститути роблять дослідження. Якщо я таке б побачив про квадрат, я б, звичайно, замислився. Наприклад, нещодавно завантажив подібне дослідження загалом про різніі наконечники.
І ніякого гасіння дуги .....можливо не треба . але виглядає вкрай бюджетно !!!
17 липня 2024 замовив встановлення накладного щитка з 3 позиційним перемикачем у цього майстра-електрика (Lviv Electrics) для ecoflow у своїй квартирі у Львові (вул. В.Великого 49а). Прийшов майстер Андрій і так мені підключав що ЗГОРІВ мій ecoflow. Каже що це в нього перший раз, але мені від цього не легше. Робіть висновки самі.
@@maxx5906 Відремонтував мій екофло той хто його поламав, тобто (Lviv Electrics). Але як відомо все що вже хочаб раз ремонтувалося вже ніколи не буде працювати як раніше. Так і з моїм екофло (при роботі після ремонту чути дивні звуки , і чути запах горілого з вентилятора). Питання підключення вирішив так що використовую метод вилка-вилка як і раніше, це звичайно небезпечний метод, але за 2 роки він мене ніколи не підводив, поки я не повівся на відео і перегляди на цьому каналі @lviv_electrics і вирішив подзвонити і попросити цього горе-майстра мені підключити 3 позиційний перемикач. Я був в шоці, коли за 5 хвилин роботи цього майстра побачив як екран мого екофлов замиготів, з нього пішов дим і на екрані появився напис overload. Що мене найбільше розчарувало, що Андрій нехотів повністю визнавати своєї вини, хоча сам мені казав, що він допускає що можливо він під час підключення мого екофлов переплутав провід і не так підключив. Людина не готова брати відповідальність за свої помилки.
Забули вказати номер квартири і код до під'їзду.. , бо не повірю.😂😂
@@IamUkrainian47 Та мені якось байдуже повірите ви чи ні.
@@tarassuliatitskiy6287 якщо серйозно, то чому саме згоріло? Через неправильне підключення всіх цих автоматів, чи щось інше?
@@tarassuliatitskiy6287 а за адресу, просто погана ідея прив'язували свій акк до настільки конкретної адреси. В наш то час.
купив але не встановив. Тепер дізнався що всередині
в ньому немає іскрогасника?
Не має
Здравствуйте подскажите пожалуйста
Если Я с подвала дома выведу кабель в квартиру 1-етаж (не легально)
Могут вычислить если я буду потреблять +/- 2500 W - в час
)) можуть, коли захочуть!
Думав що в ньому є захист по типу звичайного автомату з захистом від КЗ. Дякую
Дякую за коментар! ні, в перемикачах і вимикачах навантаження не має захисту.
Вам як мед, так і ложкою!
Модульний втоматичний вимикач має тепловий та електромагнітний розчіплювачі ( хоча б один з них ) та камери дугогасіння . Вимикач навантаження не має розчіплювачів , але має камери дугогасіння . Перемикач та рубільник не мають розчіплювачів і не мають камер дугогасіння . Саме так їх можна розрізнити .
@varicod То все так. Камер дугогасіння не має. Цікавий момент - чи вони норм переносять увімкнення та вимкнення на повне навантаження.
@@lviv_electrics ні , модульний перемикач як ї модульний рубільник можна перемикать під напругою, але без навантаження . При вимкненні навантаження може бути дуга , а гасить її немає чим . Тобто потрібен вимикач навантаження . На жаль це так .
понятно очередной неоправданно дорогой хлам. 4.5 квадрата в тесном корпусе без охлаждения это дай боже чтоб 20 ампер без нагрева держал. да кратковременно до 5 минут оно может 45 ампер держать но не забывайте это не просто перемычка - с одной стороны соединение с проводом которое есть "подогревом" а с другой - контакт который тоже является источником тепла. Дальше - где дугогашение...ну хоть какоето....где система резкого разведения? Скорость разведения контактов зависит от резкости пальцев "оператора" - тоесть его уже сходу сразу нельзя переключать под нагрузкой. вообще. Дальше - пружинка давящая мостики и пластиковая рамка...это ж пипец...если мостик приварится изза перегрева - те пластиковые упоры уйдут в нирвану бо всегда в прямом контакте с перегретым металлом - соответственно малейшего усилия хватит чтоб перегретую пластмассу деформировать и нижний контактик пойдет вниз при том что верхний пригорел....бабах обеспечен....кароче хлам полнейший.
Бред написал, полный. Hager это достойная по качеству аппаратура не по цене ABB (которую еще найди не поддельную). У меня щиток на 72 модуля на Хагере собран и работает не один год уже.
И да, наличие полевых транзисторов на токи 100+ ампер с ножками сечением меньше 1 мм кв у тебя тоже вызовет такие бурные эмоции?
а ты даташиты не пробовал читать? например IRFP4110 - кристалл держит ток 180 ампер при этом написано ID (Package Limited) 120A а потом на прафике термозависимости написано сколько МИКРОСЕКУНД эти 120 ампер этот корпус держит и при каком качестве платы(читай теплоотводе от ножки). тут же теплоотвода не просто нет - там пластиковый корпус невентилируемый - читай - ТЕПЛОИЗОЛЯЦИЯ - плюс нагрузка долговременная! да я не спорю что 40 ампер за 5 минут с состояни простоя оно вытерпит. но после этого час на остывание. физику не обманет никакой наклейкой и никакой опыт" а вот у меня 100500 лет работает и хорошо" у меня тоже 40 лет абб работают и все хорошо. Но закон ома мать его беспощаден. на 1 квадрат меди чистой без примесей - 5 ампер долговременно с охлаждением, 3 ампера долговременно без охлаждения и 10 ампер сверхкратковременно с холодного. та можно и 20 ампер на пол секунды - она не испарится но после этих пол секунды - пол часа без нагрузки вообще - остываем.@@ggrisha87
@@clawham Дядя, я с этими полевиками не одно устройство разработал и сделал, некоторые уже лет 15 работают. И все там нормально работает, если понимать что к чему и делать охлаждение. И Хагер нормально работает и ничего там не перегревается. Более того - даже китайский хлам типа TOMZN у людей видел, тоже работает. И автоматы ИЭК работают даже, вот невидаль! Единственное, от чего горят автоматы и прочая модулька - от хренового контакта провода в клемме. И тут пофиг - АББ у тебя или Сименс за 50 баксов за бытовой автомат 4.5кА.
@clawham Критика -це добре! На чому базується теза про нагрів? Що на 1 мм2 міді 5А??? Це звідки? Якщо проаналізуєте таблиці і нормативи видно, що допустимі струми до 40А приблизно 10А на 1мм2. А вже для 6мм2 і струмах від 50А менше 10А на 1мм2(тому що нагрів непропорційний). На шинах 63А - 10мм2. То вже 6,3А. Отже 5А звідки? І яку температуру Ви очікуєте при 40А? В перемикачі, як і любому автоматі умовно є тепловідвід. Це самі нерухомі контакти і мідні провідники(на 40А будуть підключені 4-6мм2), які будуть підключені. Повірте, всі елементи будуть майже однієї температури і не більше 40-50 градусів. Якась частина тепла буде виходити через корпус. От сам мостик і сама щільність контакту під питанням, бо може замикатись кожного разу в іншій точці. Про зварювання контакту думаю, що це вже аварійна ситуація, і після цього може бути все що завгодно. І розвалитись, поплавитись півперемикача, і відвалитись провідник та подібне. Тут важливіше наскільки реальне і часте зварювання контактів.
і знову гугл відповідає на мій пошук вашим відео :)
дякую за коментар!
круто, але 40А він не потяне. при постійному навантженні будуть перегріви і підгари. менше як 4 квадрати на латуні це ваще не айс. Тобто на якщо брати Хейгер то треба розраховувати на 75% від вказаного максималу.
Дякую за коментар. Треба тестувати. Погоджуюсь, бажано не перегружати і періодично оглядати!