Це відео складається з двох окремих випусків 2020 року, які більшість моїх підписників не бачила. Тож я вирішив, що для моїх нових глядачів та алгоритмів Ютубу викласти тематичну відеокомпіляцію краще, ніж геть нічого не викладати. Буду радий, якщо передивитеся, навіть якщо колись уже бачили ці відео. Тим паче що я дещо змінив та домонтував...
@@StanislavMusicMaker я не письменик, а читач. І дуже давно не читала шось нове, у фантастиці. Так от, вчені визначили що дуже швидко всі нові комбінації нот в музиці скінчаться, і більше неможливо буде придумати нової мелодії. Гадаю так і з сюжетами, всі твори можна поділити на категорії, і вони в своїх рамках між собою схожі. Ми це вже бачимо по фільмах шо на одне оригінальне кіно знімають три ремейка, два спінофа, і ше якись ребут ( образно). Це мене засмучує
Передивився із задоволенням! Я взагалі деякі відео вже по кілька разів переглянув, точніше переслухав фоном під час роботи)))))) І точно буду переслуховувати ще, дуже цікаво розповідаєте.
Хочу кіно про завоювання прибульцями Землі і щоб десь в середині герої проходили біля працюючого телевізора, де Влад Сторітеллер розповідає, чому прибульці не будуть завойовувати Землю
Роботи не повстануть проти людства. Роботи - це як діти, вони будуть схожі на своїх творців. Роботи будуть більш людяними, ніж самі люди. Бо не м'ясо та кістки роблять нас людьми.
Звісно, вигадати щось оригінальне стає дедалі важчим, але… Є ще такий аспект, що те, що нас уже встигло забембати, для когось іншого може бути першим побаченням з ідеєю як такою. Кілька років тому я натрапив на манґу, де герой у фентезійному світі виявляється насправді гравцем RPG. І так то було цікаво спостерігати, як ігрові механіки виглядають «наживо» і яким є цей світ для свідомих себе NPC! Просто вогонь! Аж потім дізнався, що таких творів… десятки десятків :) Та й для кожної доби потрібні свої обгортки знайомих ідей. У дитинстві я не мав вибору, і цікавою мені була будь-яка дозволена компартією «класична фантастика» аж до самого Веллса - а от зараз уже що давніше воно, то нуднішим здається. Тобто я знаю ті ідеї, бачу їхні сучасні переспівування, помічаю й вади сучасного переосмислення, проте повертатися до оригінальних творів не тягне. І не відчуваю жалю, коли з якоюсь поширеною ідеєю знайомлюся спершу в сучаснішій формі, а не в «тій самій дідівській».
А я люблю фанфіки і часто тому що вони мільйони разів у всіх можливих варіаціях обігрують улюблених персонажів. При тому я дуже люблю читати багато робіт по одній і тій й же заявці)
В теорії фанфіки штука цікава. Бо це така собі альтернативна історія,на вже готовій класній основі. Але я коли хотів почитати фанфіки,мені попадалася якась фігня. Може це мені не пощастило просто,але серед кількох фанфіків не попалося нічого адекватного
Я люблю антиутопії. Вважаю, що кожен автор має свій засіб впливу на читача чи глядача. Та після творів Хакслі чи Оруелла зникає будь яка віра у майбутнє, та й у людство загалом. Знаю, що автори використовують метод залякування та найіршого розвитку подій. Проте я надаю перевагу творам Рея Бредбері, його антиутопії це надія для читача, а не лише суцільна безвихідь як у багатьох авторів.
Дивився нещодавно "День, коли Земля зупинилась" як раз про вторгнення прибульців. Там мета була проста - знищення людства задля збереження унікальної планети в Всесвіті, де взагалі можливе життя. Ото норм мотивація
Люблю фентезі! Воно обмежене лише фантазією автора. Шаную Толкіена, але сучасний письменник має щонайменше використовувати нові раси! Бажано щоб їх відмінності не зводились до різниці у зрості і формі вух) Якраз працюю над таким світом 😊
Ви класно описали це. Я людина що обожнює фантастику і дивлюсь лише першу-другу серію новинок. Цікава ідея рідкісна, дуже часто розвиток звалюється в банальщину. Світ дикого Західу наприклад з 3-го сезону дивитись неможливо, незважаючи на ідеальну картинку. Сюди ж Ла Брея, Оповідь служниці, Пісочний чоловік. Периферійні пристрої - на грані. Але ж є й улюблені стрічки, що теж повторюють старі ідеї - а їх дивишся із задоволенням. До речі вперше чую настільки лаконічний і точний опис Тенета. І ще до речі - коли відкрив цей відеоролик, в ньому зовсім не було лайкосів, мій перший - в що я не можу повірити. Ох вже цей ютуб.
саме замусолене кліше, це колись якась группа людей кудись летить на кораблі... і всі події відбуваються на кораблі, і скоріш за все усі загинуть, або обраний чи обрані долетять, а ну і надздібності. В кліше нічого поганого немає, одній й ті самі ідеї в літературі й мистецтві загалом опрацьовують багаторазово, головне як.
Назад у майбутнє-це два чудових актора,між якими надзвичайний зв‘язок.А сюжетна частина дуже і дуже проста. Тенет-дуже гарний фільм,та він,як ти і сказав,зовсім про інше.
До речі, як не дивно, друга трилогія Зоряних Війн позбавлена майже всіх тих недоліків, про які сказав Влад, і навіть намагається розмірковувати над рефлексією обраним своєї обраності. Ну і з урахуванням того, що це трилогія приквелів, тож ми можемо знати, чим усе закінчиться
6:40 пробував якось дивитись цей серіал... і мало не розбив від злості екран. Бо я все життя вивчаю і цікавлюся Мікеланджело, прочитав його листи, поеми та книги про нього. І коли Хопкінс почав нести люту ахінею про Мікеланджело - то мене просто бомбануло як Кримський міст. Пішли вони.
Корисне відео. Тільки мене не задовбало стандартне фентезі)))) люблю цих усіх орків, ельфів, дворфів (чи як скалькував з російської пан Легеза "ґномів"), гномів і т.д. Однак погоджуюсь - тут не вийде просто перенести звичану зрозумілу кожному історію про психологічні ділеми, а треба ще й цікавий світ продумати - довести, що ця історія має бути саме в такому сетінгу. Взагалі, я вважаю, що в наш час, якщо використовувати звичний сетінг із своїми вже встановленними канонами, треба мати на увазі, що там має бути щось (а краще багато чогось) оригінальне, що би заволікти читача якому байдужий ваш вордбілдінг і він прийшов за історією
Дякую за відео)) Обожнюю тему штампів - саме нещодавно знаходила та передивлялась свої старі чернетки, які писала в 13-16 років, і волала, вбиваючись фейспалмами від іспанського сорому)) Штампи - це ті граблі, на які всі ми наступаємо, перш ніж досягнемо певного етапу в своєму творчому розвитку. Головне одного дня справді це усвідомити та піти далі)
Беззаперечно, це найкраще відео! 🔥 Влад просто суперово розібрав усі ці давно заїжджені кліше! 👍👌 Цей гумор просто щось чітерське, просміявся протягом всього відео 😂 Чекав із захопленням! 😋
корисне відео, дякую. я б ще сюди додала особисто мені набридле кліше " він/ вона - ОБРАНІ" вона/ він народились у чарівний родині і тепер від цього двієчника/ двієчниці залежить життя усього людства. І ЗВИЧАЙНО недосвідчені, не навчені, зовсім юні чаклуни наваляють по пяте число досвідченому чародію, пройшовшому крим, рим і мідні труби.
Є такі автори, я їх називаю конвейерними, можуть мусолити одну й ту ж тему та сюжет цілими серіями. В основному це стосується самвидаву та літрпг (особливо останнього). І в основному цим займаються русняві (є звісно унікальні автори, але їх мало). І так, до повномасштабного я читав руснявих авторів, каюсь. Ще є окремий вид любителів "що, якби", автори, які пишуть фанфіки до улюблених всесвітів. Іноді трапляються такі "шедеври", що хочеться собі посолити очі))).
Почекаю декілька років до того часу, коли можна буде сказати до ШІ: "Сідней, сьогодні мені хочеться послухати історію у стилі наукової фантастики, де робиться особливий акцент на персонажів та взаємодію між ними. Також буду вдячний за хорошу любовну лінію. Сюжет вибирай сам - в тебе гарний смак. Дуже тобі дякую. І так, озвуч це приємним жіночим голосом, будь ласка".
Цікаво, що більшості кліше можна уникнути, якщо писати про те, що було після кліше Але кінець світу настільки затертий, що навіть пост-апокаліпсис вже став кліше І тепер, щоб уникнути цих, вже двох, шаблонів доводится думати що було до кінця всього, наприклад як в «Не дивись вгору»
Дейв Волвертон "На шляху до раю". На величезному кораблі, який японська корпорація використовує для колонізації цілої планети, стикаються дві культури, настільки різні, що їм легше з інопланетянами порозумітися, ніж між собою. Японська, з корпоративною відданістю, культом самопожертви, самурайським духом, та технологією, з латино-американською, з герільяс, команданте Че, тайваньськими чіпами, які горщиками на ринку продають, та классовою ненавистю.... Разів вісім перечитав. Розрив шаблону.
Владе, у вас чудові відео! А ви могли б якось зняти випуск про те, що ви думаєте щодо перспектив сучасної наукової фантастики? Типу, які сюжети і наукові припущення актуальні зараз і що на нас може чекати у майбутньому? Це була б дуже цікава тема!
Набридло, вторинно та інше, це все суб'єктивно. Читачам хочеться асоціації себе з головними героями. Поки будуть існувати підлітки які недоотримують уваги в реальності, будуть популярні романи про обраних підлітків. Кормак Маккартні зайде обмеженій кількості читачив, про що свідчить касовий провал фільму "Дорога".
Мене дивує коли інопланетяни це схожі на гуманоїдів істоти, з ротом, носом, вухами, очима і тд. І дуже часто розміром +-як люди. Я звичайно ж розумію, що знімати фільм де інопланетяни розміром з молекулу було б проблемно, бо як же їх протагоніст переможе, але те що всі позаземні істоти, боги, демони з людськими розмірами нелогічно відносно розмірів всесвіту
24:30 в Хроніках Рідіка непогано це обіграли. Пророцтво є. І Лорд Маршал знав що останній фурієць має його вбити, тому і намагався усіма силами знищити фурійців, але цим самим він і спонукав пророцтво проявитись.
Міф про Едіпа. Одному царю дали пророцтво, що його вб'є власний син. Коли в нього народився син він його в море кинув. Але дитина не вмерла, і їх знайшов інший цар. Той був бездітний і виховував Едіпа як рідну дитину. Едіпа тролили, що він прийомний (бо в царя був дуууууже м'який характер, а в нього запальний чи щось таке). Едіпа пішов до оракула, той йому не відповів, але сказав, що він вб'є власного батька та одружиться з матір'ю. Він злякався та попрощався з прийомними батьками та пішов. Вгадайте куди він потрапив і що було далі)
Такий сюжет: один хлопчина дізнається, що він є Обраний, тому вступає до академії магів, аби стати мегакрутим чарівником. В академії він усвідомлює, що магічним світом керують жорстокі і несправедливі дорослі, тож вирішує змінити все на краще, створивши загін юних однодумців. Але жорстокі і підлі дорослі уз а допомогою передових технологій і чарів вуду створюють армію зомбі, яка має знищити головного героя і його друзів. Тоді обраний створює армію роботів, які долають кровожерливих зомбі і допомагають хлопцеві прийти до влади. Та коли герой стає правителем, він перетворюється на тирана, який безжально гнобить усіх і вся, а насамперед роботів, які ж йому і дали ту владу. Тоді роботи спільно з людьми піднімають повстання, яким керує молода і вродлива героїня. Між нею та обраним спалахує кохання, героїня знаходить шлях до серця диктатора і з'ясовує, що він насправді добра і чуйна людина. Але тут на Землю нападають прибульці, яким потрібні місцеві ресурси. Та ці наївні косміти нічого не знають про магію, тому їхнє вторгнення приречене на поразку! У ході війни земляне в союзі з роботами і недобитими зомбі перемагають загарбників, але вся планета фактично зруйнована, настає похмурий постапокаліпсис. Та не забуваймо, що наш герой - Обраний, він знову збирає командру з однодумців, роботів, зомбі і прибульців, які перейшли на світлий бік Добра, і має намір знову витягнути цей світ з халепи.
В мене дуже багато позитивних коментарів для цього відео.. та вони будуть доволі типовими! Тож я напишу лише один цікавий!! Як на мене найкраща сучасна література про кінець людства це аніме/манґа "доктор стоун"
На мою думку з усього списку самих задовбучих є саме підліткові антиутопії. І я зараз навіть не про голодні ігри а про таку трешаніну як дівергент, інсургент, сракагент хоча я дивився тільки перший висєр про дівчинку-нітакусіка. Але цього хватило. Рівень іспанського сорому просто зашкалював. Моя нервова система ледь витримала цей "шедевр"
"Але ж, Владе... кіберпанк...Рутґер Гауєр...сльози під дощем", - хотілося заволати мені, аж тут з'явився Гакер і все пофіксив. Це було прекрасно, от так, що просто: А-а-ааааа!!!
Владе, дуже дякую тобі за твої відео. Якось тиждень тому натрапила на цей канал, і ось майже усі випуски продивилася)) Колись давно я писала, мені подобалось, але через "несерйозність" чомусь усе закинула на декілька років. А зараз я завдяки твоїм відео дістала свої напрацювання і в мене наче... наче друге дихання з'явилося? Твій канал дуже мотивує писати і працювати над собою/своїми текстами. Дякую тобі, щиро. Бажаю успіхів! І не хворій!
Я стану знов на сторону гакера :) По перше багато авторів забувають про -панк у слові кіберпанк А саме: запитати таке питання, яке заглядає за всі краї норми Типовий кіберпанк: Робокоп(1989) де автори роздумовують, а що як корпорації/технології зайдуть так далеко, що вже і вмерти вам не дадуть спокійно. Ну і вся «типовість» кіберпанку на місці: коли купу менеджерів розстрілює робот, а вищі менеджери такі ну ок, ну буває, згортаєм фінансування.
На мій погляд всі ці сюжети цілком норм, все залежатиме від реалізації. Як приклад Кінг, який написав свій найкращий роман (субєктивна думка) про типову подорож в часі, щоб виправити минуле. Відмовитись від цих сюжетів приблизно те саме, що відмовитись від 36 драматичних ситуацій, перерахованих Польті.
З підлітковими антиутопіями повністю згоден. Коли прочитав 1984, Який чудесний світ новий, 451 градус за Фаренгейтом, і хтось перед тобою дивиться ті нові "антиутопії" сміх з гнівом коли тобі кажуть, що вони хороші стають нормальними реакціями.
Лови нетривіальний розвиток підліткових антиутопій, зробити з жанром приблизно те саме, що Міст до Терабітії зробив з фентезі про дітей-попаданців, історія про прийняття жорстокості світу і свого безсилля
Got it Домовились, шановний, пишу книгу двулогію, де в першій частині чудова дівчина в світі, де людей розділяють за кольором очей 🥰👽👁️ там перемагають ПІдліТКи А потім в другій частині починаються... Проблеми нової антиутопії від того, як світ організували підлітки))) І ніхто не відповідає, чим це закінчиться....
Що краще читати та розповсюджувати переклади закордонної белетристики чи створювати власну? Це я про те що не варто писати сюжети, які паразитують один на одному. Моє суб'єктивне враження нам не вистачає усякого 'однакового' читовидла для заповнення ринку. Не всім же створювати унікальні сюжети. Та і не всі читачі прагнуть читати кожного разу щось гідне та величне. Іноді хочеться прочитати ось щось такеж про хакера/ельфа/мері сью бо не хочу думати хочу тих самих емоцій 😅 Я про те що фільми і серіали що паразитують на одному купа і вони продаються. Тому і для книжкового ринку потрібна купа всього, навіть второслртної белетристики про Котигорошка що порішив Гітлера блискавкою з артефакту, який він здобув на венері, бо зміг задовольнити забаганки вередливої богині з чотирма руками і трьома оками 😅 Якщо таке будуть продукувати наші автори, то народ не піде шукати таку юшку до москалів. Не відмовляйте молодих авторів від спроб створити кліше, якщо вони не впевнені у здатності створити унікальний продукт світового рівня. ...просто думки уголос.
Влад: жартує про "купіть мою книгу, там всіх ділять за кольором очей" Мусор з ватпаду: це вже було Писали чи ні, не помітила. Підліткові "антиутопії" то не антиутопії, а дистопії. З таким терміном легше відокремлювати антиутопії від мерісьюшних помиїв
Я колись пописувала) та це було давно) коли почула про похмурого головного героя в якого є темна історія і якого зненацька виправить дівчина, орнула на всю кімнату😂 це прям в сердечко (а ще мої головні герої були гномами)( то я в Торіна закохана була на період писаки)😅😅😅😅
О, колись у мене була ідея агенства чи навіть секретної служби, що в сучасній Україні розслідує містичні та фантастичні випадки. Щось, на кшталт, Ікс-файлів чи Людей в Чорному по-українськи. Але, навіть його назви та ключових героїв я не спромігся вигадати, так що дарую ідею вам😃😁
@@viter9711 в мене заготовлений вже нарис світу, я надихнувся одним аніме та ще рядом інших джерел, тому дії розвертатимуться в альтернативній реяльності де країни будуть розділені на табори технологій, щодо країн в мене є вже декілька ідей, але це скоріш за все буде просто видохзінена на версія Європи.
@@viter9711 В мене теж така ідея) Я щоправда трохи далі продвинувся, є структура персонажів. Підозрюю що ця ідея записана в чернетках ще в сотні-другої авторів. Але це, звісно, не причина вімовлятись від неї, бо ідея хороша
Владе, будь ласка, зроби випуск про те, як можна писати дуууже неспішно, майже тягомотити, однак, так, щоб це було цікаво. Я не про інфо дампи. От, наприклад, Стівен Кінг пише якусь книгу про страхіття, але, читаючи, ти розумієш, що там того страхіття відсотків 10 від загального обсягу усієї книги. Все інше - простий побут, опис того, як головні герої ходять на роботу/в школу, займаються своїми справами, живуть. Проте, це цікаво читати. Тож, хотілося б дізнатися, як можна лити "цікаву воду" у тексті. А ще хочу окремо подякувати тобі за ці випуски, вони - просто скарб! Вся потрібна інформація на одному каналі. Я - сліпий письменник початківець. Шукати поради по усьому інтернету, враховуючи мою ситуацію, було доволі тяжко. Дякую за твій труд та бажаю натхнення та успіхів у подальшому. До речу, хочу звернутися до інших з проханням. Будь ласка, кому не лінь, ознайомтеся з моїм другим оповіданням. Мені конче потрібна якась критика. Ось посилання: booknet.ua/book/mamo-pd-lzhkom-monstr-b412855
А я люблю жанр саме кіберпанку. Мені плювати, на скільки це комусь там приїлось, я ХОЧУ отримувати контент цього жанру, а не сидіти без нього бо комусь набридло
Їм не просто не вигідно такий шлях долати, якщо іншопланетяни настільки далеко, бо по ідеї якщо вірити вченим з тими часовими приколами на таких відстанях вони цілком можуть дивитися на безлюдну планету, або взагалі ще на пустоту бо планети нема ну якщо в них є кращі біноклі ніж в нас і вони можуть з далекої відстані вибирати планети на які нападати, чи навпаки побачили тільки зародження життя, але насправді тут вже розвиненіша за них цивілізація😅
Отож-бо! Якби чуваки, котрі живуть за шістдесят шість мільйонів світлових років від нас, мали достатньо крутий телескоп, то побачили б динозаврів. Але на це чомусь зазвичай не зважають! Навіть центавряни бачать нас чотири роки тому. Якої трясці?
Привіт, Владе! Що ти думаєш про написання зомбі-творів, накшталт ходячих мерців? (не обов'зково саме вони, просто перше, що у голову прийшло) Чи може це підпадати під тип постапокаліптичних-фантастичних сюжетів, яких вже теж "досить" у сучастній світовій літературі (і українській)? І, до речі, дякую за це нове файне відео! Дуже чекав на нього, а поки чекав переглядав старі та аналізував свій твір 😅
Це відео складається з двох окремих випусків 2020 року, які більшість моїх підписників не бачила. Тож я вирішив, що для моїх нових глядачів та алгоритмів Ютубу викласти тематичну відеокомпіляцію краще, ніж геть нічого не викладати.
Буду радий, якщо передивитеся, навіть якщо колись уже бачили ці відео. Тим паче що я дещо змінив та домонтував...
А-а-а-а-а... та чому ні? Гляну.
Відео цікаве! Але про що тоді писати? Але мене бентежать книги, які змінюють розташування в кадрі)
@@ТаняМаковій-е8ж ну Влад пропонує несподівано обігрувати кліше. Як варіант.
@@StanislavMusicMaker я не письменик, а читач. І дуже давно не читала шось нове, у фантастиці. Так от, вчені визначили що дуже швидко всі нові комбінації нот в музиці скінчаться, і більше неможливо буде придумати нової мелодії. Гадаю так і з сюжетами, всі твори можна поділити на категорії, і вони в своїх рамках між собою схожі. Ми це вже бачимо по фільмах шо на одне оригінальне кіно знімають три ремейка, два спінофа, і ше якись ребут ( образно). Це мене засмучує
Передивився із задоволенням! Я взагалі деякі відео вже по кілька разів переглянув, точніше переслухав фоном під час роботи)))))) І точно буду переслуховувати ще, дуже цікаво розповідаєте.
Хочу почитати про світ, в якому московія не перетворилась на росію а зникла з історії
таааак
Ми цей світ зараз творимо. Слава ЗСУ!!
З часом московія перетвориться на своєрідний стімпанк: Літаки на вугіллі, механічні комп'ютери, зв'язок азбукою Морзе...
@@ВіталійГаврилів-ж9ф Ну, дерев'яний транспорт в них вже є
А я ще хочу побачити світ, в якому росія зникла з історії 😏 Слава ЗСУ!
Мавпи з ядерною зброєю - якось інакше сприймаються в сучасних реаліях)))
Про колір очей вже є, точніше, про світ, в якому всі люди дальтоники, і розділені за кольорами, які вони можуть бачити. Це Джаспер Ффорде
Той випадок коли ткнув пальцем в небо, а там уже є Джаспер)
Хочу кіно про завоювання прибульцями Землі і щоб десь в середині герої проходили біля працюючого телевізора, де Влад Сторітеллер розповідає, чому прибульці не будуть завойовувати Землю
Про "мавп з ядерною зброєю" цей жарт як ніколи зараз актуальний)
Роботи не повстануть проти людства. Роботи - це як діти, вони будуть схожі на своїх творців. Роботи будуть більш людяними, ніж самі люди. Бо не м'ясо та кістки роблять нас людьми.
Звісно, вигадати щось оригінальне стає дедалі важчим, але… Є ще такий аспект, що те, що нас уже встигло забембати, для когось іншого може бути першим побаченням з ідеєю як такою. Кілька років тому я натрапив на манґу, де герой у фентезійному світі виявляється насправді гравцем RPG. І так то було цікаво спостерігати, як ігрові механіки виглядають «наживо» і яким є цей світ для свідомих себе NPC! Просто вогонь! Аж потім дізнався, що таких творів… десятки десятків :) Та й для кожної доби потрібні свої обгортки знайомих ідей. У дитинстві я не мав вибору, і цікавою мені була будь-яка дозволена компартією «класична фантастика» аж до самого Веллса - а от зараз уже що давніше воно, то нуднішим здається. Тобто я знаю ті ідеї, бачу їхні сучасні переспівування, помічаю й вади сучасного переосмислення, проте повертатися до оригінальних творів не тягне. І не відчуваю жалю, коли з якоюсь поширеною ідеєю знайомлюся спершу в сучаснішій формі, а не в «тій самій дідівській».
"Це ж було вже!" 🤣
А я люблю фанфіки і часто тому що вони мільйони разів у всіх можливих варіаціях обігрують улюблених персонажів. При тому я дуже люблю читати багато робіт по одній і тій й же заявці)
В теорії фанфіки штука цікава. Бо це така собі альтернативна історія,на вже готовій класній основі. Але я коли хотів почитати фанфіки,мені попадалася якась фігня. Може це мені не пощастило просто,але серед кількох фанфіків не попалося нічого адекватного
ох надушнів)))
профессіонально, якісно з розстановкою фактів))))
Я люблю антиутопії. Вважаю, що кожен автор має свій засіб впливу на читача чи глядача. Та після творів Хакслі чи Оруелла зникає будь яка віра у майбутнє, та й у людство загалом. Знаю, що автори використовують метод залякування та найіршого розвитку подій. Проте я надаю перевагу творам Рея Бредбері, його антиутопії це надія для читача, а не лише суцільна безвихідь як у багатьох авторів.
Дивився нещодавно "День, коли Земля зупинилась" як раз про вторгнення прибульців. Там мета була проста - знищення людства задля збереження унікальної планети в Всесвіті, де взагалі можливе життя. Ото норм мотивація
Люблю фентезі! Воно обмежене лише фантазією автора. Шаную Толкіена, але сучасний письменник має щонайменше використовувати нові раси! Бажано щоб їх відмінності не зводились до різниці у зрості і формі вух)
Якраз працюю над таким світом 😊
Оруєла, вже можна переводити в розділ документалістика.
Где то шутку слышал: можете не читать Оруэла, он вам уже будет не интересен...
Прибуття - офігенний незатертий філософський сюжет про прибульців
І він насправді не про прибульців, чи не так? Особливо якщо ви читали оригінальне оповідання
@@vladstoryteller не про прибульців, але вони не заважають)
1:40 - Хотіли "взяти Землю за 3 дні", а тепер просять переговорів/перемир’я))
До речі, як показує сучасна історія, для вторгенння, що потребує купу зусиль та ресурсів, геть не потрібна притомна мотивація...
@@vladstoryteller ІМХО, вона має бути притомна виключно в тій голові/головах, що приймають рішення. Про притомність самих цих голів мова не йде 🤷)
Ви класно описали це. Я людина що обожнює фантастику і дивлюсь лише першу-другу серію новинок. Цікава ідея рідкісна, дуже часто розвиток звалюється в банальщину. Світ дикого Західу наприклад з 3-го сезону дивитись неможливо, незважаючи на ідеальну картинку. Сюди ж Ла Брея, Оповідь служниці, Пісочний чоловік. Периферійні пристрої - на грані. Але ж є й улюблені стрічки, що теж повторюють старі ідеї - а їх дивишся із задоволенням.
До речі вперше чую настільки лаконічний і точний опис Тенета. І ще до речі - коли відкрив цей відеоролик, в ньому зовсім не було лайкосів, мій перший - в що я не можу повірити. Ох вже цей ютуб.
Дякую! А Ютуб просто вирішив сховати вподобайки
Але ж Владе, це було чудово
саме замусолене кліше, це колись якась группа людей кудись летить на кораблі... і всі події відбуваються на кораблі, і скоріш за все усі загинуть, або обраний чи обрані долетять, а ну і надздібності. В кліше нічого поганого немає, одній й ті самі ідеї в літературі й мистецтві загалом опрацьовують багаторазово, головне як.
Назад у майбутнє-це два чудових актора,між якими надзвичайний зв‘язок.А сюжетна частина дуже і дуже проста.
Тенет-дуже гарний фільм,та він,як ти і сказав,зовсім про інше.
"Я тебе по ай-ті вирухував!"
Тут я ледь соком не вдавилася))
...та ніби я сказав "ай-пі")
В деяких відео про українську літературу якраз говориться про "антиобраного", що в нас прививалась думка, що кожен має боротись, а не чекати когось
До речі, як не дивно, друга трилогія Зоряних Війн позбавлена майже всіх тих недоліків, про які сказав Влад, і навіть намагається розмірковувати над рефлексією обраним своєї обраності. Ну і з урахуванням того, що це трилогія приквелів, тож ми можемо знати, чим усе закінчиться
6:40 пробував якось дивитись цей серіал... і мало не розбив від злості екран. Бо я все життя вивчаю і цікавлюся Мікеланджело, прочитав його листи, поеми та книги про нього. І коли Хопкінс почав нести люту ахінею про Мікеланджело - то мене просто бомбануло як Кримський міст. Пішли вони.
Скучив за картопляними темами)
Дякую за прекрасну тему
Патруль Часу, до речі, незважаючи на свій поважний вік, дуже захопливий.
Корисне відео.
Тільки мене не задовбало стандартне фентезі)))) люблю цих усіх орків, ельфів, дворфів (чи як скалькував з російської пан Легеза "ґномів"), гномів і т.д. Однак погоджуюсь - тут не вийде просто перенести звичану зрозумілу кожному історію про психологічні ділеми, а треба ще й цікавий світ продумати - довести, що ця історія має бути саме в такому сетінгу.
Взагалі, я вважаю, що в наш час, якщо використовувати звичний сетінг із своїми вже встановленними канонами, треба мати на увазі, що там має бути щось (а краще багато чогось) оригінальне, що би заволікти читача якому байдужий ваш вордбілдінг і він прийшов за історією
Дякую за відео)) Обожнюю тему штампів - саме нещодавно знаходила та передивлялась свої старі чернетки, які писала в 13-16 років, і волала, вбиваючись фейспалмами від іспанського сорому)) Штампи - це ті граблі, на які всі ми наступаємо, перш ніж досягнемо певного етапу в своєму творчому розвитку. Головне одного дня справді це усвідомити та піти далі)
Який же крутий у вас контент, яка подача і теми завжди цікаві. Рубрика про кліше - моя найулюбленіша.
Айзек це крутяк!!! інколи неварто чіпати книгу аби зняти недолугий фільм, ну якщо тільки це не Двохсотлітня людина.
Беззаперечно, це найкраще відео! 🔥
Влад просто суперово розібрав усі ці давно заїжджені кліше! 👍👌
Цей гумор просто щось чітерське, просміявся протягом всього відео 😂
Чекав із захопленням! 😋
Жарти про картоплю це дуже добре з найперших випусків, дякую:).
Картопля - це як камео Стена Лі у фільмах Марвел.
"Безвихідність" (безисходность) - безвихідь 💙💛
корисне відео, дякую.
я б ще сюди додала особисто мені набридле кліше " він/ вона - ОБРАНІ"
вона/ він народились у чарівний родині і тепер від цього двієчника/ двієчниці залежить життя усього людства. І ЗВИЧАЙНО недосвідчені, не навчені, зовсім юні чаклуни наваляють по пяте число досвідченому чародію, пройшовшому крим, рим і мідні труби.
Є такі автори, я їх називаю конвейерними, можуть мусолити одну й ту ж тему та сюжет цілими серіями. В основному це стосується самвидаву та літрпг (особливо останнього). І в основному цим займаються русняві (є звісно унікальні автори, але їх мало). І так, до повномасштабного я читав руснявих авторів, каюсь. Ще є окремий вид любителів "що, якби", автори, які пишуть фанфіки до улюблених всесвітів. Іноді трапляються такі "шедеври", що хочеться собі посолити очі))).
Час пригод - мій улюблений мультик на тему постапокаліптичного світу♥️🔥
5:43 Чи сняться Зіброву електросвині - із цього проорав! :)))
Почекаю декілька років до того часу, коли можна буде сказати до ШІ: "Сідней, сьогодні мені хочеться послухати історію у стилі наукової фантастики, де робиться особливий акцент на персонажів та взаємодію між ними. Також буду вдячний за хорошу любовну лінію. Сюжет вибирай сам - в тебе гарний смак. Дуже тобі дякую. І так, озвуч це приємним жіночим голосом, будь ласка".
Дуже якісний контент, дякую за вашу працю!!!
Мені здається чи відео більш епічне, ніж попередні? Ну це дуже круто насправді
...бо це я знімав на самому початку
дякую за роботу, коментар задля пі дтримки українського контенту не менше десят и слів у коментарі
Я з Вами з 1000 підписників❤ Ви чудовий))
Цікаво, що більшості кліше можна уникнути, якщо писати про те, що було після кліше
Але кінець світу настільки затертий, що навіть пост-апокаліпсис вже став кліше
І тепер, щоб уникнути цих, вже двох, шаблонів доводится думати що було до кінця всього, наприклад як в «Не дивись вгору»
7:00 ми просто вже в кіберпанку
Дейв Волвертон "На шляху до раю". На величезному кораблі, який японська корпорація використовує для колонізації цілої планети, стикаються дві культури, настільки різні, що їм легше з інопланетянами порозумітися, ніж між собою. Японська, з корпоративною відданістю, культом самопожертви, самурайським духом, та технологією, з латино-американською, з герільяс, команданте Че, тайваньськими чіпами, які горщиками на ринку продають, та классовою ненавистю.... Разів вісім перечитав. Розрив шаблону.
Владе, у вас чудові відео! А ви могли б якось зняти випуск про те, що ви думаєте щодо перспектив сучасної наукової фантастики? Типу, які сюжети і наукові припущення актуальні зараз і що на нас може чекати у майбутньому? Це була б дуже цікава тема!
Якраз бачив вас на стрімі Падона!))
@@melkor1128 о, здрастуйте! укрютуб тісний))))
@@ПаніОтож-бо , не сказав би))
Набридло, вторинно та інше, це все суб'єктивно. Читачам хочеться асоціації себе з головними героями. Поки будуть існувати підлітки які недоотримують уваги в реальності, будуть популярні романи про обраних підлітків. Кормак Маккартні зайде обмеженій кількості читачив, про що свідчить касовий провал фільму "Дорога".
Пункт "не чіпати обраного на початку історії" додали до суперзлодійського мануалу в 1980-х після кейсу прикрого провалу Тома Редла 😅
Дякую за цікавий контент, вподобайка від мене )
Дякую.Змістовно,розумно і весело.Успіхів і розвитку!
Людина: блін хочу зробити сюжет про пост-апокаліпсис
Влад: **no❤️**
*Це жарт, якщо що! Відео супер, дуже дякую за Ваш контент)
Мене дивує коли інопланетяни це схожі на гуманоїдів істоти, з ротом, носом, вухами, очима і тд. І дуже часто розміром +-як люди. Я звичайно ж розумію, що знімати фільм де інопланетяни розміром з молекулу було б проблемно, бо як же їх протагоніст переможе, але те що всі позаземні істоти, боги, демони з людськими розмірами нелогічно відносно розмірів всесвіту
Який же душний канал. Продовжуйте)
24:30 в Хроніках Рідіка непогано це обіграли. Пророцтво є. І Лорд Маршал знав що останній фурієць має його вбити, тому і намагався усіма силами знищити фурійців, але цим самим він і спонукав пророцтво проявитись.
Такі називають «самоздійсненне пророцтво» тобто таке що здійснилося через те що йому повірили. Прикладів безліч, той же Гарі Потер.
Міф про Едіпа. Одному царю дали пророцтво, що його вб'є власний син. Коли в нього народився син він його в море кинув. Але дитина не вмерла, і їх знайшов інший цар. Той був бездітний і виховував Едіпа як рідну дитину. Едіпа тролили, що він прийомний (бо в царя був дуууууже м'який характер, а в нього запальний чи щось таке). Едіпа пішов до оракула, той йому не відповів, але сказав, що він вб'є власного батька та одружиться з матір'ю. Він злякався та попрощався з прийомними батьками та пішов. Вгадайте куди він потрапив і що було далі)
@@monikayagudina902 оце історія
@@СховищеІнженерів і не кажіть. У греків такого багатенько.
Такий сюжет: один хлопчина дізнається, що він є Обраний, тому вступає до академії магів, аби стати мегакрутим чарівником. В академії він усвідомлює, що магічним світом керують жорстокі і несправедливі дорослі, тож вирішує змінити все на краще, створивши загін юних однодумців. Але жорстокі і підлі дорослі уз а допомогою передових технологій і чарів вуду створюють армію зомбі, яка має знищити головного героя і його друзів. Тоді обраний створює армію роботів, які долають кровожерливих зомбі і допомагають хлопцеві прийти до влади. Та коли герой стає правителем, він перетворюється на тирана, який безжально гнобить усіх і вся, а насамперед роботів, які ж йому і дали ту владу. Тоді роботи спільно з людьми піднімають повстання, яким керує молода і вродлива героїня. Між нею та обраним спалахує кохання, героїня знаходить шлях до серця диктатора і з'ясовує, що він насправді добра і чуйна людина. Але тут на Землю нападають прибульці, яким потрібні місцеві ресурси. Та ці наївні косміти нічого не знають про магію, тому їхнє вторгнення приречене на поразку! У ході війни земляне в союзі з роботами і недобитими зомбі перемагають загарбників, але вся планета фактично зруйнована, настає похмурий постапокаліпсис. Та не забуваймо, що наш герой - Обраний, він знову збирає командру з однодумців, роботів, зомбі і прибульців, які перейшли на світлий бік Добра, і має намір знову витягнути цей світ з халепи.
Намагалася порахувати, чи зібрали ви бінго і скільки разів, однак збилася десь посередині)))
@@tatvynry6978 😆😆😆
В мене дуже багато позитивних коментарів для цього відео.. та вони будуть доволі типовими! Тож я напишу лише один цікавий!! Як на мене найкраща сучасна література про кінець людства це аніме/манґа "доктор стоун"
Такий душний, що я аж вікно відкрив поки дивився твій відос 😂
Дякую за корисне і розважальне водночас
насміялась на день вперед😂😂
До речі про Відьмака. Про фентезі, архетипи, на яких воно базується, Толкієна, штампи та епігонство добре розписав сам Сапковський у своїх есе.
Я подумав про Гатса ,а не про Відьмака🤣
З творів про світ після повстання машин для мене топ - Дюна, Герберта….
Прямо бачу, як сидять автори матриці і такі, «а якщо людство програло джихад?»
Крутезні відео, дуже цікаво.)
На мою думку з усього списку самих задовбучих є саме підліткові антиутопії. І я зараз навіть не про голодні ігри а про таку трешаніну як дівергент, інсургент, сракагент хоча я дивився тільки перший висєр про дівчинку-нітакусіка. Але цього хватило. Рівень іспанського сорому просто зашкалював. Моя нервова система ледь витримала цей "шедевр"
"Але ж, Владе... кіберпанк...Рутґер Гауєр...сльози під дощем", - хотілося заволати мені, аж тут з'явився Гакер і все пофіксив.
Це було прекрасно, от так, що просто: А-а-ааааа!!!
Я мав на увазі, що зараз кіберпанк той самий писати якось дивно вже
Не знаю, мені навіть мульт від Нетфліксу зайшов, а там і гакери, і імпланти. Мабуть, це і зветься невибагливість)))
Ну то ж до гри
Але ж сюжетні ходи кіберпанку вже геть вичерпані Гібсоном. Чи можливо в жанрі взагалі віднайти щось нове і позбутися вторинності?
Я гадаю, що ні, тоді буде не кіберпанк)
Владе, дуже дякую тобі за твої відео. Якось тиждень тому натрапила на цей канал, і ось майже усі випуски продивилася))
Колись давно я писала, мені подобалось, але через "несерйозність" чомусь усе закинула на декілька років.
А зараз я завдяки твоїм відео дістала свої напрацювання і в мене наче... наче друге дихання з'явилося? Твій канал дуже мотивує писати і працювати над собою/своїми текстами. Дякую тобі, щиро.
Бажаю успіхів! І не хворій!
Йой, дякую! Супер, для того і працюю
Дякую за чудове відео. Тримаймося!
якщо уникати всіх цих сюжетів - то й писати нема про що! Чекаю на відео, де Влад розкаже про які ідеї, ще ніхто не написав, чи слабо розкрив
Якщо ви це так зрозуміли, то ніц не вловили головний меседж)
Відоси з кліше дуже люблю)
Владе, Ви просто скарб) Дуже цікаво слухати, а особливо відео огляди фільмів - передивлююсь вже по 3 колу)
Я обидва випуски бачила у 2020 році, і вони з моїх улюблених))) З задоволенням подивилася знову в одному відео. Владе, одужуй швидше!
Я стану знов на сторону гакера :)
По перше багато авторів забувають про -панк у слові кіберпанк
А саме: запитати таке питання, яке заглядає за всі краї норми
Типовий кіберпанк: Робокоп(1989) де автори роздумовують, а що як корпорації/технології зайдуть так далеко, що вже і вмерти вам не дадуть спокійно. Ну і вся «типовість» кіберпанку на місці: коли купу менеджерів розстрілює робот, а вищі менеджери такі ну ок, ну буває, згортаєм фінансування.
...а я все забуваю що це кіберпанк) бо там же не було гакерів!
@@vladstoryteller Якщо оглянути Одісею крізь призму міту про корабель Тесея - це і був перший кіберпанк (класичні його питання: що робить нас - нами?)
На мій погляд всі ці сюжети цілком норм, все залежатиме від реалізації. Як приклад Кінг, який написав свій найкращий роман (субєктивна думка) про типову подорож в часі, щоб виправити минуле. Відмовитись від цих сюжетів приблизно те саме, що відмовитись від 36 драматичних ситуацій, перерахованих Польті.
З підлітковими антиутопіями повністю згоден. Коли прочитав 1984, Який чудесний світ новий, 451 градус за Фаренгейтом, і хтось перед тобою дивиться ті нові "антиутопії" сміх з гнівом коли тобі кажуть, що вони хороші стають нормальними реакціями.
Суперське відео. Це прямо КОНТЕНТ, особливо та погоня.
такий думаю, ого, в кого це сторітейлер ідей натирив, вже чув таке, добре що вказав автора(себе в 20 році) в описі)
Пригоди Влада у розділі про хронофантастику топ 😁 хоч і шкода що так вийшло з відпусткою
Лови нетривіальний розвиток підліткових антиутопій, зробити з жанром приблизно те саме, що Міст до Терабітії зробив з фентезі про дітей-попаданців, історія про прийняття жорстокості світу і свого безсилля
Дуже дякую!
Цікаво не тільки і пізнавальному плані, а ще й переосмислювати книги, фільми ті ігри, з якими мені довелося зіткнутися в житті.
Got it
Домовились, шановний, пишу книгу двулогію, де в першій частині чудова дівчина в світі, де людей розділяють за кольором очей 🥰👽👁️ там перемагають ПІдліТКи
А потім в другій частині починаються... Проблеми нової антиутопії від того, як світ організували підлітки)))
І ніхто не відповідає, чим це закінчиться....
Але першу частину я щиро буду любити більше 😊
Що краще читати та розповсюджувати переклади закордонної белетристики чи створювати власну? Це я про те що не варто писати сюжети, які паразитують один на одному. Моє суб'єктивне враження нам не вистачає усякого 'однакового' читовидла для заповнення ринку. Не всім же створювати унікальні сюжети. Та і не всі читачі прагнуть читати кожного разу щось гідне та величне. Іноді хочеться прочитати ось щось такеж про хакера/ельфа/мері сью бо не хочу думати хочу тих самих емоцій 😅
Я про те що фільми і серіали що паразитують на одному купа і вони продаються. Тому і для книжкового ринку потрібна купа всього, навіть второслртної белетристики про Котигорошка що порішив Гітлера блискавкою з артефакту, який він здобув на венері, бо зміг задовольнити забаганки вередливої богині з чотирма руками і трьома оками 😅
Якщо таке будуть продукувати наші автори, то народ не піде шукати таку юшку до москалів.
Не відмовляйте молодих авторів від спроб створити кліше, якщо вони не впевнені у здатності створити унікальний продукт світового рівня.
...просто думки уголос.
Про вередливу богиню прочитала не 3 ока спочатку, а ну.. знаєте😂
Крутий скетч. Дуже стильно виглядало з кофтою Авіації Галичини
Ооо, персонаж хакер повернувся!)))
Це часова петля))
Хочу фанфік де Сагайдачний проміняв жінку не тільки на тютюн та люльку, але й на чоловіка.
Все у ваших руках - пишіть!!!)
@@melkor1128 йой, це буде кріндж, але я це зроблю
@@Malanka_A , Біллі Герінгтон вами пишатиметься))
Плануєте писати якусь книгу, еге ж?))
@@melkor1128 хвхв, ніт, але історія із Сагайдачним має вийти гарячою 😈
Влад: жартує про "купіть мою книгу, там всіх ділять за кольором очей"
Мусор з ватпаду: це вже було
Писали чи ні, не помітила. Підліткові "антиутопії" то не антиутопії, а дистопії. З таким терміном легше відокремлювати антиутопії від мерісьюшних помиїв
Так, писали. На жаль, у нас слова дистопія просто немає
Я колись пописувала) та це було давно) коли почула про похмурого головного героя в якого є темна історія і якого зненацька виправить дівчина, орнула на всю кімнату😂 це прям в сердечко (а ще мої головні герої були гномами)( то я в Торіна закохана була на період писаки)😅😅😅😅
Життя біль))
Ооо, нарешті я зрозумію чи писати мені свій детектив кшталту «Детективне агенство розв'язує справи»
І що вирішили?
@@SunriseoverGuangzhou гадаю можна спробувати почати, але поки часу немає, хоча маленька чернетка готова
О, колись у мене була ідея агенства чи навіть секретної служби, що в сучасній Україні розслідує містичні та фантастичні випадки. Щось, на кшталт, Ікс-файлів чи Людей в Чорному по-українськи. Але, навіть його назви та ключових героїв я не спромігся вигадати, так що дарую ідею вам😃😁
@@viter9711 в мене заготовлений вже нарис світу, я надихнувся одним аніме та ще рядом інших джерел, тому дії розвертатимуться в альтернативній реяльності де країни будуть розділені на табори технологій, щодо країн в мене є вже декілька ідей, але це скоріш за все буде просто видохзінена на версія Європи.
@@viter9711 В мене теж така ідея) Я щоправда трохи далі продвинувся, є структура персонажів. Підозрюю що ця ідея записана в чернетках ще в сотні-другої авторів. Але це, звісно, не причина вімовлятись від неї, бо ідея хороша
Владе, будь ласка, зроби випуск про те, як можна писати дуууже неспішно, майже тягомотити, однак, так, щоб це було цікаво. Я не про інфо дампи. От, наприклад, Стівен Кінг пише якусь книгу про страхіття, але, читаючи, ти розумієш, що там того страхіття відсотків 10 від загального обсягу усієї книги. Все інше - простий побут, опис того, як головні герої ходять на роботу/в школу, займаються своїми справами, живуть. Проте, це цікаво читати. Тож, хотілося б дізнатися, як можна лити "цікаву воду" у тексті.
А ще хочу окремо подякувати тобі за ці випуски, вони - просто скарб! Вся потрібна інформація на одному каналі. Я - сліпий письменник початківець. Шукати поради по усьому інтернету, враховуючи мою ситуацію, було доволі тяжко. Дякую за твій труд та бажаю натхнення та успіхів у подальшому.
До речу, хочу звернутися до інших з проханням. Будь ласка, кому не лінь, ознайомтеся з моїм другим оповіданням. Мені конче потрібна якась критика. Ось посилання: booknet.ua/book/mamo-pd-lzhkom-monstr-b412855
А я люблю жанр саме кіберпанку. Мені плювати, на скільки це комусь там приїлось, я ХОЧУ отримувати контент цього жанру, а не сидіти без нього бо комусь набридло
Їм не просто не вигідно такий шлях долати, якщо іншопланетяни настільки далеко, бо по ідеї якщо вірити вченим з тими часовими приколами на таких відстанях вони цілком можуть дивитися на безлюдну планету, або взагалі ще на пустоту бо планети нема ну якщо в них є кращі біноклі ніж в нас і вони можуть з далекої відстані вибирати планети на які нападати, чи навпаки побачили тільки зародження життя, але насправді тут вже розвиненіша за них цивілізація😅
Отож-бо! Якби чуваки, котрі живуть за шістдесят шість мільйонів світлових років від нас, мали достатньо крутий телескоп, то побачили б динозаврів. Але на це чомусь зазвичай не зважають! Навіть центавряни бачать нас чотири роки тому. Якої трясці?
Підтримую, більше подобається Шеклі, ніж Толкін) Фантастика в космосі ніж фантастика з магією.
Дякуємо вам за працю , та україномовний контент 😊👍
Привіт, Владе! Що ти думаєш про написання зомбі-творів, накшталт ходячих мерців? (не обов'зково саме вони, просто перше, що у голову прийшло) Чи може це підпадати під тип постапокаліптичних-фантастичних сюжетів, яких вже теж "досить" у сучастній світовій літературі (і українській)?
І, до речі, дякую за це нове файне відео! Дуже чекав на нього, а поки чекав переглядав старі та аналізував свій твір 😅
Дякую за подібні відоси. Прям і надихають і отрезаляють. Прям задумуюсь які кроки роблю) Продовжуйте будь-ласка ❤
Дякую!
21:59 "Прес-пап'є влади"...
Кому ж краще продати цю ідею? Амазону чи Нетфліксу?
обожнюю ваш канал. дякую за корисне відео!
14:27 рух у зворотньому напрямку те ж не нове. Про це написано в романі Гіперіон. І швидше за все Тенет вже є похідним в цьому плані😅
Комент в підтримку українського ютубу
Яке класне відео🔥🔥🔥🔥💛💙 дякую за відео. З нетерпінням чекаю новеньке
11:50 антиутопія де підлітки перемогли у власній трешовій антиутопії - це діти кукурузи кінга)
Ну все ж таки це герметичний горор)
Хахахаха я зацінила вашу пробіжку чесно це поки найкращий момент ❤ І так подорожі в часі це чудово але лише коли зроблено розумно ❤