Ale zrobiłaś nam ekonomiczny poranek niedzielny. Muszę nad nim jeszcze pogłówkować, chyba jednak u nas drożej. Dzięki za pracę włożoną w przygotowanie tego filmiku. Za ten trud masz prawo sobie dogodzić droższą kawą z Twojego ekspresu. Pozdrawiam serdecznie🤣
Co do cen to się nie odniosę, ponieważ nie znam zarobków w Korei wiec porownanie nie ma sensu. Poza tym jestem weganką wiec zwracam uwagę głównie na warzywa , owoce itp. Czarna marchew u nas praktycznie niedostępna , to samo dotyczy odmiany rzodkwi czy cebuli z aż tak długimi cebuchami, która wygląda jak por. 😁 Jednak warto wiedzieć że takie są . Myślę, ze smak podobny do tych odmian dostępnych w Pl. Ale , mam pytanie jak przygotowujesz tofu. Ja , na wiele sposobow z tofurnikiem włącznie 🍰. I dlaczego ryż przechowujecie w lodówce, bo tak to zrozumiałam. Mam podobną ściereczkę w koty tylko czarne 🐈⬛. Fajnie obejrzeć zakupy jedzeniowe. 🍽 🥦 🌽Dzięki za niedzielny vlog. ☀️🌡
Na początku myślałam, że jest podobne do pora, ale niestety nie. Trochę brakuje mi tego warzywa, niestety niedostępny. Tofu często obtaczam w mące, albo dodaje do zupy.
W Szkocji ceny chyba takie same ^^ Macie w Korei pół kg kostki masla?😮 Nasze maja 250g, ale kosztuja okolo £2, to chyba podobnie wychodzi. Za to jak jade do Pl to mi sie tam wszystko drozej wydaje 🙈
Tak mamy ale z tego co kojarzę sprowadzane z Nowej Zelandii 🤭 kawał masła, najlepiej się opłaca. Niestety czasmi jest niedostępne i trzeba kupić solone 😭
W Polsce mega wszystko podrożało 😢 U nas przy dwóch osobach jedne zwykłe zakupy to min 400 - 500 zł, nie licząc koreańskich produktów. Jeśli te 150 zł wydajesz na tydzień to mega szacun😊 Chociaż zakładam, że masz też inne produkty, które starczają na dłużej i nie wliczasz ich w cotygodniowe zakupy.
Niestety słyszałam, że ceny idą nieźle w górę. Wydaje tak 150tys wonów nie złotówek ;) tylko to są takie zakupy w supermarkecie, do tego dochodzą miesięczne zakupy, jak mleko, olej etc. Ale to już w większości przez internet ;)
A no to wiele wyjaśnia😅 Pod koniec filmiku było te 150 zł jak porównywałaś z zeszłym rokiem i jakoś mi się wbiło do głowy, że to jest za wszystko na tydzień 😅😊 Aż się zdziwiłam, jak przy trzech osobach za taką kasę dajecie radę:)
W Polsce w tym roku inflacja poszła do góry. Jest taniej niż w Korei ale podobnie jak w Holandii czy w Belgii ( ceny są porównywalne). Coraz drożej w Polsce, trzeha liczyć każdy grosz. Najlepiej kupować coś w promocji aby starczyło np na jakieś słodkości czy też kino. Kiedyś np w Biedronce za takie same zakupy jak teraz kupuję zapłaciłam 250 zł a teraz płacę 450 zł ( podstawowe produkty i coś na obiad i jedną paczkę słodkości)
Ciężko się na to patrzy bo jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie koszty jedzenia 😢 wszystko idzie do góry, aż strach patrzeć w przyszłość. Ja także patrzę sporo na promocję i często sięgam po produkty z promocyjnych półek. Często nie odbiegają w Korei od tych w pełnej cenie, a zawsze można zaoszczędzić.
W Polsce ceny raczej zbliżone. Może owoce trochę taniej. Masło jak nie dorwiesz promki to drogo wychodzi. A ciekawa jestem czy w Korei są produkty bez glutenu?🤔 U nas w domu tylko takie bo mamy na stanie małego celiaka..
Właśnie tak cena masła mnie ostatnio zdziwiła w Polsce, że tak podrożało. Rodzice tylko szukają promocji 😅 to podobnie jak u nas cena marchewki poszybowała do góry i nie wiadomo dlaczego 🫣 niestety produkty bezglutenu jakby nie istniały w Korei, jeszcze nigdy nie słyszałam od nikogo aby miał problem z glutenem i podobnie z laktozą. Jestem ciekawy czy poprostu mamy inne predyspozycje czy tutaj poprostu o tym się nie myśli 😶
Ceny w Polsce są zbliżone, trochę taniej da się kupić warzywa ale masło czy mleko, również owsiane jest w podobnych cenach, było taniej kilka miesięcy temu ale teraz już nie jest, trzeba polować na promocję. Opakowanie miękkiego tofu, mniej więcej takie jak na Twoim filmie kosztuje 8-9 zł. Dlatego według mnie ceny są podobne, produkty typowe dla kuchni koreańskiej są u Was tańsze, w Polsce trochę taniej kupsz ziemniaki czy marchew. Czosnek macie tańszy, dymkę też :)
Zgadzam się ceny przystosowane do konsumenta i jakie produkty są nazywane podstawowymi w Korei. Co do masła, byłam zdziwiona, że aż tak podrożało, a mleko owsiane, myślałam, że będzie taniej w Polsce, ale ceny też widać idą do góry.
Hejka, olej słonecznikowy 😮 strasznie drogi -w Polsce litr ok 7zl. Pomidory w puszce tez strasznie drogie - w Polsce ok 5zl.5 kg ryzu w Polsce 25zl. Masło tez bardzo drogie u nas, sama robię ze schłodzonej smietanki. Pozdrawiam serdecznie całą rodzinę 🥰☕🥯
Pomidory i olej słonecznikowy to nie taka koreańska rzecz 🙃 tutaj olej jaki króluje na stołach to ten z fasoli, ale mi się wydaje, że on zostawia posmak po smażeniu. Oo ciekawe, robienie samemu masła, zawsze wydawało mi się ciężką pracą i do tego czasochłonną. Pozdrawiamy serdecznie 🥰
Robienie masła jest łatwe, czy czasochłonne? Zależy ile śmietanki ubijam, a smak bez porównania 😋 z litra śmietanki 36% wychodzi ok 250-300g masła. Przeważnie ubijam ok 10-15 minut mocno schłodzoną.
Odkąd mamy Jinwoo to my robimy zakupy w większości w emart traders. Głównie z tego że tam są tańsze pieluchy dla małego 🙈 no i większe opakowania wszystkiego. U nas tak jak powiedziałaś bardzo dużo ryżu schodzi. Dlatego cieszę się że w Asan jest możliwość składania wniosku na 10lg ryżu za 10tysiecy won 😅 i ten jeden worek jest jak by przypisany do jednej osoby, czyli nas jest 4 to możemy złożyć wniosek o 4 takie worki, i tak co miesiąc. Nie myśleliście aby wynajmować dystrybutor do wody? U nas litrami woda idzie więc np dla nas takie urządzenie to strzał w dziesiątkę.
Ooo też kiedyś składaliśmy wniosek o ten ryż, ale wychodziło go tyle, że nie dawaliśmy rady go zjeść 😅 No tak przy takim zjadaczu pieluch to trzeba już liczyć na wielkie zakupy 🤭 a do tego co prawda malutka buźka, ale kolejna do wykarmienia, więc nie dziwię się że wybieracie taki sklep na zakupy. Mnie traiders denerwowało, bo nigdy nie mogłam tam wszystkiego kupić 😅 Kiedyś przeliczaliśmy ile za wynajem takiego dystrybutora by nas kosztowało i jednak się nie opłaca. Może kiedyś bardziej zainwestujemy w filtry i ten dodatkowy kran przy zlewie na wodę. U ciebie dodatkowo dużo wody schodzi przy maluchu a u nas już to odeszło, a tyle ile ja wypije to moja butelka z filtrem wystarczy.
Ale zrobiłaś nam ekonomiczny poranek niedzielny. Muszę nad nim jeszcze pogłówkować, chyba jednak u nas drożej. Dzięki za pracę włożoną w przygotowanie tego filmiku. Za ten trud masz prawo sobie dogodzić droższą kawą z Twojego ekspresu. Pozdrawiam serdecznie🤣
Haha zgadza się, trochę pracy było i kawa już w podziękowaniu wleciała, a jaka pyszna była 🤭 pozdrawiam serdecznie!
Zgadzam się w Polsce podstawowe produkty są dosyć drogie takie jak: masło, mleko, ser, chleb z piekarni
😃🌸
❤
Witam! Ceny co do masła porównywalne, jedynie owoce, warzywa tańsze i mięso... ale to też zależy... Pozdrawiam Was serdecznie 😊❤
Dziękuję za informację, tak myślałam, że warzywa jednak w Polsce dużo tańsze. pozdrawiamy serdecznie 🥰
Co do cen to się nie odniosę, ponieważ nie znam zarobków w Korei wiec porownanie nie ma sensu. Poza tym jestem weganką wiec zwracam uwagę głównie na warzywa , owoce itp. Czarna marchew u nas praktycznie niedostępna , to samo dotyczy odmiany rzodkwi czy cebuli z aż tak długimi cebuchami, która wygląda jak por. 😁 Jednak warto wiedzieć że takie są .
Myślę, ze smak podobny do tych odmian dostępnych w Pl. Ale , mam pytanie jak przygotowujesz tofu. Ja , na wiele sposobow z tofurnikiem włącznie 🍰. I dlaczego ryż przechowujecie w lodówce, bo tak to zrozumiałam. Mam podobną ściereczkę w koty tylko czarne 🐈⬛. Fajnie obejrzeć zakupy jedzeniowe. 🍽 🥦 🌽Dzięki za niedzielny vlog. ☀️🌡
@Bazylia-q1t no właśnie ten ryż też mnie zaciekawił. Dlaczego w lodówce?
@@sbfvbcvcxhhgnj-kf8wxmoże dlatego, że w większą część roku jest wilgotno i gorąco? Tak myślę, po prostu, żeby nie pleśniał
Co do ryżu wyjaśnienie w kolejnym niedzielnym filmie 🥰
Jest to jeden z powodów, ale jest jeszcze jeden, dlaczego my zdecydowaliśmy się trzymać w lodówce. Wcześniej był w szafce.
Na początku myślałam, że jest podobne do pora, ale niestety nie. Trochę brakuje mi tego warzywa, niestety niedostępny. Tofu często obtaczam w mące, albo dodaje do zupy.
Co to było te kolorowe materiały? Jakieś torby? Bardzo ładne.
Właśnie ten ściereczki, niby ręcznie wyrabiane w Japonii.
Uuu. Wyglądały cudnie. Muszę się tam wybrać jak wpadnę z wizyta 😊
@sbfvbcvcxhhgnj-kf8wx pewnie już ich nie będzie, to taka edycja w homeplus. Czasami maja tam rzeczy handmade, ale nie zawsze to samo
W Szkocji ceny chyba takie same ^^ Macie w Korei pół kg kostki masla?😮 Nasze maja 250g, ale kosztuja okolo £2, to chyba podobnie wychodzi. Za to jak jade do Pl to mi sie tam wszystko drozej wydaje 🙈
Tak mamy ale z tego co kojarzę sprowadzane z Nowej Zelandii 🤭 kawał masła, najlepiej się opłaca. Niestety czasmi jest niedostępne i trzeba kupić solone 😭
W Polsce mega wszystko podrożało 😢 U nas przy dwóch osobach jedne zwykłe zakupy to min 400 - 500 zł, nie licząc koreańskich produktów. Jeśli te 150 zł wydajesz na tydzień to mega szacun😊 Chociaż zakładam, że masz też inne produkty, które starczają na dłużej i nie wliczasz ich w cotygodniowe zakupy.
Niestety słyszałam, że ceny idą nieźle w górę.
Wydaje tak 150tys wonów nie złotówek ;) tylko to są takie zakupy w supermarkecie, do tego dochodzą miesięczne zakupy, jak mleko, olej etc. Ale to już w większości przez internet ;)
A no to wiele wyjaśnia😅 Pod koniec filmiku było te 150 zł jak porównywałaś z zeszłym rokiem i jakoś mi się wbiło do głowy, że to jest za wszystko na tydzień 😅😊 Aż się zdziwiłam, jak przy trzech osobach za taką kasę dajecie radę:)
W Polsce w tym roku inflacja poszła do góry.
Jest taniej niż w Korei ale podobnie jak w Holandii czy w Belgii ( ceny są porównywalne).
Coraz drożej w Polsce, trzeha liczyć każdy grosz. Najlepiej kupować coś w promocji aby starczyło np na jakieś słodkości czy też kino.
Kiedyś np w Biedronce za takie same zakupy jak teraz kupuję zapłaciłam 250 zł a teraz płacę 450 zł ( podstawowe produkty i coś na obiad i jedną paczkę słodkości)
Ciężko się na to patrzy bo jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie koszty jedzenia 😢 wszystko idzie do góry, aż strach patrzeć w przyszłość.
Ja także patrzę sporo na promocję i często sięgam po produkty z promocyjnych półek. Często nie odbiegają w Korei od tych w pełnej cenie, a zawsze można zaoszczędzić.
W Polsce ceny raczej zbliżone. Może owoce trochę taniej. Masło jak nie dorwiesz promki to drogo wychodzi. A ciekawa jestem czy w Korei są produkty bez glutenu?🤔 U nas w domu tylko takie bo mamy na stanie małego celiaka..
Właśnie tak cena masła mnie ostatnio zdziwiła w Polsce, że tak podrożało. Rodzice tylko szukają promocji 😅 to podobnie jak u nas cena marchewki poszybowała do góry i nie wiadomo dlaczego 🫣 niestety produkty bezglutenu jakby nie istniały w Korei, jeszcze nigdy nie słyszałam od nikogo aby miał problem z glutenem i podobnie z laktozą. Jestem ciekawy czy poprostu mamy inne predyspozycje czy tutaj poprostu o tym się nie myśli 😶
Ceny w Polsce są zbliżone, trochę taniej da się kupić warzywa ale masło czy mleko, również owsiane jest w podobnych cenach, było taniej kilka miesięcy temu ale teraz już nie jest, trzeba polować na promocję. Opakowanie miękkiego tofu, mniej więcej takie jak na Twoim filmie kosztuje 8-9 zł.
Dlatego według mnie ceny są podobne, produkty typowe dla kuchni koreańskiej są u Was tańsze, w Polsce trochę taniej kupsz ziemniaki czy marchew. Czosnek macie tańszy, dymkę też :)
Zgadzam się ceny przystosowane do konsumenta i jakie produkty są nazywane podstawowymi w Korei.
Co do masła, byłam zdziwiona, że aż tak podrożało, a mleko owsiane, myślałam, że będzie taniej w Polsce, ale ceny też widać idą do góry.
Hejka, olej słonecznikowy 😮 strasznie drogi -w Polsce litr ok 7zl. Pomidory w puszce tez strasznie drogie - w Polsce ok 5zl.5 kg ryzu w Polsce 25zl. Masło tez bardzo drogie u nas, sama robię ze schłodzonej smietanki.
Pozdrawiam serdecznie całą rodzinę 🥰☕🥯
Pomidory i olej słonecznikowy to nie taka koreańska rzecz 🙃 tutaj olej jaki króluje na stołach to ten z fasoli, ale mi się wydaje, że on zostawia posmak po smażeniu.
Oo ciekawe, robienie samemu masła, zawsze wydawało mi się ciężką pracą i do tego czasochłonną.
Pozdrawiamy serdecznie 🥰
Robienie masła jest łatwe, czy czasochłonne? Zależy ile śmietanki ubijam, a smak bez porównania 😋 z litra śmietanki 36% wychodzi ok 250-300g masła. Przeważnie ubijam ok 10-15 minut mocno schłodzoną.
Odkąd mamy Jinwoo to my robimy zakupy w większości w emart traders. Głównie z tego że tam są tańsze pieluchy dla małego 🙈 no i większe opakowania wszystkiego.
U nas tak jak powiedziałaś bardzo dużo ryżu schodzi. Dlatego cieszę się że w Asan jest możliwość składania wniosku na 10lg ryżu za 10tysiecy won 😅 i ten jeden worek jest jak by przypisany do jednej osoby, czyli nas jest 4 to możemy złożyć wniosek o 4 takie worki, i tak co miesiąc.
Nie myśleliście aby wynajmować dystrybutor do wody? U nas litrami woda idzie więc np dla nas takie urządzenie to strzał w dziesiątkę.
Ooo też kiedyś składaliśmy wniosek o ten ryż, ale wychodziło go tyle, że nie dawaliśmy rady go zjeść 😅
No tak przy takim zjadaczu pieluch to trzeba już liczyć na wielkie zakupy 🤭 a do tego co prawda malutka buźka, ale kolejna do wykarmienia, więc nie dziwię się że wybieracie taki sklep na zakupy.
Mnie traiders denerwowało, bo nigdy nie mogłam tam wszystkiego kupić 😅
Kiedyś przeliczaliśmy ile za wynajem takiego dystrybutora by nas kosztowało i jednak się nie opłaca. Może kiedyś bardziej zainwestujemy w filtry i ten dodatkowy kran przy zlewie na wodę. U ciebie dodatkowo dużo wody schodzi przy maluchu a u nas już to odeszło, a tyle ile ja wypije to moja butelka z filtrem wystarczy.