Jak wymienić płytki na tarasie cz 1

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 окт 2024

Комментарии • 26

  • @Robinwood22
    @Robinwood22  2 года назад +1

    Za tydzień druga odsłona prac i efekt końcowy. Tymczasem zapraszam Was do obejrzenia filmu o tarasie, który wyłożyłem płytkami z prawdziwej, stuletniej cegły. Wygląda to inaczej, spełnia inne zadanie i ma inne możliwości. I w tym filmie za tydzień porównamy sobie te rzeczy :) Zachęcam Was do subskrypcji kanału i kliknięcia dzwonka żeby kolejne premiery Wam nie umknęły! :) ruclips.net/video/WYoU7jkmVj8/видео.html

  • @buczo102
    @buczo102 2 года назад +2

    Wygląda to już super, choć mam obawy, czy sam unigrunt wystarczy, by klej dobrze chwycił na starych płytkach. Czy nie powinniście użyć specjalnego gruntu szczepnego/kontaktowego, który tworzy chropowatą powierzchnię, która trzyma klej. Zwłaszcza, że to na zewnątrz. Pozdrawiam! :)

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  2 года назад +1

      Dziękujemy! :) Cóż, nikt z osób z którymi konsultowaliśmy tę realizację tego nie proponował. Jako majsterkowicz a nie zawodowiec robię jak potrafię i zgodnie ze wskazówkami, cóż mi pozostaje ;) Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, że będzie z tymi płytkami jakiś problem, bo Mariusz zainspirowany moim zadaszeniem już planuje u siebie podobne... :D Podłoga będzie więc chroniona przed wilgocią w najlepszy możliwy sposób. Pozdrowienia!

    • @buczo102
      @buczo102 2 года назад +1

      @@Robinwood22 Zatem czekam na kolejny film z tej realizacji hehe! :)

    • @bernardwiatr4463
      @bernardwiatr4463 2 года назад +1

      Bardzo słuszna uwaga,unigrunt jest za słaby do tych rzeczy, w dodatku na zewnątrz to musi być produkt typu ECO Prim Grip,który tworzy odpowiednią chropowatą warstwę z dobrą przyczepniscią.Pozdrawiam

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  2 года назад

      @@bernardwiatr4463 dziękuję za wskazówkę na przyszłość. Tutaj cóż- będziemy obserwować dopóki nie pojawi się zadaszenie.

  • @radekkarasiewicz2525
    @radekkarasiewicz2525 7 месяцев назад +2

    Mam pytanie czy folia w płynie nadaje się na taras

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  7 месяцев назад

      Tak. Są preparaty tego typu dedykowane do zastosowań na zewnątrz. To ważne aby wybrać taki właśnie.

    • @damiantomasik734
      @damiantomasik734 4 месяца назад +1

      Najlepsza na taras jest folia w płynie a jeszcze lepsza zwykła malarska

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  4 месяца назад

      @@damiantomasik734 cześć, co masz na myśli pisząc o folii malarskiej?

  • @Eshelion
    @Eshelion 6 месяцев назад +2

    Co zrobić w przypadku gdy po skuciu płytek nie chcemy kłaść nowych (zamiast nich podest lub deski kompozytowe na legarach)? Wyrównać klej jak tutaj i wtedy na wierzch warstwę hydroizolującą czy skuć klej i wtedy czym wyrównać powierzchnię przed hydroizolacją?

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  6 месяцев назад +1

      Szczerze mówiąc nie wiem, mogę jedynie spekulować. Klej wydaje mi się jednak zbyt miękki i chłonny jako warstwa nośna. Strzelałbym w wylewkę samopoziomującą, cienkowarstwową i, jak piszesz, system hydroizolacji. Sam na zewnętrzny taras przymierzam taki system od Atlasa.

    • @Eshelion
      @Eshelion 6 месяцев назад +1

      @@Robinwood22 Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź.

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  6 месяцев назад +1

      @@Eshelion powodzenia!

  • @majkasapela9904
    @majkasapela9904 Год назад

    Dlaczego nie zostala uzyta hydroizolacja?

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  Год назад

      Taras będzie zadaszony o czym wspomniałem w drugiej części. Nie ma więc potrzeby.

  • @lukiszyszka
    @lukiszyszka Год назад +1

    Na tarasach czy balkonach żadnych płytek. Jedynie deska z papą pod spodem. Przerabiałem na paru swoich tarasach w domu i znajomych. Ile towaru wniosłem tyle samo potem zniosłem. Płytki nie są na nasz klimat, gdzie w nocy masz minus 5 stopni, a za dnia plus 3. A jeszcze taras czy balkon od południa, gdzie słońce operuje. Może jeszcze na północy jakoś to będzie wytrzymywało z 10 lat. Poza tym tutaj do skucia klej do właściwego podkładu, a nie klej na klej klejem pogania i bez żadnej izolacji. Za 3 lata znowu ta sama robota... Poza tym dodatkowe kilogramy na strop. Tragedia.

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  Год назад

      Poczekamy, zobaczymy 🙂 Wszystkiego dobrego 🙂

  • @Artur787887779
    @Artur787887779 2 года назад +1

    Witam! Odprowadzanie wody z tarasu należy do podstawowych rzeczy. Klejone płyty z zamkniętymi fugami nie będą się sprawdzać na zewnątrz - wcześniej , czy później będzie ten sam problem. Na tarasy, na zewnątrz proponuję otwartą fugę [płyty mogą być klejone - [potrzebny przepuszczalny beton - grys 4-8 mieszany z cementem] ] lub kładzione bez klejenia na grysie 4-8. Sama wylewka na tarasie winna być chroniona przed wilgocią i powinna zapewniać szybki odpływ wody - na czystym betonie kładziemy i zgrzewamy papę bitumiczną oczywiście z należytym spadkiem. Polecam sprawdzone rozwiązania. Pozdrawiam serdecznie. Artur

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  2 года назад +1

      Bardzo dziękuję za wskazówki. Niespecjalnie wyobrażam sobie tego rodzaju płytki kładzione na takim tarasie bez klejenia ;) Wiele zależy zapewne od osobistych doświadczeń w racy - Ci, którzy podpowiadali mi jak to zrobić mają zapewne swoje. Wylewka u Mariusza nie będąc wcześniej nijak dodatkowo zabezpieczoną jest mimo wszystko w świetnym stanie. Zakładam, że pod nowymi płytkami przetrwa kolejnych wiele lat. Apropos fug - pełna zgoda - są elementem stanowiącym zagrożenie w kwestii przesiąkania wody i odmarzania płytek. W kolejnym filmie zaprezentuję zaproponowane mi rozwiązanie zabezpieczające ją, a stosowane z powodzeniem przez moich znajomych od lat. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za merytoryczny komentarz! :)

    • @Artur787887779
      @Artur787887779 2 года назад

      @@Robinwood22 W przypadku Pańskiego projektu jest Pan zmuszony na takie wykonanie, gdyż ograniczeniem jest końcowa wysokość wylewki betonowej. Sam budynek liczy zapewne liczy sobie już więcej lat i kiedyś , nie wykluczam , że być może i dzisiaj stosuje się takie rozwiązania z "wysoką" wylewką.
      Mieszkam w Szwajcarii i tutaj stosujemy inne rozwiązania. Wysokość wylewki jest już z góry obliczona i uwzględnia się dodatkowo grubość zabezpieczenia bitumicznego, grubość maty drenażowej, grubość podsypki oraz docelową grubość ułożonej płyty.
      Z chęcią podzielę się gotowymi realizacjami.

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  2 года назад

      @@Artur787887779 - świetnie! Bardzo zachęcam do podzielenia się nimi na moim fanpage, więcej osób dowie się czegoś przydatnego. Dziękuję i pozdrawiam :)

  • @ToruOgiwara
    @ToruOgiwara 2 года назад

    Rob in stones

    • @Robinwood22
      @Robinwood22  2 года назад

      Cruzoe? ;)

    • @ToruOgiwara
      @ToruOgiwara 2 года назад

      @@Robinwood22 Robin Stones "Paint it Black" 😁