Fabryka efektywnych mikroorganizmów - Fabryki w Polsce
HTML-код
- Опубликовано: 22 дек 2024
- Środowisko naturalne to wciąż nieocenione źródło, z którego czerpie nasza gospodarka i przemysł. Niestety nadmierne eksploatowanie środowiska prowadzi do degradacji powietrza, gleby, wód gruntowych czy rzek.
Dlatego tak istotne jest poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą na zrównoważony rozwój. Jednym z nich są efektywne mikroorganizmy.
Technologia została opracowana w Japonii przez prof. Teruo Higę z Uniwersytetu Ryukyu. Efektywne Mikroorganizmy pomagają m.in. przywrócić pierwotne właściwości zdegradowanych gleb, utrzymać zwierzęta hodowlane w dobrej kondycji zdrowotnej oraz usuwają odory towarzyszące hodowli zwierząt.
Ich działanie można porównać m.in. do kapusty kiszonej.
Żeby przyjrzeć się produkcji preparatów, zawierających Efektywne Mikroorganizmy, odwiedziliśmy zakład produkcyjny Greenland EM Technology w Janowcu nad Wisłą.
Zaczynamy od zbiorników fermentacyjnych, do których wlewane są poszczególne składniki, a więc efektywne mikroorganizmy, w których skład wchodzą przede wszystkim bakterie kwasu mlekowego, drożdże i bakterie fototroficzne oraz pozostałe mikroorganizmy i melasa.
Składniki są dokładnie mieszane i w temperaturze od 38 do 43 stopni celsjusza następuje proces fermentacji, który może trwać nawet około miesiąca. W wyniku fermentacji na powierzchni produktów powstaje charakterystyczny kożuch, który jest efektem pracy drożdży.
W ten sposób powstają m.in. takie produkty jak EM Ogród, przeznaczony do prac pielęgnacyjnych, EM Probiotyk stosowany jako dodatek do pasz czy EM Naturalnie Aktywny.
Gotowe produkty na miejscu badane są pod kątem zawartości bakterii oraz PH . Z każdej partii dodatkowo pobierane są próbki, które trafiają do specjalistycznych laboratoriów.
Preparaty po pozytywnym przejściu badań trafiają na linię dozującą, gdzie rozlewane są do białych butelek. Na każdej z nich znajdzie się etykieta z datą ważności.
Preparaty, które powstały w wyniku fermentacji, stosowane są także do produkcji dodatków do pasz na bazie otrębów.
Do mieszalnika wsypywane są otręby, do których dodawany jest preparat wytworzony na bazie Efektywnych Mikroorganizmów. Po zmieszaniu preparaty przez 4 tygodnie będą fermentować.
Dopiero po tym czasie można je konfekcjonować do worków foliowych.
Następnie z magazynu przekazane zostaną do dystrybucji.
Preparaty wyprodukowane w zakładzie Greenland EM Technology trafiają do użytkowników z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
--
Portal : fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: bit.ly/2trnVPE
Facebook: bit.ly/2ur7xLQ
Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.
A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.
Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.
--
Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak produkowane są drożdże? - Fabryki w Polsce
Zastanawiasz się nad udziałem w programie Fabryki w Polsce? Podpowiemy i pokażemy przykłady, jak może wyglądać film o Twojej firmie.
Prześlij dane kontaktowe na adres 👉piotr.kupiec@fabrykiwpolsce.pl👈
Piotr skontaktuje się z Tobą i opowie, jak wygląda realizacja materiału.
Zobacz, co u nas słychać 👇
Facebook: bit.ly/2ur7xLQ
LinkedIn: bit.ly/3m4NlKH
Portal: fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: bit.ly/2trnVPE
Materiał 1000x lepszy niż te głupoty w telewizji
Piłem taki, nawet dobry.
Super materiał :-)
Może następnym razem Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych Avia w Warszawie? ;)
Fabryki w Polsce super! :)
Hej, jestem ciekaw kto robil podklad muzyczny, strasznie mi sie spodobal, czy byla by sznsa na link do profilu artysty?
Z czystej ciekawości każdy materiał u Was czeka tak długo na publikacje ? :) Z etykiety wynika że partia została wyprodukowana 11.04.2017r to dośc dawno :D
Pozdrawiam ;)
Zapraszam do odwiedzenia fabryki przetworów rybnych SEKO w Chojnicach
Czy takie bakterie mogą spowodować iż warzywa będą miały więcej witamin a co najmniej tyle co było ich 20 lat temu?
Pomogą by warzywa były zdrowe. Polecam też zacząć od porządnego przygotowania gleby pod uprawę warzyw. Zero nawozów mineralnych, a dużą zawartość próchnicy wprowadzić do gleby by warzywa miały z czego rosnąć.
Tak o tym też czytałem że ziemia po nawożeniu powinna odpocząć rok czyli w sumie dwa lata. Moze dlatego te warzywa teraz są takie wyjałowione produkcja musi trwac non stop
Może nie akurat o warzywach ale nie bez powodu stosowano trójpolówkę ;)
@@gemciu83 najlepsze gleby sa np na popiołach wulkanicznych czyli na nawozach mineralnych pochodzacych ze skał które przetworzyła natura, nie widze wielkiej róznicy w nawozach niby sztucznych to tez sa drobno zmielone skały. roslina do wzrostu potrzebuje jak człowiek wielu składników odżywczych. woda w opadach wypłukuje minerały w głąb ziemi. Nie wiem jak chcesz wprowadzić duża zawartość próchnicy w glebie ? Zapewne zabrać ja z innego miejsca np z pola zabrać słome z której bedzie gnój. Ale ten gnój powinien trafic na to samo pole z którego zabrano słomę. Najlepszym sposobem jest stosowanie nawozów niby sztucznych i zasianie poplonów. Rośliny poplonowe przetworzą te nawozy i zmagazynują w glebie w próchnicy podczas rozkładu. Wapno to tez zmielona skała i tez jest nawozem. Jak masz zakwaszoną glebe to na niej nic nie urośnie. Zero nawozów mineralnych to zerowy plon lub zasilanie naszego pola kosztem innych gleb zabierając z nich materie organiczną wraz z nawozami.
odwiedźcie fabryka przyczep kempingowych
Albo domy mobilne z firmy Lark - Darłowo
Fabryki w Polsce Niewiadów to by było super sprawa zobaczyć
Rozumiem, że nie zawsze można zdradzać wszystkie tajniki produkcji, ale ten odcinek wypadł bardzo słabo. Z filmu o fabryce efektywnych mikroorganizmów chciałbym dowiedzieć się czym są owe "EM-y" i jak się je pozyskuje/produkuje. A tu został przedstawiony proces mieszania i rozlewu gotowych preparatów zawierających EM. To bardziej film o fabryce nowoczesnych preparatów dla rolnictwa. Jednak zdecydowanie wolę serię Dawida: "Uwaga! Naukowy bełkot", Nguyen: "emce2", czy Tomasza: "Nauka. To lubię".
No to się dowiedziałeś że bakterie tlenowe zamykają w szczelnych zamkniętych butelkach 😁😁
Czemu te wszystkie produkty przeznaczone do sprzedaży mają etykiety z chińskimi nazwami?
To japoński ;P
A skoro napisy są po japońsku to raczej tam właśnie eksportują :)
@@Ab-zk4kg Powiedzieli w materiale, że towar trafia tylko na rynek Polski i wschodnio- europejski.
japoński patent
ZOSTAŁO WYNALEZIONE W POLSCE A PATENT ZOSTAŁ SPRZEDANY JAPONII
Emy są oki ,ale szału nie ma .Przede wszystkim są za drogie .Emy mają bardzo wielki jeden minus .Takie plantacje ,gdzie się je stosuje odwiedzają zwierzęta leśne i niszczą uprawy .
...