A szőlő öntözése virágzás végén

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 окт 2024

Комментарии • 25

  • @nabilgeorge5189
    @nabilgeorge5189 3 года назад +2

    Sokat tanultam öntől, És mindig meg nézem az új videókat ! 👍👌 egyre jobban tetszik a szőlő világ 🙂

  • @istvanberzetei938
    @istvanberzetei938 3 года назад +2

    Ön szerint a virágzáskor a locsolás befolyásolja a virágkötödést? Tavaly locsoltam ha kellet nem hallottam még róla hogy állítólag virágzáskor nem lehet locsolni most nem locsoltam és szerintem nem lett jobb a kötödés mint amikor locsoltam.

    •  3 года назад

      Virágzáskor nem célszerű locsolni, jobban kötődnek a fürtök ha kissé vízhiányosak a tőkék és száraz az időjárás. Virágzás után, bogyókötődéskor kell vizet biztosítani (ha nincs csapadék) hogy hízzanak a bogyók, fejlődjenek a fürtök és a hajtások.

  • @jozsefjozsi3028
    @jozsefjozsi3028 Год назад

    Tisztelt Kulicz Úr!
    Bolgár Rezi szőlővel kapcsolatban van-e tapasztalata,véleménye?Válszát előre is köszönöm!

  • @madaraszszilveszter1757
    @madaraszszilveszter1757 3 года назад +1

    Kedves László,nem gondolt még rá ,hogy egy bemutatót (konferenciát ) tartson ? Válaszát köszönöm.

    •  3 года назад

      Nem, mivel nagyon mostoha környezetben van a kertem...

  • @77inuyasha
    @77inuyasha 3 года назад

    Kedves László!
    Permetezéssel kapcsolatban szeretném kèrdezni, hogy ha az Ön által korábbi videóban említett virágzás után használandó permetszerek közül a Topasból ès a Karathane Starból vèletlen csak fele mennyiségű permetszert kevertem be azzal mèg tudok e valami hatást elèrni vagy a kimaratt mennyisèget is keverjem be ès juttassam ki? Ridomilt ill Wuxalt ès Full 5 megfelelő mennyiségben került kijuttatásra. Magát a szőlőt amúgy ettől függetlenül egèszsègesnek találtam. Cèlom a megelőzés lenne. Köszönöm előre is a válaszát!

    • @xMisi1
      @xMisi1 3 года назад +2

      Üdvözlöm én mezőgazdaságban dolgozom, és tapasztalatból írom, hogy a vegyszer keverésnél nagyon fontos az előírt arányokat betartani. Amikor úgy írják pl 20-40g-ig az úgy értendő, hogy megelőzésnél elég a 20g vagy ha a kezelendő probléma még kis mértékben van jelen, ha már beteg a növény , vagy erős gyomot kell írtani vegyszerrel akkor a felső dózist használjuk azaz 40g. Semmi esetre se használjunk erősebb dózist, mert az a kultúrnövényt (pl. szőlőt)károsíthatja, a minimumtól kisebb dózist meg azért nem érdemes használni, mert akkor nem fejti ki a kívánt hatást . Ez az én javaslatom, mi jártunk rosszul, kellemetlen volt (szántóföldi növénytermesztésnél) .

  • @kissattilaarmin9599
    @kissattilaarmin9599 3 года назад

    Üdv László, lejtős kertünk van, és oda ultettünk ősszel Pár tő szőlőcsemetét. A hajtasok vastagok, de elég rövidek az öreg tőkékhöz képest, ha hetente 2-3 szor elarasztom őket vízzel, akkor megindultak nőlni a hajtások? Köszönöm.

    •  3 года назад +1

      A csemeték fejlődése nem minden környezetben indul gyorsan, van hogy időre, akár évekre van szükségük, hogy termő tőkékké alakuljanak. Ezt befolyásolhatja az alany minősége, a talaj, a fekvés, időjárási viszonyok, tápanyag és vízellátottság, növényvédelem, stb. Látatlanban nehéz tanácsot adni, a rendszeres vízellátás száraz talajon nyilván jó lehet, de nem old meg mindent, öntözőtrágya, lombtrágya használata is indokolt lehet.

  • @zoltantorok500
    @zoltantorok500 3 года назад

    Lacikám tanácsodat kérném! Olyan hajtásokat hozott az egyik korai fehér fajta, hogy a vastagsága eléri a 2,5 cm-t. De nem hozorr fürtöket. Egy részén a 10 levél után / 80cm( visszacsíptem a hajtást. Most már a kacsok is több mint 8 levelet hoztak de fürt most sem jelent meg. Mit csináljak, hogy legalább kóstolót kicsikarjak belölük? Köszi és gratulálok a videós tanácsaidhoz. Zolo T

    •  3 года назад

      Ez esetben lehet, hogy idén nem tudod megkóstolni. Viszont idén a kacshajtások rügyei termővé alakulnak és jövőre szép termést hozhatnak.

    • @zoltantorok500
      @zoltantorok500 3 года назад

      @ Köszönöm!!!

  • @sandorkocsis1141
    @sandorkocsis1141 3 года назад

    Jo napot kedves László nekem Pölöskei muskotály minden évben rosszul köt. Mit tudnék tenni ellene??

    •  3 года назад

      Próbálja meg virágzás előtt 1-2 héttel visszacsípni a hajtások utolsó 2-3 ízközét és távolítsa el a hónaljhajtások csúcsi részeit, csak egy levelet hagyjon rajtuk. Ha több virágfürt képződik egy hajtáson, válogassa meg őket jóval a virágzás előtt. Egy hajtáson csak egy virágfürtöt hagyjon. Virágzás előtt a gombaölő szerek mellett permetezzen bór tartalmú lombtrágyával, mást nem igen tehetünk.

    • @sandorkocsis1141
      @sandorkocsis1141 3 года назад

      Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat jó egészséget kívánok.

  • @domedee78
    @domedee78 3 года назад

    Kedves László,
    Mi az oka annak, hogy virágzáskor nem szabad egyáltalán piszkálni a szőlőt?

    •  3 года назад +1

      Könnyen sérülhet a virágzat, ha zöldmunkát végzünk, vagy erős sugárral permetezünk, pl. motoros géppel. Megigazítunk egy hajtást és már potyog is a virág.

    • @domedee78
      @domedee78 3 года назад

      @ Nagyon köszönöm. Ilyesmire gondoltam. De sokkal jobb az ilyet egy igazi szakértőtől hallani!

  • @attilatoros5450
    @attilatoros5450 3 года назад

    Köszönet az új videóért!
    A tapasztaltabb fürttársakat kérdezném, hogy érdemes-e akkumulátoros permetezőgépet vásárolni a kézi helyett. 200 tőkém van. A kényelmi szempontok nem érdekelnek - nem zavar, hogy pumpálni kell. Jobb annyival a hatásfoka az akkumulátorosnak, hogy megérje az árát?