Індексація зарплати: чи виникло право у квітні й травні?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 апр 2024
  • Нарахування індексації залежить від місяця підвищення окладів. Тож з урахуванням усіх особливостей та нововведень наразі маємо таку картину.
    Якщо оклади працівників підвищили в січні 2024 року, то саме цей місяць є «базовим». А обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком для подальшої індексації проводимо з наступного місяця, тобто з лютого 2024 року.
    Якщо оклади підвищили до 1 січня 24, то «базовим» місяцем є грудень 2023 року. Обчислення індексу проводимо від січня 2024.
    І ще одне з основних правил. Право на поточну індексацію зарплати виникає, коли індекс споживчих цін наростаючим підсумком перевищує поріг індексації у 103 %. Теоретично це можливо тільки на третій місяць після підвищення окладів. Але фактично цього не сталось.
    Працівники з оплатою праці за ЄТС. Їх оклади підвищили з 01.01.2024, тож він є базовим. А ІСЦ рахуємо з лютого. Тобто в січні та лютому взагалі не йдеться про індексацію. [1,003 (лютий) х 1,005 (березень)] х 100% = 100,8%. Тобто не перевищує необхідного порогу у 103%. Отже, квітневу і травневу зарплату не індексуємо.
    Аналогічна історія з робітниками держорганів та ОМС, працівниками держорганів, що виконують функції з обслуговування, а також працівниками патронатних служб. Їх оклади також були підвищені з 01.01.2024. Тож як і в ЄТСників зарплату за квітень і травень не індексують.
    Так само і в державних службовців. Але не у всіх. Для держслужбовців тих державних органів, які провели класифікацію посад, розміри посадових окладів зросли з 1 січня 2024 року. Тож для індексації їх зарплати січень є «базовим». І вже за знайомою схемою рахуємо індекс із лютого 24 року. Він не перевищив 103 %, тож у квітні і травні індексацію не нараховуємо.
    А от для держслужбовців держорганів, які не провели класифікацію посад, оклади з 1 січня 24 року не підвищилися. Тому «базовим» місяцем для індексації їх зарплати є грудень 2023 року. Приріст індексу споживчих цін рахуємо із січня 24 року. Право на поточну індексацію зарплати так само настане, коли індекс перевищить поріг у 103 %.
    [1,004 (січень) х1,003 (лютий) х 1,005 (березень)] х 100% = 101,2 %. І це також менше за 103%. Тож державним службовцям в держорганах, де НЕ ПРОВЕЛИ класифікацію посад, зарплату також не індексують.
    Аналогічно і для посадових осіб та службовців органів місцевого самоврядування. Адже їх оклади з 1 січня 24 року також не підвищили.
    Слідкуйте за індексацією у зручній таблиці, в якій ми рахуємо коефіцієнти індексації. buhgalter.com.ua/dovidnik/indeksatsiya/koefitsiyenti-ta-sumi-indeksatsiyi-zarobitnoyi-plati-u-2024-rotsi/
    Також є зручний Калькулятор індексації зарплати. Він рахує індексацію одразу, як тільки з'являється інформація від держстату про рівень інфляції.
    👇👇👇
    buhgalter.com.ua/dovidnik/indeksatsiya/calc/
    📌 Підписуйтесь на наш Ютуб-канал 👉bit.ly/2Xc9ih4
    #бюджетники #індексація#factoracademy
    _____________
    📺 Офіційний сайт - factor.academy​
    ✔️ Свіжі новини - buhgalter911.com​
    ✔️ Журнали - i.factor.ua​
    ✔️ Для бюджетників - buhgalter.com.ua​
    ✔️ Viber - bit.ly/911viber​
    ✔️ Telegram - t.me/bu911
    ✔️ Instagram - bit.ly/2U9crwf

Комментарии •