Ez az én földem - a földelemzés meglepő eredménye | kert TV

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 сен 2024
  • Mindennek a Föld az alapja. Ezt biztos már legalább százszor hallottátok tőlem, de nem lehet elégszer hangoztatni. Különösen április 22-én, a Föld Napján.
    Ebből a nagyszerű alkalomból a Danuba Kft. ingyenes talajvizsgálatot hirdetett. Bárki elhozhatott egy kis talajmintát a kertjéből és egy szuper géppel megvizsgálták és megmondták a föld összetételét; pH értékét, tápanyag százalékát és még sok-sok más hasznos tudnivalót.
    Én három mintát vittem, egyet a kert egy műveletlen részéből, egyet a hozott talajú gyepes részről, és egyet a magaságyásból. Az eredmény pedig nagyon meglepő lett.
    Blackjak: ha te is kipróbálnád talajod javítására, akkor nálunk tudsz rendelni: shop.kert.tv/b...
    A Danuba Kft tevékenységéről és az általuk forgalmazott termékekről pedig itt olvashattok:
    danuba.hu/
    Kövess az Instagramon is: kertTV_insta
    Légy a Facebook közösségünk tagja is: / otthonakertbentv
    Olvass hasznos cikkeket a honlapunkon: bit.ly/kertTV

Комментарии • 30

  • @CsezmiczeiJ
    @CsezmiczeiJ Год назад +12

    Kíváncsi lennék, ha ugyanezeket a talajmintákat laborban is bevizsgálnák, akkor mennyire egyezne a két adat

  • @rebekavizsuj7509
    @rebekavizsuj7509 Год назад +3

    Ezt a felvételt még sokszor meg fogom nézni! Köszönöm!

  • @mindwalker3454
    @mindwalker3454 Год назад +10

    Még sok ilyet! Ez szuper izgalmas téma. Akár részletekbe menően is lehetne, milyen problémára mi a megoldás.

  • @larpad1
    @larpad1 Год назад +5

    Potyogtak a tantuszok miközben néztem, köszönet érte! Különösen érdekes volt pilisszántóiként, mert ugyanezzel a helyi talajjal vannak tapasztalataim nekem is. Azért a helyes értelmezéshez pár fogalmat tisztába kell tenni: semmi baj sincs a gyeppel, ha az egy biodiverz ősgyep, ezernyi különböző fajjal. A kertemben ilyen nő természetes módon, ezt kaszálni vagy még inkább legeltetni kell, így a tápanyagkörforgás biztosított és a vízmegtartó képesség is sokkal nagyobb mint a pázsit esetében ahol a pár centis egyenfajú fűszálak fenntartásához rengeteg vízre, műtrágyára gyomirtóra van szükség miközben a talaj kimerül. Egyértelműen nem érdemes küzdeni vele, az a kor már lejárt. Az ember ízlését kell formálni és a rossz gyakorlat helyett a természettel együttműködni. Nekem sokkal többet ad mikor a tavaszi hérics, a kikerics, a szamóca természetes módon nő és virágzik, gyógy- és ehető növényekkel van tele a kert bármerre lépek.

    • @KertTV
      @KertTV  Год назад +1

      Természetesen a gyep alatt mi is az angol gyepet értjük. 👍

  • @VeresValentina
    @VeresValentina Год назад +1

    Nagyon érdekes volt! Köszönjük az értékes tartalmat!

  • @lilitoth967
    @lilitoth967 Год назад +1

    Szuper videó! Kár, hogy nem tudtam erről a lehetőségről, lehetne máskor is ilyen!

  • @Cannibalint3
    @Cannibalint3 Год назад +2

    Szuperekszàjting! Ha van fontos tema, az a talajismeret, vizsgalat, ovas, es javitas. Balin az altalanos suliban van olyan ora, hogy halott talaj renovalas ismeretek(lenyegeben).
    Mark, javasolnam hogy a kovetkezo magasagyasodban probald ki a melymulcsos humuszhagyo technologiat (gyulai ivan hagyateka). A legkoltseg es termeszet kimelobb eljaras, es tulajdonkeppen nem kell szerves anyagokat pluszban kijuttatni, mitobb a locsolas es takaras is egyben megoldott. Es evrol evre ujja epul az ilyen talaj, folyamatos videosorozatban lehetne bemutatni a fejlemenyeket.
    Egyebkent kulon videot megerne a kulonbozo nyomelemek, mikro es makroelemek hasznalata palantazaskor es kesobbi fazisokban. Akar zoldsegfajtankent. Pl paradicsom palanta foldjebe vagy repa mag veteskor mivel turbozzuk a foldet inkabb. Koszi a munkadat Mark!

    • @KertTV
      @KertTV  Год назад +2

      Mindenképp szeretnék majd a mélymulccsal is foglalkozni, meg Gyulai úrhoz is le kellene mennem már! A talaj pedig biztos lesz még téma, mert ahogy mondod, nagyon fontos és kimeríthetetlen téma. 👍

    • @Cannibalint3
      @Cannibalint3 Год назад

      @@KertTV akkor itt a remek lehetoseg, jovo hetvegen, ha jol emlekszem, pont lesz melymulcs oktatas kezdoknek es hakadoknak Gomorszoloson. En mèg regebben voltam, maga a kornyek is romantikusan szep, festoi gemeskut az ut menten, es nem utolsosorban Ivan kertje is arra van, talan a szerencsesek mèg lathatjak milyen eredmenyt lehet elerni az okologia erejevel, zero hozzaadott szerrel. Kisbaba meretu edeskrumplit el nem felejtem.

  • @dorirainbow
    @dorirainbow Год назад +2

    Ez engem is nagyon érdekel. Jó lenne ha lenne egy következő alkalom, biztosan elvinnék mintát én is.

  • @nikoletttakacsnepresel7005
    @nikoletttakacsnepresel7005 Год назад +1

    Nagyon hasznos volt, ha lesz még ilyen talajvizsgálat engem is érdelne Pilisjaszfalun nalunk a feltöltött homokos talaj milyen😅😮 de akkor a talajra is igaz a szomszéd talaja mindig jobb😂

    • @KertTV
      @KertTV  Год назад +1

      Lesz majd, igen.

  • @EFazy
    @EFazy Год назад +2

    Szia! Legközelebb esetleg a laptop képernyőről csinálnátok egy print screen-t, amennyiben publikus a kijelző tartalma? :) Sajnos semmit nem lehetett kivenni belőle. Köszi! :)

  • @zoltanerdelyi2388
    @zoltanerdelyi2388 Год назад +2

    Nagyon izgalmas volt, t0bb ilyet :)

  • @boda_krisztina
    @boda_krisztina Год назад +2

    Szia Márk, az elején nincs hang...

    • @KertTV
      @KertTV  Год назад +1

      Köszi, de a hiba az ön készülékében van. 😊 Ellenőriztem, és van hang végig.

    • @boda_krisztina
      @boda_krisztina Год назад

      @@KertTV az intro előtt nincs hang csak utána. A készülékem rendben van, ez volt az első amit ellenőriztem. 🙂 csak jót akartam, nekem mindegy 🙃

    • @boda_krisztina
      @boda_krisztina Год назад

      A saját kertben készített beszédhang nincs a videó legvégén sem...

    • @KertTV
      @KertTV  Год назад +1

      Köszönöm, hogy jelezted, de nálam nincs ilyen hiba. Mindenhol van hang. Másnál van ilyen hiba?

    • @KertTV
      @KertTV  Год назад +1

      @@boda_krisztina megneztem más készülékén, és ott is rendben van a hang. Nagyon furcsa, hogy nálad így jelenik meg.

  • @kukudva1337
    @kukudva1337 Год назад

    Hmm... Sokkal jobb ott a talaj ahol nem csináltál vele semmit, mint ahol számtalan variációban és alkalommal kezelted szerves tápokkal és huminsavval, meg ki tudja mivel. Valóban meglepő és egyben elgondolkodtató is. Kezdem azt érezni, hogy ez a szerves táp téma egy kicsit olyan mint a homeopátia a gyógyászatban. Nem árt, de nem is használ, ellenben jó drága.

    • @KertTV
      @KertTV  Год назад +1

      Rosszul látod. Azon a területen hozott föld van, amivel csúnyán átvertek és nagyon rossz minőségű "talajt" hoztak. Az, hogy egyáltalán terem ott bármi is, az a rendszeres szervestáp és egyéb eredmenye. Viszont tökéletesen megmutatja, hogy nem elég a növényeket táplálni, mert az a táp gyorsan felhasználódik, hanem gondoskodni kell a talaj építésről is, vagyis a szervesanyag pótlásról (nem szervestáp, hanem növényi hulladék, rost), ez a gyepeken klasszikusan nem történik meg, mivel folyamatosan elhordjuk róla még azt a kevés szervesanyagot is, ami keletkezik. Az emberek évezredeken keresztül szervestápokkal gazdalkodtak, mégis itt vagyunk.
      Amúgy pedig a magaságyásban lévő(3.) föld mutatja, hogyha alapvetően jó a használt talaj és még a talaj építésre ügyelünk, akkor nagyon jó eredményt kapunk.

    • @kukudva1337
      @kukudva1337 Год назад

      @@KertTV Elfogadom amit írsz, de továbbra sem győz meg. A szerves tápok fő előnyét a műtrágyákkal szemben pont abban határozzák meg, hogy a növény tuningolása helyett (vagy mellett) a talajt építik. Ez a fő hívószó és emiatt érdekel a téma engem is, olyat aki általában szintén a természetes megoldásokra törekszik és hasonlóan kinlódik a fűvével. A talajvizsgálat viszont azt bizonyítja és magad is írod, hogy nem igazán van javulás a talajban, legalább is ezen az alsó füves területeden a válogatott módszerek ellenére nem értél el eredményt. Egy "kész" füves terület rossz talajon ezek szerint teljes zsákutca, mert a tápozáson kívül nem tudsz semmi szervesanyagot a földbe juttatni. Vagy próbálkozol az említett módszerekkel a végtelenségig (vagy ameddig a pénztárcád engedi), vagy egyszerűen fel kell számolni a területet és talajt kell cserélni. Nekem ez a konklúzió egyelőre... Érdeklődve figyelem a további próbálkozásokat!