Kančios dėl gerklės skausmo. Ką daryti?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 янв 2017
  • Daugelis žino tą jausmą, kai skauda kalbant, ryjant ne tik maistą, bet ir seiles. Tokiu atveju pirma mintis - kaip atsikratyti to veriančio skausmo. Gerklės skausmus tokiu sezonu gali sukelti emocinė įtampa, susiplnėjusi imuninė sistema, peršalimo ligos, taip pat daugelio vaistų vartojimas. Gydytoja atvira - daugiau kaip pusė besiskundžiančių gerklės skausmu jį galėtų savarankiškai ir paprastai gydytis namuose. Tačiau priemonių reikėtų imtis nedelsiant.
    Išsigydyti galima ir namuose
    „Jeigu pacientas ateina dėl gerklės skausmo, kurį lydi gerklės džiuvimas, apsunkintas ryjimas, gali būti temperatūra, bet gali ir nebūti, tai 70 % tokių atvejų yra dėl virusinės kilmės. Apžiūrime: gerklė yra paraudusi, paryškėjęs kapiliarų tinklas. Tokiu atveju galim gydytis ir namuose. Tinka skalavimo skysčiai, ypač su druskos tirpalu, antiseptinių savybių purškalai, pastilės ir dažniausiai po 3-4 dienų viskas pagerėja ir skausmas išnyksta.“,- pasakoja Roza Valiukevič, Bendrosios praktikos gydytoja.
    Pasak medikų, gerklės skausmo nereikia pradėti gydyti rimtais vaistais ar antibiotikais, tačiau norint kuo greičiau jį numalšinti privaloma laikytis kelių pagrindinių taisyklių. Būtina gerti kuo daugiau ne karštų, o šiltų skysčių, stiprinti imuninę sistemą, taip pat plauti rankas. Rekomenduojama valgyti ne kietą, o šiltą minkštą maistą. Keičiantis visuomenės gyvenimo būdui ir požiūriui į gydymo priemones, medikai vis dažniau siūlo alternatyvą ne itin mėgstamoms vaistažolių arbatoms. Jeigu nėra galimybės naudoti pačią augalo veikliąją medžiagą, specialistai pataria vaistinėje ieškoti vaistinių augalų pagrindu pagamintų preparatų, kurie savo savybėmis padeda kompleksiškai kovoti su negalavimu.
    Vaistažolinių medžiagų galios
    Jeigu nemėgstate arbatos skonio, galime vartoti ir kapsulėje, ir ekstrahuotose tabletėse, ir tinktūrose. Kaip mes geriame, sakykim, vidurio lašus, ne pelyno arbatą, o kur spirtinė ištrauka. Tik klausimas dėl dozuotės ir kokybės. Reikia rinktis patikimas firmas ir žiūrėti kiekius, balastines medžiagas, kad nebūtų daugiau cukraus, mažiau augalo, kaip dažnai būna.“,- teigia Aiva Vaivarienė, Natūralaus gydymo centro gydytoja.
    Visos vaistinės medžiagos, kurios yra sukurtos chemijos pramonės, yra išgautos iš vaistinių augalų. Tiesiog iš viso komplekso yra ištrauktas mažas fragmentas ir padarytas vaistas.
    Viena iš galimybių gerklės skausmui malšinti rinkoje naujai atsiradęs natūralios sudėties preparatas- Ambio sirupas gerklei. Preparato sudėtyje yra keturios natūralios veikliosios medžiagos, kurios efektyviai veikia gerklės skausmą, kovoja su uždegimu ir padeda esant kosuliui.
    „Noriu iš karto pasakyti, kad jame nėra cheminių elementų. Pirmiausia - saldymedis, kuris stiprina imunitetą ir palaiko normalią kvėpavimo takų funkciją. Rutulinis eukaliptas turi puikaus šaldančio efekto, kuris padeda palaikyti kvėpavimo funkciją, kai būna nuo kosulio išdraskyta gerklė. Ramunėlė kaip uždegimą mažinanti priemonė esant sausam kosuliui, kada vargina sausas, priepuolinis kosulys.“,- pasakoja Lina, „Gintarinės“ vaistinės vedėja.
    Dar vienas itin svarbus Ambio Sirupo gerklei elementas - islandinė kerpena. Joje yra antibiotinių medžiagų: rūgščių, baltymų, dervų, eterinio aliejaus.
    Preparatai, kuriuose yra islandinių kerpenų dažnai medikų skiriami sausam kosuliui, gerklės ir nosiaryklės dirginimui mažinti, atsikosėjimui gerinti.
    Sirupas puikiai tinka tiems, kas turi rijimo sutrikimų, nes dažnai žmonėms būna sunku nuryti kapsulę, o skysčiai dažniausiai būna vaikiški ir jų reikia daug vartoti. Tai šitas yra suaugusiems skirtas, kurį reikia gerti po 10 ml, tris kartus per dieną.
    Pasak specialistų, sirupas gerklės skausmui mažinti vertingas ne tik savo veikliosiomis medžiagomis, bet ir tuo, kad veikia ir vietiškai. Tačiau, norint pasiekti maksimalų rezultatą, reikia jį tinkamai vartoti.
    Vartoti reikėtų po maisto ir maždaug pusę valandos nevalgyti ir negerti, kad galėtų vietiškai sudirgintą , skaudančią, perštinčią gerklę palengvinti, nuimti perštėjimą, nes preparatas skirtas kosuliui palengvinti ir nuo kosulio sudirgintai gerklei padėti.
    Jeigu pradėjus vartoti simptominius vaistus gerklės skausmas su laiku tik stiprėja, ant tonzilių atsiranda panašų, rekomenduojamas kreiptis į šeimos gydytoją.

Комментарии • 4

  • @laurasidiskyte5329
    @laurasidiskyte5329 2 года назад +1

    Ką daryti jei ryjant seilės belekaip skauda gerklę?

  • @aidasvolodko3037
    @aidasvolodko3037 3 года назад

    O dekatyleno tablete padeda?

  • @linadalinkeviciute1024
    @linadalinkeviciute1024 2 года назад +1

    Ka reikia daryti jai nepraeina koslys

    • @SveikatosKodas
      @SveikatosKodas  2 года назад

      Laba diena, Lina, geriausiai šio atvejų kreiptis gydytojo otorinlaringologo pagalba arba šeimos gydytojo