Czy będzie zainteresowanie tym filmem? Serio pytasz? Stary ja nie mogłem się doczekać już od 100 lat kolejnego odcinka! Jak dla mnie odcinek z patentami w kuchni typu cornery, okucia, oświetlenia i inne nowe pomysły 😉 dzięki za film!
Swoją kuchnię zaprojektowałem z pomocą siostry. Zacząłem od ogólnych wymagań. Wykonałem porównanie łącznie w trzech marketach - podzielam opinię, że wykonanie takiego porównania jest w zasadzie niemożliwe, bo każdy sklep ma swoje standardy. Nie mam jakiś szczególnych wymagań wizualnych więc prócz funkcjonalności ważny był dla mnie aspekt finansowy. Ostateczny wybór padł na Castoramę. Wszystkie elementy meblowe samodzielnie sprawdzałem, weryfikowałem i wybierałem - bardzo pomocne w tym były zmontowane w sklepie wystawki. Nie skorzystałem z możliwości konsultacji projektanta - w mojej Castoramie usługa projektowa kosztowała 200 zł, dlatego z niej zrezygnowałem. Wszystkie wybrane korpusy szafek stojących są wykonane z płyty o grubości 18 mm. Natomiast fronty były wykonane z płyty o grubości 16 mm. Okucia do szuflad, tj. prowadnice, zastosowałem oryginalne z Castoramy - jak dla mnie działają bardzo dobrze. Zawiasy wybrałem z oferty Blum-a. Blat również wybrałem z oferty Castoramy o grubości 38 mm. Jedną szafkę zaprojektowałem i wykonałem samodzielnie wykorzystując fronty z Castoramy - wymiary tej szafki nie były typowe. Podczas montażu sprzętu AGD wystąpił problem instalacji piekarnika - producent Amica. Front piekarnika był odrobinę niższy niż wysokość przestrzeni korpusu piekarnikowego. Po montażu piekarnika występowała spora szpara pomiędzy spodem blatu a górną krawędzią frontu piekarnika. Samodzielnie wykonałem mini blendę z listewki. Dodam, że u mnie parapet jest kilka centymetrów niżej niż wysokość blatu - zmiana tego stanu rzeczy wymagałaby wymiany okna, co istotnie wpłynęłoby na koszty. Ostatecznie skróciłem nieco korpusy kilku szafek i ich frontów - Castorama chyba przewidziała, że ich zestawy modułowe będą poddawane takim modyfikacjom, ponieważ można dokupić obrzeża pod wybrany typ zestawu meblowego. Ogólnie jestem zadowolony z wykonanej zabudowy. Oczywiście, wszystkie prace i logistyka związana z wykonaniem oraz montażem kuchni wymagały trochę "zachodu" - jestem amatorem i nigdy takich prac nie wykonywałem. Jednak nagrodą jest uzyskany efekt końcowy przy rozsądnych kosztach.
Ja mam dość pragmatyczne podejście , i w tym wypadku padła decyzja na meble z Ikei, stolarz odpada bo co z tego ze da gwarancje na kilka lat jak za rok może zwinąć biznes i co wtedy z taką gwarancją. Jeśli dzieciaki uszkodzą front lub wyposażenie to części są bezproblemowo dostępne przez klika lat , uszkodzisz po roku czy dwóch front szafki ,zamawiasz nowy i nie słuchasz od stolarza, że nie ma czasu albo że już nie robią takiej okleiny poza tym dla stolarza to nie zarobek a więcej zachodu. Reszta poza Ikeą zmienia wzory mebli co jakiś czas więc wymiana uszkodzonego elementu też odpada, poza tym całe wyposażenie jest skrojone pod ich meble i nie ma problemu z doborem. Poza tym jak ktoś daje 25 lat na meble które są sprzedawane w tylu krajach to raczej projekt i wykonanie jest przemyślane i sprawdzone bo sami sobie w kolano by nie strzelali. Oczywiście nie wszędzie jest Ikea , nie zawsze mamy przyjazne wymiarowanie kuchni i niekiedy stolarz jest jedynym rozwiązaniem , no i nie zawsze te kilka wzorów okleiny z Ikei spasuje każdemu .
Trzeba dodać jeszcze że u lokalnego stolarza zawsze ceny są podawane w netto i jak mówi, że zrobi to za tydzień tzn że będzie nie wcześniej niż za miesiąc ... ^^
Macieju, czekamy :) na test szczelności okien, a raczej test szczelności montażu okien po wykonanej elewacji. Miało to być, prawdopodobnie zrobi to dużą różnicę i fajnie byłoby zobaczyć taki test i jego wyniki.
Zamówiłem kuchnie z montażem z Castorama Wrocław. 2 miłych, młodych chłopaków z zza wschodniej granicy montowało kuchnię może 2,3 raz w życiu. Cieli deski w świeżo pomalowanym mieszkaniu bez odsysania trocin. Ściany i meble nadawały się na śmietnik. Tragedia. Po reklamacji i wysłaniu wiadomości do wszystkich świętych z Castorama, podwykonawca zatrudniający chłopaków postanowił zwrócić mi koszt montażu. Ale 6 tygodni oczekiwania na ewentualną poprawkę i rozpatrzenie reklamacji nikt mi nie zwróci. Ale to nie znaczy, że biorąc "fachowca" z rynku do zrobienia kuchni na wymiar nie można zaliczyć porażki. Sprawdzajcie opinie na google. I sami je wystawiajcie. To jedyny sposób na wyeliminowanie partaczy.
Super film, bardzo doceniam poświęcenie 😁 Natomiast: ikea operuje na blumach, korpusy sa z płyty 18mm, również dostępne w kolorze czarnym dla dopasowania z ciemnymi frontami. Praktyczność i dostępność szafek od ręki z ikea daje dużo więcej możliwości. Po roku użytkowania wiele możemy pozmieniać mając gotowe, nawiercone otwory- podnieść lub obniżyć półki. Możemy zdecydować dzisiaj, po roku, że zamiast szafki otwieranej potrzebujemy 3 szufladową-wsiadam w samochód jade do ikea i w ciągu jednego dnia jestem w stanie dobrać pasujące elementy: prowadnice oraz fronty z uchwytami w tym samym kolorze i wzorze. 5 centymetrów szersza szafka żeby nie stosować blendy? Moim zdaniem- bez przesady. Nie chciałbym wiedzieć ile bym czekał na zmianę konfiguracji takiej szafki (o 5cm szerszej) u lokalnego stolarza na szafkę szufladową z lakierowanymi i frezowanymi frontami mdf 😅. Duży szacunek dla lokalnych stolarzy 💪🏼 natomiast ja osobiście przy 25letniej gwarancji na kuchnię wraz z 5 letnia gwarancją na ikeowe AGD (electrolux, whirlpool) - pozostanę przy ikea. Dzięki 👌🏼
Dokładnie mam to samo zdanie nt Ikei. Moja działa od 9 lat. U mojej mamy już kilkanaście lat. Absolutnie bez zająknięcia. I ile by sie nie gotowało żadnych odklejonych obrzeży, spuchniętej płyty itd. Nie ma takiej opcji. Nawiercone otwory na zaleta nie wada. Ale można kupić zaślepki więc to nie problem. Ja w swojej kuchni będę zmieniać fronty górnych szafek, bo już mi się po 9 latach znudziły i za nieduże pieniądze będę w zasadzie miał mocno odświeżoną kuchnię. Może też przekonfiguruję kilka rzeczy. Niemniej to wszystko jest łatwe i nie wymaga żadnej kombinacji. I fakt - zabrakło w filmie 5 letniej gwarancji na sprzęt jaki daje Ikea. A w dobie tandetnych sprzętów to wcale nie takie głupie
A naszych ikeowych frontów już nie ma. Kuchnia montowana 5 lat temu i już teraz tak łatwo nie zmienimy szafek drzwiczkowych na szuflady, chyba że wymienimy wszystkie fronty (wszystkie dolne lub całość).
Jako projektantka kuchni w BRW: Program w BRW jest cadowy, ale online- dlatego zamula. Sama wycena jest tam za darmo. Wręcz pytam, czy wysyłać wizualizacje na mejla. Sortery w szufladach pod zlewem to wręcz standard i jest ich wiele modeli do wyboru. W BRW spokojnie można zakupić głębszy blat, żeby był i parapetem. Magic corner, nerki i wszystkie inne bajery do szafek są do kupienia w BRW. Gwarancje można przedłużyć za darmo logując się na stronie BRW. Korpusy w modułowych są w tej chwili w kolorze białym, szarym, czarnym. W kuchniach na wymiar 8 kolorów. Pytanie jeszcze, czy byłeś w sklepie firmowym, czy franczyzie. I szkoda, że na mnie nie trafiłeś 😅 Pozdrawiam
Fajnie byłoby zobaczyć porównanie szuflad prowadnic i sposobów domykanie oraz czy np można ustawić lodówkę obok zmywarki/piekarnika jak to wpływa na zużycie energii i trwałość tych urządzeń
Musiałam pilnie kupić tanie meble do kuchni. Sama zrobiłam projekt i kupiłam przez internet meble modułowe, w których zdjęciach dosłownie się zakochałam, nie widziałam ich na żywo. Po 6 latach intensywnego użytkowania meble nadal są w doskonałym stanie. Jestem z nich bardzo zadowolona. Nie podam nazwy firmy, w której kupiłam, bo nie wiem czy nadal zachowali taką jakość. Chodzi mi tylko o to, że nie zawsze to co drogie jest najlepsze.
Podaj pierwszą i ostatnią literkę nazwy firmy. Koszty podane w tym filmie mnie powaliły. Zestawy na Allegro to koszt 2- 3 tys przy takiej ilości elementów
@@TheStonedstone to są bardzo niskie ceny za meble do całej kuchni, zwłaszcza przy tak dużej kuchni jak u autora filmu. Robiłam kuchnie 10 lat temu i wtedy było normą, że stolarz brał 20 tysięcy za kuchnię, niektórzy chcieli 30 tysięcy. A wtedy wszystko było o połowę tańsze niż teraz. Dzisiaj zrobić meble za 20 tysięcy to jak darmo. To, co masz za kilka tysięcy na Allegro, to nie są meble, tylko atrapa praktycznie z najtańszej sklejki i kartonu. Za 2-3 lata to będzie do wyrzucenia. Jak cię nie stać na porządne meble, a musisz zrobić remont czy coś, to lepiej odmaluj stare, nawet takie z PRL-u. Dłużej posłużą.
Pomarudzę ale mam nadzieję chociaż konstruktywnie. -Z oczywistych względów nie ma porównania jakości wykonania samych frontów i systemów a to bardzo ważny wątek, da radę zrobić odcinek o tym? -Nie obawiasz się, że takie wąskie wejście do kuchni będzie upierdliwe? Dodatkowo na wejściu masz lodówkę, przy wyciąganiu czegokolwiek utrudniasz wejście do kuchni innej osobie. -Na wizualizacjach zmywarka 45? Zdecydowanie 60 dla rodziny, naprawdę nie warto brać 45 pod uwagi w innym wypadku niż brak miejsca. U mnie padło na IKEA. Jakościowo bardzo ok, co ciekawe oglądałem też wtedy ich system PAX i tam wkłady sprawiały wrażenie dużo bardziej wątłych. Ze stolarzem też różnie można trafić, obecnie rynek jest tak nadmuchany, że niektórzy fachowcy zaczynają trochę przesadzać z cenami :)
Co do zmywarki to trudno się nie zgodzić z Tobą. Odnośnie blokowania wejścia... to zależy... jak liczna rodzina, ile osób realnie na raz korzysta z tej kuchni. Z jakimi cenami stolarzy spotkałaś się? Ja ostatnio w 2017r robiłem kuchnię w mieszkaniu u dobrego i drogiego stolarza za 15k (kuchnia 9m2). W przyszłym roku będę robił kuchnię w domu i interesuje mnie o ile podskoczyły ceny.
@@tomekk87 ja robiłem kuchnię tak z 5 lat temu i IKEA z transportem i montażem wyszła mnie wtedy jakieś 10k. Nie wiem czy liczyłbym m2 czy nie lepiej bieżące metry kuchni przy ścianie :D Znajomi robili ostatnio niedużą kuchnię i za samą zabudowę i blat dali prawie 20k a kuchnia na jedną ścianę (około 5metrów) robił znajomy stolarz ale ponoć bardzo drogie fronty wybrali. Możesz np. na fixly poszukać fachowców albo brać kogoś z polecenia. Generalnie tanio to już było :D Jak jesteś ze śląska to mogę dać Ci namiar na faceta który robi kuchnie na IKEA (masz taniej bo wtedy on robi pomiar + projekt + montaż)
@@Fenwindo cenach sprzed 5 lat nawet nie ma co wspominać ;) mam w keeatorze ikea od 3 lat rozrysowaną kuchnie dla rodzicow ktora czeka az sie w koncu zdecudują na remont. Wchodzę tam co jakis czas, w miedzyczasie robilem w kreatorze 2 projekty dla siebie. Ich kuchnia jest prosta, ciąg szafek wzdłuż jednej sciany plus osobna lodówka. Kiedyś pokazywało wycenę ~16k, teraz już jest ~25k.
Fajna reklama lokalnego stolarza;) ogólnie zawsze wybór stolarza będzie lepszy niż modułowe meble z marketu. Fajny film jednak jak wyżej uważam że nie ma sensu wrzucać do porównania stolarza. W moim przypadku zdecydowaliśmy się na Liroy akurat ich wymiary mebli wpisały się bardzo dobrze w wymiary kuchni i wyszło prawie jak pod wymiar natomiast różnica w cenie była kolosalna stolarz +10k. W Twoim przypadku wybór stolarza jest oczywisty.
Hej:) W castoramie korpusy i fronty wykonane są z płyty 18 mm. Wyjątkiem jest najtańsza linia frontów:) Jest też wyższa linia kuchni, która wychodzi 93,8 cm z blatem.Blaty też można zakupić głębsze np. drewniane na 95 cm. Szuflady są metalowe.
Rodzinka kupiła kuchnię w Castoramie. Po upływie gwarancji odpadają okleiny frontów we wszystkich frontach. Reklamacja odrzucona. Już nigdy nie kupię kuchni w castoramie.
Moje osobiste doświadczenia: - polskie firmy: zapomnij o gwarancji (nie mówię o tych konkretnych firmach, ale ogólnie) - stolarz: zapomnij o gwarancji, obiecuje, a potem przestaje odbierać telefon - ikea: po 10 latach nie uznali wady blatu (sęk napęczniał) ale amortyzator zawiasu szafki podnoszonej do góry naprawili, mimo że mieli zawiasy w innej już technologii. Przyjechał serwisant, nawiercił nowe otwory we froncie i wymienił.
Mam kuchnie z ikea. W 2014 roku w starym mieszkaniu kupilismy pamiętam za ok 4k wychodzącego ledwo metoda z najtańszym frontami. O Panie. Przeprowadziliśmy się z tymi meblami. Wykorzystaliśmy korpusy i wnętrzności, kupilismy sobie nowe fronty. Rozbudowalismy te kuchnie o sporo szafek ale cenowo, to że mogliśmy wykorzystać stare meble - cudne rozwiązanie :) kuchni od stolarza nie mogłabym że sobą zabrać :) mega mi się podoba też to że jak zadrapalismy front to jeden tani zakup - gotowe. Tylko ikea :)
Ciekawy materiał. Sam wykonałem podobną wycenę kuchni we wszystkich wspomnianych, poza stolarzem. Do wyposażenia miałem niewielki aneks ale ceny wąchały się sporo. Najdroższa okazała się Ikea ~9k i Castorama ~8k. Black Red White i Leroy Merlin ~6k okazały się najtańsze. Wybrałem Leroy w związku ze zniżka z zakupu wyposażenia łazienki i możliwymi ratami 0%. Ceny to meble bez AGD.
NO SUPER FILM - dziękuję za tyle informacji. Przeszłam także wszystkie te firmy, sama zrobiłam sobie projekt.Ja mam problem żeby mieć szafki dolne 85 cm, bo jestem niska. Podobają mi się kuchnie IKEA -ale za wysokie .Druga opcja to Castorama. Stolarze są za drodzy. Jakoś to inaczej Panu wyszło z tymi cenami . Ale bardzo chętnie posłucham dalszych info. Za taki materiał oczywiście należy się subskrypcja.👍👍
Kawał dobrej roboty! Podziwiam, musiało to zająć Tobie strasznie dużo czasu! Jasne, i tak koniec końców potrzebujesz tej kuchni i musiałeś sprawdzić różne dostępne opcje - większość ludzi by sobie odpuściła i sprawdziła maksymalnie 2-3 opcje. Zaskakuje bardzo rozsądna oferta od lokalnego stolarza. Pewnie tu rozbieżności będą gigantyczne w zależności od tego na kogo się trafi, więc WIELKI plus za podanie konkretnych namiarów. Równie zaskakująca żałośnie krótka gwarancja BRW. Albo liczą na to, że nikt nie zwróci uwagi, albo faktycznie ich meble są tak niskiej jakości że dwóch lat nie przeżyją. W sumie z relacji znajomych którzy mają różne przygody z tą firmą maluje się nieciekawy obraz - ale nikomu meble się tak szybko nie rozpadły - co znaczy, że ktoś tam na górze firmy jest po prostu głupi, bo taka gwarancja to automatyczna antyreklama 🤦♂ Kolejne zaskoczenie to brak zaawansowanych narożników w Ikei. Ja rozumiem że jak kupowałem u nich kuchnię 20+ lat temu to karuzela była czymś "wow", ale obecnie marnowanie 25% przestrzeni nie jest już takie fajne. Pytanie też jak z jakością - niestety kupując tam meble i akcesoria przez lata widzę nieustannie postępujący spadek jakości, przejście na tańsze materiały, tańsze wykonanie (rurki o cienkich ściankach w miejsce prętów z litej stali itp.). Na pewno nie tylko tam tak jest, więc nie jest to zarzut względem Ikei, tylko ogólne marudzenie 😉 Jeśli chodzi o AGD to pewnie sporo się zmieniło, ale mimo wszystko akurat tutaj "patriotyzm" niekoniecznie ma sens - są niektóre systemy, których polski producent nie wykonuje i już, ew. są kwestie różnej jakości/gwarancji itd. A jeszcze inna sprawa, że Polska to też jest światowe zagłębie AGD-RTV, u nas się montuje mnóstwo sprzętu. Pamiętam, że gdy się kupowało kuchnię ponad 20 lat temu, to było np. wiadome że lodówki Boscha nie są kompatybilne z Ikeą ze względu na brak odpowiedniego podziału szaf do zabudowy (można było coś sztukować i kombinować, ale to już nie było takie ładne). Jeszcze raz dzięki za filmik, z zainteresowaniem obejrzałem. I w sumie nie jest tak źle jeśli chodzi o ceny - oczywiście wzrosły, ale spodziewałem się znacznie wyższych kwot. Pozdrawiam i życzę udanego dnia, tygodnia, miesiąca i życia 😁
Niedawno mieliśmy robiony pomiar i wycenę kuchni z BRW - mam mieszane uczucia. W sumie kilka razy pytałem i nikt nie był mi w stanie wytłumaczyć, czym tak naprawdę różni się linia Family od Senso, oprócz tego że Senso jest na Blum-ie i chyba ma większy wybór kolorów. Cena o ok. 1/3 wyższa. Projektant jakoś strasznie się upierał przy tej linii Family, potem się okazało, że fronty w kolorze, który nam się podobał nie są lakierowane tylko foliowane, co mnie trochę zniechęciło. Reklamują się jako "kuchnie na wymiar" co nie jest prawdą, bo projektowanie polega na dopasowaniu istniejących wymiarów szafek do danej kuchni i tyle. Raczej się nie zdecyduję, będę szukał lokalnego stolarza - i zobaczymy co zaproponuje. No i dalej nie wiem do końca czym się różni Family od Senso, jakoś muszę z tym żyć, chyba że ktoś mnie uświadomi ;-)
Fajny materiał, dobre porównanie. Jak dla mnie zabrakło możliwości systemowych, oświetlenia i frontów co nie zmienia faktu że odwalił pan kawał dobrej roboty 🤌👍
Faktycznie BRW miało dziwny program do tworzenia wizu, mnogość opcji i asortymentu, ale dla wprawionego pracownika nie był to problem - przynajmniej u nas.
Generalnie Ikea ma najwięcej przewag - głównie musisz pamiętać że jak bierzesz coś od stolarza i np spuchnie/porysuje Ci się front to on nie będzie brał później całej płyty meblowej na wycięcie i wymianę, więc realnie zostaniesz z tym sam. Stolarze bazują na blatach o głębokości 60 cm albo musisz dopłacić do ceny x2 bo wtedy muszą zamówić głębszy blat - efekt jest tego taki że w Ikea masz blaty 62 cm i szuflady mają głębokość 55 cm a u stolarza na 99% dostaniesz albo głębokość 45 cm (jak się nie dopytasz i jedyne kryterium cena) albo 50 cm. W ikea masz cokoły 8 cm, i realnie 80 cm na szuflady/szafki co daje wysokość 88 cm + blat 2,8 czyli mniej więcej masz wysokość 91 cm. Stolarze zazwyczaj robią cokół 10 cm albo 12 i blat ma 3,8 więc na szafki masz jakieś 75 cm co zazwyczaj oznacza że wejdą Ci 3 szuflady a nie 4. System szuflad ikea to blum - szczególnie jeżeli chcesz iść w tip-on z cichym domykiem (szuflada excelence) i np elektrycznie otwieraną szufladę na kosz to sam koszt tego mechanizmu to jakieś 450 zł gdzie stolarz za blum zapłaci z 1000 zł co oznacza dla ciebie 3x koszt. Jeżeli wybierzesz sobie fronty w lakierze u stolarza to oczywiście też będą wielokrotnie droższe od okleiny błyszczącej na frontach Ikea bo lakierania lekko policzy z 400 zł za m2. Koniec końców gdybyś poprosił stolarza żeby zrobił dokładnie taką samą kuchnię jak ma ikea to nie ma opcji żeby wyszło taniej - zawsze dopłacisz. Ja sam kupiłem kuchnię od stolarza ale trzeba być naprawdę świadomym tego co chcesz bo jest sporo stolarzy którzy o tych wszystkich niuansach cię nie poinformuje tylko po to żeby pokazać jak najniższą cenę i później w efekcie końcowym dostaniesz szuflady o 10 cm krótsze niż te z ikei a to kolosalna różnica w ilości przechowywania.
Z tymi szufladami to nie jest tak do końca jak piszesz. Standard u stolarzy to 500mm, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby były 550mmprzy głębokości blatu 600mm. Co do ilości szuflad, to też jest inaczej niż piszesz. Standardowy cokół to 100mm, wszystkie zmywarki są pod tą wysokość produkowane. Są zmywarki, gdzie front wyjeżdża przy otwarciu u nie ma kolizji z cokolem. Możesz sobie zamówić 4 czy nawet 5 szuflad, kto komu broni. Blat można dać 38mm, 28mm lub 12mm lub jaki tam sobie zażyczysz. Nie ma to znaczenia dla stolarza, klient płaci i dostaje to co chce. Wysokość szafek dolnych to jest między 860 a 920mm, więc tylko zależy to od tego, jaki kto jest wysoki. Dla niskich osób poniżej 171cm zaleca się szafki o wysokości zbliżonej do 860mm. Druga sprawa. U stolarza dostaniesz wiele rzeczy różnych marek takich jak Blum, Hettich, Grass, a w Ikei tylko blum i to pewnie tandembox.
Tutaj w filmie jest mowa o budżetowych meblach. Jak ktoś chce porównywać market ze stolarzem to to jest błąd. Ogarnięty stolarz dużo lepiej zrobi meble, niż market (nawet Ikea).
@@LenaKazuro teraz szukaj ogarnietego i jeszcze by 25 lat dal gwarancji, on moze za 10 juz nie zyc. Owszem dobra firma od mebli zrobi lepiej ale drozej i szukaj nie z opini google bo te sie KUPUJE a od znajomych. Rodzina miala poleconego, zjebal i sie ulotnil. A robil po naszej rodzinie wiec polecenie bylo uczciwe. Nigdy nie wiesz. Nie polecam montarzystow z IKEA tylko bo sa to podwykonwacy z lapanki, albo samemu (tez najtaniej) albo poleceanie ekipy np z grup IKEA co daja 10x przykladowe zdjecia montarzy i opinie o ludzi dla ktorych robili.
@@Krionix81 25 lat gwarancji też mogę dać jako firma. To nie jest problem. Czy czytałeś warunki gwarancji? Że uważasz, że te 25 lat to takie super? Zastanów się, meble takie robi się na 10 do 15 lat, później poprostu będą zużyte, płyty wyblakną, nie będą modne, blaty się porysują od użytkowania, fronty się porysują od mycia. Co ta gwarancja ma obejmować? Kolor boków szuflady? Sam mechanizm jest długowieczny, jeśli się z niego korzysta normalnie. Reszta jest poprostu malowana, a nikt nie da gwarancji 25lat na malowane rzeczy. Tylko na mechanizm. Więc, czy ta gwarancja jest pierwszym wyznacznikiem? Wg mnie NIE. Czy montowałeś jakiekolwiek meble z marketu? Biorąc jakość materiałów użytych to są drogie meble. Stolarz nie może z czymś takim konkurować, bo nie kupi tak niskiej jakości materiałów do produkcji mebli. Standard to płyta 18mm, aczkolwiek już nawet egger z jakością płyty schodzi na psy. Pokaż mi meble, które mają taką płytę. Dlaczego moje szafki wydają się ciężkie w stosunku do szafek z marketu. Dlaczego pojedynczy korpus jest stabilny, a z marketu nie. Oczywiście, wiele firm robi po taniości tak jak markety, a przez to zwykły klient uważa, że stolarz zrobi źle. Poproszę garnięcia stolarze są, tylko trochę trudniej jest ich znaleźć że względu na ceny. Jak klient za wyznacznik pierwszy wybiera najniższą cenę, to do ogarniętego stolarza nie trafi. Zajmuję się zawodowo stolarką meblową i wiem o czym pisze. W swojej karierze zdarzało mi się montować meble z marketu i mam porównanie co do jakości.
@@LenaKazuro Za 5 lat juz mozesz zamkanc firme bo np zlamiesz kregoslup (takie wiesz gadanie ale wiadomo, rozne bywa). A IKEA prowadzi biznes juz dekady, srogie dekady. Kiedys mi pekla czesc z mebla PAX, wymienili cala szafe bo nie mieli pod kolor nic. Sa mega OK nawet 10 lat by mi gwarancji starczylo czy 5. Problem taki ze zadna mala firma tyle nie daje nawet cholernie, cholernie drogi RUST meble (meble dla Morawieckiego, Kulczyka itd). Tez bym moze chcial od stolarza jakbym wiedzial ze gosc zrobi tip top i nie oszczedzi na mnie a cene da zblizona do IKEA (20% wiecej moze byc). Ale jedynego ktorego znalem juz polecic nie moge a inne firmy byly po prostu drogie. Jedynie blendy pod sufitem pokazuja ze to nie jest 100% na wymiar. Ale gosc od filmu ma G kuchnie, ze 3x laczenie rzymskimi srubami blatow. Nie wiem czy marketowe tak fajnie wejda, moze ma akurat madrze wymurowane sciany i wejda. U sasiada tak zmontowal meble plyciarz ze juz tego przy sasiedznie nie komentowalem bo nie wypada. Fronty w IKEA wymienisz jak zmienisz zdanie ale... METOD jest kilka lat, poprzedni system byl tez kilka dobrych lat ale wycofali a fronty miedzi nimi nie sa kompatybilne. Tez cudow nie ma. W ogole zycie jest do dupy wiec nie ma co sie nad meblami pochylac za bardzo. Gosc robi przedmuchy okien a scian juz nie sprawdza gdzie zwykle pionowej fugi nie ma i dmucha powietrze :D
Przykro mi bardzo, że tak źle trafiłeś w BRW, pracuje tam właśnie na kuchniach i na prawdę nic co mówisz nie ma miejsca. Jest gwarancja 25 lat, magic corner są, blaty można zrobić według rysunku i nie będzie dziwnych łączeń. Są szuflady w szafkach zlewowych. A obsługa na jaką trafiłeś, powiedz w jakim salonie to było, aby inni klienci nie mieli takich problemów chętnie zgłoszę gdzie trzeba co się dzieje w tamtym salonie. Jedynie co się zgodzę fakt, program jest straszny ale dlatego że wprowadzili od niedawna nowy i jest dużo problemów jeszcze z nim. Pozdrawiam
Rób filmy na wszystko co się da odnośnie tych kuchni (i nie tylko), wszystko się przyda, nawet w formie shortów. Sam nieraz długo czegoś szukam i wiele razy nie znajduję.
Ja w swojej kuchni mam meble z IKEA seria Bodbyn, całość dolnych szafek wykonana w szufladach, narożna szafka karuzela, górne z przeszkleniami, w słupku piekarnik i niżej szuflady wyżej półki, meble mają 2 lata na tą chwilę żadnych odprysków uszkodzeń, szuflady wykonane bardzo dobrze, spody szuflad z grubszej płyty wiurowej nie hdf (6-8mm), cichy domyk w szufladach i drzwiach szafek górnych, cała kuchnia zaprojektowana w domu przy pomocy programu i za darmo sprawdzona z pracownikiem w sklepie przed zakupem gdzie również pracownik dokłada wszystkie potrzebne elementy jeśli coś brakowało albo jeszcze doszła jakaś zmiana, cała kuchnia bez blatów (ok 11mb szafek w kształcie L) 2 lata temu to koszt ok 24000 (15 sztuflad w 5 korpusach + 2 cargo) w 3 słupkach 12 szuflad i kilka półek, w szafkach wiszących 6 szt po 4 półki.
brakuje jeszcze obika do porownania :D. ale i tak kawal dobrej roboty. U siebie wzielem stolarza i ogolnie nastepnym razem sam bede robil wszystko. Wyjdzie taniej i pewnie schrzanie tak samo jak oni :D. Odnosnie sieciówek to to ze uzywaja standartow jest dobre bo tanio mozna sobie potem wymienic np fornty. U stolarza tego nie ma niestesty.
Ikea ma swój program dostępny dla każdego, więc każdy sobie może zaprojektować w necie samemu i wygenerować tylko listę zakupów. Wtedy się nic nie płaci. Jak byś miał trochę wolnego czasu to zestawienie możliwości aranżacyjnych mebli (wkłady, opcje, itd.) by się pewnie przydało wielu osobom, które może by chciały też same spróbować budowy i projektowania własnej kuchni :)
właśnie jesteśmy na etapie wycen mebli kuchennych zrobiliśmy też porównanie 5, na jedną wycenę jeszcze czekamy i niektóre były zaskakujące. Więc dobrze jest zrobić takie wyceny w jak największej ilości miejsc bo można się zdziwić :) Wartościowy film jak zawsze . Pozdrawiamy :)
@@magdalenam07 ikea 18tyś brw studio 20 tyś meble na wymiar 24tyś i druga firma meble na wymiar najbardziej profesjonalne podejście 22tyś i na tą się zdecydowaliśmy
Fajny materiał. Szczególnie ciakawe podsumowanie całkowitego kosztu. Jako, że dobrze znam temat wyłapałem kilka błęów merytorycznych 1. wszystkie omawiane markety mają regulację wysokości szafek "na nóżkach" 2. wszystkie omawiane markety zabudowę którą u nich wyceniłeś oferują z płyty 18mm 3. Część z omawianych marketów oferuje korpusy w kilku kolorach 4. fronty meblowe zastosowane w twoich wycenach różnią się materiałem- nie wszystkie są z MDF-u. 5. z mojej wiedzy każda z sieci zaoferuje ci blat do zabudowania pod oknem pytanie za ile, z ilu wzorów możesz większą głębokość wybierać i ile będziesz na taki blat czekał. Tak w ogóle to BRW ma bardzo bogatą ofertę i fajną jakość, trafiłeś na jednego niekompetentnego sprzedawcę który nawet nie umiał sprawnie obsłgiwać programu (chyba się dopiero uczył) i robisz antyreklamę całej sieci, Gdybyś powiedział że zrobisz zestawienie które upublicznisz to by się znalazł ktoś kompetentny, ewentualnie w innym terminie. ps. a Propos Twojej kucni i witryn to Castorama mogła Ci zaproponować 5X50cm bo to mają i witryny wyglądałyby super i zagospodarowałyby całą ścianę bez blendy. Nie ma takiego wymogu że góra i dół muszą mieć takie same szerokości szafek. Po wizualizacjach widać świetny projekt zrobił stolarz, a z sieciówek najlepszy projektant na którego trafiłeś był w Leroy i nie chodzi wcale o dodatki.Ale to totalna niewiadoma na jak zdolnego i doświadczonego projektanta trafisz, to w ogóle nie świadczy o dużej sieci.
Co do kuchni, to by mnie interesowało przede wszystkim: - kwestie listwy przypodłogowej. IKEA, której kuchnie znam dosyć dobrze, mają na standardowych nóżkach wysokość około 9 cm i to powoduje zaklinanie się Roomby... Natomiast wyższe nóżki to słona dopłata z tego co kojarzę. Jak to wygląda w przypadku innych producentów? - szafy cargo i ich wewnętrzne wyposażenie (mogą być podłużne kosze, dzielone szuflady wysuwające się w połowie itd.) - kwestie elektryki w kuchni i gniazdek w blacie, markety mają listwy do zamontowania w blatach, ale ich jakość poraża. - rozwiązania związane z oświetleniem i możliwość ich integracji z automatyką domową - ogólną kompatybilnością akcesoriów do danej kuchni, typu montowanie magic cornerów firm trzecich w szafkach IKEA, albo zestawu koszy do segregacji śmieci
A propos gwarancji, mam od jedenastu lat kuchnię z Ikea, w ubiegłym roku uszkodzeniu uległ jeden front który oczywiście reklamowałem. Przyjechał Pan na oględziny i stwierdził że będzie różnica koloru więc przysługuje mi wymiana wszystkich frontów. Po jedenastu latach użytkowania mam praktycznie nową kuchnię, więc polecam bo ta gwarancja naprawdę działa. Aha i jeszcze jedno AGD Ikea to Elektrolux lub Whirlpool i co ważne dają w standardzie 5lat gwarancji na sprzęt.
Świetna robota, dzięki :) Jedyne, czego mi zabrakło, to porównania materiałów pomiędzy marketami. Np. korpusy z laminatu czy MDF, wykończenie frontów folia/lakier, właśnie jaka grubość płyt itp. Wspomniałeś, że wybierałeś wizualnie podobne, ale są w różnych technologiach i właśnie te różnice mogą uzasadniać różnice w cenie ;) Co do kuchni od stolarza - wiadomo, że największą możliwość dopasowania pod względem wymiarów, ale jeśli fronty mają być frezowane jak na wizualizacjach, to nie do końca wierzę, że wszystko da się dopasować bez żadnej blendy :P Bo te fronty też mają swoje standardy. Jeśli fronty gładkie, cięte z płyty, to oczywiście można wyliczyć co do centymetra, ale efekt wizualny będzie już trochę inny ;) Co nie znaczy, że gorszy, po prostu w innym stylu :)
Dobry stolarz zrobi absolutnie wszystko. Miałam robioną kuchnie u stolarza i kupioną w sklepie meblowym, gdzie też ekipa przyjeżdżała i dostosowywała meble do pomieszczenia i to 20 lat temu. Stolarz zrobił szafki frezowane, 40, 30, , 80 i 60 oraz jedną na 50 cm. W przypadku kupionych nie było frezów i wybór tylko między 60 a 80, zwłaszcza szuflad. Koszty podobne. Gdybym dzisiaj zamawiała to zdecydowanie u stolarza, jesli ma się czas, żeby poczekać, bo to czas często decyduje, że ludzie biorą kuchnię ze sklepu.
Cześć, w Ikea masz dostępne w pełni funkcjonalny obracany i wysuwany magic corner za 550 zł oraz karuzelę za 350 zł (oba systemy Utrusta). Jeśli chodzi o okucia, systemy wysuwania szuflad z cichym dotykiem oraz szafek a także zawiasy są to najnowsze systemy blum. Mam to wszystko w swojej kuchni z Ikea.
Muszę trochę obronić brw, kupiłem u nich kuchnie i przy zakupie z montażem jest 25 lat gwarancji. Za projekt nic nie płaciłem i projektant obsłużył mnie wzorowo. Posłuchał czego oczekujemy z żoną, przyjechał, pomierzył potem na maila wysłał wizualizacje. A i dodam ze wszystko jest na Bloomie z dożywotnią gwarancją.
Dziękuję za film - kawał dobrej roboty. Mam pytanie do projektu, bo widzę zlew pod oknem: jak będzie otwierane okno? czy kran będzie składany lub chowany w blat?
Mam niemal identyczny układ kuchni jak Twój. Osobiście wygrała u mnie Ikea tylko z tego powodu że mogłem samemu ją sobie skręcić w baaaardzo długim odstępie czasu ( 15 miesięcy😂). Co za tym idzie nie wywaliłem kasy od razu stolarzowi a montowałem kuchnię spokojnie po godzinach co przy moim budżecie było bardzo istotne.
UWAGI które umknęły ORAZ SPROSTOWANIE Z FIRMY Black Red White: -cena z Casto nie obejmuje szerszych blatów do parapetu i baru (szacuje ze szerszy blat to dodatkowo ok 1000-1500pln) -cena od stolarza jest jako jedyna z vat 8% i na płaskich frontach z okleiną- frezowane to +kilka tyś (taki wynik starcia prywatnych gustów z technologią... - o gustach się nei dyskutuje :P ) SPROSTOWANIE z Black Red White: " • Projektując kuchnie BRW można zamówić blat, którego kształt oraz wymiar uwzględnia indywidualne potrzeby Klienta oraz kuchenne wnęki. Standardowa głębokość blatu to 60 cm. Wykonując blat na zamówienie może on mieć głębokość nawet 2x większą, tj. 120 cm i różne kształty. • Wybrane kuchnie Black Red White objęte są 25. letnią gwarancją. Wystarczy założyć konto w serwisie brw.pl, zapisać się do newslettera i zarejestrować paragon • Kuchnie BRW pozwalają na zabudowę szafek narożnych koszami Magic Corner. Szeroki asortyment umożliwia wyposażenie szafek w wersji prawo i lewostronnej, o szerokościach 105 cm, 110 cm, 120 cm oraz 125 cm. • Jak najbardziej oferta wyposażenia wewnętrznego mebli kuchennych Black Red White obejmuje także szuflady zlewozmywakowe • Prezentowany w filmie projekt kuchni był jedynie rysunkiem technicznym. Właściwie wyrenderowany projekt daje jakościowy pogląd na wnętrze i zastosowane w nim rozwiązania. "
frezowane moze ladne ale ciezko sie otwiera, jak masz mokra czy brudna lape zostaje syf albo sie reka nie trzyma frezu i sie musisz natrudzic, ciezko otworzyc ciezka szuflada tylko za frezowany uchwyt.
blaty wylicz w hurtowni (tez mozna sie szarpac o rabaty, uwierz) np Juan blaty bdb klasy i wybor ogromny. Dotka jak chcesz. Meble poziomujesz pod laser by muskal kazdy korpus tak samo, wkladasz blat i tyle. Jakbys sam montowal ale sadze ze sie zdecydujesz na ta noge bo nie masz tak prostego ukladu wg mnie by bylo latwo i przyjemnie.
Fajny odcinek, szkoda że zabrakło OBI, Bodzio, Komfort i jeszcze jedna sieciówka meblowa której nazwy teraz nie pamiętam ;) a która oferowała typoszereg mebli z wysokością 77cm zamiast 72 jak to chyba jest teraz wszędzie. Osobiście zrobiłem podobne tournee po sklepach + 3 stolarzy. Z sieciówkami miałem podobne odczucia. W BRW najgorzej wypadło z obsługą programu i doborem modułów mebli. W ostateczności gdy dostałem informację że musi być 24cm szerokości blenda to zrezygnowałem. W komforcie dobór korpusów jest uzależniony od doboru frontów. Są inne wielkości korpusów i rodzaje szafek (np. narożnych) dla różnych frontów. Ostatecznie cena mojej kuchni bez montażu to Bodzio 9k, Castorama 10,5k, Komfort 15k, Ikea 13,5k Leroy 13k, Agata 16k Zrobiłem własny projekt kuchni w programie i z laptopem poszedłem szukać fachowca. Stolarz 1 nie bardzo umiał w obsługę klienta, wycene miał zrobić za darmo ale w ostateczności nie zrobił. Stolarz 2 za wycenę mojego projektu wziął 50 zł i podał 20k nie wiadomo jakie fronty i systemy. Z odbieraniem telefonów miał problem. Stolarz 3, wycenę za darmo zrobił w widełkach 22k-26k w zależności od typu frontów na akcesoriach GTV ale mocno drapał się w głowę czy 'da się' zrobić szafkę narożną wiszącą. Także widać trafiłem na ceniących się stolarzy. Po doświadczeniach z nimi raczej wybiorę sieciówkę.
31:40 W leroy jest opcja na ciemny korpus. Jest to jednak ograniczone do ich kolorów i w naszym wypadku niestety nie mogliśmy jednej szafki kupić z ciemnym korpusem mimo, że front był jak inne. Dopasowałem farbę do innych korpusów u sorzedawcy farb dzięki miernikowi, ale wiadomo, że to dodatkowa gimnastyka. Mimo wszystko nie zawiodłem się na leroy i pani projektant idealnie nam zwymiarowała kuchnię mimo sporych ograniczeń i równocześnie wymagań. Wszystko chciałem składać sam, ale z perspektywy czasu wiem, że to był ostatni raz :) wyszło jak chciałem, ale jednak tyle co zjadło nerwów przez brak doświadczenia w tym fachu to wiem tylko ja i nie polecam.
Jestem przed kupnem mebli modułowych. Orientowałem się tak jak ty w cenach u stolarza i w różnych marketach. W obi i Agacie można samemu sobie zaprojektować online kuchnie co jest mega fajne. Ja zdecydowałem się na OBI ponieważ mają taniej niż konkurencja i mają szafki na systemie blum. Mam nadzieję że to jest dobra decyzja 😁
Czy coś już może wiadomo w kwestii jakości kuchni z OBI? Też myślę nad szafkami od nich, bo mają jeden typ bardzo ładnych frezowanych frontów, których nie ma nigdzie indziej. No i też cenowo fajnie wychodza.
Rozglądałam się wstępnie za kuchniami jakiś czas temu i mam kilka uwag :-) Agata ma program, tak jak mówisz, jeśli założymy sobie konto w systemie, to projekt przygotowany wstępnie w domu można zamówić tak jak jest (jesli jesteśmy pewni, że potrafimy to zrobić dobrze) lub zmodyfikować w trakcie konsultacji z projektantem i będziemy mieli w niego wgląd podobnie jak w ikei, mozna do niego dowolnie wracać i zmieniać, można wydrukować cała specyfikację, wg której chyba składa się zamówienie. Można obejrzeć go w 3d i sprawdzić wygląd pod różnymi kątami, zrobić wizualizacji każdej ściany, jest tez opcja podejrzenia wnętrza szafek- pojedynczo i grup, a nawet całości (przycisk nazywa się chyba "animacja" ) i uzupełnienia innymi meblami spoza oferty modułowej kuchennej, np stołem z krzesłami. Dość popularnym tańszym rozwiązaniem są tez meble modułowe z innych firm, kupowane do samodzielnego montażu, na grupach fb chwalone są firmy meble kam i kosbel (producent tych drugich to extom, ale sprzedażą detaliczną zajmuje się kosbel). Zainteresowała mnie szczególnie ta druga, niestety kosbel i kam mają po jednym salonie firmowym, więc trudno jest je zobaczyć na żywo, kosbel nie ma tez programu do projektowania (kam chyba tez nie, ale nie pamiętam). Z tym, że po małych poszukiwaniach okazało się, że niektóre z mebli extom/kosbel sprzedawane są w sieciówkach, np w Komforcie (pod innymi nazwami i nie cała oferta, nie kazdy sklep Komfortu ma w ofercie kuchnie, trzeba sprawdzić na stronie komfortu) albo w merkury market (ale tu tez niekoniecznie każdy sklep ma je na wystawie). Z tego co mi sie udało porównać seria kosbelz nazwą Verona w Komforcie występuje jako verona a w merkurym jako emporium, seria Quatro z kosbel w komforcie nazywa się Bergamo a w merkurym Quantum ;-) Jeszcze nie udało mi się wybrac na zwiady żeby zobaczyć te meble, ale mając juz jakiś wstępny plan poczyniony za pomocą programu z Agaty (oczywiscie w przybliżeniu, bo tu tez są różnice w wymiarach szafek) cena w kosbelu była konkurencyjna *(na stronie mozna sobie pododawać do koszyka całe wyposażenie, jesli wiemy czego potrzebujemy i zorientować sie +/- w cenie). Rozważamy też zamówienie samodzielne formatek i frontów u producenta płyt meblowych i blatów (akurat w naszej okolicy jest to dość proste) i zrobienie kuchni samodzielnie ;-) W niektórych firmach można tez kupić same korpusy i/lub fronty, a resztę w innej firmie lub od lokalnego stolarza, są tez firmy oferujące fronty typowo do mebli ikea z nieprodukowanych już serii lub po prostu w innych wykończeniach. Ponieważ do ostatecznego wyboru mam jeszcze sporo czasu, każdy film z porównaniem opcji będzie mile widziany!
Tak Kosbel ma dobrej jakosci meble i nie sa jakos bardzo drogie , a ciekawe , nie wiedzialam ,ze sa dostepne w marketach , chcialam u nich kupic ,ale minusem bylo jednak ,ze "troche w ciemno" . Tez sie zaraz wybiore , mam nadzieje ,ze we wroclawskim Komforcie beda .
wydaje mi się że z kuchni kosbel w komforcie jest zaledwie kilka linii mebli, ale zawsze to lepiej zobaczyć jakość wykonania nawet na innej serii tego samego producenta.
@@magorzatahusarz377 oni w komforcie nie napiszą od jakiego producenta je mają, ale komfort sam ich przecież nie produkuje ;) doszłam do tego po zdjęciach aranżacji, które są takie same w komforcie i u producenta czyli extom, i te same co w kosbelu. Tak jak pisałam od nich są dwie czy trzy serie, pozostałe meble serie kuchenne w komforcie są od innych producentów.
Przydatny materiał. Szkoda, że zabrakło kosztów transportu i ewentualnych niedogodności z terminem dostawy. Szkoda, że pominięto też kwestię zastosowanych materiałów jeśli chodzi o fronty, zawieszki, zawiasy, prowadnice i uchwyty. U stolarza wszystko jest w cenie. Nie wiem jeszcze czy jest szansa by np. we frontach nie z Ikea zastosować ich kosze na segregację. Jest to jedyny sklep w którym znalazłem sortery z 5 koszami.
Osobiscie odradziłbym pchanie z w nerki czy magick cornery bo to strata pieniędzy. Lepiej zrobić szafkę ze ślepym frontem i trzymać tam rzeczy, które wyciąga się kilka razy do roku.
Totalnie się nie zgadzam, no chyba ze ktoś ma wielka kuchnie i może sobie pozwolić na takie zmarnowanie przestrzeni. Przy mniejszych i średnich kuchniach jest to mega pomocne oczywiscie o ile oczywiscie mamy budżet.
Wejdz na temu i aliexpress, tam jest najwuecej rozwiazan/inspiracji. Mam mala kuchnie i jeszcze filsr komina w slepym narozniku...eiec zadne nerki ,cornery nie wejda..wymyslilam sobie szuflady slizgowe mintowane bezinwazyjnie do polek,boku szafki, pojemniczki dowolnej wielkosci i moge wykorzystac caly naroznik
Witam . Pracowałam w firmie ktora wlasnie jest podwykonawcą dla castoramy i Leroy Merlin. Co do materiału korpusu jest to samo . Roznice jedynie wiercenia bo kazda z tych sklepow ma inne okucia i wyposażenie. Zreszta dla ikei także wykonywane sa ale nie system metod
Bardzo ciekawy filmik z zestawieniem. Jeśli chodzi i patriotyzm w zakupie AGD pt. Amika😉na który mój mąż się uparł, to do końca tak to nie wygląda, że to polski producent. Pan w sklepie nas uświadomił, że te rzekomo polskie firmy są dawno wykupione przez zagraniczny kapitał i nasze sprzęty, które kupowaliśmy były produkowane np. w Rosji, te kilka lat temu i czekaliśmy na sprzęt. Pozdrawiam
ale tu nikt nie musi wielce uświadamiać. Duże firmy, takie jak Amica, zazwyczaj są notowane na giełdzie i można samemu sprawdzić kto jest udziałowcem. W przypadku Amici akurat ponad 50% należy do polskiego holdingu, po kilka procent do dwóch funduszy a reszta do mniejszych udziałowców. Gdzie ta Rosja?
Fajne porównanie. Zderzyłem się z lokalnym wytwórcą i mam kilka uwag. (mojego nazwałem "krojczym płyty" bo stolarstwem bym tego nie nazwał). Z drugiej strony płyt już też nie tną, bo zamawiają to w hurtowniach pocięte i oklejone. Więc często ich park maszynowy to wkrętarka, frez do konfirmatów i piła z prowadnicą jak trzeba coś dociąć przy montażu. Warto wejść w szczegóły. Znam argumentacje więc zawsze podnoszony jest chociażby argument innego koloru korpusu. A takowy - czarny - jest możliwy choćby w Ikea. Dziurki w korpusach - są zaślepki. Ale nie to jest ważne - po zakupie i instalacji możesz zamienić szuflady (kolejność) przykręcając szyny w innym miejscu. O półkach w szafkach nawet nie wspominam, bo wiele ustawiłem sobie pod wybrane sprzęty które na nich trzymam. Więc dziurki to zaleta, a nie wada. Ale lokalni wytwórcy nie mają zwykle CNC więc nie nawiercą Ci dodatkowych dziurek za free. Ja traktuję ich brak jako poważną wadę. Co do grubości płyty w szufladach. Prawda jest taka, że często są przewymiarowane i szuflady wyglądają jak koryta. Toporne, ciężkie i brzydkie. A wszystko dlatego, że 18mm płyta to podstawa w hurtowniach płyt i cieńszych nie ma, albo są trudno dostępne czy drogie. Jak kiedyś usłyszałem cenę płyty 10mm to zamarłem. W Ikea szuflady są systemowe BLUM, możesz napchać do nich kilkanaście kg talerzy i uwierz mi - nic się nie wygina. Więc do opowieści o 18mm płycie trzeba podchodzić z rezerwą. Kroją z tego co jest dostępne. Warto zwrócić uwagę na wkręty. Polska płyta wiórowa dostępna w hurtowniach to nie jest high-tech. To często dość tania meblówka, rzadka w środku, która niestety bywa zawodna w zderzeniu ze zwykłym, cienkim, kilkunastomilimetrowym wkrętem stożkowym namiętnie używanym przez stolarzy. One nie dają rady po dłuższym czasie. Zerknij, zapytaj jak są mocowane okucia, szyny itd. O niebo mocniejsze i umożliwiające wielokrotne przykręcanie i wykręcanie są nafrezowane otwory i takie "beczkowe" wkręty (np w Ikea), które trzymają się płyty i przenoszą obciążenia na znacznie większej powierzchni. Wiem, bo mam szafę od stolarza i w zasadzie po kilku latach te małe wkręty wymiękają rozwalając płytę przy okazji. Po drugie jak wykręcisz taki wkręt to to co po nim zostanie już nie nadaje się do zaślepienia a cały laminat wokoło zwykle jest już mocno wybrzuszony, jak instalator przesadzi z mocą wkrętarki. Zasadniczo są świetne meble od stolarzy. Nie twierdzę że nie ma, bo to nie prawda. Ale te wieloletnie gwarancje na korpusy czy fronty w sieciówkach nie biorą się znikąd - wiele elementów jest naprawdę dopracowanych pod kątem wytrzymałości. Sposób laminowania brzegów w zasadzie wyklucza odstawanie obrzeża, co bywa nagminne przy klasycznej obróbce. Po drugie wieloletni serwis po wycofaniu serii, koloru itd. Korzystałem z tego bo do starej serii kuchni Ikea (przed Metod od 2014r) można było jeszcze przez długi czas dokupić brakujące elementy na wymianę. To dość ważne. Więc jest to też bezpieczeństwo na wypadek jak coś się stanie. Dodam jeszcze, że odświeżenie kuchni systemowej, np wymiana frontów na inny kolor, to szybkie zakupy choćby przez internet + godzina roboty i masz nową kuchnię w aktualnie modnym kolorze. Ok - blendy itd to zawsze problem systemówek, ale wg mnie ogólny bilans jest na ich korzyść.
Składalismy z kumplem ostatnio kuchnie u niego w domu (mam 15 letnie doświadczenie stolarza meblowego) i na 9 metrów bieżących kuchni (1 żyrafka) szafki góra dół wyspa z barkiem 2 karuleze narożne 2 cargo 325 7 szuflad modern box wydał 8700 Fronty laminowane. złożylismy to w 3 soboty po 12 godzin pracy. Koniec kredytu zmusza do radykalnych rozwiązań :) ale dyszka w kieszeni została.
Gratuluje oszczednosci ! Jesli jest taka mozliwosc moglbys przytoczyc jakies zrodla zakupu takich elementow ? Tez biore pod uwage zajecie sie tym samemu zeby zaoszczedzic, nie myslalem ze az dyche mozna zatrzymac w kieszeni 😉
Też przed zakupem kuchni zrobiłam taki research. Wygrał lokalny stolarz. Bo tu blenda tam blenda mnie nie interesowało. W dodatku sprzęty: te które my wybraliśmy sklepy nie dysponowały, w dodatku za montaż sprzętów nie zakupionych w danym sklepie dopłata do montażu 50zł od sprzętu. Czyli kolejne 250zł. Kolory frontów można u stolarza wydobrać z palety kolorów w katalogu. Słynne blumy są najlepsze😊. Uchwyty mamy tylko w dolnych szafkach i zakupiliśmy je sami bo w katalogu było tylko do wyboru ok 3tys. Dla nas to za mało. Półki z przeszkleniem na metalowaj ramie. Stolarz wygrał wszystkie widzimisie spełnił. A cenowo 1800 zł różnicy od konkurencji.
Bardzo warossciowy odcinek, dziekuje. Jedna mala uwaga - sprzety ikea pochodza od renomowanych producentow (elektrolux, whirpool), w sklepie zawsze mozna zapytac o konkretny model jakiej jest firmy.
Ja również nie zgadzam się z opinią o brw. Byliśmy w Warszawie na Polularnej, jakość obsługi była fantastyczna-Pan który nas obsługiwał wydawał się być wręcz zbyt wykwalifikowany na to stanowisko :D Pokierował nas przez szkic a potem zrobił projekt 3d. Co ciekawe, na filmiku jest to ten sam front który my wybraliśmy, i jest to fornir drewniany. Projekt wizualnie super, choć faktycznie dostaliśmy tylko wydruk, nic na maila. W brw większość wyposażenia to Blum i peka, jest szeroki wybór frontów i szerokosci/wysokości szafek. Gwarancja w brw jest na 25 lat, i tutaj robiłam research po innych sieciowkach po regulaminach, bo to się tak naprawdę liczy- brw i Ikea mają bardzo podobne zasady. Ogromnym negatywnym zaskoczeniem była castorama - jedyny regulamin gwarancji kuchni jaki znalazłam mówi o 2 latach na fronty i 5 na wyposażenie, nie 25 które są reklamowane. Sam dokument ma jedną stronę i można go podsumować "radź sobie sam". Sąsiedzi kupili z casto, po roku fronty się rozklejają od piekarnika parowego, a szuflada 100 nie wytrzymuje obciążenia garnków i kilka razy już trzeba było poprawiać. Do tego ograniczona dostępność, na szafki trzeba było czatować i dokupywać. Nacztalam się tych strasznych opinii o brw, ale wszystko poszło gładko, szafki zamiast w 3 miesiace jak zapowiadane przyszły w 2, wszystko na raz. Udało się tak zaprojektować ze zabudowa jest pod sufit, mamy wysokie cargo 30 i 2x magic corner z peki, szuflady z Bluma, blat zlicowany z oknem i zawijany/przeciągnięty do podłogi na półwyspie, w szerokości 90 cm. Polecam sprawdzić brw, i jak się zdarzy spotkać kogoś niekompetentnego odwiedzić inny oddział ;)
Dużym rozczarowaniem casto jest też właśnie wyposażenie- zależało nam na wysokim cargo 30, byliśmy w kilku casto i w każdej te 30 chodziły bardzo ciężko, o 60 już nie mówiąc, trzeba było szarpnąć żeby się otworzyły a były jeszcze przecież puste, co dopiero jak byłyby załadowane? Szuflady podobnie ciężko chodzą, nie ma porównania z innymi sieciowkami. Leroy jest fajny, ma też wysokie cargo 15 czego nie ma nigdzie indziej ale wybór frontów raczej nieciekawy i wizualnie najsłabsze :D w Ikei koszty są w ekosystemie, akcesoriach i mają swoje ograniczenia- wymiary szafek są dostosowane do sprzętów ikea jak np mikrofalówka, trzeba dokupić dodatkowa "blendę" która to wyrówna. Cargo pojawiło się dosyć niedawno w ich ofercie. PS. Promocje na kuchnie w brw są niemal cały czas, czasem również z ratami 0%.
Dziwne, że w porównaniu nie znalazła się najtańsza opcja: Bodzio. Robiłem kuchnię w tamtym roku, porównywałem ofertę wszystkich wspomnianych sklepów. Bodzio wyszło najtaniej. Za 6 tysięcy mam umeblowaną całą kuchnię. Jakość szafek taka sama jak w pozostałych sklepach. Po roku użytkowania nie widzę żadnych zmian w jakości. Projekt można zrobić online na stronie sklepu. Nie było też żadnego problemu z zamówieniem nietypowych rozmiarów szafek czy z domówieniem nadstawek też w niestandardowych wymiarach. Polecam. Nie ma sensu przepłacać. Zwłaszcza że obecnie jakość materiałów jest podobna we wszystkich tych sklepach.
Super film! ;) Zamowiliśmy kuchnię wraz ze zmywarką, piekarnikiem i płytą indyukcyjną małą. Piekarnik nie ma aktywnego timera. Płyta indukcyjna ma kiepskie sterowanie i dużą wrażliwość na płyny/mokre szmatki, przez co spaliłem jeden garnek. Projektantka do wyceny dodała pilot do sterowania, ale nie ujeła go w zleceniu, przez co musieliśmy składać reklamacje + - 2 tygodnie bez oświetlenia.
Czy wyceny nie są przekłamane? Nie wszędzie dostępne były pogłębiane blaty, a jak wiadomo - głębokie blaty na wymiar kosztują nieco więcej. Jak rozumiem ceny np. z Castoramy były bez blatu, a z innego marketu wyceny obejmowały blaty?
Panie Macieju może warto zainteresować się perowskitami przy ogrzewaniu zewnętrznym , nie tylko fotowoltaiką. Przy tej drugiej myśle, że dobrym pomysłem jest pomyślenie o nocnym działaniu generatora prądu, bo zwłaszcza osoby mieszkające na wsiach będą opcją niezależności mocno zainteresowane., a i finansowo może okazać sie to duzo lepszym pomysłem. My mieszkamy w mieście i mamy od 2 lat fotowoltaikę. Oszczędności niewielkie, bo niestety odbiór nie działa jak należy. Jest duże przeciążenie sieci, bo sporo osób ma panele na dachach i system przesyłu i odbioru energii nie działa tak jak powinien.
Ja robilam porownianie i wyszlo Mi ciut odwrotnie ... w Lm dużo mniej niz Ikea ale moze i to kwestia frontów. Oni maja program darmowy na stronie dostepny dla KAŻDEGO
Ikea ma czarne korpusy, grubość płyty w korpusach 18mm, dna szuflad są grube z płyt 18mm, wysokość standardową można spokojnie wyregulować nóżkami - standardowo +5cm, ale są dostępne nóżki wyższe (chyba nawet max +15cm). Jedyny minus, a w zasadzie więcej kombinowania, to front zmywarki, ale są tu dostępne też różne rozwiązania.
A ja sam sobie zrobilem meble nigdy wczesniej tego nie robiac. Uwierzcie mi narzut jaki robia te firmy jest ogromny. I wcale nie jest tak ze u stolarza mozna wszystko, tak jak sie chce. Oni tez maja swoje standardy co powoduje ze jakies 10-15% przestrzeni sie marnuje, zapasy 5-10cm to norma, ja wszystko robilem dopasowane i przestrzen jest wykorzystana w 99%. Kwestia solidności to też temat rzeka, tam gdzie ja waliłem po 3-5 dlugich wkretow to stolarze zazwyczaj dają 4 kołki i 2 mimośrody, co jest co najwyzej srednim rozwiązaniem. Polecam kazdemu :).
Jak dla mnie kuchnie z black red white i leroy są w miare ok. Osobiscie wole kupić w sklepie niż u stolarza gdzie cena jest razy 3 a jakościowo wcale nie sa lepsze. Miałem trochę do czynienia z branżą stolarską wiec wiem o czym piszę. Np na kuchni narzucają sobie 10 tys albo wiecej za 4 dni pracy a wielu z nich jak zorientuje się, że klient się nie zna to stosuje najtansze płyty, jakieś chinskie systemy szuflad a w szafach montują chinskie lustra które wytrzymują 3 lata. Stolarze a raczej PŁYCIARZE TO PORAŻKA.
No ale tak jest z każdą branżą. Jak szukasz kogoś najtańszego to te najtaniej nie bierze się z niczego. Jak pójdziesz do mechanika mietka, który wycina katalizatory w stodole to nic dziwnego, że masz siano w samochodzie i brak kata. Ze stolarzami i innymi usługami jest tak samo, za premium trzeba zapłacić premium, wtedy nie ma problemu, w umowie masz jaki materiał jakie zawiasy itd. Kuchnie BRW i Leroy są właśnie ok, bez szału bez indywidualnych zamówień, ale dla chcących oszczędzić jak najbardziej ok, żeby trzymać garnki. Jak ktoś chce coś lepszego to kupuje na zamówienie i tyle.
@@przemysawj6499 no ale jeśli w sklepie ładna szafa kosztuje 1500 zl a Stolarz za podobna chce 7 tysięcy i montuje chińskie lustra które po 3 latach odlaza bo oszczędzi 150 zl to coś nie tak. I tak robi połowa tych "meble premium na wymiar".
@@Roz52 Ja miałem inne doświadczenia. Cena faktycznie x2 albo x3 niż ze sklepu, ale jakość super. Lustra przesuwne 6szt 2,6x0,9 po 5 latach dalej wyglądają, jak nowe, więc wszystko zależy od kogo się bierze. Dlatego warto sprawdzać wcześniejsze realizacje ekipy.
@@przemysawj6499 ja pracowałem na hurtowni zaopatrującej stolarzy. Widziałem jak się szczypią na materiałach i jakie marzę sobie narzucają to szok. Z 200 stolarzy jakich znałem to pewnie z 15 bylo solidnych a u reszty bał bym się meble zamówić.
jeśli chodzi o Black Red White to projektant chyba wycenił jakąś kuchnię modułową, w BRW są kuchnie na wymiar oraz okucia i akcesoria firmy Blum na które jest gwarancja dożywotnia, a na pozostałe akcesoria 25 lat gwarancji. Blaty możesz mieć w odcinkach 4200 mm na 1200, program na którym pracowałem to CadKuchnie z naprawdę dużymi możliwościami. Prawdopodobnie trafiłeś do któregoś z salonów partnerskich BRW, a nie salonu firmowego, a sam projektant to chyba nie bardzo wiedział co ma w ofercie albo wolał sprzedać tańszą kuchnię modułową niż bawić się w projektowanie kuchni na wymiar ( większa możliwość popełnienia błędów). Dodam jeszcze, że nawet stolarz nie zrobi wszystkiego na wymiar, o ile można zrobić korpus i front o nietypowych wymiarach to nie zawsze można tam zastosować akcesoria np. szuflada i organizery do niej czy kosze cargo. akcesoria są w standardowych wymiarach 30, 40, 45 cm itd.
👍👏 Świetna robota! Wielkie dzięki pomocny film można klientom wysyłać przed wyceną zamiast godzinę tłumaczyć różnicę. Jak to mawiam: „Rzemieślnik nigdy takich cen jak w sklepie mieć nie będzie a sklep takiej jakości jak u rzemieślnika - masówka zawsze tańsza w produkcji.” Jak bym miał zamówienie na 20 czy 100 takich samych produktów to też inaczej wyglądała by stawka 🤷♂️
Z ciekawości jakie może być maksymalne obciążenie szuflady od stolarza? Agata ma 25kg. Z tego co pamiętam w Ikei dopłaca się extra za montaż własnego sprzętu.
Czy będzie zainteresowanie tym filmem? Serio pytasz? Stary ja nie mogłem się doczekać już od 100 lat kolejnego odcinka! Jak dla mnie odcinek z patentami w kuchni typu cornery, okucia, oświetlenia i inne nowe pomysły 😉 dzięki za film!
Swoją kuchnię zaprojektowałem z pomocą siostry. Zacząłem od ogólnych wymagań. Wykonałem porównanie łącznie w trzech marketach - podzielam opinię, że wykonanie takiego porównania jest w zasadzie niemożliwe, bo każdy sklep ma swoje standardy. Nie mam jakiś szczególnych wymagań wizualnych więc prócz funkcjonalności ważny był dla mnie aspekt finansowy. Ostateczny wybór padł na Castoramę. Wszystkie elementy meblowe samodzielnie sprawdzałem, weryfikowałem i wybierałem - bardzo pomocne w tym były zmontowane w sklepie wystawki. Nie skorzystałem z możliwości konsultacji projektanta - w mojej Castoramie usługa projektowa kosztowała 200 zł, dlatego z niej zrezygnowałem. Wszystkie wybrane korpusy szafek stojących są wykonane z płyty o grubości 18 mm. Natomiast fronty były wykonane z płyty o grubości 16 mm. Okucia do szuflad, tj. prowadnice, zastosowałem oryginalne z Castoramy - jak dla mnie działają bardzo dobrze. Zawiasy wybrałem z oferty Blum-a. Blat również wybrałem z oferty Castoramy o grubości 38 mm. Jedną szafkę zaprojektowałem i wykonałem samodzielnie wykorzystując fronty z Castoramy - wymiary tej szafki nie były typowe. Podczas montażu sprzętu AGD wystąpił problem instalacji piekarnika - producent Amica. Front piekarnika był odrobinę niższy niż wysokość przestrzeni korpusu piekarnikowego. Po montażu piekarnika występowała spora szpara pomiędzy spodem blatu a górną krawędzią frontu piekarnika. Samodzielnie wykonałem mini blendę z listewki. Dodam, że u mnie parapet jest kilka centymetrów niżej niż wysokość blatu - zmiana tego stanu rzeczy wymagałaby wymiany okna, co istotnie wpłynęłoby na koszty. Ostatecznie skróciłem nieco korpusy kilku szafek i ich frontów - Castorama chyba przewidziała, że ich zestawy modułowe będą poddawane takim modyfikacjom, ponieważ można dokupić obrzeża pod wybrany typ zestawu meblowego. Ogólnie jestem zadowolony z wykonanej zabudowy. Oczywiście, wszystkie prace i logistyka związana z wykonaniem oraz montażem kuchni wymagały trochę "zachodu" - jestem amatorem i nigdy takich prac nie wykonywałem. Jednak nagrodą jest uzyskany efekt końcowy przy rozsądnych kosztach.
Super porównanie. Dziękuję za Twoją pracę, przekazujesz naprawdę wartościowy kontent. Pozdrawiam!
Ja mam dość pragmatyczne podejście , i w tym wypadku padła decyzja na meble z Ikei, stolarz odpada bo co z tego ze da gwarancje na kilka lat jak za rok może zwinąć biznes i co wtedy z taką gwarancją. Jeśli dzieciaki uszkodzą front lub wyposażenie to części są bezproblemowo dostępne przez klika lat , uszkodzisz po roku czy dwóch front szafki ,zamawiasz nowy i nie słuchasz od stolarza, że nie ma czasu albo że już nie robią takiej okleiny poza tym dla stolarza to nie zarobek a więcej zachodu. Reszta poza Ikeą zmienia wzory mebli co jakiś czas więc wymiana uszkodzonego elementu też odpada, poza tym całe wyposażenie jest skrojone pod ich meble i nie ma problemu z doborem. Poza tym jak ktoś daje 25 lat na meble które są sprzedawane w tylu krajach to raczej projekt i wykonanie jest przemyślane i sprawdzone bo sami sobie w kolano by nie strzelali. Oczywiście nie wszędzie jest Ikea , nie zawsze mamy przyjazne wymiarowanie kuchni i niekiedy stolarz jest jedynym rozwiązaniem , no i nie zawsze te kilka wzorów okleiny z Ikei spasuje każdemu .
Trzeba dodać jeszcze że u lokalnego stolarza zawsze ceny są podawane w netto i jak mówi, że zrobi to za tydzień tzn że będzie nie wcześniej niż za miesiąc ... ^^
albo za 3 miesiące.
Macieju, czekamy :) na test szczelności okien, a raczej test szczelności montażu okien po wykonanej elewacji. Miało to być, prawdopodobnie zrobi to dużą różnicę i fajnie byłoby zobaczyć taki test i jego wyniki.
Zamówiłem kuchnie z montażem z Castorama Wrocław. 2 miłych, młodych chłopaków z zza wschodniej granicy montowało kuchnię może 2,3 raz w życiu. Cieli deski w świeżo pomalowanym mieszkaniu bez odsysania trocin. Ściany i meble nadawały się na śmietnik. Tragedia. Po reklamacji i wysłaniu wiadomości do wszystkich świętych z Castorama, podwykonawca zatrudniający chłopaków postanowił zwrócić mi koszt montażu. Ale 6 tygodni oczekiwania na ewentualną poprawkę i rozpatrzenie reklamacji nikt mi nie zwróci.
Ale to nie znaczy, że biorąc "fachowca" z rynku do zrobienia kuchni na wymiar nie można zaliczyć porażki. Sprawdzajcie opinie na google. I sami je wystawiajcie. To jedyny sposób na wyeliminowanie partaczy.
tak samo moze byc z IKEA, warto brac polecone zew. ekipy a nie podwykonawcow co wymieniaja ludzi co 2 mc. Ja IKEA montowalem sam.
Super film, bardzo doceniam poświęcenie 😁 Natomiast: ikea operuje na blumach, korpusy sa z płyty 18mm, również dostępne w kolorze czarnym dla dopasowania z ciemnymi frontami. Praktyczność i dostępność szafek od ręki z ikea daje dużo więcej możliwości. Po roku użytkowania wiele możemy pozmieniać mając gotowe, nawiercone otwory- podnieść lub obniżyć półki. Możemy zdecydować dzisiaj, po roku, że zamiast szafki otwieranej potrzebujemy 3 szufladową-wsiadam w samochód jade do ikea i w ciągu jednego dnia jestem w stanie dobrać pasujące elementy: prowadnice oraz fronty z uchwytami w tym samym kolorze i wzorze.
5 centymetrów szersza szafka żeby nie stosować blendy? Moim zdaniem- bez przesady. Nie chciałbym wiedzieć ile bym czekał na zmianę konfiguracji takiej szafki (o 5cm szerszej) u lokalnego stolarza na szafkę szufladową z lakierowanymi i frezowanymi frontami mdf 😅. Duży szacunek dla lokalnych stolarzy 💪🏼 natomiast ja osobiście przy 25letniej gwarancji na kuchnię wraz z 5 letnia gwarancją na ikeowe AGD (electrolux, whirlpool) - pozostanę przy ikea. Dzięki 👌🏼
Dokładnie mam to samo zdanie nt Ikei. Moja działa od 9 lat. U mojej mamy już kilkanaście lat. Absolutnie bez zająknięcia. I ile by sie nie gotowało żadnych odklejonych obrzeży, spuchniętej płyty itd. Nie ma takiej opcji.
Nawiercone otwory na zaleta nie wada. Ale można kupić zaślepki więc to nie problem.
Ja w swojej kuchni będę zmieniać fronty górnych szafek, bo już mi się po 9 latach znudziły i za nieduże pieniądze będę w zasadzie miał mocno odświeżoną kuchnię. Może też przekonfiguruję kilka rzeczy. Niemniej to wszystko jest łatwe i nie wymaga żadnej kombinacji.
I fakt - zabrakło w filmie 5 letniej gwarancji na sprzęt jaki daje Ikea. A w dobie tandetnych sprzętów to wcale nie takie głupie
Ikea ma tylko 2 kolory korpusów. Biały i drewnopodobny - wenge
A naszych ikeowych frontów już nie ma. Kuchnia montowana 5 lat temu i już teraz tak łatwo nie zmienimy szafek drzwiczkowych na szuflady, chyba że wymienimy wszystkie fronty (wszystkie dolne lub całość).
Jako projektantka kuchni w BRW:
Program w BRW jest cadowy, ale online- dlatego zamula.
Sama wycena jest tam za darmo.
Wręcz pytam, czy wysyłać wizualizacje na mejla.
Sortery w szufladach pod zlewem to wręcz standard i jest ich wiele modeli do wyboru.
W BRW spokojnie można zakupić głębszy blat, żeby był i parapetem.
Magic corner, nerki i wszystkie inne bajery do szafek są do kupienia w BRW.
Gwarancje można przedłużyć za darmo logując się na stronie BRW.
Korpusy w modułowych są w tej chwili w kolorze białym, szarym, czarnym. W kuchniach na wymiar 8 kolorów.
Pytanie jeszcze, czy byłeś w sklepie firmowym, czy franczyzie.
I szkoda, że na mnie nie trafiłeś 😅
Pozdrawiam
Fajnie byłoby zobaczyć porównanie szuflad prowadnic i sposobów domykanie oraz czy np można ustawić lodówkę obok zmywarki/piekarnika jak to wpływa na zużycie energii i trwałość tych urządzeń
Musiałam pilnie kupić tanie meble do kuchni. Sama zrobiłam projekt i kupiłam przez internet meble modułowe, w których zdjęciach dosłownie się zakochałam, nie widziałam ich na żywo. Po 6 latach intensywnego użytkowania meble nadal są w doskonałym stanie. Jestem z nich bardzo zadowolona. Nie podam nazwy firmy, w której kupiłam, bo nie wiem czy nadal zachowali taką jakość. Chodzi mi tylko o to, że nie zawsze to co drogie jest najlepsze.
Podaj pierwszą i ostatnią literkę nazwy firmy. Koszty podane w tym filmie mnie powaliły. Zestawy na Allegro to koszt 2- 3 tys przy takiej ilości elementów
@@TheStonedstone Gała meble. Moje to prowansja
@@MsLadynn Dzięki! Tego mi było trzeba :)
@@TheStonedstone to są bardzo niskie ceny za meble do całej kuchni, zwłaszcza przy tak dużej kuchni jak u autora filmu. Robiłam kuchnie 10 lat temu i wtedy było normą, że stolarz brał 20 tysięcy za kuchnię, niektórzy chcieli 30 tysięcy. A wtedy wszystko było o połowę tańsze niż teraz. Dzisiaj zrobić meble za 20 tysięcy to jak darmo. To, co masz za kilka tysięcy na Allegro, to nie są meble, tylko atrapa praktycznie z najtańszej sklejki i kartonu. Za 2-3 lata to będzie do wyrzucenia. Jak cię nie stać na porządne meble, a musisz zrobić remont czy coś, to lepiej odmaluj stare, nawet takie z PRL-u. Dłużej posłużą.
inpo co dawac komus robienienprojektu, sama wiem, gdzie moge conpostawic i gdzie mam kontakt itd.
Najważniejsze szafki do sufitu żeby kurz się nie zbierał i też nie każdy to oferuje, chyba że lokalny stolarz.😊
Pomarudzę ale mam nadzieję chociaż konstruktywnie.
-Z oczywistych względów nie ma porównania jakości wykonania samych frontów i systemów a to bardzo ważny wątek, da radę zrobić odcinek o tym?
-Nie obawiasz się, że takie wąskie wejście do kuchni będzie upierdliwe? Dodatkowo na wejściu masz lodówkę, przy wyciąganiu czegokolwiek utrudniasz wejście do kuchni innej osobie.
-Na wizualizacjach zmywarka 45? Zdecydowanie 60 dla rodziny, naprawdę nie warto brać 45 pod uwagi w innym wypadku niż brak miejsca.
U mnie padło na IKEA. Jakościowo bardzo ok, co ciekawe oglądałem też wtedy ich system PAX i tam wkłady sprawiały wrażenie dużo bardziej wątłych. Ze stolarzem też różnie można trafić, obecnie rynek jest tak nadmuchany, że niektórzy fachowcy zaczynają trochę przesadzać z cenami :)
Co do zmywarki to trudno się nie zgodzić z Tobą. Odnośnie blokowania wejścia... to zależy... jak liczna rodzina, ile osób realnie na raz korzysta z tej kuchni. Z jakimi cenami stolarzy spotkałaś się? Ja ostatnio w 2017r robiłem kuchnię w mieszkaniu u dobrego i drogiego stolarza za 15k (kuchnia 9m2). W przyszłym roku będę robił kuchnię w domu i interesuje mnie o ile podskoczyły ceny.
@@tomekk87 ja robiłem kuchnię tak z 5 lat temu i IKEA z transportem i montażem wyszła mnie wtedy jakieś 10k.
Nie wiem czy liczyłbym m2 czy nie lepiej bieżące metry kuchni przy ścianie :D
Znajomi robili ostatnio niedużą kuchnię i za samą zabudowę i blat dali prawie 20k a kuchnia na jedną ścianę (około 5metrów) robił znajomy stolarz ale ponoć bardzo drogie fronty wybrali.
Możesz np. na fixly poszukać fachowców albo brać kogoś z polecenia. Generalnie tanio to już było :D
Jak jesteś ze śląska to mogę dać Ci namiar na faceta który robi kuchnie na IKEA (masz taniej bo wtedy on robi pomiar + projekt + montaż)
@@Fenwindo cenach sprzed 5 lat nawet nie ma co wspominać ;) mam w keeatorze ikea od 3 lat rozrysowaną kuchnie dla rodzicow ktora czeka az sie w koncu zdecudują na remont. Wchodzę tam co jakis czas, w miedzyczasie robilem w kreatorze 2 projekty dla siebie. Ich kuchnia jest prosta, ciąg szafek wzdłuż jednej sciany plus osobna lodówka. Kiedyś pokazywało wycenę ~16k, teraz już jest ~25k.
Fajna reklama lokalnego stolarza;) ogólnie zawsze wybór stolarza będzie lepszy niż modułowe meble z marketu. Fajny film jednak jak wyżej uważam że nie ma sensu wrzucać do porównania stolarza. W moim przypadku zdecydowaliśmy się na Liroy akurat ich wymiary mebli wpisały się bardzo dobrze w wymiary kuchni i wyszło prawie jak pod wymiar natomiast różnica w cenie była kolosalna stolarz +10k. W Twoim przypadku wybór stolarza jest oczywisty.
Znakomity film. Świetna robota! Podziwiam zapał i pracowitość. 👏👏👏
Hej:) W castoramie korpusy i fronty wykonane są z płyty 18 mm. Wyjątkiem jest najtańsza linia frontów:) Jest też wyższa linia kuchni, która wychodzi 93,8 cm z blatem.Blaty też można zakupić głębsze np. drewniane na 95 cm. Szuflady są metalowe.
Rodzinka kupiła kuchnię w Castoramie. Po upływie gwarancji odpadają okleiny frontów we wszystkich frontach. Reklamacja odrzucona. Już nigdy nie kupię kuchni w castoramie.
@@dasjarek Tutaj jest mowa o meblach które w Castoramie są dopiero od 3 lat, z 25 letnim okresem gwarancji😉
Super film. Chętnie zobaczę porównanie systemów szuflad itd
W ikei masz tandemboxy blum, ogólnie czy coś jeszcze droższego i lepszego jest to nie wiem ale moim zdaniem to i tak już jest górna półka
Moje osobiste doświadczenia:
- polskie firmy: zapomnij o gwarancji (nie mówię o tych konkretnych firmach, ale ogólnie)
- stolarz: zapomnij o gwarancji, obiecuje, a potem przestaje odbierać telefon
- ikea: po 10 latach nie uznali wady blatu (sęk napęczniał) ale amortyzator zawiasu szafki podnoszonej do góry naprawili, mimo że mieli zawiasy w innej już technologii. Przyjechał serwisant, nawiercił nowe otwory we froncie i wymienił.
Mam kuchnie z ikea. W 2014 roku w starym mieszkaniu kupilismy pamiętam za ok 4k wychodzącego ledwo metoda z najtańszym frontami. O Panie. Przeprowadziliśmy się z tymi meblami. Wykorzystaliśmy korpusy i wnętrzności, kupilismy sobie nowe fronty. Rozbudowalismy te kuchnie o sporo szafek ale cenowo, to że mogliśmy wykorzystać stare meble - cudne rozwiązanie :) kuchni od stolarza nie mogłabym że sobą zabrać :) mega mi się podoba też to że jak zadrapalismy front to jeden tani zakup - gotowe. Tylko ikea :)
napiszę to po raz kolejny.. Robisz genialną robotę!
Brawo tego brakowało w sieci. Sam robiłem już jakieś 5 kuchni i zazwyczaj miałem siłę na dwie wyceny
Ciekawy materiał. Sam wykonałem podobną wycenę kuchni we wszystkich wspomnianych, poza stolarzem. Do wyposażenia miałem niewielki aneks ale ceny wąchały się sporo. Najdroższa okazała się Ikea ~9k i Castorama ~8k. Black Red White i Leroy Merlin ~6k okazały się najtańsze. Wybrałem Leroy w związku ze zniżka z zakupu wyposażenia łazienki i możliwymi ratami 0%. Ceny to meble bez AGD.
Film idealny!!! Człowieku zapłaciłabym Ci żebyś mi te info dal ❤ super robota
NO SUPER FILM - dziękuję za tyle informacji. Przeszłam także wszystkie te firmy, sama zrobiłam sobie projekt.Ja mam problem żeby mieć szafki dolne 85 cm, bo jestem niska. Podobają mi się kuchnie IKEA -ale za wysokie .Druga opcja to Castorama. Stolarze są za drodzy. Jakoś to inaczej Panu wyszło z tymi cenami . Ale bardzo chętnie posłucham dalszych info. Za taki materiał oczywiście należy się subskrypcja.👍👍
Kawał dobrej roboty! Podziwiam, musiało to zająć Tobie strasznie dużo czasu! Jasne, i tak koniec końców potrzebujesz tej kuchni i musiałeś sprawdzić różne dostępne opcje - większość ludzi by sobie odpuściła i sprawdziła maksymalnie 2-3 opcje.
Zaskakuje bardzo rozsądna oferta od lokalnego stolarza. Pewnie tu rozbieżności będą gigantyczne w zależności od tego na kogo się trafi, więc WIELKI plus za podanie konkretnych namiarów.
Równie zaskakująca żałośnie krótka gwarancja BRW. Albo liczą na to, że nikt nie zwróci uwagi, albo faktycznie ich meble są tak niskiej jakości że dwóch lat nie przeżyją. W sumie z relacji znajomych którzy mają różne przygody z tą firmą maluje się nieciekawy obraz - ale nikomu meble się tak szybko nie rozpadły - co znaczy, że ktoś tam na górze firmy jest po prostu głupi, bo taka gwarancja to automatyczna antyreklama 🤦♂
Kolejne zaskoczenie to brak zaawansowanych narożników w Ikei. Ja rozumiem że jak kupowałem u nich kuchnię 20+ lat temu to karuzela była czymś "wow", ale obecnie marnowanie 25% przestrzeni nie jest już takie fajne. Pytanie też jak z jakością - niestety kupując tam meble i akcesoria przez lata widzę nieustannie postępujący spadek jakości, przejście na tańsze materiały, tańsze wykonanie (rurki o cienkich ściankach w miejsce prętów z litej stali itp.). Na pewno nie tylko tam tak jest, więc nie jest to zarzut względem Ikei, tylko ogólne marudzenie 😉
Jeśli chodzi o AGD to pewnie sporo się zmieniło, ale mimo wszystko akurat tutaj "patriotyzm" niekoniecznie ma sens - są niektóre systemy, których polski producent nie wykonuje i już, ew. są kwestie różnej jakości/gwarancji itd. A jeszcze inna sprawa, że Polska to też jest światowe zagłębie AGD-RTV, u nas się montuje mnóstwo sprzętu. Pamiętam, że gdy się kupowało kuchnię ponad 20 lat temu, to było np. wiadome że lodówki Boscha nie są kompatybilne z Ikeą ze względu na brak odpowiedniego podziału szaf do zabudowy (można było coś sztukować i kombinować, ale to już nie było takie ładne).
Jeszcze raz dzięki za filmik, z zainteresowaniem obejrzałem. I w sumie nie jest tak źle jeśli chodzi o ceny - oczywiście wzrosły, ale spodziewałem się znacznie wyższych kwot.
Pozdrawiam i życzę udanego dnia, tygodnia, miesiąca i życia 😁
Niedawno mieliśmy robiony pomiar i wycenę kuchni z BRW - mam mieszane uczucia. W sumie kilka razy pytałem i nikt nie był mi w stanie wytłumaczyć, czym tak naprawdę różni się linia Family od Senso, oprócz tego że Senso jest na Blum-ie i chyba ma większy wybór kolorów. Cena o ok. 1/3 wyższa. Projektant jakoś strasznie się upierał przy tej linii Family, potem się okazało, że fronty w kolorze, który nam się podobał nie są lakierowane tylko foliowane, co mnie trochę zniechęciło. Reklamują się jako "kuchnie na wymiar" co nie jest prawdą, bo projektowanie polega na dopasowaniu istniejących wymiarów szafek do danej kuchni i tyle. Raczej się nie zdecyduję, będę szukał lokalnego stolarza - i zobaczymy co zaproponuje. No i dalej nie wiem do końca czym się różni Family od Senso, jakoś muszę z tym żyć, chyba że ktoś mnie uświadomi ;-)
Fajny materiał, dobre porównanie. Jak dla mnie zabrakło możliwości systemowych, oświetlenia i frontów co nie zmienia faktu że odwalił pan kawał dobrej roboty 🤌👍
Faktycznie BRW miało dziwny program do tworzenia wizu, mnogość opcji i asortymentu, ale dla wprawionego pracownika nie był to problem - przynajmniej u nas.
Generalnie Ikea ma najwięcej przewag - głównie musisz pamiętać że jak bierzesz coś od stolarza i np spuchnie/porysuje Ci się front to on nie będzie brał później całej płyty meblowej na wycięcie i wymianę, więc realnie zostaniesz z tym sam. Stolarze bazują na blatach o głębokości 60 cm albo musisz dopłacić do ceny x2 bo wtedy muszą zamówić głębszy blat - efekt jest tego taki że w Ikea masz blaty 62 cm i szuflady mają głębokość 55 cm a u stolarza na 99% dostaniesz albo głębokość 45 cm (jak się nie dopytasz i jedyne kryterium cena) albo 50 cm. W ikea masz cokoły 8 cm, i realnie 80 cm na szuflady/szafki co daje wysokość 88 cm + blat 2,8 czyli mniej więcej masz wysokość 91 cm. Stolarze zazwyczaj robią cokół 10 cm albo 12 i blat ma 3,8 więc na szafki masz jakieś 75 cm co zazwyczaj oznacza że wejdą Ci 3 szuflady a nie 4. System szuflad ikea to blum - szczególnie jeżeli chcesz iść w tip-on z cichym domykiem (szuflada excelence) i np elektrycznie otwieraną szufladę na kosz to sam koszt tego mechanizmu to jakieś 450 zł gdzie stolarz za blum zapłaci z 1000 zł co oznacza dla ciebie 3x koszt. Jeżeli wybierzesz sobie fronty w lakierze u stolarza to oczywiście też będą wielokrotnie droższe od okleiny błyszczącej na frontach Ikea bo lakierania lekko policzy z 400 zł za m2. Koniec końców gdybyś poprosił stolarza żeby zrobił dokładnie taką samą kuchnię jak ma ikea to nie ma opcji żeby wyszło taniej - zawsze dopłacisz. Ja sam kupiłem kuchnię od stolarza ale trzeba być naprawdę świadomym tego co chcesz bo jest sporo stolarzy którzy o tych wszystkich niuansach cię nie poinformuje tylko po to żeby pokazać jak najniższą cenę i później w efekcie końcowym dostaniesz szuflady o 10 cm krótsze niż te z ikei a to kolosalna różnica w ilości przechowywania.
Z tymi szufladami to nie jest tak do końca jak piszesz.
Standard u stolarzy to 500mm, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby były 550mmprzy głębokości blatu 600mm.
Co do ilości szuflad, to też jest inaczej niż piszesz. Standardowy cokół to 100mm, wszystkie zmywarki są pod tą wysokość produkowane. Są zmywarki, gdzie front wyjeżdża przy otwarciu u nie ma kolizji z cokolem. Możesz sobie zamówić 4 czy nawet 5 szuflad, kto komu broni. Blat można dać 38mm, 28mm lub 12mm lub jaki tam sobie zażyczysz. Nie ma to znaczenia dla stolarza, klient płaci i dostaje to co chce. Wysokość szafek dolnych to jest między 860 a 920mm, więc tylko zależy to od tego, jaki kto jest wysoki. Dla niskich osób poniżej 171cm zaleca się szafki o wysokości zbliżonej do 860mm.
Druga sprawa. U stolarza dostaniesz wiele rzeczy różnych marek takich jak Blum, Hettich, Grass, a w Ikei tylko blum i to pewnie tandembox.
Tutaj w filmie jest mowa o budżetowych meblach. Jak ktoś chce porównywać market ze stolarzem to to jest błąd. Ogarnięty stolarz dużo lepiej zrobi meble, niż market (nawet Ikea).
@@LenaKazuro teraz szukaj ogarnietego i jeszcze by 25 lat dal gwarancji, on moze za 10 juz nie zyc. Owszem dobra firma od mebli zrobi lepiej ale drozej i szukaj nie z opini google bo te sie KUPUJE a od znajomych. Rodzina miala poleconego, zjebal i sie ulotnil. A robil po naszej rodzinie wiec polecenie bylo uczciwe. Nigdy nie wiesz. Nie polecam montarzystow z IKEA tylko bo sa to podwykonwacy z lapanki, albo samemu (tez najtaniej) albo poleceanie ekipy np z grup IKEA co daja 10x przykladowe zdjecia montarzy i opinie o ludzi dla ktorych robili.
@@Krionix81 25 lat gwarancji też mogę dać jako firma. To nie jest problem. Czy czytałeś warunki gwarancji? Że uważasz, że te 25 lat to takie super? Zastanów się, meble takie robi się na 10 do 15 lat, później poprostu będą zużyte, płyty wyblakną, nie będą modne, blaty się porysują od użytkowania, fronty się porysują od mycia. Co ta gwarancja ma obejmować? Kolor boków szuflady? Sam mechanizm jest długowieczny, jeśli się z niego korzysta normalnie. Reszta jest poprostu malowana, a nikt nie da gwarancji 25lat na malowane rzeczy. Tylko na mechanizm.
Więc, czy ta gwarancja jest pierwszym wyznacznikiem? Wg mnie NIE.
Czy montowałeś jakiekolwiek meble z marketu? Biorąc jakość materiałów użytych to są drogie meble. Stolarz nie może z czymś takim konkurować, bo nie kupi tak niskiej jakości materiałów do produkcji mebli.
Standard to płyta 18mm, aczkolwiek już nawet egger z jakością płyty schodzi na psy.
Pokaż mi meble, które mają taką płytę. Dlaczego moje szafki wydają się ciężkie w stosunku do szafek z marketu. Dlaczego pojedynczy korpus jest stabilny, a z marketu nie.
Oczywiście, wiele firm robi po taniości tak jak markety, a przez to zwykły klient uważa, że stolarz zrobi źle.
Poproszę garnięcia stolarze są, tylko trochę trudniej jest ich znaleźć że względu na ceny. Jak klient za wyznacznik pierwszy wybiera najniższą cenę, to do ogarniętego stolarza nie trafi.
Zajmuję się zawodowo stolarką meblową i wiem o czym pisze. W swojej karierze zdarzało mi się montować meble z marketu i mam porównanie co do jakości.
@@LenaKazuro Za 5 lat juz mozesz zamkanc firme bo np zlamiesz kregoslup (takie wiesz gadanie ale wiadomo, rozne bywa). A IKEA prowadzi biznes juz dekady, srogie dekady. Kiedys mi pekla czesc z mebla PAX, wymienili cala szafe bo nie mieli pod kolor nic. Sa mega OK nawet 10 lat by mi gwarancji starczylo czy 5. Problem taki ze zadna mala firma tyle nie daje nawet cholernie, cholernie drogi RUST meble (meble dla Morawieckiego, Kulczyka itd). Tez bym moze chcial od stolarza jakbym wiedzial ze gosc zrobi tip top i nie oszczedzi na mnie a cene da zblizona do IKEA (20% wiecej moze byc). Ale jedynego ktorego znalem juz polecic nie moge a inne firmy byly po prostu drogie. Jedynie blendy pod sufitem pokazuja ze to nie jest 100% na wymiar. Ale gosc od filmu ma G kuchnie, ze 3x laczenie rzymskimi srubami blatow. Nie wiem czy marketowe tak fajnie wejda, moze ma akurat madrze wymurowane sciany i wejda. U sasiada tak zmontowal meble plyciarz ze juz tego przy sasiedznie nie komentowalem bo nie wypada. Fronty w IKEA wymienisz jak zmienisz zdanie ale... METOD jest kilka lat, poprzedni system byl tez kilka dobrych lat ale wycofali a fronty miedzi nimi nie sa kompatybilne. Tez cudow nie ma. W ogole zycie jest do dupy wiec nie ma co sie nad meblami pochylac za bardzo. Gosc robi przedmuchy okien a scian juz nie sprawdza gdzie zwykle pionowej fugi nie ma i dmucha powietrze :D
Dla sprostowania grubość korpusów w IKEA to również 18mm i dostępne są też w kolorze czarnym.
Przykro mi bardzo, że tak źle trafiłeś w BRW, pracuje tam właśnie na kuchniach i na prawdę nic co mówisz nie ma miejsca. Jest gwarancja 25 lat, magic corner są, blaty można zrobić według rysunku i nie będzie dziwnych łączeń. Są szuflady w szafkach zlewowych. A obsługa na jaką trafiłeś, powiedz w jakim salonie to było, aby inni klienci nie mieli takich problemów chętnie zgłoszę gdzie trzeba co się dzieje w tamtym salonie.
Jedynie co się zgodzę fakt, program jest straszny ale dlatego że wprowadzili od niedawna nowy i jest dużo problemów jeszcze z nim.
Pozdrawiam
Rób filmy na wszystko co się da odnośnie tych kuchni (i nie tylko), wszystko się przyda, nawet w formie shortów. Sam nieraz długo czegoś szukam i wiele razy nie znajduję.
my też najpierw myśleliśmy że to niepotrzebne, ale naprawdę warto zrobić kilka wycen, u nas akurat darmowe
Ja w swojej kuchni mam meble z IKEA seria Bodbyn, całość dolnych szafek wykonana w szufladach, narożna szafka karuzela, górne z przeszkleniami, w słupku piekarnik i niżej szuflady wyżej półki, meble mają 2 lata na tą chwilę żadnych odprysków uszkodzeń, szuflady wykonane bardzo dobrze, spody szuflad z grubszej płyty wiurowej nie hdf (6-8mm), cichy domyk w szufladach i drzwiach szafek górnych, cała kuchnia zaprojektowana w domu przy pomocy programu i za darmo sprawdzona z pracownikiem w sklepie przed zakupem gdzie również pracownik dokłada wszystkie potrzebne elementy jeśli coś brakowało albo jeszcze doszła jakaś zmiana, cała kuchnia bez blatów (ok 11mb szafek w kształcie L) 2 lata temu to koszt ok 24000 (15 sztuflad w 5 korpusach + 2 cargo) w 3 słupkach 12 szuflad i kilka półek, w szafkach wiszących 6 szt po 4 półki.
brakuje jeszcze obika do porownania :D. ale i tak kawal dobrej roboty. U siebie wzielem stolarza i ogolnie nastepnym razem sam bede robil wszystko. Wyjdzie taniej i pewnie schrzanie tak samo jak oni :D.
Odnosnie sieciówek to to ze uzywaja standartow jest dobre bo tanio mozna sobie potem wymienic np fornty. U stolarza tego nie ma niestesty.
Ikea ma swój program dostępny dla każdego, więc każdy sobie może zaprojektować w necie samemu i wygenerować tylko listę zakupów. Wtedy się nic nie płaci.
Jak byś miał trochę wolnego czasu to zestawienie możliwości aranżacyjnych mebli (wkłady, opcje, itd.) by się pewnie przydało wielu osobom, które może by chciały też same spróbować budowy i projektowania własnej kuchni :)
Rewelacja filmik, sam jestem przed wykończeniem mieszkania i jestem ciekaw porównań.
Czekam na następny film :D
właśnie jesteśmy na etapie wycen mebli kuchennych zrobiliśmy też porównanie 5, na jedną wycenę jeszcze czekamy i niektóre były zaskakujące. Więc dobrze jest zrobić takie wyceny w jak największej ilości miejsc bo można się zdziwić :) Wartościowy film jak zawsze . Pozdrawiamy :)
podziel sie wycenami jeśli możesz :)
@@magdalenam07 ikea 18tyś brw studio 20 tyś meble na wymiar 24tyś i druga firma meble na wymiar najbardziej profesjonalne podejście 22tyś i na tą się zdecydowaliśmy
Wow! Cieszę się, że trafiłam na ten film. Mamy identyczny układ w kuchni i zastanawiamy się, gdzie kupić meble. Bardzo pomocny film, dziękuję! 😊
Fajny materiał. Szczególnie ciakawe podsumowanie całkowitego kosztu.
Jako, że dobrze znam temat wyłapałem kilka błęów merytorycznych
1. wszystkie omawiane markety mają regulację wysokości szafek "na nóżkach"
2. wszystkie omawiane markety zabudowę którą u nich wyceniłeś oferują z płyty 18mm
3. Część z omawianych marketów oferuje korpusy w kilku kolorach
4. fronty meblowe zastosowane w twoich wycenach różnią się materiałem- nie wszystkie są z MDF-u.
5. z mojej wiedzy każda z sieci zaoferuje ci blat do zabudowania pod oknem pytanie za ile, z ilu wzorów możesz większą głębokość wybierać i ile będziesz na taki blat czekał.
Tak w ogóle to BRW ma bardzo bogatą ofertę i fajną jakość, trafiłeś na jednego niekompetentnego sprzedawcę który nawet nie umiał sprawnie obsłgiwać programu (chyba się dopiero uczył) i robisz antyreklamę całej sieci, Gdybyś powiedział że zrobisz zestawienie które upublicznisz to by się znalazł ktoś kompetentny, ewentualnie w innym terminie.
ps. a Propos Twojej kucni i witryn to Castorama mogła Ci zaproponować 5X50cm bo to mają i witryny wyglądałyby super i zagospodarowałyby całą ścianę bez blendy. Nie ma takiego wymogu że góra i dół muszą mieć takie same szerokości szafek. Po wizualizacjach widać świetny projekt zrobił stolarz, a z sieciówek najlepszy projektant na którego trafiłeś był w Leroy i nie chodzi wcale o dodatki.Ale to totalna niewiadoma na jak zdolnego i doświadczonego projektanta trafisz, to w ogóle nie świadczy o dużej sieci.
Jaki metraż tej kuchni? Bo to wpływa w sposób istotny na cenę.
Co do kuchni, to by mnie interesowało przede wszystkim:
- kwestie listwy przypodłogowej. IKEA, której kuchnie znam dosyć dobrze, mają na standardowych nóżkach wysokość około 9 cm i to powoduje zaklinanie się Roomby... Natomiast wyższe nóżki to słona dopłata z tego co kojarzę. Jak to wygląda w przypadku innych producentów?
- szafy cargo i ich wewnętrzne wyposażenie (mogą być podłużne kosze, dzielone szuflady wysuwające się w połowie itd.)
- kwestie elektryki w kuchni i gniazdek w blacie, markety mają listwy do zamontowania w blatach, ale ich jakość poraża.
- rozwiązania związane z oświetleniem i możliwość ich integracji z automatyką domową
- ogólną kompatybilnością akcesoriów do danej kuchni, typu montowanie magic cornerów firm trzecich w szafkach IKEA, albo zestawu koszy do segregacji śmieci
A propos gwarancji, mam od jedenastu lat kuchnię z Ikea, w ubiegłym roku uszkodzeniu uległ jeden front który oczywiście reklamowałem. Przyjechał Pan na oględziny i stwierdził że będzie różnica koloru więc przysługuje mi wymiana wszystkich frontów. Po jedenastu latach użytkowania mam praktycznie nową kuchnię, więc polecam bo ta gwarancja naprawdę działa. Aha i jeszcze jedno AGD Ikea to Elektrolux lub Whirlpool i co ważne dają w standardzie 5lat gwarancji na sprzęt.
Świetna robota, dzięki :) Jedyne, czego mi zabrakło, to porównania materiałów pomiędzy marketami. Np. korpusy z laminatu czy MDF, wykończenie frontów folia/lakier, właśnie jaka grubość płyt itp. Wspomniałeś, że wybierałeś wizualnie podobne, ale są w różnych technologiach i właśnie te różnice mogą uzasadniać różnice w cenie ;) Co do kuchni od stolarza - wiadomo, że największą możliwość dopasowania pod względem wymiarów, ale jeśli fronty mają być frezowane jak na wizualizacjach, to nie do końca wierzę, że wszystko da się dopasować bez żadnej blendy :P Bo te fronty też mają swoje standardy. Jeśli fronty gładkie, cięte z płyty, to oczywiście można wyliczyć co do centymetra, ale efekt wizualny będzie już trochę inny ;) Co nie znaczy, że gorszy, po prostu w innym stylu :)
Dobry stolarz zrobi absolutnie wszystko. Miałam robioną kuchnie u stolarza i kupioną w sklepie meblowym, gdzie też ekipa przyjeżdżała i dostosowywała meble do pomieszczenia i to 20 lat temu. Stolarz zrobił szafki frezowane, 40, 30, , 80 i 60 oraz jedną na 50 cm. W przypadku kupionych nie było frezów i wybór tylko między 60 a 80, zwłaszcza szuflad. Koszty podobne. Gdybym dzisiaj zamawiała to zdecydowanie u stolarza, jesli ma się czas, żeby poczekać, bo to czas często decyduje, że ludzie biorą kuchnię ze sklepu.
Bardzo dobry film, gratuluję ogromu pracy i podzieleniem się wiedzą. Jeden z Twoich lepszych filmów!
Cześć, w Ikea masz dostępne w pełni funkcjonalny obracany i wysuwany
magic corner za 550 zł oraz karuzelę za 350 zł (oba systemy Utrusta).
Jeśli chodzi o okucia, systemy wysuwania szuflad z cichym dotykiem oraz szafek a także zawiasy są to najnowsze systemy blum.
Mam to wszystko w swojej kuchni z Ikea.
Witam, kupiłem kuchnię w BRW i posiadam szufladę pod zlewem. Możliwe że ten problem występuje lokalnie lub jest wynikiem braku wiedzy projektanta.
Bardzo dobry materiał. Stoję właśnie przed wyborem kuchni, materiał z pewnością się przyda :)
Muszę trochę obronić brw, kupiłem u nich kuchnie i przy zakupie z montażem jest 25 lat gwarancji. Za projekt nic nie płaciłem i projektant obsłużył mnie wzorowo. Posłuchał czego oczekujemy z żoną, przyjechał, pomierzył potem na maila wysłał wizualizacje. A i dodam ze wszystko jest na Bloomie z dożywotnią gwarancją.
Dziękuję za film - kawał dobrej roboty. Mam pytanie do projektu, bo widzę zlew pod oknem: jak będzie otwierane okno? czy kran będzie składany lub chowany w blat?
Oczywiscie Pan stolarz obiecuje, ze jego firma nie zwinie się po 10 latach by naprawić/wymienić front. O ile jeśli nie weźmie zaliczki i nie ucieknie.
Mam niemal identyczny układ kuchni jak Twój. Osobiście wygrała u mnie Ikea tylko z tego powodu że mogłem samemu ją sobie skręcić w baaaardzo długim odstępie czasu ( 15 miesięcy😂). Co za tym idzie nie wywaliłem kasy od razu stolarzowi a montowałem kuchnię spokojnie po godzinach co przy moim budżecie było bardzo istotne.
UWAGI które umknęły ORAZ SPROSTOWANIE Z FIRMY Black Red White:
-cena z Casto nie obejmuje szerszych blatów do parapetu i baru (szacuje ze szerszy blat to dodatkowo ok 1000-1500pln)
-cena od stolarza jest jako jedyna z vat 8% i na płaskich frontach z okleiną- frezowane to +kilka tyś (taki wynik starcia prywatnych gustów z technologią... - o gustach się nei dyskutuje :P )
SPROSTOWANIE z Black Red White:
"
• Projektując kuchnie BRW można zamówić blat, którego kształt oraz wymiar uwzględnia indywidualne potrzeby Klienta oraz kuchenne wnęki. Standardowa głębokość blatu to 60 cm. Wykonując blat na zamówienie może on mieć głębokość nawet 2x większą, tj. 120 cm i różne kształty.
• Wybrane kuchnie Black Red White objęte są 25. letnią gwarancją. Wystarczy założyć konto w serwisie brw.pl, zapisać się do newslettera i zarejestrować paragon
• Kuchnie BRW pozwalają na zabudowę szafek narożnych koszami Magic Corner. Szeroki asortyment umożliwia wyposażenie szafek w wersji prawo i lewostronnej, o szerokościach 105 cm, 110 cm, 120 cm oraz 125 cm.
• Jak najbardziej oferta wyposażenia wewnętrznego mebli kuchennych Black Red White obejmuje także szuflady zlewozmywakowe
• Prezentowany w filmie projekt kuchni był jedynie rysunkiem technicznym. Właściwie wyrenderowany projekt daje jakościowy pogląd na wnętrze i zastosowane w nim rozwiązania.
"
frezowane moze ladne ale ciezko sie otwiera, jak masz mokra czy brudna lape zostaje syf albo sie reka nie trzyma frezu i sie musisz natrudzic, ciezko otworzyc ciezka szuflada tylko za frezowany uchwyt.
blaty wylicz w hurtowni (tez mozna sie szarpac o rabaty, uwierz) np Juan blaty bdb klasy i wybor ogromny. Dotka jak chcesz. Meble poziomujesz pod laser by muskal kazdy korpus tak samo, wkladasz blat i tyle. Jakbys sam montowal ale sadze ze sie zdecydujesz na ta noge bo nie masz tak prostego ukladu wg mnie by bylo latwo i przyjemnie.
Fajny odcinek, szkoda że zabrakło OBI, Bodzio, Komfort i jeszcze jedna sieciówka meblowa której nazwy teraz nie pamiętam ;) a która oferowała typoszereg mebli z wysokością 77cm zamiast 72 jak to chyba jest teraz wszędzie.
Osobiście zrobiłem podobne tournee po sklepach + 3 stolarzy.
Z sieciówkami miałem podobne odczucia. W BRW najgorzej wypadło z obsługą programu i doborem modułów mebli. W ostateczności gdy dostałem informację że musi być 24cm szerokości blenda to zrezygnowałem. W komforcie dobór korpusów jest uzależniony od doboru frontów. Są inne wielkości korpusów i rodzaje szafek (np. narożnych) dla różnych frontów.
Ostatecznie cena mojej kuchni bez montażu to Bodzio 9k, Castorama 10,5k, Komfort 15k, Ikea 13,5k Leroy 13k, Agata 16k
Zrobiłem własny projekt kuchni w programie i z laptopem poszedłem szukać fachowca. Stolarz 1 nie bardzo umiał w obsługę klienta, wycene miał zrobić za darmo ale w ostateczności nie zrobił. Stolarz 2 za wycenę mojego projektu wziął 50 zł i podał 20k nie wiadomo jakie fronty i systemy. Z odbieraniem telefonów miał problem. Stolarz 3, wycenę za darmo zrobił w widełkach 22k-26k w zależności od typu frontów na akcesoriach GTV ale mocno drapał się w głowę czy 'da się' zrobić szafkę narożną wiszącą. Także widać trafiłem na ceniących się stolarzy. Po doświadczeniach z nimi raczej wybiorę sieciówkę.
I co wybrałeś? Bodzio mi się źle kojarzy. A czemu nie wyceniles w OBI?
też ciekawi mnie cena OBI, no i którą opcję wybrałeś? :)
Dzięki! Bardzo przydatne porównywanie! Proszę zrobić więcej :)
31:40 W leroy jest opcja na ciemny korpus. Jest to jednak ograniczone do ich kolorów i w naszym wypadku niestety nie mogliśmy jednej szafki kupić z ciemnym korpusem mimo, że front był jak inne. Dopasowałem farbę do innych korpusów u sorzedawcy farb dzięki miernikowi, ale wiadomo, że to dodatkowa gimnastyka. Mimo wszystko nie zawiodłem się na leroy i pani projektant idealnie nam zwymiarowała kuchnię mimo sporych ograniczeń i równocześnie wymagań. Wszystko chciałem składać sam, ale z perspektywy czasu wiem, że to był ostatni raz :) wyszło jak chciałem, ale jednak tyle co zjadło nerwów przez brak doświadczenia w tym fachu to wiem tylko ja i nie polecam.
Jestem przed kupnem mebli modułowych. Orientowałem się tak jak ty w cenach u stolarza i w różnych marketach. W obi i Agacie można samemu sobie zaprojektować online kuchnie co jest mega fajne. Ja zdecydowałem się na OBI ponieważ mają taniej niż konkurencja i mają szafki na systemie blum. Mam nadzieję że to jest dobra decyzja 😁
Czy coś już może wiadomo w kwestii jakości kuchni z OBI? Też myślę nad szafkami od nich, bo mają jeden typ bardzo ładnych frezowanych frontów, których nie ma nigdzie indziej. No i też cenowo fajnie wychodza.
Cześć, może chciałbyś podzielić się aktualnymi wrażeniami?
i jak? zadowolony?
Rozglądałam się wstępnie za kuchniami jakiś czas temu i mam kilka uwag :-) Agata ma program, tak jak mówisz, jeśli założymy sobie konto w systemie, to projekt przygotowany wstępnie w domu można zamówić tak jak jest (jesli jesteśmy pewni, że potrafimy to zrobić dobrze) lub zmodyfikować w trakcie konsultacji z projektantem i będziemy mieli w niego wgląd podobnie jak w ikei, mozna do niego dowolnie wracać i zmieniać, można wydrukować cała specyfikację, wg której chyba składa się zamówienie. Można obejrzeć go w 3d i sprawdzić wygląd pod różnymi kątami, zrobić wizualizacji każdej ściany, jest tez opcja podejrzenia wnętrza szafek- pojedynczo i grup, a nawet całości (przycisk nazywa się chyba "animacja" ) i uzupełnienia innymi meblami spoza oferty modułowej kuchennej, np stołem z krzesłami. Dość popularnym tańszym rozwiązaniem są tez meble modułowe z innych firm, kupowane do samodzielnego montażu, na grupach fb chwalone są firmy meble kam i kosbel (producent tych drugich to extom, ale sprzedażą detaliczną zajmuje się kosbel). Zainteresowała mnie szczególnie ta druga, niestety kosbel i kam mają po jednym salonie firmowym, więc trudno jest je zobaczyć na żywo, kosbel nie ma tez programu do projektowania (kam chyba tez nie, ale nie pamiętam). Z tym, że po małych poszukiwaniach okazało się, że niektóre z mebli extom/kosbel sprzedawane są w sieciówkach, np w Komforcie (pod innymi nazwami i nie cała oferta, nie kazdy sklep Komfortu ma w ofercie kuchnie, trzeba sprawdzić na stronie komfortu) albo w merkury market (ale tu tez niekoniecznie każdy sklep ma je na wystawie). Z tego co mi sie udało porównać seria kosbelz nazwą Verona w Komforcie występuje jako verona a w merkurym jako emporium, seria Quatro z kosbel w komforcie nazywa się Bergamo a w merkurym Quantum ;-) Jeszcze nie udało mi się wybrac na zwiady żeby zobaczyć te meble, ale mając juz jakiś wstępny plan poczyniony za pomocą programu z Agaty (oczywiscie w przybliżeniu, bo tu tez są różnice w wymiarach szafek) cena w kosbelu była konkurencyjna *(na stronie mozna sobie pododawać do koszyka całe wyposażenie, jesli wiemy czego potrzebujemy i zorientować sie +/- w cenie). Rozważamy też zamówienie samodzielne formatek i frontów u producenta płyt meblowych i blatów (akurat w naszej okolicy jest to dość proste) i zrobienie kuchni samodzielnie ;-) W niektórych firmach można tez kupić same korpusy i/lub fronty, a resztę w innej firmie lub od lokalnego stolarza, są tez firmy oferujące fronty typowo do mebli ikea z nieprodukowanych już serii lub po prostu w innych wykończeniach. Ponieważ do ostatecznego wyboru mam jeszcze sporo czasu, każdy film z porównaniem opcji będzie mile widziany!
Tak Kosbel ma dobrej jakosci meble i nie sa jakos bardzo drogie , a ciekawe , nie wiedzialam ,ze sa dostepne w marketach , chcialam u nich kupic ,ale minusem bylo jednak ,ze "troche w ciemno" . Tez sie zaraz wybiore , mam nadzieje ,ze we wroclawskim Komforcie beda .
wydaje mi się że z kuchni kosbel w komforcie jest zaledwie kilka linii mebli, ale zawsze to lepiej zobaczyć jakość wykonania nawet na innej serii tego samego producenta.
@@MrouhAga Tak , dokladnie ,ale ja nie widze tam ich mebli ,na stronie , zapytam jutro czy maja w salonie .
@@magorzatahusarz377 oni w komforcie nie napiszą od jakiego producenta je mają, ale komfort sam ich przecież nie produkuje ;) doszłam do tego po zdjęciach aranżacji, które są takie same w komforcie i u producenta czyli extom, i te same co w kosbelu. Tak jak pisałam od nich są dwie czy trzy serie, pozostałe meble serie kuchenne w komforcie są od innych producentów.
@@MrouhAga Ok ,dzieki , bde musiala je zobaczyc .
Przydatny materiał. Szkoda, że zabrakło kosztów transportu i ewentualnych niedogodności z terminem dostawy. Szkoda, że pominięto też kwestię zastosowanych materiałów jeśli chodzi o fronty, zawieszki, zawiasy, prowadnice i uchwyty. U stolarza wszystko jest w cenie. Nie wiem jeszcze czy jest szansa by np. we frontach nie z Ikea zastosować ich kosze na segregację. Jest to jedyny sklep w którym znalazłem sortery z 5 koszami.
W końcu super film ! Dzięki za taki filmik !
W październiku będę kupował kuchnie potrzebuje jak najwięcej porównań dzięki za film
Co wybrałeś? Jaki wyszedł koszt?
Jaką długość ma Pana kuchnia? Cena wyszła calkiem przystepna
Osobiscie odradziłbym pchanie z w nerki czy magick cornery bo to strata pieniędzy. Lepiej zrobić szafkę ze ślepym frontem i trzymać tam rzeczy, które wyciąga się kilka razy do roku.
Totalnie się nie zgadzam, no chyba ze ktoś ma wielka kuchnie i może sobie pozwolić na takie zmarnowanie przestrzeni. Przy mniejszych i średnich kuchniach jest to mega pomocne oczywiscie o ile oczywiscie mamy budżet.
Wejdz na temu i aliexpress, tam jest najwuecej rozwiazan/inspiracji. Mam mala kuchnie i jeszcze filsr komina w slepym narozniku...eiec zadne nerki ,cornery nie wejda..wymyslilam sobie szuflady slizgowe mintowane bezinwazyjnie do polek,boku szafki, pojemniczki dowolnej wielkosci i moge wykorzystac caly naroznik
Witam . Pracowałam w firmie ktora wlasnie jest podwykonawcą dla castoramy i Leroy Merlin. Co do materiału korpusu jest to samo . Roznice jedynie wiercenia bo kazda z tych sklepow ma inne okucia i wyposażenie. Zreszta dla ikei także wykonywane sa ale nie system metod
Ogólnie piękne fatality dla BRD i nie chciałbym być w skórze tego projektanta, jak szef zobaczy film :)
Wprawdzie kuchnia już za mną, ale świetnie opowiadasz o swoich doświadczeniach, więc daję suba i będę wracać. Dziękuję i pozdrawiam
Świetny pomysł na materiał! Ale co najważniejsze bardzo dobrze zrealizowany! :)
Bardzo ciekawy filmik z zestawieniem.
Jeśli chodzi i patriotyzm w zakupie AGD pt. Amika😉na który mój mąż się uparł, to do końca tak to nie wygląda, że to polski producent.
Pan w sklepie nas uświadomił, że te rzekomo polskie firmy są dawno wykupione przez zagraniczny kapitał i nasze sprzęty, które kupowaliśmy były produkowane np. w Rosji, te kilka lat temu i czekaliśmy na sprzęt.
Pozdrawiam
ale tu nikt nie musi wielce uświadamiać. Duże firmy, takie jak Amica, zazwyczaj są notowane na giełdzie i można samemu sprawdzić kto jest udziałowcem. W przypadku Amici akurat ponad 50% należy do polskiego holdingu, po kilka procent do dwóch funduszy a reszta do mniejszych udziałowców. Gdzie ta Rosja?
Fajne porównanie. Zderzyłem się z lokalnym wytwórcą i mam kilka uwag. (mojego nazwałem "krojczym płyty" bo stolarstwem bym tego nie nazwał). Z drugiej strony płyt już też nie tną, bo zamawiają to w hurtowniach pocięte i oklejone. Więc często ich park maszynowy to wkrętarka, frez do konfirmatów i piła z prowadnicą jak trzeba coś dociąć przy montażu.
Warto wejść w szczegóły. Znam argumentacje więc zawsze podnoszony jest chociażby argument innego koloru korpusu. A takowy - czarny - jest możliwy choćby w Ikea.
Dziurki w korpusach - są zaślepki. Ale nie to jest ważne - po zakupie i instalacji możesz zamienić szuflady (kolejność) przykręcając szyny w innym miejscu. O półkach w szafkach nawet nie wspominam, bo wiele ustawiłem sobie pod wybrane sprzęty które na nich trzymam. Więc dziurki to zaleta, a nie wada. Ale lokalni wytwórcy nie mają zwykle CNC więc nie nawiercą Ci dodatkowych dziurek za free. Ja traktuję ich brak jako poważną wadę.
Co do grubości płyty w szufladach. Prawda jest taka, że często są przewymiarowane i szuflady wyglądają jak koryta. Toporne, ciężkie i brzydkie. A wszystko dlatego, że 18mm płyta to podstawa w hurtowniach płyt i cieńszych nie ma, albo są trudno dostępne czy drogie. Jak kiedyś usłyszałem cenę płyty 10mm to zamarłem. W Ikea szuflady są systemowe BLUM, możesz napchać do nich kilkanaście kg talerzy i uwierz mi - nic się nie wygina. Więc do opowieści o 18mm płycie trzeba podchodzić z rezerwą. Kroją z tego co jest dostępne.
Warto zwrócić uwagę na wkręty. Polska płyta wiórowa dostępna w hurtowniach to nie jest high-tech. To często dość tania meblówka, rzadka w środku, która niestety bywa zawodna w zderzeniu ze zwykłym, cienkim, kilkunastomilimetrowym wkrętem stożkowym namiętnie używanym przez stolarzy. One nie dają rady po dłuższym czasie. Zerknij, zapytaj jak są mocowane okucia, szyny itd. O niebo mocniejsze i umożliwiające wielokrotne przykręcanie i wykręcanie są nafrezowane otwory i takie "beczkowe" wkręty (np w Ikea), które trzymają się płyty i przenoszą obciążenia na znacznie większej powierzchni. Wiem, bo mam szafę od stolarza i w zasadzie po kilku latach te małe wkręty wymiękają rozwalając płytę przy okazji. Po drugie jak wykręcisz taki wkręt to to co po nim zostanie już nie nadaje się do zaślepienia a cały laminat wokoło zwykle jest już mocno wybrzuszony, jak instalator przesadzi z mocą wkrętarki.
Zasadniczo są świetne meble od stolarzy. Nie twierdzę że nie ma, bo to nie prawda. Ale te wieloletnie gwarancje na korpusy czy fronty w sieciówkach nie biorą się znikąd - wiele elementów jest naprawdę dopracowanych pod kątem wytrzymałości. Sposób laminowania brzegów w zasadzie wyklucza odstawanie obrzeża, co bywa nagminne przy klasycznej obróbce. Po drugie wieloletni serwis po wycofaniu serii, koloru itd. Korzystałem z tego bo do starej serii kuchni Ikea (przed Metod od 2014r) można było jeszcze przez długi czas dokupić brakujące elementy na wymianę. To dość ważne. Więc jest to też bezpieczeństwo na wypadek jak coś się stanie.
Dodam jeszcze, że odświeżenie kuchni systemowej, np wymiana frontów na inny kolor, to szybkie zakupy choćby przez internet + godzina roboty i masz nową kuchnię w aktualnie modnym kolorze. Ok - blendy itd to zawsze problem systemówek, ale wg mnie ogólny bilans jest na ich korzyść.
Castorama też ma korpusy 18mm, LM ma 16mm i OBI 16mm.
Składalismy z kumplem ostatnio kuchnie u niego w domu (mam 15 letnie doświadczenie stolarza meblowego) i na 9 metrów bieżących kuchni (1 żyrafka) szafki góra dół wyspa z barkiem 2 karuleze narożne 2 cargo 325 7 szuflad modern box wydał 8700 Fronty laminowane.
złożylismy to w 3 soboty po 12 godzin pracy.
Koniec kredytu zmusza do radykalnych rozwiązań :) ale dyszka w kieszeni została.
Gratuluje oszczednosci ! Jesli jest taka mozliwosc moglbys przytoczyc jakies zrodla zakupu takich elementow ? Tez biore pod uwage zajecie sie tym samemu zeby zaoszczedzic, nie myslalem ze az dyche mozna zatrzymac w kieszeni 😉
@@michalrus1722 Wszystkie zakupy w lokalnej firmie handlującej płyta oraz atkimi akcesoriami.
Też przed zakupem kuchni zrobiłam taki research. Wygrał lokalny stolarz. Bo tu blenda tam blenda mnie nie interesowało. W dodatku sprzęty: te które my wybraliśmy sklepy nie dysponowały, w dodatku za montaż sprzętów nie zakupionych w danym sklepie dopłata do montażu 50zł od sprzętu. Czyli kolejne 250zł. Kolory frontów można u stolarza wydobrać z palety kolorów w katalogu. Słynne blumy są najlepsze😊. Uchwyty mamy tylko w dolnych szafkach i zakupiliśmy je sami bo w katalogu było tylko do wyboru ok 3tys. Dla nas to za mało. Półki z przeszkleniem na metalowaj ramie. Stolarz wygrał wszystkie widzimisie spełnił. A cenowo 1800 zł różnicy od konkurencji.
Yt mi podpowiedział ten film, bardzo pomocny film i czekam na więcej 👌🙈
Bardzo warossciowy odcinek, dziekuje.
Jedna mala uwaga - sprzety ikea pochodza od renomowanych producentow (elektrolux, whirpool), w sklepie zawsze mozna zapytac o konkretny model jakiej jest firmy.
Bardzo Panu dziękuję za to zestawienie.
Kawał dobrej roboty. Dzięki!
Ja również nie zgadzam się z opinią o brw. Byliśmy w Warszawie na Polularnej, jakość obsługi była fantastyczna-Pan który nas obsługiwał wydawał się być wręcz zbyt wykwalifikowany na to stanowisko :D Pokierował nas przez szkic a potem zrobił projekt 3d. Co ciekawe, na filmiku jest to ten sam front który my wybraliśmy, i jest to fornir drewniany. Projekt wizualnie super, choć faktycznie dostaliśmy tylko wydruk, nic na maila. W brw większość wyposażenia to Blum i peka, jest szeroki wybór frontów i szerokosci/wysokości szafek. Gwarancja w brw jest na 25 lat, i tutaj robiłam research po innych sieciowkach po regulaminach, bo to się tak naprawdę liczy- brw i Ikea mają bardzo podobne zasady. Ogromnym negatywnym zaskoczeniem była castorama - jedyny regulamin gwarancji kuchni jaki znalazłam mówi o 2 latach na fronty i 5 na wyposażenie, nie 25 które są reklamowane. Sam dokument ma jedną stronę i można go podsumować "radź sobie sam". Sąsiedzi kupili z casto, po roku fronty się rozklejają od piekarnika parowego, a szuflada 100 nie wytrzymuje obciążenia garnków i kilka razy już trzeba było poprawiać. Do tego ograniczona dostępność, na szafki trzeba było czatować i dokupywać. Nacztalam się tych strasznych opinii o brw, ale wszystko poszło gładko, szafki zamiast w 3 miesiace jak zapowiadane przyszły w 2, wszystko na raz. Udało się tak zaprojektować ze zabudowa jest pod sufit, mamy wysokie cargo 30 i 2x magic corner z peki, szuflady z Bluma, blat zlicowany z oknem i zawijany/przeciągnięty do podłogi na półwyspie, w szerokości 90 cm. Polecam sprawdzić brw, i jak się zdarzy spotkać kogoś niekompetentnego odwiedzić inny oddział ;)
Dużym rozczarowaniem casto jest też właśnie wyposażenie- zależało nam na wysokim cargo 30, byliśmy w kilku casto i w każdej te 30 chodziły bardzo ciężko, o 60 już nie mówiąc, trzeba było szarpnąć żeby się otworzyły a były jeszcze przecież puste, co dopiero jak byłyby załadowane? Szuflady podobnie ciężko chodzą, nie ma porównania z innymi sieciowkami. Leroy jest fajny, ma też wysokie cargo 15 czego nie ma nigdzie indziej ale wybór frontów raczej nieciekawy i wizualnie najsłabsze :D w Ikei koszty są w ekosystemie, akcesoriach i mają swoje ograniczenia- wymiary szafek są dostosowane do sprzętów ikea jak np mikrofalówka, trzeba dokupić dodatkowa "blendę" która to wyrówna. Cargo pojawiło się dosyć niedawno w ich ofercie.
PS. Promocje na kuchnie w brw są niemal cały czas, czasem również z ratami 0%.
Bardzo przydatne informacje 😊 dziękuję
W Casto są bezpłatne sesje projektowe (projekt + 2 poprawki), wizualnie i cenowo naprawdę OK. A montaż można zamówić prywatnie, niekoniecznie od nich.
10:49 - przecież agata też ma cos podobnego, każdą szafkę można sobie otworzyć, zobaczyć czy nie wadzi, albo jak działa te cargo itp itd xD
Dziwne, że w porównaniu nie znalazła się najtańsza opcja: Bodzio. Robiłem kuchnię w tamtym roku, porównywałem ofertę wszystkich wspomnianych sklepów. Bodzio wyszło najtaniej. Za 6 tysięcy mam umeblowaną całą kuchnię. Jakość szafek taka sama jak w pozostałych sklepach. Po roku użytkowania nie widzę żadnych zmian w jakości. Projekt można zrobić online na stronie sklepu. Nie było też żadnego problemu z zamówieniem nietypowych rozmiarów szafek czy z domówieniem nadstawek też w niestandardowych wymiarach. Polecam. Nie ma sensu przepłacać. Zwłaszcza że obecnie jakość materiałów jest podobna we wszystkich tych sklepach.
Dobrze wiedzieć, na mieszkanie na wynajem Bodzio będzie idealne. :)
no znów aktualny temat, dzięki!
super film. Przydałoby się porównanie gwarancji
Super film! ;)
Zamowiliśmy kuchnię wraz ze zmywarką, piekarnikiem i płytą indyukcyjną małą. Piekarnik nie ma aktywnego timera. Płyta indukcyjna ma kiepskie sterowanie i dużą wrażliwość na płyny/mokre szmatki, przez co spaliłem jeden garnek.
Projektantka do wyceny dodała pilot do sterowania, ale nie ujeła go w zleceniu, przez co musieliśmy składać reklamacje + - 2 tygodnie bez oświetlenia.
Czy wyceny nie są przekłamane? Nie wszędzie dostępne były pogłębiane blaty, a jak wiadomo - głębokie blaty na wymiar kosztują nieco więcej. Jak rozumiem ceny np. z Castoramy były bez blatu, a z innego marketu wyceny obejmowały blaty?
Spoko film, moja pierwsza była z ...allegro i jestem zadowolony - następnym razem szukałbym jeszcze z 1-2 lepszych mechanizmów.
Kolejny bardzo wartościowy film. Dzięki 👍🙂
Panie Macieju może warto zainteresować się perowskitami przy ogrzewaniu zewnętrznym , nie tylko fotowoltaiką. Przy tej drugiej myśle, że dobrym pomysłem jest pomyślenie o nocnym działaniu generatora prądu, bo zwłaszcza osoby mieszkające na wsiach będą opcją niezależności mocno zainteresowane., a i finansowo może okazać sie to duzo lepszym pomysłem. My mieszkamy w mieście i mamy od 2 lat fotowoltaikę. Oszczędności niewielkie, bo niestety odbiór nie działa jak należy. Jest duże przeciążenie sieci, bo sporo osób ma panele na dachach i system przesyłu i odbioru energii nie działa tak jak powinien.
Ja robilam porownianie i wyszlo Mi ciut odwrotnie ... w Lm dużo mniej niz Ikea ale moze i to kwestia frontów.
Oni maja program darmowy na stronie dostepny dla KAŻDEGO
Jedna kwestia chyba celowo pomięta. W Ikea Kuchnie można wziąć na Raty 0% więc to game changer.
Jebnąć z castoramy samemu poskładać, a jak styl się zmieni(albo dzieci zniszczą) to za 10 lat na nową. W sumie wyjdzie tyle samo co u stolarza :)
Hej gdzie jesteś co się dzieje ?? szkoda że cię niema robiłeś mega robotę fajnie się tego słuchało
Ikea ma czarne korpusy, grubość płyty w korpusach 18mm, dna szuflad są grube z płyt 18mm, wysokość standardową można spokojnie wyregulować nóżkami - standardowo +5cm, ale są dostępne nóżki wyższe (chyba nawet max +15cm). Jedyny minus, a w zasadzie więcej kombinowania, to front zmywarki, ale są tu dostępne też
różne rozwiązania.
A ja sam sobie zrobilem meble nigdy wczesniej tego nie robiac. Uwierzcie mi narzut jaki robia te firmy jest ogromny. I wcale nie jest tak ze u stolarza mozna wszystko, tak jak sie chce. Oni tez maja swoje standardy co powoduje ze jakies 10-15% przestrzeni sie marnuje, zapasy 5-10cm to norma, ja wszystko robilem dopasowane i przestrzen jest wykorzystana w 99%. Kwestia solidności to też temat rzeka, tam gdzie ja waliłem po 3-5 dlugich wkretow to stolarze zazwyczaj dają 4 kołki i 2 mimośrody, co jest co najwyzej srednim rozwiązaniem. Polecam kazdemu :).
Bardzo dobry film i kawał dobrej roboty, dzięki :)
Jak dla mnie kuchnie z black red white i leroy są w miare ok. Osobiscie wole kupić w sklepie niż u stolarza gdzie cena jest razy 3 a jakościowo wcale nie sa lepsze. Miałem trochę do czynienia z branżą stolarską wiec wiem o czym piszę. Np na kuchni narzucają sobie 10 tys albo wiecej za 4 dni pracy a wielu z nich jak zorientuje się, że klient się nie zna to stosuje najtansze płyty, jakieś chinskie systemy szuflad a w szafach montują chinskie lustra które wytrzymują 3 lata. Stolarze a raczej PŁYCIARZE TO PORAŻKA.
No ale tak jest z każdą branżą. Jak szukasz kogoś najtańszego to te najtaniej nie bierze się z niczego. Jak pójdziesz do mechanika mietka, który wycina katalizatory w stodole to nic dziwnego, że masz siano w samochodzie i brak kata. Ze stolarzami i innymi usługami jest tak samo, za premium trzeba zapłacić premium, wtedy nie ma problemu, w umowie masz jaki materiał jakie zawiasy itd. Kuchnie BRW i Leroy są właśnie ok, bez szału bez indywidualnych zamówień, ale dla chcących oszczędzić jak najbardziej ok, żeby trzymać garnki. Jak ktoś chce coś lepszego to kupuje na zamówienie i tyle.
@@przemysawj6499 no ale jeśli w sklepie ładna szafa kosztuje 1500 zl a Stolarz za podobna chce 7 tysięcy i montuje chińskie lustra które po 3 latach odlaza bo oszczędzi 150 zl to coś nie tak. I tak robi połowa tych "meble premium na wymiar".
@@Roz52 Ja miałem inne doświadczenia. Cena faktycznie x2 albo x3 niż ze sklepu, ale jakość super. Lustra przesuwne 6szt 2,6x0,9 po 5 latach dalej wyglądają, jak nowe, więc wszystko zależy od kogo się bierze. Dlatego warto sprawdzać wcześniejsze realizacje ekipy.
@@przemysawj6499 ja pracowałem na hurtowni zaopatrującej stolarzy. Widziałem jak się szczypią na materiałach i jakie marzę sobie narzucają to szok. Z 200 stolarzy jakich znałem to pewnie z 15 bylo solidnych a u reszty bał bym się meble zamówić.
@@przemysawj6499 lustra pewnie masz agc albo saint gobain. Chińczyk już by odłaziła z tylu
jeśli chodzi o Black Red White to projektant chyba wycenił jakąś kuchnię modułową, w BRW są kuchnie na wymiar oraz okucia i akcesoria firmy Blum na które jest gwarancja dożywotnia, a na pozostałe akcesoria 25 lat gwarancji. Blaty możesz mieć w odcinkach 4200 mm na 1200, program na którym pracowałem to CadKuchnie z naprawdę dużymi możliwościami. Prawdopodobnie trafiłeś do któregoś z salonów partnerskich BRW, a nie salonu firmowego, a sam projektant to chyba nie bardzo wiedział co ma w ofercie albo wolał sprzedać tańszą kuchnię modułową niż bawić się w projektowanie kuchni na wymiar ( większa możliwość popełnienia błędów). Dodam jeszcze, że nawet stolarz nie zrobi wszystkiego na wymiar, o ile można zrobić korpus i front o nietypowych wymiarach to nie zawsze można tam zastosować akcesoria np. szuflada i organizery do niej czy kosze cargo. akcesoria są w standardowych wymiarach 30, 40, 45 cm itd.
Dobrze, że zwróciłeś uwagę na możliwość zamówienia szerszego blatu w BRW. Lata temu rzeźbiłem takie blaty wg wymagań klientów...
👍👏 Świetna robota! Wielkie dzięki pomocny film można klientom wysyłać przed wyceną zamiast godzinę tłumaczyć różnicę.
Jak to mawiam: „Rzemieślnik nigdy takich cen jak w sklepie mieć nie będzie a sklep takiej jakości jak u rzemieślnika - masówka zawsze tańsza w produkcji.” Jak bym miał zamówienie na 20 czy 100 takich samych produktów to też inaczej wyglądała by stawka 🤷♂️
Bardzo dobra robota - fajny materiał 👍.
Z niecierpliwością czekam na test dzwiękoszczęlności okien i termiki ^^ Blat to jaki tutaj będzie bo chyba przeoczyłem, laminat czy drewno?
Laminat.
Z ciekawości jakie może być maksymalne obciążenie szuflady od stolarza? Agata ma 25kg. Z tego co pamiętam w Ikei dopłaca się extra za montaż własnego sprzętu.