Kovács M. Gábor - A talaj gombaközösségei - funkcióktól a lehetőségekig

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 фев 2022
  • A talajok mikrobiális közösségeiben kulcsfontosságú szerepet játszanak a különböző gombák. A patogének mellett gyakorlati szempontból is különös jelentőségűek azok a csoportok, amelyek közvetve vagy közvetlenül segítik a növényeket, akár a tápanyag-felvételen, vagy éppen a stressztűrő képességek fokozásán keresztül.
    A webes szeminárium során hangsúlyosan kerülnek tárgyalásra a mikorrhizaképző és a gyökérkolonizáló endofiton gombákkal kapcsolatos ismereteink, és azok kérdések, amelyek ezen gombák mezőgazdasági alkalmazási lehetőségeivel is kapcsolatba hozhatók.
    Előadónk, Prof. Kovács M. Gábor az ELTE Biológiai Intézetében tanszékvezető egyetemi tanár, és tudományos tanácsadó a ELKH ATK Növényvédelmi Intézet Növénykórtani Osztályán. Csoportjának fő kutatási területe a növényasszociált gombák azonosítása és funkcionális vizsgálata.
    Szegeden a JATE-n szerzett biológus-ökológus diplomát, majd PhD fokozatot, doktori kutatásai a mikorrhizaképző gombákra irányultak. 2004 óta az ELTE Biológiai Intézetében dolgozik, 2007 óta részfoglalkoztatásban a Növényvédelmi intézetben is kutat. Számos külföldi laboratóriumban dolgozott Németországban, Skóciában, Spanyolországban és az USA-ban. Az ELTE-n habilitált 2012-ben, 2018-ban megszerezte az MTA doktori címet. Eredményeiket több mint 90, nemzetközi folyóiratokban megjelent tudományos cikkben közölték. Munkáját több kutatási díjjal és ösztöndíjjal ismerték el.
    A videó a 2022. február 3-i webes szeminárium visszajátszása.
    További tudásanyagért és talajmegújító tippekért látogass el weboldalunkra: www.talajreform.hu

Комментарии •