Üdv! Én Svédországban élek és itt a házak 99%-a fa szerkezetű ház. Azonban hungarocell vagy bármi hasonló szigetelőanyaggal tilos szigetelni. Ez azért is van mert pont a kőzetgyapot az ami tűzállóvá teszi vagy legalábbis sokat javít az épület tűzállóságán, másrészt a szigetelésből való pára kipárolgás is sokkal jobb a kőzetgyapot szigetelésben. Amúgy ha a Google-ba rákeres az ember le van írva hogy az általad használt szigetelés nem való könnyűszerkezetes házra.
Én semmilyen fal típusra nem használnék már hungarocelt szigetelésre az általad említett problémak csak egy töredéke azoknak amiket fel lehet hozni a kőzetgyapottal szemben Üdv
Ő csak bemutatja,szerintem ő sem szívesen csinálja,de a munka az munka és nem mindenkinek van rá pénze a kőzetgyapotra,tudom én is,hogy a svédek nem rajonganak ezért,dolgoztam kint én is,ők előrébb vannak még a németeknél is!!!
Szia! Köszi a videót. Kérdés: -Könnyűszerkezetes házat (pl. elemes faház) nem páraáteresztő kőzetgyapottal kellene szigetelni? Mivel, ha polistyrol (műanyag) -al lezárod, akkor nem tud lélegezni a fa. Ráadásúl a kőzetgyapotnál megoldódnak a problémák is, amiket említettél (nem éghető!) és amit nem említettél (nem csipkedi meg a madár és nem rágják meg a rágcsálók) sem. Nem okoskodni akartam, kérdezem, 1. ha kőzetgyapottal szigetelted volna, azt hogyan rögzíted (mi a technológiája)? 2. Milyen csavart említesz, mert nem lehetett érteni a videóban (mi a neve, amivel rögzíted)?
Villalyszerelőként és gázszerelőként is elmondom hogy éghető anyagból készült épületbe csak olyan anyaggal szabad dolgozni(villanyszerelés) Ami nem éghető vagy halogénmentes. És érdemes az új ívfigyelőket is használni ami tényleg működik és remélem pár év múlva minden házban kötelező lesz ha régi ha új.
Mi Németországban építkeztünk és a miénk is könnyűszerkezetes. Elárulom nektek, hogy egy m² OSB sincs benne.😅 Amit ők használnak az a Fermacell az OSB helyett. Cement alapú üvegszálas faforgácslap. Nem éghető, zaj és némileg hő szigetelő. Elárulom nektek a réteg rendet kívülről befelé haladva. Első réteg a szín, ami a mi esetünkben fehér, olyan mint a kőpor de nagyon apró és finom szemcsés valószínű valamilyen műgyantás dolog mivel lehet mosni akár magas nyomású mosóval is. Ez alatt jön a ragasztó+háló vagyis a glett+háló a 14cm grafitos szigetelésen. Egyedül a szigetelést nem tudom mivel rögzítették mivel elemenként rakták össze a házat daruval. A szigetelés mögött Fermacell a 8x16-os fa vázon. A fa vázba 16os kőzetgyapot szigetelés majd már belülről is Fermacell lapok. Erre jött a fólia majd a gipszkarton. A ház így (A+)-os energia osztályt nézve. Szóval van jobb burkolat az OSB-nél és tűzálló is egyben, persze biztos drágább de nem lesz belőle fáklya ahogy írjátok. Éves gáz fogyasztásom (padlófűtés mindenhol) 500m³, úgy hogy van 24 fok mindenhol a házban télen. Garázst építettünk nemrég de azt már viszont én is OSB-vel fedtem. Kívülről a garázs nem lesz szigetelve majd csak a fa keret belülről 10es kőzetgyapottal. Nekem azt tanácsolták hogy kívülről az OSB-re az első réteg mindenképp a tapadóhíd legyen, majd utána jöhet a háló+ragasztó(glett) kombó és végül majd a színezés.
1. Nem értem miért csomagolják be a faházakat és fából készült könnyű szerkezetes házakat fóliába belülről, hogy ne tudjanak lélegezni. Ezzel pontosan a faanyag előnyös tulajdonságát vagyis lélegző képességét és ezzel a pára eltávozását (kipárolgás a környezetbe) gátolják meg. A fa lényege, hogy "lélegeznie kell", mint amikor mi tüdőnkön keresztűl vesszük a levegőt. Egy jól megépített házban és jó fűtés rendszerrel nem okozhat gondot, hogy van egy kis légmozgás bentről-kifelé haladva. Sztem ezzel egy belső egészségtelen levegőjű légkabint hoznak létre, ahol pontosan elősegítik a penész gomba megtelepedését. Régebben nem bonyolítotják. Sok helyen most sem. A rönkházak, gerendaházak építénénél nem láttam, hogy fóliába csomagolnák a házat, mégis tökéletes a klíma bent. 200-300 évig vagy tovább is állnak minden probléma nélkül. Cserépkályhával, kandallóval is fűthető, de akár padlófűtést is lehet használni. 2. Másik: Azzal dicsekszik, hogy OSB helyett Fermacell-t használnak Németországban. Szuper! Csak nem éppen oda való. Tudom Németország előrébb van, mint mi, így hogyan jövök én ahhoz, hogy 'megkérdőjelezem" az ottani kivitelezési technológiát. Nem árt gondolkodni. Itt a leírása, hogy mire használatos: "FERMACELL Gipsz alapú farostlemezek száraz hőszigetelést tesznek lehetővé, alacsonyak és jó hangszigeteléssel rendelkeznek.Padlófűtésre is felszerelhetők." Tehát belülre OSB lapra gipszkarton helyett szárazépítésben célszerű használni, pontosan gipszkarton helyegtt. Nem OSB kiváltására szolgál, nem a faház külső szigetelése alá. 3. Osztom, aki hozzászólt előzőleg, Svédországban él. Északi országokban sehol nem szigetelik le a faházakat Polystyrol -al (műanyag!), mert nem tud lélegezni, alatta befülled, lecsapódik a pára, penészesedni fog. Páraáteresztő kőzetgyapot!
Szia! Jól értem, hogy a garázs esetén közvetlen a fán van a színezés? (mármint hálóval és tapadóhíddal)? A házon grafitos szigetelés alatt hogy oldottátok meg a pára elvezetést?
Mondjuk lehet, hogy jobb lett volna a könnyűszerkezetes házat nem egy ezeréves, száraz lambériából készült, tákolmányon keresztül prezentálni. Egy normálisan megépített könnyűszerkezetes ház, belül tűzgátló gipszkarton borítással, a falakban, födémben és a homlokzaton kőzetgyapot szigeteléssel (szintén tűzálló), egyáltalán nem fáklya. El kell tudni fogadni, hogy ház építésére nem egyetlen jó megoldás létezik (ATÉGLA!!!!!) és el kell engedni az ilyen maradi, magyar gondolkodást, hogy csak a több száz éve létező technológiával szabad építkezni. De a videó egyébként jó volt 🙂 Peace!
Proconcept és Ytong is van alternativ opcióként, ez igaz. Ebbena falemezből épült házban én viszont nem tudnék nagyon bizni, eleve nem is jelentősen olcsóbb, plusz elég sok gyenge pontja is van, nem is igazán tartós, stb. A tégla szerintem nem maradi gondolkodás, simán csak egy biztos, minden körülmények közt működő megoldás, semmi gond nincs azzal, ha valaki azt használja.
Azt gondolom, hogy ha jól meg van építve a könnyű szerkezetes, akkor nincs vele több gond mint a téglával. Apám kőműves volt és 5-6 évet Németországban dolgozott, ahol már akkor használták ezt a fajta technológiát. Aztán 2000 környékén épített egy könnyű szerkezetes házat, ami a mai napig makulátlan állapotban van és senki meg nem mondja, hogy 22 éves. Arról nem is beszélve, hogy a kandalló építést is megtanulta és természetesen azt is épített bele (csak, hogy a fáklya jobban égjen 🤣🤣). Ettől olyan meleg volt a házban, hogy -15°C-ban is rövidnadrágban és pólóban is elvoltunk úgy, hogy 1x max 2x kellett rakni a tűzre. A mai technológiák pedig már annyira fejlettek, hogy problémát csak a szakember tudása és a precizitás hiánya jelenthet a kivitelezés során.
Nekünk egy könnyűszerkezetes előterünk van, 15cm szigeteléssel kívülről és simán felcsavaroztuk az OSB-hez. Semmilyen nyöszörgést nem vettünk észre 1 év alatt. Amit én innen hiányoltam és mi raktunk, az az indítólemez :) A dűbel rohadtul ígéretes. Köszi a videót :D
az indítólemez ( itt a fémre gondolok) hőhidat képez... szóval manapság aki teheti lézerrel vagy krétaporos zsinórral megjelölt meg ha kell ideiglenes támasszal rakja.
Én a párazárást nagyon hiányolom erről a házról. Amúgy nem lesz nagyobb anyagi károd, ha ez leég, mint egy téglaháznál. A tűz méretétől függően egy téglaház is bontás érett lehet könnyen.
Ez igaz, ismerősnek kiégett a pincéje tele motorokkal, födémbe a hőtől szétdurrantak a kefnik (béléstest), hagyományos tégla ház volt. Hát szerintem ilyenkor az egész ház kuka!
Szia Imi! Én az osbt meg szoktam kenni qwarc szemcsés tapadó híddal, és utána a sima ragasztó is ugyanúgy tapad mint egy normál falon soha nem volt gond vele! Persze ettől függetlenül a ragasztó habot is rá nyomom a lapokra! És így tudsz állítani a lapok dőlésén síkján, függjén!
Szakmát valtotam szigetelek és szinezek de még nagyon az elején vagyok rengeteget tanultam tanulók töled minden elismerésem a tiéd legjobb vagy köszönöm a segítséget és a sok tanulságos videókat legyen szép napod
A reisser csavar tényleg törik, nem kérdés. Én több milliót tekertem be, számtalanszor láttam a végeredményt. Igaz, nem szigetelek, asztalosként tudom. Szaletliben is, tetőben is tilos, törik. És még egy apróság, ha a tulaj beleszól az anyaghasználatba, azonnal otthagyom! Nem az ő felelősége! Szakemberként nem őt, téged minősít később. Ne tegyél ilyet, mert hallottam már leszakadó konyhaszekrényből halálesetről, és ott bizony büntetőeljárás fog indulni, igaz itt nem ilyen a helyzet, de most ragaszkodik a habhoz, aztán, ha szar, úgy is azt mondja, hogy rosszul raktad. Ez a Te szakmád, itt ilyenkor a te felelőséged, tehát, te vagy a főnök, ő a megrendelő!!! :-D
@@imresebestyen3335 Ezt kéne az emberekkel megértetni, hogy a boltos az nem szakember, hanem kereskedő, összeszedett tudással legtöbb esetben. Gondolom csak hab volt nála, aztán vegye meg azt. Videó amúgy jó.
@@imresebestyen3335 mi is szigetelünk és a baumit suprafix nagyon jó anyag és eszméletlenül erős, DE majdnem 10x annyiba kerül, mint más ragasztók és nem nagyon akarják megvenni. A vödrös anyagot nem ismerem, de gondolom az még drágább. Szerencsére viszont nagyon ritkán dolgozunk ilyen házakon.
@@dobosatis Semmibe nem veszem egyik boltos szavát sem. Tőlem dolgozhatott 30 évet is akármelyik szakmába. Én munkám én szakmám én felelősségem. A boltos ha bármit vissza viszek szabadkozik, engem meg megbüntetnek felelősségre vonnak. Pár alkalom után teszek bármelyik boltos bármelyik ajánlatára ez szerszám és minden másra is vonatkozik. :) Sajnos saját tapasztalat eztán remélem mások hülyeségéből fogok tanulni.
@@KutyaBa "megbüntetnek felelősségre vonnak"? Rohej! Max, ha mar tomegkatasztrofat okoztal - utolag. Ha nem eg el a tuzben a szerzodesed is es egyaltalan elokerul. Ez Magyarorszag! Itt mindenki azt csinal amit akar. Ha az adot nem fizeted be, akkor megutheted a bokad! Massal nem torodik a kutya sem!
Üdv Kanadából Mink is a szigeteles iparban vagyunk Itt kanadaban minden ház könnyü szerkezetes Regebben kátrány papirt raktak fel es ugy csavarozták Most viszont mar a fát le kell lenni egy specialis anyagal es Az Osb lap ossze téteket külön be kell hálozni, Cseppento lemezt is rakunk es Annak a tetejét is viz záros szallagot kell rakni Es hungarocelt pedig ragasszuk.
Hello! Sajnos nekünk nem ragsztatották, csak dübelezték a 15cm-es szigetelést az OSB-re. Bár jó sűrűn vannak a csavarok, mégis roszog, ropog, pattog néha. Van hogy 3 napig semmi, de van hogy éjjel erre riadunk fel. Valami ötlet esetleg a teljes visszabontáson kívül?
Szia Gergő, Nekünk is szintén zenész a helyzet, 2 hétig mig költöztünk szereltünk , ,ki voltam mint a kutya este 10 sec alatt elaludtam reggelig egyet, de aztán a szokásos mókuskerékben, pl mikor feleségem éjszakás volt 3 napig kb 4-5 órát aludtam a ropogás miatt, elsőre mindig azt hittem hogy valaki kint van , ágyból kiugrottam , néztem a kamerát, kapcsoltam a kinti világítást körbe stb.. de akkor sajnos ti is ugyan ezzel hibával / hiányosságal küzdötök
Szia Imre! Nagyon szeretjük a videoidat és a rugasaidat 😄 Ha nem túl nagy kérés, csinálnál egy videót a mobilhazak szigeteleserol? (főleg a padló érdekelne) köszönjük szépen 😁
Szia Imre nagyon jo a videoid hogy elmondod hogy mire figyeljunk szigetelésnél csak igy tovább meg az végén az ugrásnál vigyázz a végén cipö nélkül nehogy valamibe belelépj az ugrások is hatalmasak
Kedves Imre! Szépre,jóra megcsinálod a házikót.Az elejét ahogy megmutattad ezt a hungit elrágják majd az egerek ahogy kinéz az eredeti könnyű szerkezet.
Szia Imi, Kérdésem, hogy hány darab dübel kell 1 táblához!? Egy közép középre, jobb és bal oldali illesztéshez!? Köszönöm előre is A végén a rúgás… nálad nem opció, hogy a munka végén nem fizetnek ki 😂👍!
Egy becsületesen megépített könnyűszerkezetes ház egyáltalán nem fáklya! Ez elég félre vezető annak, aki nem ért hozzá! Amúgy ránézésre ennek a háznak még ezer baja lesz, mielőtt leégne. Mielőtt kigyullad, előtte szét fog rohadni, mert senki nem foglalkozott párazárással. 2022-ben nem így építkezünk...
Tiszteletem ! OSB felületre 5 cm vastag EPS szigetelőanyag Baumit Suprafix-el való felragasztása esetén mennyi dübelt (Baumit STR-H) javasolnál és milyen sémában? Előre is köszönöm!
Üdv! Egy kérdésem lenne hozzád, illetve a jelen lévőkhöz. Adott egy iroda konténer amit kutyakozmetika műhelyként használunk. Érdemes kívülről leszigetelni habbal ragasztott polisztirol lappal? Utána háló és vakolat burkolás lenne. Az alap az ugye szendvicspanel, elvileg van szigetelve de az nagyon kevés. Kíváncsi vagyok ki mit tanácsol. Köszönöm szépen.
11 éve könnyűszerkezetes házban élek (2 emeletes 80nm alapterület) Nincs ropogás ha nem mászkál valaki az emeleten. Most beépítettem a teraszt grafitos 14cm megy fel. Kíváncsi vagyok a "zavaró hangokra" A bèkásmegyeri 15 emeletes panel ház döngött a 40 fokba. Az erkély beépítés szetrepedt minden sarokba. Na az zavaró volt. Soha vissza
Szia! Tudnál egy videót készíteni a vállalkozásodról, hogy alakultak a dolgok, mik azok a nem várt dolgok amikkel szembe találkoztál, mire érdemes oda figyelni stb? Köszi!
Helló. Belső vakolás lépéseit elmondanád? Légyszíves. Pl az ablakok körül kell kezdeni vagy először azt deszkákkal kell körbe rakni vagy először az xps? Vagy először vakolom a falat aztán utána az ablakoknál?
Szia Imre! Nem tudom, hogy volt e már arról szó, hogy mit tehet az ember, ha utólagos szigetelést során a klíma kültéri egysége már a ház falán van. Ha kihagyom a konzolnak a helyet az nem is szép és hőhidat is képez. Mivel nagyon nehezek ezek, nem tudom, hogy hogyan lehetne alatta a szigetelést úgy megoldani, hogy ne nyomja össze. Esetleg tudnál egy rövid videóban erről beszélni? Egyébként szuper vagy és így tovább!
Hello Oda alá akkor kemény xps t tegyél teljes szig. Vastagságba ! És nagy felületű alátéteket a doboza alá és fal anyagtól fuggően pl : puha ha vályog , szilikát , ytong , vagy ha ne adja isten tufa 🤮🤮🤮 a leg szarabb építőanyag , akkor átmenő ha lehet min. 8.8 as minőségű menetes szárakra de minel vastagab atmérőjűre amit csak a fel fogatasa enged vagy ha neccesnek erzed azt a max felfogatasi atmérőt akkor inkabb 10.9 es minőségű atmenő menetes szárra ( csavarra ) bar olyan hosszu csavart nem igen kapsz esetleg csak menetes szárt ! Arra fel rögziteni de belulre is nagy alatettel , muterral be vésve a falba a fal síkjatol beljebb persze és utana be javitod Es be fested . Mint ahogy a hagyomanyos vill bolylert is fel szereték régen is Meg most is csinaljuk mert ugye Annak van súlya azt csak atmenővel szabad !!! Barmiből is van a fal esetleg ha csak nem betonbol 😃 de nem valoszinű ha nem panel haz .
@@istvanpityu4510 Köszönöm a választ! A bojler menetes szárral van rögzítve. Átmegy a főfalon és laposvas plusz nagy alátét kombóval van rögzítve, így az nem fog soha kiszakadni. Sajnos a fal elég szemét téglából van ezért biztos, hogy valami komolyabb módon kell felfogatni a konzolt is. A kemény XPS-alatt viszont mit értünk? Tudtommal már önmagában az XPS "kemény" viszonylag lépésállónak mondható. Vagy létezik belőle speciálisabb változat?
És ha nem OSB vel van borítva a házikó hanem körbe van tekerve a vázszerkezet bitumenessel és fel van rá csapva a vakolat akkor mit ajánlsz Imi? Vagy betonyphoz ? Köszi
Ma már minden gyártónak van kifejezetten szigetelés ragasztó habja, egyik se rossz! Csak a nevesebbeket említem: Soudal, Fischer, Sika, Mester, Ceresit, Mapei, Tytan, Penosil stb.
Én régóta használok habot a ragasztáshoz, tökéletesen fel lehet ragasztani vele az eps,XPS -t is ( gyakorlás kérdése az egész) az elején sokat kellet csiszolni de most már szinte semmit!
Szia megkerdezhetem hogy amivel be csavarozod a dübelt azt hol vetted vagy mi a neve és hogy a nagyobbik kupak az ESP kőr azt ebből a fúró valamiből vetted ki miután be csavartad a dubelt?elore is köszi
10:50 nél ha az OSB nincs felragasztva teljes felületen az eredeti lamellás oldalfalra akkor kb semmit sem ár a szigetelés, mert fog a levegő járni mögötte keményen.
Kedves Imre bocs hogy így 2 év után írok hozzá de most láttam meg a videót de a könnyűszerkezetes házakra nem kőzetgyapottal kellene szigetelni?Bocs nem akartam már törölni de látom csak egy régi épület.
Szia! Köszi a videókat, miattad mertem nekiállni egyedül falat glettelni, egész tűrhető lett :D Gipszkartonra mehet a sima polisztirol ragasztó a nemesvakolat alá? Megáll rajta? Vagy gipszkartonra egy alapozás után mehet simán a nemesvakolat? Hogy érdemes nekiállni?
@@imresebestyen3335 Szia! Beüvegezett terasz belterében, az ablakok feletti rész lett kartonozva, kb 30cm magasságban. Bandázs van, de nem hálóztam telibe. Vékonyan húztam el az ragasztót rajta, a színnel várok egy hetet. Majd az idő megmondja, hogy rajta marad e :) Köszönöm, hogy válaszoltál!
Alsó indító profil nem kellett volna? Az alap se valami bizalomgerjesztő. Elkorhadt lambériára osb majd nikecell szigetelés. Lehet jobban járt volna azt leszedni, párnafázni utána kőzetgyapot, majd újra lambériázni.
Igen,persze minden jobb lett volna ennél amit látsz,de hát ez van.Sok mindent másként kelet volna,de hát ennyire futotta a tulajnak.Plusz ő már félre is volt informálva :(
2 года назад+2
@@imresebestyen3335 Láttam Rajtad, hogy nem nagyon tetszik ez a munka:) Túl kell rajta esni sajnos.
Szia én elhiszem,de sajnos nem mindenkinek van 20 millája egy kádárkockára és még arra kölcsön minimum 10 et :S Sok még a szegény ember és sokan örülnek egy ilyen sufninak is.
@@andraskocsis4314 bemész a tüzépre, ahol veszed a szigetelést és HŐHÍDMENTESÍTETT dübelt kérsz faszerkezethez. Nehogy fába téglás műanyag dübelt tegyél, az biztos nem lesz jó.
Ha már tolod a videókat akkor egy magadra csiptethetős microfont be szerezhetnél mert nagy ló..art hallani nagyon sokszor a mondokádból vagyis hallani hogy beszélsz valamit csak sz.rt se erteni belőle főleg amikor távolabb is vagy meg plussz még meg is fordulsz fejeddel , vagy testtel teljesen !!! Előre is kössz !
Egy újépítésű könnyűszerkezetes háznál, de lényeges, és csak csavarozva, hisz a fóliára nincs értelme ragasztani. És ami lényeg, hogy az OSB egy tökéletes sík alapot ad a fóliával, nem lesz légrés a lapok alatt, ami tűzvédelmi szempontból előnyös.
Eszemben sincs Magyarországon építkezni, Ausztriában fogunk lakást venni, amint hitelképesek leszünk. DE! Imre is megerősítette a véleményem, hogy a könnyűszerkezetes ház nagyon jó dolog elméletben, de a kivitelezési kóklerségek miatt nem szeretném végignézni, hogyan rohad szét 20 év után. Erre Imre még felhívta a figyelmet arra, hogy fáklyát építünk, ami erősen kétségessé teszi, miért is érné meg ugyanannyi árért könnyűszerkezetest építeni a téglával szemben.
Javaslom az Ács Budapest nevű csatornát,lehet megváltozik a véleményed a könnyűszerkezetes házakról.Nagyon profik a srácok!Olyan házakat építenek fából,hogy simán bírják 60-80 évig biztos.Persze vannak kóklerek is sajnos.
@@janosczvik6217 A mai, és a későbbi faárak miatt ez már átgondolandó. Én azt látom a fatelepeken, hogy olcsóbb szar is megjelenik alternatíva képpen, amit korábban nem volt az árrés miatt, aztán, hogy szerzel-e jó ácsot, az egy másik kérdés, győzöd-e kivárni, és hogy akarod-e tudni, hogy mindezt mennyiért? Persze őket jó nézni, profik...
@@janosczvik6217 60-80 év nem sok ha utána le kell bontani. Persze attól függ, hogy a megrendelő csak magára vagy esetleg az utódaira is gondol-e, főleg annak tudatában, hogy pár év és gyakorlatilag luxus lesz itthon is a saját ingatlan a jelenlegi mesterséges kivéreztetés mellett.
@@janosczvik6217 Ezzel csak az a baj, hogy átlagember nem tudja, ki a kókler. Még körültekintéssel is bele lehet futni bármibe. Amúgy, már 20 éve is azt mondta nekem az ács, hogy az alpokaljai magyar gerendát ledobják a tetőszintről, az visszapattan a földről. Az olcsó román gerendát ledobják, és elreped. És mégis mindenkinek az olcsóbb kell.
Üdv! Én Svédországban élek és itt a házak 99%-a fa szerkezetű ház. Azonban hungarocell vagy bármi hasonló szigetelőanyaggal tilos szigetelni. Ez azért is van mert pont a kőzetgyapot az ami tűzállóvá teszi vagy legalábbis sokat javít az épület tűzállóságán, másrészt a szigetelésből való pára kipárolgás is sokkal jobb a kőzetgyapot szigetelésben. Amúgy ha a Google-ba rákeres az ember le van írva hogy az általad használt szigetelés nem való könnyűszerkezetes házra.
Én semmilyen fal típusra nem használnék már hungarocelt szigetelésre az általad említett problémak csak egy töredéke azoknak amiket fel lehet hozni a kőzetgyapottal szemben
Üdv
Ő csak bemutatja,szerintem ő sem szívesen csinálja,de a munka az munka és nem mindenkinek van rá pénze a kőzetgyapotra,tudom én is,hogy a svédek nem rajonganak ezért,dolgoztam kint én is,ők előrébb vannak még a németeknél is!!!
Még a műhelyemet is kőzetgyapottal szigeteltem, penészt én nem kívánok látni.
Szia!
Köszi a videót.
Kérdés:
-Könnyűszerkezetes házat (pl. elemes faház) nem páraáteresztő kőzetgyapottal kellene szigetelni?
Mivel, ha polistyrol (műanyag) -al lezárod, akkor nem tud lélegezni a fa.
Ráadásúl a kőzetgyapotnál megoldódnak a problémák is, amiket említettél (nem éghető!) és amit nem említettél (nem csipkedi meg a madár és nem rágják meg a rágcsálók) sem.
Nem okoskodni akartam, kérdezem, 1. ha kőzetgyapottal szigetelted volna, azt hogyan rögzíted (mi a technológiája)?
2. Milyen csavart említesz, mert nem lehetett érteni a videóban (mi a neve, amivel rögzíted)?
Villalyszerelőként és gázszerelőként is elmondom hogy éghető anyagból készült épületbe csak olyan anyaggal szabad dolgozni(villanyszerelés)
Ami nem éghető vagy halogénmentes.
És érdemes az új ívfigyelőket is használni ami tényleg működik és remélem pár év múlva minden házban kötelező lesz ha régi ha új.
Mi Németországban építkeztünk és a miénk is könnyűszerkezetes. Elárulom nektek, hogy egy m² OSB sincs benne.😅 Amit ők használnak az a Fermacell az OSB helyett. Cement alapú üvegszálas faforgácslap. Nem éghető, zaj és némileg hő szigetelő. Elárulom nektek a réteg rendet kívülről befelé haladva. Első réteg a szín, ami a mi esetünkben fehér, olyan mint a kőpor de nagyon apró és finom szemcsés valószínű valamilyen műgyantás dolog mivel lehet mosni akár magas nyomású mosóval is. Ez alatt jön a ragasztó+háló vagyis a glett+háló a 14cm grafitos szigetelésen. Egyedül a szigetelést nem tudom mivel rögzítették mivel elemenként rakták össze a házat daruval. A szigetelés mögött Fermacell a 8x16-os fa vázon. A fa vázba 16os kőzetgyapot szigetelés majd már belülről is Fermacell lapok. Erre jött a fólia majd a gipszkarton. A ház így (A+)-os energia osztályt nézve. Szóval van jobb burkolat az OSB-nél és tűzálló is egyben, persze biztos drágább de nem lesz belőle fáklya ahogy írjátok. Éves gáz fogyasztásom (padlófűtés mindenhol) 500m³, úgy hogy van 24 fok mindenhol a házban télen. Garázst építettünk nemrég de azt már viszont én is OSB-vel fedtem. Kívülről a garázs nem lesz szigetelve majd csak a fa keret belülről 10es kőzetgyapottal. Nekem azt tanácsolták hogy kívülről az OSB-re az első réteg mindenképp a tapadóhíd legyen, majd utána jöhet a háló+ragasztó(glett) kombó és végül majd a színezés.
1. Nem értem miért csomagolják be a faházakat és fából készült könnyű szerkezetes házakat fóliába belülről, hogy ne tudjanak lélegezni.
Ezzel pontosan a faanyag előnyös tulajdonságát vagyis lélegző képességét és ezzel a pára eltávozását (kipárolgás a környezetbe) gátolják meg.
A fa lényege, hogy "lélegeznie kell", mint amikor mi tüdőnkön keresztűl vesszük a levegőt.
Egy jól megépített házban és jó fűtés rendszerrel nem okozhat gondot, hogy van egy kis légmozgás bentről-kifelé haladva.
Sztem ezzel egy belső egészségtelen levegőjű légkabint hoznak létre, ahol pontosan elősegítik a penész gomba megtelepedését.
Régebben nem bonyolítotják.
Sok helyen most sem.
A rönkházak, gerendaházak építénénél nem láttam, hogy fóliába csomagolnák a házat, mégis tökéletes a klíma bent.
200-300 évig vagy tovább is állnak minden probléma nélkül.
Cserépkályhával, kandallóval is fűthető, de akár padlófűtést is lehet használni.
2. Másik:
Azzal dicsekszik, hogy OSB helyett Fermacell-t használnak Németországban.
Szuper!
Csak nem éppen oda való.
Tudom Németország előrébb van, mint mi, így hogyan jövök én ahhoz, hogy 'megkérdőjelezem" az ottani kivitelezési technológiát.
Nem árt gondolkodni.
Itt a leírása, hogy mire használatos:
"FERMACELL Gipsz alapú farostlemezek száraz hőszigetelést tesznek lehetővé, alacsonyak és jó hangszigeteléssel rendelkeznek.Padlófűtésre is felszerelhetők."
Tehát belülre OSB lapra gipszkarton helyett szárazépítésben célszerű használni, pontosan gipszkarton helyegtt.
Nem OSB kiváltására szolgál, nem a faház külső szigetelése alá.
3. Osztom, aki hozzászólt előzőleg, Svédországban él.
Északi országokban sehol nem szigetelik le a faházakat Polystyrol -al (műanyag!), mert nem tud lélegezni, alatta befülled, lecsapódik a pára, penészesedni fog.
Páraáteresztő kőzetgyapot!
Szia! Jól értem, hogy a garázs esetén közvetlen a fán van a színezés? (mármint hálóval és tapadóhíddal)? A házon grafitos szigetelés alatt hogy oldottátok meg a pára elvezetést?
ezt nálunk (magyarban) betonyp lap, cementkötésű faforgács lap
Köszönet a kommentért, roppant hasznos
Mondjuk lehet, hogy jobb lett volna a könnyűszerkezetes házat nem egy ezeréves, száraz lambériából készült, tákolmányon keresztül prezentálni.
Egy normálisan megépített könnyűszerkezetes ház, belül tűzgátló gipszkarton borítással, a falakban, födémben és a homlokzaton kőzetgyapot szigeteléssel (szintén tűzálló), egyáltalán nem fáklya.
El kell tudni fogadni, hogy ház építésére nem egyetlen jó megoldás létezik (ATÉGLA!!!!!) és el kell engedni az ilyen maradi, magyar gondolkodást, hogy csak a több száz éve létező technológiával szabad építkezni.
De a videó egyébként jó volt 🙂
Peace!
Proconcept és Ytong is van alternativ opcióként, ez igaz. Ebbena falemezből épült házban én viszont nem tudnék nagyon bizni, eleve nem is jelentősen olcsóbb, plusz elég sok gyenge pontja is van, nem is igazán tartós, stb. A tégla szerintem nem maradi gondolkodás, simán csak egy biztos, minden körülmények közt működő megoldás, semmi gond nincs azzal, ha valaki azt használja.
Azt gondolom, hogy ha jól meg van építve a könnyű szerkezetes, akkor nincs vele több gond mint a téglával. Apám kőműves volt és 5-6 évet Németországban dolgozott, ahol már akkor használták ezt a fajta technológiát. Aztán 2000 környékén épített egy könnyű szerkezetes házat, ami a mai napig makulátlan állapotban van és senki meg nem mondja, hogy 22 éves. Arról nem is beszélve, hogy a kandalló építést is megtanulta és természetesen azt is épített bele (csak, hogy a fáklya jobban égjen 🤣🤣). Ettől olyan meleg volt a házban, hogy -15°C-ban is rövidnadrágban és pólóban is elvoltunk úgy, hogy 1x max 2x kellett rakni a tűzre. A mai technológiák pedig már annyira fejlettek, hogy problémát csak a szakember tudása és a precizitás hiánya jelenthet a kivitelezés során.
Nekünk egy könnyűszerkezetes előterünk van, 15cm szigeteléssel kívülről és simán felcsavaroztuk az OSB-hez. Semmilyen nyöszörgést nem vettünk észre 1 év alatt.
Amit én innen hiányoltam és mi raktunk, az az indítólemez :) A dűbel rohadtul ígéretes. Köszi a videót :D
az indítólemez ( itt a fémre gondolok) hőhidat képez... szóval manapság aki teheti lézerrel vagy krétaporos zsinórral megjelölt meg ha kell ideiglenes támasszal rakja.
Nem azért mondta Imi a ragasztást mert nyöszörögni fog hanem a légrés miatt
@@mrdot1126 az indítólemez nem azért kell, hogy egyenes legyen az alja, hanem, hogy a rágcsálók ne tudjanak felmenni a szigetelés mögé/házba.
@@sokkkkolo ha egyenes az OSB, nem sok légrés van (0), legalábbis szerintem.
En is dűbelezni fogom.Szerintem tök felesleges a ragasztás
Én a párazárást nagyon hiányolom erről a házról. Amúgy nem lesz nagyobb anyagi károd, ha ez leég, mint egy téglaháznál. A tűz méretétől függően egy téglaház is bontás érett lehet könnyen.
Ez igaz, ismerősnek kiégett a pincéje tele motorokkal, födémbe a hőtől szétdurrantak a kefnik (béléstest), hagyományos tégla ház volt. Hát szerintem ilyenkor az egész ház kuka!
Szia Imi! Én az osbt meg szoktam kenni qwarc szemcsés tapadó híddal, és utána a sima ragasztó is ugyanúgy tapad mint egy normál falon soha nem volt gond vele! Persze ettől függetlenül a ragasztó habot is rá nyomom a lapokra! És így tudsz állítani a lapok dőlésén síkján, függjén!
Igen ez is egy remek alternatíva,de melyik gyártó megy ebbe bele és ad erre neked rendszer garanciát? :)
Szépnapot . A gyártok garanciát adnak csak mindent ugy kell elkésziteni ahogy ők elöirják.
@@imresebestyen3335 Szerintem majdnem minden gyártónak van hasonló tapadó cucca! De nem érdekük fel kínálni, mert számukra nem feltétlen gazdaságos!
@@imresebestyen3335 Másrészt a műszaki ellenőr is adhat garanciát!
@@imresebestyen3335 akkor mit ajánlanál ami nem hab? Milyen típusú ragasztót ? :)
Szakmát valtotam szigetelek és szinezek de még nagyon az elején vagyok rengeteget tanultam tanulók töled minden elismerésem a tiéd legjobb vagy köszönöm a segítséget és a sok tanulságos videókat legyen szép napod
A reisser csavar tényleg törik, nem kérdés. Én több milliót tekertem be, számtalanszor láttam a végeredményt. Igaz, nem szigetelek, asztalosként tudom. Szaletliben is, tetőben is tilos, törik. És még egy apróság, ha a tulaj beleszól az anyaghasználatba, azonnal otthagyom! Nem az ő felelősége! Szakemberként nem őt, téged minősít később. Ne tegyél ilyet, mert hallottam már leszakadó konyhaszekrényből halálesetről, és ott bizony büntetőeljárás fog indulni, igaz itt nem ilyen a helyzet, de most ragaszkodik a habhoz, aztán, ha szar, úgy is azt mondja, hogy rosszul raktad. Ez a Te szakmád, itt ilyenkor a te felelőséged, tehát, te vagy a főnök, ő a megrendelő!!! :-D
Értelek és igazad van :)De mire odamentem már meg volt véve a hab azt monda,hogy neki azt mondták a boltba az a jó.Ez van :)
@@imresebestyen3335 Ezt kéne az emberekkel megértetni, hogy a boltos az nem szakember, hanem kereskedő, összeszedett tudással legtöbb esetben. Gondolom csak hab volt nála, aztán vegye meg azt. Videó amúgy jó.
@@imresebestyen3335 mi is szigetelünk és a baumit suprafix nagyon jó anyag és eszméletlenül erős, DE majdnem 10x annyiba kerül, mint más ragasztók és nem nagyon akarják megvenni. A vödrös anyagot nem ismerem, de gondolom az még drágább. Szerencsére viszont nagyon ritkán dolgozunk ilyen házakon.
@@dobosatis Semmibe nem veszem egyik boltos szavát sem. Tőlem dolgozhatott 30 évet is akármelyik szakmába.
Én munkám én szakmám én felelősségem. A boltos ha bármit vissza viszek szabadkozik, engem meg megbüntetnek felelősségre vonnak.
Pár alkalom után teszek bármelyik boltos bármelyik ajánlatára ez szerszám és minden másra is vonatkozik. :)
Sajnos saját tapasztalat eztán remélem mások hülyeségéből fogok tanulni.
@@KutyaBa "megbüntetnek felelősségre vonnak"? Rohej! Max, ha mar tomegkatasztrofat okoztal - utolag. Ha nem eg el a tuzben a szerzodesed is es egyaltalan elokerul. Ez Magyarorszag! Itt mindenki azt csinal amit akar. Ha az adot nem fizeted be, akkor megutheted a bokad! Massal nem torodik a kutya sem!
Üdv Kanadából
Mink is a szigeteles iparban vagyunk
Itt kanadaban minden ház könnyü szerkezetes
Regebben kátrány papirt raktak fel es ugy csavarozták
Most viszont mar a fát le kell lenni egy specialis anyagal es Az Osb lap ossze téteket külön be kell hálozni,
Cseppento lemezt is rakunk es Annak a tetejét is viz záros szallagot kell rakni
Es hungarocelt pedig ragasszuk.
Hát kicsit előrébb jártok :)Itt már egy zsák ragasztó megvétele is gondot okoz :(
es meg valami a nagyon erdekes itt kanadaban a hazakra 5cm kultéri szigetles megy
😀😀 es ez kanada ahol nagyon hidegek vannak.
Hasznos lenne, ha fel tudnál tölteni egy rövid videót, hogyan is építkeztek arrafelé.
Helló!Az osb lapot egyből a ház deszkáira raktad,vagy előtte belécezted?Köszi
Hello! Sajnos nekünk nem ragsztatották, csak dübelezték a 15cm-es szigetelést az OSB-re. Bár jó sűrűn vannak a csavarok, mégis roszog, ropog, pattog néha. Van hogy 3 napig semmi, de van hogy éjjel erre riadunk fel. Valami ötlet esetleg a teljes visszabontáson kívül?
Szia Gergő,
Nekünk is szintén zenész a helyzet, 2 hétig mig költöztünk szereltünk , ,ki voltam mint a kutya este 10 sec alatt elaludtam reggelig egyet, de aztán a szokásos mókuskerékben, pl mikor feleségem éjszakás volt 3 napig kb 4-5 órát aludtam a ropogás miatt, elsőre mindig azt hittem hogy valaki kint van , ágyból kiugrottam , néztem a kamerát, kapcsoltam a kinti világítást körbe stb.. de akkor sajnos ti is ugyan ezzel hibával / hiányosságal küzdötök
Sziasztok! Dettó! Érdekelne a megoldás.
Szia Imre! Nagyon szeretjük a videoidat és a rugasaidat 😄
Ha nem túl nagy kérés, csinálnál egy videót a mobilhazak szigeteleserol? (főleg a padló érdekelne) köszönjük szépen 😁
Szia Imre nagyon jo a videoid hogy elmondod hogy mire figyeljunk szigetelésnél csak igy tovább meg az végén az ugrásnál vigyázz a végén cipö nélkül nehogy valamibe belelépj az ugrások is hatalmasak
Köszönöm Imi! 🙏🙏🙏
Kedves Imre!
Szépre,jóra megcsinálod a házikót.Az elejét ahogy megmutattad ezt a hungit elrágják majd az egerek ahogy kinéz az eredeti könnyű szerkezet.
Hali ! Nekem ilyen házam van ,semmi az általad említett probléma nincs,pedig a város szélén van .
Szia Imi,
Kérdésem, hogy hány darab dübel kell 1 táblához!? Egy közép középre, jobb és bal oldali illesztéshez!?
Köszönöm előre is
A végén a rúgás… nálad nem opció, hogy a munka végén nem fizetnek ki 😂👍!
:) 8-10 db / nm
Egy becsületesen megépített könnyűszerkezetes ház egyáltalán nem fáklya! Ez elég félre vezető annak, aki nem ért hozzá! Amúgy ránézésre ennek a háznak még ezer baja lesz, mielőtt leégne.
Mielőtt kigyullad, előtte szét fog rohadni, mert senki nem foglalkozott párazárással. 2022-ben nem így építkezünk...
Ügyes! Nálunk a mennyezetet így szúrták el! :(
Tiszteletem ! OSB felületre 5 cm vastag EPS szigetelőanyag Baumit Suprafix-el való felragasztása esetén mennyi dübelt (Baumit STR-H) javasolnál és milyen sémában? Előre is köszönöm!
Ismét egy informatív és tanulságos videó! Köszönöm!
Én köszönöm,hogy megnézted :)
Üdv! Egy kérdésem lenne hozzád, illetve a jelen lévőkhöz. Adott egy iroda konténer amit kutyakozmetika műhelyként használunk. Érdemes kívülről leszigetelni habbal ragasztott polisztirol lappal? Utána háló és vakolat burkolás lenne. Az alap az ugye szendvicspanel, elvileg van szigetelve de az nagyon kevés. Kíváncsi vagyok ki mit tanácsol. Köszönöm szépen.
Hát így tényleg drága a hab :D
Szia! Milyen telefonnal van felvéve a videók? Mert szép minőségű
11 éve könnyűszerkezetes házban élek (2 emeletes 80nm alapterület)
Nincs ropogás ha nem mászkál valaki az emeleten.
Most beépítettem a teraszt grafitos 14cm megy fel. Kíváncsi vagyok a "zavaró hangokra"
A bèkásmegyeri 15 emeletes panel ház döngött a 40 fokba. Az erkély beépítés szetrepedt minden sarokba. Na az zavaró volt. Soha vissza
Szia! Mi a helyzet Betonyplappal ? Elég vékonyka a fal 14cm nem ma épült!
Szia
Nagyon szép munka!
A kupakokat nem kell purhabbal beragasztani?
Szia nem,pontosan beleszorulnak.
Szia
A ragasztos purhabbal nem szoktad a polisztirol tablak kozott megfujni?
Szia,nem mert ha össze tolod jól a lapokat fölösleges.
Szia Imi ! Ez a dűbelezés ( duplakupakkal ) tetszik nekem , az a kérdésem ez alkalmazható téglás háznál is ? Üdv …
igen , nem lesz foltos késöbb sem
Szia,persze.
Szia! Tudnál egy videót készíteni a vállalkozásodról, hogy alakultak a dolgok, mik azok a nem várt dolgok amikkel szembe találkoztál, mire érdemes oda figyelni stb? Köszi!
Szia,készíthetek,de nem sok jót tudok mondani :S
@@imresebestyen3335 Kíváncsiak lennénk rá, az árny oldalára is.
Helló. Belső vakolás lépéseit elmondanád? Légyszíves. Pl az ablakok körül kell kezdeni vagy először azt deszkákkal kell körbe rakni vagy először az xps? Vagy először vakolom a falat aztán utána az ablakoknál?
Hali!kérdésem az lenne,h ck-ra ugyanigy fel lehet rakni??
Szia megtudnád mondani a dübel típusát ? Ilettve milyen fajta az a dübel behajtó?
Azért biztam benne,hogy az a póló lekerül... 😋😊☘
Áh,dagadt vagyok :S
@@imresebestyen3335 szerintem nem 😇🤠😊☘🥰🙈🙉🙊 #szuperpasi.
Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy egy flakon habbal hány m2-t lehet felragasztani. Köszönöm.
Szia Imre! Nem tudom, hogy volt e már arról szó, hogy mit tehet az ember, ha utólagos szigetelést során a klíma kültéri egysége már a ház falán van. Ha kihagyom a konzolnak a helyet az nem is szép és hőhidat is képez. Mivel nagyon nehezek ezek, nem tudom, hogy hogyan lehetne alatta a szigetelést úgy megoldani, hogy ne nyomja össze. Esetleg tudnál egy rövid videóban erről beszélni? Egyébként szuper vagy és így tovább!
Hello Oda alá akkor kemény xps t tegyél teljes szig. Vastagságba ! És nagy felületű alátéteket a doboza alá és fal anyagtól fuggően pl : puha ha vályog , szilikát , ytong , vagy ha ne adja isten tufa 🤮🤮🤮 a leg szarabb építőanyag , akkor átmenő ha lehet min. 8.8 as minőségű menetes szárakra de minel vastagab atmérőjűre amit csak a fel fogatasa enged vagy ha neccesnek erzed azt a max felfogatasi atmérőt akkor inkabb 10.9 es minőségű atmenő menetes szárra ( csavarra ) bar olyan hosszu csavart nem igen kapsz esetleg csak menetes szárt ! Arra fel rögziteni de belulre is nagy alatettel , muterral be vésve a falba a fal síkjatol beljebb persze és utana be javitod Es be fested . Mint ahogy a hagyomanyos vill bolylert is fel szereték régen is Meg most is csinaljuk mert ugye Annak van súlya azt csak atmenővel szabad !!! Barmiből is van a fal esetleg ha csak nem betonbol 😃 de nem valoszinű ha nem panel haz .
@@istvanpityu4510 Köszönöm a választ! A bojler menetes szárral van rögzítve. Átmegy a főfalon és laposvas plusz nagy alátét kombóval van rögzítve, így az nem fog soha kiszakadni. Sajnos a fal elég szemét téglából van ezért biztos, hogy valami komolyabb módon kell felfogatni a konzolt is. A kemény XPS-alatt viszont mit értünk? Tudtommal már önmagában az XPS "kemény" viszonylag lépésállónak mondható. Vagy létezik belőle speciálisabb változat?
Ez így tűzvédelmi és páratechnikai szempontból megfelelő?
Nem :)
Szia, meg tudod mondani hogy egy tubus hab mennyi lapra elég?
Egyébként eddig sok ötletet adtál. Köszi.
Szia,kb 8-10
És ha nem OSB vel van borítva a házikó hanem körbe van tekerve a vázszerkezet bitumenessel és fel van rá csapva a vakolat akkor mit ajánlsz Imi? Vagy betonyphoz ? Köszi
a betonyp kitűnő tűzgátló réteg.
én is azt raktam
latom ugras egyre nehezebben megy pocak nöl rendesen
Ja :) hízok lefele mint egy mangalica :)Meg is döglök a melegbe elhiheted :)
@@imresebestyen3335 nem baj fizikai melohoz kell energia en is az vagyok fizikai melos nekem is most ugrott fõl ket ev alatt 15 õs ez van
Pályakezdő kőművesként imádom a videóidat, ne hagyd abba!!
Igy azert ne csinald 😉
Az amerikai tűzoltók kifejlesztettek egy olyan szigetelő habot ami fújva tűzálló is … habos űzött anyag 😉
Mapei ragasztó hab az jó lehet
Ma már minden gyártónak van kifejezetten szigetelés ragasztó habja, egyik se rossz! Csak a nevesebbeket említem: Soudal, Fischer, Sika, Mester, Ceresit, Mapei, Tytan, Penosil stb.
Én régóta használok habot a ragasztáshoz, tökéletesen fel lehet ragasztani vele az eps,XPS -t is ( gyakorlás kérdése az egész) az elején sokat kellet csiszolni de most már szinte semmit!
Ez már torta készítés! :D
Szia imre! Milyen fajták azok a dübelek?
Szia az ejot oldalán mindent megtalálsz :)
@@imresebestyen3335 Szuper! Köszönöm!👍
Szia megkerdezhetem hogy amivel be csavarozod a dübelt azt hol vetted vagy mi a neve és hogy a nagyobbik kupak az ESP kőr azt ebből a fúró valamiből vetted ki miután be csavartad a dubelt?elore is köszi
3:50 sztem ellenkező irányba kell csavarni, nem? :)
10:50 nél ha az OSB nincs felragasztva teljes felületen az eredeti lamellás oldalfalra akkor kb semmit sem ár a szigetelés, mert fog a levegő járni mögötte keményen.
Kedves Imre bocs hogy így 2 év után írok hozzá de most láttam meg a videót de a könnyűszerkezetes házakra nem kőzetgyapottal kellene szigetelni?Bocs nem akartam már törölni de látom csak egy régi épület.
Szia! Köszi a videókat, miattad mertem nekiállni egyedül falat glettelni, egész tűrhető lett :D
Gipszkartonra mehet a sima polisztirol ragasztó a nemesvakolat alá? Megáll rajta? Vagy gipszkartonra egy alapozás után mehet simán a nemesvakolat? Hogy érdemes nekiállni?
Uh,hát ez jó kérdés :)De ki bandázsolod a kartont?Vagy telibe hálózod?
@@imresebestyen3335 Szia! Beüvegezett terasz belterében, az ablakok feletti rész lett kartonozva, kb 30cm magasságban. Bandázs van, de nem hálóztam telibe. Vékonyan húztam el az ragasztót rajta, a színnel várok egy hetet. Majd az idő megmondja, hogy rajta marad e :) Köszönöm, hogy válaszoltál!
Kőzetgyapotnal mi a technika?
Ugyan ez :)
Alsó indító profil nem kellett volna?
Az alap se valami bizalomgerjesztő.
Elkorhadt lambériára osb majd nikecell szigetelés.
Lehet jobban járt volna azt leszedni, párnafázni utána kőzetgyapot, majd újra lambériázni.
Igen,persze minden jobb lett volna ennél amit látsz,de hát ez van.Sok mindent másként kelet volna,de hát ennyire futotta a tulajnak.Plusz ő már félre is volt informálva :(
@@imresebestyen3335
Láttam Rajtad, hogy nem nagyon tetszik ez a munka:)
Túl kell rajta esni sajnos.
Sosem kéne egy ilyen sufni ház!!!!
Szia én elhiszem,de sajnos nem mindenkinek van 20 millája egy kádárkockára és még arra kölcsön minimum 10 et :S Sok még a szegény ember és sokan örülnek egy ilyen sufninak is.
@@imresebestyen3335 Én nem hiszem, hogy sokkal olcsóbb mint egy tégla ház!!!!
@@imresebestyen3335 Főleg ilyen fa árak mellett 🤣🤣🤣
Twitch-et kikéne próbálnod ,tuti siker :)
a habnál nincs jobb. még téglára is azzal teszem. csak tudni kell használni
Imre bácsi első videód, ahol látszik, hogy nincs kedved ezen a házon dolgoznod. :)
Régi sárral tapasztott kőház szigetelésére mit ajánlasz? Elég házagosak a kövek a dübel sokszor meg se áll.
Szia,
Segíts kérlek, nem értem pontosan a dübel és a csavar nevét.
Illetve az a maró féleség is érdekelne.
Még egyszer köszönöm, ha megírod.
Hidd el nem akarod tudni, nagyon drága... Vegyél műanyag beütős dübelt, azt gyors olcsó és hatékony.
@@szeref osb-be beütős dübel?
@@andraskocsis4314 bemész a tüzépre, ahol veszed a szigetelést és HŐHÍDMENTESÍTETT dübelt kérsz faszerkezethez. Nehogy fába téglás műanyag dübelt tegyél, az biztos nem lesz jó.
@@martonsc2226 Fel sem merült, azt más írta. Nade a csavar neve mi?:)
@@andraskocsis4314 Baumit EJOT STR-H dübel, fa-,fémlemez szerkezetekhez
Ez az EXTOL pisztoly semmit se ér. Én nem vagyok így ki pattintva. De össze hajtottam és eldobtam. Kemény voltam. Legyél te is :D :)
Am ja kalap szar :S.De egy normálisabb már 9 k :(
Ha már tolod a videókat akkor egy magadra csiptethetős microfont be szerezhetnél mert nagy ló..art hallani nagyon sokszor a mondokádból vagyis hallani hogy beszélsz valamit csak sz.rt se erteni belőle főleg amikor távolabb is vagy meg plussz még meg is fordulsz fejeddel , vagy testtel teljesen !!! Előre is kössz !
Mindent hallani így is!
@@vjdteam01 A lófa..t hallani !!! 😬🙄🤣.
Szép fákja lessz...
Kőzet gyapot nem jobb lett volna? Én inkább így neki sem álltam volna.
Persze hogy jobb,de nincs rá keret,:S az anyag árak az egekben és júliusban újabb áremelések lesznek.Min 15%
:D habozáson veled nevettem:) Ha jól gondolom, a tulajjal nem lettetek nagy haverok.
Kicsit megszoptam :),de nem tehetős a gazda, ezért megértem az ő álláspontját is.
Ekkora szigetelés egy könnyūszerkezetes házra ,kicsit extrém nem ?
Szomszedban 20p alatt leegett a gyorsszerkezetu akkora tuz volt h 2 faluval is arrebb latszodott a tuz
Az egy fáklya :)
Ha nincsenek meg a tűzgátló rétegek akkor lehet.
De pl ha OSB boritás helyett BETONYP lemez megy fel és rá az EPS akkor már más a tényező.
ilyenkor nem lenne praktikus egy páraáteresztő fólia az OSB-re? csak érdekel, nem valamiféle célzás, nem értek hozzá.
Egy újépítésű könnyűszerkezetes háznál, de lényeges, és csak csavarozva, hisz a fóliára nincs értelme ragasztani. És ami lényeg, hogy az OSB egy tökéletes sík alapot ad a fóliával, nem lesz légrés a lapok alatt, ami tűzvédelmi szempontból előnyös.
@@impact84Ezt honnan vetted,tanultad,láttad?
Na ilyen könnyű szerkezetű házat se építenék, B30 téglából az igazi építeni családi házat
Szerinted ezt a kijelentèst enged el ha nem ismered a technologiàt !!!!!! B30 nem tudom hany èves vagy de jo maradi vagy !
@@takacs9208 olyan hülyeséget még sem írhattam ha Sebestyén Imre be szívezte a kommentemet 😎 Na pá fotelharcos okos Berci
@@takacs9208neki még a Zsiguli a legjobb autó, tudod amit már 100ezer km előtt generálozni kellett.
Számomra az derült ki hogy az eddig elkészült szigetelések szarok. Bár addig azt méltatta mindenki mert nem volt más.
Eszemben sincs Magyarországon építkezni, Ausztriában fogunk lakást venni, amint hitelképesek leszünk. DE! Imre is megerősítette a véleményem, hogy a könnyűszerkezetes ház nagyon jó dolog elméletben, de a kivitelezési kóklerségek miatt nem szeretném végignézni, hogyan rohad szét 20 év után. Erre Imre még felhívta a figyelmet arra, hogy fáklyát építünk, ami erősen kétségessé teszi, miért is érné meg ugyanannyi árért könnyűszerkezetest építeni a téglával szemben.
Javaslom az Ács Budapest nevű csatornát,lehet megváltozik a véleményed a könnyűszerkezetes házakról.Nagyon profik a srácok!Olyan házakat építenek fából,hogy simán bírják 60-80 évig biztos.Persze vannak kóklerek is sajnos.
Hát igen, egy Magyarországi építkezés helyett egy Osztrák lakás… Más országok, más igények.
@@janosczvik6217 A mai, és a későbbi faárak miatt ez már átgondolandó. Én azt látom a fatelepeken, hogy olcsóbb szar is megjelenik alternatíva képpen, amit korábban nem volt az árrés miatt, aztán, hogy szerzel-e jó ácsot, az egy másik kérdés, győzöd-e kivárni, és hogy akarod-e tudni, hogy mindezt mennyiért? Persze őket jó nézni, profik...
@@janosczvik6217 60-80 év nem sok ha utána le kell bontani. Persze attól függ, hogy a megrendelő csak magára vagy esetleg az utódaira is gondol-e, főleg annak tudatában, hogy pár év és gyakorlatilag luxus lesz itthon is a saját ingatlan a jelenlegi mesterséges kivéreztetés mellett.
@@janosczvik6217 Ezzel csak az a baj, hogy átlagember nem tudja, ki a kókler. Még körültekintéssel is bele lehet futni bármibe. Amúgy, már 20 éve is azt mondta nekem az ács, hogy az alpokaljai magyar gerendát ledobják a tetőszintről, az visszapattan a földről. Az olcsó román gerendát ledobják, és elreped. És mégis mindenkinek az olcsóbb kell.
Tényleg nem jó a hab, olyan lesz a fal mint az ökörhugyozás. Az egyik oldalt így csináltam meg, plusz egy nap a nikecell csiszolása...
Szeva Imi !!! Lökjed az igét neked hiszek nem úgy mint a politikusoknak!!!
Ámen :)