Щиро вдячний! Тема розкрита рівно на стільки, на скільки це потрібно для того, щоб зробити вибір згідно своїх потреб. Я впевнений, що для більшості людей, яким цікава тема обрання комплекту для забезпечення автономії під час терористичних атак на нашу інфраструктуру, стане в нагоді! Слава Україні!
Спочатку я слухав і спав а потім прозрів , я думав що знаю як заряджати і користуватися акумулятором а я зовсім не знаю дуже корисна промова тількі треба яктояк я почуть і все стане зрозуміло , дуже дякую круто.
Неймовірно цікавий канал! Дякую за інформацію. Тепер я знаю чому здох мій акумулятор 9А в дбж APC коли виключали світло я вмикав в нього 9Вт led лампочку і світив по 4 год в день. І він не витримав такого ставлення)
дякую, все круто розповіли однак варто зауважити, що наразі строк експлуатації акумулятора не в пріоритеті, і навіть при теперішній їх вартості, люди доволі свідомо сприймають акумулятори як розхідники, оскільки навіть при фактичному строку служби 2-3 місяці, вони "відіб'ються" за день-два, коли є можливість залишатися на зв'язку і працювати
Все так, але вбити акум можна значно швидше, ніж за 2-3 місяці. Я бачив рекорд - три дні :) в середньому кислотники вже за 20-30 повних циклів майже не придатні до експлуатації, спитайте рибалок, хто тролить на них, багато чого цікавого почуєте
І ще тема для відео. Відмінності між кВт/г і кВт. Вона як би явна. Але всеодно багато людей це путають і не завжди можуть пояснити прям науково і наочно як ви. Тому було б цікаво почути це інформативно і лаконічно. Дякую
Я якось куму (адміну, який ті акуми сотнями міняв та обслуговував) розповів що означає 20 H в кінці абревіатури акума.... за місяць він мені подзвонив і перепитав, щоб я йому все ще раз розповів, бо забув, бо та інфа нафіг не треба була... а за півроку він звернувся знову з тим же питанням бо знову забув :) то ж людина, якій інформація не потрібна, просто забуде і все. Більше того, більша частина кислотних акумів навіть заявлених параметрів не тримають, там все треба навпіл ділити. То ж теорія то добре, а практика підказує, що люди все одно все забувають, бо інфа зайва. Але як буде час, то може і зніму щось подібне.
Гарне відео, вдячний за працю. 35:13 Не згоден про те, що літій-залізо-фосфат не буде повністю заряджатися при 14.8 тому, що напруга заряду таких акумів - 14.6В і зарядка має на останній стадії тримати цю напругу, але сильно зменшувати струм для його 100% заряду, що і роблять більшість зарядок для такого типу акумів. Також додав би, що якщо хочеться порівняти акуми по циклам і співвідносити їх якось, то для 100Ah ліфера з 2000 циклів треба брати в порівняння вже 300Ah agm при DOD 30% і цього буде ще навіть замало. Більшість рівняють по ампергодинам їх, що смішно і боляче водночас )).
По lefepo4 все залежить від плати bms, мій акум, наприклад, може вимкнути акум, якщо йому подавати 14.7 наприкінці, хоча там є внутрішній стабілізатор. А може пропустити до фінішу. Як повезе. То ж я намагаюся заряджати 14.6 тоді завжди все добре
@@moya-sprava-admin Скажіть, будь-ласка, коли заряджається АКБ, клеми (крокодили) інвертора треба з нього знімати, чи можна заряджати з під'єднаним, але вимкненим кнопкою інвертором? Це не зашкодить інвертору? Дякую
Дуже добре все розкладено по полочках, супер відео, я десь на 60 відсотків вже розібрався і так, а з цим відео ще більше розібрався. дякую! і рекомендую відосик цей)
Корисна інформація, дякую. Лайк, підписка, буду переглядати існуючі, чекатиму нових відео. Вам і всім людям хто допомагає Україні - здоров'я, успіхів по життю і миру
Шана автору🎉🙏 за 50 хв я дізнався все, що хотів і навіть більше! Дуже чітке формулювання думки і послідовність інформації - просто пісня. Особливо після перегляду одного відео на ютюбі, де чувак вішає на звичайний акб (через інвертор 2,5кВт) електрочайник в 2 кВт і доводить воду до кипіння 😂😮. Жах
Дякую! Відео дуже цікаве. У мене два кислотно-кальцієвих і інвертор з зарядкою (овервольтаж протекшн = 15,5 В , лов вольтаж протекшн = 10 В). Поки системою не користувався , але як що і буду - то з дуже невеликим навантаженням і під контролем розряду. Ну і лайк + підписка! )
Круто, для людей, які не вперше цікавляться інформацією, тут зібрано в одному місці основне. Єдине, про ліфер на низьких і високих температурах інформація потребує підтвердження! Якби так все було круто, всі авто акуми на них би вже перейшли. Дивився відео людей, які ліфер використовували в авто і він не працює в мінусову температуру, а влітку під капотом авто великі температури і він не працює також.
Маю систему з 4-х кислотно-кальцієвих у паралель, у сумі виходить десь 300А ємності. Основне робоче навантаження ноутбук та 2 монтіори, 50 Вт вони жеруть разом. Іноді короткостроково може бути навантаження до 100-150 Вт, але то безпечно вимкнути ПК і усе. ДБЖ-інвертор потужністю 300 Вт, може заряджати струмом 5А. Все працює вже 2 роки, бойове хрещення у відсутність світла 7 годин система пройшла з честю) правда довелось і заряджати то все ті ж 7 годин. Планові відключення у 4-5 годин взагалі без проблем.
@@ЕвгенийВикторович-ж3х 110 + 63 + 63 + 63 (я купляв як була нагода у 22-му, був страшенний дифіцит). WESTA EFB. Так, заряджатись встигають. Зараз у мене віключення 7\2 перевів струм зарядки до 10А, за ніч воно догоняє. Коли було 4\4 то встигало і на 5А.
@@ЕвгенийВикторович-ж3х WESTA EFB. 110 + 63 + 63 + 63 (у 22му був страшний дефіцит, тому купляв як була нагода). Зараз у мене відключення 7\2, перевів зарядку до 10А струму. Якщо навантаження 50 Вт то зарядитись воно встигає, мені вистачає для роботи. Коли було 4\4 то міг залишити і ПК, навантаження було 100Вт з хвостиком (все переведено у економ режими).
Все производители lifepo4 в характеристиках пишут , что температура хранения до -20 °С , а не эксплуатации ! Заряжать такие АКБ можно при температуре не ниже 0 °С . Именно по этой причине их использование ограничено вне помещения и в автомобилях . А вот новый тип АКБ (LTO) литий - титанатные , имеют ресурс 20 000 циклов и имеет возможность заряжаться при температуре до -30°С .
@@ЕленаЧеркун-х5ж тому що ФІЗИКА. Насправді Ви поаві, стосовно електролітів використовується поняття "щільність"-калька з російського "плотность" яка стала технічним терміном як і рисунок.
@@ЕленаЧеркун-х5ж густина - це для рідин, а щільність - це як багато елементів у одиниці об'єму чи площі. До прикладу: щільність розміщення отворів на пластині, чи щільність встановлення стільців у залі.
Гарно дякую за цікаве та докладне відео, маю акумулятор від електророверу на елементах Boston Swing 5300, ємністю 10,6Аh на 48V з робочим током розряду 20A, замовив інвертор, буду підключати роутер з телевізором.
@@moya-sprava-admin не правильно ви рахуєте, 48Вх20А=960Вт і 10.6А•годх48В= 509Вт•год. Сучасний телевізор споживає до 80Вт(мій 65" споживає 68Вт і 30Вт в Еко режимі), звичайний роутер до 10Вт, тобто в сумі максимум 90Вт, далі треба знати ККД інвертора, щоб вирахувати час роботи.
Спасибо за видео! Довольно толковое, сравнительно с другими блогерами, хотя, есть и небольшие "неточности"... Сними пожалуйста ролик: МОЖНО ЛИ ЗАРЯДИТЬ ОТ АВТОМОБИЛЬНОГО ГЕНЕРАТОРА ПОЛНОСТЬЮ СЕВШУЮ АКБ (до 10,5v)! Такой темы вообще нет в интернете!
Перший день блекауту використовував 150Вт інвертор + 60ст акб. Короткочасно вмикався газ. котел і освітлення в квартирі по мінімуму. До 10,5 висадився доволі швидко. На ранок приніс з човна LiFePo 50Ah 24V і інвертор з автобуса 24/230V 2000/1000 Wt. За шестигодинні відключення, остаточний заряд батареї не знижувався нижче 82% по вбудованому індикатору. Звісно, його точність, приблизно, «від сарая до забора», але літій-полімер- то є сила!💪 «Перевірено електронікой» (с)
🔱 🇺🇦 Слава Україні! Добре розтлумачення, дякую! Тема важлива, особливо з погляду малого поширення в інтернеті, а для нас зараз мега актуальна, ще було б добре чути приклади використання, можливо з порівняннями, ця тема дуже фінансово затратна, тому розумію по прикладам та порівнянням, це лише побажання. Героям слава! 💙💛💞
49:03 початковий струм (initial current) має відношення до процесу заряду, а не розряду. Це струм, який споживає батарея відразу після підключення зарядного пристрою, інакше відомий як струм запуску. Звичайно ж цей 7ah акумулятор може віддати струм більше 2А (це 0,3С) просто ємність його зменшиться при цьому в 3 рази по відношенню к 0,1С. Ви ж самі розрядні характеристики навели 47:42. І тут уже завдання того ланцюга, в якому він встановлений, не дати йому піти в глибокий розряд. Це моя скромна думка). А взагалі дякую за відео
Довго , але дуже професійно ! Це для обов'зкового вивчення ,, кулібіним ,, ,які не чули про шкільний курс з основ електротехніки ,але бажають створити ,,вічний двигун ,, на базі ДБЖ , акб зі свалки , дротика та палки...!
Кислотник можна сміливо брати для інвертора, але є певні моменти 1. Не розряджати менше 12,2в 2. Заряджати тільки не в квартирі, можна на балконі 3. При першій можливості зарядити
В паспорті більшої частини кислотників написано не розряджати нижче 12.4-12.5, особливо кальцієві. І дійсно потрібно одразу зарядити. Але хто ж ті паспорти читає?
@@РоманБрудр А что за инвертер такой? Я купил инвертер на али, рассчитывая на свой автокислотник. Но, послушав видео, думаю, что зря. Убью акб и не получу то, ради чего его купил.
@@РоманБрудрОт і рахуйте що струм від акб -12В буде мінімум 210А ,при вихідній потужності 2,5 кВт ,ємністі цього акб вистачить не більш півгодини ,так як стартерний акб на 50%розряду буду мати напругу у межах 11 В . Для недовгострокового живлення при цій потужністі може й підійде .
А про параллельные/последовательные соединения? Там же можно, условно, большую нагрузку разделить между N акб. Или увеличить время работы. Как будет работать цепь в случае объединения разных по хар-кам банок. Знаю, что у людей нередко не одна батарея, но, при этом, используют одномоментно упорно только одну во всех случаях, меняя на следующую по достижению разряда. По текущему материалу - все неплохо. Отдельное спасибо за правильную информацию по Ca/Ca
Я не раджу без нагляду підключати паралельно або послідовно акуми, ця схема для акумів з балансуванням то нормально, всі інші буде або перезаряджати, або недозаряджати, бо то фізика. Так само і по розряду - чим потужніший акум, тим більше на нього навантаження, а всі акуми мають різні характеристики. То окрему тему мабуть треба піднімати...
з'єднував послідовно і працювало кілька років автомобільні акумулятори 60 а\г в системі аварійного освітлення, але вони були з однієї партії і працювали, заряджалися завжди в парі... В автомобілях з 24 вольтовою системою теж працюють послідовні з'єднання, є автомобілі де перемикається в процесі роботи 2 акумулятора то послідовно (в роботі авто), то паралельно (при роботі стартера). Так що все можна робити тільки знати що робиш....
Для обох випадків, головне щоб всі АКБ були одного виробника, та однакової технології. Ємність для паралельного підключення не важлива, але бажанно підключати в коло коли обидві або більше АКБ заряджені до +\- одного рівня. При паралельному підключені то все перетвориться на одну величезну банку але напруга залишиться 12В. Для послідового підключення потрібне парне підключення і обов`язково однакові номінали у кожній парі, у такому випадку кожна пара буде помножувати напругу х2... тобто 2 АКБ = 24В, 4АКБ = 48В.
Информация надана грамотно , професійно і зрозуміло ! Для доморощених ділетантів - кулібіних , які заполонили ЮТЮБ. цю інформацію треба доводити примусрво !
Спасибо, познавательно. Вопрос может не совсем по теме. Гибридный инвертор 3.2 кВт, аккумуляторы lifepo4 100 А (8 шт -24В), на какой ток необходимо брать BMS? Китайцы рекомендуют 8s на 250 А. Я считал, что он должен быть на 8s 100A или с небольшим запасом. Насколько это верно
Привіт!Забули про літній титанат в мене залишається після виступів автозвуку ,акуми просто сказка заряджаються моментально і віддають декілька кіловат ,але ємкість мала,для дому супер якщо є потужний інвертор і лабораторне зарядне на 100а
Літо не дуже розповсюджений, бо специфічний в виробництві і контролери для нього треба вумні. Хоча нам обіцяють його пхати і в звичайні комірки звичайних акумів, буде це ще не скоро
Дякую за відео. Але так і не зрозумів, чи рекомендується використовувати AGM акумулятори у якості джерела живлення? Сказано, що вони витримують 200-300 циклів розряду/заряду, але до якої напруги їх можна розряджати? Звичайний автомобільний максимум до 30% ємності, а AGM?
Те саме і ажм. Тільки deep cycle акуми можна трішечки більше розряджати. Взагалі порада для кожного акума - заряджати їх за першою ж можливістю. Проблема кислотних в тому що при постійному недозаряді або глибоких розрядах вони швидко втрачають ємність. Трохи краще тримаються гелеві. А взагалі ще краще літієві. Їх хоч не потрібно постійно заряджати на 100%, головне не розряджати в 0
@@moya-sprava-admin для теперішніх умов хочу купити AGM аккумулятор на 20 А*г для підключення двох роутерів та пари світлодіодних стрічок. Другий AGM тієї ж ємності хотів у парі з інвертором використовувати для підзарядки ноута. На блоці блоці споживання ноута вказано таке: 19,5 В, 3,33 А, 65 Вт. Чи буде працювати така система? При звичайних умовах від 220 В ноут заряджається десь за годину. Вже хотів замовляти ці батареї, але не впевнений, що зробив правильний вибір. Також є питання щодо зарядки AGM. Автомобільний АКБ я заряджаю зарядкою Forte. Звичайна зарядка, не імпульсна. Є амперметр. Точно так заряджати? Виставляти силу струму 10% ємності АКБ і заряджати, доки на зарядному пристрої не загориться зелена лампа, що АКБ заряджений? Дякую за відповідь!
Дякую ва за відео. Скажіть будь ласка, на сегодняшний день, який акумулятор (фірма/марка) варто ставити в УПС/БЖД ? Є щось якісне та довговічне, до продажу в Україні ? Чи якісні на даний момент не завозять ? Дякую вам.
Велика вдячність за докладне відео. Лайк за українську мову. Є кальцієва акб ємністю 100Аг під"єднана до інвертора і зарядного пристрою одночасно. Яким струмом і до якої напруги її можна безпечно розрядити? До якої напруги її можна заряджати струмом 0,1С? Яким чином її можна дозарядити до 100% ємності? Чи можна постійно її заряжати напругою 13,6В? Чи може трохи вищою? Чи не зашкодить їй постійно заряджатися напругою 14,4В? Дякую
Всі відповіді мають бути в інструкції до вашого акуму. Навіть у одного виробника є акуми з різними параметрами як по заряджанню, так і по розряджанню. Якщо з акумом не було інструкції, запитайте у продавця, або у дистриб'ютора. Звичайні умови заряджання кальцієвих акумів такі: до 14.2 В заряджаємо струмом 0.1С, потім зменшуємо до 0.05С і заряджаємо до 14.6-14.8 В. Але в випадку розряда менше 12.4В потрібно мати спеціалізований зарядний пристрій :) і от де його взяти - ото питання, більше того - як саме заряджати. Кип'ятити акум треба лише для відновлення та перемішування електролиту і то не є "звичайна" процедура для всіх кальцієвих акумів.
Тема розкрита дуже якісно і професійно. Тільки коли Ви кажете про "плотність", мабуть маєте на увазу щільність, а під "водородом" розуміється звичайний водень?
Сучасні специ підзабули, що були кадмій-нікелеві, залізо-нікелеві, цинк-нікелеві, срібло-цинкові лужні акумулятори, які працювали в тяговому режимі (і малозамінні були для цього режиму), та і зараз працюють, ще не всі списані, бо працювали вони десятками років, не боялися великих струмів розрядки та зарядки, не боялися повного розряду.В нікелевих була пам'ять останньої ємності, але це лікувалося. Не знаю чи їх.ще випускають, але вся залізниця (тепловози, вагонне освітлення, системи СЦБ), армійський зв'язок, працювала на них.
Привіт з Узбекистану Україні, народ Узбекистану🇺🇿 на вашому боці, навіть якщо уряд нейтральний, народ на вашому боці, удачі 🇺🇦💪
Дякуємо 🥰🥰🥰🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Щиро дякуємо за підтримку!!!!
Дякуємо за підтримку!!!
Чмиріть в себе кацапів.
Удачі вам!!!!
Дякуємо. Слава Україні і ганьба росії.
Дякуемо за підтримку ❤
Щиро вдячний! Тема розкрита рівно на стільки, на скільки це потрібно для того, щоб зробити вибір згідно своїх потреб. Я впевнений, що для більшості людей, яким цікава тема обрання комплекту для забезпечення автономії під час терористичних атак на нашу інфраструктуру, стане в нагоді! Слава Україні!
Дуже корисна інформація, та доступною мовою , дякую Вам!
Це було потужно!
Пояснили доступно, дякую за таку кількість корисної інформації
Дуже зрозуміло і чітко розказано. Дякую за пророблену роботу. Лайк з перших хвилин :)
Супер якісний контент , дякую за вашу роботу .
Спочатку я слухав і спав а потім прозрів , я думав що знаю як заряджати і користуватися акумулятором а я зовсім не знаю дуже корисна промова тількі треба яктояк я почуть і все стане зрозуміло , дуже дякую круто.
Дякую
Ваші поради дуже цінні, особливо в цей час
Дуже корисна інформація,лайк однозначно. Дякую.
Дякую!!! Не все відклалось в голові, але тепер іншими очима дивлюсь на акумулятори і підзарядні пристрої до них.
Неймовірно цікавий канал! Дякую за інформацію. Тепер я знаю чому здох мій акумулятор 9А в дбж APC коли виключали світло я вмикав в нього 9Вт led лампочку і світив по 4 год в день. І він не витримав такого ставлення)
Плотність це щільність. Теж вчу мову. Дякую за зміст, слухаю з задоволенням. 👍
Дякую
Густина?
Кажуть, що треба використовувати у цьому контексті "густину".
І ще, українською цей елемент / газ зветься водень
І ще--зазяджається НЕ ЕЛЕКТРОЛІТ!!!читай літературу по кислотних АК.
дякую, все круто розповіли
однак варто зауважити, що наразі строк експлуатації акумулятора не в пріоритеті, і навіть при теперішній їх вартості, люди доволі свідомо сприймають акумулятори як розхідники, оскільки навіть при фактичному строку служби 2-3 місяці, вони "відіб'ються" за день-два, коли є можливість залишатися на зв'язку і працювати
Все так, але вбити акум можна значно швидше, ніж за 2-3 місяці. Я бачив рекорд - три дні :) в середньому кислотники вже за 20-30 повних циклів майже не придатні до експлуатації, спитайте рибалок, хто тролить на них, багато чого цікавого почуєте
@@moya-sprava-adminНа четыре х тактном 3,5 двигателе нужно тролить..😊 Затраты. Минимальны ресурс десятки лет
Дуже корисна інформація навіть для спеціалістів в якості так званого переробної звірки часу. Дякую і однозначно лайк !❤
Чудові вечорниці, особливо буду чекати продовження. 🥇
І ще тема для відео.
Відмінності між кВт/г і кВт. Вона як би явна. Але всеодно багато людей це путають і не завжди можуть пояснити прям науково і наочно як ви. Тому було б цікаво почути це інформативно і лаконічно.
Дякую
Я якось куму (адміну, який ті акуми сотнями міняв та обслуговував) розповів що означає 20 H в кінці абревіатури акума.... за місяць він мені подзвонив і перепитав, щоб я йому все ще раз розповів, бо забув, бо та інфа нафіг не треба була... а за півроку він звернувся знову з тим же питанням бо знову забув :) то ж людина, якій інформація не потрібна, просто забуде і все. Більше того, більша частина кислотних акумів навіть заявлених параметрів не тримають, там все треба навпіл ділити. То ж теорія то добре, а практика підказує, що люди все одно все забувають, бо інфа зайва. Але як буде час, то може і зніму щось подібне.
Дякую, чудове пояснення, ще й солов"їною!!
Інформативно, змістовно, послідовно та чудово викладений матеріал, дякую!!!
Дякую!Дуже корисно і зрозуміло.Чекаємо ще цікавих ,корисних і зрозумілих лекцій.Хай Вам щастить.
Дякую за працю. Інформація дуже корисна.
Водород це водень. Дякую за якісний контент. Слава Україні!
Гарне відео, вдячний за працю.
35:13 Не згоден про те, що літій-залізо-фосфат не буде повністю заряджатися при 14.8 тому, що напруга заряду таких акумів - 14.6В і зарядка має на останній стадії тримати цю напругу, але сильно зменшувати струм для його 100% заряду, що і роблять більшість зарядок для такого типу акумів.
Також додав би, що якщо хочеться порівняти акуми по циклам і співвідносити їх якось, то для 100Ah ліфера з 2000 циклів треба брати в порівняння вже 300Ah agm при DOD 30% і цього буде ще навіть замало. Більшість рівняють по ампергодинам їх, що смішно і боляче водночас )).
По lefepo4 все залежить від плати bms, мій акум, наприклад, може вимкнути акум, якщо йому подавати 14.7 наприкінці, хоча там є внутрішній стабілізатор. А може пропустити до фінішу. Як повезе. То ж я намагаюся заряджати 14.6 тоді завжди все добре
@@moya-sprava-admin Скажіть, будь-ласка, коли заряджається АКБ, клеми (крокодили) інвертора треба з нього знімати, чи можна заряджати з під'єднаним, але вимкненим кнопкою інвертором? Це не зашкодить інвертору? Дякую
@@olegt.1624 краще зняти клеми. не знаю як із вимкненим, але увімкнений інвертор від такого горів, бачив в тіктоці
@@dimativator3709 Дякую Вам!
Дякую за відео, дуже інформативно й зрозуміло.
Дякую за інформацію яка зараз дуже потрібна і головне що майже все зрозуміло! Слава Україні!
Глянув їз задоволенням. Просто мегамасив інформацію. Через кілька днів перегляну ще раз, бо переварити все не зумів. Підписка, вподобайка однозначно.
Дуже добре все розкладено по полочках, супер відео, я десь на 60 відсотків вже розібрався і так, а з цим відео ще більше розібрався.
дякую!
і рекомендую відосик цей)
Корисна інформація, дякую. Лайк, підписка, буду переглядати існуючі, чекатиму нових відео. Вам і всім людям хто допомагає Україні - здоров'я, успіхів по життю і миру
Дякую за вашу працю,
За змістовне роз'яснення.
Дуже вдячний !!! Все по полочкам ї зрозуміло !!!
Дивився ваші відео попередні - дякую , за якісний контент і українську мову 👏🤝👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Швидкість х2. Дякую, було інформативно.
Молодець.Вот відразу чутно,шо наболіло.Берить гель,берить то берить се.Літієві дуже дорого наприклад.Дуже добре відео.
Шана автору🎉🙏 за 50 хв я дізнався все, що хотів і навіть більше! Дуже чітке формулювання думки і послідовність інформації - просто пісня. Особливо після перегляду одного відео на ютюбі, де чувак вішає на звичайний акб (через інвертор 2,5кВт) електрочайник в 2 кВт і доводить воду до кипіння 😂😮. Жах
Найкраще вiдео по темi! Дякую
Дякую! Відео дуже цікаве. У мене два кислотно-кальцієвих і інвертор з зарядкою (овервольтаж протекшн = 15,5 В , лов вольтаж протекшн = 10 В). Поки системою не користувався , але як що і буду - то з дуже невеликим навантаженням і під контролем розряду. Ну і лайк + підписка! )
Нареееешті
З усього переглянутого мною хоч один професіонал.
Підписуюсь під усим сказаним. (із невеликими обмовками 😜)
Дякую, колего !
Круто, для людей, які не вперше цікавляться інформацією, тут зібрано в одному місці основне. Єдине, про ліфер на низьких і високих температурах інформація потребує підтвердження! Якби так все було круто, всі авто акуми на них би вже перейшли. Дивився відео людей, які ліфер використовували в авто і він не працює в мінусову температуру, а влітку під капотом авто великі температури і він не працює також.
Ваш суржик казковий)). Без образ. Технічна інформація корисна. Дякую.
Спасибі
Щиро дякую за інформацію,вона актуальна.
Маю систему з 4-х кислотно-кальцієвих у паралель, у сумі виходить десь 300А ємності. Основне робоче навантаження ноутбук та 2 монтіори, 50 Вт вони жеруть разом. Іноді короткостроково може бути навантаження до 100-150 Вт, але то безпечно вимкнути ПК і усе. ДБЖ-інвертор потужністю 300 Вт, може заряджати струмом 5А. Все працює вже 2 роки, бойове хрещення у відсутність світла 7 годин система пройшла з честю) правда довелось і заряджати то все ті ж 7 годин. Планові відключення у 4-5 годин взагалі без проблем.
Якої фірми АКБ ? По 75 А ? Як зараз , встигають заряджатися з цими відключеннями 2/2 ?
@@ЕвгенийВикторович-ж3х 110 + 63 + 63 + 63 (я купляв як була нагода у 22-му, був страшенний дифіцит). WESTA EFB. Так, заряджатись встигають. Зараз у мене віключення 7\2 перевів струм зарядки до 10А, за ніч воно догоняє. Коли було 4\4 то встигало і на 5А.
@@ЕвгенийВикторович-ж3х WESTA EFB. 110 + 63 + 63 + 63 (у 22му був страшний дефіцит, тому купляв як була нагода). Зараз у мене відключення 7\2, перевів зарядку до 10А струму. Якщо навантаження 50 Вт то зарядитись воно встигає, мені вистачає для роботи. Коли було 4\4 то міг залишити і ПК, навантаження було 100Вт з хвостиком (все переведено у економ режими).
Дякую. Просто, ясно, як для школярів. Буду купувати літій- залізо-фосфатний.
Все производители lifepo4 в характеристиках пишут , что температура хранения до -20 °С , а не эксплуатации !
Заряжать такие АКБ можно при температуре не ниже 0 °С .
Именно по этой причине их использование ограничено вне помещения и в автомобилях .
А вот новый тип АКБ (LTO) литий - титанатные , имеют ресурс 20 000 циклов и имеет возможность заряжаться при температуре до -30°С .
Очень доходчиво и толково.
ДЯкую за інформацію! Дуже актуально наразі
Дякую за відео. Фази у розетці! Плотність-густина, водород-водень)
Плотність - густина. 'А чому не щільність?
@@ЕленаЧеркун-х5ж тому що ФІЗИКА. Насправді Ви поаві, стосовно електролітів використовується поняття "щільність"-калька з російського "плотность" яка стала технічним терміном як і рисунок.
@@ЕленаЧеркун-х5ж густина - це для рідин, а щільність - це як багато елементів у одиниці об'єму чи площі. До прикладу: щільність розміщення отворів на пластині, чи щільність встановлення стільців у залі.
А ще, здається, немає ткого слова - решітка. Я не фаріон, якщо що. 😊
Дуже інформативне відео! Дякую. Дуже добре все розповіли.
дякую,дуже зрозуміло розжовано залишилось ковтнути
Гарно дякую за цікаве та докладне відео, маю акумулятор від електророверу на елементах Boston Swing 5300, ємністю 10,6Аh на 48V з робочим током розряду 20A, замовив інвертор, буду підключати роутер з телевізором.
10*48=480 Вт, нормально, кілька годин протягне, бо тв з роутером 100-150 Вт потягне.
@@moya-sprava-admin не правильно ви рахуєте, 48Вх20А=960Вт і 10.6А•годх48В= 509Вт•год. Сучасний телевізор споживає до 80Вт(мій 65" споживає 68Вт і 30Вт в Еко режимі), звичайний роутер до 10Вт, тобто в сумі максимум 90Вт, далі треба знати ККД інвертора, щоб вирахувати час роботи.
@@Juris-Jerzy що саме я не вірно рахую? Закон Ома один, беріть свої значення і підставляйте
Дуже класне та інформативне відео! Я вже пожалкував, що придбав АГМ аккум замість ГЕЛь
Дуже доступно і зрозуміло.
Дякую.
Дуже дякую за інформацію, Два слова до вашого словникового запасу:щільність електроліту, водень.
Дякую, вже додано :)
Спасибо за видео! Довольно толковое, сравнительно с другими блогерами, хотя, есть и небольшие "неточности"... Сними пожалуйста ролик: МОЖНО ЛИ ЗАРЯДИТЬ ОТ АВТОМОБИЛЬНОГО ГЕНЕРАТОРА ПОЛНОСТЬЮ СЕВШУЮ АКБ (до 10,5v)! Такой темы вообще нет в интернете!
Дуже дякую. Все детально, чітко і зрозуміло. Тепер для себе в автодім точно розумію, що ідеальний варіант lifepo4. Дякую за вашу працю
Идеальный, только вот цена не идеальная, а в 5 раз дороже кислотного. Но прослужит только в два раза дольше кислотного.
Мабуть це найкраще пояснення 💯
Перший день блекауту використовував 150Вт інвертор + 60ст акб. Короткочасно вмикався газ. котел і освітлення в квартирі по мінімуму. До 10,5 висадився доволі швидко.
На ранок приніс з човна LiFePo 50Ah 24V і інвертор з автобуса 24/230V 2000/1000 Wt. За шестигодинні відключення, остаточний заряд батареї не знижувався нижче 82% по вбудованому індикатору. Звісно, його точність, приблизно, «від сарая до забора», але літій-полімер- то є сила!💪
«Перевірено електронікой» (с)
То то ж наче не літій полімер, а літій залізо фосфат.
@@Лиходій-й2ь Ви праві. Я не правильно висловився. Оте PO в кінці, збило з пантелику.😉
Дуже правильна українська мова, приємно слухати! Щиро дякую!
🔱 🇺🇦 Слава Україні! Добре розтлумачення, дякую! Тема важлива, особливо з погляду малого поширення в інтернеті, а для нас зараз мега актуальна, ще було б добре чути приклади використання, можливо з порівняннями, ця тема дуже фінансово затратна, тому розумію по прикладам та порівнянням, це лише побажання.
Героям слава! 💙💛💞
дякую за цікаву інформацію
Справжній фахівець. Дуже дякую.
Грамотно! Дякую! Тепер це відео буду друзям відправляти, щоб самому не пояснювати.🙂
Вітаю 👍 Тема акумуляторів та ДБЖ зараз актуальна. ⚡🔋🔌💡
Дяка .
Дуже корисно.
Коментар на підтримку каналу. Дуже вдячний за працю та цікавий україномовний контент.
49:03 початковий струм (initial current) має відношення до процесу заряду, а не розряду. Це струм, який споживає батарея відразу після підключення зарядного пристрою, інакше відомий як струм запуску. Звичайно ж цей 7ah акумулятор може віддати струм більше 2А (це 0,3С) просто ємність його зменшиться при цьому в 3 рази по відношенню к 0,1С. Ви ж самі розрядні характеристики навели 47:42. І тут уже завдання того ланцюга, в якому він встановлений, не дати йому піти в глибокий розряд. Це моя скромна думка). А взагалі дякую за відео
Так, ви праві, то я "забалакався". Це дійсно струм, яким можна починати заряджання, але не перевищувати його.
Велика подяка!!!
Довго , але дуже професійно !
Це для обов'зкового вивчення ,, кулібіним ,, ,які не чули про шкільний курс з основ електротехніки ,але бажають створити ,,вічний двигун ,, на базі ДБЖ , акб зі свалки , дротика та палки...!
Дякую за корисну інформацію.
Здаеться що і так все це розумів..але відкрив щось нове для себе.Дякую дуже інформативно і приемно слухати.Лайк
Дякую за інформативне відео!
Дуже детально. Дякую .
Кислотник можна сміливо брати для інвертора, але є певні моменти
1. Не розряджати менше 12,2в
2. Заряджати тільки не в квартирі, можна на балконі
3. При першій можливості зарядити
В паспорті більшої частини кислотників написано не розряджати нижче 12.4-12.5, особливо кальцієві. І дійсно потрібно одразу зарядити. Але хто ж ті паспорти читає?
👍 Саме так і користуюсь (можна сказати вже давно). Акум 190А, інвертор 2500 з функцією автозарядки та автоматичним переключенням режимів роботи.
@@РоманБрудр А что за инвертер такой? Я купил инвертер на али, рассчитывая на свой автокислотник. Но, послушав видео, думаю, что зря. Убью акб и не получу то, ради чего его купил.
@@РоманБрудрОт і рахуйте що струм від акб -12В буде мінімум 210А ,при вихідній потужності 2,5 кВт ,ємністі цього акб вистачить не більш півгодини ,так як стартерний акб на 50%розряду буду мати напругу у межах 11 В .
Для недовгострокового живлення при цій потужністі може й підійде .
А про параллельные/последовательные соединения? Там же можно, условно, большую нагрузку разделить между N акб. Или увеличить время работы. Как будет работать цепь в случае объединения разных по хар-кам банок. Знаю, что у людей нередко не одна батарея, но, при этом, используют одномоментно упорно только одну во всех случаях, меняя на следующую по достижению разряда. По текущему материалу - все неплохо. Отдельное спасибо за правильную информацию по Ca/Ca
Я запаралелів 2 акума по 60а,ну і нормас.Різні об'єми не бажано.
Я не раджу без нагляду підключати паралельно або послідовно акуми, ця схема для акумів з балансуванням то нормально, всі інші буде або перезаряджати, або недозаряджати, бо то фізика. Так само і по розряду - чим потужніший акум, тим більше на нього навантаження, а всі акуми мають різні характеристики. То окрему тему мабуть треба піднімати...
з'єднував послідовно і працювало кілька років автомобільні акумулятори 60 а\г в системі аварійного освітлення, але вони були з однієї партії і працювали, заряджалися завжди в парі... В автомобілях з 24 вольтовою системою теж працюють послідовні з'єднання, є автомобілі де перемикається в процесі роботи 2 акумулятора то послідовно (в роботі авто), то паралельно (при роботі стартера). Так що все можна робити тільки знати що робиш....
Для обох випадків, головне щоб всі АКБ були одного виробника, та однакової технології. Ємність для паралельного підключення не важлива, але бажанно підключати в коло коли обидві або більше АКБ заряджені до +\- одного рівня. При паралельному підключені то все перетвориться на одну величезну банку але напруга залишиться 12В. Для послідового підключення потрібне парне підключення і обов`язково однакові номінали у кожній парі, у такому випадку кожна пара буде помножувати напругу х2... тобто 2 АКБ = 24В, 4АКБ = 48В.
Це те відео яке шукав. На всі 100.Лайк і підписка
Спасибо за информацию!
Информация надана грамотно , професійно і зрозуміло !
Для доморощених ділетантів - кулібіних ,
які заполонили ЮТЮБ.
цю інформацію треба доводити примусрво !
Дякую , багато корисного почув
Якісний контент,на часі, освіжив забуті і не набуті знання.
Професійно!
Подяка автору!!!
Дуже цікаво і доступно.
Супер інформативне відео
Зрозуміло! Перед вживанням збовтати)))
Взагалі бовтати треба періодично і постійно :)
Дякую за відео! Воно дуже корисне)Слава Україні! З мене лайк і підписка)
Дякую за відео. Зробіть будь ласка тайм-коди.
Дуже дякую!
Спасибо, познавательно. Вопрос может не совсем по теме. Гибридный инвертор 3.2 кВт, аккумуляторы lifepo4 100 А (8 шт -24В), на какой ток необходимо брать BMS? Китайцы рекомендуют 8s на 250 А. Я считал, что он должен быть на 8s 100A или с небольшим запасом. Насколько это верно
Чупер інфа на українській мові для новачків . Дякую
Зрозуміло. Для побуту підійде літій-залізо-фосфатний акум або генератор.
Дякую за Ваше відео.
Плюс однозначно. Клавіатру требе оновити)
Нє-нє, дякую, мітсумі то класика :)
Дякуємо вам, чекаємо нових тем!
Привіт!Забули про літній титанат в мене залишається після виступів автозвуку ,акуми просто сказка заряджаються моментально і віддають декілька кіловат ,але ємкість мала,для дому супер якщо є потужний інвертор і лабораторне зарядне на 100а
Літо не дуже розповсюджений, бо специфічний в виробництві і контролери для нього треба вумні. Хоча нам обіцяють його пхати і в звичайні комірки звичайних акумів, буде це ще не скоро
Дякую! Все доступно пояснили
Дякую за відео. Але так і не зрозумів, чи рекомендується використовувати AGM акумулятори у якості джерела живлення? Сказано, що вони витримують 200-300 циклів розряду/заряду, але до якої напруги їх можна розряджати? Звичайний автомобільний максимум до 30% ємності, а AGM?
Те саме і ажм. Тільки deep cycle акуми можна трішечки більше розряджати. Взагалі порада для кожного акума - заряджати їх за першою ж можливістю. Проблема кислотних в тому що при постійному недозаряді або глибоких розрядах вони швидко втрачають ємність. Трохи краще тримаються гелеві. А взагалі ще краще літієві. Їх хоч не потрібно постійно заряджати на 100%, головне не розряджати в 0
@@moya-sprava-admin для теперішніх умов хочу купити AGM аккумулятор на 20 А*г для підключення двох роутерів та пари світлодіодних стрічок. Другий AGM тієї ж ємності хотів у парі з інвертором використовувати для підзарядки ноута. На блоці блоці споживання ноута вказано таке: 19,5 В, 3,33 А, 65 Вт. Чи буде працювати така система? При звичайних умовах від 220 В ноут заряджається десь за годину. Вже хотів замовляти ці батареї, але не впевнений, що зробив правильний вибір. Також є питання щодо зарядки AGM. Автомобільний АКБ я заряджаю зарядкою Forte. Звичайна зарядка, не імпульсна. Є амперметр. Точно так заряджати? Виставляти силу струму 10% ємності АКБ і заряджати, доки на зарядному пристрої не загориться зелена лампа, що АКБ заряджений? Дякую за відповідь!
Дякую ва за відео.
Скажіть будь ласка, на сегодняшний день, який акумулятор (фірма/марка) варто
ставити в УПС/БЖД ? Є щось якісне та довговічне, до продажу в Україні ? Чи якісні на даний момент не завозять ?
Дякую вам.
Дякую за Вам
Велика вдячність за докладне відео.
Лайк за українську мову.
Є кальцієва акб ємністю 100Аг під"єднана до інвертора і зарядного пристрою одночасно.
Яким струмом і до якої напруги її можна безпечно розрядити?
До якої напруги її можна заряджати струмом 0,1С?
Яким чином її можна дозарядити до 100% ємності?
Чи можна постійно її заряжати напругою 13,6В? Чи може трохи вищою?
Чи не зашкодить їй постійно заряджатися напругою 14,4В?
Дякую
Всі відповіді мають бути в інструкції до вашого акуму. Навіть у одного виробника є акуми з різними параметрами як по заряджанню, так і по розряджанню. Якщо з акумом не було інструкції, запитайте у продавця, або у дистриб'ютора. Звичайні умови заряджання кальцієвих акумів такі: до 14.2 В заряджаємо струмом 0.1С, потім зменшуємо до 0.05С і заряджаємо до 14.6-14.8 В. Але в випадку розряда менше 12.4В потрібно мати спеціалізований зарядний пристрій :) і от де його взяти - ото питання, більше того - як саме заряджати. Кип'ятити акум треба лише для відновлення та перемішування електролиту і то не є "звичайна" процедура для всіх кальцієвих акумів.
@@moya-sprava-admin дякую за відповідь.
А тримати постійно під напругою 14.4В можна чи ні, не зашкодить акумулятору?
@@АнатолийГеннадьевич-м8е ні, тримати не можна. Буферний режим має бути значно нижчим 13.3-13.7 В
Тема розкрита дуже якісно і професійно. Тільки коли Ви кажете про "плотність", мабуть маєте на увазу щільність, а під "водородом" розуміється звичайний водень?
Лайк за відключення світла)))
Сучасні специ підзабули, що були кадмій-нікелеві, залізо-нікелеві, цинк-нікелеві, срібло-цинкові лужні акумулятори, які працювали в тяговому режимі (і малозамінні були для цього режиму), та і зараз працюють, ще не всі списані, бо працювали вони десятками років, не боялися великих струмів розрядки та зарядки, не боялися повного розряду.В нікелевих була пам'ять останньої ємності, але це лікувалося. Не знаю чи їх.ще випускають, але вся залізниця (тепловози, вагонне освітлення, системи СЦБ), армійський зв'язок, працювала на них.
дякую, дуже толково і популярно....кінець відео більш корисний....дещо нове пізнав