Итого: Я все сделал неправильно: купил 3 кислотных АКБ по 100Ач, инвертер на 12В с читстым синусом и подключил это в розетку проводом вилка-вилка. вот только есть маленькие "НО": 1. у меня есть прибор кулонометр, которым я контролирую уровень заряда-разряда АКБ. и 3 штуки именно для того чтобы не сажать батареи ниже критически условных 50% (11,5В). а та же контролировать подключенную нагрузку. Ибо если на балконе остался включенным теплый пол - я сразу вижу что куда-то начали убегать лишних 30А. 2. провода, которые шли в комплекте с инвертором - сразу пошли на свалку. вместо них были сделаны нормальные провода из медного провода сечением 25 квадратов. Как на инвертор, так и перемычки между батареями. длинна по 25 см. условно говоря, потери практически нулевые. 3. инвертор был взят на 3000вт (пиковых) именно для того чтобы он мог запускать холодильник. а он у меня с двумя компрессорами. при старте компрессора - ток достигает 120А! инвертор справляется легко. 4. вилка-вилка в ближайшую розетку. и не нужно ничего переделывать в щитке. сейчас вызвать и дождаться электрика нереально. да и стоимость будет космическая. К тому же мне зачем-то опломбировали железку, которая прикрывает пакетники - нужно срывать пломбу. Да это не так удобно: нужно сперва выключить автомат, потом вставить вилку потом включить инвертор. при появлении света наоборот. Но зато бесплатно. Пару раз спросоня забывал выключить вводной автомат - в инверторе просто срабатывала защита и всё. Зато когда света не было сутки, у меня был свет, работал холодильник, и была возможность работать на ноутбуке условно безлимитно. И стоимость такой системы не превышает 17 тыщ грн. сравните с аналогичной по мощности и емкости зарядной станцией. Да, это не Plug`n`Play - нужно следить итд, но энергоэффективность в пересчете на 1 грн запасенной энергии будет как у какой-то станции стоимостью в 10 раз больше. Условно говоря, я имею запас в 3Квт. Да, стараюсь использовать не более 1,5, чтобы не убить аккумы, но при особо критических случаях (за 3-4 раза они не помрут) она мне это выдаст! а уж при плановых отключениях на 4 часа я вообще себе ни в чем не отказываю: вечером посмотреть 2-3 серии сериала на здоровом 55" телеке с домашним кинотеатром - запросто. Вибачаюсь що кацапською. Ще не в досконалості оволодів солов'їною. Слава Україні и смерть москалям!
Я ж не говорю, що такий сетап те має права на життя. Тим паче, якщо все міряти, як ви це робите. З іншого боку, самі пишите про - "видка-вилка". У вас спрацював захист, а у когось згорить інвертор, або ще щось "чудове" трапиться... І маштабуємо це на країну, де кожен другий буде цю схему трошки спрощувати і здешевшувати
@@DLisovyy на 23:28 чітко написано: "ніт". Бер всяких обмовок. Але я кажу, що це можливо. І такий сетап фунциклює досить непогано. Але не в режимі плаг'н'плей. Доречі одному з 3х АКБ пішов 3й рік: до цього року він стояв на дачі в системі сонячної станції. Міряв приладом для тесту АКБ: SOH: 98%. Внутрішній опір 1.5 мОм.
@@Androll я дійсно трохи втомився від теми са/са акумуляторів. Так, я вважаю, що це не раціонально, небезпечно і я це не раджу. І якщо ви збирали декілька років тому - тим паче, було більше сенсу зібрати меншу систему по стікерам, але із реальною ємністю Плюс я вважаю, що в сучасних реаліях України мобільність системи має значення У вас це працює - чудово. Ви зробили свій вибір все контролювати вручну і т.д. Я це радити на загал не можу. Хтось трохи більше ампер на зарядку дасть, хтось розрядить глибоко, а у кого іскра прилетить і рване акум в обличчя дитині На ютубі є 100500 відео із сотнями тисяч переглядів, як все зробити дешево і сердити Мій хіт, коли батько на відео дає малобу вилку під напругою - вставляй в розетку Там же - залишений дріт фази просто висить в повітрі біля лічільника
Дмитро! Дуже дякую Вам за детальне та корисне роз'яснення для тих "хто не в темі" із гарними застереженнями та корисними порадами. Дуже гарні у Вас відео:)
Користуюся вдома свинцево-кислотними 2*60А\Г щоб давали 24В на дбж 1Квт чистої вихідної потужності. Вони небезпечні і дають випари кислоти та водню - коли їх заряджати великими токами, вони тоді киплять. ДБЖ може максимум 1,5-2А дати зарядний ток - там нічого не кипить і нічого з них не іде. А так - відео дійсно клас. Лайк)
Дякую за відгук! 🤝 Такий зворотній зв'язок є дуже мотивуючим! Особливо для мене, як для людини, що не є "професійним блогером", але захотіла поділитися тим, у чому вдалося трохи розібратися. В тому числі, щоб вберегти інших від помилок та зайвої небезпеки!
@@sidbutcher2166 будь-ласка зніміть ґрунтовне відео на цю тему, а ми прийде до вас і подискутуємо в коментах! Дуже чекаю на посилання! Бажано побільше фізики та хімії. Розкажіть, про склад акумуляторів. Що відбувається при надто швидкому заряді та розряді. Про максимальні токи та небезпеку іх перевищення. Про глибокий розряд та фізику процесу. Сульфатацію. Про циклічність та життя такого акумулятора в режимі 4 на 4. Або про сумарну ємність таких акумуляторів для життя в режимі 4 на 4. Я так, розумію, що ви глибоко розібралися в темі та готові допомогти всім, хто так потребує дешевих, надійних та простих рішень!
@@DLisovyy Доброго вечора. Посовітуйте для роботи газового котла 2-3 лампочки , телевізор в загальному 350-500ватт. Дивився в сторону двопаливного инверторного генератора 1.6 кВ ном пишуть розхід газу 600гр але після вашого відео задумався про павербанк великої потужності. Ціна генератора 40 тис. А павербанк на 1.2 кВ/г десь 50тис. В мене будинок невеликий і з розрахунком відключення 5-6 годин. Дякую за вашу відповідь на перід.
Дмитре, дякую за цю серію таких змістовних та корисних відео. Особлива подяка за чітке пояснення техніки безпеки та всіх пов'язаних загроз. Від себе додам, що якщо все-таки довелося користуватися кислотним АКБ у квартирі, то навантаження має бутина нього мінімальним. Я підключаю максимум модем, роутер, телевізор чи ноутбук, короткий шматок світлодіодної стрічки. Зарядка цих АКБ має проводитися теж малим струмом, максимум 5 ампер для АКБ 60 - 100Аг. За таких умов мінімізується виділення газів у АКБ, заряджатися буде довго, проте не буде кипіти як скаженний. Як на мене, то для багатоквартирних будинків взагалі немає альтернативи окрім зарядних станцій. Дивлячись на ціни АКБ, зарядок та інверторів починає спадати на думку, що різниця у ціні між домашнім DIY (коли за нього беруться без всіляких знань) та готовими рішеннями не така вже і велика. Плюси зарядних станцій незаперечні - зручність, компактність, безпека, швидка зарядка від мережі, можна підключити сонячну панель - рятівний варіант на випадок довгострокового відключення світла.
Дякую за відгук! 🤝 Так, ви повністю праві, відносно навантаження та невеликого струму заряду автомобільних акумуляторів! Відносно готових рішен - так, 100%! Я розглядав збір собі LiFePo4 батареї для зарядки EcoFlow + 12В виходи + виходи Type-C PD. Скоріш за все навіть зроблю. Але там все не так просто для "пересічного користувача". Будь-яка помилка і буде горе. Буде значно дешевше, якщо везти із Китаю. Але, якість акумуляторів не перевіриш, хіба по відгукам. Ну і, саме головне - час на логістику. Це 3-5 тижнів, поки воно буду в Україні :(
@@DLisovyy так тема lifepo4 дуже широка, цікава і має багато підводних каменів. Якщо матимете час і натхнення зніміть ролік на цю тему, бо тут дійсно є що обговорити.
Важко вважати професіоналом любитиля, розрахунки з інтернету, знання звідти ж. Перепрошую, але я особисто в енергетичний відділ до себе, не взяв би даного оратора. З усіеї поваги.
Я використовую звичайні чотири 60 ач автомобільні акумулятори однієї кондиції разом з інвертором на 700 чистих ватт з правильною синусоідою з функцією заряду від сонячних панелей. В мене стоять три панелі по 350 вт, тобто 1квт з хвостиком. Так аккуми треба ставити в вентильовані приміщення - згоден. Те що автомобільні не віддають до кінця заряд - так, не віддають. І слава богу! Бо то не треба. Як тільки напруга від батарей падає до 10.7 вольт інвертор вирубається. Це не дає батареї отримати глибокий розряд. Взагалі глибокий розряд ви отримаєте тільки в одному випадку, коли дасте навантаження примусове прямо на клеми, наприклад: лампочку на 12 вольт яка і висадить аккуми в нуль за добу чі дві. Інвертор ніколи не висадить батареї в нуль. Тобто ця перевага дорогих аккумів для ибп відпадає. Це в чистому вигляді маркетинговий хід. Так в аккума для ибж пластини товщі, вони віддають заряд довше, служать довше ( мій досвід каже що реально вони живуть 5 років якщо це дорогий німецький чи американський бренд) Китай це викинуті гроші, але різницею у вартості це ніяк не компенсується. Використовувати автомобільні аккуми можно і нічого страшного з того немає. Що треба враховувати так це ток заряджання від інвертора аккумів. Якщо ток заряджання буде малий а загальна ємність аккумів знаяна то часу на який зараз включають електрику буде не вистачати для заряду розрядженних аккумів. Це треба мати на увазі В мене 240 ач емність. Ток зарядки від загального живлення 20ач. За 4 години заряд сягне 80 ач. Мої аккуми в такому режимі будуть на недозаряді і рано чи пізно мені треба буде підключати генератор щоб нагнати заряд. Чі буде сонячний день, тоді мій прилад дасть 40а а з панелей і панелі в сонячний день реально рулять. Цю систему я зробив коли ще будував будинок в 2015 році. Поекспериментував з аккумами і прийшов до висновку що автомобільні цілком робоча тема з огляду трикратної дорожчої вартості аккумів для ИБП. Тепер рахуємо ємність 240ачх12вт= 2880 w. Інвертор в мене 700w живить світло в будинку, сигналізацію, роутер та живлення для оптики та насоси для опалення. Постійно береться десь 70-150вт, з насосами і вентилятором котла ще 370вт, також треба враховувати холостий хід самого інвертора бо на себе він теж забирає. Без опалення в мене рекорд став 32 години на аккумах до відключки. Це коли на було світла більше 55 годин я дочекався відключки і ще підзаряджав генератором. Генератором чи сіттю зарядка протягом години дає десь ще 5 годин роботи від аккумів. Якщо є сонце ефективність ще більша. Генерація від панелей в ці похмурі дні мізерна але десь 100 вт видають. Стосовно автомобільних аккумів, в авто вони працюють в надскладних умовах, їх трясе то холод то спека від двигуна, ток зарядки від генератора в сучасних авто 120 ампер і більше .... Під інвертором вони собі спокійно працюють в куди більш комфортних умовах.
ну, всі так бояться цих акумів, бо розрядиться і все, він труп, шоб автомобільний акум став трупом, його треба розрядити в нуль і закинути на місяць, тоді так, але якшо навіть його в нуль розрядити і невдовзі поставити на зарядку, то все з ним норм буде
Я откопав АКБ 60 ач, колись знятий з авто, зарядив, тепер тягне 350вт дбж 9 годин, вайфай, током до 50вт, в зиму додасться насос опалення. Решту можливо вирішити іншим способом. Газ, дрова і т.п.
Дякую за відгук! До того, як записав перше відео із цієї серії, навіть не було розуміння, наскільки надихають такі коментарі! 🤝🇺🇦 Просто до цього це був маленький "ламповий" канал для друзів про лижі...
Вперше на цьому каналі. Але схожу я тут у вас потусуюся) дуже радий познайомитися! Мего відео! Чудово і структуровано! Контент - саме в яблучко для мене. Неймовірно вам вдячний! Низький уклін.
Дякую за відгук! Тут варто буде тусуватися, якщо мене остаточно не засмутять коменти "ви все робите не правильно" і я ще далі буду знімати :)) Насправді, вже придумав пару тем, подивимось, коли встигну відзняти Просто до того, як я вирішив на цю тему щось знімати - це був маленький "самповий" канал на тему лиж і гір, для друзів )
Грамотно, і конкретно. Дякую. Користуюсь АГМ акумом Бош+інвертором 12/220В 1200Вт Китай з чистою сінусоїдою. На 5 год роутер + 2 телевізори вистачає . Зарядка китайська з переключенням на АГМ акуми.
Все конструктивно та зрозуміло. І навіть висновок очевидний: треба їхати в село, а якщо нема куди в село, то хз. Бо гратися в самопальні системи з акумуляторами ще небезпечніше, ніж з генератором на балконі - просто безліч ризиків. Усе ж інше просто впирається в тривалість відключень. Якщо мова про сільську місцевість та селища, то там особливо стабільної електрики ніколи й не було, і до відключень багато хто давно адаптувався. Якщо ж мова про великі міста (окрім прифронтових), то тут багато підваріантів, але візьмемо два: 1. Якщо електрики немає добу-півтори (і менше), а потім подають живлення на 3-4 години (і більше), то уся ця фігня просто не має сенсу. Котел, викручений на високу температуру, прогріває квартиру так, що за добу температура не падає навіть до рівня дискомфорту в легкій кофтинці. А щоб у місті, де ТРЦ щотридні звітують про збільшення потужностей генераторів, кав‘ярні вже три тижні, як почали скуповувати та встановлювати генератори, з‘являються пункти незламності, працюють заправки тощо, не знайти можливості зарядити ноутбук і надіслати щось електронкою - це треба мати якісь розумові розлади чи величезний запас лінощів. Дешевий екофлоу і аналоги навіть при роботі з одним котлом такий проміжок часу не перекриє, а 200 тисяч виглядають неадекватними видатками за такого дискомфорту. 2. Сценарій, коли світла немає ледь не тиждень (і більше). Якщо у вас є 200+ тисяч, то ви можете собі що завгодно орендувати в будь-якому селі і не паритись з екофлоу, який протримає ваш котел годин десять, а потім потребуватиме безкінечної сонячної зарядки в хмарну зимову погоду. Усе інше, крім генератора, виглядає просто смішно через тривалість роботи без заряду. По факту, якщо не буде дефіциту палива, генератор з усіх цих приборів є єдиною адекватною альтернативою, бо забезпечує і короткочасну, і довгострокову потребу. При цьому на відміну від інших приборів саме він генерує електрику, а не потребує її для кожного циклу роботи. Крім того, вони зросли в ціні, але такі інверторні, що видають достатню потужність, щоб працював і котел, і ноутбук, і лампочки, коштує дешевше, ніж найдешевший екофлоу/блуетті/джакері, які забезпечать АЖ дві години роботи котла))) Тобто, якщо у вас не безмежний бюджет, і ви людина ризикова, то краще все ж подумати про те, де зберігати паливо, і взяти невеликий інверторний генератор. А якщо ви не любите ризик, любите бігати та маєте трохи більше грошей: купуєте вогнегасник, домовляєтеся з сусідами, обираєте безпечне місце для зберігання палива (наприклад, в баку авто:)), берете генератор і купуєте невеликий екофлоу. І просто кожні дві години за потреби бігаєте на вулицю, де на безпечній відстані від дому запускаєте генератор і від нього заряджаєте свій екофлоу - використовуєте екофлоу для забезпечення потреб удома - знову йдете до генератора та заряджаєте. Незручно, але дешевше, надійніше та безпечніше. Для більшої безпеки бензин можна взагалі не зберігати, а купувати по 5 літрів на найближчій заправці :)
Вітаю адекватність 🤝 Остання рекомендація щодо використання невеликої зарядної станції як власне транспорту енергії від генератора це саме те оптимальне рішення на тривалий блекаут. Навіть без власного генератора, це дозволить не ходити в пункти незламності дуже часто.
Геніальний комент. Тобі треба зняти ролик, який би доповнював це відео автора. Серйозно. Розклав все по поличках як має бути. Доречі, в копілку. Вчора бачив ржачне відео де на вулиці стоїть москвіч і з нього йдуть дроти на третій поверх в квартиру. Виходить москвич дешевше купити ніж генератор. І я подумав це ж правда. В мене є опель кадет - більше 500 баксів ніхто не дасть. На польских номерах можна купити ще дешевше. Це фактично малошумний кіловатний генератор з чотиритактним двигуном.
Чудове, цікаве відео, дякую! Але є певні моменти, на яких я б загострив увагу. Перше це здатність акумуляторів швидко поглинати енергію, тобто заряджатись. Автомобільні СА/СА, AGM і гелеві відносно повільно заряджаються і це їхній, в наших реаліях недолік. Віялові відключення бувають різні, у нас буває що 5 годин немає світла від міської мережі, а потім дають напругу на 3 години. При цьому вищеперераховані акуми не здатні встигнути зарядитись до 100%, а експлуатувати недозаряджені теж для них не дуже добре. Швидко можуть заряджатись літієві, або залізофосфатні, але не кожна зарядка може видати їм достатньої величини струм. Це теж потрібно враховувати. І не кожна ДБЖ може ці акуми правильно заряджати. Далі про готові станції - Блюєтті і Екофлоу найпоширеніші, але Екофлоу, та що має в собі LiFePo4 акуми здатна швидко прийняти велику кількість струму, а Блюетті - ні (принаймні ті моделі що я читав). Тепер щодо автомобільних кислотних акумів - це "тамагочі", щоб правильно їх експлуатувати в умовах аварійного живлення, треба мати розумну зарядку і трохи теорії в голові і трохи часу, але при наявності цих трьох складових вони теж можуть цілком нормально ескплуатуватись. А з огляду на порівняльну вартість їх і наприклад гелевих акумів, то порахуйте самі. Про літій і залізофосфат я взагалі мовчу. Тепер щодо безпеки кислотних акумів з рідкою кислотою, наприклад СА/СА, таких як у Вас на столі. Там є дірочки для аварійного скидання газів в разі закипання - уважно подивіться на їх розміри і скажіть скільки часу має через них поступати водень у приміщення (яке не провітрюється) щоб ПДК досягнуло критичного рівня? Так, ці акуми киплять і можуть вибухнкти, але це при умові несправного зарядного пристрою, а сучасний мікропроцесорний зарядник важко вивести з ладу і довести ним акум до вибуху. А от літій, ну погугліть як вибухає літій, я думаю ви не гірше за мене знаєте. Взагалі тут іще повно - повнісінько нюансів, але це вже і так багато літер. P.S. За нагадування про вогнегасник окрема подяка!
Згоден і більшістю моменті. Особливо про швидкість заряду аккумів. Тому розглядаю зробити собі LiFePo4 аккум із толковою BMS. А от що стосується СА/СА vs GEL - тут не все так однозначно навіть з точки зору ціни. СА/СА нижче 50% не можна розряджати, а от GEL може працювати із низьким розрядом і кількість циклів більше в рази. Відповідно 100А СА/СА по реальній ємності, як 50А GEL. І ціна починає буди дуже близькою. Відносно безпеки СА/СА. Питання не в закипанні (це взагалі окрема тема). Питання в тому, що навіть просто під час зарядки є випаровування. І за певних обставит (вдало прилетить іскра) - цього буде достатньо. Особисто знаю приклад. Ну і повертаючись до цін, ціни вже дуже наблизилися одна на одних, якщо не розглядати можливості "один раз" висадити СА/СА аккум "в нуль". Але тут дійсно, що купа про що можна говорити. І так відео величезне вийшло :) Дякую за відгук!
@@DLisovyy а іще треба брати до увагу температуру експлуатації і тут взагалі голова піде обертом. А якщо почитати інструкцію виробника на гель то і здуріти недовго. ))) Я, до речі, ганяю свій СА/СА вже два тижні до 11,9V (замір без навантаження звісно) що відповідає вже не 50, а 60 відсоткам розряду і поки помітного падіння емності не було. І стоїть він практично на вулиці. Але потребує певної мороки з зарядкою. Теж думаю зібрати lifepo4, але поки вартість зупиняє.
Згоден! По LiFePo4, я спочатку планував привезти батареї з алеекспрес через Польщу. Але наразі вирішив почекати. Вже зараз видно по сайтам купи/продай, що ринок наповнюється
@@DLisovyy я замовив "на пробу" на Алі цифровий монітор для акумулятора пару днів тому, і вже НП рапортує що везе мені посилку. Орієнтовно мають доставити у середині січня. А тут комірки і зараз продають на ОЛХ: "CATL 100 ампер Цена 80$" але ж за два місяці обіцяють. А я ті самі "катли" на Алі можу за 8к грн купити. І строки доставки теж 1,5 місяці.
Гарні поради, але це все явно далекі варіанти від реального бюджету переважної більшості українців. Тому дам таку пораду - при розрахунку системи резервного живлення потрібно враховувати тільки саме необхідне. Для переважної більшості це освітлення і зв"язок. Тому досить оптимальним і достатнім рішенням може стати бувша у використанні автомобільна батарея, зарядний пристрій до неї, декілька вимикачів та світлодіодних стрічок. Для заряджання гаджетів використовуйте перетворювачі 12В-5В або зарядні пристрої для вмикання у прикурювач авто. При розведенні 12В мережі по вашій оселі обов"язково врахуйте те, що батарею дуже бажано розташувати за межами житлової зони вашого помешкання. А також обов"язкове включення у розрив мережі запобіжника, розташованого у беспосередній близкості до батареї. Запобіжник має розраховуватись на максимальний струм споживача та бути значно меньшим того значення що може безпечно пропускати провід. Якщо один запобіжник не відповідає таким умовам, зробіть мережу розгалудженою та поставте по окремому запобіжнику на кожну з гілок. Так ви убезпечите свою систему від пожежі у випадку короткого замикання проводки, ваших неправильних дій, чи виходу з ладу якогось зі споживачів. Для виключних випадків можна придбати дешевенький UPS як зі слів автора "з розпродажу банковського обладнання" або автоінвертор. До речі такі UPS можна використовувати й разом з автомобільними 12В батареями, тілько обов"язково дотримуватись правильної полярності при підключенні, бо вони не мають захисту на випадок переполюсування.
Величезний лайкос, що почали з безпеки - а то є відоси де люди по ходу відео повторюють за автором, а він такий в кінці - Ну це ми зробили, як не можна було )))
Величезне дякую вам, так виважено і зрозуміло виклали складну інформацію. Окремо дякую за перший пункт безпека, бо живучи у багатоквартирному будинку стає страшно чи всі сусіди розуміють цей пункт
Дуже все перебільшано, але мабуть правильно з огляду на обзор для чайників. Але щоб люди розуміли в усіх АКБ є клапани збросу газів і AGM теж. Газ утворюється при кипінні АКБ, тобто при елекролізі, а він(електроліз) у автомобільних акб починається з 14.4В в AGM АКБ щільність вища за звичайний авто АКБ і вольтаж більший на клемах, а від того і "кипіння" батареї AGM починається з 14.7В, а усі хрроші зарядні пристрої AGM АКБ заряджають до 14.7В, тобто кипіння не відбувається. Я перший рік користувався звичайним старим АКБ з авто + інвертор з правильним синусом 1500Вт(700Вт номінал) і працювало світло і котел, а якщо і треба то і холодильник, потім після включення ставив на зарядку. Ніхто в хаті не вмер, все гуд. Зараз купив AGM на 100А. Щоб зробити автоматику треба купити АВР за 1300грн на 2024рік і найняти електрика щоб підладнав в розрив вилка-вилка і всім буде юезпечно і дешево. Бо АКБ 100А зараз можна знайти від 4500грн, інвертор 500-700Вт за 1500грн на Алі, АВР автомат 1300грн, зарядник 500грн, дроти з клемами ще 200грн. За 8000грн ви матимете 1200Вт/г енергії, що вистачить 7-8 годин, при потребі, на всі лед лаппи , холодильник, та котел в зимку, в літку ще на довше, стагете щн трохи рлзумнішими, бо придеться зозібратись що таке струм! Це мій досвід і купував я все поступово, авжосконалюючи систему.
Рецепт для квартири з досвіду (ціна/якість): Газова плитка на балконі з постійним провітрюванням+ балон на 5л (обов’язково вивчити правила безпечного використання) АКБ свинцевий з зарядкою де регулюється ампераж та напруга (можна ссср з амперметром) заряджаємо на рівні 3-4А (не кипить) на 2му балконі з провітрюванням. Вистачає для ноута+ світло. Літієві АКБ не варіант, дорого, потрібна «розумна» зарядка. 2 павербанки на 10000мАh (вони дешевші ніж одна 20ка+ встигають зарядитись поки є світло + можна юзати паралельно). Для світла 2-3 лед ленти на 12v, діодні ліхтарики на ААА акумуляторах, вистачає надовго, можна зробити швидку заміну. Також можна старий павербанк з вбудованим ліхтарем, тел він вже не зарядить, а як фанарик дуже живучий. Холодильник заміняє балкон з провітрюванням, або нечасте відкриття холодильника, також можна регулятор накрутити на 80% від мах потужності, споживання збільшиться але 2 доби без світла точно тримає, великий павербанк холодильнику не допоможе. 100% згоден за вогнегасник, він має бути в кожній хаті.
чудова подача, подивився з задоволенням (хоча я то кажуть в темі), повністю з Вами згоде, нажаль люди почали ставити генератори на кондиціонери і користуватись "кабелем шахіда"
Дякую за відгук! Нажаль, всім хочется простих і дешевих рішень. Тому коли їх знаходять, то вірять в них, як в "лайфхаки". Як наслідок, це збільшує небезпеку. Вчора втрапив в питання/відповіді до паверстанції на одному з інтернет-магазиніа. Люди питають, де замовити дріт із вилками з двох сторін, щоб увімкнути всю квартиру, бо не вміють такий дріт самі зробити... Але при цих знаннях ідея приєднати станцію до мережі квартири їм видається цілком норм, бо бачили таке на ютубі!
Поділюсь своїм спостереженням,може,комусь допоможе. При користуванні телевізором потужністю більше 40 ват від інвертора,зменшіть яскравість підсвітки дисплея. Сильну різницю оком ви можете не помітити,але споживання від акб зменшується мінімум в два рази,при зниженні яскравості зі 100% до 35-40%. Звісно,це порада тим,у кого запас автономії мінімальний. Діліться "лайфхаком",зайвим точно не буде.
Я студент, вчуся тому всьому і дякую бо дещо корисне для себе виніс. дякую за все! за монтаж, звук і все інше (і також за те що розділили це відео по розділах, оскільки так легше дивитися, бо знаєш де кінець думки і можна відпочити)
Поділюся своїм досвідом. В мене Ecoflow River Max (був просто River і потім докупив додаткову батарею). В загальному хватає на 1-2 доби без електрики в розумному використанні. Від нього живлю WIFI + роутер для оптоволокна (це десь 7W) і на вечір включаю час від часу котел. Коли котел нагріває, то споживає 90 - 95W. Разом із WIFI - це в районі 100W якщо включати душ чи гарячу воду в крані, то трохи більше. А от коли котел не нагріває нічого, то споживання також орієнтовно 7W і в сумі 14-15W. А можна котел включати, нагріти трохи батареї і виключати. Або прийняти душ і залізти під ковдру із теплою грілкою (грілка резинова 100 грн коштує=))) Для освітлення квартири в мене є гірлянди на ялинку на батарейках, плюс USB LED ламочка, яку можна підключити або до Ecoflow або до павербанку. Маю ще додатковий павербанк на 30000mAh яким по суті освітлюю кімнату де сиджу від USB лампи та заряджаю телефони, планшет, ноут. До WIFI хочу замовити із Китаю маленький UPS із батареєю 10000mAh який забезпечить безперебійний інтернет на перші 2-3 години, а далі вже буду дивитися по ситуації (чи підключити WIFI до Ecoflow чи до того ж таки павербанку, для цього ще треба мати USB DC кабель 5v -> 12V). Загалом мінімальні потреби для людини закриває Ecoflow та павербанки в квартирі. Внизу в будинку є Нова Пошта із генератором. В разі чого можна домовитися із працівниками, щоб в них зарядити телефон, павербанк чи навіть Ecoflow, якщо електрики не буде більше 2 днів. Ще маю знайомого, до якого можна поїхати і зарядити від генератора. Для розігріву їжі, якщо газ пропаде, то маю туристичний пальник та декілька туристичних газових балонів. Ну і для безпеки також купив вогнегасник на всяк випадок. Ну і літом трохи утеплив квартиру, вікна. Для квартири випрницпі Ecoflow + павербанк найкраще рішення. А ще краще гуртуватися із сусідами чи родичами і в разі чого разом можна пережити блекаут. В когось є генератор, в когось паливо, в когось їжа, в кого теплий чай=))
Власне ваш досвід та підхід дуже збігається із моїм! 🤝 Сьогодні відзняв відео якраз де розповідаю, що Рівер/Рівер Макс - класне локальне рішення для квартири. А якщо все повноцінно все заживити - це вже десь до Delta2. Як встигну, то завтра вже змонтую та викладу
маю два звичайні кислотні акумолятори 80 ампер годин,користуюсь вже більше місяця,головне непросаджувати менше 11,9вольт і використовувати правильну зарядку,а не проте що автор розказує що гази виділяються))уявляю собі чим він їх заряджав) ніяких кипінь немає все безпечно,на рахунок AGM це той самий кислотний акум з пусковим струмом який має трошки кращі пластини,при правильних руках не з жопи звичайні автомобільні вам послужать теж непогано так от один акум мені вистарчає для 5 год роботи десь до 12 вольт просадки(підключаю газовий котел атмо, 4 лампочки по 7 ват ,оптику+2 роутери на 2 поверхах будинку і ноутбук) після 5 год в роботу вступає наступний акум 80 а/г також маю генератор який використовую тільки тоді коли 10 годин світла нема,доречі під час його роботи 1,5 години встигає зарядитись один акум 80 ампер годин,планую докупити ще одну зарядку щоб заряджались відразу 2 ,нехочу 2 акума в одну зарядку включати ,різні роки відповідно ємності різні
Автор заряджає інтелектуальним імпульсним зарядним пристроєм Hyundai. Тому у автора воно не кипить :)) А от гази, нажаль, виділяються не лише під час кипіння. Особисто знаю людину у якої стояв акумулятор на правильній зарядці в гаражі, і в район аккума прилетіла іскра. Було "весело". А кипіння від занадто потужної зарядки - то взагалі окрема тема. І різниця з AGM не лише в пластинах, а також в електроліті. Цікаво, яким струмом заряджаєте 80А аккум, якщо 1,5 години вистачає зарядити повністю? Зазвичай зарядка має бути не більше ємність/10. Тобто, в даному випадку, не більше 8А. Якщо цього вистачає, то ви використали ~150Wh (якось дуже мало для 5 годин при зазначеному вами навантаженні). Але якщо дійсно це ~150W, тоді 12V 15А LiFePO4 аккумулятор вже краще, ніж стартовий кислотний 80А в такому режимі. Або щось із математикою не сходиться :)
@@DLisovyy ставлю закінчення заряджання 14,5 V. нічого не кипить і не смердить. АКБ стоїть на кухні, там є витяжка (зарядка розумна дуже)). також не допускаю розрядки нижче 12 V.
@@ingvar6969 а ви і не почуєте "смердіння". Добре, що є витяжка та інтелектуальна зарядка. Але це не рятує від випаровувань на 100%. А кипіння і не має бути при нормальній зарядці, воно буде якщо примусово дати або надто високий струм заряду, або надто високий струм розряду! Якщо я правильно пам'ятаю, 12V це десь 45-50% ємності батареї. Відповідно ви і використовуєте не 100% ємності, а лише половину. Бо якщо знижувати вже до 11.7В, то акумулятор помре дуже швидко. І, чим більше деградація акумулятора, тим більші випаровування.
@@DLisovyy Акуми з рідким електролітом і немає сенсу розряджати нижче 12В, відповідно, 50% ємності. Але, враховуючи, що agm та гель, якщо знайти десь і можна, то простіше взяти за ці ж гроші 3-4 звичайних, і цих 50% буде більше ніж 80% у дорогого AGM. Щодо випаровування, ви вірно кажете, що їх толком і не має бути, якщо акум використовувати в робочих межах: заряд і розряд при C10 ... від сили C5. Що важливо AGM теж не люблять нештатних режимів ... їм треба розумні зарядки, вони не люблять перезаряду і перерозряду, і вони теж виділяють газ (тільки менше). Як на мене, ймовірність поганих наслідків від звичайного акумулятора із-за рідкого електроліту на стільки мала, що набагато більшою небезпекою є коротке замикання ... а ось воно то точно може призвести до пожежі.
@@ertong4497 відносно малої ймовірності. Так і було, поки кожен другий не приніс додому аккум із рідким електролітом. Після цього ми перейшли до великих цифр, де "мала ймовірність - це вже дуже багато в масштабі країни :((
Дякую Толкове відео. Все по поличкам. Цікаво було б послухати про зарядку акумуляторів.(гель, агм). Вибір зарядного пристрою залежно від акума. Плюси , мінуси , підводні камні так би мовити.
Дякую за відгук! Я подумаю над таким. Просто не певен, що зможу до купи зібрати різні аккуми. А без наочності буде не так цікаво та наочно. Особисто я використовую Hyundai, яка має режими під різні типи акумуляторів.
@@DLisovyy використовуєте автоматичні зарядні чи з ручними налаштуваннями? Я був купив Yato з 2А, 8А і 15А ручкою перемикання і розчарувався, виставляючи ручку на 2А на повністю сівший акумулятор зарядне його заряджало 10 хвилин і показувало як заряжене, але мультиметр казав інше, повернув його в магазин і тепер автоматичних зарядних щось не хочеться.
Все правильно говорите. Но нужно различать некоторые потребители. например холодильник типа донбасс или норд, это приборы у которых пусковые токи высокие, и которые требуют чистого синуса. А есть холодильники типа Самсунг Лдж и подобные, с инверторными мотороми. У них нету больших пусковых токов, т.к. у них свой источник питания и управления, и такие холодильники могут работать практически от любого источиника питания 180-230в. с любой синусоидой. т.к. мотором управляет свой внутренний источник. почему они и называются инверторными,т.к. у них обороты компрессора управляют. и такие холодильники потребляют при пуске 100-120вт. против 1.5квт холодильника типа норд и подобным. где просто компрессор делает вкл, выкл. Тоже самое касается котлов, много котлов имеют частотные насосы, которые меняют обороты в зависимости от нагрузки. Таким котлам главное не синусоида, а наличие настоящего НОЛЯ. и ЗАЗЕМЛЕНИЯ. к примеру у меня автоматические ворота, спокойно работает от ивнертора 200вт. у которая синус даже не модифицированный. т.к. двигатель управляется плавно своим внутренним источником. И если под итожить, то старым холодильникам мало того что нужен чистый синус, так еще и нужен инвертор которые умеет давать пусковые 1.5-2квт.
Добрий вечір пане Дмитро.Дякую Вам за Ваші відео. Що порадите для квартири? Зарядна станція Еко Фло Рівер Про дороговато. Як що до автомобільного інвертора пряма синусоїда з вмонтованим зарядним пристроєм + гелевий аккумулятор на 100 ампер? Такі інвертори на Аліекспрес стартують від 10000 тис грн.(потужність 2000-4000 кВт) + аккумулятор 10000-16000 тис грн. що піл силу.
Паверстанції для зсу і мажорів . ДБЖ в більшості дуже гріють і перезаряжають акум,швидко дохне. Самий бомж варіант : інвертор(тільки не дешеві.не жалійте на цій штуці, тільки сінус, потужність по потребах). Купляється хороший інвертор один раз...І акум,по грошах. Якщо є чоловік в домі,то автоакум . В інших випадках гель акб. 600 - 1000Вт інвертор заводить холодос , котел, цирк насос,світло,зарядки. Навіть чайника потягне самого. Авто зарядка Не ведіться на маркетинг,віддайте ліпше різницю бабосу на хлопаків в окопах
Доброго дня, Дмитро! Можливо Ви допоможете відповіддю. Вже декілька днів шукаю на просторах інтернету відповідь на питання - який обрати холодильник та/або кондиціонер на звичайному компресорі або на інверторному, з урахуванням одного фактору - постійні тривалі відключення електроенергіі. Техніка просто "гине на очах". Який краще купити холодильник для таких умов по 4-5 годин відсутності світла? Розумію, що не по темі але дуже потрібна допомога. Або може Ви порадите де можна знайти/подивитись таку інформацію. Завчасно Дякую!
Не забываем что у холодильника 100- 170W только после того как он запустится, а в момент старта компрессора скачок достигает порой 1.000 и более W. Зависит от модели и мощности компрессора. Некоторые маломощные генераторы даже уходят в защиту во время старта холодильника. Про всякие инверторы на АКБ вообще речи нет. Видео скорее для тех, кто совсем уж далёк от всего этого.
Згоден. Ця тема вже в коментарях неодноразово обговорювалася Особисто моя станція 600W номінальної та імітація піку 1200W, без проблем запускає двокамерні Siemens, LG та Samsung Також маю практику запуску від дешевого китайця із стікером 1500W (тобто, якщо номінал 500-600W там є, і здатність видати хоч трохи довго пік 1000W, то добре) LG та Samsung, один запускався, інший - ні (не пам'ятаю, який, було ще лютий-березень під час окупації)
Сучасні холодильники з інверторним компресором (всі сучасні Samsung i LG) стартують навіть від задрипаного упса 600ВА тому що там обороти набираються плавно + інвертору взагалі пофіг шо там на вході синус, меандр чи взагалі постоянка, він всеодно напругу з входу перетворює в постоянку потрібного номіналу для компресора, і при замірі потужності там при старті потужність не більше 250 Вт а робочий режим 60-100 Вт а не як в старих холодильниках дуже потужним імпульсом.
Гарне відео, я б з власного досвіду порадив для особливо важливих споживачів в квартирі (холодильник/старлінк/роутер тощо) провести альтернативну прводку. Від вашого автономного джерела під плінтусами розвести дроти необхідної потужності (з запасом) і вивести прсто розетки як у подовжувачі. Дроти і "мами/папи" купити в будівельному магазині. У мене так живиться через 1500 ватний ДБЖ з правильним синусом і свинцевим АКБ 140 А\Г один з двох холодильників ( маленький на 600 ват при пуску), старлінк, та стаціонарний ПК з лампою. На цей сезон блекаутів планую замість них взяти 2 кіловатну зарядну станцією з функцією ДБЖ на LifeP04 елементах.
Вітаю. Можливо Ви підкажете як організувати правильно роботу котла зі споживанням 100w з моєливістю не підключати постійно інвертор та акумулятор. Найлогічніше на мою думку виглядає рішення типу дбж+акумулятор. Але там теж є нюанси. Чи раціональним буде використання зарядної станції(типу екофло) із вбудованою системою ups з lifepo4 типом акумулятора? Чи це не зовсім пряме застосування такої станції і воно швидко втратить свої характеристики? Реально потрібно заживити тільки котел, це найкритичніше для зимніх ночей
Итого: Я все сделал неправильно: купил 3 кислотных АКБ по 100Ач, инвертер на 12В с читстым синусом и подключил это в розетку проводом вилка-вилка.
вот только есть маленькие "НО":
1. у меня есть прибор кулонометр, которым я контролирую уровень заряда-разряда АКБ. и 3 штуки именно для того чтобы не сажать батареи ниже критически условных 50% (11,5В). а та же контролировать подключенную нагрузку. Ибо если на балконе остался включенным теплый пол - я сразу вижу что куда-то начали убегать лишних 30А.
2. провода, которые шли в комплекте с инвертором - сразу пошли на свалку. вместо них были сделаны нормальные провода из медного провода сечением 25 квадратов. Как на инвертор, так и перемычки между батареями. длинна по 25 см. условно говоря, потери практически нулевые.
3. инвертор был взят на 3000вт (пиковых) именно для того чтобы он мог запускать холодильник. а он у меня с двумя компрессорами. при старте компрессора - ток достигает 120А! инвертор справляется легко.
4. вилка-вилка в ближайшую розетку. и не нужно ничего переделывать в щитке. сейчас вызвать и дождаться электрика нереально. да и стоимость будет космическая. К тому же мне зачем-то опломбировали железку, которая прикрывает пакетники - нужно срывать пломбу. Да это не так удобно: нужно сперва выключить автомат, потом вставить вилку потом включить инвертор. при появлении света наоборот. Но зато бесплатно. Пару раз спросоня забывал выключить вводной автомат - в инверторе просто срабатывала защита и всё.
Зато когда света не было сутки, у меня был свет, работал холодильник, и была возможность работать на ноутбуке условно безлимитно. И стоимость такой системы не превышает 17 тыщ грн. сравните с аналогичной по мощности и емкости зарядной станцией.
Да, это не Plug`n`Play - нужно следить итд, но энергоэффективность в пересчете на 1 грн запасенной энергии будет как у какой-то станции стоимостью в 10 раз больше. Условно говоря, я имею запас в 3Квт. Да, стараюсь использовать не более 1,5, чтобы не убить аккумы, но при особо критических случаях (за 3-4 раза они не помрут) она мне это выдаст!
а уж при плановых отключениях на 4 часа я вообще себе ни в чем не отказываю: вечером посмотреть 2-3 серии сериала на здоровом 55" телеке с домашним кинотеатром - запросто.
Вибачаюсь що кацапською. Ще не в досконалості оволодів солов'їною. Слава Україні и смерть москалям!
100%
Краще співідношення "ціна-якість" 👍
Я ж не говорю, що такий сетап те має права на життя. Тим паче, якщо все міряти, як ви це робите.
З іншого боку, самі пишите про - "видка-вилка". У вас спрацював захист, а у когось згорить інвертор, або ще щось "чудове" трапиться...
І маштабуємо це на країну, де кожен другий буде цю схему трошки спрощувати і здешевшувати
@@DLisovyy на 23:28 чітко написано: "ніт". Бер всяких обмовок. Але я кажу, що це можливо. І такий сетап фунциклює досить непогано. Але не в режимі плаг'н'плей.
Доречі одному з 3х АКБ пішов 3й рік: до цього року він стояв на дачі в системі сонячної станції. Міряв приладом для тесту АКБ: SOH: 98%. Внутрішній опір 1.5 мОм.
@@Androll я дійсно трохи втомився від теми са/са акумуляторів. Так, я вважаю, що це не раціонально, небезпечно і я це не раджу.
І якщо ви збирали декілька років тому - тим паче, було більше сенсу зібрати меншу систему по стікерам, але із реальною ємністю
Плюс я вважаю, що в сучасних реаліях України мобільність системи має значення
У вас це працює - чудово. Ви зробили свій вибір все контролювати вручну і т.д.
Я це радити на загал не можу. Хтось трохи більше ампер на зарядку дасть, хтось розрядить глибоко, а у кого іскра прилетить і рване акум в обличчя дитині
На ютубі є 100500 відео із сотнями тисяч переглядів, як все зробити дешево і сердити
Мій хіт, коли батько на відео дає малобу вилку під напругою - вставляй в розетку
Там же - залишений дріт фази просто висить в повітрі біля лічільника
Дякую! Грамотно, коректно, зрозуміло українською мовою.
ВЕЛИЧЕЗНА ВПОДОБАЙКА автору! Дуже актуально!
Технічний контент Українською це вже лайк авансом!
Дмитро! Дуже дякую Вам за детальне та корисне роз'яснення для тих "хто не в темі" із гарними застереженнями та корисними порадами.
Дуже гарні у Вас відео:)
Дякую за відгук!
Дякую, цікаво і корисно. Все чітко і по ділу. Слава Україні
Красавчик, все розклав по полицях👍 дякую за роботу
Дякую за відгук! 🤝
🎉 Добрий вечір.Декілька поширень та уподобайка Вашому випуску з міста Кривий Ріг.
Дякую! 🤝
Користуюся вдома свинцево-кислотними 2*60А\Г щоб давали 24В на дбж 1Квт чистої вихідної потужності. Вони небезпечні і дають випари кислоти та водню - коли їх заряджати великими токами, вони тоді киплять. ДБЖ може максимум 1,5-2А дати зарядний ток - там нічого не кипить і нічого з них не іде.
А так - відео дійсно клас. Лайк)
Найсистемізованіше та найвичерпніше відео на цю тему, з тих, які знайшов за 2 тижні. Браво! Буду розсилати знайомим як інструкцію.
Дякую за відгук! 🤝
Такий зворотній зв'язок є дуже мотивуючим!
Особливо для мене, як для людини, що не є "професійним блогером", але захотіла поділитися тим, у чому вдалося трохи розібратися. В тому числі, щоб вберегти інших від помилок та зайвої небезпеки!
В маси
Роботи
Схеми
БТГ
@@DLisovyyбудь ласка, вивчіть інформацію про свинцево-кислотні акб і не вводіть людей в оману.
вам тільки здається що ви розібрались.
Ажааа
@@sidbutcher2166 будь-ласка зніміть ґрунтовне відео на цю тему, а ми прийде до вас і подискутуємо в коментах!
Дуже чекаю на посилання! Бажано побільше фізики та хімії. Розкажіть, про склад акумуляторів. Що відбувається при надто швидкому заряді та розряді. Про максимальні токи та небезпеку іх перевищення. Про глибокий розряд та фізику процесу. Сульфатацію.
Про циклічність та життя такого акумулятора в режимі 4 на 4. Або про сумарну ємність таких акумуляторів для життя в режимі 4 на 4.
Я так, розумію, що ви глибоко розібралися в темі та готові допомогти всім, хто так потребує дешевих, надійних та простих рішень!
Окреме дякую за акцент на безпеці. Дуже просто і зрозуміло
Дякую за відгук!
Дмитро, дякую! Слава Україні!
Героям слава!!! 🤝🇺🇦
@@DLisovyy Доброго вечора. Посовітуйте для роботи газового котла 2-3 лампочки , телевізор в загальному 350-500ватт. Дивився в сторону двопаливного инверторного генератора 1.6 кВ ном пишуть розхід газу 600гр але після вашого відео задумався про павербанк великої потужності. Ціна генератора 40 тис. А павербанк на 1.2 кВ/г десь 50тис. В мене будинок невеликий і з розрахунком відключення 5-6 годин. Дякую за вашу відповідь на перід.
Дмитре, дякую за цю серію таких змістовних та корисних відео. Особлива подяка за чітке пояснення техніки безпеки та всіх пов'язаних загроз. Від себе додам, що якщо все-таки довелося користуватися кислотним АКБ у квартирі, то навантаження має бутина нього мінімальним. Я підключаю максимум модем, роутер, телевізор чи ноутбук, короткий шматок світлодіодної стрічки. Зарядка цих АКБ має проводитися теж малим струмом, максимум 5 ампер для АКБ 60 - 100Аг. За таких умов мінімізується виділення газів у АКБ, заряджатися буде довго, проте не буде кипіти як скаженний. Як на мене, то для багатоквартирних будинків взагалі немає альтернативи окрім зарядних станцій. Дивлячись на ціни АКБ, зарядок та інверторів починає спадати на думку, що різниця у ціні між домашнім DIY (коли за нього беруться без всіляких знань) та готовими рішеннями не така вже і велика. Плюси зарядних станцій незаперечні - зручність, компактність, безпека, швидка зарядка від мережі, можна підключити сонячну панель - рятівний варіант на випадок довгострокового відключення світла.
Дякую за відгук! 🤝
Так, ви повністю праві, відносно навантаження та невеликого струму заряду автомобільних акумуляторів!
Відносно готових рішен - так, 100%! Я розглядав збір собі LiFePo4 батареї для зарядки EcoFlow + 12В виходи + виходи Type-C PD. Скоріш за все навіть зроблю. Але там все не так просто для "пересічного користувача". Будь-яка помилка і буде горе.
Буде значно дешевше, якщо везти із Китаю. Але, якість акумуляторів не перевіриш, хіба по відгукам. Ну і, саме головне - час на логістику. Це 3-5 тижнів, поки воно буду в Україні :(
А якщо зарядне автоматичне і зменшує ампераж наприкінці заряджання?
@@DLisovyy так тема lifepo4 дуже широка, цікава і має багато підводних каменів. Якщо матимете час і натхнення зніміть ролік на цю тему, бо тут дійсно є що обговорити.
Прям пояснюєте вже для повних дурнів в цій темі. Корочше, для таких, як я. Дуже дякую. Підписка 100%.
Дякую, Вам за корисну і структуровану інформацію!
Дякую за відгук!
Супер! Однозначно вподобайка!! Дуже корисне і пізнавальне відео, те що потрібно!!!
Дякую за відгук! 🤝
Спасибо за работу
Всем Адекватности мира и добра
Дуже класна подача інформації!
Дякую!
Дякую за відгук!
Дуже дякую Дмитре за професійну, зрозумілу, практичну лекцію. Дай Боже Вам здоров'я, успіхів. Я приємно вражений інформованістю, досвідом, практичними порадами. Дякую!!!
Важко вважати професіоналом любитиля, розрахунки з інтернету, знання звідти ж. Перепрошую, але я особисто в енергетичний відділ до себе, не взяв би даного оратора. З усіеї поваги.
Дякую за чудове продовження! Інформація дуже доступно та зрозуміло донесена,те що треба 👍
Дякую за відгук! 🤝
І що, ви побігли купувати EcoFlow? Він вже є у вас? Це ж вийшла майже реклама і трохи техніки безпеки((
@@dimamolodchyk2146 інша справа нити в коментарях що все пропало, від цього то користі прям дофіга
дякую, гарний і зрозумілий виклад
Дякую за відгук!
Я використовую звичайні чотири 60 ач автомобільні акумулятори однієї кондиції разом з інвертором на 700 чистих ватт з правильною синусоідою з функцією заряду від сонячних панелей. В мене стоять три панелі по 350 вт, тобто 1квт з хвостиком. Так аккуми треба ставити в вентильовані приміщення - згоден. Те що автомобільні не віддають до кінця заряд - так, не віддають. І слава богу! Бо то не треба. Як тільки напруга від батарей падає до 10.7 вольт інвертор вирубається. Це не дає батареї отримати глибокий розряд. Взагалі глибокий розряд ви отримаєте тільки в одному випадку, коли дасте навантаження примусове прямо на клеми, наприклад: лампочку на 12 вольт яка і висадить аккуми в нуль за добу чі дві. Інвертор ніколи не висадить батареї в нуль. Тобто ця перевага дорогих аккумів для ибп відпадає. Це в чистому вигляді маркетинговий хід. Так в аккума для ибж пластини товщі, вони віддають заряд довше, служать довше ( мій досвід каже що реально вони живуть 5 років якщо це дорогий німецький чи американський бренд) Китай це викинуті гроші, але різницею у вартості це ніяк не компенсується. Використовувати автомобільні аккуми можно і нічого страшного з того немає. Що треба враховувати так це ток заряджання від інвертора аккумів. Якщо ток заряджання буде малий а загальна ємність аккумів знаяна то часу на який зараз включають електрику буде не вистачати для заряду розрядженних аккумів. Це треба мати на увазі В мене 240 ач емність. Ток зарядки від загального живлення 20ач. За 4 години заряд сягне 80 ач. Мої аккуми в такому режимі будуть на недозаряді і рано чи пізно мені треба буде підключати генератор щоб нагнати заряд. Чі буде сонячний день, тоді мій прилад дасть 40а а з панелей і панелі в сонячний день реально рулять. Цю систему я зробив коли ще будував будинок в 2015 році. Поекспериментував з аккумами і прийшов до висновку що автомобільні цілком робоча тема з огляду трикратної дорожчої вартості аккумів для ИБП. Тепер рахуємо ємність 240ачх12вт= 2880 w. Інвертор в мене 700w живить світло в будинку, сигналізацію, роутер та живлення для оптики та насоси для опалення. Постійно береться десь 70-150вт, з насосами і вентилятором котла ще 370вт, також треба враховувати холостий хід самого інвертора бо на себе він теж забирає. Без опалення в мене рекорд став 32 години на аккумах до відключки. Це коли на було світла більше 55 годин я дочекався відключки і ще підзаряджав генератором. Генератором чи сіттю зарядка протягом години дає десь ще 5 годин роботи від аккумів. Якщо є сонце ефективність ще більша. Генерація від панелей в ці похмурі дні мізерна але десь 100 вт видають. Стосовно автомобільних аккумів, в авто вони працюють в надскладних умовах, їх трясе то холод то спека від двигуна, ток зарядки від генератора в сучасних авто 120 ампер і більше .... Під інвертором вони собі спокійно працюють в куди більш комфортних умовах.
ну, всі так бояться цих акумів, бо розрядиться і все, він труп, шоб автомобільний акум став трупом, його треба розрядити в нуль і закинути на місяць, тоді так, але якшо навіть його в нуль розрядити і невдовзі поставити на зарядку, то все з ним норм буде
@@temamart-kЯкщо ви правильно та повністю зарядите.Не кожне зарядне на таке здатне.
Коментар корисніший за ціле відео.. Дякую! Тільки правопис поправити, важко читати))
Я откопав АКБ 60 ач, колись знятий з авто, зарядив, тепер тягне 350вт дбж 9 годин, вайфай, током до 50вт, в зиму додасться насос опалення. Решту можливо вирішити іншим способом. Газ, дрова і т.п.
@@ЮраВдовин-н1е, вайфай 5Вт бере, можете підключити лампу накалювання на 75Вт, це покаже приблизну роботу газового котла
Супер корисна інформація! Дякую
Дякую за відгук!
Дуже гарне відео. Те що шукав, дуже важливі акценти. І усі мої думки питання розклали. Буду пересилати його і два інші.
Дякую за відгук! До того, як записав перше відео із цієї серії, навіть не було розуміння, наскільки надихають такі коментарі! 🤝🇺🇦
Просто до цього це був маленький "ламповий" канал для друзів про лижі...
Вперше на цьому каналі. Але схожу я тут у вас потусуюся)
дуже радий познайомитися! Мего відео! Чудово і структуровано! Контент - саме в яблучко для мене.
Неймовірно вам вдячний! Низький уклін.
Дякую за відгук!
Тут варто буде тусуватися, якщо мене остаточно не засмутять коменти "ви все робите не правильно" і я ще далі буду знімати :))
Насправді, вже придумав пару тем, подивимось, коли встигну відзняти
Просто до того, як я вирішив на цю тему щось знімати - це був маленький "самповий" канал на тему лиж і гір, для друзів )
Грамотно, і конкретно. Дякую. Користуюсь АГМ акумом Бош+інвертором 12/220В 1200Вт Китай з чистою сінусоїдою. На 5 год роутер + 2 телевізори вистачає . Зарядка китайська з переключенням на АГМ акуми.
Дякую за відгук!
Дякую за корисну інформацію!
Все конструктивно та зрозуміло. І навіть висновок очевидний: треба їхати в село, а якщо нема куди в село, то хз.
Бо гратися в самопальні системи з акумуляторами ще небезпечніше, ніж з генератором на балконі - просто безліч ризиків.
Усе ж інше просто впирається в тривалість відключень. Якщо мова про сільську місцевість та селища, то там особливо стабільної електрики ніколи й не було, і до відключень багато хто давно адаптувався. Якщо ж мова про великі міста (окрім прифронтових), то тут багато підваріантів, але візьмемо два:
1. Якщо електрики немає добу-півтори (і менше), а потім подають живлення на 3-4 години (і більше), то уся ця фігня просто не має сенсу. Котел, викручений на високу температуру, прогріває квартиру так, що за добу температура не падає навіть до рівня дискомфорту в легкій кофтинці. А щоб у місті, де ТРЦ щотридні звітують про збільшення потужностей генераторів, кав‘ярні вже три тижні, як почали скуповувати та встановлювати генератори, з‘являються пункти незламності, працюють заправки тощо, не знайти можливості зарядити ноутбук і надіслати щось електронкою - це треба мати якісь розумові розлади чи величезний запас лінощів. Дешевий екофлоу і аналоги навіть при роботі з одним котлом такий проміжок часу не перекриє, а 200 тисяч виглядають неадекватними видатками за такого дискомфорту.
2. Сценарій, коли світла немає ледь не тиждень (і більше). Якщо у вас є 200+ тисяч, то ви можете собі що завгодно орендувати в будь-якому селі і не паритись з екофлоу, який протримає ваш котел годин десять, а потім потребуватиме безкінечної сонячної зарядки в хмарну зимову погоду. Усе інше, крім генератора, виглядає просто смішно через тривалість роботи без заряду.
По факту, якщо не буде дефіциту палива, генератор з усіх цих приборів є єдиною адекватною альтернативою, бо забезпечує і короткочасну, і довгострокову потребу. При цьому на відміну від інших приборів саме він генерує електрику, а не потребує її для кожного циклу роботи. Крім того, вони зросли в ціні, але такі інверторні, що видають достатню потужність, щоб працював і котел, і ноутбук, і лампочки, коштує дешевше, ніж найдешевший екофлоу/блуетті/джакері, які забезпечать АЖ дві години роботи котла)))
Тобто, якщо у вас не безмежний бюджет, і ви людина ризикова, то краще все ж подумати про те, де зберігати паливо, і взяти невеликий інверторний генератор. А якщо ви не любите ризик, любите бігати та маєте трохи більше грошей: купуєте вогнегасник, домовляєтеся з сусідами, обираєте безпечне місце для зберігання палива (наприклад, в баку авто:)), берете генератор і купуєте невеликий екофлоу. І просто кожні дві години за потреби бігаєте на вулицю, де на безпечній відстані від дому запускаєте генератор і від нього заряджаєте свій екофлоу - використовуєте екофлоу для забезпечення потреб удома - знову йдете до генератора та заряджаєте. Незручно, але дешевше, надійніше та безпечніше. Для більшої безпеки бензин можна взагалі не зберігати, а купувати по 5 літрів на найближчій заправці :)
Вітаю адекватність 🤝 Остання рекомендація щодо використання невеликої зарядної станції як власне транспорту енергії від генератора це саме те оптимальне рішення на тривалий блекаут. Навіть без власного генератора, це дозволить не ходити в пункти незламності дуже часто.
Підтримую на всі 100%
Геніальний комент. Тобі треба зняти ролик, який би доповнював це відео автора. Серйозно. Розклав все по поличках як має бути. Доречі, в копілку. Вчора бачив ржачне відео де на вулиці стоїть москвіч і з нього йдуть дроти на третій поверх в квартиру. Виходить москвич дешевше купити ніж генератор. І я подумав це ж правда. В мене є опель кадет - більше 500 баксів ніхто не дасть. На польских номерах можна купити ще дешевше. Це фактично малошумний кіловатний генератор з чотиритактним двигуном.
А еще можно поставить инвертор в машину и вывести провод в дом или квартиру если конечно адекватное растояние
@@ВіталійІванов-ж3о а потім сторожити, щоб відморожені малолєткі не різали їх ради приколу.
Дякую. Корисні речі та поради
Дякую за відгук!
Чудове, цікаве відео, дякую!
Але є певні моменти, на яких я б загострив увагу.
Перше це здатність акумуляторів швидко поглинати енергію, тобто заряджатись. Автомобільні СА/СА, AGM і гелеві відносно повільно заряджаються і це їхній, в наших реаліях недолік. Віялові відключення бувають різні, у нас буває що 5 годин немає світла від міської мережі, а потім дають напругу на 3 години. При цьому вищеперераховані акуми не здатні встигнути зарядитись до 100%, а експлуатувати недозаряджені теж для них не дуже добре.
Швидко можуть заряджатись літієві, або залізофосфатні, але не кожна зарядка може видати їм достатньої величини струм. Це теж потрібно враховувати. І не кожна ДБЖ може ці акуми правильно заряджати.
Далі про готові станції - Блюєтті і Екофлоу найпоширеніші, але Екофлоу, та що має в собі LiFePo4 акуми здатна швидко прийняти велику кількість струму, а Блюетті - ні (принаймні ті моделі що я читав).
Тепер щодо автомобільних кислотних акумів - це "тамагочі", щоб правильно їх експлуатувати в умовах аварійного живлення, треба мати розумну зарядку і трохи теорії в голові і трохи часу, але при наявності цих трьох складових вони теж можуть цілком нормально ескплуатуватись. А з огляду на порівняльну вартість їх і наприклад гелевих акумів, то порахуйте самі. Про літій і залізофосфат я взагалі мовчу.
Тепер щодо безпеки кислотних акумів з рідкою кислотою, наприклад СА/СА, таких як у Вас на столі. Там є дірочки для аварійного скидання газів в разі закипання - уважно подивіться на їх розміри і скажіть скільки часу має через них поступати водень у приміщення (яке не провітрюється) щоб ПДК досягнуло критичного рівня? Так, ці акуми киплять і можуть вибухнкти, але це при умові несправного зарядного пристрою, а сучасний мікропроцесорний зарядник важко вивести з ладу і довести ним акум до вибуху. А от літій, ну погугліть як вибухає літій, я думаю ви не гірше за мене знаєте.
Взагалі тут іще повно - повнісінько нюансів, але це вже і так багато літер.
P.S. За нагадування про вогнегасник окрема подяка!
Згоден і більшістю моменті. Особливо про швидкість заряду аккумів. Тому розглядаю зробити собі LiFePo4 аккум із толковою BMS.
А от що стосується СА/СА vs GEL - тут не все так однозначно навіть з точки зору ціни. СА/СА нижче 50% не можна розряджати, а от GEL може працювати із низьким розрядом і кількість циклів більше в рази. Відповідно 100А СА/СА по реальній ємності, як 50А GEL. І ціна починає буди дуже близькою.
Відносно безпеки СА/СА. Питання не в закипанні (це взагалі окрема тема). Питання в тому, що навіть просто під час зарядки є випаровування. І за певних обставит (вдало прилетить іскра) - цього буде достатньо. Особисто знаю приклад.
Ну і повертаючись до цін, ціни вже дуже наблизилися одна на одних, якщо не розглядати можливості "один раз" висадити СА/СА аккум "в нуль".
Але тут дійсно, що купа про що можна говорити. І так відео величезне вийшло :)
Дякую за відгук!
@@DLisovyy а іще треба брати до увагу температуру експлуатації і тут взагалі голова піде обертом. А якщо почитати інструкцію виробника на гель то і здуріти недовго. )))
Я, до речі, ганяю свій СА/СА вже два тижні до 11,9V (замір без навантаження звісно) що відповідає вже не 50, а 60 відсоткам розряду і поки помітного падіння емності не було. І стоїть він практично на вулиці. Але потребує певної мороки з зарядкою.
Теж думаю зібрати lifepo4, але поки вартість зупиняє.
Згоден!
По LiFePo4, я спочатку планував привезти батареї з алеекспрес через Польщу. Але наразі вирішив почекати. Вже зараз видно по сайтам купи/продай, що ринок наповнюється
@@DLisovyy я замовив "на пробу" на Алі цифровий монітор для акумулятора пару днів тому, і вже НП рапортує що везе мені посилку. Орієнтовно мають доставити у середині січня. А тут комірки і зараз продають на ОЛХ: "CATL 100 ампер Цена 80$" але ж за два місяці обіцяють. А я ті самі "катли" на Алі можу за 8к грн купити. І строки доставки теж 1,5
місяці.
Дякую за відео. Все чітко, зрозуміло і без "небезпечних" суперпорад типу вилка-вилка.
Дякую за відгук! 🤝🇺🇦
Дима, вы очень помогаете тем, кто не понимает как справиться с этой всей историей! Спасибо вам!
Дякую за відгук! 🤝
С какой "всей историей"? Что вам мешает называть вещи своими словами?
Поможем...
Все
Будет
Україна
С малоомосковєєєм и пирдорусєєй>
Дуже приемно дивитися) Дякую 🤝
Дякую за відгук!
спасибо, в одном видео ответы на все вопросы.
Дякую за цікаве відео і гарне викладання українською
дякую, корисна інформація
Дякую за відгук!
Гарно розказуєте. Приємно дивитись. Продовжуйте.
Дякую за відгук!
Структурировано, грамотно, по сути. Спасибо.
Дякую за відгук!
Дякую.
Все доступно, просто, коротко.
Успіху на каналі.
Дякую за відгук!
Дякуємо за Вашу просвітницьку роботу
Гарні поради, але це все явно далекі варіанти від реального бюджету переважної більшості українців. Тому дам таку пораду - при розрахунку системи резервного живлення потрібно враховувати тільки саме необхідне. Для переважної більшості це освітлення і зв"язок. Тому досить оптимальним і достатнім рішенням може стати бувша у використанні автомобільна батарея, зарядний пристрій до неї, декілька вимикачів та світлодіодних стрічок. Для заряджання гаджетів використовуйте перетворювачі 12В-5В або зарядні пристрої для вмикання у прикурювач авто. При розведенні 12В мережі по вашій оселі обов"язково врахуйте те, що батарею дуже бажано розташувати за межами житлової зони вашого помешкання. А також обов"язкове включення у розрив мережі запобіжника, розташованого у беспосередній близкості до батареї. Запобіжник має розраховуватись на максимальний струм споживача та бути значно меньшим того значення що може безпечно пропускати провід. Якщо один запобіжник не відповідає таким умовам, зробіть мережу розгалудженою та поставте по окремому запобіжнику на кожну з гілок. Так ви убезпечите свою систему від пожежі у випадку короткого замикання проводки, ваших неправильних дій, чи виходу з ладу якогось зі споживачів. Для виключних випадків можна придбати дешевенький UPS як зі слів автора "з розпродажу банковського обладнання" або автоінвертор. До речі такі UPS можна використовувати й разом з автомобільними 12В батареями, тілько обов"язково дотримуватись правильної полярності при підключенні, бо вони не мають захисту на випадок переполюсування.
Дякую, дуже корисно і реально як буває насправді.
Дякую за відгук!
Величезний лайкос, що почали з безпеки - а то є відоси де люди по ходу відео повторюють за автором, а він такий в кінці - Ну це ми зробили, як не можна було )))
Дякую за відгук! 🤝
Так, боявся, раптом до безпеки більшість не додивиться. Тіпа "це і так зрозуміло"
У таких авторів, хто про безпеку в кінці говорить підписники дуже неактивні ))) тупо не лайкають
Величезне дякую вам, так виважено і зрозуміло виклали складну інформацію. Окремо дякую за перший пункт безпека, бо живучи у багатоквартирному будинку стає страшно чи всі сусіди розуміють цей пункт
Дякую за інформацію. Розвивайтеся дуже корисно і актуально
Дякую за відгук!
Дякую за відео!
Футболка - база)
Дякую за відгук! 🤝
Дуже все перебільшано, але мабуть правильно з огляду на обзор для чайників. Але щоб люди розуміли в усіх АКБ є клапани збросу газів і AGM теж. Газ утворюється при кипінні АКБ, тобто при елекролізі, а він(електроліз) у автомобільних акб починається з 14.4В в AGM АКБ щільність вища за звичайний авто АКБ і вольтаж більший на клемах, а від того і "кипіння" батареї AGM починається з 14.7В, а усі хрроші зарядні пристрої AGM АКБ заряджають до 14.7В, тобто кипіння не відбувається. Я перший рік користувався звичайним старим АКБ з авто + інвертор з правильним синусом 1500Вт(700Вт номінал) і працювало світло і котел, а якщо і треба то і холодильник, потім після включення ставив на зарядку. Ніхто в хаті не вмер, все гуд. Зараз купив AGM на 100А. Щоб зробити автоматику треба купити АВР за 1300грн на 2024рік і найняти електрика щоб підладнав в розрив вилка-вилка і всім буде юезпечно і дешево. Бо АКБ 100А зараз можна знайти від 4500грн, інвертор 500-700Вт за 1500грн на Алі, АВР автомат 1300грн, зарядник 500грн, дроти з клемами ще 200грн. За 8000грн ви матимете 1200Вт/г енергії, що вистачить 7-8 годин, при потребі, на всі лед лаппи , холодильник, та котел в зимку, в літку ще на довше, стагете щн трохи рлзумнішими, бо придеться зозібратись що таке струм! Це мій досвід і купував я все поступово, авжосконалюючи систему.
Пощастило натрапити на ваше відео. Дуже інформативно. Дякую!
Дмитро, дуже круте відео. Слава Україні!
Дякую за відгук! 🤝
Героям слава! 🇺🇦
За пункт БЕЗПЕКА окремий величезний лайк
Дякую за відгук!
Рецепт для квартири з досвіду (ціна/якість): Газова плитка на балконі з постійним провітрюванням+ балон на 5л (обов’язково вивчити правила безпечного використання) АКБ свинцевий з зарядкою де регулюється ампераж та напруга (можна ссср з амперметром) заряджаємо на рівні 3-4А (не кипить) на 2му балконі з провітрюванням. Вистачає для ноута+ світло. Літієві АКБ не варіант, дорого, потрібна «розумна» зарядка. 2 павербанки на 10000мАh (вони дешевші ніж одна 20ка+ встигають зарядитись поки є світло + можна юзати паралельно). Для світла 2-3 лед ленти на 12v, діодні ліхтарики на ААА акумуляторах, вистачає надовго, можна зробити швидку заміну. Також можна старий павербанк з вбудованим ліхтарем, тел він вже не зарядить, а як фанарик дуже живучий. Холодильник заміняє балкон з провітрюванням, або нечасте відкриття холодильника, також можна регулятор накрутити на 80% від мах потужності, споживання збільшиться але 2 доби без світла точно тримає, великий павербанк холодильнику не допоможе. 100% згоден за вогнегасник, він має бути в кожній хаті.
чудова подача, подивився з задоволенням (хоча я то кажуть в темі), повністю з Вами згоде, нажаль люди почали ставити генератори на кондиціонери і користуватись "кабелем шахіда"
Дякую за відгук!
Нажаль, всім хочется простих і дешевих рішень. Тому коли їх знаходять, то вірять в них, як в "лайфхаки".
Як наслідок, це збільшує небезпеку.
Вчора втрапив в питання/відповіді до паверстанції на одному з інтернет-магазиніа.
Люди питають, де замовити дріт із вилками з двох сторін, щоб увімкнути всю квартиру, бо не вміють такий дріт самі зробити...
Але при цих знаннях ідея приєднати станцію до мережі квартири їм видається цілком норм, бо бачили таке на ютубі!
"кабелем шахіда" ... ридаю:)
Дуже інформативно, дякую. І все в одному відео. Вогонь👍
Дякую за якісний та українськомовний огляд. Вподобайка, підписка на канал та фб :)
Дяка! 🤝
Привіт!
Дякую за розгорнутий лікбез.👍
Дякую за відгук! 🤝
Повністю підтримую щодо техніки безпеки та кулібінства.
Треба мінімізувати потреби, така в нас буде зима
🤝🇺🇦
Героям Слава ! дякую, пане Дмитро !
Дякую за відгук! 🤝🇺🇦
Дмитре, Ви великий молодець.
Дякую за добре викладену ініормацію.
Щасти Вам.
Дякую за відгук!
Поділюсь своїм спостереженням,може,комусь допоможе. При користуванні телевізором потужністю більше 40 ват від інвертора,зменшіть яскравість підсвітки дисплея. Сильну різницю оком ви можете не помітити,але споживання від акб зменшується мінімум в два рази,при зниженні яскравості зі 100% до 35-40%. Звісно,це порада тим,у кого запас автономії мінімальний. Діліться "лайфхаком",зайвим точно не буде.
Дякую за пояснення!
Як на мене, найкращий огляд ДБЖ)
Дякую за відгук!🤝
Дуже змістовне відео! Дякую Вам!
Дякую за відгук!
Я студент, вчуся тому всьому і дякую бо дещо корисне для себе виніс. дякую за все! за монтаж, звук і все інше (і також за те що розділили це відео по розділах, оскільки так легше дивитися, бо знаєш де кінець думки і можна відпочити)
Дуже якісне та змістовне відео!
Дякую за відгук!
Дякую тобі за дуже гарне пояснення
Дякую за відгук!
Дякую, дуже корисно!
Дякую за відгук!
Інформативно, дякую!
Поділюся своїм досвідом. В мене Ecoflow River Max (був просто River і потім докупив додаткову батарею). В загальному хватає на 1-2 доби без електрики в розумному використанні.
Від нього живлю WIFI + роутер для оптоволокна (це десь 7W) і на вечір включаю час від часу котел. Коли котел нагріває, то споживає 90 - 95W. Разом із WIFI - це в районі 100W якщо включати душ чи гарячу воду в крані, то трохи більше. А от коли котел не нагріває нічого, то споживання також орієнтовно 7W і в сумі 14-15W. А можна котел включати, нагріти трохи батареї і виключати. Або прийняти душ і залізти під ковдру із теплою грілкою (грілка резинова 100 грн коштує=)))
Для освітлення квартири в мене є гірлянди на ялинку на батарейках, плюс USB LED ламочка, яку можна підключити або до Ecoflow або до павербанку.
Маю ще додатковий павербанк на 30000mAh яким по суті освітлюю кімнату де сиджу від USB лампи та заряджаю телефони, планшет, ноут.
До WIFI хочу замовити із Китаю маленький UPS із батареєю 10000mAh який забезпечить безперебійний інтернет на перші 2-3 години, а далі вже буду дивитися по ситуації (чи підключити WIFI до Ecoflow чи до того ж таки павербанку, для цього ще треба мати USB DC кабель 5v -> 12V).
Загалом мінімальні потреби для людини закриває Ecoflow та павербанки в квартирі. Внизу в будинку є Нова Пошта із генератором. В разі чого можна домовитися із працівниками, щоб в них зарядити телефон, павербанк чи навіть Ecoflow, якщо електрики не буде більше 2 днів. Ще маю знайомого, до якого можна поїхати і зарядити від генератора.
Для розігріву їжі, якщо газ пропаде, то маю туристичний пальник та декілька туристичних газових балонів. Ну і для безпеки також купив вогнегасник на всяк випадок.
Ну і літом трохи утеплив квартиру, вікна.
Для квартири випрницпі Ecoflow + павербанк найкраще рішення. А ще краще гуртуватися із сусідами чи родичами і в разі чого разом можна пережити блекаут. В когось є генератор, в когось паливо, в когось їжа, в кого теплий чай=))
Власне ваш досвід та підхід дуже збігається із моїм! 🤝
Сьогодні відзняв відео якраз де розповідаю, що Рівер/Рівер Макс - класне локальне рішення для квартири. А якщо все повноцінно все заживити - це вже десь до Delta2.
Як встигну, то завтра вже змонтую та викладу
І скільки так будеш жити?
@@АнатолийМаркович-б8х скільки прийдеться...
обрали останнім пунктом безпеку і, тільки я вирішив написати, що це має бути перший пункт, Ви виправились) дякую за відео
Вподобайку поставила. Дякую тобі ;-)
Дякую за відгук! 😇
Дякую за якісне відео
Дякую за відгук!
маю два звичайні кислотні акумолятори 80 ампер годин,користуюсь вже більше місяця,головне непросаджувати менше 11,9вольт і використовувати правильну зарядку,а не проте що автор розказує що гази виділяються))уявляю собі чим він їх заряджав) ніяких кипінь немає все безпечно,на рахунок AGM це той самий кислотний акум з пусковим струмом який має трошки кращі пластини,при правильних руках не з жопи звичайні автомобільні вам послужать теж непогано
так от один акум мені вистарчає для 5 год роботи десь до 12 вольт просадки(підключаю газовий котел атмо, 4 лампочки по 7 ват ,оптику+2 роутери на 2 поверхах будинку і ноутбук) після 5 год в роботу вступає наступний акум 80 а/г
також маю генератор який використовую тільки тоді коли 10 годин світла нема,доречі під час його роботи 1,5 години встигає зарядитись один акум 80 ампер годин,планую докупити ще одну зарядку щоб заряджались відразу 2 ,нехочу 2 акума в одну зарядку включати ,різні роки відповідно ємності різні
Автор заряджає інтелектуальним імпульсним зарядним пристроєм Hyundai. Тому у автора воно не кипить :))
А от гази, нажаль, виділяються не лише під час кипіння.
Особисто знаю людину у якої стояв акумулятор на правильній зарядці в гаражі, і в район аккума прилетіла іскра. Було "весело".
А кипіння від занадто потужної зарядки - то взагалі окрема тема.
І різниця з AGM не лише в пластинах, а також в електроліті.
Цікаво, яким струмом заряджаєте 80А аккум, якщо 1,5 години вистачає зарядити повністю?
Зазвичай зарядка має бути не більше ємність/10. Тобто, в даному випадку, не більше 8А. Якщо цього вистачає, то ви використали ~150Wh (якось дуже мало для 5 годин при зазначеному вами навантаженні).
Але якщо дійсно це ~150W, тоді 12V 15А LiFePO4 аккумулятор вже краще, ніж стартовий кислотний 80А в такому режимі.
Або щось із математикою не сходиться :)
@@DLisovyy ставлю закінчення заряджання 14,5 V. нічого не кипить і не смердить. АКБ стоїть на кухні, там є витяжка (зарядка розумна дуже)). також не допускаю розрядки нижче 12 V.
@@ingvar6969 а ви і не почуєте "смердіння". Добре, що є витяжка та інтелектуальна зарядка. Але це не рятує від випаровувань на 100%.
А кипіння і не має бути при нормальній зарядці, воно буде якщо примусово дати або надто високий струм заряду, або надто високий струм розряду!
Якщо я правильно пам'ятаю, 12V це десь 45-50% ємності батареї. Відповідно ви і використовуєте не 100% ємності, а лише половину. Бо якщо знижувати вже до 11.7В, то акумулятор помре дуже швидко.
І, чим більше деградація акумулятора, тим більші випаровування.
@@DLisovyy Акуми з рідким електролітом і немає сенсу розряджати нижче 12В, відповідно, 50% ємності. Але, враховуючи, що agm та гель, якщо знайти десь і можна, то простіше взяти за ці ж гроші 3-4 звичайних, і цих 50% буде більше ніж 80% у дорогого AGM.
Щодо випаровування, ви вірно кажете, що їх толком і не має бути, якщо акум використовувати в робочих межах: заряд і розряд при C10 ... від сили C5.
Що важливо AGM теж не люблять нештатних режимів ... їм треба розумні зарядки, вони не люблять перезаряду і перерозряду, і вони теж виділяють газ (тільки менше).
Як на мене, ймовірність поганих наслідків від звичайного акумулятора із-за рідкого електроліту на стільки мала, що набагато більшою небезпекою є коротке замикання ... а ось воно то точно може призвести до пожежі.
@@ertong4497 відносно малої ймовірності. Так і було, поки кожен другий не приніс додому аккум із рідким електролітом.
Після цього ми перейшли до великих цифр, де "мала ймовірність - це вже дуже багато в масштабі країни :((
Дуже класно, коротко, без води і все "по поличках"
Дякую за відгук! 🤝
Дякую Толкове відео. Все по поличкам. Цікаво було б послухати про зарядку акумуляторів.(гель, агм). Вибір зарядного пристрою залежно від акума. Плюси , мінуси , підводні камні так би мовити.
Дякую за відгук! Я подумаю над таким. Просто не певен, що зможу до купи зібрати різні аккуми. А без наочності буде не так цікаво та наочно.
Особисто я використовую Hyundai, яка має режими під різні типи акумуляторів.
@@DLisovyy використовуєте автоматичні зарядні чи з ручними налаштуваннями? Я був купив Yato з 2А, 8А і 15А ручкою перемикання і розчарувався, виставляючи ручку на 2А на повністю сівший акумулятор зарядне його заряджало 10 хвилин і показувало як заряжене, але мультиметр казав інше, повернув його в магазин і тепер автоматичних зарядних щось не хочеться.
Молодець.Дякую за корисне відео
Дякую за відгук!
Лайк.За те,що допомогаеш нашим щірим Українцям.Все не так важко.Трохі фізикі тах єлектрики.+чи -.
Дякую за відгук!
Коментар на підтримку українського ютубу! Слава Україні!
Чекаю на Дельта 2, дуже цікаво було б послухати про інтеграцію в квартиру чи власний будинок.
Щира подяка за пояснення.
Коли плануєте випустити відео про паверстанції, про яке казали на 30-тій хвилині? Дуже хочеться почути вашу думку.
Якщо все буде ок, то може навіть сьогодні-завтра... 😇
Вже вийшло відео про павер станції
Дуже корисно. Дякую за контент!
Все правильно говорите. Но нужно различать некоторые потребители. например холодильник типа донбасс или норд, это приборы у которых пусковые токи высокие, и которые требуют чистого синуса. А есть холодильники типа Самсунг Лдж и подобные, с инверторными мотороми. У них нету больших пусковых токов, т.к. у них свой источник питания и управления, и такие холодильники могут работать практически от любого источиника питания 180-230в. с любой синусоидой. т.к. мотором управляет свой внутренний источник. почему они и называются инверторными,т.к. у них обороты компрессора управляют. и такие холодильники потребляют при пуске 100-120вт. против 1.5квт холодильника типа норд и подобным. где просто компрессор делает вкл, выкл. Тоже самое касается котлов, много котлов имеют частотные насосы, которые меняют обороты в зависимости от нагрузки. Таким котлам главное не синусоида, а наличие настоящего НОЛЯ. и ЗАЗЕМЛЕНИЯ. к примеру у меня автоматические ворота, спокойно работает от ивнертора 200вт. у которая синус даже не модифицированный. т.к. двигатель управляется плавно своим внутренним источником.
И если под итожить, то старым холодильникам мало того что нужен чистый синус, так еще и нужен инвертор которые умеет давать пусковые 1.5-2квт.
багато інфи і без води, я вражений і дякую вам Дмитро за корисну інформацію... п.с. переглянув 2 відео.
Дякую за відгук!
Стосовно акумуляторів - оих всіх видів, які ви перелікували - нема, не буде, а якшо буде - мінімум в 3 рази дорожче звичайного автомобільного.
Добрий вечір пане Дмитро.Дякую Вам за Ваші відео. Що порадите для квартири? Зарядна станція Еко Фло Рівер Про дороговато. Як що до автомобільного інвертора пряма синусоїда з вмонтованим зарядним пристроєм + гелевий аккумулятор на 100 ампер? Такі інвертори на Аліекспрес стартують від 10000 тис грн.(потужність 2000-4000 кВт) + аккумулятор 10000-16000 тис грн. що піл силу.
Паверстанції для зсу і мажорів . ДБЖ в більшості дуже гріють і перезаряжають акум,швидко дохне. Самий бомж варіант : інвертор(тільки не дешеві.не жалійте на цій штуці, тільки сінус, потужність по потребах). Купляється хороший інвертор один раз...І акум,по грошах. Якщо є чоловік в домі,то автоакум . В інших випадках гель акб. 600 - 1000Вт інвертор заводить холодос , котел, цирк насос,світло,зарядки. Навіть чайника потягне самого. Авто зарядка
Не ведіться на маркетинг,віддайте ліпше різницю бабосу на хлопаків в окопах
Доброго дня, Дмитро! Можливо Ви допоможете відповіддю. Вже декілька днів шукаю на просторах інтернету відповідь на питання - який обрати холодильник та/або кондиціонер на звичайному компресорі або на інверторному, з урахуванням одного фактору - постійні тривалі відключення електроенергіі. Техніка просто "гине на очах". Який краще купити холодильник для таких умов по 4-5 годин відсутності світла? Розумію, що не по темі але дуже потрібна допомога. Або може Ви порадите де можна знайти/подивитись таку інформацію. Завчасно Дякую!
Не забываем что у холодильника 100- 170W только после того как он запустится, а в момент старта компрессора скачок достигает порой 1.000 и более W. Зависит от модели и мощности компрессора. Некоторые маломощные генераторы даже уходят в защиту во время старта холодильника. Про всякие инверторы на АКБ вообще речи нет. Видео скорее для тех, кто совсем уж далёк от всего этого.
Згоден. Ця тема вже в коментарях неодноразово обговорювалася
Особисто моя станція 600W номінальної та імітація піку 1200W, без проблем запускає двокамерні Siemens, LG та Samsung
Також маю практику запуску від дешевого китайця із стікером 1500W (тобто, якщо номінал 500-600W там є, і здатність видати хоч трохи довго пік 1000W, то добре) LG та Samsung, один запускався, інший - ні (не пам'ятаю, який, було ще лютий-березень під час окупації)
Сучасні холодильники з інверторним компресором (всі сучасні Samsung i LG) стартують навіть від задрипаного упса 600ВА тому що там обороти набираються плавно + інвертору взагалі пофіг шо там на вході синус, меандр чи взагалі постоянка, він всеодно напругу з входу перетворює в постоянку потрібного номіналу для компресора, і при замірі потужності там при старті потужність не більше 250 Вт а робочий режим 60-100 Вт а не як в старих холодильниках дуже потужним імпульсом.
Дякую. Все доступно. Все зрозуміло.
Гарне відео, я б з власного досвіду порадив для особливо важливих споживачів в квартирі (холодильник/старлінк/роутер тощо) провести альтернативну прводку. Від вашого автономного джерела під плінтусами розвести дроти необхідної потужності (з запасом) і вивести прсто розетки як у подовжувачі. Дроти і "мами/папи" купити в будівельному магазині. У мене так живиться через 1500 ватний ДБЖ з правильним синусом і свинцевим АКБ 140 А\Г один з двох холодильників ( маленький на 600 ват при пуску), старлінк, та стаціонарний ПК з лампою. На цей сезон блекаутів планую замість них взяти 2 кіловатну зарядну станцією з функцією ДБЖ на LifeP04 елементах.
Шикарне опяснення
дякую
Дякую за відгук
Супер подача інформації!!!!
Дякую за відгук
Дякую вам за роботу, все по суті.
Дякую за відгук!
Дякую, Друже!
Дякую за відгук! 🤝
Гарне і доречне відео, але нажаль все залежить від фінансів.
Вітаю. Можливо Ви підкажете як організувати правильно роботу котла зі споживанням 100w з моєливістю не підключати постійно інвертор та акумулятор. Найлогічніше на мою думку виглядає рішення типу дбж+акумулятор. Але там теж є нюанси. Чи раціональним буде використання зарядної станції(типу екофло) із вбудованою системою ups з lifepo4 типом акумулятора? Чи це не зовсім пряме застосування такої станції і воно швидко втратить свої характеристики? Реально потрібно заживити тільки котел, це найкритичніше для зимніх ночей
Приємне та позитивно сприйнятне відео викладання 💯👌
Дякую за відгук! 🤝
Дмитро Ви молодець! Хоча я все що Ви розповідали знаю з великим задоволенням повністю переглянув Ваш ролик.
Дякую за відгук! 🤝
Дякую!))
Корисне відео. Дякую.
Респект за розділ безпека! ще можна до вогнегасника додати протипожежну кошму(тканина скловолоконна)