Jako wierny widz dodaje pierwszy komentarz i łakpkę w górę :) Dlaczego nie wybrałeś płyty osb ? Koszy ? Ja też mam drewniany strop d domu i poddasze użytkowe (jeszcze nie wykończone ) tam położyłem 2xosb 22mm mucha nie siada :) Co do piwka polecam Miłosława 0 proc ;) pozdr. 💪👍
wierze ,że mucha nie siada zwłaszcza u Ciebie :) że tak powiem stara znajomość z malitkim kaszybskim tartakiem i po drodze i poprostu mega taniej, ale i tak na to 3cm wełny i wylewka. jesli chodzi o 0% to faktycznie Miłosław w wielu odmianach wymiata :) pzdr!
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo Mamy stary strop drewniany patrząc od dołu pokuj tynk na trzcinie,deski 20 cm wełny kuchnia płyta gipsowa deski też 20 cm wełny pomiędzy belkami wełna od gury przykryta kartonami mam wrażenie że dużo ciepła ucieka przez strop a może te kartony dać pod welne na deski?. Co by Pan radził?
Bardzo fajnie to wygląda. Chciałem zapytać co z folia ? Ponieważ wełna mineralna ma bardzo wysoką paro przepuszczalność, konieczne jest jej zabezpieczenie przed kondensacją pary wodnej poprzez ułożenie od środka pomieszczenia skutecznej izolacji paroszczelnej. Ważne, aby znalazła się ona bezpośrednio pod pokryciem sufitowym - płytami g-k lub boazerią.
W filmie nie wspomniałem, że będę od spodu dokładał izolację, która będzie wisieć/opierać się na stelażu od zabudowy sufitu. Dlatego zastosowałem sznurki. W innym wypadku zaleca się drut ze względu na warunki pp. Łącznie chce mieć 30cm wełny, aby parter i poddasze były "niezależne termicznie".
@@jjhOO7 może bardziej parter powinienem napisac. Na starość poprostu zamkniemy nieogrzewaną gorę i grzanie parteru nie bedzie mialo tak dużych strat jak przy żelbetowym. Co ciekawe teraz też sie przyda zanim się wykonczymy.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo Witam mamy odstęp między belkami stropowymi 62 cm i płyty 15 mm osb czy można zrobić z nich podłogę na strychu nieuzytkowego?
@@anonabc1228 no ja bym dał 2cm, ale jesli nieurzytkowe poddasze i nic ciężkiego nie bedzie stawiane to i można 15mm. Jak w przejsciu bedzie sie uginać to najwyzej dolozyć w okolicach wyłazu i schodków strychowych.
Witam niedługo czeka mnie ten sam temat i mam pytania w związku z tym: dlaczego stosowaliście 2x10cm izolacji a nie jednej grubości wychodzi taniej? Czy może nie ma 20cm? Pytam bo nie znam Polskiego rynku. I również pytanie odnośnie deskowania, deska wychodzi taniej od osb pióro wpust? Czy są może jakieś inne benefity? Dobry pomysł na kanał zostawiam suba i pozdrawiam 👍
hejka.cena za m3 praktycznie ta sama. chodzi o to że w dwóch warstwach eliminujemy ewentualny mostek na styku łączenia jednego kawałka wełny z kolejnym. w drugiej warstwie zakrywamy te łączenie. Owszem szybciej wykonać płyty ale wygrała tu cena od lokalnego małego tartaku u którego zaopatrzam sie wiele lat no i gdzieś z tyłu głowy siedzi mi stara szkoła, ze deski na mijanke bardziej usztywniaja głowną konstrukcję, ale przy dzisiejszych sytemach kotwienia i wkretach nie ma to wiekszego znaczenia.Pozdrawiam.
hej, u nas rozstaw między legarami wynosi 80 cm, mamy kupione osb 22mm, wystarczy jeśli poddasze bedzie nieużytkowe? Na górze będzie cały system rekuperacji i jakaś mała graciarnia dlatego wolę całą podłogę zbić, tylko martwię się, żeby nikt nie wpadł na parter
Przy takim rozstawie to pomyslałbym w ciągu komunikacji dać wymian np. srodkiem poddasza. Lub jakies 2 mniejsze na kazde pole np. Deski w pionie przymocowane kątownikami dekarskimi na wkręty fi 5/fi6. Na dorazny ruch powinno starczyc.Pzdr.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo Dziękuje Ci za odpowiedź jednak nie wiem o co chodzi Ci dokładnie z tymi pionowymi deskami. Szerokość legara to 6 cm, wysokość 18 cm, odległość między legarami 80 cm. Pomijając podłogę, lepiej byłoby dać 15 w legary i 15 w stelaż g-k czy lepiej podbić coś na legary i dać 20 cm w nie i 10 w stelaż? Gdzie zrobić tę całą szczelinę aby wełna oddychała. Pozdrawiam Was wraz z żonką
Witam. Ciężko mi teraz oszacować bo jeszcze go nie skończyłem :). A drewno zamawiał razem z konstukcją dachu. Ja robie z podłoga pływającą czyli 3cm wełny i na to wylewka 8cm. A od spodu wiadomo zabudowa gk. Na pewno nie jest to tańsze rozwiązanie jesli robi się systemem zleconym ,a gospodarczym no cóz na wiosne sie wyjasni.
Zapewne nie chce Pani za dużo odpadu:) owszem wszystko w granicach rozsądku. Jak idzie jeszcze płyta to w takim wypadku pamiętać aby łączenia płyt mijały się z łączeniami desek.
Wlasnie chodzi o to ze kupiliśmy 2 wymiary desek dłuzsze i krótsze. I wtedy wychodzi. Na tej samej belce łączenie a jak na mijanke to bedziemy musieli na srodku dac długą a po bokach np po 1m. Z kazdej strony wiec jak to widzisz zeby zrobic dobrze ?
Chyba dam na mijanke bedzie pewniejsze a.jak są deski t krzywe i są dość spore szpary to można je naciągnąć przy skręcaniu czy później moga skrzypieć? ??
U mnie sufit podwieszany wychodzi ok 30 cm pod belkami stropowymi, czyli między belkami a sufitem będzie pusta przestrzeń 30cm, nic tam nie będzie się działo? Wełnę ułożę też tak jak ty między belkami na sznurkach, tylko zastanawia mnie ta pusta przestrzeń czy nic tam nie będzie kisło, czy nie będzie zbierała się tam wilgoć. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Witam mam pytanko robię strop drewniany w środek wełna 20 cm ,czy muszę dać na górę stropu płyty OSB ,jeśli będzie to strop nie użytkowy ,( zabudowany tak że nie będzie wejścia na strop ) . jaką funkcję pełnić będzie wtedy plyta OSB ?
Hej. Płyty spełniać bedą jedynie role usztywnienia konstrukcji,ale wątpie żeby to był wymóg konsyruktora twokego projektu. Jeśli chcesz zaoszczedzić to nie rób tej podłogi skoro nie bedzie używana.
Co najmniej 70mm a grubość 4mm lub 6mmm. Jak masz twarde dechy to 6mm i wcześniej nawierć mniejszym wiertłem lub wkręcaj na dwa razy aby deska nie strzeliła/ rozczepiła się. Pzdr.
Jest to paraizolacja. Różnica temperatur między pomieszczeniem a stropem doprowadziłaby do zawilgocenia wełny. Natomiast na deski przyjdzie wełna posadzkowa i na nią też folia pod wylewkę. studio.ruclips.net/user/videoU2X2oCrbbBQ/edit
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo bo ja mam strop 12x20cm podasze użytkowe i chce zrobić tak od spodu regips później folia paroizolacja ,wełna 2xpo 10cm na mijankę , później na legary tasma akustyczna ,deska gruba 4cm na 15cm , płyta wiórowa osb,mata pod panele i panel . To wystarczy ?? Jaką polecasz tasme akustyczną na legar 12x20cm dziekuje za odpowiedz pozdrawiam.
@@albinadamek2769 no to elegacko. Tak zrób. Taśme akustyczną używałem od profili do zabudowy. W kazdym markecie dostaniesz nawet te szersze. Jesli zalezy ci na warunkach p.poż to z wełny mineralej(rockwool ma dedykowane ale) ale cena zwala z nóg.
belki stropowe o wymiarak 220mmx80mm , rozstaw 2,85m , nad salonaem natomiast 4,7m ale idzie wymian przez środek. Czyli krótkie wstawki prostopadle, w kazdym polu miedzy głownymi belkami.pzdr.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo hej, a dylatacja między deskami a wełną nie jest potrzebna? Pytam bo jutro również czekam nie układanie wełny w stropie, z tą różnica, ze zamiast desek mam Osb na legarach
Ja mam 60cm. Ale to wszystko kwestia jak konstruktor obliczył nośność obciążeń. Ja bede mial jescze na deskowaniu 5cm wełny i 6cm wylewki betonowej. Ale rzadziej niż 60/70 cm nie zalecałbym.
Wszystko git ale dla bezpieczeństwa powinno się zamiast sznurka dawać linki stalowe. W przypadku pożaru spada cała wełna na dół a linki stalowe na pewno wytrzymają trochę dłużej
tak jest bez dwóch zdań. mam zamiar dodać jescze łaty od dołu i na grubość łat 2 warste wełny dać i wtedy drutowanie. zgadzam się z Tobą w 100 %. Pozdrawiam.
Potrzebuje podpowiedzi. Mam belki stropowe grubości 32 cm, czy całą przestrzeń musze zapełnić watą, czy mogę ocieplić jedynie 20 cm i zostawić luz od góry 12 cm do deskowania? Jak to się ma do ewentualnych problemów z gryzoniami itp?
Witam. Tak można zostawić luz,20cm to dużo. Gryzonie natomiast wszędzie mogą wejść jak tylko znajdą najmniejszą okazję. Strych musi być "zamknięty" dla intruzów.
podawanie współczynnika przenikania bez podania zastosowanej grubości to nic nie znaczący fakt ale już podanie wartości dla grubości 10cm to już konkretny fakt
Owszem zgadzam się. Ale to nie moja rola. Z tym do projektanta bo on za to bierze pieniądze i on pilnuje współczynnika przegrody. Ja pilnuje tego co jest napisane w przekroju itd. Pozdrawiam.
Wełny gęstsze o dobrej akustyce mają to do siebie że mają słabszy współczynnik. W strop proponuję akustyczne. W skos na poddaszu o lepszym współczynniku , które w strukturze włókien są rzadsze. Pzdr.
W takim razie polecam obejrzeć film jeszcze raz. Wspominam ,ze będzie podłoga pływajaca a wiec mostka nie bedzie ( ruclips.net/video/U2X2oCrbbBQ/видео.html ) . Natomiast legary mają wysokosć po wystruganiu 21-20cm a welna 20cm. Pozdrawiam.
Witam, fajny film. Też chciałbym zrobić taki strop u siebie. Można jakiś kontakt do Ciebie? miałbym parę pytań, bo w mojej okolicy wszyscy mi odradzają taki strop :/
hejka. na strop przyjdzie podłoga pływająca, a więc 3 cm wełny i 8 cm wylewki, dopiero pozniej panele. Same deski lub płyty przenoszą dzwięki, a raczej wkręty lub gwozdzie na które są zamocowane.
A jak ocieplić strop drewniany w którym płyty gk przykręcone są do belek a nie na stelażu ? Chodzi mi głownie o to jak położyć folię paroizolacyjna ? Czy jej nie stosować w ogóle ?
oczywiście ,ze zastosuj. jesli jest dostep z góry to rozłóż w polach miedzy legarami z lekkim zakładem (2,3cm) na belki własnie, a nastepnie wypełnij wełną. jesli pomiesczenie u góry uzywane to najlepiej akustyczną.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo a czemu daje się folie paroizalycjna? Czyli jak ? Od dołu takerem folie potem sznurki i wełnę ? . Mam wiązary i na nich będzie sufit podwieszany. Poddasze nieużytkowe.
@@Video-wi2xz u Leszka za pozno na prawidłową izolację. U Ciebie najlepiej sznurki i wełna a folia (jako paroizolacja) na stelażu na który przyjdzie plyta gk.
Szacun dla żony za wsparcie w pracach.
Szacun za kolejny film oby tak dalej 😁😁😁
Łapka w górę
Jako wierny widz dodaje pierwszy komentarz i łakpkę w górę :)
Dlaczego nie wybrałeś płyty osb ? Koszy ? Ja też mam drewniany strop d domu i poddasze użytkowe (jeszcze nie wykończone ) tam położyłem 2xosb 22mm mucha nie siada :)
Co do piwka polecam Miłosława 0 proc ;) pozdr. 💪👍
wierze ,że mucha nie siada zwłaszcza u Ciebie :) że tak powiem stara znajomość z malitkim kaszybskim tartakiem i po drodze i poprostu mega taniej, ale i tak na to 3cm wełny i wylewka. jesli chodzi o 0% to faktycznie Miłosław w wielu odmianach wymiata :) pzdr!
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo czyli spokojnie można dac płyty OSB w zamian deskę?
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo będzie też filmik o tym jak dasz ta wełnę i wylewka?
@@777oleh Tak mkladz śmiało osb. Dotnij z długości płytę aby wyszły leczenie w połowie belki. Filmik będzie na wiosnę niestety :(
Ciekawy film, pozdrawiam.
Dobra robota i filmy fajnie montujesz 👍
dzięki bardzo,pzdr.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo Mamy stary strop drewniany patrząc od dołu pokuj tynk na trzcinie,deski 20 cm wełny kuchnia płyta gipsowa deski też 20 cm wełny pomiędzy belkami wełna od gury przykryta kartonami mam wrażenie że dużo ciepła ucieka przez strop a może te kartony dać pod welne na deski?. Co by Pan radził?
Cześć. A wentylacja musi być?
Łapa w górę sub też, pozdrawiam
Fajnie pokazane :) Czym impregnowałes deski/drewno?
Bardzo fajnie to wygląda. Chciałem zapytać co z folia ? Ponieważ wełna mineralna ma bardzo wysoką paro przepuszczalność, konieczne jest jej zabezpieczenie przed kondensacją pary wodnej poprzez ułożenie od środka pomieszczenia skutecznej izolacji paroszczelnej. Ważne, aby znalazła się ona bezpośrednio pod pokryciem sufitowym - płytami g-k lub boazerią.
Dziękuję. W tym filmie jest montaż paroizolacji. Pozdrawiam.
Czy pod deski z góry wełny daje się folię?@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo
@@baracuda2100 ja w tym przypadku dałem jeszcze wełne podłogową na deskowanie a później na te wełne folię pod wylewkę.
W filmie nie wspomniałem, że będę od spodu dokładał izolację, która będzie wisieć/opierać się na stelażu od zabudowy sufitu. Dlatego zastosowałem sznurki. W innym wypadku zaleca się drut ze względu na warunki pp. Łącznie chce mieć 30cm wełny, aby parter i poddasze były "niezależne termicznie".
Co jest powodem tej niezależności termicznej ? Nieogrzewany garaż pod stropem?
@@jjhOO7 może bardziej parter powinienem napisac. Na starość poprostu zamkniemy nieogrzewaną gorę i grzanie parteru nie bedzie mialo tak dużych strat jak przy żelbetowym. Co ciekawe teraz też sie przyda zanim się wykonczymy.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo Witam mamy odstęp między belkami stropowymi 62 cm i płyty 15 mm osb czy można zrobić z nich podłogę na strychu nieuzytkowego?
@@anonabc1228 no ja bym dał 2cm, ale jesli nieurzytkowe poddasze i nic ciężkiego nie bedzie stawiane to i można 15mm. Jak w przejsciu bedzie sie uginać to najwyzej dolozyć w okolicach wyłazu i schodków strychowych.
Witam niedługo czeka mnie ten sam temat i mam pytania w związku z tym: dlaczego stosowaliście 2x10cm izolacji a nie jednej grubości wychodzi taniej? Czy może nie ma 20cm? Pytam bo nie znam Polskiego rynku. I również pytanie odnośnie deskowania, deska wychodzi taniej od osb pióro wpust? Czy są może jakieś inne benefity?
Dobry pomysł na kanał zostawiam suba i pozdrawiam 👍
hejka.cena za m3 praktycznie ta sama. chodzi o to że w dwóch warstwach eliminujemy ewentualny mostek na styku łączenia jednego kawałka wełny z kolejnym. w drugiej warstwie zakrywamy te łączenie. Owszem szybciej wykonać płyty ale wygrała tu cena od lokalnego małego tartaku u którego zaopatrzam sie wiele lat no i gdzieś z tyłu głowy siedzi mi stara szkoła, ze deski na mijanke bardziej usztywniaja głowną konstrukcję, ale przy dzisiejszych sytemach kotwienia i wkretach nie ma to wiekszego znaczenia.Pozdrawiam.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo Dzięki za wyczerpującą odpowiedź napewno skorzystam z patentu izolowania stropu 👍
@@narobocie. a wiec czekam na filmik :)
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo A jak powinno łączyć płyty OSB? Tez potrzebne przycinać, żeby łączenie na środku belki było?
@@777oleh Tak dokładnie tak.
hej, u nas rozstaw między legarami wynosi 80 cm, mamy kupione osb 22mm, wystarczy jeśli poddasze bedzie nieużytkowe? Na górze będzie cały system rekuperacji i jakaś mała graciarnia dlatego wolę całą podłogę zbić, tylko martwię się, żeby nikt nie wpadł na parter
Przy takim rozstawie to pomyslałbym w ciągu komunikacji dać wymian np. srodkiem poddasza. Lub jakies 2 mniejsze na kazde pole np. Deski w pionie przymocowane kątownikami dekarskimi na wkręty fi 5/fi6. Na dorazny ruch powinno starczyc.Pzdr.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo Dziękuje Ci za odpowiedź jednak nie wiem o co chodzi Ci dokładnie z tymi pionowymi deskami. Szerokość legara to 6 cm, wysokość 18 cm, odległość między legarami 80 cm. Pomijając podłogę, lepiej byłoby dać 15 w legary i 15 w stelaż g-k czy lepiej podbić coś na legary i dać 20 cm w nie i 10 w stelaż?
Gdzie zrobić tę całą szczelinę aby wełna oddychała. Pozdrawiam Was wraz z żonką
gdyby płyty osb nie były tak cholernie drogie to przybiłbym drugie na mijankę i miałbym pewność. Ale na całe poddasze potrzebuję około 70 płyt
Witam jaki koszt stropu. Bo mam gotowy projekt i tam jest terriwa. A myślę nad zmianą na drewniany. Pozdrawiam
Witam. Ciężko mi teraz oszacować bo jeszcze go nie skończyłem :). A drewno zamawiał razem z konstukcją dachu. Ja robie z podłoga pływającą czyli 3cm wełny i na to wylewka 8cm. A od spodu wiadomo zabudowa gk. Na pewno nie jest to tańsze rozwiązanie jesli robi się systemem zleconym ,a gospodarczym no cóz na wiosne sie wyjasni.
Witam czy deski na legarach musza być na przemian. Czy moze byc łączenie 2 desek tych samych miejscach na deski pójdzie jeszcze płyta osb i panel
Zapewne nie chce Pani za dużo odpadu:) owszem wszystko w granicach rozsądku. Jak idzie jeszcze płyta to w takim wypadku pamiętać aby łączenia płyt mijały się z łączeniami desek.
Wlasnie chodzi o to ze kupiliśmy 2 wymiary desek dłuzsze i krótsze. I wtedy wychodzi. Na tej samej belce łączenie a jak na mijanke to bedziemy musieli na srodku dac długą a po bokach np po 1m. Z kazdej strony wiec jak to widzisz zeby zrobic dobrze ?
Chyba dam na mijanke bedzie pewniejsze a.jak są deski t krzywe i są dość spore szpary to można je naciągnąć przy skręcaniu czy później moga skrzypieć? ??
05:45 dosłodzone :)))
Na ilu kotwach po jednej stronie masz przykrecony wieszak pod belkę?
Hej. Na co najmniej dwóch.
Jak potem robicie elektryke ? Najpierw elektryka potem oczywiscie sufity podwieszane tak ?
U mnie sufit podwieszany wychodzi ok 30 cm pod belkami stropowymi, czyli między belkami a sufitem będzie pusta przestrzeń 30cm, nic tam nie będzie się działo? Wełnę ułożę też tak jak ty między belkami na sznurkach, tylko zastanawia mnie ta pusta przestrzeń czy nic tam nie będzie kisło, czy nie będzie zbierała się tam wilgoć. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Jeśli zastosujesz paroizolacje nic nie będzie się kisić. Musisz przykleić folię paroizolacyjną na profile , a na to pozniej juz płyty gk.
Witam mam pytanko robię strop drewniany w środek wełna 20 cm ,czy muszę dać na górę stropu płyty OSB ,jeśli będzie to strop nie użytkowy ,( zabudowany tak że nie będzie wejścia na strop ) . jaką funkcję pełnić będzie wtedy plyta OSB ?
Hej. Płyty spełniać bedą jedynie role usztywnienia konstrukcji,ale wątpie żeby to był wymóg konsyruktora twokego projektu. Jeśli chcesz zaoszczedzić to nie rób tej podłogi skoro nie bedzie używana.
siemka
witam,witam prawdziwego budowlańca! pzdr!
Jaką długość i grubość wkrętów ciesielskie do deski o grubości 40mm żeby przykręcić do legarów ?
Co najmniej 70mm a grubość 4mm lub 6mmm. Jak masz twarde dechy to 6mm i wcześniej nawierć mniejszym wiertłem lub wkręcaj na dwa razy aby deska nie strzeliła/ rozczepiła się. Pzdr.
Dzięki za pomoc pozdro:)
Jakiej długości zszywki użyłeś ?
wiesz co o ile dobrze pamietam chyba 22. po prostu trzeba dobrze sznurek do belki przycisnąć.
Witam mam pytanie czemu nie daje sie foli tej żółtej od góry na legary Tylko od spodu ??
Jest to paraizolacja. Różnica temperatur między pomieszczeniem a stropem doprowadziłaby do zawilgocenia wełny. Natomiast na deski przyjdzie wełna posadzkowa i na nią też folia pod wylewkę. studio.ruclips.net/user/videoU2X2oCrbbBQ/edit
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo bo ja mam strop 12x20cm podasze użytkowe i chce zrobić tak od spodu regips później folia paroizolacja ,wełna 2xpo 10cm na mijankę , później na legary tasma akustyczna ,deska gruba 4cm na 15cm , płyta wiórowa osb,mata pod panele i panel . To wystarczy ?? Jaką polecasz tasme akustyczną na legar 12x20cm dziekuje za odpowiedz pozdrawiam.
@@albinadamek2769 no to elegacko. Tak zrób. Taśme akustyczną używałem od profili do zabudowy. W kazdym markecie dostaniesz nawet te szersze. Jesli zalezy ci na warunkach p.poż to z wełny mineralej(rockwool ma dedykowane ale) ale cena zwala z nóg.
A ostatnie pytanie taśma akustyczna a pianka Delatacyjna jest dużo gorsza do wygłuszenia na belki stropowe Jak sądzisz ?
@@albinadamek2769 jak Ci zostało z wylewek to śmiało zastosuj. Tez dalem na trzech legarach. Lecz typowo akustyczna chyba lepiej tłumi.
Jakie macie w wymiarze belki stropowe i jaka jest największa rozpiętość w świetle ścian na dwóch punktach podparcia.
belki stropowe o wymiarak 220mmx80mm , rozstaw 2,85m , nad salonaem natomiast 4,7m ale idzie wymian przez środek. Czyli krótkie wstawki prostopadle, w kazdym polu miedzy głownymi belkami.pzdr.
Deski przybite do legarów to już chyba nie podłoga pływająca jak mówisz w 1:26 😉 Chyba że fruwająca.
pływająca bo bedzie na deskach wełna a na niej wylewka :) może i być latająca :)
Hej, mam pytanie: między deską a ścianą trzeba robić dylatację? Bo na filmiku jej nie widać, pozdrawiam
Hej, ja daję minimalna 2,3 mm aby deska sciany nie dotykała. Pozdrawiam.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo dzięki piękne za odpowiedź
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo hej, a dylatacja między deskami a wełną nie jest potrzebna? Pytam bo jutro również czekam nie układanie wełny w stropie, z tą różnica, ze zamiast desek mam Osb na legarach
Moja kobita to spadłaby na dół przy układaniu tej wełny zanim bym się zdążył odwrócić :)
Do jakiej rozpietosci mozna takie belki stosowac
Ja mam 60cm. Ale to wszystko kwestia jak konstruktor obliczył nośność obciążeń. Ja bede mial jescze na deskowaniu 5cm wełny i 6cm wylewki betonowej. Ale rzadziej niż 60/70 cm nie zalecałbym.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo chodzilo mi o dlugosc od sciany do sciany czy takie belki moga byc powyzej 6m
@@spokowojciech7758 u mni max to 5m rozpietości.
Wszystko git ale dla bezpieczeństwa powinno się zamiast sznurka dawać linki stalowe. W przypadku pożaru spada cała wełna na dół a linki stalowe na pewno wytrzymają trochę dłużej
tak jest bez dwóch zdań. mam zamiar dodać jescze łaty od dołu i na grubość łat 2 warste wełny dać i wtedy drutowanie. zgadzam się z Tobą w 100 %. Pozdrawiam.
Czy rozważałes pianę ?
Nie nierozważałem.
Potrzebuje podpowiedzi. Mam belki stropowe grubości 32 cm, czy całą przestrzeń musze zapełnić watą, czy mogę ocieplić jedynie 20 cm i zostawić luz od góry 12 cm do deskowania? Jak to się ma do ewentualnych problemów z gryzoniami itp?
Witam. Tak można zostawić luz,20cm to dużo. Gryzonie natomiast wszędzie mogą wejść jak tylko znajdą najmniejszą okazję. Strych musi być "zamknięty" dla intruzów.
podawanie współczynnika przenikania bez podania zastosowanej grubości to nic nie znaczący fakt ale już podanie wartości dla grubości 10cm to już konkretny fakt
Owszem zgadzam się. Ale to nie moja rola. Z tym do projektanta bo on za to bierze pieniądze i on pilnuje współczynnika przegrody. Ja pilnuje tego co jest napisane w przekroju itd. Pozdrawiam.
Dlaczego wspułczynik lamda 35 a nie 33 32 jak jest lepszą iolacją pytam czysto teoretycznie bo sam musze to zrobić
Wełny gęstsze o dobrej akustyce mają to do siebie że mają słabszy współczynnik. W strop proponuję akustyczne. W skos na poddaszu o lepszym współczynniku , które w strukturze włókien są rzadsze. Pzdr.
Nie jestem znafcą ale każda z tych belek jest mostkiem termicznym. Poza tym zgniecenie waty nie wpływa na jej właściwości 😉
W takim razie polecam obejrzeć film jeszcze raz. Wspominam ,ze będzie podłoga pływajaca a wiec mostka nie bedzie ( ruclips.net/video/U2X2oCrbbBQ/видео.html ) . Natomiast legary mają wysokosć po wystruganiu 21-20cm a welna 20cm. Pozdrawiam.
druga część ocieplenia stropu : ruclips.net/video/U2X2oCrbbBQ/видео.html
Witam, fajny film. Też chciałbym zrobić taki strop u siebie. Można jakiś kontakt do Ciebie? miałbym parę pytań, bo w mojej okolicy wszyscy mi odradzają taki strop :/
Dzieki. Przy weekendzie się skontaktujmy. Mega zarobiony jestem. Pozdro.
No tak, a co na te deski przyjdzie, panele?
hejka. na strop przyjdzie podłoga pływająca, a więc 3 cm wełny i 8 cm wylewki, dopiero pozniej panele. Same deski lub płyty przenoszą dzwięki, a raczej wkręty lub gwozdzie na które są zamocowane.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo ło matko, 8cm to ciężkie będzie!
@@blanka2711 No mam nadzieję,że konstruktor dobrze obliczyl. Belki 8x220. Na środku długości wieniec i podciag.
Nie foliujesz wełny przed deskowaniem?
A co z belkami?na nich nie powinno być wełny
Szkoda, że nie ma filmu z mocowania stropu drewnianego do konstrukcji murowanej
Tu akurat jeszcze nie kręciłem filmów do YT.
A jak ocieplić strop drewniany w którym płyty gk przykręcone są do belek a nie na stelażu ? Chodzi mi głownie o to jak położyć folię paroizolacyjna ? Czy jej nie stosować w ogóle ?
oczywiście ,ze zastosuj. jesli jest dostep z góry to rozłóż w polach miedzy legarami z lekkim zakładem (2,3cm) na belki własnie, a nastepnie wypełnij wełną. jesli pomiesczenie u góry uzywane to najlepiej akustyczną.
@@BudowniczyDomanNaszeGniazdo a czemu daje się folie paroizalycjna? Czyli jak ? Od dołu takerem folie potem sznurki i wełnę ? . Mam wiązary i na nich będzie sufit podwieszany. Poddasze nieużytkowe.
@@Video-wi2xz u Leszka za pozno na prawidłową izolację. U Ciebie najlepiej sznurki i wełna a folia (jako paroizolacja) na stelażu na który przyjdzie plyta gk.
Zasyp bylby lepszy,wełną mineralną
No może i masz rację. Ale nigdy z tym nie miałem styczności szczerze. Pozdrawiam.