Üdv. Fontos a videóban alkalmazott mérő eszközökkel nem lehet pontosan mérni a módosított szinuszt így az ac oldalon mért eredmények nem hogy pontatlanok hanem harmadolt eredmények. A készülék legalább a bemenő teljesítmény 90%-át ki küldi a fűtőszálra.
Üdvözletem! Egy pár kérdéssel fordulok önhöz. Az első az lenne hogy tegezés mennyire fontos. nem szeretek önözni/magázni, szerintem zavarbahozó, és kicsit udvariatlan habár nem tudom pontosan miért. A második az lenne hogy szereztem pár 18650 akksit(18 darabot). | 3,7V-4,2V | 2,7A | 1400mah-ások. Egy 36V | 500w, esetleg 1000wattos hátsó elektromos kerékkel bringára mennyit tudnék leadni vele? Gondolom meg se pöccenne. Hány darab kéne ahhoz hogy tudjam használni? Néztem több fajta kalkulátort, de nagyon bonyolultak számomra pedig szeretem a fizikát. :( Szerintem olyan 3-4x több kéne ennél a mennyiségnél, illetve van egy modolt teleszkóp világításom(elég egyedi :) ) 12V-os és 15Wattot fogyaszt. Hátulra is akarok csak pirosban 15 Wattosat szintén. Szerinted elég lenne 4 cella? Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv. Nyugodtan tegeződhetünk. 36v 1400 mA-rel már megpöccen de messzire nem visz az biztos, oda kellene egy 36v 20 Ah pakk legalább az 500 wattoshoz. A lámpához se árt egy 12v 3Ah(3s2p) pakk vagy egy dc konverter a 36 voltos pakkra.
Szia Mikrosilver! Jó volt a bemutató videó az inverterről. Ezen felbuzdulva szeretnék egy ugyan ilyen vízmelegítő rendszert létrehozni, de van egy kis problémám a napelem modulok elhelyezésével: Adott egy garázs sátortetővel, aminek a teteje pontosan keleti és nyugati tájolású. A felszerelni kívánt 8db napelem modult felrakhatom-e a tetőre úgy, hogy 4db-ot a keleti és 4db-ot a nyugati tetőre rakok, majd ezeket villamosan SORBAN összekapcsolom? Szeretném kihasználni azokat a nappokat is ha csak délelött vagy ha csak délután lenne napsütés. Okoz ez a villamos kapcsolás melegedést az éppen árnyékban lévö paneleken? Lekezeli ezt az esetet panelekben lévö Bypass didóda? Ha a sorba kapcsolás nem okoz hibát/panelmelegedést stb akkor a AZO DIGITAL SOLAR BOOST csak rossz munkapontot fog találni? Lenne valaki aki tudna segiteni a kérdések megválaszoásában? Köszönöm!
Nálam a búvár szivattyú működik módosított szinuszal. Pedig abban is mitor van. Az inverter leírása szerint a tv-t meg hülyitheti. Pedig az is jó. Lehet, hogy a kis kínai el rontott valamit és normál sziniszt ad a műszer? 🤔
Üdv. Működnek a motorok módosított szinusszal csak nem járnak olyan szépen(morognak), ebben az esetben azért nem javasolt egyáltalán motorokat rákötni a készülékre mert ez egy konverter aminek nem stabil a kimenete hanem a bejövő teljesítménytől függ.
Eg igen jól működött így teszt módban is . Az előállított meleg vizet mire fogod használni ? És mennyi litert tudsz így melegíteni ? Kíváncsian váró A végleges részét .
@@Mikrosilver Ez így nagyon okos .... kíváncsian várom mikor teljesen be lesz minden üzemelve . Bízom benne lesz egy bővebb teljes videó is .... üdv ... ügyes vagy 👍
@@Mikrosilver Ha a napkollektort ki tudja váltani , és a hatásfoka is erősebb , és mondjuk egy picit drágábban is jössz ki belőle , akkor is megéri szerintem . Ha lesz majd energiád meg időd rá , erről is jó lenne egy összehasonlító videó .... üdv ....
Az biztos hogy nagyon hasznos kis készülék... De egy esetleges alkalmazásnál mivel lehetne biztonságossá teni? Gondolok itt pl ha meghibásodik a fütőszál és rövidrezár a vizzel akkor áram ütés ellen mivel lehet védekezni?
@@Mikrosilver Üdv.. Köszönöm, nálam pufferra dolgozna rá, igaz még tervezés alatt a rendszer, de ez egy kritikus pont volt nekem. Körbejárom énis a témát mégjobban! De mindenesetre köszön a videót és a "termékbemutatást" ez egy szuper alternatíva!
Szia Mikrosilver! Egy kis segítséget szereznék kérni. Rendeltem én is egy konvertert. A dobozában lévő csatolt kis papíron is, és a készülékre ragasztott matricán is úgy van ábrázolva, hogy a készülék hátulján lévő "anya" csatlakozó a + , az "apa" csatlakozó pedig a - (MC4-es csatlakozókkal van szerelve a konverter). A csatlakozókon magukon ugyanakkor az "anya" csatlakozón egy - jel van, az "apa" csatlakozón pedig egy +. Melyiknek higgyek? Meghibásodhat a konverter, ha fordítva lesznek belekötve a kábelek?
120v vagy 140v -tal is jó lehet a 3000w ? Egy rendszert akarok ami 3-5kw és 4panel van sorba az mppt 48v töltő miatt plusz rátenném ezt is hogy ha nem kell akut tölteni akkor fűtse a vizet. Így biztos nem fog sose szinte üresen menni a napelem.
A leírás szerint legalább 4 panel kell és 1kw körüli teljesítményt tud és ahogy nő a sorba kötött panelek száma úgy nő a kivehető teljesítmény is. Nem ajánlott tulterhelni.
@@Mikrosilver Akkor is túlterhelődhet ha pontosan 3000W fűtőszálat rakok rá és napelem pedig 5kw van rajta ? Gondolok én a felhős napokra is hogy akkor is fűtsön rendesen.
Üdv. Mivel méretezni kell a fűtőszálat a napelemhez vagy forditva éppen ezért 2 ráhangolt fogyasztó is jó de egy kereszt reteszeléssel megoldható hogy reggeltől késő délutánig fütsön amit bir pl. 80fok max és x órátol menjen át hálozatra egy másik termostáttal vezérelve hogy minimális melegvíz mindig legyen estére.
Szia Silver, egy komoly elméleti kérdésen gondolkodom. Adott egy inverter ami maximum 4KW PV-t tud használni. Ez nyáron oké, télen és felhős időben jól jönne a plusz... Mi történik ha elvileg 6 vagy 10KW napelemet kap az inverter, DEEEE betartva a feszültségi értékeket(mubkaponti, nyitó feszültség stb. Így is leégne az inverter szerinted ha több mint 4KW áll rendelkezésre, de nem lepi túl az előírt feszultsegi határokat ? Vagy csak simán kivesz belőle 4KW-ot ?
Levágja 4kW-nál, annál többet nem tud termelni. Amiért mégis érdemes egy kicsit (10-20%) túlméretezni a napelemeket az az, hogy nem csak ideális időben adja le a max 4kW-ot a rendszer, hanem rosszabb időben is, illetve hosszabb időn át. Azaz nem napi 1-2 óra max termelés, hanem 2-3.
Üdv. én nem kötnék rá többet mint amit javasol a gyártó sőt még annak is csak a 80%-át de lehet én vagyok túl óvatos. Az ötlet viszont nagyon jó de külön töltésvezérlőkkel inkább a töltő áramra azért oda figyelni.
@@Mikrosilver Pedig mindenképpen érdemes. Nézd meg ezt a képet: prohardver.hu/dl/upc/2020-09/3697_tulpanel_2.jpg A max inverter teljesítménynél levág, így túlméretezve a narancs rész elvész. De, cserébe nem csak a pici maxot tudja adni mint kék, hanem extra rá a zöld részt is. Minél borultabb az idő, annál több extrát ad a túlméretezés.
Kérdés módosított szinusz vagy valós szinusz kimenete van, mert sajnos akkor az alaktényező beleszól főleg ha nem True RMS a multi akkor típustól függően 10% hiba simán történhet méréskor, sajnos. Mikor végeztünk összehasonlító mérést és egykét típuskatasztrófa volt (True RMS multival nagyon szépen lehet mérni). Szkóppal hasonlítottuk össze és arról olvastuk le a "valóst" és ehez képest viszonyítottuk a multival mérteket és 5-10% olcsó fajtánál volt ami 18% tévedett.
Üdv. Ez valami olyasmi m.banggood.com/1-8S-1_2V-9_6V-NiMH-NiCd-Rechargeable-Battery-Charger-Charging-Module-Board-Input-DC-5V-p-1625308.html?rmmds=search&act_poa=POA6374690&cur_warehouse=CN
@@Mikrosilver Rendicsek! Egyébként én is fontolgatom, de az én bojlerem 1500W-os. Azaz egyik csatlakozót határértéken gyilkolná, a másik dugalj meg nem csinál semmit. Nem tudom a két kivezetés párhuzamosan összeköthető-e direktben, hogy 2x750W-al dolgozzanak? Esetleg, ha van időd érdekelne egy olyan teszt, hogy mennyi teljesítményt lehet kivenni azonos feltételek mellett Azo Digitallal, illetve direkt napelemre kötéssel.
Először az egyes csatlakozón lévő fogyasztót szolgálja ki és ha leesik a teljesitmény 100W alá akkor inditja a kettes csatlakozót de akkor is indul a kettes ha leesik a bejövő teljesítmény. Közvetlen napelemmel volt kisérlet hogy felhős időben nagyon nagy veszteség van.
Ja és egy csatlakozón is ki tud jönni a 2700w minden gond nélkül, konkrétan nálam 1500+1200w fűtőszál rajta van a 2800w körüli napelemmel egyűtt és megy.
Tiszteletem! Egy kis technikai segítségre lenne szükségem . Van nekem egy 2.2kw os 230v kompresszorom. Az a gondom hogy nyomás alatt nem indul el olyan gyenge az áramerosség a műhelyben. A villanyóra 25-30méterrel odébb van onnan szeretnék behúzni áramot de csak a mérő után. Milyen fajta és átmérőjű kábelt kellene bekötnöm ilyen távolságra hogy elbírja a villanymotort? A gyártó minimum 20ampert ír a géphez.
Sajnos nem méri jól az egyszerű multiméter a kimeneti feszültséget, mert nem szinuszos. True RMS multiméterrel vagy oszcilloszkóppal lehetne helyesen megmérni, de egyik sem olcsó játék. Ha a kimenetet egy diódával (vagy diódahíddal) és kondenzátorral egyenirányítod, akkor a kondenzátoron a bemenetinél egy picivel kevesebb egyenfeszültséget fogsz mérni a multiméterrel függetlenül attól, hogy mekkora terhelés a kimeneten és mennyire süt a nap. A konverter a kimenteti impulzusok szélességének változtatásával állítja be a bemeneti kondenzátorokon az MPPT feszültséget. Ha gyenge a napfény akkor nagyon rövid impulzusok jelennek meg a kimeneten. Vagy olyan bátor, hogy rádugsz egy maximum állásra feltekert porszívót?
Üdv. Köszönöm a bővebb magyarázatot. Ha a konverternek és a porszivónak sem esik baja akkor kipróbálom. Ha már témánál vagyunk egy villanyóra meg tudja mérni hozzávetőleg mennyi kwh termelődik a konverteren?
A konvertered a módosított színuszos inverterekéhez hasonló jelet produkál. Ebben a videóban 4:40-nél látható mennyivel kevesebb feszültséget mutat a két baloldali multiméter a két jobb oldali True RMS multiméterhez képest amikor a szünetmentes tápegységet kihúzza a konnektorból és a saját akkumulátorról működik benne a módosított színuszos inverter. ruclips.net/video/7ir-ZDEZZzE/видео.html Ebben a videóban 1:30-nál láthatod hogyan változik az impulzusszélessége a módosított színuszos jelnek. A konvertered is így változtatja az impulzusok szélességét a napfénytől ill. a terheléstől függően. ruclips.net/video/63Ff_RVuW7w/видео.html A konverterben nincs se trafó se dc konverter, a kondenzátorokat a napelemek folyamatosan töltik és a fűtőszálra rövid impulzusok idejére kapcsolja a kondenzátorokat úgy, hogy a bemeneti feszültség és áram a maximális teljesítményű munkapont környékén mozogjon. A kimeneti feszültséget nem tudja szabályozni ezért van a táblázat. Veszteség csak a FET-eken és a kondenzátorokon van egy kevés. A kimeneti teljesítményt csak True RMS multiméterrel tudnád jól mérni. Ami egyébként a bemeneti teljesítmény kb. 95%-a. www.tme.eu/hu/details/pkt-p4350/ac-dc-meromuszerek-es-lakatfogok/peaktech/p-4350/ Elektronikus fogyasztásmérő sem mérne jól sajnos.
Köszönöm a választ. A videóban jeleztem hogy lehetnek mérési hibák a módosított szinusz miatt és vannak is, és ha jól értem lebecsültem a valós termelést . Egy kérdésem maradt mivel járunk jobban ha használunk konvertert vagy ha csak simán a napelemre kötjük a fűtőszálat és megspóroljuk a konvertert felét? Egy mechanikus fogyasztás mérő lesz elhelyezve hogy tájékoztató jelleggel azért legyen valamihez viszonyítani a felhős/nem felhős napokat termelés szempontjából. A választ előre is köszönöm.
@@Mikrosilver Mindenképpen a konverterrel lesz hatékonyabb a fűtőszál. Az első mérésnél 1,2A jött le 258V-on ami 309W. Namost ha 1500W a fűtőbetét az kb. 35 Ohm ellenállású. Ha ezen átmegy 1,2A DC áram akkor 42V lesz a fűtőbetéten és 50W teljesítmény ami jóval kisebb, mint a 309W*95% hatásfok ami kb. 293W. 4 Ampernél 267V-on tartotta a bemenőfeszültséget az MPPT szabályzó így 1068W bemenő teljesítményed volt. A 4A DC áram 35 Ohm ellenálláson 140V feszültséget és 560W teljesítményt produkálna ami még mindig csak a fele. A mechanikus fogyasztás mérő pontosabb eredményt fog adni. Akár a pillanatnyi teljesítményt is meg tudod mérni vele ha stopperrel megméred a körülfördulás idejét és visszaszámolod a teljesítményt. Rá van írva, hogy pl. 600 fordulat/kwh. Így egy fordulat 1,66Wh vagy 6000Ws. És ha pl. egy fordulat 6s ideig tart akkor 1000W a teljesítmény.
@@Solar976 Köszönöm a válaszodat!Hasznos volt ez nekem és az érdeklőnek is. Spoiler A villanyóra már fent van remélhetőleg szombaton lesz a videó róla.
Üdv.
Fontos a videóban alkalmazott mérő eszközökkel nem lehet pontosan mérni a módosított szinuszt így az ac oldalon mért eredmények nem hogy pontatlanok hanem harmadolt eredmények.
A készülék legalább a bemenő teljesítmény 90%-át ki küldi a fűtőszálra.
Üdv. Nagyon ismerős volt nekem tegnap! Köszönjük a segítséget! Sokáig gondolkodtam honnan ismerős :) /ágy.H.Samson./
Üdv.
Örvendek hogy találkoztunk, és ide illik a mondás "kicsi a világ" .
:-)
Üdvözletem!
Egy pár kérdéssel fordulok önhöz.
Az első az lenne hogy tegezés mennyire fontos. nem szeretek önözni/magázni, szerintem zavarbahozó, és kicsit udvariatlan habár nem tudom pontosan miért.
A második az lenne hogy szereztem pár 18650 akksit(18 darabot). | 3,7V-4,2V | 2,7A | 1400mah-ások. Egy 36V | 500w, esetleg 1000wattos hátsó elektromos kerékkel bringára mennyit tudnék leadni vele? Gondolom meg se pöccenne. Hány darab kéne ahhoz hogy tudjam használni?
Néztem több fajta kalkulátort, de nagyon bonyolultak számomra pedig szeretem a fizikát. :(
Szerintem olyan 3-4x több kéne ennél a mennyiségnél, illetve van egy modolt teleszkóp világításom(elég egyedi :) ) 12V-os és 15Wattot fogyaszt. Hátulra is akarok csak pirosban 15 Wattosat szintén. Szerinted elég lenne 4 cella?
Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv.
Nyugodtan tegeződhetünk.
36v 1400 mA-rel már megpöccen de messzire nem visz az biztos, oda kellene egy 36v 20 Ah pakk legalább az 500 wattoshoz.
A lámpához se árt egy 12v 3Ah(3s2p) pakk vagy egy dc konverter a 36 voltos pakkra.
@@Mikrosilver köszi az infókat :)
Szia Mikrosilver!
Jó volt a bemutató videó az inverterről. Ezen felbuzdulva szeretnék egy ugyan ilyen vízmelegítő rendszert létrehozni,
de van egy kis problémám a napelem modulok elhelyezésével: Adott egy garázs sátortetővel, aminek a teteje pontosan keleti és nyugati
tájolású. A felszerelni kívánt 8db napelem modult felrakhatom-e a tetőre úgy, hogy 4db-ot a keleti és 4db-ot a nyugati tetőre rakok, majd ezeket villamosan SORBAN összekapcsolom?
Szeretném kihasználni azokat a nappokat is ha csak délelött vagy ha csak délután lenne napsütés.
Okoz ez a villamos kapcsolás melegedést az éppen árnyékban lévö paneleken?
Lekezeli ezt az esetet panelekben lévö Bypass didóda?
Ha a sorba kapcsolás nem okoz hibát/panelmelegedést stb akkor a AZO DIGITAL SOLAR BOOST csak rossz munkapontot fog találni?
Lenne valaki aki tudna segiteni a kérdések megválaszoásában?
Köszönöm!
Üdv.
A sorba kötött napelemek mind egy irányba kell hogy nézzenek különben alig lesz érzékelhető teljesítmény.
Nálam a búvár szivattyú működik módosított szinuszal. Pedig abban is mitor van. Az inverter leírása szerint a tv-t meg hülyitheti. Pedig az is jó. Lehet, hogy a kis kínai el rontott valamit és normál sziniszt ad a műszer? 🤔
Üdv.
Működnek a motorok módosított szinusszal csak nem járnak olyan szépen(morognak), ebben az esetben azért nem javasolt egyáltalán motorokat rákötni a készülékre mert ez egy konverter aminek nem stabil a kimenete hanem a bejövő teljesítménytől függ.
Eg igen jól működött így teszt módban is . Az előállított meleg vizet mire fogod használni ? És mennyi litert tudsz így melegíteni ? Kíváncsian váró
A végleges részét .
Üdv.
Én elsődlegesen fűtés kiegészítésre használom a puffert(bojlert) de a második dugaljba mehet a használati meleg víz bojler.
Ebben a felhős időben nem valami sokat melegített de a napkollektorhoz képest sokkal jobb.
@@Mikrosilver Ez így nagyon okos .... kíváncsian várom mikor teljesen be lesz minden üzemelve . Bízom benne lesz egy bővebb teljes videó is .... üdv ... ügyes vagy 👍
@@Mikrosilver Ha a napkollektort ki tudja váltani , és a hatásfoka is erősebb , és mondjuk egy picit drágábban is jössz ki belőle , akkor is megéri szerintem . Ha lesz majd energiád meg időd rá , erről is jó lenne egy összehasonlító videó .... üdv ....
Az biztos hogy nagyon hasznos kis készülék...
De egy esetleges alkalmazásnál mivel lehetne biztonságossá teni?
Gondolok itt pl ha meghibásodik a fütőszál és rövidrezár a vizzel akkor áram ütés ellen mivel lehet védekezni?
Üdv.
Ez egy föld független táp a bojleren rajta a földelés mindenképp így nem rázhat tudomásom szerint.
@@Mikrosilver Üdv..
Köszönöm, nálam pufferra dolgozna rá, igaz még tervezés alatt a rendszer, de ez egy kritikus pont volt nekem. Körbejárom énis a témát mégjobban!
De mindenesetre köszön a videót és a "termékbemutatást" ez egy szuper alternatíva!
Szia Mikrosilver!
Egy kis segítséget szereznék kérni. Rendeltem én is egy konvertert. A dobozában lévő csatolt kis papíron is, és a készülékre ragasztott matricán is úgy van ábrázolva, hogy a készülék hátulján lévő "anya" csatlakozó a + , az "apa" csatlakozó pedig a - (MC4-es csatlakozókkal van szerelve a konverter).
A csatlakozókon magukon ugyanakkor az "anya" csatlakozón egy - jel van, az "apa" csatlakozón pedig egy +.
Melyiknek higgyek?
Meghibásodhat a konverter, ha fordítva lesznek belekötve a kábelek?
Üdv.
A feliratnak kell hinni.
Mi a helyzet ennek a készüléknek a földelésével? Kösz!
Barátom FAXA 👍
Köszönöm.
Jó lett a videó!
lennne kerdesem ha rá kotnek klimatizaciot ?
Üdv
Klímát csak szinuszos inverterről lehet járatni.
Ez módosított szinuszos és ráadásul úgy változik a bejövő teljesítmény ahogy a nap bujkál.
Üdv!
Milyen irányba néznek a napelemek, és hány óra volt, amikor teszteltél?
Üdv.
Délután volt a felhős a napos 10:30 körül.
A napelemek dél-kelet irányba néznek elég meredek szögben.
Működik még? Volt meghibásodás?
Üdv.
Nem volt semmi gond és már túl vagyok a 3200 Kwh-án.
@@Mikrosilver Próbáltad úgy, hogy terhelted kb 2500-3000W-ig mennyire melegedett?
120v vagy 140v -tal is jó lehet a 3000w ?
Egy rendszert akarok ami 3-5kw és 4panel van sorba az mppt 48v töltő miatt plusz rátenném ezt is hogy ha nem kell akut tölteni akkor fűtse a vizet. Így biztos nem fog sose szinte üresen menni a napelem.
Üdv.
4 panellel üzemel a készülék de csak 1Kw körüli teljesítményt lehet rákötni tudomásom szerint.
@@Mikrosilver ha több kerül rá tönkre megy ?
A leírás szerint legalább 4 panel kell és 1kw körüli teljesítményt tud és ahogy nő a sorba kötött panelek száma úgy nő a kivehető teljesítmény is.
Nem ajánlott tulterhelni.
@@Mikrosilver Akkor is túlterhelődhet ha pontosan 3000W fűtőszálat rakok rá és napelem pedig 5kw van rajta ? Gondolok én a felhős napokra is hogy akkor is fűtsön rendesen.
@@danielorosz5707 Nem csak a teljesítményt kell nézni, hanem a bemenő áramot is.
Szia Silver! Akkor ezt már lehet grid tie-nek használni? Mondjuk egy IVT átkapcsoló állomással? :)
Üdv.
Mivel méretezni kell a fűtőszálat a napelemhez vagy forditva éppen ezért 2 ráhangolt fogyasztó is jó de egy kereszt reteszeléssel megoldható hogy reggeltől késő délutánig fütsön amit bir pl. 80fok max és x órátol menjen át hálozatra egy másik termostáttal vezérelve hogy minimális melegvíz mindig legyen estére.
Szia Silver, egy komoly elméleti kérdésen gondolkodom. Adott egy inverter ami maximum 4KW PV-t tud használni. Ez nyáron oké, télen és felhős időben jól jönne a plusz... Mi történik ha elvileg 6 vagy 10KW napelemet kap az inverter, DEEEE betartva a feszültségi értékeket(mubkaponti, nyitó feszültség stb. Így is leégne az inverter szerinted ha több mint 4KW áll rendelkezésre, de nem lepi túl az előírt feszultsegi határokat ? Vagy csak simán kivesz belőle 4KW-ot ?
Levágja 4kW-nál, annál többet nem tud termelni. Amiért mégis érdemes egy kicsit (10-20%) túlméretezni a napelemeket az az, hogy nem csak ideális időben adja le a max 4kW-ot a rendszer, hanem rosszabb időben is, illetve hosszabb időn át. Azaz nem napi 1-2 óra max termelés, hanem 2-3.
Üdv.
én nem kötnék rá többet mint amit javasol a gyártó sőt még annak is csak a 80%-át de lehet én vagyok túl óvatos.
Az ötlet viszont nagyon jó de külön töltésvezérlőkkel inkább a töltő áramra azért oda figyelni.
@@Mikrosilver Pedig mindenképpen érdemes. Nézd meg ezt a képet: prohardver.hu/dl/upc/2020-09/3697_tulpanel_2.jpg
A max inverter teljesítménynél levág, így túlméretezve a narancs rész elvész. De, cserébe nem csak a pici maxot tudja adni mint kék, hanem extra rá a zöld részt is.
Minél borultabb az idő, annál több extrát ad a túlméretezés.
Értelek ezért van annyi sztringem 3 déli(igazából egy kicsit délkelet) és 2 nyugati.
Kérdés módosított szinusz vagy valós szinusz kimenete van, mert sajnos akkor az alaktényező beleszól főleg ha nem True RMS a multi akkor típustól függően 10% hiba simán történhet méréskor, sajnos. Mikor végeztünk összehasonlító mérést és egykét típuskatasztrófa volt (True RMS multival nagyon szépen lehet mérni). Szkóppal hasonlítottuk össze és arról olvastuk le a "valóst" és ehez képest viszonyítottuk a multival mérteket és 5-10% olcsó fajtánál volt ami 18% tévedett.
Üdv.
Módositott szinusz.
Szuper
Ma is tanultam valamit. Koszonom.
Örvendek ha hasznos.
Üdv
NiMh akkukhoz létezik BMS ?
Üdv.
Ez valami olyasmi
m.banggood.com/1-8S-1_2V-9_6V-NiMH-NiCd-Rechargeable-Battery-Charger-Charging-Module-Board-Input-DC-5V-p-1625308.html?rmmds=search&act_poa=POA6374690&cur_warehouse=CN
Mennyi ampert bír a napelem oldalon az inverter? Az adatai között ezt nem találtam.
Üdv.
Nem amperre megy hanem a táblázat szerint kell eljárni hogy mekkora fűtőszálhoz mennyi napelem kell.
@@Mikrosilver értem de attól jó tudni mennyi a max amper ami bemehet, mert nem fütöszálat kötnék rá. És nem mindegy hogy rakom össze a paneleket
@@ZSIFKO83 Mit szeretnél rá kötni ha szabad tudni?
Ohmos fogyasztók üzemeltethetők róla biztonságosan és azok is méretezve legyenek.
Remek munka!
Köszönöm.
Az SSR-t miért nem aliexpresszről rendelted volna? Ott nem 43 ezer, hanem 6 ezer ugyanaz. A ráírt Amper felét szépen tudja is kapcsolni.
Üdv.
A kapcsolás csak egy dolog, van még munkapont és szeretem látni mennyit termelt és mindezt meg tudtam oldani az eszközzel.
@@Mikrosilver Rendicsek! Egyébként én is fontolgatom, de az én bojlerem 1500W-os. Azaz egyik csatlakozót határértéken gyilkolná, a másik dugalj meg nem csinál semmit. Nem tudom a két kivezetés párhuzamosan összeköthető-e direktben, hogy 2x750W-al dolgozzanak? Esetleg, ha van időd érdekelne egy olyan teszt, hogy mennyi teljesítményt lehet kivenni azonos feltételek mellett Azo Digitallal, illetve direkt napelemre kötéssel.
Először az egyes csatlakozón lévő fogyasztót szolgálja ki és ha leesik a teljesitmény 100W alá akkor inditja a kettes csatlakozót de akkor is indul a kettes ha leesik a bejövő teljesítmény.
Közvetlen napelemmel volt kisérlet hogy felhős időben nagyon nagy veszteség van.
Ja és egy csatlakozón is ki tud jönni a 2700w minden gond nélkül, konkrétan nálam 1500+1200w fűtőszál rajta van a 2800w körüli napelemmel egyűtt és megy.
Tiszteletem!
Egy kis technikai segítségre lenne szükségem .
Van nekem egy 2.2kw os 230v kompresszorom.
Az a gondom hogy nyomás alatt nem indul el olyan gyenge az áramerosség a műhelyben.
A villanyóra 25-30méterrel odébb van onnan szeretnék behúzni áramot de csak a mérő után.
Milyen fajta és átmérőjű kábelt kellene bekötnöm ilyen távolságra hogy elbírja a villanymotort?
A gyártó minimum 20ampert ír a géphez.
Üdv.
Ha valóban az a probléma akkor minimum 2,5 mm vezetékkel kell egy be tápot vinni a kompresszornak.
@@Mikrosilver Igen ugyanis hiába van 25 ös fő biztosítékom egy 30m és hosszabbító van jelenleg használva . Köszönöm szépen
You measure sinus but this eco solar gives square on the output.
Már 118e ft 😯😲
Üdv.
Egyrészt mindennek megy az ára másrészt pedig már nagyobb teljesítményű (3,6Kw).
Ijen felhős időben a kollektor nem melegít semmit hiába 60-80% a hatásfok. A napelem meg a 20% hatásfokkal ijenkor is ad árramot.
Üdv.
Igen pont ezért erőltetem magamnál ezt a vonalat és itt nem fűt túl nyáron sem.
Hány panel volt ez a 100 watt? (Ilyen időben)
Hol van itt 100watt?
Amikor az elején felhős volt az ég
@@vtechun 8db chaon solar 180w sorbakötve.
Sajnos nem méri jól az egyszerű multiméter a kimeneti feszültséget, mert nem szinuszos. True RMS multiméterrel vagy oszcilloszkóppal lehetne helyesen megmérni, de egyik sem olcsó játék. Ha a kimenetet egy diódával (vagy diódahíddal) és kondenzátorral egyenirányítod, akkor a kondenzátoron a bemenetinél egy picivel kevesebb egyenfeszültséget fogsz mérni a multiméterrel függetlenül attól, hogy mekkora terhelés a kimeneten és mennyire süt a nap. A konverter a kimenteti impulzusok szélességének változtatásával állítja be a bemeneti kondenzátorokon az MPPT feszültséget. Ha gyenge a napfény akkor nagyon rövid impulzusok jelennek meg a kimeneten. Vagy olyan bátor, hogy rádugsz egy maximum állásra feltekert porszívót?
Üdv.
Köszönöm a bővebb magyarázatot.
Ha a konverternek és a porszivónak sem esik baja akkor kipróbálom.
Ha már témánál vagyunk egy villanyóra meg tudja mérni hozzávetőleg mennyi kwh termelődik a konverteren?
A konvertered a módosított színuszos inverterekéhez hasonló jelet produkál. Ebben a videóban 4:40-nél látható mennyivel kevesebb feszültséget mutat a két baloldali multiméter a két jobb oldali True RMS multiméterhez képest amikor a szünetmentes tápegységet kihúzza a konnektorból és a saját akkumulátorról működik benne a módosított színuszos inverter. ruclips.net/video/7ir-ZDEZZzE/видео.html
Ebben a videóban 1:30-nál láthatod hogyan változik az impulzusszélessége a módosított színuszos jelnek. A konvertered is így változtatja az impulzusok szélességét a napfénytől ill. a terheléstől függően.
ruclips.net/video/63Ff_RVuW7w/видео.html
A konverterben nincs se trafó se dc konverter, a kondenzátorokat a napelemek folyamatosan töltik és a fűtőszálra rövid impulzusok idejére kapcsolja a kondenzátorokat úgy, hogy a bemeneti feszültség és áram a maximális teljesítményű munkapont környékén mozogjon. A kimeneti feszültséget nem tudja szabályozni ezért van a táblázat.
Veszteség csak a FET-eken és a kondenzátorokon van egy kevés. A kimeneti teljesítményt csak True RMS multiméterrel tudnád jól mérni. Ami egyébként a bemeneti teljesítmény kb. 95%-a.
www.tme.eu/hu/details/pkt-p4350/ac-dc-meromuszerek-es-lakatfogok/peaktech/p-4350/
Elektronikus fogyasztásmérő sem mérne jól sajnos.
Köszönöm a választ.
A videóban jeleztem hogy lehetnek mérési hibák a módosított szinusz miatt és vannak is, és ha jól értem lebecsültem a valós termelést .
Egy kérdésem maradt mivel járunk jobban ha használunk konvertert vagy ha csak simán a napelemre kötjük a fűtőszálat és megspóroljuk a konvertert felét?
Egy mechanikus fogyasztás mérő lesz elhelyezve hogy tájékoztató jelleggel azért legyen valamihez viszonyítani a felhős/nem felhős napokat termelés szempontjából.
A választ előre is köszönöm.
@@Mikrosilver Mindenképpen a konverterrel lesz hatékonyabb a fűtőszál. Az első mérésnél 1,2A jött le 258V-on ami 309W. Namost ha 1500W a fűtőbetét az kb. 35 Ohm ellenállású. Ha ezen átmegy 1,2A DC áram akkor 42V lesz a fűtőbetéten és 50W teljesítmény ami jóval kisebb, mint a 309W*95% hatásfok ami kb. 293W. 4 Ampernél 267V-on tartotta a bemenőfeszültséget az MPPT szabályzó így 1068W bemenő teljesítményed volt. A 4A DC áram 35 Ohm ellenálláson 140V feszültséget és 560W teljesítményt produkálna ami még mindig csak a fele. A mechanikus fogyasztás mérő pontosabb eredményt fog adni. Akár a pillanatnyi teljesítményt is meg tudod mérni vele ha stopperrel megméred a körülfördulás idejét és visszaszámolod a teljesítményt. Rá van írva, hogy pl. 600 fordulat/kwh. Így egy fordulat 1,66Wh vagy 6000Ws. És ha pl. egy fordulat 6s ideig tart akkor 1000W a teljesítmény.
@@Solar976
Köszönöm a válaszodat!Hasznos volt ez nekem és az érdeklőnek is.
Spoiler
A villanyóra már fent van remélhetőleg szombaton lesz a videó róla.