Nincs showman, aki többet tudna a csillagászatról, nincs csillagász, aki nagyobb showman, mint László. Egyszer érdemes megnézni a műsort... Aztán kétszer még végig kell hallgatni.
Ismételten nem csalódtam Professzor Úrban! Mindig élvezettel hallgatom még azokat a sztorikat is, amiket már többször hallottam tőle! :) Zseniális!! :)
Ilyen vezetők kellenek és nincs is gondja a "hatalommal". A karót nyelt kollegájával szemben, aki nem veszi észre magában a karót, hanem kifelé mutogat. Köszönjük László
Én, a Zorán és más magyar énekesek zenéjét hallgatva, költöztem , 6 év NewJerseyben élés után , Californiába 4 napos vezetés, zene hallgatás stb. Zorán egyik száma , újabb lökést adott, igen Joe , jó utun jarsz( kedves családommal) és ez így is történt, meg egy új világba kerültünk, ahol boldogan és jól éltünk Californiaban 21 évet. Ez az időszak, meghatározta az életünk menetelét, ha ezt nem tettük volna meg sehol nem lennénk. Most boldogan gond nélkül élünk Floridában, nyugdíjasok vagyunk, soha az életben nem kivánkoztunk haza Magyarországba, ahonnét 1979 őszén jöttünk el. A szám cím a, gyémánt és arany volt, a négy napos vezetés közben , sokszor meghallgattam .
Nagy igazság, a három felkiáltójel jogos. Annyira lehetetlen, hogy az Univerzum megalkotásakor a Teremtő ezt a lehetőséget nem is alkalmazta. A Világegyetem valóban nem tágul. A kozmikus vöröseltolódásnak más kozmológiai oka van! A magam részéről természetesen nem fogadom el a Világegyetem teremtését, de örökkévalóságát természetesnek veszem. Valamint biztos vagyok annak egységességében és a benne megvalósuló szigorú fizikai törvényszerűségekben.
@@nandoriotto Nem annyira magától értetődő , hogy a csillagok létezhetnek , működhetnek .. Nem olyan magától értetődő az sem , hogy nehezebb elemek is létrejöhetnek és némelyik csillagból ezek ki is tudnak jutni . Ráadásul úgy , hogy sok stabil atom is van a 2-3 ezernyi féle szétrepülő izotópok között .. Amikből később összetett életforma is keletkezhet és felnézve az égre , önmaga keletkezésén gondolkodik ... Egyáltalán nem magától értetődőek ezek a fizikai törvények , amik ezt lehetővé teszik ..
@@robertpopradi5020 Semmi nem magától értetődő, aminek nem ismerjük az alapjait! Ha megvan a végső axiomatikus alap, akkor, "magától értetődő" lesz minden fizikai jelenség. Viszont akkor sem lesz sétagalopp! Tudom, mert rendelkezem vele. Már több, mint 50 éve járok ezen az úton.
@@nandoriottoA Teremto aki ezt a vilago teremtette, O akkor kivul volt ezen , nyilvan, kulonben hogy teremtette volna. De ha O kivul volt ezen a mi vilagunkon, akkor azt a masik vilagot ahol O volt ki teremtette ? A vilagunkat is csak ugy teremtette ( A Biblia szerint ) hogy azt mondta Legy es lett es Legyen vilagossag es lett. De amikor Evat teremtette akkor ahhoz ki kellett hogy vegye Adamnak egy bordajat hogy abbol teremtse meg Evat ? Nem tudta azt mondani hogy- Legy es lett volna Eva ? Gabor Czirjak USA
" szabadon tudományról " NO NE MÁR ! amikor tele vagytok intézményesített jog és presztizsvédelmekkel , TUDOMÁNYPOLITIKAI KÖTÖTTSÉGEKKEL ÉS VÉLEMÉNYALKOTÁSI KÉNYSZERREL !
Jó szakma a csillagászat és a kozmológia , mert lehet találgatózni , hazudozni is ÉVMILLIÁRDOKKAL ELÖRE MERT A MI IDŐZÓNÁNKBAN NEM DERÜLNEK KI A DOLGOK FIZIKAI REALITÁSAI ha meg netán mégis , akkor arra való a tudománypolitika , hogy " kezelje " a maga javára a dolgokat . Manapság már nyilvánvaló , hogy Einstein relativitás elméletének " VADHAJTÁSAI " is többet húznak vissza az elméleti fizikán , mint amivel azt korábban elóre vitték . Neves tudósok sunyítanak , vagy éppen letapossák Őket ! AZ ÉTER TAGADÁSA , A FÉNYSEBESSÉG KOZMIKUS EGYETEMLEGES HATÁRSEBESSÉGRE EMELÉSE , sőt magában az az " egyszerű kinyilatkoztatás " , hogy létezik kozmikus impulzus kozmikus tömegrészecskék nélkül EGY FIZIKÁTLAN BAROMSÁG MATEMATIKAI ESZTELEN TÉBOLLYAL MEGTÁMOGATVA az anyag ill. ősanyag tömegek kitagadása a fizikából ...Ismerős még vajon , és ki mondotta : " A FÉNY TERJEDÉSÉHEZ NEM KELL ÉTER " ! kétségen kívül azoknak nem , akik csak ugatják a kozmikus és a kvantumfizikai összefüggések ISMERETHIÁNYÁBAN AZ ELEKTROMÁGNESES HULLÁMELMÉLET SOKDIMENZIÓS VILÁGÁT . a nagy tanítómesteretek Nóbel díjat kapott a fotonokért ugyan , de fogalma nem volt a foton csomagokban mi működteti és hogyan a villamos és a mágneses részenergia átalakulási " kényszert " ? ? ?
HA felnyitsz egy fizikakönyvet , akkor megtudhatod belőle , hogy A VILLAMOS MEZŐK FORRÁSA A VILLAMOS TÖLTÉSEK -----MÍG A MÁGNESES MEZŐK PEDIG FORRÁSMENTESEK ! ! ! tehát még ott sem tart az elméleti fizika sem ,hogy fundamentálisan értelmezze a mágneses mezők fogalmát ÉS EZEN AZ ÚTON TOVÁBBLÉPVE A KOZMIKUS TÖMEGEK MINT ELEKTROMÁGNESES HALADÓHULLÁMÚ VIRTUÁLIS MEZŐK FOGALMÁT felérve ésszel azt a fizikai realitást , hogy a mágneses mezők forrásai is az elemi töltések ! ! ! TÉRIDŐ VISSZAFORDULÁSI EM / HH INERCIÁI ELLENENERGIA TRANSZFORMÁCIÓS CSOMAGJAI mint relatív téranyag hullámcsomó lelassulások és besűrűsödések
@@ervinfilemon2858 Sok igazság van az Ön által leírtakban! És megértem indulatait. Csak annyit fűznék hozzá, hogy Einstein is alapvető hibákat követett el a speciális relativitáselmélet megalkotásánál, az általánosnál pedig még nagyobbat. Csak annyit mondanék, hogy Einstein saját maga jelenti ki, hogy törölte az abszolút egyidejűséget a fizikából. Csak ennek a kijelentésnek van egy szépséghibája. Nem bizonyította! Megjegyzem, hogy nem is lehet. Viszont azt be lehet bizonyítani, hogy az általa szinkronizált órák rendszerébe könyörtelenül bele van szövődve az abszolút egyidejűséget megvalósító órák rendszere! Ami viszont magasabb értéket képvisel, mint a relatív egyidejűség. Mivel így lehet belátni, hogy létezik egy és csak egy kitüntetett rendszer, amelyet a fény sajátságos mozgása jelöl ki, valamint minden inerciarendszerhez, a kitüntetett rendszeren kívül, tartozik természetes módon egy sebesség. Erre az elképzelésre épülő elmélet ugyanúgy képes megmagyarázni mindazt, amit a speciális relativitáselmélet, de annál jóval többet. Ezen az úton haladva világosan kitűnik, hogy a tér tágulásának hipotézise már túlnyúlik a valóság keretein, tehát az Ősrobbanás elmélete egy merő maszlag. Továbbá a teret nagy sűrűségben ki kell töltenie valamilyen anyagnak, amely egynemű. Olyan, mint a fény vagy testünk anyaga. Csak éppen más állapotú és hatványozottan sokkal nagyobb mennyiséget képvisel, mint az általunk közvetlenül érzékelhető anyag. Ennek az anyagnak az összességét nyugodtan nevezhetjük „éternek” is.
@@nandoriotto Tisztelettel megjegyezném , ha elfogadják , hogy nem létezhet "egyetlen kitüntetett viszonyítási rendszer" .. Ugyanis anyyira mindegyik más és más , hogy még az idő is mindenütt másként telik .. kicsit lassabban , vagy épp kicsit gyorsabban .. Ezt kb 10 féle hatás befolyásolja , mint a tömeg , energiasűrűség , nyomás , stb . Ehhez az időhöz pedig pontosan igazodik a fénysebesség . Ezek minden pillanatban bebizonyosodnak a nagy gyorsítókban a fizikusok szeme láttára .. Bárki számára elérhető igazából ..
@@robertpopradi5020 Köszönöm leiratát, de abban benne van az a kellően át nem gondolt elemzés, amely hibába Einstein is beleesett. Nevezhetném felületesnek is, de nem teszem, mert talán sértőnek érezné. Nem tudom, hogy ismeri-e Einsteinnek azt a kijelentését, hogy "törölte" az abszolút egyidejűséget a fizikából? Csak ezt a kijelentését nem bizonyította! Nem azért, mert nem lett volna képes elemezni mélyebben ennek a kijelentésnek az Igazságát! Viszont, ha ezt megteszi, mint ahogy megtettem én is, akkor rá kellett volna jönnie, hogy ezt nem teheti meg, mert ez az állítás nem igaz. Ugyanis bizonyítható, hogy az abszolút egyidejűség rendszere bele van szövődve a relatív egyidejűséget megvalósító órák rendszerébe. Továbbá igaz az az állítás, hogy Einstein minden inerciarendszerben már szinkronizált órájához található egy abszolút egyidejűségi sík! Viszont ez a tény a speciális relativitáselméleten belül nem igazolható, mert annak alapelvei eleve kizárják. Mint Einstein az abszolút egyidejűséget. Viszont a matematika és a fizika olyan tudomány, hogy egy állítás csak bizonyítva ér valamit. Mit akarnak a fizikusok, amikor még az abszolút egyidejűség fogalmát sem tisztázták megfelelően?! Megnyugtatom, hogy nem csupán Einstein hiányos pseciális relativitáselmélete válaszol meg jelentős fizikai kérdéseket a térrel és az idővel kapcsolatosan, de az alternatívnak kinevezett speciális "relativitáselmélet" is. Viszont az utóbbi olyan távlatokat nyit meg a fizikai kutatások terén, amely kivezeti a fizika tudományát a jelenlegi zsákutcából. Az ugyanis behoz a fizikába egy kitüntetett inerciarendszert, amelyet a fény terjedése jelöl ki. Gondoljon csak a fény azon tulajdonságára, hogy bármely inerciarendszer, bármely pontjából, bármely irányba kibocsátott fény gyorsasága (nem sebessége, mert azt le kell egyérteműen definiálni, hogy mit is értünk alatta!) ugyanolyan. Tehát az egy pontból, egyiidőben, egyirányba kisugárzott fotonok mindig együtt maradnak. A fény ezen tulajdonságát szem előtt tartva és az MM-kíséretet, az abszolút egyidejűség definiálása után egészen másképp nézünk a speciális relativitáselméletre. Az MM. kísérlet általában jól ismert. A fényt egy inerciarendszerben egy adott piilanatban sugározzuk ki egy síkban egyenlő távolságokra, ami az adott inerciarendszerben egy kör. A fény viszont ennek a körnek az origójába egyszerre is ér vissza. Az abszolút egyidejűség viszont megmutatja, hogy ez a kör csak egy esetben lehet kör (iránytól függetlenül), és csak a kitüntetett rendszerben. Minden más esetben már ellipszis. Az ellipszis lapultságát a kitüntetett rendszerhez viszonyított sebesség nagysága határozza meg. Tehát az abszolút egyidejűséget használva, minden inerciarendszerhez rendelődik egy sebesség! Ön, mint a speciális relativitáselmélet híve nem fogja tudni megmondani például, hogy milyen képlet írja le a fény egyirányú sebességét. Mivel Einstein ezt egy diktátummal c-nek rögzítette. Holott a kisugárzás helyén lévő óra járásának függvényében egy adott irányban kisugárzott fénycsomag helyét ezzel a definícióval nem adhatjuk meg. A megoldó képletet pedig Tangherlini, 1958-as doktori dolgozatában már háromnegyed évszázaddal ezelőtt felírta. És ez csak egy probléma a sok közül, amit a speciális relativitáselmélet nem képes megválaszolni. Ugyanakkor tudnék mondani egy fényre vonatkozó olyan kíséretet, amely elvezet a kitüntetett inerciarendszerhez. Csak az ehhez szükséges pontosságot még nem vagyunk képesek elérni. Van még egy másik lehetőség is annak meghatározására, hogy Naprendszerünk milyen sebességgel mozog a kitüntetett rendszerhez képest! Amit már elég nagy pontossággal meg is határoztak. Csak a világos fizikai értelmezés napjainkban még hiányzik ehhez a méréshez. Azt tudom mondani, hogy érdemes alaposan átgondolni, hogy milyen állítást fogadunk el. Legyen az akár Einsteiné is. Utólagos megjegyzésem: Az általános relativitáselmélettel is gondok fognak mutatkozni! Csak bizonyos méréseket el kell még végezni a fekete lyukakkal kapcsolatban. Kisebb tömegek esetén olyan kicsi a gravitációs anomália, hogy szinte kimutathatatlan. De ki tudja? Olyan gyors most a fejlődés, egymás után jönnek a különböző megfigyelések során a meglepő eredmények… Főleg a csillagászat területén.
Csúcs ez az előadás! Holnap még egyszer, elemző módon meg kell tekintenem!
Nincs showman, aki többet tudna a csillagászatról, nincs csillagász, aki nagyobb showman, mint László. Egyszer érdemes megnézni a műsort... Aztán kétszer még végig kell hallgatni.
Szuper jó beszélgetés köszi !!
Ismételten nem csalódtam Professzor Úrban! Mindig élvezettel hallgatom még azokat a sztorikat is, amiket már többször hallottam tőle! :) Zseniális!! :)
Mégcsak 14 perce hallgatom, be már vagy hússzal nőtt az íkúm.
Hatalmas köszönet érte! ❤
Zseniális előadás 👍😉
NO MENJ AKKOR A TEMPLOMBA aranyborjút imádni ! ! ! Balfaszkám , nem értel Te ezekből semmit
@@ervinfilemon2858 mi van?
Érdemes letölteni a felvétel hanganyagát és ráérő időben (pl vezetés közben) meghallgatni.
Ilyen vezetők kellenek és nincs is gondja a "hatalommal". A karót nyelt kollegájával szemben, aki nem veszi észre magában a karót, hanem kifelé mutogat.
Köszönjük László
Nem kell Kardaseev II egy technosignature azonosításához. A bolygó légkörében lehet megtalálni. Oh, pont erről van szó, egy néző által. :)
1:27:01 csak nem Dr. Mészáros Ernő akadémikus? Illusztris társaság gyűlt össze...!
Fizika tanár és Tektonikus.
Üvegtechnikus
Modern média: 1:02:06
Beszippantott, mint egy fekete lyuk😍
Nagyon jó előadás lett.Bár a reklámból fele is sok lenne .🙃🙃
Abból el a műsor. Te támogatod a műsort?
Én, a Zorán és más magyar énekesek zenéjét hallgatva, költöztem , 6 év NewJerseyben élés után , Californiába 4 napos vezetés, zene hallgatás stb. Zorán egyik száma , újabb lökést adott, igen Joe , jó utun jarsz( kedves családommal) és ez így is történt, meg egy új világba kerültünk, ahol boldogan és jól éltünk Californiaban 21 évet. Ez az időszak, meghatározta az életünk menetelét, ha ezt nem tettük volna meg sehol nem lennénk. Most boldogan gond nélkül élünk Floridában, nyugdíjasok vagyunk, soha az életben nem kivánkoztunk haza Magyarországba, ahonnét 1979 őszén jöttünk el. A szám cím a, gyémánt és arany volt, a négy napos vezetés közben , sokszor meghallgattam .
Orvosok ügyvédek is “ csapatokban” dolgoznak.
Hawaii a kedvencünk, jövőre ismét látjuk, a Big islandon.
Fizess elő RUclips prémiumra, és egy reklám sem lesz.
Aszongya: Kiss L . László !!!!!😂😁🤣
Laci bammeg Lukenak fenykardja van
és akkor mivan???
A Világmindenség / Univerzum tágulása logikai lehetetlenség!!!
Nagy igazság, a három felkiáltójel jogos.
Annyira lehetetlen, hogy az Univerzum megalkotásakor a Teremtő ezt a lehetőséget nem is alkalmazta. A Világegyetem valóban nem tágul. A kozmikus vöröseltolódásnak más kozmológiai oka van!
A magam részéről természetesen nem fogadom el a Világegyetem teremtését, de örökkévalóságát természetesnek veszem. Valamint biztos vagyok annak egységességében és a benne megvalósuló szigorú fizikai törvényszerűségekben.
@@nandoriotto Nem annyira magától értetődő , hogy a csillagok létezhetnek , működhetnek ..
Nem olyan magától értetődő az sem , hogy nehezebb elemek is létrejöhetnek és némelyik csillagból ezek ki is tudnak jutni . Ráadásul úgy , hogy sok stabil atom is van a 2-3 ezernyi féle szétrepülő izotópok között .. Amikből később összetett életforma is keletkezhet és felnézve az égre , önmaga keletkezésén gondolkodik ...
Egyáltalán nem magától értetődőek ezek a fizikai törvények , amik ezt lehetővé teszik ..
@@robertpopradi5020 Semmi nem magától értetődő, aminek nem ismerjük az alapjait! Ha megvan a végső axiomatikus alap, akkor, "magától értetődő" lesz minden fizikai jelenség. Viszont akkor sem lesz sétagalopp! Tudom, mert rendelkezem vele. Már több, mint 50 éve járok ezen az úton.
De minden a tagulas gyorsulasat igazolja!"Teremtorol" beszelni,badarsag...A voroseltolodasnak mi az oka?
@@nandoriottoA Teremto aki ezt a vilago teremtette, O akkor kivul volt ezen , nyilvan, kulonben hogy teremtette volna. De ha O kivul volt ezen a mi vilagunkon, akkor azt a masik vilagot ahol O volt ki teremtette ? A vilagunkat is csak ugy teremtette ( A Biblia szerint ) hogy azt mondta Legy es lett es Legyen vilagossag es lett. De amikor Evat teremtette akkor ahhoz ki kellett hogy vegye Adamnak egy bordajat hogy abbol teremtse meg Evat ? Nem tudta azt mondani hogy- Legy es lett volna Eva ? Gabor Czirjak USA
" szabadon tudományról " NO NE MÁR ! amikor tele vagytok intézményesített jog és presztizsvédelmekkel , TUDOMÁNYPOLITIKAI KÖTÖTTSÉGEKKEL ÉS VÉLEMÉNYALKOTÁSI KÉNYSZERREL !
Jó szakma a csillagászat és a kozmológia , mert lehet találgatózni , hazudozni is ÉVMILLIÁRDOKKAL ELÖRE MERT A MI IDŐZÓNÁNKBAN NEM DERÜLNEK KI A DOLGOK FIZIKAI REALITÁSAI ha meg netán mégis , akkor arra való a tudománypolitika , hogy " kezelje " a maga javára a dolgokat . Manapság már nyilvánvaló , hogy Einstein relativitás elméletének " VADHAJTÁSAI " is többet húznak vissza az elméleti fizikán , mint amivel azt korábban elóre vitték . Neves tudósok sunyítanak , vagy éppen letapossák Őket ! AZ ÉTER TAGADÁSA , A FÉNYSEBESSÉG KOZMIKUS EGYETEMLEGES HATÁRSEBESSÉGRE EMELÉSE , sőt magában az az " egyszerű kinyilatkoztatás " , hogy létezik kozmikus impulzus kozmikus tömegrészecskék nélkül EGY FIZIKÁTLAN BAROMSÁG MATEMATIKAI ESZTELEN TÉBOLLYAL MEGTÁMOGATVA az anyag ill. ősanyag tömegek kitagadása a fizikából ...Ismerős még vajon , és ki mondotta : " A FÉNY TERJEDÉSÉHEZ NEM KELL ÉTER " ! kétségen kívül azoknak nem , akik csak ugatják a kozmikus és a kvantumfizikai összefüggések ISMERETHIÁNYÁBAN AZ ELEKTROMÁGNESES HULLÁMELMÉLET SOKDIMENZIÓS VILÁGÁT . a nagy tanítómesteretek Nóbel díjat kapott a fotonokért ugyan , de fogalma nem volt a foton csomagokban mi működteti és hogyan a villamos és a mágneses részenergia átalakulási " kényszert " ? ? ?
HA felnyitsz egy fizikakönyvet , akkor megtudhatod belőle , hogy A VILLAMOS MEZŐK FORRÁSA A VILLAMOS TÖLTÉSEK -----MÍG A MÁGNESES MEZŐK PEDIG FORRÁSMENTESEK ! ! ! tehát még ott sem tart az elméleti fizika sem ,hogy fundamentálisan értelmezze a mágneses mezők fogalmát ÉS EZEN AZ ÚTON TOVÁBBLÉPVE A KOZMIKUS TÖMEGEK MINT ELEKTROMÁGNESES HALADÓHULLÁMÚ VIRTUÁLIS MEZŐK FOGALMÁT felérve ésszel azt a fizikai realitást , hogy a mágneses mezők forrásai is az elemi töltések ! ! ! TÉRIDŐ VISSZAFORDULÁSI EM / HH INERCIÁI ELLENENERGIA TRANSZFORMÁCIÓS CSOMAGJAI mint relatív téranyag hullámcsomó lelassulások és besűrűsödések
@@ervinfilemon2858
Sok igazság van az Ön által leírtakban! És megértem indulatait.
Csak annyit fűznék hozzá, hogy Einstein is alapvető hibákat követett el a speciális relativitáselmélet megalkotásánál, az általánosnál pedig még nagyobbat.
Csak annyit mondanék, hogy Einstein saját maga jelenti ki, hogy törölte az abszolút egyidejűséget a fizikából. Csak ennek a kijelentésnek van egy szépséghibája. Nem bizonyította! Megjegyzem, hogy nem is lehet. Viszont azt be lehet bizonyítani, hogy az általa szinkronizált órák rendszerébe könyörtelenül bele van szövődve az abszolút egyidejűséget megvalósító órák rendszere! Ami viszont magasabb értéket képvisel, mint a relatív egyidejűség. Mivel így lehet belátni, hogy létezik egy és csak egy kitüntetett rendszer, amelyet a fény sajátságos mozgása jelöl ki, valamint minden inerciarendszerhez, a kitüntetett rendszeren kívül, tartozik természetes módon egy sebesség.
Erre az elképzelésre épülő elmélet ugyanúgy képes megmagyarázni mindazt, amit a speciális relativitáselmélet, de annál jóval többet.
Ezen az úton haladva világosan kitűnik, hogy a tér tágulásának hipotézise már túlnyúlik a valóság keretein, tehát az Ősrobbanás elmélete egy merő maszlag.
Továbbá a teret nagy sűrűségben ki kell töltenie valamilyen anyagnak, amely egynemű. Olyan, mint a fény vagy testünk anyaga. Csak éppen más állapotú és hatványozottan sokkal nagyobb mennyiséget képvisel, mint az általunk közvetlenül érzékelhető anyag. Ennek az anyagnak az összességét nyugodtan nevezhetjük „éternek” is.
@@nandoriotto Tisztelettel megjegyezném , ha elfogadják , hogy nem létezhet "egyetlen kitüntetett viszonyítási rendszer" .. Ugyanis anyyira mindegyik más és más , hogy még az idő is mindenütt másként telik .. kicsit lassabban , vagy épp kicsit gyorsabban .. Ezt kb 10 féle hatás befolyásolja , mint a tömeg , energiasűrűség , nyomás , stb . Ehhez az időhöz pedig pontosan igazodik a fénysebesség .
Ezek minden pillanatban bebizonyosodnak a nagy gyorsítókban a fizikusok szeme láttára .. Bárki számára elérhető igazából ..
@@robertpopradi5020 Köszönöm leiratát, de abban benne van az a kellően át nem gondolt elemzés, amely hibába Einstein is beleesett. Nevezhetném felületesnek is, de nem teszem, mert talán sértőnek érezné. Nem tudom, hogy ismeri-e Einsteinnek azt a kijelentését, hogy "törölte" az abszolút egyidejűséget a fizikából? Csak ezt a kijelentését nem bizonyította!
Nem azért, mert nem lett volna képes elemezni mélyebben ennek a kijelentésnek az Igazságát! Viszont, ha ezt megteszi, mint ahogy megtettem én is, akkor rá kellett volna jönnie, hogy ezt nem teheti meg, mert ez az állítás nem igaz. Ugyanis bizonyítható, hogy az abszolút egyidejűség rendszere bele van szövődve a relatív egyidejűséget megvalósító órák rendszerébe. Továbbá igaz az az állítás, hogy Einstein minden inerciarendszerben már szinkronizált órájához található egy abszolút egyidejűségi sík! Viszont ez a tény a speciális relativitáselméleten belül nem igazolható, mert annak alapelvei eleve kizárják. Mint Einstein az abszolút egyidejűséget. Viszont a matematika és a fizika olyan tudomány, hogy egy állítás csak bizonyítva ér valamit. Mit akarnak a fizikusok, amikor még az abszolút egyidejűség fogalmát sem tisztázták megfelelően?!
Megnyugtatom, hogy nem csupán Einstein hiányos pseciális relativitáselmélete válaszol meg jelentős fizikai kérdéseket a térrel és az idővel kapcsolatosan, de az alternatívnak kinevezett speciális "relativitáselmélet" is. Viszont az utóbbi olyan távlatokat nyit meg a fizikai kutatások terén, amely kivezeti a fizika tudományát a jelenlegi zsákutcából. Az ugyanis behoz a fizikába egy kitüntetett inerciarendszert, amelyet a fény terjedése jelöl ki. Gondoljon csak a fény azon tulajdonságára, hogy bármely inerciarendszer, bármely pontjából, bármely irányba kibocsátott fény gyorsasága (nem sebessége, mert azt le kell egyérteműen definiálni, hogy mit is értünk alatta!) ugyanolyan. Tehát az egy pontból, egyiidőben, egyirányba kisugárzott fotonok mindig együtt maradnak. A fény ezen tulajdonságát szem előtt tartva és az MM-kíséretet, az abszolút egyidejűség definiálása után egészen másképp nézünk a speciális relativitáselméletre.
Az MM. kísérlet általában jól ismert. A fényt egy inerciarendszerben egy adott piilanatban sugározzuk ki egy síkban egyenlő távolságokra, ami az adott inerciarendszerben egy kör. A fény viszont ennek a körnek az origójába egyszerre is ér vissza. Az abszolút egyidejűség viszont megmutatja, hogy ez a kör csak egy esetben lehet kör (iránytól függetlenül), és csak a kitüntetett rendszerben. Minden más esetben már ellipszis. Az ellipszis lapultságát a kitüntetett rendszerhez viszonyított sebesség nagysága határozza meg. Tehát az abszolút egyidejűséget használva, minden inerciarendszerhez rendelődik egy sebesség!
Ön, mint a speciális relativitáselmélet híve nem fogja tudni megmondani például, hogy milyen képlet írja le a fény egyirányú sebességét. Mivel Einstein ezt egy diktátummal c-nek rögzítette. Holott a kisugárzás helyén lévő óra járásának függvényében egy adott irányban kisugárzott fénycsomag helyét ezzel a definícióval nem adhatjuk meg. A megoldó képletet pedig Tangherlini, 1958-as doktori dolgozatában már háromnegyed évszázaddal ezelőtt felírta.
És ez csak egy probléma a sok közül, amit a speciális relativitáselmélet nem képes megválaszolni. Ugyanakkor tudnék mondani egy fényre vonatkozó olyan kíséretet, amely elvezet a kitüntetett inerciarendszerhez. Csak az ehhez szükséges pontosságot még nem vagyunk képesek elérni. Van még egy másik lehetőség is annak meghatározására, hogy Naprendszerünk milyen sebességgel mozog a kitüntetett rendszerhez képest! Amit már elég nagy pontossággal meg is határoztak. Csak a világos fizikai értelmezés napjainkban még hiányzik ehhez a méréshez.
Azt tudom mondani, hogy érdemes alaposan átgondolni, hogy milyen állítást fogadunk el. Legyen az akár Einsteiné is.
Utólagos megjegyzésem: Az általános relativitáselmélettel is gondok fognak mutatkozni! Csak bizonyos méréseket el kell még végezni a fekete lyukakkal kapcsolatban.
Kisebb tömegek esetén olyan kicsi a gravitációs anomália, hogy szinte kimutathatatlan. De ki tudja? Olyan gyors most a fejlődés, egymás után jönnek a különböző megfigyelések során a meglepő eredmények… Főleg a csillagászat területén.
Nem jártál Amerikában!
miért?te igen??
Mert lapos a Föld 😂?