Przydało by się zabezpieczyć taj jak piszą inni gniazdo DC przed odwrotną polaryzacją diodą lub przynajmniej zamienić plus z minusem bo znowu wystrzelą kondensatory i padną tranzystory jak ktoś się pomyli. Tak to super naprawa. Bardzo dziękuję za praktyczne pokazanie do czego można wykorzystać program. Od dziś zaczynam go używać. Z każdego odcina uczę się nowych rzeczy, pozdrawiam.
Super film. Oglądam Pana filmy od 3 lat i jestem zafascynowany filmami. Jestem Panu bardzo wdzięczny za to co Pan robi. Życzę wszystkiego co najlepsze i czekam na następne filmy. Jestem pełen podziwu. Pozdrawiam serdecznie
Rewelacyjne urządzenie i odcinek.Z przyjemnością obejrzałem swojego rówieśnika z czasów kiedy w naszym kraju królowaly lampy,a tu -patrzcie! układ scalony.Toż to na tamte lata technologia kosmitów!.Bardzo dziekuję za ten wspaniały materiał Panie "Religa"(że tak porównam )w świecie ożywiania elektroniki z każdej epoki.Pozdrawiam
To już przy takich przeróbkach można było zmienić kable w gnieździe zasilania i zastosować "normalną" polaryzację czyli plus na tip'ie. Bardzo fajnie pokazany w praktycznym wykorzystaniu emulator na stronie i wyjaśnione zniekształcenia skrośne!
W tym odcinku chyba trafił się double checkpot - tranzystory germanowe, których jeszcze na kanale nie było i potencjometr na środku głośnika, który jest moim faworytem w kwestii designu regulacji głośności.
Przypomniała mi się historia jak uczyłem się o tranzystorach germanowych naprawiając radzieckie radio Neywa 402 ;) Tylko, że tam są proste "popularne" tranzystory, moja wiedza raczej jest niewielka, dlatego dałem polskie z zapasów.
Nie wiem nie znam się na tym.Jeszcze mam jedno ale ,czemu nie wstawił Pan diody aby zabezpieczyć przed zmianą biegunowości zasilania.Jedna mała dioda a nie będzie powtórki z rozrywki tym bardziej że gniazdo zasilania nie jest opisane i jest odwrotne co zostało pokazana na filmie.
Super film, robi się bardzo duży problem z brakiem TRANZYSTORÓW GERMANOWYCH !!!, nie każdy jest w stanie przerobi na współczesne krzemowe !, bez dodatkowych efektów (JA;-(,. Dlatego szczególnie ten film, PRZYCZYNI SIĘ DO URATOWANIA wielu bardzo wiekowych radyjek, u mnie czekają dwa takie aż będę w stanie je ożywić!
Więcej takich filmów! Może naprawa jakiegoś rosyjskiego radyjka? U mnie też czeka na ożywienie pewien odbiornik o wartości sentymentalnej, ale brakuje mi wiedzy, jak to zrobić.
U mnie na strychu stoi sobie w szafie radziecka Selena, którą jeszcze za szkolnych czasów dostałem od kolegi "do naprawy", no i tak już została. Sam się dziwię, że przetrwała u mnie tyle lat, mimo wielu zmian w życiu, przeprowadzek, itp. I jakoś nigdy nie znalazłem czasu, żeby do niej zajrzeć. Piękna, stylowa, drewniana skrzynka, wychyłowy wskaźnik dostrojenia (albo siły sygnału - nie pamiętam), podświetlana skala, oryginalny przełącznik zakresów (w tym kilka podzakresów fal krótkich) z elementami montowanymi na obrotowym "bębnie", wysuwana i obracana teleskopowa antena o słusznej długości, no i przede wszystkim wspaniałe brzmienie jak na przenośny odbiornik radiowy, zwłaszcza na zakresie UKF. Cóż - może jak będę na rencie to znajdę czas na naprawę tego, tudzież innych klasyków, które jakimś cudem nie wylądowały na śmietniku... 🙂
+ RS Elektronika Bardzo ciekawy odcinek W sumie szkoda, że naprawa zakończyła się przeróbką, ponieważ jestem zwolennikiem zostawiania w oryginalne. Mimo wszystko rozumiem Pana podejście i sam bym tak zrobił skoro oryginalne transitory są drogie i trudno dostępne.
Jak zwykle świetny material. Bardzo fajnie pokazane do czego można użyć tego programu do symulacji. Czy zwarcie tego rezystora było najpierw policzone, czy uzyskany efekt był wynikiem prób?
Brionvega cubo to wydatek rzędu 1500zł więc to radio jest trochę warte w walucie, natomiast wartość sentymentalna nie jest przeliczalna na PLN USD czy EUR pozdrawiam.
Mam pytanie. Skąd wziąć np. schemat takiego prostego radia, żeby poćwiczyć i skonstruować własne radio? Poza tym rewelacyjny materiał! Super, że się udało!
@@RSElektronika życzę powodzenia w prowadzeniu kanału z takim podejściem. Sukałem w internecie i jako osoba początkująca trafiłem na Pański kanał. Tu dostaję radę, żeby szukać dalej. Pa
@@RSElektronika hahah! eee nooo Paaanie czemu nie wytłumaczysz Pan gościowi jak zrobić radio za pomocą szpachli i młotka w jednym zdaniu?? i fajnie jakby miało blutacz i z 8giga ramu i dysk tysionc
Oprócz nie typowej zmiany biegunów wtyczki gniazdo do słuchawek jest takie samo. I ktoś wsadził zasilacz w gniazdo słuchawek. Moim skromnym zdaniem to spaliło tranzystory i wysadziło elektrolit.
Nie byłoby lepiej zamienić biegunowość w gnieździe zasilania? Wcześniej czy później ktoś podłączy zasilacz z masą na zewnątrz styku i radyjko znów szlag trafi. A poza tym film jak zwykle znakomity. A w zasadzie to znakomittyy, jak by to Pan Krzysztof powiedział swoją polszczyzno-góralszczyzno-krakowizną :) To oczywiście żaden zarzut, taka cecha i tyle :) Pozdrawiam.
@@RSElektronika przepraszam nie zamierzałem kpić z niczyich uczuć - może trochę niezręcznie, ale zauważyłem że to radio w oryginale jest po prostu warte też wymiernie. Nie jestem pewien czy nowe Brionvegi tyle kosztują, myślę że ceny oryginałów są kształtowane przez wartość zabytkową i rzadkość sprawnych egzemplarzy
Po jednym z odcinków RS zacząłem szukać wzmacniacza z odcinka. Co prawda jeszcze go nie naprawiłem (usterka identyczna co w programie, dokupiłem nawet pilot) ale to był pierwszy raz gdy kupiłem sprzęt oczami. Gdyby nie Reduktor Szumu to nie poznałabym wielu ciekawych marek produkujących sprzęt audio.
@@RSElektronika poprzedni komentarz to raczej nie kpina. Określenie wartość sentymentalna często używa się do tanich sprzętów, by usprawiedliwić ich posiadanie. Tutaj jest i sentyment i wartość rynkowa, bo jednak jest to już stary sprzęt i chyba mało popularny na rynku wtórnym.
Super filmik ale na koniec zrobiłeś głupotę, mianowicie zamiast przylutować odwrotnie przewody przy wejściu to postanowiłeś zamienić bieguny przy zasilaczu z wtyczką jack. Skutkuje to tym że jak Twojemu koledze padnie zasilacz, to pójdzie z nim do sklepu i pokarze że chce taki nowy albo kupi przez internet. Wiec moja przyszłościowa symulacja pokazuje nam, że w radiu powtórzy się sytuacja, wystrzeli kondensator i pójdą tranzystory :/ A wystarczyło zrobić tak jak napisałem albo zabezpieczyć układ diodą , przez to nie ma łapki w górę za tego babola :-)
Dzięki za brak łapki i wsparcie. Nie zrobiłem tak, bo po pierwsze, właściciel nie kupi zasilacza byle gdzie, a po drugie, jeśli to radio trafi w przyszłości do kogoś innego to być może zaopatrzy się on w oryginalny zasilacz do Brionvegi i spali sobie radio. Pozdrawiam.
Diodę trzeba było wstawić koszt znikomy , a co do Twojego toku myślenia to na tamtym zasilaczu trzeba było przekreślić tabliczkę znamionową. Bo Twoja opcja jest raczej mało prawdopodobna by dostać tego typu zasilacz z tamtych lat.
Więcej takich odcinków z warsztatu, młodzi elektronicy wiele mogą się tu nauczyć.
To jest dopiero prawdziwa ekologia. Naprawiać a nie wyrzucać i kupować nowe. Brawo a radyjko cud.
Coś niesamowitego! Jak zwykle konkretnie i na temat. Proszę o więcej takich praktycznych odcinków.
Jesteś pan bogiem elektroniki. Zacieram ręce. Chajs się robi. Telefony i TV naprawiam, a pan dorzuca coraz więcej i więcej nawozu do mojego siana.
Wspaniały to był odcinek, nie zapomnę go nigdy...
Kolega, przyjaciel, napewno zadowolony 👍
Ogromna wiedza. Piękny odcinek
jasny gwint!
mnóstwo radości Pan daje ludziom, którzy kolejne lata mogą się cieszyć się swoją elektroniką... czapki z głów, życzę najlepiej ;]
To ja też życzę, bo oglądając, śmieję się jak małe dziecko. Pozdrawiam.
sa geniali. rewelacja.
Przydało by się zabezpieczyć taj jak piszą inni gniazdo DC przed odwrotną polaryzacją diodą lub przynajmniej zamienić plus z minusem bo znowu wystrzelą kondensatory i padną tranzystory jak ktoś się pomyli. Tak to super naprawa. Bardzo dziękuję za praktyczne pokazanie do czego można wykorzystać program. Od dziś zaczynam go używać. Z każdego odcina uczę się nowych rzeczy, pozdrawiam.
Super film. Oglądam Pana filmy od 3 lat i jestem zafascynowany filmami. Jestem Panu bardzo wdzięczny za to co Pan robi. Życzę wszystkiego co najlepsze i czekam na następne filmy. Jestem pełen podziwu. Pozdrawiam serdecznie
Rewelacyjne urządzenie i odcinek.Z przyjemnością obejrzałem swojego rówieśnika z czasów kiedy w naszym kraju królowaly lampy,a tu -patrzcie! układ scalony.Toż to na tamte lata technologia kosmitów!.Bardzo dziekuję za ten wspaniały materiał Panie "Religa"(że tak porównam )w świecie ożywiania elektroniki z każdej epoki.Pozdrawiam
Bardzo przyjemny, edukacyjny materiał.
To już przy takich przeróbkach można było zmienić kable w gnieździe zasilania i zastosować "normalną" polaryzację czyli plus na tip'ie.
Bardzo fajnie pokazany w praktycznym wykorzystaniu emulator na stronie i wyjaśnione zniekształcenia skrośne!
Pana filmy to mistrzostwo! Gratuluję możliwości utrzymywania się z pasji.
Trza było odwrócić polaryzację styku zasilania wewnątrz radia i wstawić diodę Shottky'ego żeby zabezpieczyć radio przed odwróconym zasilaniem.
Tia.. Racja, tylko na "pająka" można to zrobić - a "chodziło" o zachowanie oryginału :)
@@aziczek147 przecież i tak nie zachował oryginału bo przerabiał końcówki
@@aziczek147 W tamtych czasach robienie na "pająka" było normą, więc i tak nikt by się nie zorientował ;-)
Jak zwykle filmik na wysokim poziomie, nawet dla takiego amatora jak ja wszystko pięknie wyjaśnione.
Rewelacyjny odcinek, do tej pory nr. 1 na tym kanale, jak najwięcej takich !
Super, brawo, brawo, brawo, łapa w górę :-)
Łapka w górę i oglądam zawsze z wielkim zainteresowaniem. Pozdrawiam.
I znów sos nowego łapka w górę bardzo mnie ciekawi elektronika od dziecka chociaż mam już 41
Lat i dalej się uczę od pana pozdrawiam
W tym odcinku chyba trafił się double checkpot - tranzystory germanowe, których jeszcze na kanale nie było i potencjometr na środku głośnika, który jest moim faworytem w kwestii designu regulacji głośności.
Bardzo dobry odcinek. Super, że na podstawie symulacji wytłumaczył Pan co i jak, oby więcej takich odcinków
Jak zwykle oglądałem z niekłamanym zachwytem. Wielkie dzięki! Pozdrawiam, Irek.
Przypomniała mi się historia jak uczyłem się o tranzystorach germanowych naprawiając radzieckie radio Neywa 402 ;) Tylko, że tam są proste "popularne" tranzystory, moja wiedza raczej jest niewielka, dlatego dałem polskie z zapasów.
Panie REDUKTORZE, żądamy Yamahy !! :) A1000, A1020, A2000, A1060, AX-1050 no i końcówki mocy oczywiście :) Pozdrawiam, łapka w górę oczywiście
Nie wiem nie znam się na tym.Jeszcze mam jedno ale ,czemu nie wstawił Pan diody aby zabezpieczyć przed zmianą biegunowości zasilania.Jedna mała dioda a nie będzie powtórki z rozrywki tym bardziej że gniazdo zasilania nie jest opisane i jest odwrotne co zostało pokazana na filmie.
Nie ważne jaki film będzie zawsze z ciekawością go oglądam ;)
Jest Pan Wielki.
Super odcinek oby więcej takich bo to naprawdę wspaniały sprzęt retro który warto uratować od zapomnienia Pozdrawiam serdecznie ☺️ Łapka w górę
Super film, robi się bardzo duży problem z brakiem TRANZYSTORÓW GERMANOWYCH !!!, nie każdy jest w stanie przerobi na współczesne krzemowe !, bez dodatkowych efektów (JA;-(,. Dlatego szczególnie ten film, PRZYCZYNI SIĘ DO URATOWANIA wielu bardzo wiekowych radyjek, u mnie czekają dwa takie aż będę w stanie je ożywić!
Dziękuję za ciekawy materiał, pozdrawiam serdecznie! :-)
Witam super odcinek jak zwykle duża dawka wiedzy
Więcej takich filmów! Może naprawa jakiegoś rosyjskiego radyjka? U mnie też czeka na ożywienie pewien odbiornik o wartości sentymentalnej, ale brakuje mi wiedzy, jak to zrobić.
U mnie na strychu stoi sobie w szafie radziecka Selena, którą jeszcze za szkolnych czasów dostałem od kolegi "do naprawy", no i tak już została. Sam się dziwię, że przetrwała u mnie tyle lat, mimo wielu zmian w życiu, przeprowadzek, itp. I jakoś nigdy nie znalazłem czasu, żeby do niej zajrzeć. Piękna, stylowa, drewniana skrzynka, wychyłowy wskaźnik dostrojenia (albo siły sygnału - nie pamiętam), podświetlana skala, oryginalny przełącznik zakresów (w tym kilka podzakresów fal krótkich) z elementami montowanymi na obrotowym "bębnie", wysuwana i obracana teleskopowa antena o słusznej długości, no i przede wszystkim wspaniałe brzmienie jak na przenośny odbiornik radiowy, zwłaszcza na zakresie UKF. Cóż - może jak będę na rencie to znajdę czas na naprawę tego, tudzież innych klasyków, które jakimś cudem nie wylądowały na śmietniku... 🙂
Super radyjko pozdrawiam i dzięki za edukacje
Bardzo ciekawy odcinek. Oglądam Pana od kilku lat, a dopiero kilka dni temu dowiedziałem się, że Pan jest z Chrzanowa :D pozdrawiam
kozacki film hcę takich więcej
Śliczności :). Jeszcze polakierować i poprawić chrom i z butów wyrywa. Trudno uwierzyć ze to wzornictwo z tamtych lat.
+
RS Elektronika
Bardzo ciekawy odcinek W sumie szkoda, że naprawa zakończyła się przeróbką, ponieważ jestem zwolennikiem zostawiania w oryginalne. Mimo wszystko rozumiem Pana podejście i sam bym tak zrobił skoro oryginalne transitory są drogie i trudno dostępne.
Fajny film, łapa w górę, ale temat chyba bardziej na drugi kanał.
Tak w sumie to dla mnie bez różnicy, i tak oglądam oba.
Fajny ciekawy sposób opowiedziana historia :) łapa w górę :) pozdrawiam
Czarna skrzynka ;) pierwsze skojarzenie.
Dobra robota 👍😉
Zimne luty to zaraza dzisiejszych czasów. Podobno sprzęt ratowniczy ma nadal luty z ołowiem.
No cóż. Włosi zawsze wzornictwem stali (Pininfarina, Bertone, Giugiaro, Ghia i wiele, wiele innych).
Lanos
Mirafiori
125p, 126p, FSO1500 Polonez
Multipla ;D
rocco siffredi
Bardzo fajny odcinek:) Czy jest mozliwość odcinka o stycznikach? Sterownikach PLC?
Jak zwykle świetny material. Bardzo fajnie pokazane do czego można użyć tego programu do symulacji. Czy zwarcie tego rezystora było najpierw policzone, czy uzyskany efekt był wynikiem prób?
Piękny odcinek:D
Super film.
Głośnik z magnesem ALNICO, to brzmienie lubię👍
Do korozji styków polecam kwasek cytrynowy.
Widziałeś tą lutownicę Mini TS-100? Dużo ludzi poleca i zastanawiam się czy warto kupić. Znaleźć ją można u chińczyka np. na banggood
Na pierwszy rzut oka myślałem że będzie naprawa tostera.
Polecasz stacje 2 w 1 czyli gorące powietrze + lutownica i od jakiej kwoty lub firmy
Jak zwykle świetny odcinek o naprawie sprzętu i to dość ciekawego. Wzornictwo produktów tej firmy jest na prawdę rewelacyjne. Pozdrawiam :)
Do takiego odrdzewiania polecam ocet + kwasek cytrynowy :)
Jakim programem symulujesz schematy elektryczne?
Brionvega cubo to wydatek rzędu 1500zł więc to radio jest trochę warte w walucie, natomiast wartość sentymentalna nie jest przeliczalna na PLN USD czy EUR pozdrawiam.
A to nie powinno być na kanale Reduktor Szumu ;D ?
Dzisiaj młody elektronik idzie na łatwiznę .
Bardzo ciekawe radio i ten symulator. Czy magnes był już neodymowy?
W którym kierunku płynie prąd ? Jaki kierunek sobie ustalić żeby móc np.prześledzić co się dzieje w ukaładach ?
21:45 to nie bepieczniej zamienić bieguny w gnieździe radia do typowego standardu?
sprawdziłem... nowoczesna wersja tego radyjka na stronie producenta zależnie od wersji kosztuje 350 albo 400 euro....:-O
Znow sie czegos nowego dowiedziałem:)
Świetnie sie to ogląda , chociaż wcale nie jestem elektronikiem. Pytanie: czy można w ogóle dostać poczwórne potencjometry obrotowe?
Tak
Super super super super super super super super super super super super super super super super super super super super super
Model TS-522 wygląda z zewnątrz identycznie i kosztuje dziś 1400 PLN ????
..... to jakiś żart ???
Włosi na głowę chyba upadli.
Mam pytanie. Skąd wziąć np. schemat takiego prostego radia, żeby poćwiczyć i skonstruować własne radio?
Poza tym rewelacyjny materiał! Super, że się udało!
Jest takie coś. Nazywa się Internet.
@@RSElektronika życzę powodzenia w prowadzeniu kanału z takim podejściem. Sukałem w internecie i jako osoba początkująca trafiłem na Pański kanał. Tu dostaję radę, żeby szukać dalej. Pa
@@Ilidan1985 Pa.
@@RSElektronika hahah! eee nooo Paaanie czemu nie wytłumaczysz Pan gościowi jak zrobić radio za pomocą szpachli i młotka w jednym zdaniu?? i fajnie jakby miało blutacz i z 8giga ramu i dysk tysionc
@@sklepa poćwicz żarty i czytanie ze zrozumieniem. Pytałem o źródła a zostałem odesłany do wyszukiwarki. Nie pytałem o budowę radia w jednym zdaniu.
Wytlumaczy ktos co to jest Roznica potencjalow? Ogladalem film o tym ale nie rozumiem dalej
Różnica potencjałów to poprostu napięcie elektryczne
W jaki sposób są połączone elektrycznie obie połówki?
Pewnie przez zawiasy
Plus przez magnesy, minus przez zawiasy. ;-)
Jak się stroi takie radyjka?
Oprócz nie typowej zmiany biegunów wtyczki gniazdo do słuchawek jest takie samo. I ktoś wsadził zasilacz w gniazdo słuchawek. Moim skromnym zdaniem to spaliło tranzystory i wysadziło elektrolit.
Te radyjko to pewnie tak dobrze nie grało od nowości ).
Brionvega Soundbook- kosmos
Łapka w górę w ciemno :)
Ładne cudo :)
Radio musiało być użyte w wojnie domowej
17:48
F dla palca w chacie
Mam telewizor BRIONVEGA DONAY. Modlę się, żeby się nie popsuł.
Początek dla głośników bluetoth
Nie byłoby lepiej zamienić biegunowość w gnieździe zasilania? Wcześniej czy później ktoś podłączy zasilacz z masą na zewnątrz styku i radyjko znów szlag trafi. A poza tym film jak zwykle znakomity. A w zasadzie to znakomittyy, jak by to Pan Krzysztof powiedział swoją polszczyzno-góralszczyzno-krakowizną :) To oczywiście żaden zarzut, taka cecha i tyle :) Pozdrawiam.
Myślałem że to mini spawarka😂
A nie można przy gniazdku zamienić biegunowość? Wtedy każdy zasilacz by pasował? Hmm....
Nie, bo jak odbiornik zmieni kiedyś właściciela to znowu się spali, kiedy ktoś TYM RAZEM, zastosuje oryginalny zasilacz...
Albo wzornictwo to powala jak Alfa romeo
Siema
Wartość "sentymentalna".... Poszukałem na ebayu bo mi się spodobało - oryginały idą w setki euro :)
Nie kpij. Właściciela tego radia zapewne stać na nową Brionvegę. Ta należała do jego Taty.
@@RSElektronika przepraszam nie zamierzałem kpić z niczyich uczuć - może trochę niezręcznie, ale zauważyłem że to radio w oryginale jest po prostu warte też wymiernie. Nie jestem pewien czy nowe Brionvegi tyle kosztują, myślę że ceny oryginałów są kształtowane przez wartość zabytkową i rzadkość sprawnych egzemplarzy
Po jednym z odcinków RS zacząłem szukać wzmacniacza z odcinka. Co prawda jeszcze go nie naprawiłem (usterka identyczna co w programie, dokupiłem nawet pilot) ale to był pierwszy raz gdy kupiłem sprzęt oczami. Gdyby nie Reduktor Szumu to nie poznałabym wielu ciekawych marek produkujących sprzęt audio.
@@RSElektronika poprzedni komentarz to raczej nie kpina. Określenie wartość sentymentalna często używa się do tanich sprzętów, by usprawiedliwić ich posiadanie. Tutaj jest i sentyment i wartość rynkowa, bo jednak jest to już stary sprzęt i chyba mało popularny na rynku wtórnym.
@@RSElektronika 1000zł to wartość rynkowa radia, no ale jak ktoś zarabia powyżej 10k pln/mc to naprawdę ten model radia może być materialnym śmieciem.
Jakby ktoś chciał kupić to na OLX trochę nowszy model 505 - tylko ta cena......
Witam zostawiam pierdoły 👍
Pozdrawiam z Olkusza 🙋
na staroci trzeba się znać młodzi ludzie nie doceniaja tej techniki
Super filmik ale na koniec zrobiłeś głupotę, mianowicie zamiast przylutować odwrotnie przewody przy wejściu to postanowiłeś zamienić bieguny przy zasilaczu z wtyczką jack. Skutkuje to tym że jak Twojemu koledze padnie zasilacz, to pójdzie z nim do sklepu i pokarze że chce taki nowy albo kupi przez internet. Wiec moja przyszłościowa symulacja pokazuje nam, że w radiu powtórzy się sytuacja, wystrzeli kondensator i pójdą tranzystory :/ A wystarczyło zrobić tak jak napisałem albo zabezpieczyć układ diodą , przez to nie ma łapki w górę za tego babola :-)
Dzięki za brak łapki i wsparcie. Nie zrobiłem tak, bo po pierwsze, właściciel nie kupi zasilacza byle gdzie, a po drugie, jeśli to radio trafi w przyszłości do kogoś innego to być może zaopatrzy się on w oryginalny zasilacz do Brionvegi i spali sobie radio. Pozdrawiam.
Diodę trzeba było wstawić koszt znikomy , a co do Twojego toku myślenia to na tamtym zasilaczu trzeba było przekreślić tabliczkę znamionową. Bo Twoja opcja jest raczej mało prawdopodobna by dostać tego typu zasilacz z tamtych lat.
jakiś dziwny ten odbiornik.
taaaaa, no i mamy kolejny dowód na to że Polska była i jest daleko za murzynami jeżeli chodzi o postęp technologiczny. :(
drugi :)
"bardzo prosty schemat" a ja tam widzę jakieś spaghetti...
bo cza siem znac
Odcinek super ale radio to brzydal