PTÁCI 2- krmiví a nekrmiví / stěhovaví, stálí a potulní / migrace a navigace /význam a ochrana ptáků

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 окт 2024

Комментарии • 9

  • @GARDENNATURE
    @GARDENNATURE  Год назад +1

    K tomuto videu, i k našim dalším vzdělávacím videím, jsme připravili SEŠIT PRACOVNÍCH LISTŮ. Jak vypadá, co všechno v něm je a jak ho lze objednat, se dozvíte na tomto odkaze: gardennature.cz/pracovni-listy-k-videim/

  • @GARDENNATURE
    @GARDENNATURE  Год назад +1

    Mezidruhová komunikace. Letošní zimu k nám na zahradu létá často krahujec. Někdy i několikrát denně. Láká ho větší množství malých pěvců na jednom místě. Číhá často u krmítek. Nejčastěji loví vrabce. Vypozoroval jsem, že když prolétá kolem keřů nízko nad zemí, pár vteřin před tím se ozve něco jako „tju, tju, tjúúú“. Po tomto varovném signálu se ptáci okamžitě schovají a ztichnou, dokud krahujec neodlétne. Několik týdnů mi trvalo, než jsem zjistil, komu vděčí ostatní ptáci za toto upozornění. Ostražitým ptáčkem na stráži je sýkora koňadra. To ona s předstihem několika sekund vydává tento varovný signál, který ohlašuje prolétajícího krahujce.

  • @sonar.2945
    @sonar.2945 Год назад +1

    Krásné záběry a moc hezké a zajímavé povídání. Díky!

    • @GARDENNATURE
      @GARDENNATURE  Год назад

      Děkujeme za komentář. Jsem rád, že se video líbilo.🙂

  • @GARDENNATURE
    @GARDENNATURE  Год назад +1

    V popisku pod videem „ZOBRAZIT VÍCE“ najdete přehled časů jednotlivých kapitol. Můžete zhlédnout celé video v kuse nebo kliknout na kapitolu, která vás zrovna zajímá.

  • @mosqitzzx7815
    @mosqitzzx7815 Год назад +1

    Pěkná historka s holubem, já měl zase vlaštovku, kterou opustili rodiče na hnízdě. Chodili jsme s ní lítat normálně venku, Pepča, tak se jmenovala, se držela v perimetru
    cca 10m a kdykoli jsem ji nabídl prst tak si na ně sedla jako na bidýlko. Byla to v podstatě zimní vlaštovka jediná u nás. Konec měla smutný, kamarád šel ke kravám a Pepča s ním, neuvědomil si, že tam hnízdí poštolky, no a už to bylo.

    • @GARDENNATURE
      @GARDENNATURE  Год назад +1

      Děkujeme, že jste nám popsal Váš ptačí zážitek. 🙂 V tomto ročním období pozoruji u nás na zahradě krahujce, který přilétá lovit zejména vrabce. Často bez úspěchu. Vrabčáků tu letos máme tak 60 jedinců. Krahujci sem zalétávají 2. Beru to tak, že to příroda reguluje sama. A zatímco zpěvné ptáky momentálně přikrmuji, dravci si svou potravu musí obstarávat stále sami. Ale kdyby šlo o mého ochočeného ptáčka, tak by mne moc mrzelo, kdyby krahujec ulovil právě jeho.

    • @mosqitzzx7815
      @mosqitzzx7815 Год назад

      @@GARDENNATURE V pořádku! příroda to má zařízené způsobem, že to dalece přesahuje naše chápání. Já osobně jsem rozčilenej, když někdo například tráví hlodavce. Přiotrávenej hlodavec = snadná svačinka např. pro krahujce, kterého to otráví rovněž a to je škoda. Stavím s kamarádem dravcům bydélka na pole. Přeji veselé vánoce a šťastný nový rok.

    • @GARDENNATURE
      @GARDENNATURE  Год назад

      Hezké Vánoce a šťastný nový rok i Vám.🙂 To stavění bidýlek je skvělá věc.👍