👍 Cześć, świetnie że jesteś 👍 Będzie nam ogromnie miło kiedy zasubskrybujesz kanał. To dla Ciebie jeden mały klik, a dla nas OGROMNA motywacja do tworzenia kolejnych poradników w których dzielimy się swoim doświadczeniem i przygodami z podróży. Jeśli masz pytania, nie oszczędzaj się. Czekamy w komentarzach pod filmem :-) Zapraszamy również na nasz fanpage FB: facebook.com/travelpasja
Super film , podróżowanie z namiotem , przyczepa czy kamperem jest świetna przygoda. Bliskość natury i sąsiedztwo innych osób to super doświadczenie. Czekam na filmy z Waszymi przygodami. Pozdrawiam
Cześć Arturo. Dzięki za komentarz. To był pierwszy raz z kamerą, czyli tysiąc pierwszych błędów ;-) Zanotowałem co poszło nie tak i mam nadzieję, że z każdym filmem w formie "selfie" będzie lepiej. Małymi krokami do przodu ;-) Pozdrawiam, Konrad.
Hey. Właśnie zyskałeś nowego subskrybenta. Chociaż mamy już z żoną piętkę z przodu to chcemy zacząć podróżować z namiotem na motocyklu. Sprzęt już prawie skompletowany. Szukamy właśnie inspiracji i podpowiedzi jak i gdzie, na co zwrócić uwagę, czy nas nie okradną itd. Lubimy oglądać takie wyjazdy i relację. Dzięki . Oczywiście będziemy czerpać wiedzę z waszych wyjazdów, oraz zapisywać sobie polecane przez Was miejsca.
Przyjemnie się Ciebie słucha. Ciekawie opowiadasz. My też nocujemy w namiocie, ale najczęściej na dziko np. w górach. Chociaż zdarza się też na kempingach, fakt w Chorwacji te kempingi są wypasione. Nocleg na świeżym powietrzu to zawsze super sprawa. I tak jak powiedziałeś spora niezależność. Pozdrawiamy zostawiamy sub i zapraszamy do nas ☺️
Cześć przerzucamy się na namiot z przyczepy :) Lepiej wybrać jakiś większy np. Obelink LIVING czy Kampa Hayling 4 bądź może coś innego byś polecił z góry wielkie dzięki Rodzina 2+2 planujemy 1 wyjazd zagranicę jakieś porady :) bardzo chętnie, przydadzą się:)
Cześć, nie znam namiotów które wymieniłeś, natomiast dla rodziny 2+2 polecam zdecydowanie wybrać namiot 5-osobowy. My korzystamy od wielu lat z : www.travelpasja.pl/namioty-testy-opinie-recenzje/easy-camp-palmdale-500-5-osobowy/ Pierwszy trip za granicę. Do którego kraju :-)?
Pierwszy zagraniczny planujemy Chorwację , po przejrzeniu relacji nie takie straszne ;) ale rozmiar namiotu nie możemy zdecydować. Jak z miejscem w środku, niebrakuje Wam paru centymetrów?? i jeszcze jak z rozstawianiem na parcelach czy tańszych miedzy drzewami ten living może być za duży??? @@TravelPasja
@@grzesio7705 Te kilka wspomnianych centymetrów może być czasem za dużo by zmieścić się na wybranym kempingu. Parcele są różne, raz krótsze, raz węższe, a czasem są np. widokowe, ale co z tego kiedy za sprawą zbyt dużego namiotu nie można z nich skorzystać 🙂 Chcielibyśmy znacznie większy namiot ale wiemy też jakie są minusy takich konstrukcji. Dlatego wypośrodkowaliśmy nasz wybór pod kątem rozmiaru/powierzchni. Pozdrawiam 🙂
@@TravelPasja bardzo mi się podobał,obok jest kompleks basenów termalnych, jest też zamek Ptuj warty zwiedzania, byłam zeszłego roku w sierpniu i pogoda 🌞tak samo bylo nad Balatonem.
Bardzo fajnie się ogląda. Czy mógłbyś opowiedzieć więcej o życiu pod namiotem i jaki jest wasz ulubiony kemping oraz chociaż w kilku słowach powiedzieć jaki wybrałeś namiot i dlaczego akurat taki model? Ja dopiero zaczynam wraz z rodziną biwakowanie. Mieliśmy na próbę wybrać się na kilka dni w Polskę, ale pogoda narazie nie dopisuję za bardzo. Wszelkie wskazówki mile widziane dla żółtodzioba :-) Czy masz jakąś listę rzeczy które zawsze zabierasz jadąc z rodziną pod namiot? Pozdrawiam.
Dzięki za opinię. Tak, chętnie o wszystkim po kolei opowiem w kolejnych filmach, a listę rzeczy czyli naszą checkListę tworzoną z roku na rok możesz zobaczyć już teraz tutaj: tinyurl.com/5n9auhx7
my jesteśmy już młodymi seniorami i też namiotujemy. Co drugi rok, na przemian, raz do hotelu raz na pole namiotowe. Namiot bardziej nam odpowiada ze względu na wolność jaką daje, bez rezerwacji i przymusowych pobytów. Bardzo lubimy pola o minimalnej infrastrukturze, potrzebujemy spokoju i kameralnego otoczenia. Takie z basenami unikamy, wolimy małe, rodzinne pola, na kilka lub kilkanaście namiotów. Wolimy całkowite odcięcie od cywilizacji, chociaż tego się już nie da zrobić. Zbieramy grzyby i jagody oraz łowimy ryby. Duża ilość ludzi nas przytłacza i męczy więc na razie błogosławię takie nasze niedoinwestowane pola biwakowe, one też są potrzebne i wciąż cieszą się zainteresowaniem. Komercję mamy mamy na co dzień.
Wspaniała informacja :-) My również uwielbiamy takie małe, zaciszne, kameralne a nawet rodzinne pola namiotowe czy kempingi. Chętnie też takie wybieramy w podróży i pokażemy je w najbliższych filmach. Akceptujemy brak infrastruktury w postaci basenów czy boisk itd., ale nie jesteśmy w stanie zaakceptować leciwych wyglądem i brudnych sanitariatów. Higienę stawiamy na pierwszym miejscu podczas podróży niezależnie od kraju i miejsca pobytu. Toalety muszą być czyste, bo to sprawa zdrowia i dobrego morale na co dzień.
Witaj. Od jakiegoś czasu rozmyślamy nad wyjazdem do Chorwacji w formie "pod namioty". I mam problem już z wyborem gdzie jechać i czasem miewam już wątpliwości co do samego wyjazdu. Jest nas 4 z czego 7 latka oraz 15 latek i szukamy fajnych plaż oraz placów zabaw dla małej a dla starszego jakiś zjeżdżalni i zabaw wodnych. Fajnie jak by plaże było z łagodnym zejściem i z fajnym podłożem. (Mała jest po usunięciu migdała i ma drenik w uchu i musimy unikać zamoczenia woda stąd place zabaw pod nią super wskazane). Fajnie jak można było by pozwiedzać okolice bo ile to można leżeć na plaży ;) chce coś zarezerwować jak na 1 raz. Celujemy w istre bo bliżej ale może warto dalej ? Druga sprawa wybieramy się w pierwszej połowie czerwca albo przełom sierpień/wrzesień z naciskiem na czerwiec. Jak pogoda mniej więcej wygląda na początku czerwca ? W wolnej chwili proszę o jakieś rady. Z góry dziękuję;)
Witaj! Zacznę może od końca. Pogoda może być bardzo różna, od 29 do 35 stopni w dzień i 16 do 22 w nocy. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione przez Ciebie potrzeby, na myśli przychodzi mi absolutnie mistrzowski pod kątem dzieci kemping Istra Premium na Istrii. Obejrzyj proszę w wolnej chwili wraz z rodziną :-) Link : ruclips.net/video/ugqsh1D4cLI/видео.html Alternatywne polecam pod kątem dzieciaków i z piaszczystą plażą (co jest rzadkością w Chorwacji) kemping Zaton ruclips.net/video/sy6sAm-p0iU/видео.html (Dalmacja). Uważam, że to dwa bardzo dobre rodzinne kempingi, w sam raz na pierwszy raz. Nie rezygnuj z podróży. Wystarczy spróbować jeden raz by zakochać się na lata :-) Z jakiego miasta w Polsce start?
@@TravelPasja wyjazd z woj. podlaskiego wiec drogi sporo. Oglądałem już wszystkie twoje filmy i naprawdę ciężko jest się zdecydować. Z jednej strony chce się odpocząć w kameralnej i spokojnej okolicy a z drugiej żeby dzieci miały dużo frajdy no bo dla kogo to wszystko robimy ;) ale uniknąć człowiek by chciał nocnych balang wśród otoczenia turystów. My na namioty już czwarte wakacje jeździmy ale tylko po PL i chce czegoś nowego, ale tez nic na siłę. Cenowo patrzę też poszło sporo do góry.
Na europejskich kempingach nie ma czegoś takiego jak "nocna balanga". Bezwzględnie przestrzegana jest cisza nocna od 22 lub 23 do 6 rano, niezależnie czy kemping mieści 100 czy 10 tysięcy osób. Nie ma też żadnych śpiewów, darcia czy słuchania disco-polo do rana. Zaleciłbym Ci ew. unikać sierpnia niezaleznie jaki kraj wybierzesz. Wówczas na kempingach jest max osób i jest nieco ciasno np. w basenach. Tak jak pisałem wcześniej, wystarczy jeden raz spróbować :-) Jeśli dzieciaki pewniej czują się w basenach niż w morzu to rozważ także świetny kemping Umag Park ruclips.net/video/bkYWe07dfEw/видео.html
@@TravelPasja Jedne dziecko 15 lat w basenach czuję się dobrze ale za to 7 latka musi unikać wody a dokładnie aby woda nie dostała się do ucha więc szał na basenach odpada i muszą być fajne plaże dla niej aby móc spokojnie się popluskac. Zostają jeszcze kwestia temperatur i pogody w pierwszej połowie czerwca. Zrobiłem na szybko rozeznanie cenowe i od najdrozych wygląda to tak. 1. Zaton 2. Amarin. 3. Polari 4. Umag. 5. Laterna. Czytałem że laterna mega duża i sporo trzeba się nachodzić i że jak pada to dużo gliny. Umag to z plaż ciężko bo same duże kamienie albo betony. Zaton wychodzi najdrożej około 3 tys za 7 nocy.
@@MrLobuuz Nie ma chyba złotego środka :-) Zerknij jeszcze na najnowszy wpis na moim blogu, opowiadam o nowym kempingu www.travelpasja.pl/chorwacja/krk/aminess-atea-urokliwy-kemping-na-skraju-wyspy-od-a-do-z/ Basen mały, 40cm głębokości a sam kemping kameralny.
Witamy serdecznie, jak mogę spytać to najpierw zdrowie syna? Zgadzam się z wami w 120% podróżujemy tak od 5 lat i wszystko co mówisz jest zgodne z naszym podróżowaniem . Super opowiadasz, rewelacja. W przyszłym roku chcemy na Toskanię. Pozdrawimy was serdecznie
Witamy, dziękujemy i również pozdrawiamy. Daliśmy radę w 17 dniowej w podróży po Italii ze złamaną ręką. Choć słowo daliśmy to zbyt wiele. Olivier się nie poddał :-)
Zgadzam się z przedmówcami. Bardzo dobrze się tego słucha. Ta wolność jest świetna. Przy obecnych cenach wydaje się, że jednak wyjdzie taniej pod namiotem. Mimo tego, że na pewno campingi też podrożały.
Witaj. Pytanie z sekcji "kuchnia" jak radzicie sobie z jedzeniem w czasie takiej podróży, gdzie co jakiś czas się przemieszczacie na inny camping? Macie może lodówkę samochodową, czy zabieracie kuchenkę gazową, czy raczej bazujecie na infrastrukturze campingowej, jaki rodzaj jedzenia bierzecie z Polski? My akurat też wybieramy się za jakiś czas i z tąd te pytana. Pozdraiw serdecznie.
Witaj Izabela. Posiadamy chłodziarkę 30 litrową, 12V/230V potocznie zwaną "lodówką". Posiadamy również kuchenkę elektryczną, gdyż ta lepiej zdaje egzamin na europejskich kempingach na których w 99% jest dostęp do prądu. Z Polski nie zabieramy wiele produktów, gdyż ceny w polskich dyskontach spożywczych są wyższe lub identyczne z tymi w Europie, pomimo wysokiego kursu waluty Euro. Zatem zabieramy tylko coś na drogę. Kiedyś zabieranie "jedzenia" z Polski miało ekonomiczny sens. Dziś, kiedy Polska stała się bardzo droga, nie widzimy ku temu potrzeby. Zwyczajnie kupujemy to co kupilibyśmy w polskim markecie np. we Włoszech, w cenach niższych (co ciekawe) lub w tych samych co w polskich marketach. Aby nie być jednak gołosłownym zachęcam do wejścia na stronę internetową znanego wszystkim marketu na "L" zarówno na wersję polską i włoską i porównania cen, mnożąc cenę produktu w EUR x kurs waluty Eur. Z racji iż rozpocząłem opowieści "do kamery" :-O już wkrótce pokaże na filmach to o co właśnie zapytałaś. Opowiem jakie mamy wyposażenie, jak wygląda nasz namiot a także jak tankuje się w Europie na bezobsługowych stacjach paliw i dlaczego warto płacić Gotówką. I...znacznie więcej. Jeśli takie informacje mogą być dla Ciebie przydatne, zapraszam do Subskrypcji kanału. Napisz proszę gdzie się wybieracie :-) Pozdrawiam, Konrad.
Witam serdecznie. Tak się potoczyły sprawy, że dopiero teraz piszę. Z mężem i córką robimy objazdówkę. Zaczęliśmy od Niemiec, Austrii, Włochy, Chorwacja, Austria i prosto do Polski. Już jesteśmy jakiś czas w trasie. Z przyczyn nie zależnych od nas, musieliśmy przedłużyć nasz pobyt we Włoszech i nie skupialiśmy się na szukaniu campingu w Chorwacji. Po obejrzeniu filmików od Pana, postanowiliśmy iść na żywioł i nic nie rezerwować. Kierujemy się na półwysep Istria. Dziś przeglądając oferty campingów, okazało się, że nie ma miejsca i jesteśmy w kropce. Może zna Pan w tej części Chorwacji jakiś camping gdzie można pojechać w tzw wciemno i zawsze miejsce na namiocik się znajdzie. Była bym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam Iza.
Gdzie śpicie jadąc na docelowy Camping? Ile km robicie jednorazowo jadąc np. do Włoch? Czy zawsze korzystacie z jednego namiotu czy zabieracie ze soba dwa, jeden mały na jedną noc a większy na dłuższy pobyt?
Witaj. Mieszkamy w Małopolsce, zatem trasę do Włoch "robię" na raz. Ogólnie trasy do 1500 kilometrów przejeżdżam "na raz", stąd w przypadku podróży samochodem do Chorwacji czy Włoch, nie musimy korzystać z noclegu po drodze. Póki co :-) W podróż zabieramy w ostatnim czasie tj. w ostatnich dwóch latach wyłącznie duży rodzinny namiot. Wcześniej przez wiele lat jeździliśmy tylko z małym namiotem, tzw. dwusekundowym, który był świetną opcją z racji iż na jednym kempingu bywamy trzy, max cztery dni. Eksplorujemy w pełni jego okolicę oraz zwiedzamy wszystkie atrakcje i kolejno jedziemy na następny kemping zlokalizowany kilkadziesiąt, czasem bywało że kilkaset kilometrów dalej. Od momentu kiedy nauczyliśmy się rozkładać w podróży nasz duży pięcioosobowy rodzinny namiot w niespełna kwadrans, jeździmy tylko z nim, choć w dalszym ciągu na kempingu spędzamy max 3 dni i ruszamy przed siebie dalej w dalszą podróż. Zaletą małego namiotu jest to że szybko się rozkłada i równie szybko składa, a zaletą dużego to, że wygodniej się w nim spędza czas. Różnica w rozłożeniu i złożeniu małego i dużego namiotu wynosi około 15 minut. Nie jest chyba źle :-)? Pozdrawiam, Konrad
@@krzysztofrosinski5564 Oj jednak nie w naszym przypadku 🙂 Musimy nagrać film w takim razie jak to u nas wygląda i chętnie się nim podzielimy z widzami. Być może jest to kwestia wprawy lub odgórnie ustalonej organizacji i zadań?
Kochamy zwiedzac Polskę i Europe autem i znaszym mega fajnym namiitem zadnych kwater żadnych hoteli gdyż mam z tego typu miejsc zle doswiadczenia namiot to wolność i fajne sie wypoczywa polecam namioty z materiałów które odbija promienie sloneczne 🌞 i czarne sypialnie czyli FRESH&BLACK
Super :-) Dodamy że uwielbiamy dodatkowo pompowane modele. Niestety w czasach kiedy dokonywaliśmy zakupu naszych namiotów nie było jeszcze ani F&B ani pompowanych. Jeżeli przyjdzie nam zmienić duży namiot z jakichś powodów, z pewnością wybierzemy model pompowany + obowiązkowo F&B 🙂To jedyna słuszna opcja wyboru.
@@TravelPasja My właśnie mamy taki model F&B pompowany 5 osoby 2+3 i nie wyobrażamy sobie innego namiotu taka rada odemnie ja tak robie od lat zawsze mam plandeke pod dany namiot bo mam ich trzy bo również mam na rower i na kajak bo dużo pływam swoim popowanym kajakiem po jeziorach i spie na dziko mega fajna sprawa polecam
Hej. Dzięki wielkie za odwiedziny kanału, opinię i pomysł na nowy film! Zanotowałem sobie. Tymczasem w wolnej chwili zapraszam na naszego bloga, gdzie znajdziesz listę wszystkich kempingowych gratów (i nie tylko), które zabieramy ze sobą pod namiot. Link: www.travelpasja.pl/camping-life-jak-zaczac-kompletny-poradnik/ Jeśli masz pytania, pisz śmiało w komentarzach. Na wszystkie z chęcią odpowiem i pomogę. Pozdrawiam, Konrad
A ja mam pytanie natury bardziej finansowej: czy placicie w podrozy gotowka w lokalnej waulcie czy raczej karta? Czytam czasami ze nie oplaca sie kupowac waluty w Polsce i lepiej wymienic na miejscu lub placic karta w lokalnej walucie. Ciekawi mnie jakie jest Wasze zdanie?
Witaj. W podróży płacimy zarówno gotówką jak i kartami bankowymi. Wszystko zależy od kraju a nawet rodzaju usługi za którą musimy zapłacić w danej chwili. Dość długi temat do dyskusji, chętnie nagram o nim film :-) Tymczasem napisz proszę do jakiego kraju planujesz się wybrać a chętnie udzielę informacji czym i za co płacić gotówką a za co kartą i czy warto ew. wymieniać walutę na miejscu. Zobacz proszę również w wolnej chwili nasz mini poradnik, czym i jak najlepiej zapłacić za kemping w Europie tinyurl.com/ycke2bxu
@Beata Friis Super wybór :-) Co do płatności w Chorwacji, najlepiej zabrać ze sobą albo Kuny chorwackie już z Polski, albo kartę bankową, konkretnie VISA gdyż VISA ma tylko jedno "przeliczenie". Karta bankowa MAESTRO jest najmniej korzystna w Chorwacji gdyż najpierw przelicza na walutę EUR z kun a dopiero na złotówki, więc sporo się traci na podwójnym przeliczeniu. Można też zabrać walutę EUR w gotówce z Polski i wymienić na miejscu w kantorze, ale w dzisiejszych czasach nie jest to już tak opłacalne jak np. w roku 2006. Obecne różnice są groszowe, tj. 0,01 max 0,02 gr. PLN.
@@tomaszmlynarski2132 Witam, nasza chłodziarka z Lidla się sprawdza nawet powyżej 30 st., ale nie trzymamy w niej np. mięsa. Z kolei masło się nie rozpuszcza. Obecny model tej chłodziarki dostępny jest z niebieską obwódką (nasza 5-letnia jest z pomarańczową) i podobno nie jest już tak wydajny jak nasz, starszy wiekiem model. Jeśli jest możliwość zalecam kupić lodówkę turystyczną zamiast chłodziarki (zwanej przeważnie lodówką). Bardzo dobrymi opiniami cieszy się lodówka Peme Ice-on iOG-30L.
W lipcu można próbować zwłaszcza na dużych kempingach we Włoszech czy w Chorwacji. Sierpień to już bardzo duże ryzyko, ponieważ w sierpniu wakacje ma 3/4 Europy zach.
@@TravelPasja chciałem dodać ze to waży coś ze 200 kg i ciągami to panda w górach nie mam problemów a objechałem Polskę i prawie wszystkich sąsiadów z wyjątkiem Ukrainy do której się nie wybieram choć mam blisko ok 30 km
Witam. Jak na pierwsze "gadanie do kamery" to wyszło bardzo dobrze🙂👍. Mam takie pytanko. Po obejrzeniu Waszych filmików zdecydowaliśmy się na wakacje na kampingu Polari lub Bi Vilage. Prędzej ten drugi. Jak w tym roku Waszym zdaniem wygląda dostępność parceli? Podobnie jak Wy nie mamy w zwyczaju rezerwować wcześniej miejsc. Jednak ten rok wygląda troszkę inaczej niż poprzedni. Czy jadąc na przełomie lipca i sierpnia znajdziemy jakieś miejsce? Wystarczy nam 22V. Może być dalej od morza. Wiadomo, nikt nie jest wróżką ale tak z obserwacji i doświadczenia😀Tak ku "pokrzepieniu serc" bo tak czy siak to pojedziemy😆. Pozdrawiamy.
Witaj. Kilka dni temu wróciliśmy z 17-dniowej podróży po Włoszech i odwiedziliśmy 5 kempingów. I pomimo iż była to podróż w czerwcu, obłożenie tychże kempingów było "na oko" w 97%. Ale na pocieszenie również napiszę, że 3 z tychże kempingów były małymi, kameralnymi kempingami. Na czwartym w okolicy Ancony było 75% obłożenie, co zobaczyłem spacerując z kamerą po każdej z kempingowych uliczek, a na ostatnim tj. kempingu Sabiaddoro w Lignano było 95% obłożenie. Nie mniej jednak kempingi które Ty wybrałeś to wielkie kempingi i nie wierzę, że nie znajdziesz wolnej parceli :-) Jestem przekonany że kilka z pewnością się znajdzie i będziesz mógł na miejscu wybrać najlepszą względem potrzeb. Daj proszę znać po powrocie jak poszło. Tymczasem jeśli wciąż masz wybór pomiędzy Polari a Bi Village...wybierz ten drugi :-) Nie ma za co ;-))) Pozdrawiam Cię i szerokiej drogi. Konrad | Travel Pasja
@@TravelPasja Dziękuję za odpowiedz. To chciałem usłyszeć😄. Na 99% będzie to Bi Vilage. Pierwsze będziemy "celować" w miejscówkę na której Wy byliście😉😊. A jak coś to może być nawet na samym końcu kampingu, w samym rogu.😆 Zdam relację po powrocie. Dziękuję i pozdrawiam. Miłych i udanych wojaży...
Hej, odnośnie alternatyw na wypoczynek to i tak wszystkie sciechy prowadzą to kampera lub vanlifu... kochając podroze prędzej czy później trzeba do tego dorosnąć. Pozdrawiam
Hej, niekoniecznie. Nasz 5 os. namiot jest większy niż nie jeden kamper. Dla przykładu w naszym namiocie mieści się materac 260cm x 220cm. Kamper ma wiele zalet jak i wad a jedną z nich jest bardzo mała przestrzeń wnętrza oraz słaba mobilność oraz co raz więcej zakazów parkowania w ciekawych miejscach. Pozdrawiam, Konrad
Miałem outwella z dwoma sypialniami, miałem też taki materac, rozkładanie tego i składanie to zmarnowy czas... do wszystkiego trzeba chęci. Jednak do namiotu już nie wrócimy.
@@mariuszagrzybek8111 Wrociłem dziś rano z 40 dniowej podróży po Europie i serio nie bronię się przed kamperem 🙂 Natomiast nasz namiot rozkładamy w 15 minut + 3 minuty cała reszta gratów. Póki co chyba jednak wolimy "stracić" 15 minut niż zastanawiac się gdzie postawić kampera, kiedy nie można nim dotrzeć na najpiękniejszych plaż np. Korsyki czy Sardynii z racji ograniczeń wysokościowych. To jest dopiero zmarnowany czas, szukanie parkingu gdzie mogę zaparkowac kampera i kolejno ściagnąć np. rowery i jechać do top'owej plaży do której dotrzeć się da tylko pieszo. Rower na plecy? Nie chciałbym raczej ograniczac się do plaż które pozwalają na sensowny parking w pobliżu.
@@TravelPasja ok rozumiem, nam wystarcza mały kampervan z klimą którym stajemy gdzie chcemy czyli parking, plaża przy wodzie... staramy się omijać campy. Życzę powodzenia i wspaniałych chwil.
Na tym kempingach w Chorwacji z których skorzystałem, grille węglowe "obok namiotu" były zabronione. Dozwolone były jedynie grille gazowe i elektryczne, ale... Spośród 25 kempingów w Chorwacji z których skorzystałem, wszystkie udostępniały swoim Gościom w specjalnie wyznaczonych miejscach duże grille węglowe :-) Pozdrawiam, Konrad
Jest to namiot Easy Camp Palmdale 500, wersja z 2018 roku. Wersja z 2021 roku została minimalnie zmodyfikowana i posiada już zaciemnione sypialnie. Super. Już wkrótce na kanale, w kolejnym filmie opowiem w szczegółach o naszym rodzinnym namiocie. Pozdrawiam i zapraszam. Konrad
👍 Cześć, świetnie że jesteś 👍
Będzie nam ogromnie miło kiedy zasubskrybujesz kanał. To dla Ciebie jeden mały klik, a dla nas OGROMNA motywacja do tworzenia kolejnych poradników w których dzielimy się swoim doświadczeniem i przygodami z podróży.
Jeśli masz pytania, nie oszczędzaj się. Czekamy w komentarzach pod filmem :-)
Zapraszamy również na nasz fanpage FB: facebook.com/travelpasja
Sub jest. Pytan narazie nie mam. Ale napewno sie pojawią. W zasadzie jedno mam. Duzo widzieliscie rodzin z maluchami ponizej roku?
@@budowawpolu1521 Dziękuję. Ciężko mi określić czy to były dzieciaki poniżej roku, ale kilka maluszków (jeszcze nie chodzących) widziałem 🙂
To pierwszy Twój film, który obejrzałem ale już wiem że zostanę na dłużej
Dziękuje 🙂
Mówcą jesteś dobrym ja mam z tym większe problemy 23 minuty przyjemnie się słuchało.
Super film , podróżowanie z namiotem , przyczepa czy kamperem jest świetna przygoda. Bliskość natury i sąsiedztwo innych osób to super doświadczenie. Czekam na filmy z Waszymi przygodami. Pozdrawiam
👍😎 Cześć. Fajnie się rozgadałeś, oby tak dalej. Miło się ogląda i zdobywa info. Pozdro 👍😎
Cześć Arturo. Dzięki za komentarz. To był pierwszy raz z kamerą, czyli tysiąc pierwszych błędów ;-) Zanotowałem co poszło nie tak i mam nadzieję, że z każdym filmem w formie "selfie" będzie lepiej. Małymi krokami do przodu ;-) Pozdrawiam, Konrad.
Witajcie !!! 🌺🌷kiedys tez tak zwiedzalam , kempingi sà super ! Pozdrawiam cieplutko 🌞🌞🌴🌴🇮🇹👍👍❤️❤️❤️
Pozdrawiamy równie cieplutko :-) Nie ma jak na kempingu!
Ciekawy film - super 5.
Dzięki 🙂 Pozdrawiam, Konrad
Hey. Właśnie zyskałeś nowego subskrybenta. Chociaż mamy już z żoną piętkę z przodu to chcemy zacząć podróżować z namiotem na motocyklu. Sprzęt już prawie skompletowany. Szukamy właśnie inspiracji i podpowiedzi jak i gdzie, na co zwrócić uwagę, czy nas nie okradną itd. Lubimy oglądać takie wyjazdy i relację. Dzięki . Oczywiście będziemy czerpać wiedzę z waszych wyjazdów, oraz zapisywać sobie polecane przez Was miejsca.
Hej, dziękujemy za Twój komentarz i życzymy szerokości oraz zapraszamy w wolnych chwilach na nasz mini kanał 🙂 Pozdrawiamy!
Przyjemnie się Ciebie słucha. Ciekawie opowiadasz. My też nocujemy w namiocie, ale najczęściej na dziko np. w górach. Chociaż zdarza się też na kempingach, fakt w Chorwacji te kempingi są wypasione. Nocleg na świeżym powietrzu to zawsze super sprawa. I tak jak powiedziałeś spora niezależność. Pozdrawiamy zostawiamy sub i zapraszamy do nas ☺️
Z chęcią po powrocie do domu zajrzymy do Was 🙂
Jak szukacie miejsc na dziko w pl. Pytam o miejsca dla rodziny z dziecmi chetnie nad małą wodą.
Cześć przerzucamy się na namiot z przyczepy :) Lepiej wybrać jakiś większy np. Obelink LIVING czy Kampa Hayling 4 bądź może coś innego byś polecił z góry wielkie dzięki
Rodzina 2+2 planujemy 1 wyjazd zagranicę jakieś porady :) bardzo chętnie, przydadzą się:)
Cześć, nie znam namiotów które wymieniłeś, natomiast dla rodziny 2+2 polecam zdecydowanie wybrać namiot 5-osobowy. My korzystamy od wielu lat z : www.travelpasja.pl/namioty-testy-opinie-recenzje/easy-camp-palmdale-500-5-osobowy/
Pierwszy trip za granicę. Do którego kraju :-)?
Pierwszy zagraniczny planujemy Chorwację , po przejrzeniu relacji nie takie straszne ;) ale rozmiar namiotu nie możemy zdecydować. Jak z miejscem w środku, niebrakuje Wam paru centymetrów?? i jeszcze jak z rozstawianiem na parcelach czy tańszych miedzy drzewami ten living może być za duży???
@@TravelPasja
@@grzesio7705 Te kilka wspomnianych centymetrów może być czasem za dużo by zmieścić się na wybranym kempingu. Parcele są różne, raz krótsze, raz węższe, a czasem są np. widokowe, ale co z tego kiedy za sprawą zbyt dużego namiotu nie można z nich skorzystać 🙂 Chcielibyśmy znacznie większy namiot ale wiemy też jakie są minusy takich konstrukcji. Dlatego wypośrodkowaliśmy nasz wybór pod kątem rozmiaru/powierzchni. Pozdrawiam 🙂
Ja zeszły rok również byłam na campingu pod namiotem nad Balatonem, w Bośni-Jajce, w Słowenii-w mieście Ptuj.
Prosimy napisz nam, czy podobał Ci się kemping w Słowenii i jaka była pogoda 🙂
@@TravelPasja bardzo mi się podobał,obok jest kompleks basenów termalnych, jest też zamek Ptuj warty zwiedzania, byłam zeszłego roku w sierpniu i pogoda 🌞tak samo bylo nad Balatonem.
Bardzo fajnie się ogląda. Czy mógłbyś opowiedzieć więcej o życiu pod namiotem i jaki jest wasz ulubiony kemping oraz chociaż w kilku słowach powiedzieć jaki wybrałeś namiot i dlaczego akurat taki model? Ja dopiero zaczynam wraz z rodziną biwakowanie. Mieliśmy na próbę wybrać się na kilka dni w Polskę, ale pogoda narazie nie dopisuję za bardzo. Wszelkie wskazówki mile widziane dla żółtodzioba :-) Czy masz jakąś listę rzeczy które zawsze zabierasz jadąc z rodziną pod namiot? Pozdrawiam.
Dzięki za opinię. Tak, chętnie o wszystkim po kolei opowiem w kolejnych filmach, a listę rzeczy czyli naszą checkListę tworzoną z roku na rok możesz zobaczyć już teraz tutaj: tinyurl.com/5n9auhx7
Wyszło super ❤
Dzięki 🙂
my jesteśmy już młodymi seniorami i też namiotujemy. Co drugi rok, na przemian, raz do hotelu raz na pole namiotowe. Namiot bardziej nam odpowiada ze względu na wolność jaką daje, bez rezerwacji i przymusowych pobytów. Bardzo lubimy pola o minimalnej infrastrukturze, potrzebujemy spokoju i kameralnego otoczenia. Takie z basenami unikamy, wolimy małe, rodzinne pola, na kilka lub kilkanaście namiotów. Wolimy całkowite odcięcie od cywilizacji, chociaż tego się już nie da zrobić. Zbieramy grzyby i jagody oraz łowimy ryby. Duża ilość ludzi nas przytłacza i męczy więc na razie błogosławię takie nasze niedoinwestowane pola biwakowe, one też są potrzebne i wciąż cieszą się zainteresowaniem. Komercję mamy mamy na co dzień.
Wspaniała informacja :-) My również uwielbiamy takie małe, zaciszne, kameralne a nawet rodzinne pola namiotowe czy kempingi. Chętnie też takie wybieramy w podróży i pokażemy je w najbliższych filmach.
Akceptujemy brak infrastruktury w postaci basenów czy boisk itd., ale nie jesteśmy w stanie zaakceptować leciwych wyglądem i brudnych sanitariatów. Higienę stawiamy na pierwszym miejscu podczas podróży niezależnie od kraju i miejsca pobytu. Toalety muszą być czyste, bo to sprawa zdrowia i dobrego morale na co dzień.
Witaj. Od jakiegoś czasu rozmyślamy nad wyjazdem do Chorwacji w formie "pod namioty". I mam problem już z wyborem gdzie jechać i czasem miewam już wątpliwości co do samego wyjazdu. Jest nas 4 z czego 7 latka oraz 15 latek i szukamy fajnych plaż oraz placów zabaw dla małej a dla starszego jakiś zjeżdżalni i zabaw wodnych. Fajnie jak by plaże było z łagodnym zejściem i z fajnym podłożem. (Mała jest po usunięciu migdała i ma drenik w uchu i musimy unikać zamoczenia woda stąd place zabaw pod nią super wskazane). Fajnie jak można było by pozwiedzać okolice bo ile to można leżeć na plaży ;) chce coś zarezerwować jak na 1 raz. Celujemy w istre bo bliżej ale może warto dalej ? Druga sprawa wybieramy się w pierwszej połowie czerwca albo przełom sierpień/wrzesień z naciskiem na czerwiec. Jak pogoda mniej więcej wygląda na początku czerwca ? W wolnej chwili proszę o jakieś rady. Z góry dziękuję;)
Witaj! Zacznę może od końca. Pogoda może być bardzo różna, od 29 do 35 stopni w dzień i 16 do 22 w nocy. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione przez Ciebie potrzeby, na myśli przychodzi mi absolutnie mistrzowski pod kątem dzieci kemping Istra Premium na Istrii. Obejrzyj proszę w wolnej chwili wraz z rodziną :-) Link : ruclips.net/video/ugqsh1D4cLI/видео.html Alternatywne polecam pod kątem dzieciaków i z piaszczystą plażą (co jest rzadkością w Chorwacji) kemping Zaton ruclips.net/video/sy6sAm-p0iU/видео.html (Dalmacja). Uważam, że to dwa bardzo dobre rodzinne kempingi, w sam raz na pierwszy raz.
Nie rezygnuj z podróży. Wystarczy spróbować jeden raz by zakochać się na lata :-) Z jakiego miasta w Polsce start?
@@TravelPasja wyjazd z woj. podlaskiego wiec drogi sporo. Oglądałem już wszystkie twoje filmy i naprawdę ciężko jest się zdecydować. Z jednej strony chce się odpocząć w kameralnej i spokojnej okolicy a z drugiej żeby dzieci miały dużo frajdy no bo dla kogo to wszystko robimy ;) ale uniknąć człowiek by chciał nocnych balang wśród otoczenia turystów. My na namioty już czwarte wakacje jeździmy ale tylko po PL i chce czegoś nowego, ale tez nic na siłę. Cenowo patrzę też poszło sporo do góry.
Na europejskich kempingach nie ma czegoś takiego jak "nocna balanga". Bezwzględnie przestrzegana jest cisza nocna od 22 lub 23 do 6 rano, niezależnie czy kemping mieści 100 czy 10 tysięcy osób. Nie ma też żadnych śpiewów, darcia czy słuchania disco-polo do rana. Zaleciłbym Ci ew. unikać sierpnia niezaleznie jaki kraj wybierzesz. Wówczas na kempingach jest max osób i jest nieco ciasno np. w basenach. Tak jak pisałem wcześniej, wystarczy jeden raz spróbować :-)
Jeśli dzieciaki pewniej czują się w basenach niż w morzu to rozważ także świetny kemping Umag Park ruclips.net/video/bkYWe07dfEw/видео.html
@@TravelPasja Jedne dziecko 15 lat w basenach czuję się dobrze ale za to 7 latka musi unikać wody a dokładnie aby woda nie dostała się do ucha więc szał na basenach odpada i muszą być fajne plaże dla niej aby móc spokojnie się popluskac. Zostają jeszcze kwestia temperatur i pogody w pierwszej połowie czerwca.
Zrobiłem na szybko rozeznanie cenowe i od najdrozych wygląda to tak. 1. Zaton 2. Amarin. 3. Polari 4. Umag. 5. Laterna.
Czytałem że laterna mega duża i sporo trzeba się nachodzić i że jak pada to dużo gliny. Umag to z plaż ciężko bo same duże kamienie albo betony. Zaton wychodzi najdrożej około 3 tys za 7 nocy.
@@MrLobuuz Nie ma chyba złotego środka :-) Zerknij jeszcze na najnowszy wpis na moim blogu, opowiadam o nowym kempingu www.travelpasja.pl/chorwacja/krk/aminess-atea-urokliwy-kemping-na-skraju-wyspy-od-a-do-z/
Basen mały, 40cm głębokości a sam kemping kameralny.
Witamy serdecznie, jak mogę spytać to najpierw zdrowie syna?
Zgadzam się z wami w 120% podróżujemy tak od 5 lat i wszystko co mówisz jest zgodne z naszym podróżowaniem . Super opowiadasz, rewelacja. W przyszłym roku chcemy na Toskanię. Pozdrawimy was serdecznie
Witamy, dziękujemy i również pozdrawiamy. Daliśmy radę w 17 dniowej w podróży po Italii ze złamaną ręką. Choć słowo daliśmy to zbyt wiele. Olivier się nie poddał :-)
@@TravelPasja super my jeszcze czekamy mam nadzieję, że wyruszymy ok 10 - 12 lipca. Czekamy na zdjęcie drutów 😞
@@tonaszlak Wszystko będzie dobrze, jesteśmy pewni i mocno trzymamy kciuki za powodzenie!
Zgadzam się z przedmówcami. Bardzo dobrze się tego słucha. Ta wolność jest świetna. Przy obecnych cenach wydaje się, że jednak wyjdzie taniej pod namiotem. Mimo tego, że na pewno campingi też podrożały.
Witaj. Pytanie z sekcji "kuchnia" jak radzicie sobie z jedzeniem w czasie takiej podróży, gdzie co jakiś czas się przemieszczacie na inny camping? Macie może lodówkę samochodową, czy zabieracie kuchenkę gazową, czy raczej bazujecie na infrastrukturze campingowej, jaki rodzaj jedzenia bierzecie z Polski? My akurat też wybieramy się za jakiś czas i z tąd te pytana. Pozdraiw serdecznie.
Witaj Izabela. Posiadamy chłodziarkę 30 litrową, 12V/230V potocznie zwaną "lodówką". Posiadamy również kuchenkę elektryczną, gdyż ta lepiej zdaje egzamin na europejskich kempingach na których w 99% jest dostęp do prądu.
Z Polski nie zabieramy wiele produktów, gdyż ceny w polskich dyskontach spożywczych są wyższe lub identyczne z tymi w Europie, pomimo wysokiego kursu waluty Euro. Zatem zabieramy tylko coś na drogę.
Kiedyś zabieranie "jedzenia" z Polski miało ekonomiczny sens. Dziś, kiedy Polska stała się bardzo droga, nie widzimy ku temu potrzeby. Zwyczajnie kupujemy to co kupilibyśmy w polskim markecie np. we Włoszech, w cenach niższych (co ciekawe) lub w tych samych co w polskich marketach. Aby nie być jednak gołosłownym zachęcam do wejścia na stronę internetową znanego wszystkim marketu na "L" zarówno na wersję polską i włoską i porównania cen, mnożąc cenę produktu w EUR x kurs waluty Eur.
Z racji iż rozpocząłem opowieści "do kamery" :-O już wkrótce pokaże na filmach to o co właśnie zapytałaś. Opowiem jakie mamy wyposażenie, jak wygląda nasz namiot a także jak tankuje się w Europie na bezobsługowych stacjach paliw i dlaczego warto płacić Gotówką. I...znacznie więcej. Jeśli takie informacje mogą być dla Ciebie przydatne, zapraszam do Subskrypcji kanału.
Napisz proszę gdzie się wybieracie :-) Pozdrawiam, Konrad.
Witam serdecznie. Tak się potoczyły sprawy, że dopiero teraz piszę. Z mężem i córką robimy objazdówkę. Zaczęliśmy od Niemiec, Austrii, Włochy, Chorwacja, Austria i prosto do Polski. Już jesteśmy jakiś czas w trasie. Z przyczyn nie zależnych od nas, musieliśmy przedłużyć nasz pobyt we Włoszech i nie skupialiśmy się na szukaniu campingu w Chorwacji. Po obejrzeniu filmików od Pana, postanowiliśmy iść na żywioł i nic nie rezerwować. Kierujemy się na półwysep Istria. Dziś przeglądając oferty campingów, okazało się, że nie ma miejsca i jesteśmy w kropce. Może zna Pan w tej części Chorwacji jakiś camping gdzie można pojechać w tzw wciemno i zawsze miejsce na namiocik się znajdzie. Była bym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam Iza.
@@izabelamikiciuk8475 Dzień dobry. Jesteśmy do 30.07 w podróży. Testujemy europejskie kempingi. Odpowiemy drobiazgowo po powrocie. Pozdrawiamy :-)
@@izabelamikiciuk8475 Prosze podjechac na dowolny kemping. Napewno bedzie miejsce.
Gdzie śpicie jadąc na docelowy Camping? Ile km robicie jednorazowo jadąc np. do Włoch? Czy zawsze korzystacie z jednego namiotu czy zabieracie ze soba dwa, jeden mały na jedną noc a większy na dłuższy pobyt?
Witaj. Mieszkamy w Małopolsce, zatem trasę do Włoch "robię" na raz. Ogólnie trasy do 1500 kilometrów przejeżdżam "na raz", stąd w przypadku podróży samochodem do Chorwacji czy Włoch, nie musimy korzystać z noclegu po drodze. Póki co :-)
W podróż zabieramy w ostatnim czasie tj. w ostatnich dwóch latach wyłącznie duży rodzinny namiot. Wcześniej przez wiele lat jeździliśmy tylko z małym namiotem, tzw. dwusekundowym, który był świetną opcją z racji iż na jednym kempingu bywamy trzy, max cztery dni. Eksplorujemy w pełni jego okolicę oraz zwiedzamy wszystkie atrakcje i kolejno jedziemy na następny kemping zlokalizowany kilkadziesiąt, czasem bywało że kilkaset kilometrów dalej. Od momentu kiedy nauczyliśmy się rozkładać w podróży nasz duży pięcioosobowy rodzinny namiot w niespełna kwadrans, jeździmy tylko z nim, choć w dalszym ciągu na kempingu spędzamy max 3 dni i ruszamy przed siebie dalej w dalszą podróż.
Zaletą małego namiotu jest to że szybko się rozkłada i równie szybko składa, a zaletą dużego to, że wygodniej się w nim spędza czas. Różnica w rozłożeniu i złożeniu małego i dużego namiotu wynosi około 15 minut. Nie jest chyba źle :-)?
Pozdrawiam, Konrad
@@krzysztofrosinski5564 Oj jednak nie w naszym przypadku 🙂 Musimy nagrać film w takim razie jak to u nas wygląda i chętnie się nim podzielimy z widzami. Być może jest to kwestia wprawy lub odgórnie ustalonej organizacji i zadań?
Kochamy zwiedzac Polskę i Europe autem i znaszym mega fajnym namiitem zadnych kwater żadnych hoteli gdyż mam z tego typu miejsc zle doswiadczenia namiot to wolność i fajne sie wypoczywa polecam namioty z materiałów które odbija promienie sloneczne 🌞 i czarne sypialnie czyli FRESH&BLACK
Super :-) Dodamy że uwielbiamy dodatkowo pompowane modele. Niestety w czasach kiedy dokonywaliśmy zakupu naszych namiotów nie było jeszcze ani F&B ani pompowanych. Jeżeli przyjdzie nam zmienić duży namiot z jakichś powodów, z pewnością wybierzemy model pompowany + obowiązkowo F&B 🙂To jedyna słuszna opcja wyboru.
@@TravelPasja My właśnie mamy taki model F&B pompowany 5 osoby 2+3 i nie wyobrażamy sobie innego namiotu taka rada odemnie ja tak robie od lat zawsze mam plandeke pod dany namiot bo mam ich trzy bo również mam na rower i na kajak bo dużo pływam swoim popowanym kajakiem po jeziorach i spie na dziko mega fajna sprawa polecam
Super się ciebie słucha i ogląda. Byś mógł przedztawic co zabieracie pod namiot. Żeby laik taki jak ja mógł pojechać pod namiot.
Hej. Dzięki wielkie za odwiedziny kanału, opinię i pomysł na nowy film! Zanotowałem sobie. Tymczasem w wolnej chwili zapraszam na naszego bloga, gdzie znajdziesz listę wszystkich kempingowych gratów (i nie tylko), które zabieramy ze sobą pod namiot. Link: www.travelpasja.pl/camping-life-jak-zaczac-kompletny-poradnik/
Jeśli masz pytania, pisz śmiało w komentarzach. Na wszystkie z chęcią odpowiem i pomogę. Pozdrawiam, Konrad
Fajnie powiedziane. My w tym roku chcemy zaczać. Tworze taką hybryde vw caddy plus przedsionek.
A ja mam pytanie natury bardziej finansowej: czy placicie w podrozy gotowka w lokalnej waulcie czy raczej karta? Czytam czasami ze nie oplaca sie kupowac waluty w Polsce i lepiej wymienic na miejscu lub placic karta w lokalnej walucie. Ciekawi mnie jakie jest Wasze zdanie?
Witaj. W podróży płacimy zarówno gotówką jak i kartami bankowymi. Wszystko zależy od kraju a nawet rodzaju usługi za którą musimy zapłacić w danej chwili.
Dość długi temat do dyskusji, chętnie nagram o nim film :-) Tymczasem napisz proszę do jakiego kraju planujesz się wybrać a chętnie udzielę informacji czym i za co płacić gotówką a za co kartą i czy warto ew. wymieniać walutę na miejscu.
Zobacz proszę również w wolnej chwili nasz mini poradnik, czym i jak najlepiej zapłacić za kemping w Europie tinyurl.com/ycke2bxu
@@TravelPasja Dzieki za odpowiedz, zaraz zobacze filmik, a jedziemy do Chorwacji na kamping, ktory polecaliscie, Bi Villige :)
@Beata Friis Super wybór :-)
Co do płatności w Chorwacji, najlepiej zabrać ze sobą albo Kuny chorwackie już z Polski, albo kartę bankową, konkretnie VISA gdyż VISA ma tylko jedno "przeliczenie". Karta bankowa MAESTRO jest najmniej korzystna w Chorwacji gdyż najpierw przelicza na walutę EUR z kun a dopiero na złotówki, więc sporo się traci na podwójnym przeliczeniu.
Można też zabrać walutę EUR w gotówce z Polski i wymienić na miejscu w kantorze, ale w dzisiejszych czasach nie jest to już tak opłacalne jak np. w roku 2006. Obecne różnice są groszowe, tj. 0,01 max 0,02 gr. PLN.
@@krzysztofrosinski5564 Dziękujemy za informację. Już za niewiele ponad miesiąc sytuacja ulegnie zmianie. Chorwacja wprowadza walutę EUR. W końcu 🙂
Planujecie Skandynawię?
Piękny kierunek, lecz dla nas za zimno pod namiot 🙂Marzy nam się Skandynawia kamperem, ale to pewnie jeszcze długo nie, a być może wogóle...
Widzę ze mamy te same lodówki z znanego marketu nasza juz nam służy 5 sezon
Dokładnie jak nam. Również 5-ty sezon :-) Pozdrawiamy.
Dzien dobry przymiezam sie do zakupu lodówka jaka pan poleca i czy sprawdza sie w namiocie przy ponad 30 stopniach @@TravelPasja
@@tomaszmlynarski2132 Witam, nasza chłodziarka z Lidla się sprawdza nawet powyżej 30 st., ale nie trzymamy w niej np. mięsa. Z kolei masło się nie rozpuszcza. Obecny model tej chłodziarki dostępny jest z niebieską obwódką (nasza 5-letnia jest z pomarańczową) i podobno nie jest już tak wydajny jak nasz, starszy wiekiem model. Jeśli jest możliwość zalecam kupić lodówkę turystyczną zamiast chłodziarki (zwanej przeważnie lodówką). Bardzo dobrymi opiniami cieszy się lodówka Peme Ice-on iOG-30L.
jak z bezpieczeństwem na kempingu, czy np. jak jedziesz zwiedzać samochodem i zostawiasz namiot z gratami to zdarzały się kradzieże
Witaj. W filmie o kempingu Straśko na wyspie Pag poruszam szeroko temat kradzieży 🙂Ogólnie nigdy takie sytuacje nie miały miejsca.
@@TravelPasja dziękuję
Czy w lipiec / sierpien można tez bez rezerwacji na kamping, czy raczej to ryzyko, chodzi mi o parcele pod samochód i namiot???
W lipcu można próbować zwłaszcza na dużych kempingach we Włoszech czy w Chorwacji. Sierpień to już bardzo duże ryzyko, ponieważ w sierpniu wakacje ma 3/4 Europy zach.
A ja kupilem taka przyczepke namiotowa po rozlozeni 4/4m cztery miejsca do spania kuchenka plus ogrzewanie wiec zimo miegrozi
Fajna idea 🙂
@@TravelPasja chciałem dodać ze to waży coś ze 200 kg i ciągami to panda w górach nie mam problemów a objechałem Polskę i prawie wszystkich sąsiadów z wyjątkiem Ukrainy do której się nie wybieram choć mam blisko ok 30 km
Witam.
Jak na pierwsze "gadanie do kamery" to wyszło bardzo dobrze🙂👍. Mam takie pytanko. Po obejrzeniu Waszych filmików zdecydowaliśmy się na wakacje na kampingu Polari lub Bi Vilage. Prędzej ten drugi. Jak w tym roku Waszym zdaniem wygląda dostępność parceli? Podobnie jak Wy nie mamy w zwyczaju rezerwować wcześniej miejsc. Jednak ten rok wygląda troszkę inaczej niż poprzedni. Czy jadąc na przełomie lipca i sierpnia znajdziemy jakieś miejsce? Wystarczy nam 22V. Może być dalej od morza. Wiadomo, nikt nie jest wróżką ale tak z obserwacji i doświadczenia😀Tak ku "pokrzepieniu serc" bo tak czy siak to pojedziemy😆.
Pozdrawiamy.
Witaj. Kilka dni temu wróciliśmy z 17-dniowej podróży po Włoszech i odwiedziliśmy 5 kempingów. I pomimo iż była to podróż w czerwcu, obłożenie tychże kempingów było "na oko" w 97%. Ale na pocieszenie również napiszę, że 3 z tychże kempingów były małymi, kameralnymi kempingami. Na czwartym w okolicy Ancony było 75% obłożenie, co zobaczyłem spacerując z kamerą po każdej z kempingowych uliczek, a na ostatnim tj. kempingu Sabiaddoro w Lignano było 95% obłożenie.
Nie mniej jednak kempingi które Ty wybrałeś to wielkie kempingi i nie wierzę, że nie znajdziesz wolnej parceli :-) Jestem przekonany że kilka z pewnością się znajdzie i będziesz mógł na miejscu wybrać najlepszą względem potrzeb. Daj proszę znać po powrocie jak poszło.
Tymczasem jeśli wciąż masz wybór pomiędzy Polari a Bi Village...wybierz ten drugi :-) Nie ma za co ;-)))
Pozdrawiam Cię i szerokiej drogi. Konrad | Travel Pasja
@@TravelPasja Dziękuję za odpowiedz. To chciałem usłyszeć😄. Na 99% będzie to Bi Vilage. Pierwsze będziemy "celować" w miejscówkę na której Wy byliście😉😊. A jak coś to może być nawet na samym końcu kampingu, w samym rogu.😆
Zdam relację po powrocie.
Dziękuję i pozdrawiam. Miłych i udanych wojaży...
@@marcinapa9047 Dziękuję, wzajemnie...i pamiętaj proszę o nas. Czekam na relację po powrocie 👍
Hej, odnośnie alternatyw na wypoczynek to i tak wszystkie sciechy prowadzą to kampera lub vanlifu... kochając podroze prędzej czy później trzeba do tego dorosnąć. Pozdrawiam
Hej, niekoniecznie. Nasz 5 os. namiot jest większy niż nie jeden kamper. Dla przykładu w naszym namiocie mieści się materac 260cm x 220cm.
Kamper ma wiele zalet jak i wad a jedną z nich jest bardzo mała przestrzeń wnętrza oraz słaba mobilność oraz co raz więcej zakazów parkowania w ciekawych miejscach. Pozdrawiam, Konrad
Miałem outwella z dwoma sypialniami, miałem też taki materac, rozkładanie tego i składanie to zmarnowy czas... do wszystkiego trzeba chęci. Jednak do namiotu już nie wrócimy.
@@mariuszagrzybek8111 Wrociłem dziś rano z 40 dniowej podróży po Europie i serio nie bronię się przed kamperem 🙂 Natomiast nasz namiot rozkładamy w 15 minut + 3 minuty cała reszta gratów. Póki co chyba jednak wolimy "stracić" 15 minut niż zastanawiac się gdzie postawić kampera, kiedy nie można nim dotrzeć na najpiękniejszych plaż np. Korsyki czy Sardynii z racji ograniczeń wysokościowych. To jest dopiero zmarnowany czas, szukanie parkingu gdzie mogę zaparkowac kampera i kolejno ściagnąć np. rowery i jechać do top'owej plaży do której dotrzeć się da tylko pieszo. Rower na plecy? Nie chciałbym raczej ograniczac się do plaż które pozwalają na sensowny parking w pobliżu.
@@TravelPasja ok rozumiem, nam wystarcza mały kampervan z klimą którym stajemy gdzie chcemy czyli parking, plaża przy wodzie... staramy się omijać campy. Życzę powodzenia i wspaniałych chwil.
@@mariuszagrzybek8111 Super. Tak 3mać.
Wiadomo, każdy z nas ma swój sposób na podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc 🙂 W ile osób podróżujecie?
Jak z grillowaniem na kempingach w Chorwacji. Tylko miejsca wyznaczone, czy mozna koło siebie?
Na tym kempingach w Chorwacji z których skorzystałem, grille węglowe "obok namiotu" były zabronione. Dozwolone były jedynie grille gazowe i elektryczne, ale...
Spośród 25 kempingów w Chorwacji z których skorzystałem, wszystkie udostępniały swoim Gościom w specjalnie wyznaczonych miejscach duże grille węglowe :-) Pozdrawiam, Konrad
Z jakiego namiotu korzystasz bardzo mi się podoba
Jest to namiot Easy Camp Palmdale 500, wersja z 2018 roku. Wersja z 2021 roku została minimalnie zmodyfikowana i posiada już zaciemnione sypialnie. Super.
Już wkrótce na kanale, w kolejnym filmie opowiem w szczegółach o naszym rodzinnym namiocie. Pozdrawiam i zapraszam. Konrad
Jak się nazywa pole namiotowe na którym nagrywacie?
Nazywa się Village Cerquestra. Wkrótce na kanale film/relacja z pobytu na tym bardzo fajnym kempingu.
😀👍Hejka
Bardzo smutny ten film 🙂