Prowadzę serwis motocykli, im więcej materiałów w sieci udostępniam tym więcej telefonów które niestety zabierają czas, blokując prace klientów którzy dostarczyli motocykle. Cieszę się że są mechanicy, którzy między innymi zwracają uwagę na temperaturę otoczenia przy pomiarze. Nie oglądnąłem całego materiału ale w samym początku nie ma demagogii, jest wiedza poparta doświadczeniem - doceniajmy takich ludzi, starajmy się by polska stała najlepszymi fachowcami w branży motocyklowej.
Mam wspaniałe motocykle, akurat japońskie, nigdy nie miałem BMki, nie jestem nimi zafascynowany ale przyznaję że z taką przyjemnością oglądam kolejny z Twoich filmów w tej serii że aż miło byłoby mieć GSa bo dzięki Mateuszowi można chyba pokochać prace związane z mechaniką motocyklową, i nie chodzi o to że BMW bardziej się psuje ale o to że jsk na dłoni są ważne wskazówki i masa informacji zawartych w tych filmach. Szacunek za wielką wiedzę i rozsądne podejście do tematu, brak wróżenia z fusów i kulturę. Dużo zdrowia panowie
No i super materiał. Mateusz ujawnił swój kolejny talent, poza mechaniką i byciem instruktorem okazał się także filozofem. Adrian - świetnie poradziłeś sobie z regałem 😃
Dzięki Panowie za świetną robotę. Tak czytam te komentarze i nie wierzę że ludzie tak źle interpretują to co pokazujecie.... Już nigdy nie kupią Gsa LC... Tak naprawdę jakby rozebrać jakąś Hondę Afrykę lub Suzuki po takim przebiegu to tam też będzie nagar tam też coś będzie zużyte aczkolwiek kto robi takie operacje serca w swoim motocyklu dopóki się nie zepsuje??? A no nikt bo jak jeździ to jeździ i mało kto szuka sobie kosztów taka jest prawda. 80% motocyklistów robi to co musi w swoich maszynach . Dlatego też teraz trzeba by było jakąś Hondę rozebrać i porównać czy aby na pewno te Giesy takie złe.
Jak zwykle panowie robota na njawyzszym poziomie💪.Mateusz i jego wiedza, elokwencja oraz sposób przekazywania informacji jest powalająca.Adrian a ty swojej roli tak nie umniejszaj bo bez Ciebie nie było by tej serii.Byles pierwszy , któremu Mateusz ,,rozdrobnił"motocykl.Jesli wam sił i chęci wystarczy to fajnie by było aby tak rozebranego zobaczyć 1100 gs lub 1150 gs .Pozdrawiam i wielki szacun 💪
Dzieki waszej serii zostałem skutecznie wyleczony z planowanej zmiany olejaka 1150 na wodniaka. Przypuszczam, że koszty ewentualnej awarii czegokolwiek w silniku wodniaka są bardzo duże patrząc na złożoność konstrukcji. Dziękuję za super materiał.
Kupiłem motocykl z Francji bez historii, który większość omija szerokim łukiem. Od początku miałem budżet żeby zrobić mu gruntowny serwis. Remont u Mateusza w Julian Garage sprawił, że mam niezawodny sprzęt. Przez cały sezon bez stresu, że mnie zatrzyma w trasie. Często ludzie kupują motocykl marzeniami na 110% mozlisci budżetu, pożyczając resztę a o serwisie już nie myślą. Skutki z reguły są bardzo kosztowne. Na szczęście mamy jeszcze takich mechaników jak Mateusz i w sezonie możemy cieszyć się bezawaryjną jazdą a zimą nie martwić się o serwis.
Dziękuje za film Panowie Mateusz i Adrian, wspaniała wartość dodana dla mnie i pewnie innych mechaniorów, którzy sami grzebią przy tych maszynach. Mój to 2015 rok z bardzo małym przebiegiem, więc zero stresu lecz serwis na czas to podstawa. Mam doświadczenie w olejakach i to były i są świetne maszyny, lecz kolejna ewolucja czyli tzw wodniaki są naprawdę wspaniałe. Moc, moment, zawieszenie, elektronika, oświetlenie są o level wyżej, serdecznie polecam. Końcowy mentoring jest na medal! 💪🙏
Piękna rzecz się wydarzyła.Jest niesamowite zobaczyć w pełni,od kuchni jak to jest po czasie eksploatacji zużyte w tych silnikach. Dzięki wielkie Panowie 😊 Współczuję poniesionych kosztów przez właścicieli oczywiście. Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam kolejnego edukacyjnego odcinka.
Miałem 1250 przez trzy lata nawinąłem 130 tys serwis na gwarancji wymienił pół motocykla. Sprzedałem za 45.tys pln w uwagi na przebieg. Uważam że nie chodzi o silnik ale całość zawieszenie do regeneracji, tarcze ham. do wymiany koła do prostowania, silniki do remontu jak widać, instalacja elektr. poprzecierana. Nie można emocjonalnie się związać w moto po prostu czas na zmianę na nowszego- jaki by nie był nowe to nowe. Wszystko sprowadza się do tabeli w Exelu z wynikiem finansowym przyszłego remontu a kupno nowego z gwarancję i kalkulację ryzyk. A ceny używanych GS są chore gdzie trzeba jeszcze włożyć wiadro złota. Dołożyć trzeba jeszcze fakt gdzie znaleźć takiego ogarniętego mechanika jak powyżej, raczej nie w serwisie BMW. Pewnie zapisy na trzy lata do przodu 😃
A już myślałem, że nie usłyszę prawdy, że "pompa oleju jest najlepiej smarowanym elementem w silniku". Bardzo podoba mi się podsumowanie, to tylko samochód, motocykl, dom itp. Najważniejsze: zdrowie, rodzina, radość z życia, radość z jazdy. I oczywiście: "Mniej pracować, więcej jeździć". Świetny film jak zawsze - ale to wiadomo.
Super film. Obejrzałem z przyjemnością. W mojej ocenie chyba lepiej wyglądają silniki chłodzone olejem. Ale to moje zdanie. Ja mam moto z suchą miską olejową. Ps. Do wiosny 67 dni. ;)
Uff.... troszkę się tak smutnawo zrobiło przy tych osmolonych tłokach. No i szkoda, że taki przykrótkawy ten filmik ............ żartowałem, można by tak godzinami oglądać i słuchać - rewelacja, dzięki!
Bardzo byłem ciekaw tego odcinka i powiem szczerze nawet trochę mnie nie zaskoczył. Jak omijałem szerokim łukiem wodniaki tak będę omijał dalej. Świetna robota panowie i bardzo dziekujemy!
Na potrzeby filmu może i mogliśmy to zrobić, ale jak powiedział Mateusz - i tak nie było sensu, bo wiedzieliśmy, że będzie rozbiórka. W 1250 pomierzymy :)
Słabe rozwiązanie tej pompy oleju, metalowy element pracuje w aluminium i jak się wytrze trzeba wymienić kartery... Choć drugi silnik ma pompę oleju ok, zależy od użytkowania. Myślę, że po wygładzeniu tej pompy silnik dalej będzie jeździł i ciśnienie oleju będzie miał w normie, warto by je sprawdzić po złożeniu motocykla. Super materiał, czekam na następny, pozdro ✌️💪💪💪
54:00 nie wywalał bym tego silnika, a jedynie spolerował i honował gniazdo założył nową pompę i miał z tyłu głowy że silnik na złom za 40-50 tyś (dla niektórych motocyklistów to 10 lat...). Nowy silnik zawsze można kupić i wymienić gdy już ten padnie na amen.
Mechanik, który to robi musi dać na to gwarancję. To motocykle które okrążają planetę, nikt by się pod tym nie podpisał, a jeszcze silnik się przytrze, koło stanie… We własnej stodole - spoko, pewnie masz racje. W warsztacie - odpada.
Znów zaplanowane popołudnie się posypało jak zobaczyłem powiadomkę o nowym filmie Adriana🤦♂️ Są priorytety😂 Dzięki Panowie za tę pracę, komentarze i spostrzeżenia. Trzymam kciuki za Rafała i jego dobrostan psychiczny po tej informacji którą otrzymał. Czy na koniec serii podacie jakieś kosztorysy czy to będzie tajemnica? Pozdrawiam i czekam na rozbiór skrzyń.
Ja im dłużej jeżdżę GS tym bardziej się upewniam w przekonaniu że duża część tej społeczności to naprawdę "dziwni ludzie" żeby nie powiedzieć za dużo... Naprawdę wydzwaniać do mechanika na pogawędki i uleczenie motocykla przez telefon, dobrze powiedział Szaman... To nie 0-700 ludzie szanujcie czyjąś pracę, i jego czas. Coś się dzieje to zaprowadź do naprawy a nie szukasz cudów zapewne nie mając pojęcia o mechanice... Mateusz... Dużo wytrwałości życzę w 2025 😅 A Adrianowi dużo czasu na zajawkę pozdrawiam Panowie
Adrian dobrze, że wrzucasz filmy z tej serii w niedzielę. W niedzielę mamy więcej czasu, a oglądamy z zaciekawieniem każdą minutę. Od pierwszej minuty do ostatniej. Ja dorzucę pytanie do Mateusza od siebie: Zdarzało mi się przy wymianie oleju nieco go przelać i bywało, że jeździłem nie z poziomem 3/4 wskaźnika, a praktycznie 4/4. Czy dużą krzywdę dla serca motocykla robiłem przez taki zawyżony poziom oleju?
Hej, dzięki. Ma być pomiędzy min i max. Znalezienie tego nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy wpisać w google "instrukcja obsługi r1200gs lc" i pierwszym link to polski PDF manuals.bmw-motorrad.com/manuals/BA-Extern/IN/BA-INTERNET-COM/PDF/R_0A01_RM_0416_17.pdf Na stronie 124 w pozycji Olej silnikowy -> Kontrola poziomu oleju silnikowego znajduje się konkretna instrukcja wraz ze zdjęciami.
Super filmy! Właśnie jestem na etapie zakupu GSA 1200 i zastanawiam na co patrze c przy zakupie? Może jesteście w stanie coś doradzić lub może Mateusz świadczy usługi również z zakresu pomocy przy zakupowej ?
Pytanko do majstra. 1. Problemy w silnikach Lc z zapowietrzaniem się układu smarowania przez smok przy dużych przechyłach, przyspieszeniach zaczynają się przez niskim poziom oleju? Czy utrzymując olej okolo "Fulla" te zjawisko nie występuje?
Jednak zrobić na motocyklu 150tys km to jednak trzeba naprawdę jeździć. I niezależnie kto i jak dbał o te motocykle to ostatecznie zrobiły one swoją robotę i nie ma się czego czepiać. Jeśli ktoś na takim motocyklu zrobił tyle kilometrów to pieniądze jakie trzeba wydać na naprawę nie mają żadnego znaczenia. A że się zużyło po tyłu km... cóż... dobrze że w trasie nie zawiodł...
Też nasunął mi się na myśl pomysł z płukanką , która może usuwać nagar z powierzeni wewnątrz silnika ? Czy ktoś może fachowo odpowiedzić o sens ich stosowania ?
@@jacekmjanuszewski W Yamaha Mt700 zastosowałem płukankę. Przebieg miała 20 tyś gdy użyłem płukanki. Kupiłem roczne moto z przebiegiem 6 tyś km. Sprzęgło mokre i po zastosowaniu płukanki szok. Sprzęgło inaczej, lepiej działało, tak inaczej że teraz w nowym moto płukankę stosuje. Ja polecam, jedynie to należy się trzymać zaleceń producenta płukanki.
Panowie, a czy jesteście w stanie powiedzieć coś więcej o technologii w modelu f900gs? Chociażby takiego, który stoi na drugim planie. Jako nawiązanie do większych gs ów. Jednak od wielu lat mamy możliwość wyboru między mniejszym lub większym bratem i bardzo ciekawe może być porównanie. Pozdrawiam! Świetna robota!
Jest zielony, ma koło 21, mniej mocy, mniej momentu, mniej kilogramów, mniej ochrony przed wiatrem, mniej systemów asystujących, więcej wibracji, więcej dyskomfortu, więcej prawdziwego motocyklizmu, mniej udawania. Tym motocyklem poprostu trzeba umieć jeździć
@@mateuszaskawiec2469 Dzięki za info! To chyba nie dla mnie ;))) Ponieważ swoją przygodę zacząłem od 1200 wodniaka ze wszystkimi systemami pomocy ;))) Ps. Gratulacje 🥂 900 to model 2025?!
@@przemo701sm Mam takową ATAS 2023 dobrej jakości są na pewno śrubki z gównolitu osłony silnika, cieknący dekiel z lewej strony i zawieszający się w zimę wyświetlacz, super uboga mieszanka paliwa na pewno silnikowi też dużo pomoże. Po za tym git 😁
Cześć mogę tego gościa słuchać cały dzień 😀posiadam 1200 mam przejechane nie całe 60000 tys km czy możesz coś wspomnieć o tych stukach przy wrzucaniu biegów 1-2-3 czy to jest normalne czy mam się czym martwić (chyba że gdzieś już o tym wspomniałeś ?) Pozdrawiam 👍🏻
Mam takiego i powiem tak te stuki są normalnością 🤣 też dopytywałem wszędzie i dopiero jak pojechałem na zlot i pogadałem z innymi właścicielami to oni rozwiali moje obawy. Te motocykle tak mają taki trochę traktor 😂
W przypadku tego z uszkodzonym silnikiem nie wiemy, co się dokładnie działo w pierwszych latach, bo Rafał jest drugim właścicielem. Wojtek (właściciel młodszego GSa) lał olej w ASO, więc zalecany przez producenta.
Cześć mam olejaka takiego jak twój 80 tys przebiegu i leję 15w50 Sh...ll Adv..Ce od 20 tys km nie wiem co było szybciej. Spytasz majstra czy może być? Pozdrawiam byle do wiosny bo trzeba jechać zobaczyć flagę turecką 😀
Tylko że nie do końca można porównywać. Olejak Adriana, był poprawnie serwisowany traktowany, szanowany i co najważniejsze od początku w jednych rękach i pod jednym tyłkiem. W przypadku tych dwu - takiej informacji nie mamy w filmiku. Może to n-ty właściciel.
Witam, czy w kolejnych etapach pracy nad tymi maszynami, poznamy koszty jakie Panowie właściciele będą musieli ponieść? Oglądam z zaciekawieniem bo sam posiadam r1200 z 2018roku z nalotem 138k
@MotoPodhale super, prosimy o więcej takich materiałów. Naprawdę dobrze się to ogląda, można sporo się dowiedzieć. Bardzo dobra robota. Pozdrawiam serdecznie.
Prowadzę serwis motocykli, im więcej materiałów w sieci udostępniam tym więcej telefonów które niestety zabierają czas, blokując prace klientów którzy dostarczyli motocykle.
Cieszę się że są mechanicy, którzy między innymi zwracają uwagę na temperaturę otoczenia przy pomiarze.
Nie oglądnąłem całego materiału ale w samym początku nie ma demagogii, jest wiedza poparta doświadczeniem - doceniajmy takich ludzi, starajmy się by polska stała najlepszymi fachowcami w branży motocyklowej.
Prawdę piszesz. Pozdrawiam!
Mam wspaniałe motocykle, akurat japońskie, nigdy nie miałem BMki, nie jestem nimi zafascynowany ale przyznaję że z taką przyjemnością oglądam kolejny z Twoich filmów w tej serii że aż miło byłoby mieć GSa bo dzięki Mateuszowi można chyba pokochać prace związane z mechaniką motocyklową, i nie chodzi o to że BMW bardziej się psuje ale o to że jsk na dłoni są ważne wskazówki i masa informacji zawartych w tych filmach. Szacunek za wielką wiedzę i rozsądne podejście do tematu, brak wróżenia z fusów i kulturę. Dużo zdrowia panowie
No i super materiał. Mateusz ujawnił swój kolejny talent, poza mechaniką i byciem instruktorem okazał się także filozofem.
Adrian - świetnie poradziłeś sobie z regałem 😃
:D Dzięki! :D
Dzięki Panowie za świetną robotę. Tak czytam te komentarze i nie wierzę że ludzie tak źle interpretują to co pokazujecie.... Już nigdy nie kupią Gsa LC... Tak naprawdę jakby rozebrać jakąś Hondę Afrykę lub Suzuki po takim przebiegu to tam też będzie nagar tam też coś będzie zużyte aczkolwiek kto robi takie operacje serca w swoim motocyklu dopóki się nie zepsuje??? A no nikt bo jak jeździ to jeździ i mało kto szuka sobie kosztów taka jest prawda. 80% motocyklistów robi to co musi w swoich maszynach . Dlatego też teraz trzeba by było jakąś Hondę rozebrać i porównać czy aby na pewno te Giesy takie złe.
Jak zwykle panowie robota na njawyzszym poziomie💪.Mateusz i jego wiedza, elokwencja oraz sposób przekazywania informacji jest powalająca.Adrian a ty swojej roli tak nie umniejszaj bo bez Ciebie nie było by tej serii.Byles pierwszy , któremu Mateusz ,,rozdrobnił"motocykl.Jesli wam sił i chęci wystarczy to fajnie by było aby tak rozebranego zobaczyć 1100 gs lub 1150 gs .Pozdrawiam i wielki szacun 💪
Słucham Mateusza z zapartym tchem, jak prof. Dragana opowiadającego o fizyce kwantowej 😂 Bardzo lubię te serię 👍
:D Pozdrawiam!
Dzieki waszej serii zostałem skutecznie wyleczony z planowanej zmiany olejaka 1150 na wodniaka. Przypuszczam, że koszty ewentualnej awarii czegokolwiek w silniku wodniaka są bardzo duże patrząc na złożoność konstrukcji. Dziękuję za super materiał.
Takiego mechanika jak Mateusz to mogę słuchać na okrągło 👍
Bardzo fajny cykl filmow,pozwalajacy lepiej poznac swojego Gs-a! Super robota Adrian i Mateusz!👌
Dzięki! Pozdrawiamy!
Genialny gość. Oby Takich więcej. Pozdrawiam.
Kupiłem motocykl z Francji bez historii, który większość omija szerokim łukiem. Od początku miałem budżet żeby zrobić mu gruntowny serwis. Remont u Mateusza w Julian Garage sprawił, że mam niezawodny sprzęt. Przez cały sezon bez stresu, że mnie zatrzyma w trasie. Często ludzie kupują motocykl marzeniami na 110% mozlisci budżetu, pożyczając resztę a o serwisie już nie myślą. Skutki z reguły są bardzo kosztowne. Na szczęście mamy jeszcze takich mechaników jak Mateusz i w sezonie możemy cieszyć się bezawaryjną jazdą a zimą nie martwić się o serwis.
Święte słowa! Pozdrawiam i szerokości życzę!
Petarda! Gratulacje i podziękowania!
Dzięki! Pozdrawiamy!
Dziękuje za film Panowie Mateusz i Adrian, wspaniała wartość dodana dla mnie i pewnie innych mechaniorów, którzy sami grzebią przy tych maszynach. Mój to 2015 rok z bardzo małym przebiegiem, więc zero stresu lecz serwis na czas to podstawa.
Mam doświadczenie w olejakach i to były i są świetne maszyny, lecz kolejna ewolucja czyli tzw wodniaki są naprawdę wspaniałe. Moc, moment, zawieszenie, elektronika, oświetlenie są o level wyżej, serdecznie polecam.
Końcowy mentoring jest na medal! 💪🙏
Dzięki! Pozdrawiamy serdecznie.
Dzięki śliczne. Pozdrawiamy obu panów!!
Wszystkiego dobrego w 2025 i do zobaczenia!
@@zielonyztbg pozdrawiamy również!
Świetny odcinek 👍 pozdrawiam Panów
@@JanBurda-kh9yb dziękujemy bardzo! Pozdrawiamy!
1h40min z warsztatu Mateusza? Świetny spóźniony prezent świąteczny :). Dzięki chłopaki :)
Pozdrawiamy ;)
Piękna rzecz się wydarzyła.Jest niesamowite zobaczyć w pełni,od kuchni jak to jest po czasie eksploatacji zużyte w tych silnikach.
Dzięki wielkie Panowie 😊
Współczuję poniesionych kosztów przez właścicieli oczywiście.
Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam kolejnego edukacyjnego odcinka.
Miałem 1250 przez trzy lata nawinąłem 130 tys serwis na gwarancji wymienił pół motocykla. Sprzedałem za 45.tys pln w uwagi na przebieg. Uważam że nie chodzi o silnik ale całość zawieszenie do regeneracji, tarcze ham. do wymiany koła do prostowania, silniki do remontu jak widać, instalacja elektr. poprzecierana. Nie można emocjonalnie się związać w moto po prostu czas na zmianę na nowszego- jaki by nie był nowe to nowe. Wszystko sprowadza się do tabeli w Exelu z wynikiem finansowym przyszłego remontu a kupno nowego z gwarancję i kalkulację ryzyk. A ceny używanych GS są chore gdzie trzeba jeszcze włożyć wiadro złota. Dołożyć trzeba jeszcze fakt gdzie znaleźć takiego ogarniętego mechanika jak powyżej, raczej nie w serwisie BMW. Pewnie zapisy na trzy lata do przodu 😃
Kilka dni temu były terminy na marzec😊
A już myślałem, że nie usłyszę prawdy, że "pompa oleju jest najlepiej smarowanym elementem w silniku".
Bardzo podoba mi się podsumowanie, to tylko samochód, motocykl, dom itp.
Najważniejsze: zdrowie, rodzina, radość z życia, radość z jazdy. I oczywiście: "Mniej pracować, więcej jeździć".
Świetny film jak zawsze - ale to wiadomo.
@@andrzejpawlik9992 dziękujemy :)
bardzo dobry material pozdro
Dzięki! Pozdrawiamy
Super film. Obejrzałem z przyjemnością. W mojej ocenie chyba lepiej wyglądają silniki chłodzone olejem. Ale to moje zdanie. Ja mam moto z suchą miską olejową.
Ps. Do wiosny 67 dni. ;)
Uff.... troszkę się tak smutnawo zrobiło przy tych osmolonych tłokach. No i szkoda, że taki przykrótkawy ten filmik ............ żartowałem, można by tak godzinami oglądać i słuchać - rewelacja, dzięki!
Panowie kolejny świetny materiał duża ilość wiedzy Pozdrawiam!!!!
Dziękujemy! Pozdrawiamy serdecznie
Bardzo byłem ciekaw tego odcinka i powiem szczerze nawet trochę mnie nie zaskoczył. Jak omijałem szerokim łukiem wodniaki tak będę omijał dalej. Świetna robota panowie i bardzo dziekujemy!
Najpierw się przejedź, jest różnica
@romancuper6032 Włoskie motocykle też fajnie jeżdżą i do tego pięknie wyglądają 😃
@@jarosawgasiorowski7544 a co cię zraziło przebieg 150tys i 12 lat motocykl, rozbierz inne marki wyjdzie tak samo zużycie elementów...
Piękny filmik tak szkoda że ciśnienia nie były zmierzone 😊
Na potrzeby filmu może i mogliśmy to zrobić, ale jak powiedział Mateusz - i tak nie było sensu, bo wiedzieliśmy, że będzie rozbiórka. W 1250 pomierzymy :)
Nie wszystko człowiek przewidzi bardzo mi się podobało pozdrawiam serdecznie
Słabe rozwiązanie tej pompy oleju, metalowy element pracuje w aluminium i jak się wytrze trzeba wymienić kartery...
Choć drugi silnik ma pompę oleju ok, zależy od użytkowania.
Myślę, że po wygładzeniu tej pompy silnik dalej będzie jeździł i ciśnienie oleju będzie miał w normie, warto by je sprawdzić po złożeniu motocykla.
Super materiał, czekam na następny, pozdro ✌️💪💪💪
ciekaw jestem czy napawanie i obrobka mogła by poprawic zaistniały luz bez uszkodzenia karteru...
Cześć, świetna robota 💪regał złożony idealnie profeska👌noo a ten Pan przy tych dwóch silnikach od kosiarek musi się podciągnąć 😉
I to jest prawilny komentarz i obiektywna ocena wykonanej pracy :D Dziękuję! :)
54:00 nie wywalał bym tego silnika, a jedynie spolerował i honował gniazdo założył nową pompę i miał z tyłu głowy że silnik na złom za 40-50 tyś (dla niektórych motocyklistów to 10 lat...). Nowy silnik zawsze można kupić i wymienić gdy już ten padnie na amen.
można i tak, można i tak 😁
Mechanik, który to robi musi dać na to gwarancję. To motocykle które okrążają planetę, nikt by się pod tym nie podpisał, a jeszcze silnik się przytrze, koło stanie… We własnej stodole - spoko, pewnie masz racje. W warsztacie - odpada.
Bardzo pouczający film
@@wiolettanieznalska8397 dzięki!
Znów zaplanowane popołudnie się posypało jak zobaczyłem powiadomkę o nowym filmie Adriana🤦♂️
Są priorytety😂
Dzięki Panowie za tę pracę, komentarze i spostrzeżenia. Trzymam kciuki za Rafała i jego dobrostan psychiczny po tej informacji którą otrzymał. Czy na koniec serii podacie jakieś kosztorysy czy to będzie tajemnica?
Pozdrawiam i czekam na rozbiór skrzyń.
Dzięki, miło nam bardzo :) Trochę się uśmialiśmy z tego komentarza :)
Pewnie, że podamy. Tak, jak przy moim olejaku. Pozdrawiamy!
Warto !!!
Ja im dłużej jeżdżę GS tym bardziej się upewniam w przekonaniu że duża część tej społeczności to naprawdę "dziwni ludzie" żeby nie powiedzieć za dużo...
Naprawdę wydzwaniać do mechanika na pogawędki i uleczenie motocykla przez telefon, dobrze powiedział Szaman... To nie 0-700 ludzie szanujcie czyjąś pracę, i jego czas. Coś się dzieje to zaprowadź do naprawy a nie szukasz cudów zapewne nie mając pojęcia o mechanice...
Mateusz... Dużo wytrwałości życzę w 2025 😅
A Adrianowi dużo czasu na zajawkę pozdrawiam Panowie
Dzięki Kamilu :) Pozdrawiamy!
Adrian dobrze, że wrzucasz filmy z tej serii w niedzielę. W niedzielę mamy więcej czasu, a oglądamy z zaciekawieniem każdą minutę. Od pierwszej minuty do ostatniej.
Ja dorzucę pytanie do Mateusza od siebie: Zdarzało mi się przy wymianie oleju nieco go przelać i bywało, że jeździłem nie z poziomem 3/4 wskaźnika, a praktycznie 4/4. Czy dużą krzywdę dla serca motocykla robiłem przez taki zawyżony poziom oleju?
Jednak pozostaje przy japońskiej motoryzacji, gdzie nie muszę przy wymianie statora czy sprzęgła demontować całego silnika.
Adrian teraz dawaj ponad godzinny film z opowiadaniem jak skladac szafkę i na co zwrocic szczegolną uwagę... (Nie mozesz byc gorszy 😅)
chłopie dobry, ile ja się naprzeklinałem przy tej szafce, to głowa mała. Mateusz ma większą cierpliwość do takich robót ręcznych :D
Witam. Świetny film, mam pytanie czyli jaki powinien być poziom oleju na wzierniku na prostej nawierzchni?
Hej, dzięki. Ma być pomiędzy min i max.
Znalezienie tego nie jest zbyt skomplikowane.
Wystarczy wpisać w google "instrukcja obsługi r1200gs lc" i pierwszym link to polski PDF manuals.bmw-motorrad.com/manuals/BA-Extern/IN/BA-INTERNET-COM/PDF/R_0A01_RM_0416_17.pdf
Na stronie 124 w pozycji Olej silnikowy -> Kontrola poziomu oleju silnikowego znajduje się konkretna instrukcja wraz ze zdjęciami.
Super filmy! Właśnie jestem na etapie zakupu GSA 1200 i zastanawiam na co patrze c przy zakupie? Może jesteście w stanie coś doradzić lub może Mateusz świadczy usługi również z zakresu pomocy przy zakupowej ?
Pytanko do majstra.
1. Problemy w silnikach Lc z zapowietrzaniem się układu smarowania przez smok przy dużych przechyłach, przyspieszeniach zaczynają się przez niskim poziom oleju? Czy utrzymując olej okolo "Fulla" te zjawisko nie występuje?
Jednak zrobić na motocyklu 150tys km to jednak trzeba naprawdę jeździć.
I niezależnie kto i jak dbał o te motocykle to ostatecznie zrobiły one swoją robotę i nie ma się czego czepiać.
Jeśli ktoś na takim motocyklu zrobił tyle kilometrów to pieniądze jakie trzeba wydać na naprawę nie mają żadnego znaczenia.
A że się zużyło po tyłu km... cóż... dobrze że w trasie nie zawiodł...
Prawdę piszesz. Polałbym Ci, ale nie mam jak :) Pozdrawiam
Czy warto stosować płukanki do silnika przed wymiana oleju aby zniwelować powstawanie nagaru?
Też nasunął mi się na myśl pomysł z płukanką , która może usuwać nagar z powierzeni wewnątrz silnika ? Czy ktoś może fachowo odpowiedzić o sens ich stosowania ?
Zapisuję to pytanie, zadam Mateuszowi w podsumowaniu.
@@jacekmjanuszewski W Yamaha Mt700 zastosowałem płukankę. Przebieg miała 20 tyś gdy użyłem płukanki. Kupiłem roczne moto z przebiegiem 6 tyś km. Sprzęgło mokre i po zastosowaniu płukanki szok. Sprzęgło inaczej, lepiej działało, tak inaczej że teraz w nowym moto płukankę stosuje. Ja polecam, jedynie to należy się trzymać zaleceń producenta płukanki.
Panowie, a czy jesteście w stanie powiedzieć coś więcej o technologii w modelu f900gs? Chociażby takiego, który stoi na drugim planie. Jako nawiązanie do większych gs ów. Jednak od wielu lat mamy możliwość wyboru między mniejszym lub większym bratem i bardzo ciekawe może być porównanie. Pozdrawiam! Świetna robota!
Ten na drugim planie to mój prywatny F900GS ( zamieniłem z 1200 wodniaka).
Pozdrawiam Mateusz Łaskawiec Julian Garage
@@mateuszaskawiec2469 dlaczego ?!
Jest zielony, ma koło 21, mniej mocy, mniej momentu, mniej kilogramów, mniej ochrony przed wiatrem, mniej systemów asystujących, więcej wibracji, więcej dyskomfortu, więcej prawdziwego motocyklizmu, mniej udawania. Tym motocyklem poprostu trzeba umieć jeździć
@@mateuszaskawiec2469 Dzięki za info! To chyba nie dla mnie ;))) Ponieważ swoją przygodę zacząłem od 1200 wodniaka ze wszystkimi systemami pomocy ;)))
Ps. Gratulacje 🥂 900 to model 2025?!
Pytanie do doktora Mateusza. Jaka jest pompa oleju w nowym GS 1300? Zintegrowana z karterem, czy całkowicie wymienna?
Dlaczego nie ma kasacji luzów chydraulicznie
Dzięki tej serii potwierdziło się tylko że Honda jest słusznym wyborem
Masz rację, Honda nie ma żadnych zużyć po 150 tys km.
@ oczywiście że ma, każdy motocykl się zużywa lecz mogę stwierdzić że Honda napewno w trwałości materiałów jest lepsza 😉 Genetyka Motocykli
@@przemo701sm Mam takową ATAS 2023 dobrej jakości są na pewno śrubki z gównolitu osłony silnika, cieknący dekiel z lewej strony i zawieszający się w zimę wyświetlacz, super uboga mieszanka paliwa na pewno silnikowi też dużo pomoże. Po za tym git 😁
@@przemo701smHonda to Honda 😂
Tak na poważnie wszystkie GS wysyłam do Julian Garage. Po prostu nie chcę i nie biorę.
@ również mam ten rocznik i nie narzekam .
Cześć mogę tego gościa słuchać cały dzień 😀posiadam 1200 mam przejechane nie całe 60000 tys km czy możesz coś wspomnieć o tych stukach przy wrzucaniu biegów 1-2-3 czy to jest normalne czy mam się czym martwić (chyba że gdzieś już o tym wspomniałeś ?) Pozdrawiam 👍🏻
@@artur345671 we wszystkich bmkach są stuki przy wrzucaniu biegów, więc się nie martw
Mam takiego i powiem tak te stuki są normalnością 🤣 też dopytywałem wszędzie i dopiero jak pojechałem na zlot i pogadałem z innymi właścicielami to oni rozwiali moje obawy. Te motocykle tak mają taki trochę traktor 😂
Ok dzięki
czy wiadomo czy obydwa silniki chodzily na oleju tego samego producenta oraz czy wymiany byly robione regularnie
W przypadku tego z uszkodzonym silnikiem nie wiemy, co się dokładnie działo w pierwszych latach, bo Rafał jest drugim właścicielem. Wojtek (właściciel młodszego GSa) lał olej w ASO, więc zalecany przez producenta.
Dwa bmw w częściach, a afryki żadnej. Czyli honda lepsza? 😂😂
Ps. Ciekawe filmy i zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć :)
Witam jaki olej jakiej lepkości do tego wodniaka producent zaleca?
@@superriderfilip390 Hej, obejrzałeś film?
Nie oglądałeś filmu?
5w40 jaso MA2 API SL
to czemu zmienili śrubki na płytki :(
Cześć mam olejaka takiego jak twój 80 tys przebiegu i leję 15w50 Sh...ll Adv..Ce od 20 tys km nie wiem co było szybciej.
Spytasz majstra czy może być?
Pozdrawiam byle do wiosny bo trzeba jechać zobaczyć flagę turecką 😀
Ło k.... tero sie zacznie gówno burza. A hit sezonu kup rok 16 bo były porawki 😂
Reasumując 1200 gs olejak wypadł lepiej w teście niż 1200 gs wodniak...I to dwa naraz...po tym samym przebiegu 150 000 km
Tylko że nie do końca można porównywać. Olejak Adriana, był poprawnie serwisowany traktowany, szanowany i co najważniejsze od początku w jednych rękach i pod jednym tyłkiem. W przypadku tych dwu - takiej informacji nie mamy w filmiku. Może to n-ty właściciel.
Witam, czy w kolejnych etapach pracy nad tymi maszynami, poznamy koszty jakie Panowie właściciele będą musieli ponieść?
Oglądam z zaciekawieniem bo sam posiadam r1200 z 2018roku z nalotem 138k
Hej, tak, postaramy się podsumować
@MotoPodhale super, prosimy o więcej takich materiałów. Naprawdę dobrze się to ogląda, można sporo się dowiedzieć. Bardzo dobra robota. Pozdrawiam serdecznie.
Super film dla faceta na niedziele😊