ХОДЬБА ПІШКИ. КОРИСТЬ ТА ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 сен 2024
  • Ходьба є єдиним та безпечним засобом профілактики та попередження багатьох хвороб. Люди, які ходять хоча б 4 години на тиждень, живуть у середньому на 7 років довше.
    Регулярно прогулюючись, ви зможете позитивно вплинути на здоров'я в будь-якому віці.
    У сучасному ритмі життя важко знайти вільний час для активних тренувань. Прогулянки пішки - спосіб долучитися до здорового способу життя, отримати користь для організму.
    Під час ходьби працюють різні групи м'язів, завдяки чому підтримується тонус всього тіла. Прогулюючись пішки, ви задієте біомеханічні та нейрофізіологічні процеси, а не тільки м'язи, тому позитивний ефект від них - комплексний: здоров'я, гарне самовідчуття та схуднення. Також активізується кровообіг, інтенсивно збагачуються киснем внутрішні органи, прискорюються обмінні процеси в організмі.
    Чим корисна ходьба
    ходьба допомагає роботі серцево-судинної системи, тим самим зменшує навантаження на серце, збагачує тканини киснем, кров'ю та поживними речовинами.
    Знижує тиск, покращує сон та заряджає енергією
    Доведено, що ті, хто регулярно займається ходьбою, менше страждають від серцевих нападів та інсультів, мають нижчі показники кров'яного тиску та вищий рівень здорового холестерину, ніж ті, хто не займається спортом.
    Крім того, ходьба покращує якість сну і заряджає енергією, коли ви не спите. За статистикою, ті, хто практикують регулярну активність на свіжому повітрі, сплять у середньому на 46 хвилин довше за інших.
    знижує ризик розвитку цукрового діабету за рахунок підвищення чутливості тканин до інсуліну;
    Зміцнює імунітет
    Ходьба робить гартуючий ефект на організм і підвищує імунітет, що допомагає протистояти простудним захворюванням. Якщо здійснювати прогулку в парку, лісі або будь-якій іншій зеленій зоні (особливо серед хвойних дерев), то додатково можна наповнити свій організм фітонцидами, які мають виражену антимікробну дію і пригнічують розмноження хвороботворних бактерій.
    Зміцнює кістки та суглоби
    Ходьба може уповільнити і навіть зупинити втрату кісткової маси у людей з остеопорозом.
    При ходьбі суглоби постійно перебувають у дії, покращується їхнє кровопостачання, що особливо корисно для людей із захворюваннями опорно-рухового апарату.
    Хребет - опора всього тіла, від якої залежить якість життя. Правильні та регулярні прогулянки пішки допоможуть наситити тканини хребта киснем, зміцнити міжхребцеві диски
    Хотьба допомагає знизити надмірну вагу (якщо ходити щодня, роблячи по кілька тисяч кроків): завдяки високій частоті серцевих скорочень посилюється кровотік, а кисневе харчування м'язів стає інтенсивнішим, - під час ходьби спалюється у п'ять разів більше калорій, ніж у стані спокою;
    Хотьба сприяє нормалізації травлення прогулянки пішки допоможуть покращити перистальтику кишечника та жовчовиділення.
    підвищує ефективність роботи мозку: за допомогою зміцнення нейронних зв'язків в людини поліпшуються розумові здібності. за рахунок покращення циркуляції крові та збагачення кисню, мозок працює краще.
    Ходьба знижує стрес, піднімає настрій та підвищує самооцінку
    Якщо ви коли-небудь виходили на прогулянку після стресової ситуації і поверталися спокійнішими і зібранішими, то ви не з чуток знаєте, як ходьба допомагає впоратися зі стресовими подіями та ефективно боротися із синдромом хронічної втоми.
    Дослідження підтверджують, що ходьба покращує настрій, вивільняючи ендорфіни в організмі. Піші прогулянки є чудовим природним антидепресантом. Ходьба знімає стрес, піднімає настрій, заряджає енергією. Крім того, регулярні прогулянки підвищують частоту серцевих скорочень, чим допомагають боротися з тривожністю та поганим настроєм.
    Незважаючи на свою звичність та простоту, ходьба вимагає дотримання принципів:
    збільшувати дистанцію слід повільно;
    не рекомендується навантажувати себе багатокілометровими дистанціями щодня;
    слід займатися кілька разів на тиждень, тоді ефект буде стійким.
    Починаючи заняття, спочатку буде важко змусити себе здійснювати їх регулярно. Період опору пройде, і тоді процес приноситиме задоволення, сформується звичка до регулярного руху та фізичної активності.
    Мінімальна тривалість прогулянки - 30 хвилин. Однак початківцям слід орієнтуватися на свої відчуття та прислухатися до тіла: процес не повинен викликати задишки, больових відчуттів.
    Погана погода - не привід відмовлятися від оздоровчих заходів: прогулянку на вулиці можна замінити ходьбою на одному місці.
    Прогулянки, відмова від ліфта та громадського транспорту - гарна інвестиція у здоров'я.
    #ходьба #користьходьби #займанняходьбою

Комментарии • 5

  • @valeriyrizvan7445
    @valeriyrizvan7445 7 месяцев назад

    Цікава інформація, дякую

  • @natabond2017
    @natabond2017 7 месяцев назад +3

    Помилка в назві відео, варто виправити

    • @vwvw8220
      @vwvw8220 7 месяцев назад +1

      Може від слова "хотіти"?
      Хотьба сала і 100 грамів.

  • @irinabelayeva8390
    @irinabelayeva8390 7 месяцев назад

    Ходьба