Budite uspješni u dojenju od prvog dana nakon poroda

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 сен 2024
  • Informirajte se o dojenju za vrijeme trudnoće zajedno sa vašim partnerom i pripremite se za jedinstveno i važno iskustvo koje vas očekuje nakon rođenja novog člana vaše obitelji.

Комментарии • 8

  • @55Dinka
    @55Dinka  3 года назад +1

    Poštovana. zasigurno se radi o nekoj promjeni koju vaše dijete kompenzira češćim traženjem dojke tijekom noći.
    Dojenje nije samo hrana, to je i sigurnost, emocionalni kontakt sa majkom tako da nije potrebno da razmišljate o uvođenju dohrane adaptiranim mlijekom, na što ste vjerojatno mislila. Promjene u ritmu hranjenja prilično su česte kod dojene djece tako da ovo što opisujete često je prisutno i kod drugih majki koje isključivo doje ili doje uz dohranu krutom hranom.
    Vjerojatno se ipak radi o nekim senzacijama koje dijete osjeća i koje uspješno rješava kada je uz vas:)!

  • @balkankanal5776
    @balkankanal5776 3 года назад

    Poštovana imam bebu od 5.5 mj. dojim ga i redovno ga hranim kašicama. Takođe ima atop. dermatitis. Do prije mj i po je lijepo spavao tokom noći međutim sad se budi na svaki sat i po i jedino ga uspavam kad ga nahranim ( to je u periodu kad ga A. Dermatitis ne muči) mada dosta slini. Pa, me interesuje da li je tako u određenom dobu kad se kod beba javlja problemi oko spavanja ili će skoro zubići? Razmišljala sam da probam navečer sa dohranom? Šta bi moglo biti🙄

  • @adnaadilovic8688
    @adnaadilovic8688 3 года назад

    Poštovana, u kojem periodu trudnoće je normalna pojava primjećivanja prvih kapljica mlijeka? Primjećujem ponekad bjelkaste flekice na potkosulji u obliku par kapljica, kada se presvlacim, inace nikakvih drugih narocitih promjena na dojkama nema izuzev male promjene u velicini koja se desila skoro na pocetku trudnoce. 24 sedmice trudnoće je sad. Hvala 🤗

    • @55Dinka
      @55Dinka  3 года назад

      Poštovana Adna, već od 12 tj. trudnoće dolazi do procesa stvaranja mlijeka u dojkama ali zbog prisutnih hormona posteljice u majčinom organizmu mlijeko se ne izlučuje. Tek nakon poroda, kada se posteljica porodi i kada dijete počinje aktivno sisati dolazi do izlučivanja mlijeka.
      Tijekom trudnoće, posebno u zadnjem trimestru, neke trudnice mogu primjetiti da se mlijeko spontano, u manjoj količini izlučuje.
      Ispričavam se na kasnom odgovoru ali nisam dobila informaciju od sustava da imam upućen upit:(
      Ukoliko želite, imate vremena, pozivam vas kao i sve trudnice i majke koje se žele pripremiti za dojenje da iskoristite priliku i sudjelujete na besplatnoj online radionici koja će se održati 28.12.2020. u 18,00 sati.
      Više informacija možete pročitati na hugpd.hr/odrzavanje-besplatnih-online-radionica-za-trudnice-2020/
      Lijep pozdrav, Dinka

  • @upitnik5154
    @upitnik5154 4 года назад

    Pozdrav Dinka. Rodila sam bebca pre mjesec dana 4 600. I, nikako mi ne polazi za rukom da ga uobročim na tri sata. Nekad dva puta uspijem i onda opet trazi na sat ili pola,znači šara što se vremena tiče. Kad ga dojim u zadnje vrijeme to traje 7 min na jednoj dojci i onda zaspi budila sam ga na sve moguće načine i nema šanse da se razbudi. I, onda se pitam da li da nastavim iz te druge da isprazim pumpicom ali tako se bojim da ću ga naviknuti na flašicu. Ako ne izmlazam pumpicom smanjiće mi se količina mlijeka. Uh što mi je činiti?

    • @55Dinka
      @55Dinka  4 года назад +1

      Poštovana,
      znam da biste rado na neki način postavili ritam u hranjenju svoga djeteta, to je nekako normalna potreba i redovito želja svih majki koje doje.
      Moram ponovo reći da se dijete hrani na zahtjev a to znači onda kada ono to traži.
      To isto znači da nema pravilnih razmaka između hranjenja i da će razmaci između hranjenja i dalje varirati. Ponekad dijete jede kada je gladno a ponekad kada je žedno - posebno je to sada prisutno kada su i temperature zraka više. S obzirom da savjetujemo isključivo dojenje dijete će putem majčinog mlijeka nadoknaditi i potrebnu tekućinu.
      Savjetujem vam da budete strpljivi a ritam u
      hranjenju će se uspostaviti do kraja drugog mjeseca života. Ukoliko dijete uredno raste i napreduje nema razloga za zabrinutost.
      Ukoliko je razmak između dva podoja kraći od sat i pol možete dijete dojiti na istoj dojci na kojoj ste ga zadnje dojili.
      Izdajati se možete ukoliko i nakon podaja osjećate napetost i nelagodu u dojci.
      Izdojeno mlijeko, ukoliko je potrebno, možete davati djetetu na alternativni način - šprica, čašica, nemojte koristiti bočicu.
      Ukoliko trebate dodatna pojašnjenja i/ili savjete možete me kontaktirati putem web-formulara koji se nalazi na mojoj web stranici dinkabaric.com
      Nadam se da sam vam uspjela pomoći ovim pojašnjenjima ;)!
      Lijep pozdrav,
      Dinka Barić

    • @upitnik5154
      @upitnik5154 4 года назад

      @@55Dinka Hvala puno na odgovoru! Vaši savijeti mi baš pomažu. Hvala na izdvojenom vremenu. Lijep pozdrav