Харків - забута столиця архітектури

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 ноя 2019
  • У новому відео поговоримо про одне з великих і важливих міст України. Харкову є чим похвалитися в архітектурі. Йдеться не лише про шедеври 1910 - 1930-х років, але й про сучасну Харківську школу архітектури Олега Дроздова. Запрошую на коротку прогулянку містом, щоб неупереджено обговорити його переваги та недоліки. Обіцяю ще не раз повертатися до Харкова.

Комментарии • 223

  • @jaceksiplowski5634
    @jaceksiplowski5634 4 года назад +170

    Не дивлячись на те, що територіально охопили небагато, але опинилися саме там, де треба.
    Увесь пиздець Харкова тісно зібраний саме на Полтавському Шляху. Там і розйобані тротуари, і засрані фасади, і засилля пердячих автомобілів. І все це на європейських, потенційно затишних вуличках.
    Взагалі, не вистачало саме того, щоб хтось впізнаваний звернув на це увагу. Тож дякуємо за візит і будемо поширювати.

    • @pshenychka828
      @pshenychka828 4 года назад +8

      Та то не лиш на Полтавському, то так всюди...

    • @user-he9lu1pm8u
      @user-he9lu1pm8u 3 месяца назад

      Ще дуже сумни спальни райони. Завжди, приізжаючи з відпускі в батьків в Мінську на свою Салтівку, на Стадентську та на гору по Валентінівськой,
      то відразу в шоце і сумую, бо не гарно,тратуари швах..!
      Потім до центру - то трохи спокійніше стае....

  • @antonparovoz1889
    @antonparovoz1889 4 года назад +106

    Я харків'янин. Так, Ви пройшли лише пару кварталів, - але (на мою особисту думку) наскільки ж влучно, правдиво, грамотно і професійно зробили висновки загалом про місто. Як то кажуть, підписуюсь під кожним словом. Все так і є. Дякую за випуск, чекаємо знову в гості :)

    • @KarpoVlad
      @KarpoVlad 4 года назад +1

      таки да

    • @antonparovoz1889
      @antonparovoz1889 4 года назад +1

      Владислав Карпов Дякую ;)

    • @user-he6fk4es1o
      @user-he6fk4es1o 3 года назад +8

      А ще окрема подяка за коментар рідною мовою від харків'янина)))

    • @KarpoVlad
      @KarpoVlad 3 года назад +1

      Антон, до сих пор не верится что тебя больше нет...( Світла памьять друже !

    • @user-he6fk4es1o
      @user-he6fk4es1o 3 года назад +1

      @@KarpoVlad ....Чому Антон помер?

  • @vovasggg7450
    @vovasggg7450 4 года назад +41

    А архітектура шикарна, я навіть не здогадувався що там є такі будинки, та Харків реально розкрутити як Львів, треба бізнесменів зі смаком, щоб там була комерція з дизайн кодом.

    • @oleksandra_O
      @oleksandra_O 4 года назад +7

      Для цього потрібна здорова конкуренція, без ротекції "своїх".

    • @Star0i0kashka
      @Star0i0kashka 4 года назад +7

      Секрет успіху Львова, що у міській раді працею цілий відділ промоції,який просувае саме слово "Львів" всюди, звідси і бренди "Львівський Світоч", ... пиво, ...крувасани, ...пляцки і так далі. Жодне українське місто до такого не додумались.

    • @vovasggg7450
      @vovasggg7450 4 года назад +7

      @@Star0i0kashka Не лише в міській раді, не знаю скільки років тому, зявилась мережа ресторанів FEST, вони такі креативні ідеї запроваджували в своїх закладах що нікому і не снилось, щоб там можна було не лише поїсти і піти на скучну екскурсію містом, але й щоб було потім що розповісти, одна копальня кави чого тільки варта, і вони не збираються зупинятись, креативлять далі.

    • @Star0i0kashka
      @Star0i0kashka 4 года назад +1

      @@vovasggg7450 так, вони молодці, дуже багато зробили для просування Львова. Наскільки знаю Криївка,Майстерня шоколаду і Копальня то одна та контора

    • @vovasggg7450
      @vovasggg7450 4 года назад

      @@Star0i0kashka там вже більший список.

  • @MirgorodskiyIvan
    @MirgorodskiyIvan 4 года назад +21

    За два тижні після виходу цього відео був у Харкові і звернув увагу на ті ж проблеми і плюси цього міста. Засилля реклами, баннерів, розтяжок, аудіо реклами. На щастя це вирішується впровадженням дизайн коду, тобто регуляторного документу і контролючої служби. У нас в Дніпрі це запрацювало і еффект вражає. Автомобілеоріентованість. Йдучи вулицями Харкова, складається враження що машин більше ніж людей, і вся площа, будь який вільний квадратний метр це потенційне паркомісце. Звичайно це теж вирішується розвитком наземного громадського транспорту збільшенням доступності метро, адже виходи з метро чомусь вважаються альтернативою наземним переходам, хоча сходи, ну самі розумієте. Тротуари в жахливому стані майже всюди у Харкові, це правда, йдучи таким тротуаром не дивно що буде виникати думка "нафіга страждати, ломати собі ноги, можна ж на машині з комфортом їхати". Звичайно від покращення, збільшення автоінфраструктури і ігнорування інтересів пішоходів, страждають всі, і пішоходи і в перспективі автомобілісти, бо пробки, час, пальне. А от архітектура просто перлина, дуже цікаво розглядати, зчитувати її, багато районів де не втрачаються об'єми. І річка, подекуди нагадує канали Амстердаму, потенційно надпривабливе місце, нажаль замкнене в лещата доріг, забудови і якихось закинутих територій. Маю надію, що Харків вирішить ці питання і почне по справжньому квітнути!

    • @user-he6fk4es1o
      @user-he6fk4es1o 3 года назад

      Юліан однозначно надихає нас до роздумів та мрій)

  • @honest9259
    @honest9259 4 года назад +62

    Перш за все, хочу висловити щиру подяку авторові за сюжет і добрі слова про Харків. Нечасто можна почути таку інтелігентну рефлексію на пейзажі та архітектуру Харкова. Мені здається проблема полягає в тому, що незалежно від соціального та фінансового стану - рівень освіченості, культурна грамотність, самоідентифікація містян - знаходяться приблизно біля позначки нуль. Вони просто банально не мають уяви ні про історичний, ні про культурний контекст Харкова, ні про його архітектурні пам’ятки. І ці самі люди їздять у метро, ходять цими вулицями, сидять у мерських кабінетах, забудовують місто, тощо. Тому, на жаль, ні про яку соціальну дискусію та зацікавленість не може йти і речі. Можливо подібні влоги можуть привернути увагу людей до міста, його обличчя та розгорнути полеміку серед широких шарів суспільства.
    До речі, автор вкрай ввічливо назвав трамваї застарілими. Вони знаходяться в супер-аварійному стані. Майже кожного тижня десь у Харкові трамвай сходить з рейок. Це не жарт.
    Для тих, хто не в курсі, автор пройшовся декількома вулицями в ІСТОРИЧНОМУ ЦЕНТРІ міста. Тому цілком резонно сприймати цей клаптик Харкова як сутнісний.

    • @dmytro_skurikhin
      @dmytro_skurikhin 3 года назад

      Так і є, дякую вам за коментар

    • @Oleksa-Derevianchenko
      @Oleksa-Derevianchenko 2 года назад +1

      Такі відео, роз'яснення проблем і перспектив, пропозиція дискусії - необхідні. Навіть якщо суспільство Харкова живе далекими від культури і урбаністики цінностями й принципами, кожного разу частина людей буде замислюватися, оцінювати сучасний стан, зважувати за й проти. Під відео пана Юліана, що присвячене причинам позбутися автомобілецентричності, чимало людей писало, що вони автомобілісти та він їх переконав.
      Тож не варто себе недооцінювати, харків'яни)

    • @honest9259
      @honest9259 Год назад

      @@user-mk9gh9gi5l Оскільки Київ є концертрацією людей з усієї України, то очевидно, що він вбирає все найкраще, і все найгірше. Крім того, накладається пост-совєтська ментальність зневаги та безвідповідальності помножена на великі потоки грошей / корупцію / ітд. Тому і виходить, що "урбанізм" та забудова у дусі московської орди - домінувала більшу частину часу з 1991 року. Але я не є ані архітектором, ані соціологом. Це мої субʼєктивні емпіричні спостереження та екстраполяції. Втім, я не намагаюсь довести, що гірше. Я б хотів, щоб і у Харкові, і у Києві, і у Сєвєродонецьку, і у Джанкої підхід до оточуючого простору, який нас оточує, був відповідальним, свідомим, сучасним та наповненним цінностями. І це виходить за межі місто-побування. Це відношення до життя.

    • @honest9259
      @honest9259 Год назад

      @@user-mk9gh9gi5l Думаю питання з памʼятниками вирішиться у недалекій перспективі. Процес усвідомлення, деімперіалізації та активних дій відбувається нерівномірно. Памʼятники стоять досі і в Полтаві, регіоні який вважається мало не колискою української мови..

    • @honest9259
      @honest9259 Год назад

      @@user-mk9gh9gi5l Саме так. І великі міста України були дуже росифіковані. Тому, думаю, процес деімперіалізації, деросифікації та підняття свідомості завершиться усюди, але можливо в трошки різних часових рамках.

  • @tbictepltd4120
    @tbictepltd4120 4 года назад +27

    Харків не для пішоходів (може хіба тільки в парках), це точно. Мені, як для транзитного туриста, він показався дискомфортним в плані комунікації. Пустили лоукости для туристів, а до аеропорту не зробили нормальне сполучення, нормальні низькопідлогові автобуси як це є в цивілізованих країнах, а тільки якісь маршрутки не пристосовані для людей до яких ще треба добратися через паркінг та високі бордюри, далі метро с цими дверями що протяг тримає, немає ескалаторів та ліфтів. На пішохідних переходах зновуж таки бордюри стоять, ну і тратуари розбиті в щент. Не легка доля бюджетного туриста з його багажами через це проходити. Ну альтернатива тут тільки таксі. В містах(ЄС) де я буват то таких проблем не було. Завжди був вибір від дешевого проїзду до дорощого. Автобуси міського значення, потяги, трансферні автобуси, таксі. Все орієнтовано як на бюджетних туристів(яких дуже багато і вони плюс до цього задали тренд хостелам)так і на тих хто оберає таксі та дорогі готелі. І ще, мені здалося, що така сама проблема і в Києві. Сумно, що це все в таких топових містах. Коли не в топових інших країн зроблено краще і орієнтовано на потік туристів, який привозе кошти до б'юджету.

    • @tomdaz5960
      @tomdaz5960 3 года назад +3

      в аеропорт є тролейбусний маршрут у самісінький центр з низькопідлоговими тролейбусами. і автобусний маршрут з частково низькопідлоговими автобусами в інший куток міста взагалі

  • @antonparovoz1889
    @antonparovoz1889 4 года назад +14

    ДЯКУЮ! Повертайтесь ще, як обіцяно в описі! Обов'язково! :)

  • @oleksiidimitrov2942
    @oleksiidimitrov2942 3 года назад +13

    Якщо у Харкові зроблять трохи кращі тротуари, по ним ще більше будуть їздити та паркувати автівки

  • @RR-jz5ry
    @RR-jz5ry 4 года назад +14

    Привіт з Харкова...Дякую за відео

  • @stasyaglov4552
    @stasyaglov4552 4 года назад +38

    Район южного вокзала действительно убит, полтавский шлях и все что рядом. Страшнее будет если только Жилстрой1 доберется туда, как сейчас происходит в районе центрального рына и на окраинах. Кернес с киосками и Жуковым должны уйти в прошлое

    • @zhl5806
      @zhl5806 4 года назад +7

      ЖС-1 уродует Харьков.

  • @pios5434
    @pios5434 4 года назад +14

    Я чекав цього відео! Сумно, що так мало було знято, сподіваюсь, що будуть ще відео про Харків. В нас тут є, що показати (нажаль в негативному сенсі).
    Ще дуже круто, що ви почали знімати ролики про інші міста.

  • @vant2006
    @vant2006 3 года назад +3

    Здравствуйте,Юлиан!Привет Вам из Харькова.С большим удовольствием смотрим Ваш канал.Извините за опоздание,отвечаем на Ваши вопросы.

    • @vant2006
      @vant2006 3 года назад

      За перекрестком с Полтавским Шляхом,по нечетной стороне улицы Рождественская ,выделяется здание бывшей епархиальной гостиницы в стиле модерн (дом 14/7;1912г;архитектор В.Н.Покровский)до 1917 года - гостиница "Москва";(ныне офисное здание).Дом номер 9-бывшая мануфактура "Зильберман и сыновья"(1914г.;архитектор М.Е.Компаниец).Дом номер 11 принадлежал братьям Котляревским,до 1917 года в нем размещался склад Товарищества русских мануфактур Н.И.Коншина,а затем последовательно фабрика цветной печати,книжные фабрики "Коммунист"(с 1956 г.)и "Глобус"(с 1973 г.). Одним из самых примечательных в этом районе является дом номер 6 в стиле конструктивного модерна(1910г.;архитектор А.И.Ржепишевский)-бывшая мануфактура Миндавского.После 1925 года находился сельскохозяйственный музей. С уважением,любители старого Харькова.Текст взят из книги Е.А.Плотичер "Слово о родном городе".

  • @gurudk3378
    @gurudk3378 4 года назад +34

    Кульки змахують на використані контрацептиви:D
    Влог як завжди крутий, лайк.

    • @ruslannechiporuk2556
      @ruslannechiporuk2556 4 года назад +1

      Такие же пакеты висят в Париже, один в один. Кто то из департамента был во Франции и перенял опыт

  • @bugliam1
    @bugliam1 4 года назад +27

    На мій погляд то причина тривіальна. Бідні бо дурні, а дурні бо бідні. І ця бідність вже в декількох поколіннях. Навіть якщо в кого і є гроші, скорійш за все немає покищо місця для культури. Немає не те що розуміння, а й гадки, заради чого потрібно реставрувати старовинні двері, для прикладу, якщо можно поставити нові дешевше. Нащо реставрувати фасад, якщо можно вагоночкою його обкласти. І ця проблема далеко не регіональна, а характерна для майже всього пост совка із коріннями у великих трагедіях минулого сторічча.

    • @user-he6fk4es1o
      @user-he6fk4es1o 3 года назад +3

      Згідна 100 %.Я з Полісся .і всі ми прекрасно знаємо,скільки бурштинових коштів вертілось в простолюдина та інших псевдоділків декілька років тому.І що?Щось змінилось??Це видно??Якщо й так ,то це мізер .Все решта люди або просрали(вибачте) або вклали в дуже непримітні об'єкти ..чи псевдобізнес.Бо наше суспільство в цілому не готове до глобальних змін.І саме такі месенджери,які кумулює ,пропагує Юліан та інші свідомі люди ,з часом обов'язково дадуть свої плоди!!!Україні потрібен час та правильне інформаційне тло(яким безумовно на 1000% є даний контент)І люди потихеньку підтягнуться і ментально зміняться.Правда,хочеться вірити в це....

  • @dimabilash1841
    @dimabilash1841 4 года назад +17

    Автомобилизация в городе процветает, бывает доходит до того что ты не можешь перейди узкую 3-х метровую дорогу, только потому что с двух сторон стоит забор который надо перепрыгивать( в конце Белгородского спуска )
    Часто нет пешеходного перехода, а про безбарьерную среду я вообще молчу, вечно когда катаешься на велосипеде надо перепрыгивать поребрик. Ни одной пешеходной улицы, надо брать пример с Запада и делать пешеходные улицы, иначе туризм будет на нуле. Да и вообще есть куда стремиться, урбанистов которые реально понимают что и как, не хватает в городе, это печально.

    • @pshenychka828
      @pshenychka828 4 года назад +12

      Я надеюсь дожить до того времени, когда Сумская от холодильника до парка будет пешеходной))

    • @dimabilash1841
      @dimabilash1841 4 года назад +7

      @@pshenychka828 о да, я тоже этого очень сильно хочу, тогда будет больше туризма, и больше город будет зарабатывать, хороший пример Львов и Одесса, Харькову нечего не мешает сделать пешешеходную Сумскую, хотя нет, мешает мэр мудила застрявший в 90х у которого в голове только расширение дорог

  • @zhl5806
    @zhl5806 4 года назад +17

    Дякую за огляд мого рідного міста! Харкову потрібна деавтомобілізація і рівномірний розвиток!

  • @user-lo6yz5gj1d
    @user-lo6yz5gj1d 3 года назад +3

    дякуємо що побували в Хакркові!!!Завжди раді гостям міста!!!Чекаємо вас ще!!Дякую за відео!!!

  • @ruslannechiporuk2556
    @ruslannechiporuk2556 4 года назад +8

    Есть Павлово поле (Шевченковский район в целом) а есть Харьков, это два разных города. Тут и рекламу сняли на проспекте (частично) и тротуары даже во дворах идеальные, три парка новых бот сад, транспортные развязки удобные школы садики новые стадионы и прочее. Но это один район скажем так выставочный

  • @denisgolovko825
    @denisgolovko825 3 года назад +3

    З рекламою біда по всій країні. А в Харкові стара частина міста дуже цікава. Дня замало щоб обійти, Харків потребує також брендування так би мовити, і звісно догляду пам'яток архітектури. Кому цікаво працювали в 19му сторіччі і початку 20го сторіччя такі архітектори як Бекетов, Ржепішевський, Претро, Цауне, Гінзбург. Модерн, Північний Модерн, Класіцизм, Конструктивізм.

  • @illiatanasiichuk1173
    @illiatanasiichuk1173 2 года назад +4

    Як на мене, Харків це найбільш недооцінений мегаполіс України. Архітектура різноманітна та цікава, але занедбана...вул.Дарвіна, Пушкінська, Алчевських, Чернишевська..., а які є цікаві будинки на Москалівці)

  • @Yuri17Leuta
    @Yuri17Leuta 3 года назад +3

    Однозначно like! Побачив рідне місто з нових ракурсів і цікавої точки зору. Незважаючи на загальну занедбаність фасадів, центр міста, на мою думку, виглядає більше органічним, ніж у столиці. На жаль, в Харкові, як і в Києві, історичній центр міста за дужками пріоритетів місцевої влади(.

  • @user-ww4cs2yo5k
    @user-ww4cs2yo5k 3 года назад +2

    Прожив там 11 років. Дякую за такий цікавий і професійний огляд.

  • @mrhunterr2518
    @mrhunterr2518 4 года назад +18

    Думка про те, чому в нас нехтують історичною спадщиною.
    Наша історія є тотально колоніальною. Всі регіони країни були тотально як не під поляками, то під рускими, австрійцями і т.д. Більшість зразків такої давньої архітектури є якраз надбанням тих режимів. З огляду на це вважаю є два основні фактори власне нехтування тою спадщиною:
    1) В людей немає настільки сильного контакту з пам'яткою, яка є чимось підсвідомо не їхнім, створеною не їхніми руками. Навідміну від більшості країн Європи - націй які історично сформувалися і усвідомлюють, що ось це зробили ми, наша нація - в Україні такого прямого коннекту не відбувається (бо справді більшість з тих пам'яток зроблені за чиїхось режимів, під диктовку їх стилю). Результатом цьому є якраз підсвідоме нерозуміння цінності такої пам'ятки, часто байдужість до її долі.
    2) Це те, до чого я частково приплутую й себе і що часто прослідковується зокрема в західній частині країни - від пам'ятки періоду радянського союзу - будь-якої, навіть класної - хочеться рвати. Люди настільки наїлися того безпросвітного, загарбницького, антиукраїнського, антигуманного (зокрема і в архітектурі і урбаністиці), болотного совка, що для них абсолютно всі совкові об'єкти архітектури викликають відразу. Є і дуже яскраві вийнятики, які, зокрема, дуже красномовно підтверджують цю теорію. Наприклад недавній кейс з мозаїкою "Море та риби" з магазину "Океан" у Львові. Люди відразу ж почали її захищати бо відчули певну прив'язаність - саме тому, що створювалось воно за ескізами Патика - фундаментально свого митця. Навіть сам стиль таємно йшов в розріз совковому соцреалізму і дивився на тогочасні західні тренди. Вдалий приклад того, як люди дуже тонко відчувають цю грань свого та чужого. (З польськими та австрійськими архітектурними об'єктами інакше - вони є в загальному естетично приємніші, тому також як правило відстоюються як пам'ятки).
    Не знаю чи сказав тут щось путнє але бачу то якось так.

    • @vovasggg7450
      @vovasggg7450 4 года назад +1

      Бо в "Море та риби" не криється совкова пропаганда, просто красива річ і все.

    • @andriiduben9198
      @andriiduben9198 4 года назад +3

      Проапелюю вам щодо відсутності давньої архітектури, в нас є Козацьке бароко у центральній Україні, галицька сецесія на заході, а також народна архітектура про яку не треба забувати, в нас хороша база на якій можна продовжувати свою традицію. Архітектура відроджується тоді, коли відроджується державність.

    • @mrhunterr2518
      @mrhunterr2518 4 года назад +1

      @@andriiduben9198 Такі пам'ятки переважно й стараються захищати. Але багато ще й впирається в бюджет. В більшості випадків як державі, так і приватним особам легше і дешевше знести це, аніж реставрувати.

    • @3SLBK
      @3SLBK 4 года назад +1

      Чехія, Словакія, Угорщина, Фінляндія, Хорватія, Словенія, прибалтійські країни - теж довгий час не були незалежними, та знача частина міської історичної архітектури побудована за панування Австрійської/Російської імперій, Швеції або тевтонців - в залежності від регіону. Однак ставлення інше. Частково це справедливо і для Польщі.

    • @vladislavlingrowski173
      @vladislavlingrowski173 3 года назад +1

      Пункт перший абсолютно вірний і абсолютна нісенітниця. Через діяльність радянської влади і справді відбулась втрата і зв’язок з історією. Але не через те що якісь абстракті “рускі” колись збудували і пішли, а прийшли українці і заселились. Коли Харків забудовувався, то не було ніяких “рускіх”, а була Всеросійська імперія яка складалась з трьох народностей. І переважна більшість населення як жила в Харкові, так і їх нащадки тут проживають. Зокрема, наприклад, нащадки архітектора Бекетова. Так що наведена вами причина абсолютно нічого спільного власне з історією не має. Пам'ятки не цінять через відсутність правових норм і адекватних запобіжників їх збережнню, культурної (а разом фінансової, політичної ітд.) освіти, грошей, а також (але не в першу чергу) через відсутність громадянського суспільства з сильною міською ідентифікацією. Відверто кажучи таку в Україні я бачив тільки одну - в Севастополі, але не повірите пам'ятки архітектури це не сильно рятувало.

  • @ukrdima
    @ukrdima 3 года назад +4

    Доки власники маршруток башляють керівництву міста, комунальний транспорт буде асоціюватися з безоплатним перевезенням пенсіонерів, а будь-хто, в кого вистачає грошей, зробить вибір на користь автомобіля. Тобто проблема, як завжди, в корупції.

    • @tamar_palma
      @tamar_palma Год назад

      В Києві так само. Нормальні міські автобуси возять самих пенсіонерів, тільки вони можуть чекати автобуса, а платоспроможні пасажири сідають в маршрутку і їдуть.
      Автобуси їздять за графіком. На деяких маршрутах маршрутка спеціально чекає часу по розкладу автобуса, і їде прямо перед його відправленням, забираючи всіх платоспроможних пасажирів. А всі пенсіонери сідають через 5хв. в автобус і ніякого доходу в київпастранс. З чого ж тоді розвивати цей міський транспорт?
      "За державу обидно", як говорив персонаж "Белое солнце пустыни"....

  • @dmytro_skurikhin
    @dmytro_skurikhin 3 года назад +3

    У Харкові є великі проблеми з пішохідністю, дизайн кодом та відношенням до культурної спадщини. Проте у нас гарні парки і автомобільні дороги. Це наслідки вузького світогляду міського голови і ручного управління містом.

  • @antonparovoz1889
    @antonparovoz1889 4 года назад +26

    Заї**в уже цей їхній Паріматч :( Просто скрізь і в неймовірній кількості (((

    • @makedonsky1
      @makedonsky1 4 года назад +2

      а космолох?)

    • @antonparovoz1889
      @antonparovoz1889 4 года назад +1

      Sanya Andraxel теж хєрня, але паріматча більше, наче)

    • @dmytro_skurikhin
      @dmytro_skurikhin 3 года назад

      Навіть в метро

  • @artemihumin7732
    @artemihumin7732 3 года назад +6

    Моя улюблена вулиця Харкова - це вул Дарвіна

  • @vladyslav997
    @vladyslav997 3 года назад +3

    Спасибо вам за короткий экспромт и ревью. Город и в правду с потенциалом, но абсолютно не реализованным. Решения по сохранению исторического наследия и урбанистики даются тяжело. Однако порой проскакивают реализации здоровых идей.
    P.S. Такие видео хорошо привлекают внимание к проблемам города и могут давать определенный резонанс. Спасибо ещё раз.

  • @ianianovich7473
    @ianianovich7473 3 года назад +6

    перше що впадає в очі - це те, що всі вивіски та написи зроблені російською мовою...

    • @tamar_palma
      @tamar_palma Год назад +1

      Я з Києва, мене також це вражає.

  • @MrHerych
    @MrHerych 4 года назад +22

    3:54 по всему Харькову такие тротуары, к сожалению
    Есть всего несколько центральных улиц-проспектов, где тротуары нормальные

    • @serhiitereshchenko7515
      @serhiitereshchenko7515 4 года назад +9

      Всё указывает на то что в городе живут киоски и автомобили, а люди жрать захотят дорогу найдут ... лейтмотив постсоветской урбанистики.

    • @Stakiss132
      @Stakiss132 4 года назад

      Це правда

    • @partygirl2489
      @partygirl2489 3 года назад

      Это ложь. Жила на Одесской. Нормальные там тротуары.

  • @deepfuchsia7204
    @deepfuchsia7204 4 года назад +9

    Даний випуск влогу спонсорований парі матч

  • @bilyk.50
    @bilyk.50 Год назад

    Майже всі будівлі на відео - будівлі колишніх мануфактур.
    0:03 дві будівлі мануфактур за проектом Ржепішевського, одного з найцікавіших архітекторів міста. На тій, що посредині, майоліка за малюнком Врубеля, за харківськими переказами.
    14:04 ця теж за проектом Ржепішевського - павільйон ВДНГ за часів, коли Харків був столицею.
    10:47 а це англійський архітектор Томсон, у будівлі є домова церква, аспиду якої можно побачити у дворі.

  • @AlexGostevUA
    @AlexGostevUA Год назад +1

    Район нажаль не вiдображає мiста, вiн добре пiдiбраний з точки зору архiтектурноï спадщини, але район специфiчний. Це не той район де по якому хочеться гуляти, вiн промисловий - склади, фабрики i залiзничний вокзал поблизу. Часто бачу не дуже вдалi райони поблизу вокзалу. Як приклад - Бидгощ 🇵🇱 чудове мiсто, але якщо його оцiнити по привокзальному району, буде печаль. З якоïcь причини мiський благоустрiй до нього не доïхав i це навiть дивно так як класснi тротуары i дорiжки для пiшоходiв зробленi навiть в спальниках, але не там. Це звичано мiнус мiсту, що така iсторична мiсцевiсть не доглянута. Потрiбна подорож мiстом яка охопить рiзнi його частини, тодi можна буде побудувати цiльну картину.

  • @user-rs1cv9ot1v
    @user-rs1cv9ot1v 3 года назад +1

    Дякую!

  • @ericcartman8166
    @ericcartman8166 4 года назад +20

    Город потихоньку уничтожают, Полтавский Шлях разрушен, дома Ржепишевского и Гинзбурга в ужасном состоянии. Город весь ужасной рекламе, те парки что сделали ну это такое.... отмывание денег. В так город разваливается и теряет свою идентичность

  • @oleksandra_O
    @oleksandra_O 4 года назад +3

    Дякую за блог, гадаю це корисно як спільноті архітекторів так і громадянам інших професій.
    Стосовно проблеми збереження спадщини. На мою думку глобально, це нерозуміння своєі історії та розірваний зв'язок поколінь. Люди не відчувають своєї дотичності до історії та відповідальності за її збереження.
    Дуже хотілось би, щоб ви показали харківські новобудови і порівняли їх з іншимі містами.

  • @OleksandrDorokhov
    @OleksandrDorokhov Год назад +3

    Харьков был бы прекрасным городом, если бы не случился 1917 год и последующая оккупация, после которой городу предстоит восстанавливаться не одно поколение. Как в плане архитектуры, так и в плане генофонда.

  • @ye_novych
    @ye_novych 3 года назад +2

    14:53 - дуже круто!

  • @sumyurban
    @sumyurban 4 года назад +5

    Так саме цікаве, що парки ремонують, а решта на відстаньте. Були б ви в парках зрозуміли звідки у Кернеса такий термін перебування на посаді мера. До речі запрошую до Сум. Буде не менш цікаво.

  • @Antonio84able
    @Antonio84able 3 года назад +2

    Театр на Подоле - это архитектурное уродство. Там соседнее с ним здание в 100 раз интереснее с архитектурной точки зрения.
    Про харьковские убитые пешеходные дороги ставлю лайк! У нас действительно пешеходы - это люди последнего сорта. Архитектура в Харькове действительно интересная.

    • @tsukanovandrey3430
      @tsukanovandrey3430 2 года назад

      Я тоже изначально был настроен очень агрессивно против театра на Подоле. Но теперь, по прошествии времени, чуть смягчился - меня, главным образом, смущает его верхняя часть из какого-то неприглядного материала.

  • @fearpm1496
    @fearpm1496 2 года назад

    Хоча і з дворічним запізненням, але 👍. Коли подивився, тоді і поставив.

  • @oleksandrkaliuzhnyi5791
    @oleksandrkaliuzhnyi5791 3 года назад +1

    приємно здивований: побачив бас-гітару у кадрі - цікаво що граєте?

  • @yuriyzubov3993
    @yuriyzubov3993 2 года назад

    дякую.

  • @sviatoslavamosov8184
    @sviatoslavamosov8184 3 года назад +3

    Перша столиця 🇺🇦👍

    • @user-be9of3cr6k
      @user-be9of3cr6k 3 года назад +3

      Перша окупаційна)
      Київ - перший. І зплишиться

    • @Oleksa-Derevianchenko
      @Oleksa-Derevianchenko 2 года назад

      А Хуст, Вінниця, Львів (ЗУНР) і багато-багато інших? На каналі ім. Т.Г. Шевченка є окреме відео з оглядом усіх українських столиць.
      P.S. дійсно, "перша окупаційна") На щастя, в цьому столітті він нею не став.

  • @tarasinf
    @tarasinf 4 года назад +4

    Які є рішення з пластиковими вікнами?

  • @pshenychka828
    @pshenychka828 4 года назад +7

    Ох то про хідники в Харкові добре підмічено, то системно і в цілому місті, деякі ями на тих хідниках я памʼятаю з дитинства, зате дороги двічі на рік перекатують))

  • @wydawnyctwourbino
    @wydawnyctwourbino 3 года назад +3

    Дуже тенденційне відео. маніпуляція чистої води.

  • @ruslanyarosh4478
    @ruslanyarosh4478 3 года назад +1

    Всё в принципе правильно сказали. Единственное, хотелось бы больше материала чтобы вы наснимали. А то видео с одного квартала только)

  • @user-cc6hy7ns5t
    @user-cc6hy7ns5t 4 года назад +8

    Ота хата нова, всередині якої зберегли фрагменти старої розвалюхи, - шик. Але я вже уявляю коменти наших галичан, які люблять "по-богатому"))

  • @alexeisirotinin3590
    @alexeisirotinin3590 3 года назад +1

    @18:40 Це не каналізаційні стояки, а канали пневмопошти

  • @partygirl2489
    @partygirl2489 3 года назад +2

    Так можно пройтись в любом городе по старому и стрёмному району. Районы Центрального рынка и ЖД вокзала убитые, но это не говорит о том, что весь город такой. В спальный районах делают дороги и тротуары. (Не только в центре) А здание, на котором весела реклама Пари Матч, - это дом 1912 года, который сейчас реконструировали как раз-таки

  • @nokter5657
    @nokter5657 4 года назад +17

    Дуже мало показано. Фактично 200 метрів навколо одного кватралу і все. І не показані центральні вулочки.

    • @mirabel_lv6869
      @mirabel_lv6869 4 года назад +8

      Автор пояснив: це був експромт у перерві під час конференції.

    • @Stakiss132
      @Stakiss132 4 года назад

      Це історична частина міста від Вокзалу до Майдану Конституції.

  • @user-zg1zi9dl6n
    @user-zg1zi9dl6n 4 года назад +7

    Дякую за відео! Чекаємо на Вас в Одесі. В нас теж цікава архітектура :)

    • @Star0i0kashka
      @Star0i0kashka 4 года назад

      Не в обіду. Але по моєму в Одесі взагалі неслідкують за архітектурою і інфраструктурою вцілому. А у плані туризму зі Львовом, якщо рівняти, далеко позаду

    • @user-zg1zi9dl6n
      @user-zg1zi9dl6n 4 года назад

      @@Star0i0kashka ну, останнім часом цю проблему трохи почали вирішувати. В багатостраждальному будинку Руссова, що розвалювався роками після пожежі, вже закінчують реставраційнй роботи. Потьомкінські сходи та колонаду нещодавно зробили. Ще ряд цікавих будинків в центрі міста наразі реставрують

  • @int_fx_dx
    @int_fx_dx 4 года назад +6

    коли ти знаєш, що твій вечір пройде ох*єнно)

  • @kovaleks93
    @kovaleks93 4 года назад +7

    Лайк за видео. Очень понравилось. Конечно судить о огромном городе показывая 2 исторических квартала не совсем правильно.
    Требую добавки.

  • @user-xg8fm3or5i
    @user-xg8fm3or5i 4 года назад +2

    Ігнорування ресурсу історичних споруд, хай навіть вони не будуть реєстровими, від тотального несприйняття і невиконання умов, що вказуються хоча б в Опорних планах. Там все ж вказується фонова і цінна забудова попри реєстрові пам'ятки. А на основі цього і ніхто не розробляє "Правил забудови". Хоча в реставраційних ДБНах і в Законі про ОКС сказано і про Охоронні зони і Зони регулювання забудови. А для всіх керівників міст - це "дєтскій лєпєт" і лише викликає іронію. Звісно, якщо ніхто боляче по пальцях не дає відвертим руйнівникам, чи тим, хто не зважає на ці режими експлуатації і охоронні зони, то і в мешканців не виробиться естетичних смаків. Просто ці вимоги щодо ОКС мають стати пріоритетними, а не "супутніми" у новому проектуванні і експлуатації. А особливо, там де стара забудова не стала реєстровою.

  • @ukranizator8302
    @ukranizator8302 Год назад

    💛💙💛💙

  • @tetyanazemerova8574
    @tetyanazemerova8574 3 года назад +3

    Дякую, на маленькому кварталі чудово продемонстровано і клас харківської архітектури, і споживацьке ставлення до ресурсу з боку місцевої влади передусім - і мешканців також. Людина, яка виросла в такому оточенні, сприймає його за норму; маю сподівання на розширення географії мандрівок, щоби харків"яни побачили, що комфортне місто - це не територія з двома-трьома суперпарками, а геть інше

    • @user-ml2pn5ne5i
      @user-ml2pn5ne5i 3 года назад +2

      Как Вы , Татьяна, плохо думаете о харьковчанах. Мы бываем в разных странах и городах. У нас есть чувство прекрасного.

  • @loureat_nob
    @loureat_nob 3 года назад +7

    поясніть мені як при цьому всьому що в Харкові багато спеціалістів і людей пов'язаних з архітектурою відбувається подібне? невже людям не самим затишно так жити? я досі не розумію як ми живемо в наших містах

    • @sandyr1229
      @sandyr1229 3 года назад

      Если до сих пор не понимаешь, то объяснять нет смысла... Учись, студент! А, ещё лАуреат!

  • @satoshinakamoto3433
    @satoshinakamoto3433 3 года назад +2

    Місто дуже подібне на Лодзь як на мене

  • @igorkamenskiy730
    @igorkamenskiy730 3 года назад +2

    Взагалі цілком слушні зауваження. Про схожість Харкова з Парижем не чув, хиба десь окремими
    місцями, біля кафе "Париж" в районі метро "Пушкінська" і то завдяки тому, що там постійно лунає
    французька музика. Але набережна Сени під мостами з клошарами теж не дуже... Цікавий дуже
    сторонній погляд, але переглядів не дуже...

    • @denisgolovko825
      @denisgolovko825 3 года назад +1

      Ну взагалі то якщо чесно то на Петербург, бо треба просто знати чому сам так і в такому стилі будувалось, модерн, ПІВНІЧНИЙ модерн, класіцизм. На той час працювали такі архітектори як Бекетов, Ржепішевський, Цауне, Претро, Гінзбург. Є навіть не те що схожі, а навіть деякі ідентичні , бо там і тут працювали, але то таке ))

  • @liduseniatko
    @liduseniatko 3 года назад +1

    Шкода що в цьому відео ви не завітали до пров.Театрального де стоїть чарівна споруда, теж пам'ятка архітектури - так званий згорілий "бордель". Споруда дуже як ви кажете харизматична!

  • @olenaandriutsi2926
    @olenaandriutsi2926 4 года назад +1

    Prosto u nas narod bidnuy,tomy i tak vse vidbuvaetsya,ya guvy v londoni 3 roku tomy bachy riznucyu,dyakuyu vam za vashi blogu!!!

  • @reeshomer516
    @reeshomer516 4 года назад +3

    Досвід з огорнення старих будівель новими в Харкові є. Подивіться на харківський історичний музей.

  • @red0r4nge
    @red0r4nge 3 года назад +1

    У нас все що сгоріло - те зносять. Давня харківська практика ще з совкових часів

  • @myktaryabushevski749
    @myktaryabushevski749 4 года назад

    Я не забывал

  • @Pekka_Voutilainen
    @Pekka_Voutilainen 2 года назад +1

    ciekawe miasto

  • @user-rx1mv8ib1j
    @user-rx1mv8ib1j 4 года назад +1

    Бачив робили тротуар на Різдвяній ,там де Юліан знімав.

  • @user-hu8hk4um7z
    @user-hu8hk4um7z 4 года назад +1

    А як тротуари в Львові?Прикладів сотні,один з яких-тротуар біля жк семицвіт,мені близьке порівняння з Харьковом.

    • @andriiduben9198
      @andriiduben9198 4 года назад

      @Daniel Szejko додам про велодоріжку на Городоцькій до Сяйво і на днях зробили частину хідника на тій таки Сяйво

    • @mshkotnyar
      @mshkotnyar 3 года назад

      У нас не все круто, але ліпше. Років 10 тому також ремонти робили без тротуарів.

    • @bozhenaantoniak6543
      @bozhenaantoniak6543 3 года назад +2

      @Daniel Szejko Я живу у Львові на Коновальця. Львів у рази поступається Харкову. Чаплинський зняв шматочок міста. Переферійний. Я Вам в рази гірші покажу у Львові. А от те, що у Харкові в рази краще за Львів чаплинський не показав. Типова маніпуляція.

    • @VlaD_rdmr
      @VlaD_rdmr 3 года назад +2

      @@bozhenaantoniak6543 Дякую з Харкова)

    • @wydawnyctwourbino
      @wydawnyctwourbino 3 года назад

      @Daniel Szejko Сумно слухати вашу патологічну брехню. Відразу видно підбрехача Садового.

  • @user-cx3or6sr5u
    @user-cx3or6sr5u 3 года назад +3

    Ставлення українців до архітектурної спадщини можу привести на прикладі Чернігова, де просто неймовіна кількість дерев'яного зодчества із казковим різьбленням, але багато власників отаких будиночків викидають наличники, зашивають фасад сайдингом і багато хто аргументує це тим, що дерево дуже складне в догляді, що його ж потрібно кожен рік фарбувати й вимальовувати оті візеруночки лиштви, а так пластиком зафігачив і не думаєш. При чому іноді одним будинком володіє два господарі і вони не можуть навіть домовитися одинаково зіпсувати будинок... І питання поваги до віку цього будинку та його значення для історичної канви міста взагалі не стоїть, нажаль. Люди не розцінюють це як надбання суспільства.

    • @Oleksa-Derevianchenko
      @Oleksa-Derevianchenko 2 года назад

      Дуже шкода!
      А як же попередні покоління, не привчили? Чи власники масово змінилися з колишніх часів?

  • @wladizlowe
    @wladizlowe 3 года назад +7

    Як харків'янин підписуюсь під кожним словом. Влада міста орієнтується на автомобілістів, а не пішоходів!

    • @user-jc6ij4qw9u
      @user-jc6ij4qw9u 3 года назад +1

      Це точно - сьогодні майдан Свободи перетворили на автостоянку і це вже не майдан. Треба приймати закони на державному півні, які заборонять використовувати майдани під автостоянки.

    • @sandyr1229
      @sandyr1229 3 года назад

      @@user-jc6ij4qw9u Погоджуюсь! "державні Півні" заборонять...

  • @kopcyh
    @kopcyh 4 года назад +2

    Юліане, повертайтеся як і обіцяли і пройдіться по новобудовах Харкова. Мені здається в нас навіть немає жодного подвір'я без автомобілів. Це архітектор міста недопрацьовує?

  • @elenaver
    @elenaver Год назад

    Підьчас Кернеса, всі такі пам'ятники архітектури, які заважали, просто дивним способом горіли...так вирішувалось багато проблем

  • @wadysaw6088
    @wadysaw6088 3 года назад +2

    Хотілося б почути думку пана Чаплінського за будівлі Держпрому та ХНАТОБу.

  • @TarikIAm
    @TarikIAm 3 года назад +2

    Мало Харкова, на жаль.

  • @wastedland5937
    @wastedland5937 4 года назад +9

    думаю, що таке ставлення до старовини - це радянський рудимент "новое лучше старого" який у багатьох українців все ще сидить десь на підсвідомому рівні.

  • @Stakiss132
    @Stakiss132 4 года назад +1

    Дякую що пан завітав, так тротуари у нас просто відсутні. Кернес вважає що люди мабуть лише на автомобілях мають їздити.
    Кульки смітників зробили після теракту під час Євро, тоді типу вирішили що вони прозорі і не додають осколків.
    9:59 зелена будівля це колись була піцца, її у колишнього власника віджали не так давно.

  • @rudboroda7031
    @rudboroda7031 4 года назад +12

    Все добре знято ,але різануло вухо:"канєшно стрьомно" 🙂

    • @GmailUser89
      @GmailUser89 4 года назад +11

      А це по-іншому й не назвеш.

    • @user-ep5hu4ws8s
      @user-ep5hu4ws8s 4 года назад +2

      а ще "харківчан"

    • @zhekanaoborot
      @zhekanaoborot 3 года назад +1

      @@user-ep5hu4ws8s що "харківчан", що "харьковчан" з вимовою "харькафчанє", і навіть літературне "харків'ян" - все це історично неправильно. Харківці - історична і правильна назва, а у вимові місцевих жителів в поколіннях - харьківці.

  • @user-kt7zo3no7t
    @user-kt7zo3no7t 2 года назад +1

    Всем, доброго утра из Белгорода.

  • @user-lk2xk8zm8n
    @user-lk2xk8zm8n 3 года назад +1

    До теми: в нас немає традиції перередачі культурноі і буть якоі спадщини тому такі революційні вихвати.

  • @user-jc6ij4qw9u
    @user-jc6ij4qw9u 3 года назад +2

    Нажаль Харків кожен рік втрачає архітетурні пам'ятки. Пішоходи в нашому місті не в приоритеті, хідників нема навіть в центральній частині міста. Дратують самі харківяни, які паплюжать фасади будинків "хатинками" у вигляді засклених балконів типу "хто в ліс, хто по дрова"", а також прибудовами, іноді ці будинки вже неможливо впізнати. Кернес (нехай покоїться з миром) до всього цього неподобства ще і закрив повністю фасади історичних будинків величезними банерами, які по суті своїм змістом нічого не несуть. Я, як харків'янка, не можу бути байдужою до цього звиздеця, який коїться в моєму місті . До всього цього в Харкові зовсім відсутня якісна сучасна архітектура.

  • @andrewnakota6826
    @andrewnakota6826 4 года назад +1

    тре було висотки-новобуди вздовж річки зняти і сумську вулицю.

  • @Sophia-wj4ko
    @Sophia-wj4ko 3 года назад

    Єдиний плюс закриття лото і гральних автоматів це-зменшення агресивної реклами!

  • @sergbs
    @sergbs 3 года назад +2

    Живу в Харькове, приезжал во Львов совсем недавно. Конечно Львов меня покорил, очень и очень круто. Очень удобный город для пешиходов. Но во Львове - очень много бомжей, алкоголиков, прям сам город говорит "спивайтесь", я совсем не пью и это бросается в глаза. Очень мало НЕ архитектурных красивых мест. Покорили новострои. Сам очень хочу в Харькове купить, но то что я увидел во Львове, это космос! Могу еще какието сравнения рассказать както

  • @du7924
    @du7924 4 года назад

    Опа, Кернес сзаду))

  • @user-qj6wt1mj2o
    @user-qj6wt1mj2o 3 года назад +1

    16хвилина колишній готель москва.

  • @sergeyperetyatko6520
    @sergeyperetyatko6520 2 года назад +1

    харькове очень много колоритных местностей, таких нет нигде в украине, как будио попадаешь в лругое время и мир, особенно старые пром районы и трущобы....очень интересные, как из моих сновидений, прям психоделика, на вопрос почему не берегут старое задам встречный, почему не берегут деревья и не ценят?

  • @user-fw7dp3oe1y
    @user-fw7dp3oe1y 3 года назад

    Привет дорогой 8-В из Харьковской гимназии 14😂

  • @yuriykrasnovskiy4692
    @yuriykrasnovskiy4692 4 года назад +1

    Стосовно вашого питання, чому в Україні не цінуємо історичний спадок? На мою думку, проблема в ідеології. У нас в усьому винні попередники. І все що строїли попередники - цінувати не варто. Не було такого істроичного періоду, коли ми могли би сказати - це будували велики українці. Після союзу набудували - значить бандити. При союзі - потворний совок. Сталінки виглядають добре, але Сталін - ворог, отже і сталінки не будемо цінувати. Дореволюційне - теж ідеалогічно не вписується. А далі то вже нічого й не залишилось. Тільки церкви. І це дивно, не важливо коли церкви були збудовані і як вони виглядають, більшість не стане їх критикувати.

  • @RunVeloSergii
    @RunVeloSergii 3 года назад +3

    Погоджуюсь на 100%. Дуже дивуюся коли з усіх сторін поширюють міф про те, що Харків одне з найкращих міст і Кернесу вдалося навести лад. Центр міста зовсім не сподобався - недобудований сучасний музей, асфальт, реклама, дивні парканчики, мало кафе і ресторанів. Околиці жахають. Надіюсь зміниться керівництво міста, цінності і пріоритети влади та мешканців!

  • @user-eo9iw2es3t
    @user-eo9iw2es3t Год назад

    А Садовий у Львові майже як Путін. Хотілось би когось іншого з новими, цікавими ідеями. Але всі інші реальні претенденти ще гірші.

    • @CHAPLINSKYVLOG
      @CHAPLINSKYVLOG  Год назад

      Хто на вашу думку інші претенденти?

  • @user-nu6rl8hh1f
    @user-nu6rl8hh1f 4 года назад +3

    Дуже шумно

  • @katarinanougat2050
    @katarinanougat2050 3 года назад

    Перші слова, з відео, ніби з моєї голови.

  • @myktaryabushevski749
    @myktaryabushevski749 4 года назад +2

    Шо

  • @myktaryabushevski749
    @myktaryabushevski749 4 года назад

    Пацаны, кто столицу архитектуры забыл

  • @user-ow8gs6zk5j
    @user-ow8gs6zk5j 3 года назад +3

    От яким може стати пішохідний Львів з Синюткою😭😭😭

  • @myktaryabushevski749
    @myktaryabushevski749 4 года назад +1

    Тю

  • @user-tr3lr2kh3s
    @user-tr3lr2kh3s 3 года назад +1

    Я харків'янка і я з вами повністю згодна.

  • @druzzyaka
    @druzzyaka 3 года назад +3

    Я харків'янин і вважаю своє місто незатишним, особливо Салтівку. Не могли б Ви зробити ролик на тему спальних районів, що робити з цими бетонними джунглями?

    • @druzzyaka
      @druzzyaka 3 года назад +1

      @@user-yu1ey6iu2t Родился в Харькове, жтву на Салтовке

  • @InonoYazy
    @InonoYazy 4 года назад

    Весь час намагаюсь вивести теорему зерна проблеми несмаку в Україні. І я не думаю що основною причиною є бідність. Я теж виросла в звичайній сімї, можна сказати впринципі і бідній, якщо по факту, але в такій же сімї як більша частина людей мого містечка. Мої батьки виросли в чассоюзу, і мені здається вони менше відчували тиск успішності\грошей, то ж чому у їхнього покоління, яке мало більше вільного часу (бо не треба було ставати супер успішними щоб адекватно жити, все і так добре було в союзі), в них не виріс смак до мистецтва, краси і розуміння звіки приходить натхнення жити.