filtry bawełniane (sportowe, nasączane) mają mniejszą sprawność filtracji. niestety wyższy przepływ = mniejsza skuteczność. Do tego bez ingerencji w sterownik i wałki rozrządu zysk z takiego filtra praktycznie żaden. lepiej częściej wymienoać dobry "papierowy" . W przypadku silników używanch w sporcie 1. olej i tak zmienia się co wyścig. 2. odbudowa silnika jest cześciej niż w cywilnym. więc to, że trochę cząstek kurzu się przedostanie nie ma znaczenia. Kiedyś wyścigówki wogóle jezdziły z otwartymi gardzielami gaźników. W przypadku własnej maszyny raczej cenię długowieczność i bezawaryjność.
O serwisowaniu i tym że, pojazd jest sprawny i niezawodny to kiedyś słyszałem fajną opinię O Rolls Royce . Wiadomo jest legenda jakie to niezawodne itp. Nie mówię że, nie są niezawodne. Ale to że, one są takie żywotne (tak jak mówię pewnie są dobrze zaprojektowane z dobrych materiałów z naddatkiem wytrzymałości itd.) to dlatego że, kupują je bogaci ludzie i dbają o nie, dają do serwisów, i nie oszczędzają na częściach , że stać ich na wszystkie wymagane naprawy. Oni wstawiają do warsztatu, serwis robi co tylko uważa za potrzebne do zrobienia i klient płaci tyle ile jest rachunek bez gadania że, tego pan nie rób bo za drogo , a pojeżdżę jeszcze z tym nic się nie stanie. I podobno tam nie ma terminu kiedy będzie gotowy, jak będzie zrobiony to damy znać. I wten sposób taki pojazd jest zawsze wpełni sprawny, bo jak tylko coś się psuje to jest wstawiana nowa część a nie drutowanie jak to my przeciętni ludzie robimy xD kupując jakieś budżetowe zamienniki . I dlatego jak my kupujemy używany samochód/motocykl to moze być różniez jego stanem. Inna historia ale potwierdzająca tą o Rollsie , koleś robi w Mercedesie za granicą. I właśnie zamożna klientka serwisuje u nich swojego Merca, on siedzi z menadżerem , patrzą idzie ona po odbiór. Menago mówi patrz teraz: - Dzień dobry ale masz super okulary, ona - o dzięki a wiesz byłam na wakacjach . I już babka szczęśliwa i bajera leci. Rachunek chyba 3000€ ona płaci z uśmiechem i wyjeżdża. I tak ludzie trzeba serwisować sprzęty!! Ha ha.
Super film, Mnie ciekawi wymiana,naprawa dętki w motocyklu w warunkach polowych. Mieliście takie sytuacje podczas waszych podróży? Wiem, że to prosta sprawa ale w zabytkach, którymi się interesuje.Ale mam Triumph'a Bonneville T120 i trochę mam obawy o te dętki w nim. Pozdrawiam.
Oj tak to jest zmora, zdarzało się po kilka "kapci" w ciągu dnia. Oczywiście w całej grupie. Taki materiał będzie na 100% ale chcemy go nagrać w prawdziwych warunkach czyli w terenie, więc jeszcze chwila niech przyjdzie wiosna. Pozdrawiamy.
Super odcinek i wielki plus za te wstawki historyczne . Nie przegadane nie zanudzone a ciekawe. Moze kiedys jakis odcinek na temat jakosci czesci? Ja do starego fazera wkladam hiflo za 60/70 pln w aso prawie 200 wymieniam co sezon ale chcialbym zobaczyc co mozna brac z zamiennika a co omijac szerokim łukiem
Fajny i ciekawy odcinek. Niby wloszczyzna a dostęp lepszy niż w moich obu motocyklach japońskich. Fjr1300 2019 AS, żeby wymienić filtr, trzeba zdemontować mechanizm zmiany biegów automatycznego sprzęgła, ( mialem manuala wczesniej i wymiana bardzo prosta). XV1900 - zdemontować zbiornik paliwa :) Pozdrawiam!
Co ciekawe Polacy często boją się włoskich motocykli wysnuwając jakieś, niczym nie poparte twierdzenia. Tak naprawdę, obecnie europejskie motocykle dogoniły, jeśli nie przegoniły ( moim zdaniem przegoniły) japońską konkurencję. Pozdrawiam i dziękuję za oglądanie.
Właśnie też miałem kiedyś takie obawy jak jeździłem na Japonii. Wypadek na fjr zdecydował że spróbuję BMW . Kupiłem Rt1100 i poza wymianą sprzęgła , łożysk wahacza i zrobienia nowej wiązki impulsatora halla (wszystko robiłem sam) nie dzieje się z tym motocyklem nic kompletnie, naprawdę jestem miło zaskoczony i fajnie bo konstrukcja jest prosta i można przy nim samemu dłubać 😅
@@StajniaMotocyklowa Brak chłodnicy, brak pompy wody, brak termostatu, realnie brak problemu z UPG, zawory na śróbę i OHV gdzie rozrząt to robi palikotylion km :) Pozdrawiam
Cześć Kolego robisz świetne filmy na prawdę szacun .Od niedawna też dorobiłem się harleya i mam pytanie gdzie i jak najlepiej zamawiać czesci .Lubię bardzo samemu przy niemu pogrzebać dzięki I pozdrawiam
Czy przypadkiem przy odkręcaniu ramki filtra nie używałeś śrubokręta pełniącego rolę wkrętaka czy może plastik nagwintowałeś? :) Jakie motocykle przychodzą Ci do głowy jak wspominasz marny dostęp do filtra? Dziękuję za kolejny odcinek!
Wkręt podczas pierwszego wkręcenia zrobił gwint i co teraz ? Hmm, wkręcamy wkręt we wcześniej przygotowany gwint. He he. poza tym łeb wystaje ponad materiał, ale wchodzi w kieszeń więc ten teges no. Co do motocykli z trudnym dostępem to np. Africa Twin. oczywiście ta współczesna bo stara miała dostęp level mistrz.
@@StajniaMotocyklowa Tak, to pokazuje bezsens tych dyskusji i zbyt wysokiego unoszenia podbródka podczas dyskusji (zwłaszcza internetowych). Aż sobie obejrzałem jak to wygląda w CFR 1100... no to zdecydowanie wolę dostęp do airboksa w moim prosiaku, nie mogę tylko znaleźć kabinowego p.pyłkowego :). Jak już wspomniałeś o mokrym filtrze to chciałoby się posłuchać o motocyklowej wersji czegoś takiego, co na YT można obejrzeć szukając "Rufford ford flood" i jak przy tym zniszczyć sobie silnik.
Pod koniec czołówki masz fragment filmu z zimowej wyprawy do Rosji. Pamiętam jak oglądałem go pasjami i to kilkanaście razy. Byłeś tam? Nie umiem tego filmu znaleźć.
Że niby porządek pod kanapą i łatwy dostęp... 🤔 Zupełnie jak w moim KTM... Tylko nie muszę aku odkręcać żeby otworzyć airbox! 😜 Tak! Jeszcze prefiltrach fajnie by było, może przy okazji tego jak czyścić, nasaczac i ogólnie dbać o filtry gąbkowe/k&n/DNA😍
Cześć, pytanko mam takie małe jak prawidłowo serwisuje się filtry powietrza typu K&N tak aby nasz motocykl miał jak najlepiej? Posiadam u siebie w CBR650R filtr powietrza BMC i chciałbym się dowiedzieć czy prawidłowo go serwisuje
Filtr papierowy ma tą różową gumę zrobioną z poliuretanu(PU) czyli odporne to jest na smary mineralne, na smary silikonowe sprzeczne informacje znajduje, a na smary syntetyczne to już zupełnie niejasne informacje. Trzeba chyba w domu robić samemu eksperymenty. Natomiast pytanie z jakiego materiału jest ta uszczelka obudowy?
Raczej ciężko będzie znaleźć takie informacje. Dlatego mówię, że bezpieczniej będzie z mineralnym. W tą stronę zazwyczaj jest bezpiecznie. Producenci zakładają, że w AirBoxie będą opary paliwa i resztki oleju więc jakkolwiek musi być to materiał choć częściowo odporny. :) pozdrawiam.
Chętnie bym się dowiedział jak dbać o filtr w podróży. Np 2-3 tyg w tym Maroku. Za krótko na wymianę, może zbyt długo by nie robić nic. Wozić ze sobą naftę do mycia filtra gąbkowego i olej do nasączania?
Znam jeden motocykl gdzie wymiana filtra powietrza to jest tragedia. Honda NC 700 S. Posiadam ten model. To jest jakaś katastrofa z tym filtrem. Nawet wprawiony mechanik potrzebuje około dwóch godzin żeby to zrobić. O kosztach samej robocizny nie wspomnę. Zazdroszczę takiego prostego rozwiązania
Cześć. Od niedawna też jestem posiadaczem Gutka. Zostanę przy filtrze papierowym. Ale widziałem dedykowany filtr gąbkowy. ruclips.net/video/zE2Kgi5JL0g/видео.htmlsi=AKFwjGpP0xH4OFns
K&N nie polecam nikomu. U mnie w motocyklu po 16tys.km airbox był oklejony czerwoną lepką substancją. Nie wiem czy to był olej z filtra, czy kurz, ale tego typu filtry do mnie nie przemawiają. Jest mnóstwo anglojezycznych filmów, w których jest pokazane to co napisałem. Motocykl 100% czasu użytkowany na szosie, filtr prawidłowo obsługiwany. Nawet polski team wyścigów dlugodystansowych na tym nie jeździł. Filtry tylko papierowe. Jeśli oryginał drogi lub długi czas oczekiwania to markowy zamiennik. Meiwa czy Emgo świetnie się sprawdzą. Z chęcią obejrzałbym film o regulacji TPS i synchonizacji przepustnic.
Na wszelkie rodzaje "gumy'" nie ma wpływu? Bo dziś słowo "guma" oznacza wiele różnych materiałów. Masz jakieś źródło, bo chętnie przeczytał bym jakieś opracowanie na ten temat, przyznam że nigdy się nad tym jakoś specjalnie nie pochylałem. Pozdrawiam.
@zri Poszukam czegoś szerszego niż etykieta, bardziej myślałem o jakichś badaniach i opracowaniach. Spoko znajdę. Nie by podważać, bo to, że jest neutralny to jest napisane, bardziej chciałbym zgłębić wiedzę. Tak dla siebie. Pozdrawiam.
@@bartoszri Wielu mogę i wiem o tym. Ale raczej staram się operować takimi tabelami jak np. w załączonym linku na końcu mojej wypowiedzi. Dobry przykład oleju który ma różną kompatybilność w zależności od rodzaju "gumy". Co do smaru litowego to mieszanina oleju z mydłem litowym i ten olej może stanowić problem. Zasadniczo jest bardzo wiele preparatów które nie robią krzywdy i jest wiele które mogą robić a pojęcie guma jest dziś mocno szerokie. Co do użytego przeze mnie smaru z K&N jest on bezpieczny, bo stricte do tego właśnie przeznaczony. Najbezpieczniejszy wydaje się silikonowy oczywiście. Albo jakieś na bazie olejów mineralnych, coć i one mogą zrobić kuku uszczelce. Biorąc jednak pod uwagę cenę tej uszczelki to warto chyba to olać i wymieniać ją za każdym razem na nową :). Pozdrawiam. alco.com.pl/olej-syntetyczny-super-lube-z-ptfe-118-ml-51004,id5671.html
Jako prefiltr działa. Pończochy używa się w starych wyścigówkach jako rozdrabniacza deszczu w przypadku braku filtra powietrza. Częsty widok w czeskich wyścigach zabytków. Jednak jako ofroadowy nie koniecznie, zbyt duże oczka i zbyt mała powierzchnia filtrująca. Pozdrawiam.
Super! Będziemy wdzięczni za więcej filmików dot. serwisu tego modelu. Wymiana oleju w wale i skrzyni, regulacja zaworow itp. :)
Będzie sporo materiałów z Gutkiem, wszak jest on nasz :). Na pewno będzie sporo turystycznych przydasiów i patentów. Zapraszamy.
Dołączam się do Piotra
Sam posiadam Gutka i lubię serwisować swoje maszyny
Pozdrawiam
Taki odcinek z czyszczeniem i nasączaniem filtrów gąbkowych i bawełnianych - fajna sprawa. Poproszę.
Zapewne kiedyś takowy powstanie.
To odrazu z serwisem innych filtrów, kN i jak radzić sb z papierowym filtrem w drodze (np przedmuchać 😅)
@@kacperbiedka "K&N" to filtry bawełniane. Nawet w tym odcinku to padło.
filtry bawełniane (sportowe, nasączane) mają mniejszą sprawność filtracji. niestety wyższy przepływ = mniejsza skuteczność. Do tego bez ingerencji w sterownik i wałki rozrządu zysk z takiego filtra praktycznie żaden. lepiej częściej wymienoać dobry "papierowy" .
W przypadku silników używanch w sporcie 1. olej i tak zmienia się co wyścig. 2. odbudowa silnika jest cześciej niż w cywilnym. więc to, że trochę cząstek kurzu się przedostanie nie ma znaczenia. Kiedyś wyścigówki wogóle jezdziły z otwartymi gardzielami gaźników. W przypadku własnej maszyny raczej cenię długowieczność i bezawaryjność.
@@bartoszri 100% zgody. Natomiast decydując się na bawełniany trzeba go co chwila serwisować. No i połowa przerabianych HD na takich jeździ.
O serwisowaniu i tym że, pojazd jest sprawny i niezawodny to kiedyś słyszałem fajną opinię O Rolls Royce . Wiadomo jest legenda jakie to niezawodne itp. Nie mówię że, nie są niezawodne. Ale to że, one są takie żywotne (tak jak mówię pewnie są dobrze zaprojektowane z dobrych materiałów z naddatkiem wytrzymałości itd.) to dlatego że, kupują je bogaci ludzie i dbają o nie, dają do serwisów, i nie oszczędzają na częściach , że stać ich na wszystkie wymagane naprawy. Oni wstawiają do warsztatu, serwis robi co tylko uważa za potrzebne do zrobienia i klient płaci tyle ile jest rachunek bez gadania że, tego pan nie rób bo za drogo , a pojeżdżę jeszcze z tym nic się nie stanie. I podobno tam nie ma terminu kiedy będzie gotowy, jak będzie zrobiony to damy znać. I wten sposób taki pojazd jest zawsze wpełni sprawny, bo jak tylko coś się psuje to jest wstawiana nowa część a nie drutowanie jak to my przeciętni ludzie robimy xD kupując jakieś budżetowe zamienniki . I dlatego jak my kupujemy używany samochód/motocykl to moze być różniez jego stanem. Inna historia ale potwierdzająca tą o Rollsie , koleś robi w Mercedesie za granicą. I właśnie zamożna klientka serwisuje u nich swojego Merca, on siedzi z menadżerem , patrzą idzie ona po odbiór. Menago mówi patrz teraz: - Dzień dobry ale masz super okulary, ona - o dzięki a wiesz byłam na wakacjach . I już babka szczęśliwa i bajera leci. Rachunek chyba 3000€ ona płaci z uśmiechem i wyjeżdża. I tak ludzie trzeba serwisować sprzęty!! Ha ha.
Coś w tym jest.
Co do akcentów polskich. Instaluję maszyny Włoskich marek i tam są najczęściej Polskie łożyska. Dodam że bardzo trwałe. Pozdrawiam. Guzzi Fan.
Super film,
Mnie ciekawi wymiana,naprawa dętki w motocyklu w warunkach polowych.
Mieliście takie sytuacje podczas waszych podróży?
Wiem, że to prosta sprawa ale w zabytkach, którymi się interesuje.Ale mam Triumph'a Bonneville T120 i trochę mam obawy o te dętki w nim.
Pozdrawiam.
Oj tak to jest zmora, zdarzało się po kilka "kapci" w ciągu dnia. Oczywiście w całej grupie. Taki materiał będzie na 100% ale chcemy go nagrać w prawdziwych warunkach czyli w terenie, więc jeszcze chwila niech przyjdzie wiosna. Pozdrawiamy.
Super odcinek i wielki plus za te wstawki historyczne . Nie przegadane nie zanudzone a ciekawe. Moze kiedys jakis odcinek na temat jakosci czesci? Ja do starego fazera wkladam hiflo za 60/70 pln w aso prawie 200 wymieniam co sezon ale chcialbym zobaczyc co mozna brac z zamiennika a co omijac szerokim łukiem
Na 100% będzie coś o oryginalnych częściach i częściach z zamiennika via akcesoryjnych. Dziękujemy i zapraszamy.
@@StajniaMotocyklowa no to czekamy w autach sprawa prostą dużo firm ogromny wybór w Moto już nie bardzo. Pozdrawiam
Świetny odcinek 👍🤜🤛😁
Dziękujemy i polecamy się na przyszłość.
Fajny i ciekawy odcinek. Niby wloszczyzna a dostęp lepszy niż w moich obu motocyklach japońskich. Fjr1300 2019 AS, żeby wymienić filtr, trzeba zdemontować mechanizm zmiany biegów automatycznego sprzęgła, ( mialem manuala wczesniej i wymiana bardzo prosta). XV1900 - zdemontować zbiornik paliwa :) Pozdrawiam!
Co ciekawe Polacy często boją się włoskich motocykli wysnuwając jakieś, niczym nie poparte twierdzenia. Tak naprawdę, obecnie europejskie motocykle dogoniły, jeśli nie przegoniły ( moim zdaniem przegoniły) japońską konkurencję. Pozdrawiam i dziękuję za oglądanie.
Właśnie też miałem kiedyś takie obawy jak jeździłem na Japonii. Wypadek na fjr zdecydował że spróbuję BMW . Kupiłem Rt1100 i poza wymianą sprzęgła , łożysk wahacza i zrobienia nowej wiązki impulsatora halla (wszystko robiłem sam) nie dzieje się z tym motocyklem nic kompletnie, naprawdę jestem miło zaskoczony i fajnie bo konstrukcja jest prosta i można przy nim samemu dłubać 😅
Hejka. Chcemy material z serwisowania filtrow :)
Niebawem zrobimy. Pozdrawiam.
Najładniejszy ADV na świecie, do tego prostota konstrukcji jak niemal 30lat temu.
A bardzo nowoczesna elektronika, dla mnie super. Czystość motocyklowego kunsztu z fajną nowoczesną elektroniką :) Pozdrawiam
@@StajniaMotocyklowa Brak chłodnicy, brak pompy wody, brak termostatu, realnie brak problemu z UPG, zawory na śróbę i OHV gdzie rozrząt to robi palikotylion km :) Pozdrawiam
Paweł jak już się chwalimy to do wymiany filtra powietrza w BMW olejaku 1200 wystarczy wykręcenie 4 śrubek, całość zajmuje około 5-10 minut.
Dokładnie tak, a w 1100 i 1150 to nawet dwie :).
Ale to dla profesjonalisty a dla amatora jest trochę więcej. @@StajniaMotocyklowa
@@jaceknawrot8873 nawet dwie śrubki :), nie minuty :)
Kurczę... z moimi 11 w prosiaku 1200 adv czuję się jak przegryw :) ale przynajmniej mam znowu świeży filtr.
Cześć Kolego robisz świetne filmy na prawdę szacun .Od niedawna też dorobiłem się harleya i mam pytanie gdzie i jak najlepiej zamawiać czesci .Lubię bardzo samemu przy niemu pogrzebać dzięki I pozdrawiam
Conrad Motors, Mały HD. Albo serwisy autoryzowane. Jest tego trochę.
Czy przypadkiem przy odkręcaniu ramki filtra nie używałeś śrubokręta pełniącego rolę wkrętaka czy może plastik nagwintowałeś? :) Jakie motocykle przychodzą Ci do głowy jak wspominasz marny dostęp do filtra? Dziękuję za kolejny odcinek!
Wkręt podczas pierwszego wkręcenia zrobił gwint i co teraz ? Hmm, wkręcamy wkręt we wcześniej przygotowany gwint. He he. poza tym łeb wystaje ponad materiał, ale wchodzi w kieszeń więc ten teges no. Co do motocykli z trudnym dostępem to np. Africa Twin. oczywiście ta współczesna bo stara miała dostęp level mistrz.
@@StajniaMotocyklowa Tak, to pokazuje bezsens tych dyskusji i zbyt wysokiego unoszenia podbródka podczas dyskusji (zwłaszcza internetowych). Aż sobie obejrzałem jak to wygląda w CFR 1100... no to zdecydowanie wolę dostęp do airboksa w moim prosiaku, nie mogę tylko znaleźć kabinowego p.pyłkowego :). Jak już wspomniałeś o mokrym filtrze to chciałoby się posłuchać o motocyklowej wersji czegoś takiego, co na YT można obejrzeć szukając "Rufford ford flood" i jak przy tym zniszczyć sobie silnik.
Dzięki za fajną robotę. Po odłączeniu aku trzeba podłączyć komputer czy nic się nie dzieję pozdrawiam
Nic się nie dzieje :).
Pod koniec czołówki masz fragment filmu z zimowej wyprawy do Rosji. Pamiętam jak oglądałem go pasjami i to kilkanaście razy. Byłeś tam? Nie umiem tego filmu znaleźć.
Tak i co więcej jako jedyny jechałem na 2 kołach :). z nartami. Bo zaprzęgów się "boję" :). tu masz link : ruclips.net/video/dvp7hhnodIY/видео.html
Że niby porządek pod kanapą i łatwy dostęp... 🤔 Zupełnie jak w moim KTM... Tylko nie muszę aku odkręcać żeby otworzyć airbox! 😜
Tak! Jeszcze prefiltrach fajnie by było, może przy okazji tego jak czyścić, nasaczac i ogólnie dbać o filtry gąbkowe/k&n/DNA😍
Będzie materiał o filtrach niebawem w Warsztatowych Opowieściach. Pozdrawiam
Cześć, pytanko mam takie małe jak prawidłowo serwisuje się filtry powietrza typu K&N tak aby nasz motocykl miał jak najlepiej? Posiadam u siebie w CBR650R filtr powietrza BMC i chciałbym się dowiedzieć czy prawidłowo go serwisuje
Zrobimy zapewne niebawem o tym odcinek. Pozdrawiam.
Filtr papierowy ma tą różową gumę zrobioną z poliuretanu(PU) czyli odporne to jest na smary mineralne, na smary silikonowe sprzeczne informacje znajduje, a na smary syntetyczne to już zupełnie niejasne informacje. Trzeba chyba w domu robić samemu eksperymenty.
Natomiast pytanie z jakiego materiału jest ta uszczelka obudowy?
Raczej ciężko będzie znaleźć takie informacje. Dlatego mówię, że bezpieczniej będzie z mineralnym. W tą stronę zazwyczaj jest bezpiecznie. Producenci zakładają, że w AirBoxie będą opary paliwa i resztki oleju więc jakkolwiek musi być to materiał choć częściowo odporny. :) pozdrawiam.
W mojej cb 500 pc 26 jest klapka do filtra na 3 wkręty.Dostępna bezpośrednio bez sciągania niczego.
Bo to stara dobra japońska szkoła.
VN-a nie pobijesz. Jedna śruba i masz filtr w ręku ;-)
Chętnie bym się dowiedział jak dbać o filtr w podróży. Np 2-3 tyg w tym Maroku. Za krótko na wymianę, może zbyt długo by nie robić nic.
Wozić ze sobą naftę do mycia filtra gąbkowego i olej do nasączania?
Jaki to motocykl ?
WSK Adventure Rally Świdnik@@StajniaMotocyklowa
Znam jeden motocykl gdzie wymiana filtra powietrza to jest tragedia. Honda NC 700 S. Posiadam ten model. To jest jakaś katastrofa z tym filtrem. Nawet wprawiony mechanik potrzebuje około dwóch godzin żeby to zrobić. O kosztach samej robocizny nie wspomnę. Zazdroszczę takiego prostego rozwiązania
Niestety sporo nowych japońskich motocykli tak ma. Np. Honda Africa CRF. A stara 750 miała wręcz perfekcyjnie. Pozdrawiam.
Cześć. Od niedawna też jestem posiadaczem Gutka. Zostanę przy filtrze papierowym. Ale widziałem dedykowany filtr gąbkowy.
ruclips.net/video/zE2Kgi5JL0g/видео.htmlsi=AKFwjGpP0xH4OFns
Dzięki za info. Gąbka przyda się do Maroka w październiku. Na kręcenie wokół komina również zostawiam papier. Pozdrawiam
K&N nie polecam nikomu. U mnie w motocyklu po 16tys.km airbox był oklejony czerwoną lepką substancją. Nie wiem czy to był olej z filtra, czy kurz, ale tego typu filtry do mnie nie przemawiają. Jest mnóstwo anglojezycznych filmów, w których jest pokazane to co napisałem. Motocykl 100% czasu użytkowany na szosie, filtr prawidłowo obsługiwany. Nawet polski team wyścigów dlugodystansowych na tym nie jeździł.
Filtry tylko papierowe. Jeśli oryginał drogi lub długi czas oczekiwania to markowy zamiennik. Meiwa czy Emgo świetnie się sprawdzą.
Z chęcią obejrzałbym film o regulacji TPS i synchonizacji przepustnic.
O filtrach K&N ich historii i przeznaczeniu zapewne zrobimy kiedyś osobny materiał. Pozdrawiam.
👍💪
🙂
smar litowy jest neutralny dla gumy
Na wszelkie rodzaje "gumy'" nie ma wpływu? Bo dziś słowo "guma" oznacza wiele różnych materiałów. Masz jakieś źródło, bo chętnie przeczytał bym jakieś opracowanie na ten temat, przyznam że nigdy się nad tym jakoś specjalnie nie pochylałem. Pozdrawiam.
@@StajniaMotocyklowa smar litowy to rodzaj mydła. Neutralny dla gumy - z etykiety smaru litowego cx30
@zri Poszukam czegoś szerszego niż etykieta, bardziej myślałem o jakichś badaniach i opracowaniach. Spoko znajdę. Nie by podważać, bo to, że jest neutralny to jest napisane, bardziej chciałbym zgłębić wiedzę. Tak dla siebie. Pozdrawiam.
@@StajniaMotocyklowa możesz smaru silikonowego użyć też
@@bartoszri Wielu mogę i wiem o tym. Ale raczej staram się operować takimi tabelami jak np. w załączonym linku na końcu mojej wypowiedzi. Dobry przykład oleju który ma różną kompatybilność w zależności od rodzaju "gumy". Co do smaru litowego to mieszanina oleju z mydłem litowym i ten olej może stanowić problem. Zasadniczo jest bardzo wiele preparatów które nie robią krzywdy i jest wiele które mogą robić a pojęcie guma jest dziś mocno szerokie. Co do użytego przeze mnie smaru z K&N jest on bezpieczny, bo stricte do tego właśnie przeznaczony. Najbezpieczniejszy wydaje się silikonowy oczywiście. Albo jakieś na bazie olejów mineralnych, coć i one mogą zrobić kuku uszczelce. Biorąc jednak pod uwagę cenę tej uszczelki to warto chyba to olać i wymieniać ją za każdym razem na nową :). Pozdrawiam. alco.com.pl/olej-syntetyczny-super-lube-z-ptfe-118-ml-51004,id5671.html
Prefiltr ,pończocha😅
Jako prefiltr działa. Pończochy używa się w starych wyścigówkach jako rozdrabniacza deszczu w przypadku braku filtra powietrza. Częsty widok w czeskich wyścigach zabytków. Jednak jako ofroadowy nie koniecznie, zbyt duże oczka i zbyt mała powierzchnia filtrująca. Pozdrawiam.
@@StajniaMotocyklowa pozdro