Що потрібно знати про шаблони (патерни) проектування

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 янв 2025

Комментарии • 9

  • @oslikua
    @oslikua 6 месяцев назад +4

    Обов'язково розберіть патерни програмування у наступних відео! Тільки, будь ласка, не з абстрактними прикладами "білочки-собачки", а із життєвими (системи оплати, робота з файловою системою тощо). Дякую за відео!

  • @TetianaPastukh-j7w
    @TetianaPastukh-j7w 6 месяцев назад

    Дуже корисно, якраз готуюсь до співбесід
    Дякую

  • @ЯрославАндроид-й7ч
    @ЯрославАндроид-й7ч 6 месяцев назад +3

    Цікаво глянути розбір патернів.
    Хотілось би побачити приклади коду (бажано із реальних проектів) без патернів, який тяжко підтримувати, а при додаванні патернів до такого коду, було б помітне покращення підтримки.
    Іншими словами, було б добре побачити яку біль вирішує той чи інший патерн в реальних проектах

  • @sviatoslavvovnianko3357
    @sviatoslavvovnianko3357 6 месяцев назад

    1:40 я сказав State. Де саме моя помилка?

    • @10xdev
      @10xdev  6 месяцев назад

      Вітаю! Гарне питання. В наступних відео розкрию, але якщо коротко, то ось визначення патерну State на вікіпедії
      > The state pattern is a behavioral software design pattern that allows an object to alter its behavior when its internal state changes. This pattern is close to the concept of finite-state machines. The state pattern can be interpreted as a strategy pattern, which is able to switch a strategy through invocations of methods defined in the pattern's interface.
      А ось кілька поінтів з refactoring.guru
      > Стан - це поведінковий патерн проектування, що дає змогу об’єктам змінювати поведінку в залежності від їхнього стану. Ззовні створюється враження, ніби змінився клас об’єкта.
      > Дуже важливим нюансом, який відрізняє цей патерн від Стратегії, є те, що і контекст, і конкретні стани можуть знати один про одного та ініціювати переходи від одного стану до іншого.
      > Стан можна розглядати як надбудову над Стратегією. Обидва патерни використовують композицію, щоб змінювати поведінку головного об’єкта, делегуючи роботу вкладеним об’єктам-помічникам. Проте в Стратегії ці об’єкти не знають один про одного і жодним чином не пов’язані. У Стані конкретні стани самостійно можуть перемикати контекст.
      Я б сказав, що State більше про різну поведінку в залежності від стану обʼєкта (наприклад дозволені переходи між статусами). А різні взаємозамінні алгоритми (приклад з відео - різні способи прокласти маршрут. Або ще один - різні платіжні способи при оплаті) - це стратегія
      У відео постараюсь продумати гарні приклади

  • @TetianaPastukh-j7w
    @TetianaPastukh-j7w 6 месяцев назад

    Було б цікаво кожен, тільки бажано на JavaScript 😅

  • @lesters
    @lesters 6 месяцев назад

    дуже рідко те що питають на співбесіді реально працює на самій галєрі, більшість контор ціни собі не складуть, питають якісь космічні речі а самі роблять проєкти з гівна і палок.

    • @10xdev
      @10xdev  6 месяцев назад

      Дякую за комент!
      Думаю десь справедливо. Я працював завжди на продуктах, то гівно і палки робиш для себе майбутнього (не кажу що не робиш, тиск, дедлайни і тд завжди є), тому завжди стараюсь робити якісно і прошу від інших, там де маю таку можливість
      Крім вищесказаного, нам все одно треба проходити співбесіди на ті галери)

    • @lesters
      @lesters 6 месяцев назад +1

      @@10xdev так продукти вони працюють по своїй схемі, яка також залежить і від бюджету але частіше так продуктові контори намагаються не впадати в гівнокод заради прибутку, бо це напряму впливає на їх персональний продукт в майбутньому. Галєри ж переживають за продукт до того моменту поки гроші не перевели і підпис не поставлений, тому зачасту робота яку ви там робите не відповідає вашій кваліфікації, ви або джун якого продали як мідла або мідл якого продали як сеньйора