Z moich obserwacji wynika ze ten woz nie posiada zabezpieczen pompy przed uszkodzeniem cialami obcymi,a o konkretnym aplikatorze widzac jego konstrukcje ramy nosnej mozna zapomniec!!
Mam kilka pytan! Jesli pompa sie zablokuje dajmy na to odlamkiem betonu ze zbiornika,odblokujemy krecac w druga strone to pompa nie dozna uszczerbku?? Kolejne pytanie widzac rame tego wozu z tylu,zapytam jak mozna tutaj zamontowac konkretny aplikator vogelsang black bird 15m ktorego masa wynosi 1900 kg ?? Prosze o sensowna i konkretna odpowiedz na moje pytania.
Postaramy się w miarę prosty sposób odpowiedzieć na nurtujące pytania. Pierwsze dotyczy ewentualnego zablokowania pompy. Wszystko zależy jaki to odłamek. Jeżeli tylko kawałek betonu to nie powinno się nic wielkiego wydarzyć. Znam przypadki , że kawałek betonu dostał się do exacatów na aplikatorze przechodząc wcześniej bez problemów przez pompę i dopiero w odstojniku pod docinaczem okazało się jaki jest wielki. O dziwo wymiary jego w najdłuższym odcinku wynosiły 12 cm przy średniej grubości 2,5 cm i pompa normalnie pracowała nie zostając tym przedostaniem się betonu uszkodzona. Z drugiej strony każdy użytkownik raczej zna swoje zbiorniki i może się spodziewać, że jeżeli beton się kruszy to należy przy zamawianiu beczki uwzględnić dołożenie albo stacji dokującej , która już posiada odpowiednie zabezpieczenie , które wstępnie eliminuje zaciągnięcie ciał obcych lub innego rozwiązania typu odstojnik przed pompą, chyba ,że pracujemy usługowo u klientów to wtedy ponosimy ryzyko. Tutaj klient przywołując możliwość kręcenia w drugą stronę pompą pyta się o uszczerbek na pompie. Przeważnie wszystkimi pompami innych producentów nie mamy takiej możliwości. Tutaj jest taka możliwość i oczywiście istnieje prawdopodobieństwo odblokowania więc jest na plus. Takie pytanie możemy zadać czy u innych producentów np. przy pompach próżniowych jak zostanie zassane obce ciało czy pompa nie zostanie uszkodzona. Znam osobiście przypadki zblokowania pompy ślimakowej poprzez nawinięcie sznurków i folii z sianokiszonek i tam tylko dym poszedł z pompy i nie ma w takich pompach cofnięcia w drugą stronę. Znam też przypadki uszkodzenia łopatek wirnika w pompie próżniowej przez zaciągnięcie kawałku betonu. W takich pompach pozostaje tylko naprawa. Kolejne pytanie dotyczy konstrukcji ramy czy wytrzyma aplikator black bird? Odpowiedź brzmi: Wozy asenizacyjne mają swój aplikator produkowany przez firmę Zunhammer a black bird jest montowany na wozach naszej konkurencji. Poza tym na wozach Zunhammera nie tylko są montowane aplikatory 15m, ale nawet 18,21,24 i 30 metrowe, których waga dochodzi do 4720 kg i nic się nie dzieje z konstrukcją ramy. Dla ciekawości podam informację , że pewien klient na tej ramie ma zamontowany podnośnik tylny tzw. TUZ i zamiast lekkiego aplikatora (wspomniane 15m) posiada zawieszaną bronę talerzową 4m, której waga wraz z tzw. dźwignią kilkukronie przewyższa wspomniany ciężar zwykłego aplikatora. Korzysta już 3 lata pracując na 370 ha ziemi i gdyby coś miało by się dziać to z pewnością już by wyszło... Pozdrawiamy :)
@@Rolmech_ Czytając Waszą wypowiedź, co do pomp ślimakowych, to proszę nie wprowadzać w błąd Ludzi. 1.Jak może iść dym, gdzie płynie gnojowica? 2. pompy krzywkowe, takie jak są montowane w tych beczkach mają dużo słabsze podciśnienie i ciśnienie na wyjściu jak ślimakowe. Praw fizyki się nie oszuka. Wystarczy obliczyć powierzchnię styku elementów roboczych i płaszczyzn roboczych w pompach. 3. Vogelsang, od niedawna zaczął produkować pompy ślimakowe. Pokazują je na wystawach również w Polsce. Gdyby były tak złe, to po co rozpoczął produkcję? 4. Żywotność pomp krzywkowych, a żywotność pomp ślimakowych to przepaść. Właśnie dla tego Vogelsang zaczął produkcję pomp ślimakowych. 5. Pompa ślimakowa, w zależności od producenta podkreślam, może pracować cały czas pompując czystą wodę. Te pompy, co montowane są do beczek waszych nie. 6.Dowodem na różnicę w jakości pomp, jest stosowanie mufki gumowej na ramieniu ssącym. Pompa ślimakowa wysokiej jakości, dobrego producenta, przy gęstej gnojowicy taką mufkę zassie. 6. Miałem przyjemność wyceny aplikatora do takiej beczki z montażem. producent aplikatora odpowiedział wyraźnie, że nie więcej niż 1200 kg, bo ma doświadczenie w tym i będzie problem z ramą, i nie ma profesjonalnych mocowań na ramie do aplikatora 7. Na filmie widać jakość zbiornika. pofałdowane boki, oraz nie równe ściany w miejscu łączenia. 8. Pompa ślimakowa jest droższa w produkcji od pompy krzywkowej, dla tego, aby była cena są takie montowane. W opcji macie pompy ślimakowe, tylko że cena wtedy idzie ostro w górę. Znam przypadek, gdzie na uruchomieniu doszło do uszkodzenia pompy w takiej beczce. Powodem było ciało obce o wymiarach jakie były podane. 9.Pompowanie gnojowicy przez ramę, gdzie widać spore oszczędności, nie koniecznie jakość. 10. Grubość zbiornika i grodzi falochronowych. Nigdzie nie podajecie tego. A dla czego? 11. Znam przypadki liczne pękania zbiorników na łączeniu połówek. Waszych zbiorników. Nawet na targach była taka beczka pokazywana. 12. po co stosować korki zaślepiające ramię ssące i przyłącze 150 mm? Brak dobrych jakościowo zasuw. Na filmie widać, że zasuwa do przyłącza 150 mm to najtańszy produkt. Mogę jeszcze wiele pisać. Ale proszę nie traktować innych, że mają gorszej jakości sprzęt, że dym idzie, czy wypisywanie że te są naj a co innego beee. na to wszystko i więcej mam dowody w postaci fotografii i filmów. Mam dowody również w postaci opinii i porównań użytkowników Państwa beczek i innej marki. Proszę więc zachować umiar, w tym co się pisze i nie naciągać faktów. Bo argument, że pompowanie przez ramę, dużą średnice zwiększa żywotność pompy, a jednocześnie stosowanie ramienia 150mm ( średnica wewnętrzna) za miast 200 mm, to żywotności już pompy nie skraca. Proszę się zastanowić co się pisze i w jaki sposób. Czy ma się na to argumenty, czy nie.
Taki jak Gr Piotrowski z Węgrowa 👍
Dokładnie tak😀😀😀
Z moich obserwacji wynika ze ten woz nie posiada zabezpieczen pompy przed uszkodzeniem cialami obcymi,a o konkretnym aplikatorze widzac jego konstrukcje ramy nosnej mozna zapomniec!!
Odpowiedzieliśmy już na to pytanie wczesniej
Mam kilka pytan! Jesli pompa sie zablokuje dajmy na to odlamkiem betonu ze zbiornika,odblokujemy krecac w druga strone to pompa nie dozna uszczerbku?? Kolejne pytanie widzac rame tego wozu z tylu,zapytam jak mozna tutaj zamontowac konkretny aplikator vogelsang black bird 15m ktorego masa wynosi 1900 kg ?? Prosze o sensowna i konkretna odpowiedz na moje pytania.
Postaramy się w miarę prosty sposób odpowiedzieć na nurtujące pytania. Pierwsze dotyczy ewentualnego zablokowania pompy. Wszystko zależy jaki to odłamek. Jeżeli tylko kawałek betonu to nie powinno się nic wielkiego wydarzyć. Znam przypadki , że kawałek betonu dostał się do exacatów na aplikatorze przechodząc wcześniej bez problemów przez pompę i dopiero w odstojniku pod docinaczem okazało się jaki jest wielki. O dziwo wymiary jego w najdłuższym odcinku wynosiły 12 cm przy średniej grubości 2,5 cm i pompa normalnie pracowała nie zostając tym przedostaniem się betonu uszkodzona. Z drugiej strony każdy użytkownik raczej zna swoje zbiorniki i może się spodziewać, że jeżeli beton się kruszy to należy przy zamawianiu beczki uwzględnić dołożenie albo stacji dokującej , która już posiada odpowiednie zabezpieczenie , które wstępnie eliminuje zaciągnięcie ciał obcych lub innego rozwiązania typu odstojnik przed pompą, chyba ,że pracujemy usługowo u klientów to wtedy ponosimy ryzyko. Tutaj klient przywołując możliwość kręcenia w drugą stronę pompą pyta się o uszczerbek na pompie. Przeważnie wszystkimi pompami innych producentów nie mamy takiej możliwości. Tutaj jest taka możliwość i oczywiście istnieje prawdopodobieństwo odblokowania więc jest na plus. Takie pytanie możemy zadać czy u innych producentów np. przy pompach próżniowych jak zostanie zassane obce ciało czy pompa nie zostanie uszkodzona. Znam osobiście przypadki zblokowania pompy ślimakowej poprzez nawinięcie sznurków i folii z sianokiszonek i tam tylko dym poszedł z pompy i nie ma w takich pompach cofnięcia w drugą stronę. Znam też przypadki uszkodzenia łopatek wirnika w pompie próżniowej przez zaciągnięcie kawałku betonu. W takich pompach pozostaje tylko naprawa. Kolejne pytanie dotyczy konstrukcji ramy czy wytrzyma aplikator black bird?
Odpowiedź brzmi:
Wozy asenizacyjne mają swój aplikator produkowany przez firmę Zunhammer a black bird jest montowany na wozach naszej konkurencji. Poza tym na wozach Zunhammera nie tylko są montowane aplikatory 15m, ale nawet 18,21,24 i 30 metrowe, których waga dochodzi do 4720 kg i nic się nie dzieje z konstrukcją ramy. Dla ciekawości podam informację , że pewien klient na tej ramie ma zamontowany podnośnik tylny tzw. TUZ i zamiast lekkiego aplikatora (wspomniane 15m) posiada zawieszaną bronę talerzową 4m, której waga wraz z tzw. dźwignią kilkukronie przewyższa wspomniany ciężar zwykłego aplikatora. Korzysta już 3 lata pracując na 370 ha ziemi i gdyby coś miało by się dziać to z pewnością już by wyszło...
Pozdrawiamy :)
@@Rolmech_ Czytając Waszą wypowiedź, co do pomp ślimakowych, to proszę nie wprowadzać w błąd Ludzi. 1.Jak może iść dym, gdzie płynie gnojowica? 2. pompy krzywkowe, takie jak są montowane w tych beczkach mają dużo słabsze podciśnienie i ciśnienie na wyjściu jak ślimakowe. Praw fizyki się nie oszuka. Wystarczy obliczyć powierzchnię styku elementów roboczych i płaszczyzn roboczych w pompach. 3. Vogelsang, od niedawna zaczął produkować pompy ślimakowe. Pokazują je na wystawach również w Polsce. Gdyby były tak złe, to po co rozpoczął produkcję? 4. Żywotność pomp krzywkowych, a żywotność pomp ślimakowych to przepaść. Właśnie dla tego Vogelsang zaczął produkcję pomp ślimakowych. 5. Pompa ślimakowa, w zależności od producenta podkreślam, może pracować cały czas pompując czystą wodę. Te pompy, co montowane są do beczek waszych nie. 6.Dowodem na różnicę w jakości pomp, jest stosowanie mufki gumowej na ramieniu ssącym. Pompa ślimakowa wysokiej jakości, dobrego producenta, przy gęstej gnojowicy taką mufkę zassie. 6. Miałem przyjemność wyceny aplikatora do takiej beczki z montażem. producent aplikatora odpowiedział wyraźnie, że nie więcej niż 1200 kg, bo ma doświadczenie w tym i będzie problem z ramą, i nie ma profesjonalnych mocowań na ramie do aplikatora 7. Na filmie widać jakość zbiornika. pofałdowane boki, oraz nie równe ściany w miejscu łączenia. 8. Pompa ślimakowa jest droższa w produkcji od pompy krzywkowej, dla tego, aby była cena są takie montowane. W opcji macie pompy ślimakowe, tylko że cena wtedy idzie ostro w górę. Znam przypadek, gdzie na uruchomieniu doszło do uszkodzenia pompy w takiej beczce. Powodem było ciało obce o wymiarach jakie były podane. 9.Pompowanie gnojowicy przez ramę, gdzie widać spore oszczędności, nie koniecznie jakość. 10. Grubość zbiornika i grodzi falochronowych. Nigdzie nie podajecie tego. A dla czego? 11. Znam przypadki liczne pękania zbiorników na łączeniu połówek. Waszych zbiorników. Nawet na targach była taka beczka pokazywana. 12. po co stosować korki zaślepiające ramię ssące i przyłącze 150 mm? Brak dobrych jakościowo zasuw. Na filmie widać, że zasuwa do przyłącza 150 mm to najtańszy produkt. Mogę jeszcze wiele pisać. Ale proszę nie traktować innych, że mają gorszej jakości sprzęt, że dym idzie, czy wypisywanie że te są naj a co innego beee. na to wszystko i więcej mam dowody w postaci fotografii i filmów. Mam dowody również w postaci opinii i porównań użytkowników Państwa beczek i innej marki. Proszę więc zachować umiar, w tym co się pisze i nie naciągać faktów. Bo argument, że pompowanie przez ramę, dużą średnice zwiększa żywotność pompy, a jednocześnie stosowanie ramienia 150mm ( średnica wewnętrzna) za miast 200 mm, to żywotności już pompy nie skraca. Proszę się zastanowić co się pisze i w jaki sposób. Czy ma się na to argumenty, czy nie.
@@wojciechlupinski5184że chciało ci się tyle pisać
@@patrykspiewak5049 Witam. No jak ktoś "koloryzuje" to trzeba pokazać jak się sprawy mają. A to tylko mała część. Pozdrawiam.
Jaki jest wymóg konii?
Zależy od pojemności beczki i czy ma aplikator.