10 цікавих фактів про рюмочні в СССР

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 сен 2024
  • Вітаю на нашому каналі! Якщо ви хочете підтримати молодий канал то ось номер карточки. Звичайно я знаю що зараз тяжкий час - тому закликаю в першу чергу донатити на армію , в другу тим кому це дуже необхідно.
    5363 5421 0164 6199 (Приват)
    А вже тоді можна допомогти матеріально нашому каналу. Багато не прошу навіть 20 -30 грн - буде хороша допомога для подальшого розвитку каналу . Слава Україні!
    10 цікавих фактів про заклад "Рюмочна" в СРСР
    1. Простота і доступність
    "Рюмочні" були одними з найбільш демократичних закладів у СРСР. Вони розташовувалися у людних місцях, таких як вокзали, ринки, станції метро або просто на вулицях великих і маленьких міст. Завдяки своїй простоті та дешевизні, ці заклади були доступні для широкого загалу. "Рюмочна" не вимагала відвідувача високого статусу або товстого гаманця - це було місце, куди міг зайти будь-хто, щоб швидко випити рюмку горілки або іншого міцного напою і відразу піти.
    2. Асортимент алкогольних напоїв
    У "рюмочних" пропонували переважно міцні спиртні напої - горілку, коньяк, настойки. Асортимент часто був досить обмежений і залежав від поставок державних підприємств, але головним атрибутом залишалася горілка. Вартість таких напоїв була низькою, що робило їх доступними для робочого класу. Напої продавалися в стандартних обсягах - 50 або 100 грамів, що дозволяло клієнтам контролювати кількість вживаного алкоголю.
    3. Закуски до алкоголю
    У більшості "рюмочних" подавали прості та дешеві закуски, які традиційно супроводжували вживання алкоголю. До таких закусок належали мариновані огірки, шматочки хліба з оселедцем, ковбасою, сиром або салом, а іноді - холодці, варені яйця чи сосиски. Ці закуски виконували важливу роль: вони не лише допомагали зменшити вплив алкоголю на організм, але й додавали відчуття ситості.
    4. Формат "на ходу"
    Особливістю "рюмочних" було те, що вони були призначені для швидкого споживання алкоголю. Це не були місця для тривалого застілля або розмов. Відвідувачі заходили на кілька хвилин, випивали свою рюмку, закушували і йшли далі по своїх справах. Через це у "рюмочних" часто не було сидячих місць, або вони були дуже обмеженими - у кращому випадку кілька столиків або барна стійка.
    5. Соціальний простір
    Незважаючи на те, що "рюмочні" не були призначені для тривалих посиденьок, вони ставали місцями соціальної взаємодії. Тут могли зустрічатися люди різних професій, вікових груп і соціальних статусів. Для багатьох робітників "рюмочна" була місцем, де можна було швидко випити після важкого робочого дня і коротко поспілкуватися з колегами або навіть незнайомими людьми. Це своєрідний простір для коротких розмов і обміну новинами.
    6. Час роботи
    "Рюмочні" зазвичай відкривалися вранці та працювали до пізнього вечора. Час роботи варіювався залежно від регіону та конкретного закладу, але зазвичай вони працювали довше, ніж інші заклади громадського харчування. Це було важливо для робітників, які могли зайти на чарку як до роботи, так і після неї. Крім того, у "рюмочних" було дозволено продавати алкоголь у години, коли в магазинах його продаж уже був заборонений.
    7. Культура споживання
    У "рюмочних" була особлива культура споживання алкоголю. Тут не було надмірностей або складних церемоній - все було лаконічно і швидко. Відвідувачі рідко залишалися надовго, оскільки атмосфера не сприяла тривалим бесідам або застіллям. Це підкреслювало простоту і практичність радянської культури споживання алкоголю, де головною метою було не задоволення смаку, а швидке отримання необхідного "ефекту".
    8. Місце для "своїх"
    Незважаючи на відкритість і доступність, "рюмочні" часто ставали місцями для постійних клієнтів, які знали один одного і могли проводити тут час разом. Постійні відвідувачі формували свого роду неформальні громади, де встановлювалися власні правила і традиції. Такі місця могли бути навіть своєрідними клубами для місцевих мешканців, де кожен знав свого сусіда по чарці.
    9. Контроль держави
    Як і весь алкогольний ринок у СРСР, "рюмочні" перебували під жорстким контролем держави. Їхня діяльність регулювалася державними органами, які стежили за кількістю проданого алкоголю і дотриманням правил продажу. Держава також визначала асортимент і ціни на спиртні напої, що продавалися в цих закладах. "Рюмочні" були частиною ширшої системи контролю за споживанням алкоголю, яка існувала в Радянському Союзі.
    10. Спадщина рюмочних у сучасній культурі
    Хоча СРСР давно розпався, спадщина "рюмочних" продовжує жити у сучасній культурі. У деяких пострадянських країнах все ще можна зустріти заклади, які нагадують про старі "рюмочні". Вони залишаються популярними серед старших поколінь, які пам'ятають радянські часи, але також викликають інтерес у молоді, як частина історичної спадщини. Сучасні рюмочні часто зберігають елементи радянської естетики, що додає їм певної аутентичності.

Комментарии • 70

  • @fobruso9441
    @fobruso9441 16 дней назад +6

    до 80их наявність горілки на разлив була звичним явищем ,як у робочих столових ,так й в столових ВУЗів( але не для студентів)

    • @gameghk
      @gameghk  16 дней назад

      Згоден !

  • @user-yw1bn7ml9d
    @user-yw1bn7ml9d 20 дней назад +9

    Не знаю як там було, але з розповіді свого батька, який пройшов усю війну, і додому прийшов тільки в сорок восьмому році, з девятнадцяти річного призвали в березні сорок першого і від рядового до офицера погранвоиск с1941по 48 роки, так ось він розповідав, що в ті після воєнні роки, навіть в заводскі їдальні можна було випити сто грамів горілки, але згодом почали гайки прикручувати, бо пішло і молодь почала, хильнути чарчину на роботі, уже коли я пішов працювати в 1967 році на завод учнем слюсаря складальника, теж мій. Бригадир сідав обідати і пив стакан горілки двісті пядесят грамів, і так кожного дня, і він не був пяницею, збудував дім дітей підняв, і помер в віці вісімлесят сім років, і теж був фронтовиком, а ось уже коли я прийшов з армії в 1972 році, то наше покоління уже пило неміряно і це заслуги,, партии и правительства,, даже поощрялось, на роботі як сказать потрібен план місячний, субота по,, узким местам, і після роботи начальник цеху накривав,, поляну,, і окремим списком премію, і куди вони йшли ті десятки та двадцятки в кабак бригадою, із зарплатні дуже не підеш до генделику, а то стимул бригадою. заробили бригадою і пропили,, жінки, а що жінки хлопці трудились, получка додому і непогана, і хто каже ностальгія, Да просто кращого люди не бачили, у кого з органами влади проблеми, так турне за кордон,, табу,, а рюмочні вони не довго були, і туди не всі бігли, пили і здорово, поки не розвалили совок,

    • @gameghk
      @gameghk  20 дней назад +3

      цікава розповідь

    • @ІванБоевец
      @ІванБоевец 17 дней назад +7

      Було таке. Для буфетниць золоте дно.

    • @user-yw1bn7ml9d
      @user-yw1bn7ml9d 17 дней назад +1

      @@ІванБоевец що було то було, до 1985 року, в буфеті цеху і не тільки в нашому, а усьому об'єднанні заводу, пиво,, Жигулівське,, завозили кожен день, пиво і лимонад, а тоді почалась боротьба з алкоголем, але я хочу сказати друге, що ми самі давали прочухранки тим хто казав майстрові чи бригадиру,, та я пивка випив у буфеті,,, це коли було язиком уже меле а на пиво зверта,, Скільки треба було випити пива щоб бути п'яному оце ми говорили тим хто хотів перевернути на пиво,, получали тільки так, те пиво дійсно було освіжаючий напій, а що розвели такий бардак в державі так влада і винна, моя бабуся говорила, до радянської влади так горілку не пили на селі а особливо повоєнні роки та і в період застою, скільки трактористів в селі то перекинувся то ще щось і закінчувалося самі знаєте чим, дома плакали і матері і жінки а діти сироти

    • @gameghk
      @gameghk  17 дней назад

      @@ІванБоевец згідний !

  • @oleksiom9513
    @oleksiom9513 20 дней назад +13

    Автор про рюмочні знає з інтернету, а не з власного досвіду. Все було набагато гірше.

    • @gameghk
      @gameghk  20 дней назад

      то напишіть як було насправді ..ми почитаєм ))

    • @СергейБугай-с1к
      @СергейБугай-с1к 6 дней назад +2

      Зайди в любую "наливайку" и окунись в этот мир. Тогда тебе не нужно будет писать про 5 или 10 фактов.

    • @gameghk
      @gameghk  6 дней назад

      @@СергейБугай-с1к я там був ..

  • @user-re4di1cy1o
    @user-re4di1cy1o 5 дней назад +2

    Мне 64 года..были рюмочные....но я почему то их не посещал...были винные залы...туда иногда заходил...стакан портвейна и конфетка.

    • @gameghk
      @gameghk  4 дня назад

      а могли - 200 грам і занюхати !

    • @user-re4di1cy1o
      @user-re4di1cy1o 4 дня назад +1

      @@gameghk стакан вина и конфетку или маленькую шеколадку

    • @gameghk
      @gameghk  4 дня назад +1

      @@user-re4di1cy1o дякую за коментар !

  • @ihorpavlovych5236
    @ihorpavlovych5236 21 день назад +6

    До клубу не дотягували через демократичність допуску відвідувачів, але функцію майданчика вільних дискусій виконували. Не пригадую закладів під назвою "рюмочна" у Черкасах, зате бачив їх чимало в інших кутках неосяжного совіцького простору.

    • @gameghk
      @gameghk  21 день назад +1

      наливайки всюди були

    • @ihorpavlovych5236
      @ihorpavlovych5236 21 день назад +3

      @@gameghk Саме так. Забігайлівок, генделиків і подібних за дизайном та основною функцією закладів було вдосталь. Але йдеться про рюмочні / чарочні, яких у наших краях я не бачив.

  • @user-ie2bb8ly6n
    @user-ie2bb8ly6n 7 дней назад +3

    Чим ці факти мають вражати?

  • @edwardgrant9604
    @edwardgrant9604 3 дня назад +2

    Как будто в Украине таких нет сейчас

  • @wizzardwladymyr
    @wizzardwladymyr День назад +2

    Зараз кавярні виконують ту саму функцію😅

    • @gameghk
      @gameghk  День назад

      можливо...

  • @jaroslavw6447
    @jaroslavw6447 2 дня назад +2

    Продавці там в шоколаді були.Обраховували і обманювали аж бігом

    • @gameghk
      @gameghk  2 дня назад

      з цим згідний на всі 100% ..Просто не доливали ..чуть чуть кожному ..і за зміну виходила бутилка горівки ..а може і дві ..але друга сторона медалі ..боргували ..записували ..

    • @jaroslavw6447
      @jaroslavw6447 2 дня назад +1

      @@gameghk є ще один варіант. Були постійні клієнти яким навпаки підливали в потім пʼяних обраховували

    • @gameghk
      @gameghk  2 дня назад

      @@jaroslavw6447 ну ...є таке )) ..короче схем багато ..

  • @user-gm7ny6iu6x
    @user-gm7ny6iu6x 21 день назад +9

    На початку 80 р.р. ми студенти після отримання стипендиї відвідували ''Чарочну'' на вул.Сумський в м. Харкові, після чого пройшовши далі , зупинялись у барі '' Ветерок '' біля р. Лопань для поліровки!!!!😊😊😊😊 Чудовий був час!!!

    • @gameghk
      @gameghk  21 день назад +3

      є що згадати ))

  • @user-wt6fq3fn1g
    @user-wt6fq3fn1g 21 день назад +4

    В Харкові прибл.7 років тому бачив рюмочну з оригінальною назвою ,,лейся песня,, в м.Дніпро ,,у тещи,,

  • @maxnabu01
    @maxnabu01 12 дней назад

    цікаво зроблено!

  • @СергейЧугункин-в3у
    @СергейЧугункин-в3у 3 дня назад +2

    Мне пожалуйста 2 по 100 в одну посуду😊

  • @sergeytolstov956
    @sergeytolstov956 День назад +2

    1984 рік. Я - молодий фахівець після інституту, заробітна плата 110 крб на місяць, тобто 64 копійки за годину. Чарка горілки з шматочком чорного хліба з маслом та солоною кількою коштує 1-30 крб, тобто більше, ніж моя зарплата за 2 години. Якось не дуже дешево. На Заході, що "загниває", за 2-годинну мінімальну зарплату можна добре пообідати у непоганому ресторані.

    • @gameghk
      @gameghk  День назад

      дякую за уточнення

  • @user-ju1ym9fk9u
    @user-ju1ym9fk9u 16 дней назад +2

    Советский фастфуд 😂

  • @Gsedoy1
    @Gsedoy1 19 часов назад +1

    А сейчас в Украине таких нет? 🤣🤣🤣🤣

  • @topvideooftheworld2391
    @topvideooftheworld2391 11 дней назад +1

    Вітерець.

  • @user-gk2cv4pz7e
    @user-gk2cv4pz7e 20 дней назад

    10 цікавих фактів про рюмочні в СССР

  • @user-go9hx5ge9s
    @user-go9hx5ge9s 20 дней назад

    😮

  • @Lolbrodeer
    @Lolbrodeer 13 дней назад

    Є набагато кращі канали які створюють свій контент навколо чату GPT

    • @gameghk
      @gameghk  13 дней назад

      а хто вас тут тримає )) ?

  • @Max_Paine_777
    @Max_Paine_777 21 день назад +12

    Автор ніби подає матеріал в нейтральному тоні, але виглядає як романтизація радянських генделиків. Це стимулює у деяких людей почуття ностальгії за тими часами, часами молодості в радянському союзі. В купі це носить прихований пропагандистський характер і спотворює сприйняття історії, де реально срср був "тюрмою народів", а споювання людей було державною політикою. Нічого хорошого і "душевного" там не було, і автору слід подавати такий матеріал в осудливій тональності, а не підігравати рашистській пропаганді. Тому дизлайк.

    • @user-cc2bv7el2t
      @user-cc2bv7el2t 20 дней назад +2

      Сто відсотків 💯

    • @user-cc2bv7el2t
      @user-cc2bv7el2t 20 дней назад +2

      Справа в тому що він тупо перекладає відоси з якихось старих оркських совколюбських каналів.

    • @gameghk
      @gameghk  20 дней назад

      автор сам розбереться як подавати ...ніякої романтизації нема ..суто факти

    • @Gsedoy1
      @Gsedoy1 19 часов назад

      Зато сейчас вна Украине ничего такого нет? 🤣🤣🤣🤣

    • @gameghk
      @gameghk  19 часов назад

      @@Gsedoy1 а на росії є !! ))

  • @fringe5174
    @fringe5174 13 дней назад +1

    Рюмочная - соц сеть ссср 😂😂😂

    • @gameghk
      @gameghk  13 дней назад

      100% ))

    • @sergeytolstov956
      @sergeytolstov956 День назад

      Прямо очень социальная. Рюмка и примитивный бутерброд стоимостью в 2-часовую зарплату рядового инженера. За 2-часовую зарплату чернорабочего на "загнивающем" Западе можно отлично пообедать в ресторане.

  • @Igorkorotchenko-j8y
    @Igorkorotchenko-j8y 18 дней назад +2

    Как мі жілі . Как мі жілі .

  • @ihormunt-voice
    @ihormunt-voice 21 день назад +2

    Приберіть цих ботів, пів екрана закривають

    • @gameghk
      @gameghk  21 день назад

      та вони говорять 30 секунд..

    • @gameghk
      @gameghk  21 день назад

      зменшим їх

  • @user-sh8yx4qq4i
    @user-sh8yx4qq4i 21 день назад +1

    цей образ оповідача на початку...подобається більше...більш правдоподібний!)

    • @gameghk
      @gameghk  21 день назад +1

      дякую ! просто не всі можна оцифрувати

  • @markoenko35
    @markoenko35 8 дней назад

    ,,Рюмочная", ,,Наливайка"...
    належать депутатам чи чиновникам, КГБ...???

  • @user-jn8si5rm5e
    @user-jn8si5rm5e 18 дней назад +3

    ПОМНЮ НАЗИВАЛИ - ГАДЮШНИК 🤠👍✊️👊🙏